IS, ember. Lambert zet Hoek op goede spoor Levrier kampioen in tweede klasse 4.35 2.95 4.05 8.95 'rouwen HV Hulst sjn succesvol Gelijk spel voor Sjuttul Jiro begint in Athene zonder grote vedetten Overwinning voor Deltour en Verstraeten DE HELE WEEK EPERBOLLEN OOMBOTERSPECULAAS VRIJDAG ZATERDAG 00MB0TER- MANDELSTAAF RENTENBOLLEN 6 halen 5 betalen INTERKLAAS- CHUIMTAAKT SPORT ZEELAND B2 BILJARTEN Rationale team Burkina Faso laat matige indruk achter Wouters en Crombeen onderuit in dubbel-tennistoernooi Den Dullaert Hulst TENNIS Titelstrijd niet naar Terneuzen Oostburgers sprokkelen punten moeizaam bijeen BADMINTON Ceulemans schorst Van Ankeren Winst voor Beenhakkers Guadalajara Ellerman weer in spelergroep Twente Zware schorsing voor Short Taylor neemt ontslag bij Wolves Steun voor gedetineerde Turkse voetballer Hakkinen van intensive care Damon Hill Britse grootverdiener Deelnemersveld basketbalweek rond APM beste Grand Prix II Turnwedstrijden Voorwaarts 4 NOVEMBER 1995 X 54 ling (XR) irotechnische spanners rdersstoel (XR) urs) >ij XR) te") :t antenne PP ;k (patent Peugeot) steunen en bergvakken uitschakeling r en achter lang, want uw wensen gaan in sen in de Gouden Gids. PEUGEOT PERIODE VAN 14-11-95 T/M 30-11-95 EN BIJ TENAAMSTELLING GEN TEGEN MEERPRIJS). PESTEM DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 onze biljartmedewerker Jansteen - In een enerve- lotfase behaalde Pierre |leVrier van De Smickel uit Kèt de titel in de tweede 1 libre van het district IMWS-Vlaanderen. Voordat Ijslotronde begon in café De Ijroon te St.-Jansteen waren van kanshebbers. |«,tre Levrier, Harold Pluym en lïïie Linck bezetten de hoogste plaatsen in het klassement met acht matchpunten, op de voet gevolgd door Marcel van Brit som, Adri Buijze en Rudy Wiemes met zes. Omdat juist in die slot- ronde de drie koplopers tegen de drie naaste achtervolgers aan moesten treden kon het nog alle kanten uit. Een voorspelling was niet te maken toen wedstrijdlei der Eddy van Goethem van de organiserende vereniging Den Ouden Arend die beslissende partijen van start liet gaan. Bollie Linck haakte als eerste af door verlies tegen Rudy Wiemes: 100-74 in 20 beurten. De kam pioen moetst uit de duels Levrier-Buijze en Van Britsom- Pluym komen. Marcel van Brit som won in 29 beurten met 100- 88 van clubgenoot Harold Pluym, maar was afhankelijk van wat Pierre Levrier op het andere bil jart tegen Adri Buijze zou doen. Na een slopende partij trok Levrier in 34 beurten de winst (100-94) naar zich toe en verze kerde zich op de valreep van de titel. De kortste partij kwam op naam van de kampioen. In de zes de ronde had hij tegen Wiemes slechts 12 beurten nodig om de 100 caramboles vol te maken. Levrier gaat ook naar de eind strijd van het gewest Zuid- Nederland, die van vrijdag 26 tot en met zondag 28 januari in café De Vriendschap in Zevenberg- schen Hoek gehouden wordt. EINDSTAND 1. Pierre Levrier (De Smickel Hulst) 10 matchpunten, algemeen gemid delde 3,75 en hoogste serie 21 caram boles, 2. Marcel van Britsom (CBC Clinge) 8-3,74-28, 3. Bollie Linck (Ed Horemans Axel) 8-3,69-25, 4. Harold Pluym (CBC) 8-3,67-18, 5. Rudy Wiemes (Concordia Terneuzen) 8- 3,56-30, 6. Adri Buijze (CBC) 6-3,33- 27, 7. Alouis van den Bunder (Hof van Eede, Eede) 6-3,27-15, 8. Hugo Willaert (HBC/De Troubadour Clin ge) 2-3,36-25. ju onze sportmedewerker Kl; - Burkina Faso heeft gisteravond in Hoek geen al te motse indruk achter gelaten. De formatie van coach Traore tjrissa, die naarmate het duel vorderde meer en meer van zich horen maar tegelijkertijd steeds somberder keek, werd met ld verslagen. Een opsteker voor Hoek dat via Jacky Lambert jrtna diens invalbeurt op 1-0 kwam. Het winnende lot was jmee getrokken. .•kina Faso, het vroegere «per-Volta, bereidt zich in iederland voor op de 'Coupe lifrique'. De 'paardjes', zoals ,1 nationale team wordt i, kwalificeerden zich jurvoor onder andere Ivoorkust .Marokko de weg naar de eind- s]d te versperren. Voor Burki- 1 dat 12 miljoen inwoners Jt van wie er 200.000 via een agtal clubs bij de voetbalbond ■m aangesloten, was dat een •like gebeurtenis. rentegen Hoek werd in de Hol- idse voorbereiding, gewapend it handschoenen en maillots idatmen daar in de winter 25 aden gewend is en dus 13 gra- als koud wordt ervaren, het wie duel gespeeld. Eerder verl- iloeg met 5-0 van Willem 1 dat twee jeugdspelers uit dit e land heeft aangetrok- ii(Ousmane Sanou en Ousma- Tegen WSC (Waalwijk) rndhet1-1. ladaag staat BW Den Bosch és vierde tegenstander op de rol i later RKTW. Tegenstanders sartegen de Burkinezen beter it de verf zullen moeten komen ia gisteren in Hoek. Slechts in (openingsfase slaagden zij erin [druk wat op te voeren. Draver had daarbij de pech dat tonyMagito op de doellijn red- Hoek zette daar intussen wei tegenover. Een kopbal van iKayser en een streep van igito in de rebound, waren de «gtepunten. agvaardiger i de hervatting verging het Hoek beter. Met name het inzet ten van Jacky Lambert in de spits maakte Hoek slagvaardiger. Hij was het tevens die kort na zijn entree een gave voorzet op De Smet losliet. Oog in oog met doel man Diop Ousseyni verloor de Westdorpenaar het duel. Twee minuten later was het wel prijs. Een pass van Minnaert werd door Lambert keurig ingetikt, 1-0. Dat Geertjan de Smet korte tijd later op aangeven van Lambert tegen de lat kopte, bracht wat leven in de brouwerij. Hoek en z'n aan hang leefden op en de ploeg ging het spel dicteren. Desondanks mocht doelman Mario Harte, hij verving Verpoorte na de thee, enkele malen aan de bak. Hij deed dat uitstekend en voor kwam de gelijkmaker. Hoek bleef dus overeind en juichte voor de tweede maal toen Davy Maes in de 84e minuut voor 2-0 scoorde op een pass van Minnaert na voorbereidend werk van Lam bert. In de blessuretijd werd het zelfs nog 3-0. Dave Gijsel was de maker en legde er tevens de eind stand mee vast. Hoek won zo verdiend van de trots van Burkina Faso, een ploeg die te vergelijken is met een eer steklasser uit het zondagama- teurvoetbal. Een ploeg met indi vidualisten die graag hun eigen kansje wagen. Veelal van te grote afstand om gevaarlijk te zijn. Hoek maakte al eerder kennis met die spelopvatting. De ex- Hoekenees Osmund Ogali uit Nigeria, een buurland van Burki na Faso, had namelijk eenzelfde instelling. "laan-Zonder vijfvoudig Tourwinnaar Miguel Indurain, zon de winnaar van de Vuelta Laurent Jalabert en mogelijk ook der de triomfator van verleden jaar Tony Rominger, begint 8end jaar op 18 mei de 79e Ronde van Italië. In Athene, is voor het eerst in de historie deelneming aan de Tour of Giro. 10 gram 50 gram P de Giro de Griekse hoofdstad poet. De start is in Grieken- te omdat het volgend jaar hon- 1 jaar geleden is dat dat de Merne Olympische Spelen 'den gehouden. De Giro-kara- legt drie etappes af in Grie- totaal krijgen de coureurs in föppes 3951 kilometer voor pelen. Dat is ruim tweehon- 3 meer dan de afgelopen twee In het schema is slechts een Regen het horloge opgenomen. ®korte, vlakke van zestig kilo- Vier aankomsten zijn op -bergtop: Monte Sirino (7e *1546 m), Pratonevoso (13e - H Passo Pordoi (20e 2239 I.®Apnea (21e 1172 m). Fwlve Griekenland, maakt het peloton ook uitstapjes naar Icldjlt en Zwitserland. In i wordt de Col d'Izoard J1®) beklommen in de etappe ;"riancon. Het is niet het We punt. Het „Dak van de g1 is de de Gavia (2621 m). ^Ser twijfelt nog tussen Bij uw warme bakker FOTO WIM KOOYMAN Een aanvaller van Burkina Fasso haalt uit. Links van hem Hoek-speler Geert de Poorter. Een paar weken geleden zei de weifelende Zwitser nog dat hij volgend jaar de Ronde van Frankrijk laat schieten. Een paar weken later zei hij nog geen keus te hebben gemaakt. Behalve Rominger, Indurain en Jalabert is het vrijwel zeker dat Marco Pantani ook op de deelne merslijst ontbreek. „Elefantino" herstelt op dit moment van een dubbele beenbreuk, opgelopen bij een botsing met een vrachtau to tijdens Milaan-Turijn. De genezing duurt zeker een half jaar, menen de artsen. Hij kan nooit op tijd klaar zijn voor de Giro. Ook de start van Claudio Chiappucci is onzeker. Wel aan het vertrek verschijnt Evgeny Berzin, de winnaar twee jaar geleden. De Rus oordeelde dat de Giro d'Italia erg verschilt qua structuur in vergelijking met voorgaande jaren. De laatste vijf dagen zijn beslissend", vertelde hij in Milaan. „De finale in de Dolomieten zijn doorslaggevend, denk ik." Van onze tennismedewerker Hulst - Jean-Loup Deltour en Stanny Verstraeten zetten in het ING Dubbel- tennistoernooi hun Cl-partij tegen Ivo Wouters/Werner Crombeen om in een 7- 6-winst. Wouters/Crombeen waren lange tijd aan de winnende hand. Zij namen een 6-4-voor- sprong en zaten daarmee op rozen. Er wordt immers op tijd gespeeld. Op 6-6 serveerde Werner Crombeen voor de partij. Hoewel hij gedurende heel het toernooi sterk stond te serveren, liet zijn opslag hem nu in de steek. Deltour oefende met zijn fore-hand goed druk uit, terwijl Verstraeten regelmatig een uitge kiende lob in huis had. Dit was nodig om Wouters aan het net te ontwijken die daar als een duveltje uit een doosje opereert. Op het B-schema maakte de favoriete combi natie Leo Huyggerts/Mike Simon in hun eer ste optreden geen fout. Van de gebroeders Bernd en Onno van Quekelberghe werd met 8-4 gewonnen. UITSLAGEN MANNEN B: eerste ronde: Huyggerts/Simon-Van Quekel- berghe/Van Quekelberghe 8-4, Van Damme/Mar- tens-De Koster/Van Poecke walk over Van Dam- me/Martens, De Brouwer/Van Remortel-Del- tour/Verstraeten 11-4, Dijkman/Marteyn-Crom- been/De Witte 10-4. Cl: poule 1: Jansen/Van Cauteren-De Belie/Van Poucke 8-4, De Witte/Martens-De Belie/Van Poucke 10-3; poule 2: Deltour/Verstraeten-Crom- been/Wouters 7-6. C2: eerste ronde: Van Halteren/Hamelink-Ant- heunis/Heye 13-3, Blokland/Houg- Knibbeler/Verbunt 11-3, Bolssens/Van de Walle- Bauwens/Neve 10-6, Van de Berg/Van de Berg- Van den Akker/Van Tiel 10-5, Van Goethem/Lam- mens-Calle/Kint 9-7, Antheunis/Roctus-Assel- man/Scheffers 8-6; tweede ronde: Van Damme/Missiaen-Van Halteren/Hamelink 10-5, Hiel/Van Hoye-Huis/Kool 9-6, Neve/Van de San- de-Blokland/Houg 9-5, Bolssens/Van de Walle- Heyndrickx/Willaert 9-6, Van de Berg/Van de Berg-Erpelinck/Erpelinck 14-4, Kinders/Van Puymbrouck-Matthij s/Van Mossevelde 8-3, Dutree/De Jonge-Antheunis/Roctus 7-6. Dl: eerste ronde: Bauwens/Neve-Huygens/De Roeck 12-5, De Witte/Ysebaert-De Bock/Schauw- aert 8-6, Heyman/d'Hooghe-Billiet/Verbiest 8-7, Van de Klooster/Verschueren-Van Nijnatten/Schelfhout 10-3, Jonkman/Kaars-Lam- merts/Statujew 11-3, Ce vaal/Van Kerkhoven- Kindt/Smet 8-4; tweede ronde: Bauwens/Neve-De Bakker/Kouwij zer 9-4, De Witte/Ysebaert- Quaak/De la Ruelle 10-4, Cleyman/Van Goethem- Heyman/d'Hooghe 9-8, Van de Klooster/Verschu- eren-Huis/Schakel 7-6, Matthijs/Van Mossevelde- Jonkman/Kaars 10-2, Bogaert/Scheffers- Cevaal/Van Kerkhoven 7-5. D 40+: eerste ronde: Rodrigo/Van de Voorde-De Kleine/Van Nijnatten 9-5, Jongelie/Koen-Jean- goup/De Smet 6-5, Van Looy/Verstraeten- Eshuis/Van Jole 12-3, Cotman/Van Tienen-De Bruin/Burggrave 7-4, Huygens/De Roeck-Gij- sel/Nachtegael 9-7, Van Alem/Thans-De Bie/Boes 11-5, Huis/Kegels-Saman/Stam 8-5; tweede ron de: Van Looy/Verstraeten-Jongelie/Koen 9-5, Van Alem/Thans-Huis/Kegels 8-7. D2: eerste ronde: De Block/Van Hoye-Schelstrae- te/Vervaet 9-3, Van Kerkhoven/Matthijs-Hame- link/Puylaert 8-4, Gijsel/Van Remoortere-Nij- holt/Vermeulen 8-7, Boussen/Verwer-De Klei- ne/Martens 9-5, Van Eck/Verstraeten-Van Aalst/Beterams 9-7, Bohijn/Goossens- Everaert/FRanse walk over Bohijn/Goossens, De Kort/Verwer-Van de Voorde/Warrens 7-6, Beu- zenberg/Brandt-Millenaar/Ringoot 12-1, Nannin- ga/Pijpelink-De Rijbel/Vink 9-6; tweede ronde: De Block/De Block-De Block/Van Hoye 12-3, De Bie/Boes-Van Kerkhoven/Matthijs 9-2, Blomma- ert/Hirdes-Gijsel/Van Remoortere 7-6, Boussen/Verwer-Rotthier/Verbiest 8-6, Dobbe- laar/Jutte-Bohijn/Goossens 7-6, Claassens/Vael- Nanninga/Pijpelink 8-7. VROUWEN Cl: Adriaansens/Hoek-Tijssen/Van Dierendonck 7-6. C2: Adriaansens/Huis-Neve/Nijssen 8-6, Kool/Lauwereys-Adriaansens/Huis 9-5. Dl: eerste ronde: Broeckaert/David- d'Haens/Steyaert 8-4; tweede ronde: Van Dam- me/Van de Walle-Eshuis/Schanssema 10-5, Van Damme/Silfhout-Heyndrickx/Versteeg 8-7, Assel- ma/Kint-De Baere/Van Peperstraten 7-4, Cools/De Kleine-Pollet/Rodrigo 9-6, Van Duy- se/De Moor-De Baar/Van Mossevelde 9-4, Bols sens/Van Damme-Dieleman/Van Wijck 8-4, Broeckaert/David-Van der Klok/Van Tiggelen 7- 5; kwartfinale: Van Damme/Silfhout- Asselman/Kint 11-3, Bolssens/Van Damme- Broeckaert/David 6-3. D2: eerste ronde: Gerijl/Van Hoof-Buys/Dooms 10-6, Coenen/Kint-Hemelaar/Vink 6-4, Van Eck/Vlassenrood-Franse/Van de Voorde 9-8, De Kindt/Plasschaert-Van de Berg/Van Tatenhove 8- 7, Missiaen/Verwer-Van Kerkhoven/Muilwijk 10- 4, Pauw/Wijland-Bogaert/Verstraeten 11-4, Pauw/V erschelling-Bun/Fassaert 10-5, Triest/W outers-Ferket/Martens 10-4, Heyens/Strooband-Gelderland/Kints 9-6, Mor- cus/De Nijs-Betermas/Verbiest 9-6^ Van Eerden- burgh/De Witte-Van Haperen/Verschueren 8-2, Hamelink/Van Waes-Den Hamer/De Jonge 13-3. GEMENGD DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Moerland/Van Cauteren-Ver- straeten/Van Poucke 7-6, Adriaansens/Van Jole- Sterrenberg/De Paepe 7-6; tweede ronde: De Bat/Van der Starre-Fraanje/Maas 9-5, Hoek/Mar- tens-Adriaansens/Van Jole 9-4. C2: eerste ronde: De Moor/Vlassenrood-Verschu- eren/Bouwens 10-4, Nijssen/Neve- Versteeg/Heyndrickx 10-3, Lauwereys/Van Goet- hem-Blanckaert/Van Halteren 7-4, Hamerlinck/Van Jole-Neve/Van de Klooster 15-1, Baecke/Van de Voorde-Adriaansens/Knibbeler 8- 5, Visser/Missiaen-Willaert/Lammens 8-6. Rozemarijnstraat 8 - Zaamslag Tel. 0115-431272 handbalmedewerker i; euzen - Succes was er voor de vrouwen van HV Hulst in de Cn- zaalhandbalcompetitie. Zij versloegen in hun uitduel P Bijgaardse 2. De vrouwen van HVSV kwamen eveneens L st' Groot Bijgaardse werd verdiend verslagen. De man- "ariHVSv en HV Hulst hadden een vrij weekeinde, fc. VROUWEN ur BIJGAARDSE-HVSV 13-16 - HVSV had vanaf het 'Snaai het initiatief, maar had moeite met de afwerking. Lnsief verliep alles goed, maar aanvallend werden er veel 8 gemist. Bij rust was het nog maar 6-7. In de tweede tzelfde spelbeeld. Pas diep in de tweede helft kon HVSV rimitief losmaken van Groot Bijgaardse. Een verdiende, ïH(in'?oeizame zSe- ^BIJGAARDSE 2-HV HULST 5-12 - Een knappe zege Hulst. Defensief hadden de Hulster vrouwen alles weer §e°rganiseerd. Aanvallend verliep het in de eerste helft ïfju ®oeH- Via een vlotte 0-3 werd de rust met een 3-3-stand w 'n He tweede periode werd er beter met de kansen ^prongen en liep een collectief goed spelend HV Hulst uit Verdiende zege. Trees Biesbroeck was met acht treffers •>0rster voor een sterker HV Hulst. Graauw - Het Belgisch marathonkampioenschap, dat aanvankelijk op 4 mei volgend jaar plaats zou vin den tussen Gent en Terneu zen, gaat niet door. Er rezen te veel organisatorische pro blemen volgens Remy Mag nus van SV Aloy, die het samen met Racing Gent had uitgedokterd. Magnus: „We kregen wel de medewerking van de gemeente en politie van Ter neuzen, maar het moest een officieel kampioenschap worden en we kwamen niet op de juiste afstand uit, omdat Racing Gent niet van het startpunt, in het centrum van hun stad, wilde 'afwij ken. Daarnaast konden wij er niet aan meewerken, omdat wij andere sponsors hebben dan de Belgische Atletiekbond." Het kampioenschap wordt nu Gent-Gent, terwijl de halve marathon in Zelzate van start zal gaan. Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - In de eerste klas se van de districtsbadminton- competitie sprokkelt Sjuttul 1 dit seizoen de punten moei zaam bij elkaar. Van de acht teams in de eerste klasse A bezet Sjuttul met drie punten de zesde stek. De teams daar onder staan nog zonder score. Thuis spelend tegen Astroïden 4, dat vierde op de ranglijst staat, werd de 4-4-eindscore op het eer ste gezicht voor de Oostburgers een goede score. De setstanden geven echter aan dat het man- nendubbelspel gewonnen had moeten worden. De routiniers Edo Pfaff en Eddie van Homme ien gingen in de derde set, nadat ze in de tweede set de tegenstan ders alle hoeken hadden laten zien, onderuit met één puntje verschil in de verlenging: 13-18, 15-1,17-18. Juist deze partij had Sjuttul naar een 5-3-winst moe ten tillen. Groot Sas 1 speelt in dezelfde klasse als Sjuttul 1 en sluit de rij met nul punten, evenals Mara thon 2. Groot Sas 1 ging in de Vlaanderenhal tegen Marathon 2 met 2-6 de boot in en staat nu alleen troosteloos onderaan. Het als tweede geklasseerde Terneu zen 2 speelde een sterke wed strijd tegen de nummer drie, Avanti 3. Met maar liefst 8-0 werden de Middelburgers naar huis gestuurd. Op één na werden alle partijen in twee sets beslist. De wedstrijd Terneuzen 1- Metoor/Hellen ging niet door en wordt op 17 december gespeeld. SJUTTUL 1-ASTROÏDEN 4 4-4 - ME: E. Pfaff-R. Wattel 15-6, 2- 15, 15-7; E. van Hommelen-P. Malcorps 15-10, 15-13. VE: A. Katsburg-A. Minderhoud 12-10, 11-3; M. Pfaff-S. de Waard 5-11, 5-11. MD: Pfaff/Van Hommelen- Wattel/Malcorps 13-18, 15-1, 17- 18. VD: Pfaff/Provo-Minder- houd/De Waard 13-15,1-15. GD: Pfaff/Pfaff-Wattel/De Waard 15- 11, 9-15, 15-11; Van Homme- len/Provo-Malcorps/Minderhoud 6-15,3-15. GROOT SAS 1-MARATHON 2 2- 6 - ME: K. van Gelder-R. O'Keefe 18-17, 15-7; G. van der Zalm-J. „Borgs 17-15, 15-4. VE: C. Plat- schorre-K. van Buren 2-11, 0-11; L. de Bock/L. Hulsbergen 1-11, 4-11. MD: Van Gelder/Van der Zalm-O'Keefe/Borgs 14-18, 15-5, 12-15. VD: Platschorre/De Bock- Van Buren/Hulsbergen 9-15, 11- 15. GD: Van Gelder/Platschorre- O'Keefe/Van Buren 12-15,15-10, 10-15; Van der Zalm/De Bock- Borgs/Hulsbergen 15-8, 4-15, 14- 17. TERNEUZEN 2-AVANTI 3 8-0 - ME: R. Hogervorst-E. Josiasse 15-6, 15-13; F. Midavaine-J. van Soelen 15-8, 12-15, 15-2. VE: M. van Es-K. van Steeg 11-6, 11-8; M. van Es-M. Klerk 11-0, 11-5. MD: Hogervorst/Elve- Josiasse/Van Soelen 15-8, 15-11. VD: Van Es/Van Es-Van Steeg/Klerk 15-5, 15-3.' GD: Elve/Van Es-Josiasse/Van Steeg 15-8, 15-6; Midavaine/Van Es- Van Soelen/Klerk 15-8,15-6. OVERIGE UITSLAGEN Landelijk: Backhand 2-Zwaluwen 2 7-1, Backhand 1-Meteoor/Hellen 1 8-0, Astroïden 1-Avanti 1 0-8. District: Groot Sas 2-Sinar 1 1-7, Groot Sas 3-Astroïden 8 4-4, Ter neuzen 5-Avanti 5 4-4, Den Ossa- ert 3-Terneuzen 5 3-5, Sjuttul 3- Astroïden 6 5-3, Sjuttul 5-Terneu- zen 9 3-5, Schepnet 1-Avanti 6 5- 3. SPORTNIEUWS KORT Aalst - Trainer Jan Ceulemans heeft Edwin van Ankeren bij Een dracht Aalst voor onbepaalde tijd geschorst. De Nederlandse aan valler, met acht treffers topscorer van de Belgische eersteklasser, is uit het elftal gezet wegens wangedrag tijdens de training. Het bestuur heeft de beslissing van Ceulemans geaccepteerd. De Belgische record-international is al weken ontevreden over de houding van Van Ankeren in de spelersgroep. De voormalige spe ler van PSV misdroeg zich eind vorige week opnieuw. Ceulemans besloot daarna Van Ankeren tijdelijk op non-actief te zetten. Hij mag zelf bepalen wanneer de schorsing afloopt. Zondag speelt Eendracht Aalst thuis tegen koploper Club Brugge. Mexico - Guadalajara, de nieuwe club van trainer Leo Beenhak ker, heeft zondag in de Mexicaanse voetbalcompetitie de uitwed strijd tegen UNL met 1-0 gewonnen. Middenvelder Espinosa maakte in de eerste helft het doelpunt. Het was de tweede achtereenvolgende zege voor Guadalajara na het ontslag van de Argentijnse oud-international Osvaldo Ardi- les. Beenhakker zat in Leon voor het eerst op de bank bij Guada lajara. Vorig jaar was de Nederlander ook in Mexico werkzaam, toen bij America, Na zijn mislukte avontuur bij Istanbulspor keerde hij terug naar Midden-Amerika. De Mexicaanse voetbalcompetitie kent vier voorronde-groepen. In groep 1 staat Guadalajara met UNL op de gedeelde derde plaats. Eén punt achter de koplopers Santos en Veracruz, één punt voor Toluca. De beste twee clubs uit elke groep plaatsen zich voor de kwartfinales. Enschede - Juul Ellerman behoort weer tot de spelersgroep van FC Twente. In twee gesprekken hebben de oud-PSV'er, die bij FC Twente nog nauwelijks aan spelen toe is gekomen, en trainer Issy ten Donkelaar de problemen uitgesproken. Indien van de zijde van een andere club belangstelling bestaat voor Ellerman is FC Twente bereid hierover te praten. Geneve - Craig Short van Everton is maandag in Genève door de tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA voor vier Europese bekerwedstrijden geschorst. De Engelse verdediger kreeg in de slotminuut van de return tegen Feyenoord de rode kaart na een elleboogstoot tegen Ronald Koeman. De tuchtcommissie deelde voorts hoge boetes uit. AEK Athene moet 65.000 gulden betalen voor de ongeregeldheden in de wed strijd tegen Borussia Mönchengladbach. Juventus 52.000 gulden voor de incidenten rond het duel tegen Glasgow Rangers. Londen - Trainer Graham Taylor heeft maandag ontslag geno men bij Wolverhampton Wanderers, de Engelse eerste-divisieclub van John de Wolf. De voormalige bondscoach van Engeland stapt op in verband met de slechte resultaten. Hij is amper een jaar bij Wolves in dienst geweest. Ondanks grote investeringen in de spelersgroep miste de Engelse ploeg vorig seizoen de begeerde promotie naar de premier league. De huidige competitie verloopt dramatisch voor de ambitieuze club. Wolverhampton staat op de achttiende plaats. Zondag bleef de ploeg van ex-Feyenoorder De Wolf, die vorig seizoen tussen tijds door Taylor werd aangetrokken, thuis tegen tien man van Charlton Athletic steken op 0-0. Ankara - Een parlementaire commissie in Turkije probeert de voormalige stervoetballer Tanju Colak uit de gevangenis te krij gen. De oud-speler van onder meer Istanbulspor, club van Van Vossen en Van den Brom, werd vorig jaar augustus veroordeeld tot een celstraf van vier jaar en acht maanden en een geldboete van 24.000 gulden wegens autosmokkel. Colak zou op illegale wijze een Mercedes het land in hebben gebracht. De leden van de parlementaire commissie beschikken over een rekening die Polak vrij moet pleiten. De aanvaller was in het seizoen 1987-'88 topscorer van Europa. Hij maakte toen 39 doelpunten voor Galatasary. Volgens de regels van de Turkse voetbalbond kan Colak na zijn vrijlating niet meer als profvoetballer aan de slag. Adelaide - Mika Hakkinen heeft maandag de afdeling intensive care in het Royal Adelaide Ziekenhuis verlaten. De Finse formule I-coureur werd daar vrijdag in zorgwekkende toestand opgeno men na zijn ongeluk in de training voor de Grote Prijs van Austr alië. Hakkinen werd overgebracht naar een andere verpleegafde- ling. Hij moet nog waarschijnlijk tussen de zeven en tien dagen in het ziekenhuis blijven. Londen - De Formule-I-coureur Damon Hill is dit jaar de best betaalde sportman in Groot-Brittannië. Hill, voor de tweede opeenvolgende maal vice-kampioen in de Formule I achter Michael Schumacher, verdiende dit jaar zeven miljoen gulden. Bokser Chris Eubank volgt Hill met 6,5 miljoen gulden, voor gol fer Nick Faldo met 6,3 miljoen. Een andere Formule-I-coureur Nigel Mansell staat op de veertiende plaats. Haarlem - Het deelnemersveld van de veertiende Haarlem Bas ketball Week is rond. De achtste deelnemer wordt het Franse Vil- leurbanne, derde in de lopende competitie. Eerder werden al Bowling Green University (VSt), Hapoel Eilat (Isr), Osiguranje Split (Kro), CSKA Moskou (Rus), Kalev Tallinn (Est) en de nationale ploegen van Autralië en Nederland vastge legd. De Nederlandse ploeg speelt van 23 tot en met 30 december in poule A met Bowling Green, CSKA Moskou en Hapoel Eilat. Oranje opent zaterdag 23 december het toernooi met de wedstrijd tegen de Amerikaanse studenten. Den Haag - De Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) heeft de Adriaan Paulen Memorial-wedstrijd uitgeroepen tot de best georganiseerde Grand Prix II van het jaar. Haile Gebrselassie verbeterde tijdens de APM voor de tweede maal een wereldrecord in het stadion van Hengelo. Vorig jaar liep de Ethiopiër de 5000 meter in 12.56,96. Op 5 juni noteerde hij op de 10.000 meter 26.43,53. Gebrselassie raakte drie dagen later weliswaar het record op de vijf kilometer in Rome kwijt aan de Kenyaan Moses Kiptanui (12.55,30) maar heroverde het op 16 augustus in Zürich met een tijd van 12.44,39. De vijftiende APM staat volgend jaar op 27 mei op het program ma. Bulgaarse gewichthefbond koopt schorsing af Sofia - De Bulgaarse gewichthefbond heeft de uitsluiting voor de wereldtitelstrijd in november in het Chinese Kanton afgekocht. Dat heeft Norair Nourikan, secretaris-generaal van de bond, maandag verklaard. Hij gaf de verklaring na de oproep van de Franse bond de Bul gaarse gewichtheffers uit te sluiten van deelneming aan het WK en het olympisch toernooi van Atlanta in 1996. De Bulgaarse bond werd geschorst na positieve reacties van drie gewichtheffers tijdens een vliegende dopingcontrole in het trainingskamp van de Bulgaarse selectie. Nourikan verklaarde maandag dat de Bulgaarse bond 50.000 dol lar overmaakte op de rekening van de internationale federatie en daarmee de uitsluiting van het WK afkocht. De schorsingen van de drie heffers Boevski (64 kg), Tanev (76 kg) en Stefanov (108 kg) werden niet opgeheven. Axel - De gymnastiek- en turnvereniging Voorwaarts uit Axel houdt zaterdag 18 november gewestelijke turnwedstrijden voor de jeugd van 8 en 9 jaar. Deze wedstrijden worden afgewerkt in sporthal 't Sportuus te Axel van 10.00 tot 14.00 uur. Voor dit evenement hebben zeven verenigingen ingeschreven uit het gewest Zeeland van de KNCGV. In totaal nemen 108 kinderen deel. De prijsuitreiking is gepland rond 14.15 uur.

de Stem | 1995 | | pagina 11