Strijd om Navo-chef weer open „Een pracht van een auto. Maar hoe kom ik aan geld? Er is - omzichtig - gegokt en verloren Nederland' De universiteit had de bloemist al besteld bestem Hagenaar gooit ruiten gebouw Tweede Kamer in Lubbers af Spanning politie loopt op jj e BINNENLAND A5 Amerika vindt Hans van den Broek 'droomkandidaat', maar Den Haag wil daar nog niet van weten COMMENTAAR DE STEM BINNENLAND KORT Rechtbank fluit burgemeester Brokx terug GPV wil af van lage btw-tarief condooms Ritzen komt met beter bod onderwijs-cao Concertzender stopt definitief 'Verzekeraars mogen fraudeurs weigeren' De Postbank Leenlijn: (058) 295 95 95. (058) 295 95 95 POSTBANK Bel en leen via de Postbank Leenlijn. RDAG 11 NOVEMBER 1995 Oud-minister van Hirsch Ballin kijkt op de ni! tergrond toe hoe zijn opvoZl Sorgdrager wordt verhoord 3 dens de IRT-enquête. FOTO DE STEM /WIEBE KIESTRA van Leeuwen. Ook de verhoren van de commissie-Van Traa kun nen die omslag soepeler maken De buitenwacht kan er aan wen nen, het OM zelf ook. Docters van Leeuwen liet voor de commissie al horen niet veel last te hebben van vluchtgedrag, zoals vee leden van het OM. Helder en klaar gaf hij aan dat infiltratie niet zijn sympathie heeft. „En bi ieder spoortje van twijfel? Stop pen." Schoonmaak Deze heldere teksten ontbraken tot voor kort in de leiding van Openbaar Ministerie. De Tweede Kamer was zich dat zeer bewust maar deed niet veel met dal' bewustzijn. Pas het opduiken van de IRT- affaire heeft de Kamer wakker geschud. Ook al ontkennen kamerleden het, ze sliepen wei degelijk. Of ze letten op ziji minst op de verkeerde zaken. Toen de IRT-affaire vorig jaar in alle hevigheid was losgebarsten kon de meerderheid van de Kamer niet veel meer dan zich concentreren op de positie van de twee bewindslieden. Dat is nie' oninteressant, maar het ware beter geweest als de Kamer vana: het begin nadrukkelijker twijfe had uitgesproken over de relatie van politie en justitie, die zo broos was dat een IRT-affaire mogelijk kon worden. Met zijn achtentachtigen kwa men ze. De getuigen. Goed in het pak vaak. Dikwijls ook goed bekt. Meestal zelfverzekerd Soms kwamen ze graag naar de Eerste Kamer, een enkeling zichtbaar met tegenzin. Een paai moesten vermomd komen, omdai 'het criminele milieu' ze te mak kelijk zou kunnen herkennen Minimaal een uur werden ze ieder aan de tand gevoeld, een haalde zelfs 165 minuten. Ergens in het kerstreces zal de commissie-Van Traa haar con clusies presenteren op basis van die 93 verhoren en meters uitge tikte teksten. Het kan eer beroerd Nieuwjaar worden voor enkele functionarissen. Van Traa vroeg tijdens een handvol verho ren of het niet tijd wordt voor een 'nieuwe generatie'. En ook PvdA- fractieleider Wallage had hei onlangs nog over een 'grote schoonmaak'. Ook dat sloeg op politie èn justitie. En voor korps chef Erik Nordholt zou het wel eens een Pyrrhusoverwinning kunnen zijn: een overwinnings nederlaag. Want het is te verwachten dat de commissie-Van Traa de Amster damse politie gelijk zal geven bi haar kritische opstelling tegen over het IRT, dat door de inspan ning van de Mokummers uitein delijk het loodje moest laten. Maar of Nordholt daarmee ook zal zegevieren? Van Traa g waarschijnlijk ook de aar® voor de door hem gewenste nie we generatie in de leiding van politie en justitie. Van Traa zett pas 50. Leeuwen fotoanf ZATERDAG 11 NOVEMBER 1995 gele i/an onze verslaggever Tilburg - Het immense "doek hangt erg wrang te Wen op de campus van de katholieke Universiteit Bra- bant (KUB) in Tilburg. «et is Aisec-carrièreweek', staat e"op het doek van de studenten vereniging Aisec. Voordrs. Ruud Lubbers, hoogle raar globalisering aan de KUB, dus even niet. Niks nieuwe stap een al zo glanzende carrière jiks secretaris-generaal bij Navo. Dinsdagmorgen wordt-ie gewoon verwacht bij het Center for Eco nomic Research van de KUB, waar hij sinds 1 mei een deeltijd hoogleraarschap vervult dat twee de dagen per week beslaat. Vrijdagmiddag even na drieën. Het nieuws dat Lubbers zich heeft teruggetrokken voor de hoogste Navo-post is twee uur oud. Op de campus van de uni versiteit is het uiterst rustig, zoals iedere vrijdagmiddag. In de mensa zitten zeggen en schrijven vier mensen, onder wie Mandy-EUen Claassen (25) en de even oude Mark Boerekamp. Samen werken ze aan een paper voor hun post-doctoraalstudie accountancy. Het thema is wel erg toepasselijk: politiek lobby en. Mandy-EUen en Mark zijn nog onwetend van het onheil rond Lubbers. Als ze van hun verbazing zijn bekomen constateert Mark dat Lubbers wijs is geweest zich terug te trekken. „Anders zou hij voor de tweede keer op zijn bek zijn gegaan, net als toen hij werd gepasseerd voor het voorzitter schap van de Europese Commis sie." Mandy-Ellen ziet het een slagje anders. „Typisch Nederlands om je terug te trekken en heel klein te maken als het grote Amerika eventjes tegenstribbelt." Ook op de achtste verdieping van de KUB weet nog niet iedereen dat Lubbers géén Navo-topman wordt en derhalve voor de Til- burgse universiteit behouden blijft. Op die etage, waar Lubbers voor het Center zijn werkkamer heeft, ontmoeten we een nog onwetende Vincent Verouden. De 24-jarige assistent-in-opleiding is een van de 25 studenten, die colleges glo balisering van economie en samenleving krijgen van de gewezen minister-president. Een voorrecht dat gecontinueerd zal blijven. „We dachten écht dat hij het zou worden," zegt een onaangenaam verraste Verouden. Toch zijn er vooral ook gemengde gevoelens, omdat Lubbers voor de KUB behouden blijft. „En daar ik blij mee, want hij zorgt voor een bepaalde meer waarde tijdens de lessen. In de zes jaar op de KUB heb ik nooit zulke interactieve colleges mee gemaakt als die van de heer Lub bers. Die steekt allesbehalve monologen af," zegt Verouden. Op de afdeling Pers en Voorlich ting wordt woordvoerder Mauri ce Ackermans inmiddels hoorn dol van alle telefoontjes van media die willen weten wat de KUB vindt van de terugtrekking door Lubbers. „We leven met hem mee, hij ver dient beter," zegt Ackermans met gepaste dramatiek. „Wij weten de man in elk geval wèl naar waarde te schatten. We zijn blij dat hij blijft, maar melden dat bepaald niet met gevoel van triomf." De Tilburgse universiteit hield er ernstig rekening mee de prof kwijt te raken. In de Rotterdamse wijk Kralingen, waar de Lubber- sen wonen, had de KUB al een bloemist uitgekozen die het schitterende felicitatiebloemstuk mocht leveren. Die bestelling ging dus niet door. In plaats daarvan zond het bestuur van de Economische Faculteit een brief met een hoog 'kop-op-gehalte' richting Rotter dam. Door Aad Jongbloed Brussel - De kandidatuur voor de post van secretaris-generaal van de Navo ligt sinds gisteren weer geheel open. het terugtrekken van Ruud Lubbers werd de kandidatuur vandeDeenUffe Ellemann-Jensen op het Navo-hoofdkwartier in Brussel niet hoog aangeslagen, omdat ook gisteren over hem tussen de lidstaten geen concensus is bereikt. Hij wordt niet als een compro mis-kandidaat gezien. Tijdens de geplande vergadering van de 16 Havo-ambassadeurs is de naam van de Deense kandidaat niet eens genoemd. De termijn van kandidaatstel ling, die vandaag zou aflopen, is verlengd. Het zoeken is nu naar een nieuwe kandidaat, die voor alle 16 lidstaten acceptabel zal zijn, In Brussel wordt gevreesd dat dit zoeken wellicht nog weken zal duren. Aangenomen wordt bij de Navo dat Lubbers voor de Amerikanen onaanvaardbaar was, omdat ze in hem niet de man zien die het Amerikaanse Congres zou kun nen overtuigen van de noodzaak van het Amerikaanse deelnemen aan de vredesmacht voor Bosnië. Politieke fout „Daarbij heeft de Nederlandse regering een grote politieke fout gemaakt door de kandidatuur van de heer Lubbers verkeerd in te schatten", aldus de woord voerder. Er wordt wel met nadruk gesteld dat de Amerika nen zich nooit in publiek voor of tegen Lubbers hebben uitgespro ken. De nog enige officiële kandidaat Uife Ellemann-Jensen zal maan dag een bezoek zal brengen aan de Franse minister van Buiten landse Zaken Hervé Charette. Hoewel een oplossing van de cri sis wordt gezien in de snelle aan melding een nieuwe, door allen aanvaardbare kandidaat, werd bij de Navo gisteren alleen gegist naar mogelijke kanshebbers. De Noor Thorvald Stoltenberg, ex-bemiddelaar van de Europese Unie in ex-Joegoslavië, maakt geen kans vanwege het gebrek aan succes in Bosnië. De Noorse premier mevrouw Gro Harlem Brundtland, ook genoemd, zal, mocht zij kandi daat gesteld worden, het niet halen vanwege haar geringe ervaringen op het gebied van vei ligheidsvraagstukken. De Duitse minister van Defensie Volker Rühe heeft bij herhaling - zelfs gisteren nog - gezegd niet in aanmerking te willen komen. Hij beoogt ooit de opvolger te wor den van bondskanselier Helmut Kohl. Een kandidaat die voor alle lid staten aanvaardbaar zou zijn is de voormalige Britse minister van Buitenlandse Zaken Douglas Hurd. Ook Hurd heeft al te ken nen gegeven niet als kandidaat beschouwd te willen worden. EU-cominissaris De naam die gisteren ook weer opdook was die van de Neder landse ex-minister van Buiten landse Zaken en huidige EU- commissaris voor Oost-Europa en veiligheidsvraagstukken, Hans van den Broek. In een telefoongesprek met zijn Duitse collega lüaus Kinkel, eer der deze week, noemde de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken Warren Christopher hem de 'droomkandidaat'. Hoe wel minister Van Mierlo gisteren suggereerde dat Nederland Van den Broek geen kandidaat zal stellen, kan de Navo (de VS) op hem en de Nederlandse regering natuurlijk wel een beroep doen. Een 29-jarige Hagenaar heeft in de nacht van donderdag op vrij dag dertig ruiten van het Tweede-Kamergebouw ingegooid. Rond half één 's nachts konden politie-agenten de man op aanwijzing van de beveiligingsdienst inrekenen. „Het duurde wel lang voordat jullie kwamen,zei de arrestant tegen de agenten. De politie hoopte er tijdens het verhoor van de man achter te komen wat zijn motieven zijn. Maar volgens een politiewoordvoerster wil hij niets zeggen over het hoe en waarom van zijn actie. foto anp Alkmaar bij de Noord-Holland- Door Debbie Langelaan Precies een week geleden, op zaterdagavond, pakten de eerste donkere wolken zich samen boven Ruud Lubbers. Minister Van Mierlo van Buiten landse Zaken krijgt een tele foontje van zijn Amerikaanse collega Christopher. Deze heeft serious problems' met de Nederlandse oud-premier als secretaris-generaal van de Navo. Christopher spreekt nog geen veto uit, maar Van Mierlo weet hoe laat het is. Althans, dat behoort hij te weten. Niettemin bbjft Lubbers nog bijna een week lang als officieel kandi daat zweven. Tot hij zich gister morgen zelf terugtrekt. «at is er in die week gebeurd? De avond voorafgaand aan dat eerste alarmerende telefoontje is stemming in Den Haag nog opperbest. Premier Kok is voor zijn doen Mina euforisch. „Lubbers ™akt een goede kans," meldt ™1 na afloop van de minister raad op vrijdagavond. '1 weidt uit over de uitgekien de strategie, die het kabinet ze keer volgt om voor Neder- and een internationale topfunc- >e te bemachtigen. Een paar uur eerder heeft Van Mierlo de pro- inente CDA'er officieel kandi- Navof>eSte^ V00r de boo§ste ïiSjik; na veel twijfelen, -t ^an Mierlo zich nog of! ?gd of h'j Lubbers niet 2? kandidaat moest stellen tr», e naar Washington k °u ?aan- Zou het de Ameri- dat ?n Me' ™or bet boofd stoten ten rr met iemand moeten pra- daat !6 n,let e8ns officieel kandi- curn.iv W ziin °eense con- Jj.e statusjieeft?nn"JenSen Wd datt,n?e'^ besluit Van Mierlo Amprit n°® boffeüjker is om de ÖD!n niet voor ee» vol- L«bbers t"d i kandldatu"r van Dipu fjTi plaatsen. aan deyijkheid blijkt echter e veremgde Staten niet Onomwonden laat Lubbers weer terug naar de Tilburgse collegebanken, foto anp Christopher twee dagen na het gesprek met Lubbers weten dat hij grote problemen heeft met diens kandidatuur. Voor Van Mierlo komt die bood schap 'out of the blue'. Lubbers is niet de man die de Navo zou moeten leiden, meent Christop her. Hij heeft bezwaren tegen de persoon Lubbers en tegen diens opvattingen, zo vat Van Mierlo gisteren de mededelingen van Christopher samen. Van Mierlo wil verder niet op de precieze Amerikaanse bezwaren ingaan, omdat dit de verdere procedure zou kunnen schaden. Maar hij wil wel kwijt dat hij 'grote moeite' heeft met het oor deel dat de Amerikanen over Lubbers geveld hebben. Van Mierlo is woedend: „De Amerikanen hadden mij direct na het gesprek met Lubbers moeten laten weten dat het niet bevallen is. Lubbers heeft hen verteld dat hij officieel gekand ideerd zou worden, zodra zou blijken dat hij ook voor de Ver enigde Staten welkom was. Ik hoorde van de Amerikanen niets terug na het gesprek, dus ik vond dat ik Lubbers officieel kon kandideren." Inmiddels is het zondag, en die dag staat in het teken van de moord op de Israëlische premier Rabin. De begrafenis maandag in Jeruzalem biedt Van Mierlo en Kok de gelegenheid voor overleg aan de zijlijn. Van Mier lo doet er alles aan om erachter te komen wat precies de Ameri kaanse bezwaren zijn en of hij die kan weerleggen. Het is een wanhoopsoffensief; Christopher blijft onvermurw baar. Tegen beter weten in blijft Van Mierlo vissen en bedelen om Amerikaanse steun. Terwijl Lubbers al dagenlang bungelt, probeert Van Mierlo zijn oude vriend alsnog de felbegeerde post te bezorgen. 'Maar de Amerikanen zijn horende doof: op woensdag laten ze weten dat Lubbers definitief niet hun man in Brus sel is. In de loop van donderdag druppelt dat door in de media, vrijdagochtend zet de oud-pre mier zelf een streep onder zijn kortstondige avontuur. „Ieder een kan zich voorstellen dat dit voor hem persoonlijk hard aan komt," was alles wat Van Mierlo erover wilde zeggen. Wat overblijft is nakaarten. Van Mierlo sluit achteraf niet uit dat de tv-scène van drie weken terug, waarin zowel de Franse president Chirac als de Britse premier Major tijdens een geza menlijke persconferentie hun steun betuigen aan de Neder landse kandidaat Lubbers, de Amerikanen het gevoel gegeven heeft dat de Europese lidstaten het onder elkaar beslist hebben. „Maar ik heb het moeilijk met het feit dat de Amerikanen daarover beledigd zouden kun nen zijn. Ze hebben toch juist zelf gezegd dat Europa kandida ten moet stellen?" Van Mierlo heeft het nu 'even moeilijk' met de Nederlands- Amerikaanse relaties. Dat is de gebruikelijke diplomatieke taal. Maar hij is gewoon boos en lijkt nog niet te willen geloven dat het echt voorbij is. „De Nederlandse regering is totaal verrast door deze wen ding. We hebben niet te hoog van de toren geblazen, juist met het oog op de gevoeligheden die ontstaan zijn door de gang van zaken toen Lubbers kandidaat was voor het voorzitterschap van de Europese Commissie. We hebben zeer zorgvuldig en voor zichtig geopereerd." Nee, het kabinet twijfelt niet over de gevolgde koers. Er is - omzichtig - gegokt en verloren. Van fouten wil Van Mierlo niet weten en op het eerste gezicht zijn die er ook niet. Maar het kabinet had waarschijnlijk wèl iets kunnen doen om dit fiasco te voorkomen en toch de top functie bij de Navo in de wacht te slepen. Door niet Lubbers, maar Eurocommissaris Van den Broek te kandideren. AI wekenlang laten de Amerika nen in het informele circuit weten dat zij deze Nederlander zouden omarmen als topman van de Navo. Sterker nog: Nederland zou de post wellicht alsnog kunnen binnenslepen met een kandida tuur van Van den Broek. Maar Van Mierlo kijkt nog bozer alleen al bij het horen van diens naam. „Wij hebben het beste geboden wat we hadden, en dat is afgewezen. Ik heb geen enkele reden om nu met andere kandi daten te komen." gisteren rond regiopolitie noord. Die verweten Dijkstal dat hij indertijd als kamerlid zelf pleitte voor 10.000 extra agenten ter verlichting van de werkdruk. Nu leiden zijn salaris voorstellen alleen maar tot minder animo voor het politievak, stellen zij. Hij steelt met zijn salarisvoor- stellen uit onze portemonnee, concludeerden de Noordholland se agenten. De politiemensen rond Leiden en Gouda zegden het vertrouwen op in hun korpsleiding. Komende dinsdag komt deze politieregio (Hollands Midden) opnieuw in actie omdat Dijkstal nog onvol doende op hun eisen reageerde. De regio Gelderland-Zuid en later de politie bij Den Bosch (Brabant-Noord) gaan ook actie voeren. JE KUNT ER lang of breed over praten, het blijft een afgang- Voor oud-premier Lubbers in de eerste plaats, maar natuurlijk ook voor het Nederlandse kabinet. Lubbers verdient het niet voor een tweede keer publiekelijk te worden afgewezen vooreen hoge internationale post. Bij zijn goede en lange staat van dienst als regeringsleider en zijn daarbij behorende uitgebreide internationale ervaring, past geen afwijzing. Hij dient pas als officiële kandidaat te gelden als hij de benoeming nagenoeg op zak heeft. Dat heeft de Nederlandse regering ook beseft. Daarom heeft ze aanvankelijk zeer omzichtig gemanoeuvreerd met een niet- officiële kandidatuur. Volgens minister Van Mierlo was ook voorafgaand aan de formele kandidaatstelling uit niets geble ken dat de Verenigde Staten bezwaren koesterden tegen Lub bers, ook niet in het gesprek met hem. Wat is er dan fout gegaan? Wat kunnen de VS in tweede instantie tegen Lubbers hebben? Angst voor het oprakelen van de oude Koeweit-kwestie? Niet waarschijnlijk. Zelfs Amerikaanse media doen dit af als een ondergeschikte kwestie. Was Lubbers onvoldoende op de hoogte van de Bosnië-politiek van de Navo, zoals een Ameri kaanse krant schrijft? Evenmin waarschijnlijk voor iemand die altijd geprezen is om zijn grote dossier-kennis. Dat hij geen militaire achtergrond heeft, kan wel een minpunt zijn in de ogen van Amerikaanse defensiespecialisten. Zeker nu de Amerikanen zich opmaken eigen grondtroepen naar Bosnië te sturen in Navo-verband. Dat hij als politicus zich meer als compromissen-bouwer heeft gemanifesteerd dan als verdediger van een helder en eenduidig standpunt, klopt ook. Dat zullen sommigen in de VS zich zelfs nog herinneren uit de kruisrakettenkwestie van zoveel jaar geleden. Maar om daar de conclusie aan te verbinden dat hij onvoldoende leidersca paciteiten bezit voor de Navo? Bovendien: al deze punten waren bekend vóór het bezoek van Lubbers aan de VS en in ieder geval vóór zijn officiële kandi daatstelling. In dat stadium zou het nog passend en zorgvuldig zijn geweest van Washington om het signaal af te geven dat Lubbers niet hoefde te rekenen op steun van de VS. Nu dit pas is gebeurd na de officiële kandidaatstelling, dient zich geen andere conclusie aan dan dat de Amerikanen aan de wereld hebben willen tonen, dat uiteindelijk niet de Europese landen maar de VS het voor het zeggen hebben binnen de Navo. Een afkeurenswaardig staaltje machtspolitiek, waarvan Lub bers ten onrechte de dupe is geworden. Den Haag - De spanning binnen de politiekorpsen neemt toe, nu het kabinet gisteren geen besluit heeft genomen over het beschikbaar stellen van extra geld, om aan de cao-eisen te vol doen. De politiebonden zijn daarover in hun wiek geschoten. „Als Dijk stal maandagochtend niet met een beter bod komt, worden de acties harder. Onze boodschap is blijkbaar nog niet duidelijk over gekomen," aldus een woordvoer ster. De politie is sinds dinsdag in actie voor een structurele loons verhoging van 2 procent. Dijkstal biedt de 40.000 politiemensen slechts 1 procent. De bonden eisen verder een bete re onregelmatigheidstoeslag en een 36-urige werkweek. Dat alles bij elkaar kost de bewindsman vijftig miljoen gulden. De bonden hadden gehoopt dat Dijkstal gisteren wat water bij de wijn had kunnen doen na overleg in het kabinet. De acties voor een betere cao gaan komende week door. De acties concentreerden zich Tilburg/Breda - Twee Tilburgse koffieshops die op last van bur gemeester Brokx tijdelijk zouden moeten sluiten, blijven voorlo pig open. Gistermiddag besliste de rechtbank in Breda in kort geding dat de gemeente eerst het besluit op de bezwaarschriften moet afwachten die de eigenaren van beide koffieshops tegen het sluitingsbevel hebben ingediend. In ieder geval tot zes weken daarna hoeven de koffieshops niet dicht. Burgemeester Brokx had bevolen dat de koffieshops drie dagen him deuren moesten slui ten, nadat was geconstateerd dat soft drugs waren verkocht aan jongeren van 14 jaar. En dat mag niet in Tilburg. Den Haag - GPV-fractievoorzitter Schutte zal de Tweede Kamer komende week voorstellen af te zien van verlaging van het btw- tarief op voorbehoedmiddelen en sportmanifestaties per 1 januari 1996. Staatssecretaris Vermeend (Financiën) wil voor condooms en toegangskaarten voor sport (voornamelijk betaald-voetbal wedstrijden) van 17,5 naar 6 procent btw. Het voorstel van Schut te levert de schatkist 25 miljoen gulden per jaar op, 20 miljoen op voetbalkaarten en 5 miljoen op verkoop van condooms. Zoetermeer - Minister Ritzen van Onderwijs komt maandag met een nieuw bod in de onderhandelingen over een nieuwe cao voor de onderwijssector. Dat zal beter zijn dan de 1 procent loonsver hoging, waar hij afgelopen woensdag mee kwam. Ritzen zei dat gisteren na afloop van een informeel overleg met de bonden. Die zijn voorlopig nog niet bereid om af te zien van acties. Dinsdag en woensdag staan nieuwe protestbijeenkomsten op het programma. Amsterdam - De Concertzender, die minder bekende serieuze muziek uitzendt, houdt op te bestaan. Morgen zijn de laatste uit zendingen. Het doek valt definitief omdat er te weinig donateurs en sponsors zijn. Voor de Concertzender, die een jaarbudget had van een miljoen gulden, werken ongeveer 120 vrijwilligers. Het station is in 1982 opgericht als lokale Amsterdamse radiozender. Twee jaar geleden werd het een landelijk station dat via de kabel 24 uur per dag (nieuwe) klassieke muziek, jazz, blues en wereld muziek uitzendt. Den Haag - Minister Sorgdrager van Justitie vindt in principe dat verzekeraars mensen uit de verzekering mogen gooien van wie is bewezen, dat ze de boel hebben opgelicht. Andere verzekerings maatschappijen hoeven zo'n fraudeur ook niet te accepteren. Sorgdrager zegt dit in het novembernummer van het blad Welwe zen van het Verbond van Verzekeraars. Ze maakt een voorbehoud voor bepaalde verzekeringen 'waar je bijna niet zonder kunt'. Bij voorbeeld een ziektekostenverzekering. (advertentie) vorm. U wordt daarna terug gebeld en weet dan meteen zeker of u de lening krijgt. U krijgt vervolgens uw contract thuisgestuurd en het bedrag op uw girorekening gestort. Zo makkelijk gaat het. indelijk heeft u uw nieuwe auto ge vonden. Het liefst zou u er meteen in willen Dat gaat heel persoonlijk: u krijgt een Postbank-medewerker aan de lijn die u een Eén telefoontje is voldoende. Elke werkdag tot 21.00 en 's zaterdags wegrijden. Bel dan de Postbank Leenlijn. paar gegevens vraagt, zoals uw gironummer, tot 12.00 uur. Dankzij de Postbank Leenlijn Dan weet u wat u maximaal kunt lenen uw netto-inkomen, uw maandelijkse vaste kunt u straks alle en kunt u de lening ook afsluiten. lasten, hoeveel u wilt lenen en in welke kanten op. i

de Stem | 1995 | | pagina 5