Kinderen werken als drngrunner ezewd EN DAN NU HET GOEDE NIEUWS: COROLLA '96 MET VEEL EXTRA'S VOOR EXTRA WEINIG. Van Thijn: het ambtsgeheim als handboei Kamer had indruk dat het allemaal wel mee viel Boekje legt uit hoe je vuurwerk kan maken bestem laten ze eerst in eigen huis schoon schip maken9 Van Thijn weer even terug op het Binnenhof BINNENLAND A3 Arnhemse politie kan weinig doen omdat kinderen nauwelijks op heterdaad zijn te betrappen )uitsland erkent invoer 30 ton drugs in Nederland Hirsch Ballin vandaag onder vuur NCB-voorzitter betreurt kledij 4Ku Klux Klan' Welvaart ongelijk verdeeld DVEMBER 1995 A2 -Brittannië en Ierland- bewolkt en van tijd tot regen. In Schotland en and ook af en toe zon ag van het noordwesten uit opklaringen, maar ook op een bui, in Schotland en d mogelijk met natte w. Middagtemperatuur eer 8 graden, donderdas zuidoosten nog 13 graden en Luxemburg: Wolken- n en donderdag eerst nog motregen. In het binnen in de nacht en ochtend hier ar mist. Vrijdag af en toe n vrijwel droog. Middag- eratuur ongeveer 10 gra- d- en Midden-Frankrijk- erdag eerst plaatselijk Verder perioden met zon g. Vrijdag in het oosten on. Van het westen uit ver- toenemende bewolking Igd door regen. Middag- eratuur donderdag rond 9 en, vrijdag ongeveer 11 en. -Frankrijk: Zonnige perio- In de nacht en ochtend tselijk mist. Vrijdag in het en toenemende bewolking, gevolgd door regen. Ook in 'pen minder zon, toene- de zuidenwind en kans op bui. Middagtemperatuur 11 graden in de Poitou tot graad of 16 aan de voet van eneeën. gal: Eerst regelmatig wat Van het westen uit toene- de bewolking en met name '~g enkele buien, mogelijk onweer. Middagtempera- iets dalend naar 16 graden 'j Porto tot 20 in de Algarve. je: Af en toe zon. Vooral op ag in het zuiden enkele n, langs de kust mogelijk eer. Maxima vrijdag aag naar 14 bij Santander iets boven de 20 graden de Costa del Sol. arische Eilanden: Vooral op 'delijke stranden perioden zon. Verder ook wolkenvel- en kans op een enkele en- of onweersbui. Middag- peratuur iets dalend naar eveer 24 graden, ekenland en Kreta: Rustig - met flink wat zon en vrij- overal droog weer. Vrij d met maxima van 8 graden d Thessaloniki tot circa 13 Kreta; langs de Griekse tkust is het vooral vrijdag t maxima van 17 graden der koud. 'tsland: Wolkenvelden en derdag in het oosten wat en of motregen, mogelijk t ook ijzel. Vrijdag in de ht en ochtend plaatselijk t. Verder perioden met zon droog. stenrijk: Donderdag in Obe- terreich en het Salzbuger- d mogelijk af en toe regen, en 1500m sneeuw. Ijdag regelmatig zon, maar in zuiden ook enkele wolken den. Temperatuur in de geving van Wenen stijgend 7 graden op vrijdag, elders graad of 10. ITEKAARTJE F. Schepel Ronse en woonplaats van deze man re volgorde de naam van zijn beroep, et hij voor de kost? DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995 Paramaribo (anp) „Het is „„begrijpelijk- Dit werkt al- een maar averechts, ver- aicht de hoofdredacteur van De Ware Tijd, LeoMorpurgo. ne berichten uit Nederland dat het besluit over het uitleverings- voor de voormalige le- avontuur, alliage; 3. bever, signaal, -ader; 5. Rijn, im, Eilat roest; 6. eta, gedie, tee, idem; 8. marine, os, oke, alto; 10. niet, iets, kam, stut; 11. aigrette, adder, bi; 13. reëel, g, en, latent; 15. els, peper, eiseres. 2. averij, traditie, il; 3. tovenaar, eter, esp; 5. stramien, sik, el, de; 6. ruit, idioot, etage; 8. orgel, eest, raïne; 10. elastiek, raad, Eli; 11. tiair, eonidas, meute; 13. garde, odol, turbine; 15. teer, tam, pot, niets. JFS „ëtleider Bouterse snel valt, ver haakt volgens hem in Surina me weinig enthousiasme. De Nederlandse justitie zit zelf tot over zijn oren in de coke. Dat up wel uit die parlementaire enquête," constateert parlemen- uniér Frank Playfair. „Laten ze eerst in eigen huis schoon schip maken." De Nederlandse autoriteiten be- i de Surinaamse samenle- „_t en hakken er maar wat ,„s. Wij zitten vervolgens hier |lldt"de brokken," aldus kinder arts Arty Jessurun, zelf ook eens door de Nederland (ten onrechte) verdacht van criminele praktij ken. De Nederlandse justitie hoeft waarschijnlijk niet op veel steun te rekenen, mocht zij overgaan tot een verzoek om uitlevering van Bouterse wegens diens be trokkenheid bij cocaïnehandel. Morpurgo: „Die beschuldigingen leiden precies tot het tegenover gestelde. Ze zijn bedoeld om de verkiezingen in Suriname te beïnvloeden, ook al zeggen de Nederlandse politici van niet. Surinamers stellen zich nu juist achter Bouterse op. Niet omdat ze het eens zijn met zijn politiek of opstelling. Maar meer om te zien hoe die 'bakra's' (blanken) naar hem toe zullen moeten krui pen." „Bouterse is mijn politieke vij and. Toen de NDP in corruptie verviel ben ik uit zijn partij ge stapt. Ik vind ook niet dat hij met al zijn belangen in de goudwin ning en de houthandel president mag worden. Maar de al jaren lange voortslepende suggestie dat hij in de cocaïnehandel zit, is be lachelijk. Dat is slaan onder de gordel. Als hij er bij betrokken zou zijn, dan had de Nederlandse justitie, zeker met al haar infil tratiemethoden, de bewijzen toch al lang geleden geproduceerd. De Nederlandse overheid wil niets anders dan Bouterse pakken. Bovendien kent het rechtshulp verdrag tussen Nederland en Su riname duidelijke restricties. Landen mogen verzoeken weige ren als die niet verenigbaar zijn met het algemeen belang en de nationale wetgeving. De animo voor uitlevering lijkt ook bij minister van Justitie Gir- jasing niet zo groot. Al vaker heeft hij gezegd dat de nadruk van het rechtshulpverdrag wat hem betreft meer ligt op het uit wisselen van informatie dan op uitlevering van personen. Het is niet ondenkbeeldig dat Su rinamers één lijn trekken tegen de Nederlandse justitie, waar door Girjasing weinig anders kan doen dan het uitleveringsverzoek naar de prullebak te verwijzen. En Bouterse zelf? Volgens een bron in zijn nabij heid overweegt hij de uitlevering te vragen van de Nederlandse oud-premier Lubbers in verband met druggerelateerde activitei ten. Jessurun: „Bouterse is veran derd. Hij heeft jaren gewerkt aan het verkijgen van respect. Veel Surinamers vinden hem nu best aardig. Ik heb de grofste beschul digingen aan zijn adres geuit en zijn handel en wandel aan de kaak gesteld. Hij blijft vriende lijk." *Desi Bouterse ..boemerang.. De politie weet al geruime tijd lateen behoorlijke groep kinde ren bij deze praktijken is betrok ken, maar kan er niets aan doen omdat het zeer moeilijk is om be- wijzen te verzamelen. 1/olgens een woordvoerder is het voor de politie helemaal geen verrassing dat kinderen als run ners, koeriers en lokkers werken. De kwestie kwam in de open baarheid nadat burgemeester Scholten van Arnhem vorige week twee koffieshops in Arn hem-zuid en één in het noorden van de stad sloot. De exploitan- van de shops tekenden be waar aan. Die bezwaren worden ond door de gemeentelijke commissie beroep- en bezwaar- Amhem (anp) - Arnhemse kinderen tussen de 10 en 15 jaar werken met name in de wijk Malburgen als drugrunner voor heroïne- en cocaïnedealers. Ze verdienen daarmee gemiddeld 100 en 150 gulden per dag. schriften behandeld. Volgens de politie zijn het vooral Marok kaanse kinderen die werken voor de dealers. Ook Antilliaanse en Turkse kinderen doen mee. Het gaat om een groep van enke le tientallen kinderen, die vooral werkt als er veel drugtoerisme in Arnhem is. De kinderen letten op straat op oudere, Duitse auto's, waarin mogelijk verslaafden zit ten. Zij spreken de automobilis ten aan en verwijzen hen naar de dealer, waar zij voor werken. De kinderen hebben volgens de zegsman van de politie meestal ook een telefoonkaart en een semafoon op zak. Via de sema foon voeren zij opdrachten voor hun dealer uit. Per telefoon waarschuwen zij de drughande laar als er klanten komen. De Arnhemse politie denkt dat dergelijke kinderkoeriers vooral in de grensstreek werken omdat daar veel Duitsers drugs komen kopen. De drugtoeristen weten vaak niet precies waar zij moeten aankloppen. De Arnhemse politie kan volgens de woordvoerder niets doen om dat de kinderen vrijwel nooit op heterdaad zijn te betrappen. De politie hoopt de praktijken in de hand te houden door af en toe be kende drugbuurten 'schoon te ve gen', onder andere door overlast veroorzakende koffieshops te la ten sluiten. Arnhem voert daar tot nu toe een strikt beleid in, maar enkele weken geleden kreeg de gemeente van de rechter onge lijk in een beroepszaak, die door de eigenaresse van een koffieshop uit het Spijkerkwartier was aan gespannen. De rechter oordeelde dat de openbare orde niet in gevaar kwam door de activiteiten in de koffieshop en dat de gemeente dus geen recht had de zaak te sluiten. Deze koffieshop is inmid dels weer open. Wiesbaden (afp) - De centrale Duitse recherche heeft de invoer van soft drugs in Nederland toe- I i. De actie was afgestemd met de verantwoordelijke Duitse en Nederlandse autoriteiten, al ius het Bundeskriminalamt BKA) in Wiesbaden. lij de invoer van de dertig ton wihuana en hasj ging het om een'gecontroleerd transport'. BKA weigerde tot gisteren commentaar op uitlatingen van Nederlandse agenten, dat de Duitse politie drie jaar geleden sa een Pakistaans schip 30.000 blo hasj Nederland binnen nacht. Nu erkent de Duitse re in het omstreden ge- 'al ^drughandelaren zijn aan- Ook kon de politie de in beslag nemen. ministerie in Wies- bekijkt of er een onder dek moet komen naar de handel de van het BKA. Oud-burgemeester van Amsterdam en oud-minister van Binnenlandse Zaken Ed van Thijn was gisteren weer even terug op het Haag se Binnenhof. In het gebouw van de Eerste Kamer verhoorde de enquêtecommissie hem over zijn rol in de IRT-zaak. foto anp VERVOLG VAN VOORPAGINA CDA-fractieleider Brinkman moest voor de commissie toegeven dat hij en zijn collega fractieleiders Wöltgens, Van Mierlo en Bol- kestein nooit hebben vergaderd over het ge heime rapport-Wierenga. Volgens Brinkman kwam dat door de hectische (verkiezings)tijd. Brinkman bestreed dat de fracties niet vol doende geïnformeerd waren over de mate waarin de opsporingspraktijken van het IRT uit de hand waren gelopen. De enquêtecom missie constateerde echter dat 'belangrijke elementen' in het Kamerdebat niet op tafel hadden gelegen. Hierdoor werd volgens de enquêtecommissie bij de Kamer de indruk versterkt dat het 'al lemaal nog wel mee viel' bij het IRT. Het enige Kamerlid buiten de fractieleiders dat wel goed op de hoogte was van de omstre den methode was de PvdA'er Stoffelen. Hij onthulde gisteren dat hij specifieke informa tie over de methode van de Amsterdamse commissaris Van Riessen had gekregen. Stof felen heeft zijn kennis over de uit de hand ge lopen methode wel in het IRT-debat ter berde gebracht, maar de betrokken ministers Hirch-Ballin en Van Thijn er verder niet mee lastigggevallen. Het voormalige Kamerlid vertelde dat na te hebben gelaten omdat hij vreesde dat dan het hele kabinet zou vallen. jiiu ua>|!nj}s uba |38Js lanGreyn en Marianne Wuite Amsterdams korpschef Erik Nordholt zocht zijn eerherstel "iet via omwegen, maar recht- loe-rechtaan. Oud-burgemees- jj/ex-minister Ed van Thijn ™am gisteren met hetzelfde wgmerk - eerherstel - naar de ™luêtecommissie, maar hij be diende zich van een omslachtige 'Wiek, die charmant oogde Jaar veel venijn in de staart zijn jongste retourtje Den S zette de Amsterdammer Thijn op die manier vooral spotiicht op oud-minister Htrsch Ballin. j* ie wijzen op het gedrag anderen en door te zinspe- °P zijn eigen geheimhou- "nlicht als bewindsman Van Thijn duidelijk ma- 'at hem niets - in elk geval 'et veel - aan te wrijven valt ®zijn rol bij de opheffing van omstreden Interregionaal wchercheteam Noord-Hol- «nd/Utrecht. 'n a's minister? Hij moest zich mkken in de opvatting van de 1(t^Verantwoordelijke: minis- leek °P een biljartpotje, *®bij alleen via de band pun- Wl. jalen waren- van Thijn de keu gisteren vaar- Jjjdi Ballin kreeg het verwijt veel verzwegen te heb- voor de Tweede Kamer en «s voor het kabinet. Van Thijn dj., J2e' hij met nadruk - kon ïsnH rs an ^at Sedrag zwij- an deemoedig gadeslaan. Uil me strikt gehouden aan JhettagVanThiingiSteren l®n het na het verschijnen ta. f raPPort-Wierenga (met Vl ïïerzoek naar de opheffing omstreden IRT) wel uit schreeuwen van ellende," aldus Van Thijn. Het rapport gaf aan dat de me thode - het deels 'meerunnen' van een druglijn - die de IRT- agenten gebruikten om drugcri minelen op te sporen 'niet on rechtmatig' was. Van Thijn zei wel beter te weten. Als Amsterdams burgemeester had Van Thijn aan de basis ge staan van de opheffing van het IRT. De reden? „De methode deugde niet. Er was zoveel mis dat er zelfs sprake was van een gezags crisis bij het Openbaar Ministe rie. Er was een partij cocoaïne onderweg. Daar om moest een eind komen aan het interregio naal recherche team." Toen na het overlijden van minister Ien Da- les Ed van Thijn aantrad op het departement van Binnenlandse Zaken leek de IRT-opheffing een kwestie die al achter de rug was. Maar tot verbazing van Van Thijn werd het een echte politieke affaire, waarin hij zelf een prominente rol zou gaan spelen. „Ik dacht: het is een storm in een glas water, want ik weet hoe 't precies zit." Eerst probeerde Van Thijn nog via een kunstgreep helemaal uit de wind te blijven. Hij las het 'ambtsbericht van de voormali ge burgemeester van Amster dam' tijdens een kamerdebat voor alsof het helemaal niet over hem zelf ging. Achteraf ver werpt Van Thijn deze truc. „Ik had beter een collega dat on derwerp - aan de hand van het ambtsbericht - kunnen laten be handelen, bijvoorbeeld premier Lubbers. Maar ik had geen ver trouwen dat anderen de opvat tingen zouden steunen, die ik als burgemeester van Amsterdam had gehuldigd. Misschien had ik toen al beter kunnen aftreden." Toch wilde Van Thijn ook wel toegeven dat hij als burgemees ter niet helemaal brandschoon was. Op 1 juli 1993 nam Amster dam de leiding van het recher cheteam - voorheen het IRT - over. Maar maandenlang functioneer de dat team niet door competen tiestrijd en bijbehorend gekib bel. Van Thijn hoorde niets van zijn eigen politietop. Wel toen het echt te laat was: gisteren twee jaar gele den, op 8 no vember 1993. „Ik dacht steeds: geen be richt, goed be richt," formu leerde Van Thijn voorzich tig. „Ik heb onvoldoende de vin ger aan de pols gehouden," klonk het al met wat meer be rouw. „Ik was zo naief te denken dat na de overdracht aan Am sterdam de race wel gelopen was," was een echte schuldbe kentenis. Maar daarmee hield de spijtbe tuiging ook op. Van Thijn schetste de periode waarin alles rondom het IRT in een stroom versnelling kwam. Het IRT werd genekt en minister Dales was het daar roerend mee eens, ter wijl de opvatting van Hirsch Ballin steeds onhelder bleef - soms eens met de opheffing dan weer niet. Van Thijn kritiseerde het gedrag van Hirsch Ballin gisteren fel. Want de minister van Justitie had gewoonweg verzwegen dat er een partij cocaïne in het spel was. Dat zou bij de parlementai re beoordeling zeker in het voor deel van het besluit tot ophef fing en daarmee in het voordeel van Van Thijn hebben uitge pakt. Maar Hirsch Ballin deed alles om dat geheim te houden. „Hirsch Ballin had het voor touw. Ik had mijn huid kunnen redden als ik verteld had wat de opsporingsmethode van het IRT inhield, maar ik respecteerde de positie van mijn collega van Jus titie. Ik hield me aan de spelrê- gels. Ik achtte me ook gebonden aan mijn ambtsgeheim, mis schien werd ik er zelfs wel een beetje door gegijzeld." Handelde Van Thijn daarmee consequent tegen zijn eigen (po litieke) belang, vroeg commis sielid Rabbae gisteren. Gretig zei Van Thijn ja. „Ik vond dat je niet zomaar spullen op straat kon gooien. Het is goed dat een minister van Binnen landse Zaken zich aan z'n plicht houdt, ook als de politieke dood daarop volgt." Minister Van Thijn werd kenne lijk door het kabinet waarin hij kort zitting had niet helemaal vertrouwd, juist vanwege zijn rol als burgemeester bij het IRT. „Als ik mijn opvatting te berde bracht, keken ze me glazig aan," verklaarde Van Thijn, die daar mee maar wilde zeggen dat Lub bers en Kok hem eigenlijk in het beklaagdenbankje zetten. Hirsch Ballin kreeg wel de volle steun van Lubbers en Kok, ook al hielp hem dat uiteindelijk niet. „We zijn samen ten onder gegaan," zei Van Thijn aan het eind van het verhoor gisteren. Hij keek er een beetje triomfan telijk bij. De verwachte zoek tocht naar eerherstel had de vorm van een verhulde aanvals- missie gekregen. -A. _J V? Zo Lubbers nog kansen had, dan zijn die gisteren nog verder geslonken, want wat zei de heer Van Thijn voor de enquête-commissie? Dat Lubbers hem glazig had aangekeken toen hij, Van Thijn, hem over de IRT-pro: blemen vertelde. tV Ik heb het voor de zekerheid even in een woordenboek opgezocht, maar daar staat bij glazig wat ik al vreesde: wezenloos, zonder uitdrukking... Zoiets komt natuurlijk de Amerikanen ter ore en wat denkt u wat ze daar zeggen, als ze horen dat de heer Lubbers blank (dat zeggen ze tegen in die taal tegen wezenloos) stares (Amerikaans voor kijkt), als hij met problemen wordt geconfronteerd? Precies: 'Zo iemand hoeven we niet als baas van de Na- vo.' Het mag dan hearsay (van horen zeggen) zijn, but er moet wel een nucleus (kern) of truth (van waarheid) in zitten, zo redeneren ze daar verder. En als u dan ook nog weet dat de heer Lubbers Ameri kaans spreekt met een glazige aardappel in zijn keel, dan kan zo'n man in het Pentagon haast geen goed meer doen. Zou het misschien zijn, omdat Lubbers zich destijds niet echt ingespannen heeft om de Olympische Spelen naar Amsterdam te halen, of is dit de prijs van onkreukbaar heid? Bijkomend probleem voor Lubbers is dat er zelfs in het Witte Huis mensen rondlopen die menen dat Kopenha gen de hoofdstad van Nederland is en dat het dus een beetje veel van het goede is om twee kandidaten uit één land te hebben. MERIJN Den Haag (anp) - Juist nu op diverse plaatsen een nieuw soort zeer explosief en levensgevaarlijk vuurwerk is opgedoken, komt bij uitgever Walburg Pers het boekje 'Vuurwerk!' uit. Het geeft niet alleen een gedegen uitleg over kanonslagen, crazy jacks en tolle Lola's, alsmede bruikbare veiligheidstips, maar legt ook uit hoe je zelf vuurwerk kan maken. Den Haag - Oud-minister Hirsch Ballin (Justitie, CDA) moet zich van daag bij de enquêtecommissie verweren tegen aantijgingen van zijn oud-collega Van Thijn, dat hij de Tweede Kamer onjuist heeft geïnfor meerd over het 'doorlaten' van hard drugs, Hirsch Ballin - tegenwoor dig Eerste-Kamerlid - trad vorig jaar mei af nadat de Tweede Kamer hem met een kleine meerderheid verboden had zich nog langer met re chercheteams bezig te houden. In zijn politieke val sleepte hij Van Thijn mee. Ook zijn opvolger Sorgdrager (D66) wordt vandaag ver hoord. Zij moet opheldering verschaffen over haar handelwijze in haar vorige functie, toen ze procureur-generaal in Den Haag was. De vraag is of Sorgdrager Hirsch Ballin had moeten laten weten dat er - in de periode voordat ze zelf als procureur-generaal aantrad - hard drugs met medeweten van de politie het land waren binnegekomen. „Onverstandig," noemt C. Meyer van de stichting Consument en Veiligheid dat laatste. „Een paar jaar geleden was er ook zo'n uitgave. Het is natuur lijk goed om uit te leggen hoe vuurwerk is samengesteld. Dat kan best leuk zijn voor mensen die in vuurwerk zijn geïnteres seerd. Maar met een handleiding inspireer je mensen om er zelf mee aan de slag te gaan." Uit ervaring weet de stichting dat jongeren al gauw aan het imite ren en experimenteren gaan. Een boekwerkje als dit is volgens Meyer niet te verbieden. „Maar ik zal er tijdens de presentatie van de nieuwe vuurwerkcampagne op wijzen: doe het niet zelf." „Er kan net iets verkeerd gaan of je kan er net iets teveel in hebben gestopt en dat kan verschrikke lijke gevolgen hebben. Kortom, we zijn fel tegen zulke tips en ik raad ouders aan het boekje niet te kopen." In 'Vuurwerk!' schrijft auteur B. Ramla onder het hoofdstuk 'De klap op de vuurpijl: doe het zelf!': „De eerste en belangrijkste raad: doe het niet zelf!". Meyer: „Ja, daar dekt de schrijver zich mee in." Vervolgens geeft de auteur gede tailleerde uitleg voor het maken van een basismengsel kruit, lon ten, fonteinen en vuurpijlen. Ook haalt de schrijver aan dat op Internet lieden pyrotechnische e- mail met levensgevaarlijke re cepten de wereld insturen. Vol gens de auteur is een deel van de ze recepten onbetrouwbaar om dat er te weinig praktische aan wijzingen worden gegeven. Het is ook Consument en Veilig heid bekend dat dergelijke infor matie op Internet staat. „Maar dat is nog veel moeilijker tegen te gaan. Gelukkig maken jongeren niet zoveel gebruik van Internet. De uitgever staat volgens een woordvoerster van Walburg in voor de deskundigheid van de au teur, die zelf niet in de publiciteit wil. Of er discussie is geweest over het laatste hoofdstuk, weet ze niet. De uitgever stelt voorin het boek geen enkele aansprakelijkheid te aanvaarden voor onjuistheden en daar uit voortvloeienden schade. Ook adviseert ze de lezer zich op de eigen veiligheid te bezinnen. Rond de jaarwisseling vorig jaar moesten 1100 vuurwerkslachtof fers worden behandeld in het zie kenhuis. Het jaar daarvoor waren dat er nog 1800. Consument en Veiligheid en de stichting SIRE schreven de da ling toe aan de harde campagnes die zij voerden. Beide organisa ties starten in december weer hun jaarlijkse campagne. Vorig jaar werd voor 44 miljoen gulden aan vuurwerk verkocht. Den Bosch - De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) heeft gisteren diverse telefoontjes ontvangen van leden die met af keer reageerden op de kleding van enkele demonstranten, dins dag tijdens de protestmanifesta tie voor het Provinciehuis in Den Bosch. Een tiental actievoerders droegen toen in een symbolische dodenmars witte gewaden en puntmutsen, die associaties op riepen met de racistische Ameri kaanse organisatie Ku Klux Klan. „Smakeloos," oordeelden bellers. NCB-voorzitter Latijn houwers betreurt de kwestie. „Als we dit van tevoren hadden geweten dan hadden we de deel nemers aan de stoet andere kle ding laten aantrekken. (ADVERTENTIE) binnenland TOYOTA Kostbare tijd gaat verloren met schrijven en verzenden gaat zo mtZi1" 4O' De nieuwe Corolla '96 is nu nog aantrekkelijker. Dankzij extra's waarvoor u nauwelijks iets extra's betaalt. Zoals lichtmetalen velgen of 'n complete audio-installatie. Bovendien bieden wij voordelige financieringsmogelijkheden. Uw voordeel kan oplopen tot zo'n 1.500,-*- En natuurlijk wordt elke Corolla standaard geleverd met 3 jaar Totaalgarantie plus 3 jaar Toyota EuroCare, onze internationale hulp dienst. Bel gratis 06-0369, of ga snel naar de Toyota-dealer en ontdek waarom we al jaren roepen: Toyota. De beste auto ter wereld. HEEL TOYOTA. Importeur: Louwmap Parqui B.V., Sieurweg 8, 4941 VR Raamsdonksveer. Prijzen incl. BTW, excl kosien rijklaar maken. Afgebeeld Corolla GTSi mei optioneel lichtmetalen velgen. Wijzigingen voorbehouden. 'Aanbieding geldt, mits gekocht vanaf 1-9-1995 en geregistreerd voor 31-12-1995

de Stem | 1995 | | pagina 3