DE STEM 'Ik ga niets terugnemen' ANK Libregts en Sparta geven elkaar jawoord Erik Mykland terug in Noorse selectie UITSLAGEN standen Spelers NEC niet blij met ontslag Van Kooten Japan te snel voor Oranje Staat de KNVB wel zo sterk in de 6affaire Jol'? fan Gaal wil scheidsrechters best nóg eens bekritiseren aard kandidaat Gouden Bal Lammers sportnieuws KORT Tuur verdedigt titel in Amsterdam Pieters breekt vingers in zesdaagse Vink stapt uit nationale selectie Once niet in Giro Drie nieuwe renners bij Volendam Lille kandidaat Olympische Spelen 2004 Ellerman mag weg bij Twente Den Bosch moet zich verantwoorden Korfballers simpel naar kwartfinale Blangé dreigt te stoppen bij Panna BADMINTON BASKETBAL DAMMEN TENNIS VOETBAL SPORTPRIJSVRAGEN I 'Y kkken enen Kerkstraat 10 Oosterhout 3731 Sport Lam (anp) - Het heeft ar geduurd, maar dins- ,aVen Thijs Libregts en .^elkaar het jawoord. De Eormalige bondscoach is per i technisch directeur nummer zes in [■eredivisie Rotterdamse club de voetballer Li- II die'indruk maakte bij Ex- Ugr Hij koos echter voor het ief aantrekkelijkere aanbod ■een oogje op van Feyenoord. De club waar hij vorig jaar debuteerde als tech nisch directeur. Het dienstver band was echter van korte duur, omdat de relatie met trainer Wim van Hanegem van het begin ont brak. „Daar kon ik niets aan doen", zei de 54-jarige Libregts dinsdag. „De communicatie binnen de club was slecht. Niemand wist precies wat ik deed. De term technisch directeur moest ik maar niet gebruiken, luidde het advies. Dat zou een verkeerd beeld geven." Libregts heeft naar eigen zeggen geleerd van die kortstondige pe riode bij Feyenoord. „Ik heb nu meteen duidelijk gemaakt dat we moeten communiceren, dat is de basis. Met trainer Henk ten Cate heb ik gepraat over de verhou dingen binnen de club zodat geen verkeerde ideeën over mijn func tioneren bestaan. Ik houd me be zig met beleid op de lange ter mijn. Ten Cate is en blijft verant woordelijk voor de prestaties van het eerste team." De Amsterdamse trainer wist dat Sparta op zoek was naar een TD, maar kende de naam niet. Hij staat positief tegenover de komst van Libregts. „Voor mij veran dert weinig. Als ik versterkingen wilde, moest ik naar het bestuur. Voortaan moet ik naar Libregts. Ik had en heb slechts een advise rende stem. Ik heb dinsdagmor gen voor het eerst een gesprek met Libregts gehad." De voormalige bondscoach (van 1988 tot en met 1990) heeft met de keuze voor Sparta het hoofd stuk 'trainer' afgesloten. In Ne derland had hij Excelsior, PSV en Feyenoord, waarmee hij in 1984 de titel en beker veroverde, onder zijn hoede. In Griekenland kreeg hij pas erkenning en boekte hij successen met Aris en PAOK Sa- loniki, Iraklis en Olympiakos Pi raeus, de laatste club die hij dien de. tan onze verslaggever [Avenhom - Louis van Gaal, I technisch directeur van Ajax, moet op het matje komen bij KNVB-gedragscodecom- missie onder leiding van Wil- II-voorzitter Wim I Qroels. Van Gaal zou na Ajas-Vitesse lelijke dingen hébben gezegd over de scheidsrechters in de eredivi- sie. Arbiter Wegereef had op 4 okto ber jl. de betreffende wedstrijd (uitslag: 3-0 voor Ajax) gefloten tn ook hem had Van Gaal beslis singen zien nemen die 'structu reel' uitvielen in het nadeel van de aanvallende partij, van Ajax dus. Patrick Kluivert kreeg zelfs een gele kaart in het duel met de Arnhemmers. De geïrriteerd ge raakte coach zei er wat van. Hij refereerde aan een afgekeurde treffer van Litmanen tegen Vi tesse. „Deze situaties zie ik iede re wedstrijd," sprak Van Gaal ondermeer. En nu moet hij op het matje ko men. Voor aanstaande maandag met hij uitleg hebben verschaft aan de commissie, die met in gang van dit seizoen de welle vendheid der deelnemers aan het betaalde voetbal wil waar borgen danwel opvijzelen. „Nou, op het matje komen, zo zie ik dat niet. Ik moet mijn visie op schrift toelichten," reageerde Van Gaal gisteravond in Aven hom. „Er zijn wat heren op hun pikkie getrapt. Daar kan ik niet meezitten." Van Gaal vindt dat hij niet bele digend is geweest en neemt niets van zijn uitlatingen terug. „Scheidsrechters fluiten zeer vaak in het nadeel van de aan vallende partij. In die mening voel ik me iedere wedstrijd weer bevestigd. Dan ga ik toch niets terugnemen? Iedereen kan toch met eigen ogen het zelfde waar nemen als ik. Ik wil dat verhaal best nog eens herhalen en even- keel toelichten. Meer mag de gedragscodecommissie niet van me verwachten. Zolang ik nie mand beledig is er niks aan de band, want het leveren van za kelijke kritiek is niet tegen wel- dan ook." 'WÊÊtÊÊK^m Van Gaal: Het leveren van zakelijke kritiek is niet tegen welke gedragscode dan ook.' FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Door Harry Arts Nijmegen - Uli Cruden, een dag eerder 29 geworden, had gis termorgen gebak meegebracht. Maar de lekkernij vond nauwe lijks aftrek in het spelershome van NEC. De eetlust was de Nijmeegse voetballers vergaan na een korte verklaring van Lex Coenen. De NEC-voorzitter deelde zijn spe lers mee dat trainer Cees van Kooten met onmiddellijke ingang de laan was uitgestuurd. Daarmee is de breuk tussen club en trainer opmerkelijk snel een feit geworden. Want hoewel er al wekenlang onvrede knaagde over de teleurstellende prestaties van de Nijmeegse eredivisionist, be gon de pan pas afgelopen week end over te koken. NEC blameer de zich in de eigen Goffert met een dikke nederlaag tegen Roda JC, waarop de ontevreden aanhang om het hoofd van Van Kooten be gon te schreeuwen. Voorzitter Coenen kondigde maandag aan dat hij de touwtjes strakker wilde aanhalen, en eiste dat zijn duurbetaalde spelers va ker zouden trainen. Maandagavond, kwam de clublei ding tot de slotsom dat het niet ge noeg was de trainer de wacht aan te zeggen. Besloten werd Van Kooten onmiddellijk op non-ac tief te zetten. „Er was langzamerhand een on werkbare situatie ontstaan," ver klaarde voorzitter Coenen gister ochtend. „Er bestond bij het be stuur geen vertrouwen meer dat de trainer erin zou slagen een spoedig einde te maken aan de reeks negatieve resultaten." Het is de bedoeling dat er binnen vier weken een nieuwe trainer wordt aangesteld. De taken van Van Kooten worden voorlopig overgenomen door Leen Looyen. De technisch directeur heeft zich bereid verklaard tijdelijk in de bres te springen. Maar niet eerder dan het moment waarop het ont slag van Van Kooten naar behoren is afgewikkeld. Aanvoerder Cees Lok brak als woordvoerder van de spelers in aag (anp) - Middenvel- Erik Mykland is opgeno men in de Noorse selectie voor beslissende EK-kwalifica- wedstrijd tegen het Neder- ®ds elftal op woensdag 15 november in Rotterdam. My- ontbrak de laatste tijd t ;i ^,®roeP van bondscoach WOlsen. aanvaller Arild Sta- »®Ïtiee) mSakt Zijn d6bUUt PeNoorse competitie is op 22 ok- beëindigd, maar Olsen li.» met, zoveel last van vakan- uerende voetballers. Negen internationals spe- net buitenland. Daarnaast b'sen de Noorse clubs die internationals leveren gevraagd tot de wedstrijd in Rotterdam te blijven trainen. Vaste kracht Jostein Flo ont breekt door een schorsing. Zijn jongere broer Tore André is wel opgeroepen. Voor de twee kwalificatieplaat sen zijn nog drie landen in de ra ce: Nederland, Noorwegen en Tsjechië. Nederland moet winnen om de Noren uit te schakelen. Noorse selectie: Doel: Erik Thorstvedt (Tottenham Hotspur), Erode Grodas (Lilleström). Verdediging: Henning Berg (Black burn Rovers), Stlg Inge Björnebye (Liverpool), Erland Johnsen (Chel sea), Ronny Johnsen (Besiktas), Karl-Petter Loken (Rosenborg). Middenveld en aanval: Lars Bohinen (Blackburn Rovers), Jan Age Fjörtoft (Middlesbrough), Tore André Flo (Tromsö), Jahn Ivar Jakobsen (Ros enborg), Oyvind Leonhardsen (Wim- 'an vrft-r' ^ran't Rijkaard maakt deel uit van de voorselectie heti-i spelers voor de verkiezing van Europees voetballer van ball Rt;u or§an'sat;ie Hgt traditioneel bij het blad France Foot- da S-00'; zijn ac,aeve loopbaan in mei af nadat hij met Naast p-Pami)ioijs League en de nationale titel had gewonnen. Gouder éi r- Z^n no® Nederlanders kandidaat voor de bledon), Erik Mykland (Start Kristi- ansand), Kjetil Rekdal (Lierse SK), Stale Solbakken (Lilleström), Arild Stavrum (Molde). Tomas Skhuravy ontbreekt in de Tsjechische voetbalselectie die bondscoach Dusan Uhrin dins dag bekendmaakte. De spits van Genoa mist daardoor de laatste wedstrijd in de EK kwalificatie reeks, woensdag 15 november te gen Luxemburg. Selectie: doel: Kouba (Sparta Praag), Pavel Srnicek (Newcastle United). Achter: Miroslav Kadlec (Kaisers- lautern), Jan Suchoparek (Slavia Praag), Tomas Repka (Sparta Praag), Pavel Hapal (Tenerife). Midden: Ra- doslav Latal (Schalke 04), Pavel Nedved (Sparta Praag), Martin Fry- dek (Sparta Praag), Patrik Berger (Dortmund), Vaclav Nemecek (Ser- vette), Karei Poborsky (Slavia Praag). Voor: Pavel Kuka (Kaisers- lautern), Radek Drulak (Petra Drno- vice), Vratislav Lokvenc (Sparta Praag), Vladimir Smicer (Slavia Praag). Fukuoka (anp) - Hotel- of kleed kamer is gewoonlijk de plaats voor de nabespreking, maar na de nederlaag van 3-1 (15-10, 15-13, 8-15 en 15-9) van de volleybal- sters tegen Japan bij de World Cup predikte bondscoach Bert Goedkoop direct na afloop op het speelveld een nieuwe leer. De nieuwe trainingsleer wel te verstaan. De oude ging uit van veel trainingsarbeid. Volgens de nieuwe zal die arbeid in het zweet des aanschijns moeten worden verricht. „Het tempo van de trainingen gaat omhoog," kondigde Goed koop aan. „Dat maakt ze zwaar der. Uiteraard worden de speel sters daardoor fysiek sterker. Maar ook hun anticipatievermo gen moet omhoog, want we wer den door Japan op snelheid uit gespeeld. Niets nieuws, we ken nen het Japanse spel. Het is al leen nieuw voor dit team." (Sam ®a'> die bij de uitverkiezing hoort: Clarence Seedorf 0»erma°na/eX"^]ax' en alacieden Patrick Kluivert en Mare "en en aS !evert ooktwee buitenlanders.' de Fin Jari Litma- aan Rn., u1?®1® Finidi George. De bij PSV spelende Brazili- Eranco re S eveileens voorgeselecteerd. cedurp dit- vliering In 1956 instelde, heeft de pro- h aanme I?331 Tot nu toe kwamen alleen Europeanen '"Peaiientan8'.nu ziln °°k bij Europese clubs spelende niet-Eu- beeld vnri°a t Aen: Haast George en Ronaldo geldt dat bij voor- Gabriel r Liberiaan George Weah (AC Milan), de Argentijn én de Gha A1 (Fiorentina), de Braziliaan Bebeto (La Coruna) zullen hm11!63 ™^bony Yeboah. Journalisten uit vijftig landen Kerstdag (26™ uit'3ren§en- Het resultaat daarvan zal op Tweede Door Chris van Nijnatten Breda - Vandaag wordt enigszins dui delijk of misschien onverwacht de KNVB een zware pijp gaat roken in de 'affaire Jol'. Vanochtend dient namelijk het kort geding van de geroyeerde scheidsrechter Dick Jol tegen de sectie betaald voetbal van de KNVB. Jol wil weer fluiten en de bond wenst niet aan dat verlangen te voldoen. De bestuurders menen dat de Haagse arbi ter zich onoirbaar heeft gedragen en om die reden niet meer mag fluiten. In Zeist, waar de bond zetelt, hult men zich in stilzwijgen sinds vandaag precies een week geleden onthuld werd, dat Jol zich schuldig heeft ge maakt aan het gokken, in het illegale cir cuit, op wedstrijden waarin hij zelf de lei ding had. Met die onthulling in het tv-programma Deadline viel het achteraf wel mee. Een on herkenbare man, naar verluidt een Haagse groenteboer, vertelde dat Jol weieens had gegokt op zijn eigen wedstrijden. De moge lijk wat rancuneuze ex-echtgenote van Jol dikte de zaak aan door te vertellen dat haar voormalige echtgenoot gokverslaafd is. De KNVB was al langer op de hoogte dat het misdaad-programma van Jaap Jongbloed een sensationeel verhaal in handen had. De 'voetbalscoop' van het jaar, zo werd de kwestie in omroepkringen aangeduid. Maar de 'scoop' werd hard, omdat de KNVB tot schorsing overging. De onthulling op zich was bij lange na niet zwaar genoeg. Er werd niets bewezen, alleen maar beschuldigd. In de periode voorafgaand aan de tv-uitzen- ding, kwam Jol vergezeld van zijn advocate, twee keer in Zeist opdagen voor een gesprek over de kwestie. Een derde keer liet hij ver stek gaan omdat hij maar niet te horen kreeg, waarom precies hij nu van de scheidsrechterslijst was afgevoerd. Op de door deze krant gestelde vraag of de KNVB zich wellicht heeft laten opjutten door Jongbloed en co. reageerde sectiebe stuurslid Gerard Bouwer ontwijkend. Bou wer is de bestuurder die de zaak Jol in zijn portefeuille heeft. „Als je hoort dat er wat met een van je scheidsrechters aan de hand is, dan zou je slecht handelen als je daar niet op reageerde." Bouwer wilde niet zeggen of de KNVB meer materiaal verzameld heeft dan de anonieme beschuldigingen uit het tv- programma. „Als de KNVB niet meer heeft, gaat de bond een zware pijp roken. Dan is er een beslis sing genomen op basis van erg dun materi aal," aldus de Bredase advocaat mr. C. Lies- ker. Hij is regelmatig in Zeist te gast om be taald voetballers met raad en daad bij te staan. „Maar," aldus Liesker, „ik verwacht dat de bond met eigen onderzoek meer bo ven water heeft gekregen. Ik ken de heer Bouwer immers als een verstandig bestuur der." Op de burelen van Zeist worden echter ook andere verhalen verteld. Daar bestaat de in druk, dat het sectiebestuur overhaast ge handeld heeft in de kwestie met Dick Jol. „Er is te snel gezwicht voor de publiciteit en de daaruit voortvloeiende beschadiging van Jol. Op die beschadiging is geanticipeerd en dat leidde tot de schorsing van Dick Jol," al dus een zegsman. Het leuke van een kort geding is dat er za ken openbaar gemaakt worden, die door gaans onbesproken zijn gebleven. Beide partijen moeten vandaag dus met de billen bloot. WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 DEEL B zijn eerste reactie een lans voor zijn ontslagen coach: „Natuurlijk waren er een paar bankzitters die hem wel konden schieten, die heb je overal. Maar de rest van de groep stond volledig achter Van Kooten." „Ik blijf erbij dat het niet aan de trainer lag. Ik hoop dat wij als spelers nu bij onszelf te rade gaan. Want wij zijn het die de tactische afspraken niet nakwamen. Als dat gebeurt, staat de trainer machte loos." Cees van Kooten reageerde giste ren vrij nuchter op zijn ontslag. „Het is erg vervelend dat ik de zaak bij NEC niet kan afmaken. Ik vind de ingreep van het bestuur erg voorbarig, want ik weet dat de spelers en ik de problemen te bo ven waren gekomen. Omdat we wisten waar de oorzaken lagen. Daardoor ben ik ook geen moment in paniek geraakt. Onder mijn op volger zullen de resultaten dan ook weer beter worden." John Lammers zou een welkome versterking zijn voor. RKC. Dat stelt trainer Leo van Veen. Hij heeft met het bestuur van de Waalwijkse club al gesproken over het aantrekken van de Til- burgse spits, die bij Willem II niet in het systeem past. Van Veen heeft van het bestuur van RKC te horen gekregen dat de financiële mogelijkheden om de selectie weer op sterkte te brengen margi naal zijn. Het prijskaartje dat Willem II aan Lammers heeft ge hangen, gevoegd bij de persoonlij ke eisen van de aanvaller, zouden wel eens een struikelblok kunnen vormen voor RKC. Volgens Peter Gerard, de zaakwaarnemer van Lammers, hebben naast RKC nog vijf andere clubs geïnformeerd naar de Willem H'er. FC Utrecht, Go Ahead Eagles, De Graafschap en Cambuur hebben zich bij Ger- ards gemeld. De 3-1-nederlaag tegen Japan was de tweede van Nederland tij dens deze World Cup. Eerder was er 3-0-verlies tegen China. Door de overwinningen tegen Canada en Egypte vertoeft Nederland nog in de middenmoot van de ranglijst van twaalf teams. Woensdag mag worden gerekend met winst op het zeer jeugdige Peru. Daarna volgen evenwel de top- landen: Verenigde Staten, Brazi lië en Cuba. Alleen tegen de Ver enigde Staten, die door blessures nederlaag op nederlaag stapelen zijn er kansen. Vierde speeldag. Fukuoka: Japan - Nederland 3-1 (15-10 15-13 8-15 15-9), Canada - Egypte 3-0 (15-1 15-3 15-11), China - Peru 3-0 (15- 6 15-1 15-1). Fukui: Kroatië - Kenya 3-0 (15-4 15-2 15-3), Brazilië - Verenigde Staten 3-0 (15-6 15-5 17-16), Cuba - Zuid-Korea 3-1 (10-15 15-13 15-9 15-7). Stand: 1. Cuba, China 4-8, 3. Brazilië, Japan, Kroatië 4-7, 6. Nederland, Zuid- Korea, Canada 4-6, 9. Peru 4-5,10. Ver enigde Staten, Egypte, Kenya 4-4. Amsterdam - Regilio Tuur verdedigt eind volgende maand zijn we reldtitel superveder (WBO-versie) voor de vierde keer. Dat gebeurt op zaterdag 23 december in de RAI te Amsterdam. Tegenstander van de Nederlander is de Italiaan Giorgio Campanel- la. Het betreft de 45e partij van Tuur. Daarvan won hij veertig, waarvan 27 door knock out. Campanella heeft 25 gevechten achter zijn naam staan. Daarvan won hij er 22 (16 k.o.), bokste hij één keer onbeslist en verloor hij twee maal. München - Peter Pieters heeft de vijfde nacht van de zesdaagse van München aan zich voorbij moeten laten gaan. De Nederlander, ge koppeld aan de Zwitser Urs Freuler, ontbrak door twee gebroken vingers. Freuler reed verder aan de zijde van zijn landgenoot Bru no Risi, wiens koppelgenoot Kurt Betschart zich in de tweede pun- tenrace te zwak voelde om te rijden. Den Haag - Wielrenster Elsbeth Vink stapt uit de nationale selectie van Piet Hoekstra. De Brabantse is na Leontien van Moorsel, Na- tascha den Ouden en Danielle Overgaag de vierde renster die dit seizoen het keurkorps van de Friese bondscoach verlaat. Vink gaat zich toeleggen op mountainbiken. Madrid - De Spaanse wielerformatie ONCE doet komend seizoen slechts twee grote ronden aan. Naast de Tour de France kiest ploeg leider Manoio Saiz voor de Ronde van Spanje. De Giro d'Italia krijgt geen renners van ONCE aan de start. Evenals dit seizoen zal er op beperkte wijze worden deelgenomen aan de wereldbekerklas- siekers. Banesto heeft zich voor volgend seizoen verzekerd van de dien sten van de Britse amateur Jeremiah Hunt. Volendam - De wielerformatie Dextro Volendam heeft voor het ko mend seizoen drie nieuwe renners aangetrokken. Jan-Willem van der Helm, Wiljan van Riel, beiden afkomstig van de Foreldorado- ploeg van Frits Schür, en de Est Peep Mikli moeten Danny Nelissen doen vergeten. De Limburger, overgestapt naar de Rabobank-ploeg van Jan Raas, won afgelopen seizoen in het shirt van de Noordhollandse formatie Olympia's Ronde. Bovendien veroverde hij vorige maand in Colom bia de laatste wereldtitel der amateurs. Lille - De Noordfranse stad Lille is kandidaat om de Olympische Spelen van 2004 te organiseren. Dat heeft het Franse Olympische Comité dinsdag na een vergadering besloten. Ook Lyon had zich namens Frankrijk kandidaat gesteld. Het Internationale Olympische Comité beslist in september 1997. Eerst wordt echter nog een voor-selectie doorgevoerd. Tot nu heb ben onder meer Kaapstad (ZAf), Sint Petersburg (Rus), Stockholm (Zwe), Rio de Janeiro (Bra), Buenos Aires (Arg) en Rome (Ita) aan gekondigd zich kandidaat te stellen. Enschede - Juul Ellerman mag van FC Twente vertrekken. Dat kreeg hij gistermiddag na de training van trainer-coach Issy ten Donkelaar te horen. Voor hem zou geen toekomst meer zijn bij Twente. Ellerman zegt teleurgesteld te zijn in Ten Donkelaar en wil op korte termijn een gesprek met Twente-voorzitter Anker. „Tij dens mijn herstel van die. zware blessure die negen maanden heeft gekost, merkte ik al dat hij weinig aandacht aan me schonk. Maar dat dit daarna komt is een dikke tegenvaller." Den Bosch - De tuchtcommissie van de KNVB heeft FC Den Bosch in staat van beschuldiging gesteld naar aanleiding van voorvallen in de thuiswedstrijden tegen FC Zwolle en MVV. Na beide duels rapporteerden de betrokken scheidsrechters aan de voetbalbond dat Bossche supporters zich vocaal hadden misdragen. Den Bosch loopt het risico te worden bestraft met een boete van tweemaal tienduizend gulden. New Delhi - Zonder echte tegenstand heeft de Nederlandse korf balteam de kwartfinale van de WK bereikt. In New Delhi won de ploeg van Harrie Dassen dinsdag ook het tweede en tevens laatste groepsduel met grote cijfers. Na de 39-11 tegen Zuid-Afrika volgde een overwinning van 25-7 op Tsjechië. Met Nederland gingen ook titelverdediger België, Taiwan en Australië naar de laatste acht. De overige landen spelen nog een extra afvalronde. Parma - Peter Blangé dreigt te stoppen met volleyballen bij zijn Italiaanse werkgever Parma. Dat gebeurt als de club achterstallig salaris weigert te betalen. De aanvoerder van de nationale volley» balploeg zegt nog ongeveer een half miljoen gulden tegoed te heb ben. Na langdurig overleg met advocaten hebben Blangé en de Italiaan se internationals Gravina en Giani de leiding van Parma dinsdag een ultimatum gesteld. Als op 30 november geen financiële regeling bestaat, stoppen de topspelers bij de club. Chengdu. China Open. Mannen, enkelspel, eerste ronde: Van Dijk (Ned) - Ton Lok Tin (HKo) 15-1 15-6. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Martin (Den) - Hoogland (Ned) 11- 3 11-3. Dubbel, eerste ronde: Coene/Van den Heuvel (Ned) - Sun Man/Siao Yuan Wang (Chn) 15-5 15-3. Gemengddubbel, eerste ronde: Mi- chels/Van den Heuvel (Ned) - Jian Bing/Chen Lin (Chn) 15-3 15-8. Amerikaanse profcompetitie NBA. Orlando Magic - Washing ton Bullets 105-95, Utah Jazz - At lanta Hawks 105-96. Zoetermeer. Vierlandentoernooi mannen. Nederland - Engeland 72-87 (34-47). Uitslagen Nijmegen. Grandmaster, WK- matches. Vierde set, derde partij: Baljakin (WRu) - Schwarzman (Rus) 1-1. Stand in sets: 2-1. Buenos Aires. Mannen, 485.000 gulden. Mantilla (Spa) - Schalken (Ned) 7-5 6-0, Gumy (Arg) - Zaba- leta (Arg) 6-4 3-6 6-1, Javier San chez (Spa/7) - Etlis (Arg) 6-4 4-6 6-1, Marques (Por) - Carbonell (Spa) 6-3 6-1, Rios (Chi/3) - Davin (Arg) 6-7 6-4 6-4, Alami (Mar) - Meligeni (Bra) 6-2 6-2, Blanco (Spa) - Lopez Moron (Spa) 6-4 0-6 6-3. Philadelphia. Vrouwen, 1,3 mil joen gulden. Eerste ronde: Hingis (Zwi) - Tu (VSt) 4-6 7-6 6-3, Zvereva (WRu) - Coetzer (ZAf) 2-6 6-2 6-3, Schultz (Ned) - Vis (Ned) 1-6 6-3 6-4. Moskou. Mannen, 1,8 miljoen gul den. Eerste ronde: Kucera (Slv) - Sie- merink (Ned/5) 4-6 7-5 7-5, Hla- sek (Zwi) - Davids (Ned) 6-4 6-3. Stockholm. Mannen, 1,3 miljoen gulden Eerste ronde: Delaitre (Fra) - Haarhuis (Ned/7) 6-2 7-6. FC GRONINGEN - DE GRAAF SCHAP 3-0 (0-0) - 70. Beerends 1- 0, 80. Bombarda 2-0, 90. Gorré 3- 0. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 11.501. FC GRONINGEN: Lodewijks; Liefden, Gregersen (30. De Jong), Koeman en Boudesteyn; Beerends, Van Wattum en Gorré; Rosén (80. Blaauw), Bombarda en Sion. DE GRAAFSCHAP: Olyslager; Wilnis, Redeker, Hendriks en Lin- denbergh; Van de Brink (70. Kerk hof), Matthaei, Godee en Fuchs (79. De Vries); Victoria en Schultz. Toto 44. Eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: 30 winnaars elk f. 288,70, derde prijs: 347 win naars, elk f. 62,40.

de Stem | 1995 | | pagina 9