EN DE STEM Extra wooncomplexen nodig Er is een bank die thuis is in het mkb. anon |\()o eens zeventig boeren verdacht van illegaal uitrijden mest (IMA SUPER 28V Onderzoek naar behoefte aan zorgvoorzieningen voor ouderen 'Steeds meer mensen kopen tweedehands kleding' Luisterdichtheid Omroep Zeeland bijna verdubbeld Dagbladen stappen uit reclamedeal met omroep ING») BANK Vaarverbod scheepvaart Ylissingen SPORT Drugcontrole in Terneuzen Jongen op weg naar school overvallen Barbé sluit Terneuzens drugcafé 10.- 10.-4 luren. ;rote verscheidenheid in De Prima Super 28V is uit- pese camera van het jaar. 'an's werelds kleinste 70 mm Zoom objectief hmpact metallic design Europese compact camera van het jaar '95 -'96 Onderwerpkeuzeknop met 6 instelmogelijk- heden 38-115 MM 28-70 MM 35-70 MM 38-60 MM 'o FOR THE TOP YFoto Zeeland onze verslaggever Middelburg - Nog eens zeventig Zeeuws- lt'aamse boeren moeten zich volgend jaar ver- Irtu'oorden, omdat ze in 1994 illegaal Bel- Idsehe mest zouden hebben uitgereden. Eerder ®'!eweek moesten negen agrariërs voor de iter in Middelburg verschijnen voor hetzelf- ■ievergrijp in 1.993. Ipersofficier van justitie, D. Veurink, kon nog niet [Sen wat de eis tegen de boeren zal zijn. „We heb- |f de zaken nog in onderzoek. De eis zal afhangen van de hoeveelheid mest die is uitgereden, of er sprake is van herhaling van de overtreding en de boekhouding." Volgens de wet moeten boeren Nederlandse bonnen kunnen overleggen, waaruit blijkt hoeveel mest ze hebben uitgereden. Op deze manier kan de overheid controleren of er sprake is van overbemesting. Van de negen agrariërs die deze week voor de rech ter moesten verschijnen (drie van hen lieten verstek gaan), konden volgens Veurink slechts twee boeren de bonnen laten zien. Het ging in dat geval boven dien om Belgische bonnen. De rechter legde hen een voorwaardelijke geldboete op. De anderen konden het uitrijden van de mest niet boekhoudkundig ver antwoorden en kregen boetes variërend van dui zend tot 1500 gulden. De negen maakten deel uit van een groep van dertig boeren, die voor het ille gaal uitrijden van Belgische mest is aangepakt. 21 boeren betaalden eerder een schikking, die even eens varieerde tussen de duizend en de 1500 gulden. Bij de zaak zijn ook twee Belgische mesthandelaren betrokken. Zij boden de mest gratis aan. De land bouworganisatie ZMO sprak eerder deze week haar verontwaardiging uit over het feit, dat wel de boe- |iii onze verslaggever t - Na de eeuwwisseling moet Zeeuws-Vlaanderen Itver vijf nieuwe woonzorgcomplexen voor ouderen kun- |m beschikken. Ook moeten er twintig wijksteunpunten [gevestigd worden. Sitvindt de Hulster wethouder P. lid van de stuurgroep I Regionaal Ontwikkelingsplan (ROP) Zeeuws-Vlaanderen. Ut wachtlijsten voor opname in i verzorgingshuis puilen uit. vendien zal het aantal ouderen Imboven de 65 in het jaar 2015 Jat25 procent gestegen zijn 'en den ouderen graag in hun eigen ingeving blijven wonen', aldus De woonzorgcom plexen moeten dat mogelijk ma- I.Vooral in Oost-Zeeuws-Vlaan- |deren bestaat er al vijftien jaar |menorme druk op de wachtlijs- Ita van verzorgingshuizen." Vol- heeft de provincie 1 in 1996 de knelpunten ■li Oost-Zeeuws-Vlaanderen te Woonzorgcomplexen zijn centra Ja minimaal twintig woningen liaar ouderen zelfstandig wonen. iDc bewoners kunnen er zorg op ■maat krijgen. Wijksteunpunten |tageren als ontmoetingspunt oor ouderen die vlak in de buurt Iwnen. Ook kunnen ze daar te- ltecht voor zorgfaciliteiten, lilt ROP-stuurgroep heeft VMC ■olksgezondheid, Maatschappe- 'ijke ontwikkeling en Cultuur) 'sland de opdracht gegeven een ie te doen naar de woonzorg- oomeningen voor ouderen in Iwws-Vlaanderen. Uitgangs punt bij dat onderzoek is verbete- g van de leefbaarheid en een !e spreiding van voorzienin- ir ouderen in heel Zeeuws- frzijnmeer dan vijftig gebouwen centra van ouderenwoningen in Zeeuws-Vlaanderen bekeken of ze in de toekomst als wijksteun punten en/of woonzorgcomplexen kunnen dienen. Het blijkt dat in bijna elke kern, waar in het jaar .2015 naar verwachting meer dan 150 ouderen wonen, daarvoor mo gelijkheden aanwezig zijn, In Vo gelwaarde en Philippine wordt vanaf begin 1996 proefgedraaid met twee wijksteunpunten. Per steunpunt is een ROP-subsidie van 75.000 gulden beschikbaar gesteld. Gelijktijdig met deze inventarisa tie loopt een ander VMC-onder- zoek in opdracht van het Zeeuws- Vlaams Zorgoverleg (ZVZO). Die studie schetst een ideaalbeeld van de spreiding van zorgfuncties. De gegevens van beide onderzoeken worden in elkaar geschoven. Vlissingen (anp) - De haven autoriteiten van Vlissingen leggen zaterdag 11 november het scheepvaartverkeer in de binnenhaven enige tijd stil. Van 11.45 tot 12.30 uur geldt een vaarverbod omdat dan een Roll- on-Roll-off schip uit het dok van de Scheldewerf wordt gesleept. In de sluizen van Vlissingen en bij het passeren van de Sloebrug over het Kanaal door Walcheren krijgen schippers aanwijzingen over de maatregelen. (ADVERTENTIE) SPORTS CASUAL WEAR St. Annastraat 27, Sluis - 0117-463057 1.000 m2 sport 't Snuffelkoekje, het winkeltje in tweedehands kleding van het Leger des Heils, in Terneuzen loopt als een trein. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggeefster Terneuzen - Het is druk in het tweede hands kledingwinkeltje van het Leger des Heils aan de Vlooswijkstraat in Ter neuzen. Voor de openingstijd van half tien staan de klanten buiten op de stoep al te wachten om als eerste binnen te komen. Een spijkerbroek kost er vier gulden, een bloesje krijg je al voor drie gulden en een kolbert kost een tientje. Goedkoop, maar over het algemeen niet echt modieus, 't Snuffelhoekje, zo heet de winkel met ge bruikte kleding en kleinere gebruiksgoede ren zoals kinderwagens, boeken en dekens. Samen met negen vrijwilligers en zijn vrouw leidt de luitenant R. Vermij van 'het leger' de verkoop en inname van de gebruik te goederen. „Ik merk dat we de laatste tijd steeds meer spulletjes krijgen," vertelt Vermij, „Waar schijnlijk komt dat omdat mensen milieube wuster worden. In plaats van de goederen in de prullenbak te gooien brengen ze die hier heen. Wij geven geen geld voor de spullen. De opbrengsten van de verkoop gaan naar het Leger des Heils." „Mensen van alle rangen en standen komen hier," zegt Vermij, „De meesten hebben niet zoveel geld, maar er zijn er bij die er een hobby van maken om te kijken wat bij de kleding zit." Tanny Butler werkt al bijna 25 jaar voor de kledingverkoop van 'het leger' in Terneu zen. „De laatste jaren is het steeds drukker geworden. Het vervelende is dat er mensen Mensen van alle rangen en standen kopen het Leger des Heils in Terneuzen. zijn die per se geen tweedehands kleding willen. Terwijl ze het eigenlijk wel nodig hebben. Dan moeten ze op voedsel besparen om kleding te kopen." Hoe lang het winkeltje nu precies bestaat is niet duidelijk. Tanny denkt dat het Leger des Heils rond 1970 met de verkoop is be gonnen. „De eerste jaren zaten we tegenover het gebouw van 'het leger' aan de Visser straat. Dat ging toen nog met kleding die over tafels werd gespreid." Daarna heeft de tweedehands kleding in het winkeltje van verkoop*in verschillende gebouwen in de stad plaatsgehad. Twee jaar geleden nam 't Snuffelhoekje zijn intrek in het pand aan de Vlooswijkstraat. Niet iedereen koopt de kleding van 't Snuf felhoekje. „Een a twee keer in de maand ko men hier mensen die gratis kleren krijgen. Het zijn de noodgevallen. Meestal gaat dat via het maatschappelijk werk. Die mensen komen buiten de openingstijden. Niet ieder een hoeft dat te zien," meent de luitenant. DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995 DEEL C ren maar niet de handelaren worden aangepakt. Volgens Veurink snijdt het mes aan twee kanten en zijn zowel de agrariërs als de handelaren verant woordelijk voor het uitrijden van de mest. Boven dien sluit de persofficier een vervolging van de twee handelaren aan gene zijde van de grens niet uit. Net als Nederland kampt België al jaren met een mestoverschot. Via signalen van Zeeuws-Vlaamse ambtenaren en bestuurders kwam het Openbaar Ministerie de illegale mestlmport op het spoor. Om de handel te kunnen oprollen, wordt samengewerkt met de Belgische autoriteiten. Van onze verslaggever Oost-Souburg - Het gaat goed met Omroep Zeeland. De luisterdichtheid is het afgelopen jaar sterk gestegen en bij na verdubbeld. Bovendien is het marktaandeel van de om roep zo verbeterd dat er in Zeeland alleen nog iets meer naar de populaire muziekzender Radio 3 wordt geluisterd. Dat blijkt uit de jongste gege vens van het luisteronderzoek. Vorig jaar zomer was de luis terdichtheid nog 1,6 procent, wat wil zeggen dat het weekge- middelde 4640 vaste luiste raars betrof. In de praktijk be tekent dit dat op piekuren, rond de uitzendingen van de actualiteiten, er wel tienmaal zoveel mensen hebben geluis terd. Dat percentage van 1,6 is dit jaar opgelopen tot 3,7, bijna een verdubbeling dus. Het brengt het weekgemiddelde op 10.730 luisteraars. „Het gaat goed," zegt omroep- secretaris Koch. „Vooral het feit dat we bijna zo'n groot marktaandeel hebben als Ra dio 3 is verheugend. Ik denk dat het komt omdat we langer in de lucht zijn, betere pro gramma's hebben en ook om dat de omroep niet langer ne gatief in het nieuws is." Secreatris Koch doelt hiermee op de interne arbeidsconflicten die achter de rug zijn. De gestegen luisterdichtheid houdt ook in dat de omroep op de landelijke ladder van regio nale omroepen omhoog is ge klommen. Stond Zeeland vorig jaar nog op één na laatst van alle provincies, afgelopen zo mer was de zesde plaats in de reeks van dertien behaald. Al leen de regio's Noord, Drenthe, Oost, Friesland en Limburg staan nog boven Zeeland. De Zeeuwse radiomarkt is met een kwart marktaandeel in handen van Radio 3, maar Om roep Zeeland zit daar pal onder met 24 procent van de markt. Radio 10 Gold, Radio 1, RNN, Radio 2, Sky Radio en overige zenders verdelen de andere helft van de Zeeuwse radio- "markt. Van onze verslaggevers Goes - De reclame-overeenkomst tussen Omroep Zeeland ener zijds en de uitgevers van de dagbladen Provinciale Zeeuwse Courant (PZC) en De Stem is opgezegd. De kranten delen nu niet langer mee in de opbrengsten van de radioreclame. „Ach, het leverde toch niet zoveel op," zo reageerde PZC-directeur De Pagter gisteren. De oorzaak van het vertrek van de uitgevers is een wijziging in de Mediawet waardoor de uitgevers meer ver plichtingen op hun bord kregen, wat de investeringen hoger maakte dan de reclameopbreng sten. Volgens de oude regeling kregen de dagbladen compensa tie uitbetaald uit de reclamegel den. Volgens directeur De Pagter zou de wijziging onder meer inhou den dat de uitgevers advertenties moesten gaan werven voor de omroep en dat vonden de dag bladdirecties zakelijk niet aan trekkelijk. Publieke omroepen mogen vanaf 1 januari volgend jaar geen acti viteiten meer ontplooien die winstgevende resultaten opleve ren voor commerciële instellin gen. Stemdirecteur J. Brader be- Terneuzen - De politie van Ter neuzen heeft dinsdagavond tij dens een drugcontrole aan de Tweede Verbingstraat een 29-ja- rige man uit die plaats aangehou den. Hij was in het bezit van een kleine hoeveelheid harddrugs dat in beslag werd genomen. Hij kreeg ook een proces-verbaal. treurt dat. „De oude regeling was een mogelijkheid om zonder al te veel concurrentie een regionale omroep op te zetten. Nu zul je zien dat straks naast publieke re gionale omroep er ook een com merciële variant gaat ontstaan. Blijkbaar wil Moeder Overheid het zo." F. Feij, directeur van Omroep Zeeland, was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. -Van onze correspondent Goes - Een 12-jarige scholier uit Ellewoutsdijk is gistermorgen met het mes op de keel beroofd van zijn geld .door twee jongens van ongeveer vijftien jaar. De jongen fietste kort na acht uur over de Beestenmarkt in Goes op weg naar school. Plotseling do ken twee jongens op die hem dwongen te stoppen. Een van hen drukte de jongen een mes op de keel en eiste geld. Toen hij zijn aanvallers zei geen geld bij zich te hebben werd hij gefouilleerd. Daarbij vond het tweetal wel een klein bedrag wat ze hem afhan dig maakten en vervolgens gin gen beiden ervandoor op een zil vergrijze mountainbike richting Grote Markt. Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester R. Barbé van Terneuzen heeft gisteroch tend de onmiddellijke sluiting van biijartcafé The Pooldog aan de Nieuwediepstraat 103 bevolen. Het pand is gisteren dichtgetimmerd. - Hij beval de sluiting om verdere overlast door de handel in drugs van uit The Pooldog te stoppen. De drughandel werd in de buurt ervaren als een ernstige aantasting van het woon- en leefklimaat. Het besluit van Barbé is een vervolg op de grootscheepse inval afgelo pen dinsdag door politie, marechaussee en douane in samenwerking met de Immigratie- en Naturalisatie Dienst. Daarbij zijn 32 arrestaties verricht. Bij de huiszoeking in de kroeg zijn vijftig gram harddrugs en een stel verboden wapens in beslag geno- Transportbedrijven en drukkerijen stellen andere eisen schuilgaan. De accountmanager van de ING Bank heeft verwachten, die naadloos aansluiten bij de eisen 'die uw f BiivonrhpAla 1 4 iii/D T->L::iL.J r l'an ^voorbeeld apotheken. En dan noemen we nog maar eCn Paar van de bedrijven die onder die ene naam MKB jarenlange ervaring met het MKB. Dus weet hij precies hoe verschillend de bedrijven zijn. U kunt van hem adviezen bedrijf stelt. Loop gerust eens binnen. De kans is groot dat u zich bij ons net zo thuis voelt, als wij ons in het MKB.

de Stem | 1995 | | pagina 15