V/ Zoveel Canadezen, zoveel uniformen Interieur primeur CV Rutten diep geheim Avenue de la victoire Laat niet als dank.... dat s. IENST m/v HÉ JA, DAT KEN I ïL: Muizenissen x Elementen Iteen V. is een landelijk werkende irgers m/v bn m/v n/v POSTBANK DËSTEM ZEELAND C4 IJ VIN ZE NOG WA TE LUCHT! PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIÏ X 66 belang zijn ransport. Want achteruitgang, ast moeten ook 'e volgende der/Voorman In en -laders reidt u de productie Ir. U stelt vast, welke ig zijn, en zorgt dat gereserveerd worden, pductie in. |an geeft U leiding aan lat onze producten «spraken geleverd lusiaste instelling, met llectro nivo. piten zijn natuurlijk souplesse, om soms nale werktijden. oede ge- bedoeld i geprefa- ervaring fet zoeken wij op korte mze dealers (gerertom- ^n), alsmede acquisitie endienst en het vervol- nerciële ervaring, tag uiterlijk binnen 14 uldiïcepersoneel Indigen lm zijn wij op zoek naar: fóJ-hó/VO. Intakt opnemen met „ff jv met de computer berekend elke Postbankhypotheek voor het meest aantrekkelijk is. Even later weet u uw rlastingvoordeel, kent u de lijkomende kosten en heeft u en, geheel vrijblijvend, >p maat gesneden advies in ie hand. Daar kunt u thuis nog g over nadenken, or advies over hypotheken van ank kunt u dus ook bij 11 rotheek- erecht. ank. ZATERDAG 4 NOVEMBER 1995 Er gaat niets boven een goede nachtrust. Midden in de nacht wakker worden van een piepend d en niet meer in slaap kun nen komen, is zowat de ergste nachtmerrie. Vooral als je vrouw zeven meter onder de dekens duikt, omdat ze denkt aan muizen. Er zit niets anders op dan je pan toffels aan te schieten en op zoek te gaan naar het muizennest. Na half uurtje liggen zowat alle chronometers, computerspelletjes van de kinderen en horloges die in Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Cees Maas, Wil Ver- herbrugge, Camile Schelstraete en Frank Deij. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- en/of aanmerkingen belt u: 0115-645769. U kunt ook schrijven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. Avenue: een Frans woord dat over het algemeen staat voor bre de lanen, omzoomd met bomen. gedachten gaan mensen dan terug naar hun vakantie-periode. Dan wordt in de steden, of aan de Franse badplaatsen, met het hele gezin over zo'n avenue gefla- rd. IJsje kopen, winkels kij- terrasje pakken, lekker ge- ig. Iedereen kan zich daar wel een voorstelling van maken. Sinds kort bezit Breskens ook een Avenue. De gedachten gaan natuurlijk uit naar het presti gieuze project Port Scaldis. Een dergelijke naam zou daar aller minst misstaan. Lekker 's avonds na het eten even de benen strek ken en dan langs de jachthaven paraderen. Het zou de mensen wel wat te bieden hebben. Op die manier willen we de concurren tie nog wel aangaan met de Duit se Oostzeekust. De wandelpier die het WD-raadslid Johan Pro- st voorstelde kun je dan hier naadloos op aan laten sluiten. In werkelijkheid is niets minder waar. De Avenue de la Victoire zul je op het Informatiebord van de Vissersplaats niet vinden. Je zult nog moeite moeten doen om het te vinden. En niks geen brede laan, omzoomd met bomen. Het is een klein zijstraatje van de Eerste Zandstraat, achter het Spuiplein. In wezen is het maar een straatje van pak hem beet, ongeveer 50 m lang, waar twee auto's elkaar moeilijk kunnen passeren. En die bomen? Tsja, dat is niet meer dan een paar loodsen die er omheen staan. Een kale straat die niks van de Fran se uitstraling bezit. Waarschijn lijk een aardigheidje van de eige naar van het pand, waar het bord op geschroefd is. Een stukje Franse weemoed. En De la Vic toire? Omdat hij van dat armzali ge, vervallen vroegere vissers huisje, een aardige vakantiewo ning heeft gemaakt. (WV) het huis aanwezig zijn op het nachtkastje. Het piepen houdt echter aan. Alle gaatjes en kieren worden onderzocht. Met je blote barst voor de boekenkast, maar niets. Tot je op zolder komt en het piepen steeds luider door klinkt. Toch muizen?. Nee, een lege batterij van de rookmelder aan het plafond is de boosdoener. Na een uur zoek je je bed weer op waar vrouw lief heerlijk ligt te slapen. Zo waar geen muizenissen. (JJ) In het westelijk deel van Zeeuw s-Vlaanderen niet meer weg te denken: de bevrijdingsmars op 1 november. Canadese, Bel gische en Nederlandse oorlogsveteranen en een groot aantal be langstellenden van burger- en militaire herkomst herdenken met deze jaarlijkse mars de bevrijding en de harde sttijd die daarvoor moest worden gevoerd. Dit jaar onder de wandelaars ook Canadese militairen van recente lichtingen. In Oostburg werd even halt gehouden voor een versnapering. Canada, twee talig land, ook een land waar een echt eenheidsgevoel ont breekt, zoals afgelopen week nog maar eens duidelijk werd. Dit laatste viel ook onze fotograaf op. Drie Canadezen op een rijtje, evenzoveel smaken in kleding. Over één ding waren de drie het wel eens: het drankje. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ADVERTEREN OF een goede PR voor je bedrijf of winkel ontwikkelen, is een vak apart. Het wooncentrum Freijser in Terneuzen zal daar een dezer dagen wel achterkomen. In Axel viel ïn de laatste week van okto ber bij veel gezinnen een folder van de Terneuzense binnen huisadviseur in de bus waarin het allerlaatste interieurnieuws wordt verspreid. Om te laten zien dat Freijser, in Zeeuws- Vlaanderen inmiddels een be grip, voortdurend zijn grenzen verlegt, maakt het krantje ook melding van de deelname aan de Woonbeurs in de RAI in Am sterdam. „U hebt vast weieens gehoord van De Woonbeurs in de RAI te Amsterdam?" zo tast Freijser voorzichtig de kennis op woongebied van zijn lezers publiek af. „De top op interi eurgebied is op de woonbeurs aanwezig. Freijser dus ook. U kunt daar alles wat op deze pa gina staat afgebeeld in de eerste week van oktober in werkelijk heid bewonderen. U bent van harte uitgenodigd en wij belo ven u bij voorbaat: de werke lijkheid is nog mooier." Maar wat is nu de werkelijk heid. De woonbeurs ligt inmid dels ver achter ons, die was van 3 tot en met 8 oktober. Of heb ben we het hier over een pri meur en heeft Freijser het al over de woonbeurs van volgend jaar. In dat geval moeten we met zijn allen nog zo'n dikke driehonderd nachtjes slapen voor we de 'nieuwe' collectie van Freijser kunnen bewonde ren. (FD) Ze zijn geweest STANK EN ongemak... Vuil en containerbak... Je zou er iets van krijgen. Kris de Roover uit Hengstdijk heeft niet alleen een grondige hekel aan de GFT (Get Fer Terrie) bakken, hij ergert zich werkelijk groen en geel aan 'Een stukje weemoed... FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Waar een smalstadje weer heel smal in kan zijn. In Middelburg bijvoorbeeld hebben ze de ge tikte biografie van burgemees ter Rutten tot diep geheim ver klaard. Dat is natuurlijk be spottelijk, maar wel waar. Nie mand mag meer weten waar de ze publieke functionaris is ge boren, waar hij op school heeft gezeten, wat zijn favoriete korte broek is en in welke gemeenten hij eerder werkzaam was. Nee, dat is sinds kort diep geheim, zo heeft de gemeentevoorlichting van het stadje gewichtig beslo ten. De reden? Natuurlijk, deze krant onthulde het al maanden geleden: Rutten is in de race voor het burgemeesterschap van Breda en loopt op eieren nu de procedure nog niet is afgerond. „In deze fase wil de burgemees ter absoluut niet actief meewer ken met het aandragen van ge gevens over zichzelf en ik kan hem geen ongelijk geven," ant woordt voorlichter De Regt, die even vergeet voor te lichten en zich ontpopt als een ware his masters voice. Gewoon een simpele lijst met wat feitelijkheden over 's mans loopbaan? Zo'n lijstje dat ge- meentevoorlichters altijd als de kippen bij de hand hebben als er ergens een koninklijke onder scheiding valt die in de krant moet? Zo'n per definitie open baar lijstje?, smeken we nog. „Nee," zo houdt bedekker De Regt streng en ferm vol. Einde gesprek. Hij wil geen portret in de krant van de kandidaat. Maar over kandidaat gespro ken? Hoera! Wij hebben er dankzij dit voorvalletje in elk geval al weer eentje bij voor de jaarlijkse uitreiking van de Prix du Citron, die o zo zure pers prijs van de Zeeuwse journalis ten. (CM) ILLUSTRATIE KRIS DE ROOVER de manier waarop ze opgehaald worden. Hij laat via Zeeland Rond weten dat hij het vuilnisophaalalterna- tiefzo goed voor het milieu, beu is en dat zijn milieubewuste bij drage, het scheiden van huis- en tuinafval in de grijze en groene bak wekelijks te niet wordt ge daan door de wijze waarop de bakken worden opgehaald. „Half geledigd, steeds schots en scheef ergens langs de dijkweg en dat voor driehonderd gulden, geef mij maar de oude vertrouw de vuilkar," is zijn smeekbede. „Zet dat ding goed terug op zijn plek voor er iemand zijn nek over breekt... Laat toch niet als dank... Weet U het nog. Een glasheldere mening die De Roover, kunstenaar en illustra tor, in zijn tekening uitdrukt. „Over glas gesproken... Die glas bak... Ook zo iets moois, glas in... En buiten de bak. Ik heb vanwege mijn ritjes per fiets naar de glasbak nu routine ge kregen in het plakken van mijn fietsbanden...," is zijn ietwat vuile slotopmerking. (JV) (uut de Sedm^éaê 4mper twee jaor gelejen wist'k van't bestaan van't waoterschap glad nie af. Kantoor wist'k al emaol nie te staon en om nou te zeggen dank daor om gaf... tst anders: zulder èn mij gevonnen. Z'èn gedocht: Nog enen die betaolen kan, "or los daorvan zijnk nou evegoed lekker op d'oogte. Da kom deur mijnen bureman. Oef Z*t n°U *n a kestuur en grootsug dattij daor op is! Geen gedacht van. a keunen draoien èt toentij daor nog nie inzat?....ik snap nie oetta kan. A„n,mafity d'n baron 'n and geven of ij zit neffest n'n groten boer van de Graauw. 9S m bezug oor: 'n wezen als ne wurmdokter en ij is meettie mannen echt nie flauw. ï>t^ee tegen d'n baron...," zegtij dan, of: „Ik èn de vergaoruk 'spresies uitgeleed...." Die ar°n a',s e voorzitter snapte, maor die noeme z'evegoed dijkgraof ettij mij gezeed. viifm°etta a'ammen'e ollenug opknappen vaneigen; nog zes man elpen 'm daorbij: annemensen en e vrommens, maor die leste is meer voort zicht zee bureman mij. Soort wei 's beu oor, da geloofde wel zeker, alt maor da gezaog over da waoterschap, moor m Z<i °°rt' aor no9al redelijk mee eel wa vingers in de pap, ^Selejen aoieze weer vergaord en leut dattij toen aoi d'n anderen dag. me vanwege 't waoterschap zeker, dagge zo opgeruimd zijt en zo lach?" Dieeln' ^aofvoor> 't wos zukken werk en ij begost aon 'n nogal ingewikkeld vergaol. eR pao rS' worene eeten die, èn ieder 'n taok: over de dijken, de wegen, 't gemaol maor 20 ma°r ewaor z^n ze min °f meer d'b baos over zoude keunen zeggen, 'ze meugen evegoed in de vergaoruk over ulder eigen afdeluk niks uitleggen. maorz?^6'' urrnenan nou gewist èt of n'n anderen, da wil'k nou kwijt zijn, N'e da's"th^en' u^der woordsjen nou's doen at gaot over ulder eige terrein! en demp er weten messchien, maor z'oren daor toch eel dik voor betaold nsen meugen toch wel weten, ofta d'eigelijk ammel wel wa d'uitaolt. 20 en eveqoed1 n'B Um mee9aon' wemt agge daor maor voor spek en bonen bij ang, Afijn ze vrnn ot ^eld oprijven...keuj moeluk spreken van algemeen belang. en d'n diika^i ™°fr' at waor lik attij zeg, ik ent maor uit de tweed' and, yraoj aoj't'r wel wa moeluk mee en ij von 't eigeluk wel wa sjenant. t'Is waor wagge zeg, vroeger lag't anders, vandaog d'n dag, en veel vieren en vijven... Eigeluk moen die mannen en da vromemns zelf..maor toch most 't maor zo blijven, want....en dan nog n'n tiek en n'n aon, 'n ditjen en datjen, maor 't kwam't'rop neer, dattij z'r eigeluk te lucht voor vin...! „Si, Free, dan aoi'k toch mijn weer! Keuj' ou da d'indeenken?" vroogtij, en ik kost 't beter geloven as attij 't zee. Te lucht, Free! Ge ul taor toch zitten en g'oor zoiets zeggen over ouw eigen eeh! Nou zitt'n d'rt eenkele bij die wel bekwaam zijn, ank eerlijk zijn moenk da zeggen, maor keuj geloven dank mijn weer èn Free an ze die gasten zo 's op de weegschaol leggen?" zaterdag ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. Gebedslezing. Middelburg. (Doopsgezinde kerk) 10 u. ds. C. Betram. Vlissingen.( 't Anker': 9.30 u. ds. C. Betram. zondag HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. R. Elderen en ds. J. Maasland (gezam. dienst). Biervliet: dienst te LJzendijke. Breskens: 9.30 u. ds. R. Blokland. Groede: 9.30 u. ds. v. Andel. Hoek: 10 u. dhr. M. Rouw, Axel. Hontenisse: 10 u. ds. J.v. Wattum, Oud-Beijerland. 17 u. Vesper dienst. Hoofdplaat: dienst te LJzendijke. Hulst: 9.30 u. ds. J.v. Wattum, Oud- Beijerland. Nieuwvliet: 10 u. ds. C. Hoogen- doorn. Oostburg: 10 u. ds. C.v Duinen. Retranchement: llu. dhr. Jeddens. Schoondijke: 11 u. ds. A.v. Andel. Sint Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. dhr. Jeddens. Sluiskil: 10 u. ds. R. Wasterval. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. W. de Boer. (Goede Herderskerk): 10 u. dhr. D. de Best. 19 u. ds. W. de Boer. (Opstandingskerk): 10.30 u. ds. M. Heijting. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds. M. Lorier, Oostburg. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. v.d. Griend. LJzendijke: 9.30 u. ds. J.v.d. Schee. Zaamslag: 10 u. W.v. Meeuwen, Sas van Gent. Zuidzande: 10 u. dienst te Oost burg. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 ds. ds. J. Maasland en ds. R. van Elderen,(gezamelijke dienst met de fam. Boscn uit Ghana), 17 u. ds. A. de Haan te Zaamslag. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 ds. D. de Best, 19 u. ds. M. Heijting. (Opstandingskerk): 9 u. ds. A. Bosch. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Oostburg. 10 u. ds. M. Lorier. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. M. Brandes. Hoek: 9.30 u. ds. A. Souman, 15 u. ds. P. Storm te Terneuzen. Terneuzen: 9.30 u. ds. P. Storm, 15 u. ds. L. Leeftink. Zaamslag: 9.30 ds. L. Leeftink, 15 u. ds. A. Souman. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. vanEk. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: ('t Kruispunt): 10 u. Broeder Harry, Wolthuizen. Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u: dhr. W. Koster. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens. 9 u. Dienst. Nieuwvliet. 10.30 u. Dienst. Retranchement. 10 u. Dienst wordt verzorgd door kerkeraadsleden. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg. 10.30 u. ds. M. Taal man-De Ruiter te Ternuzen. Goes. 10 u. Mevrouw P. de Rooy- Janse te Wemeldinge. Vlissingen. 9.30 u. Mevrouw T. Harmsen-Smits (gespreksdienst). NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopneming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. LJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper. zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper, zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 11.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant -H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.30 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.30 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. llu. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Trini- teitskerk). zond. 9.30 u. Verrezen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 11.00 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. llu. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. AFLEVERING 432 Uit Graaw ontvingen we van J.B. Vervetjes een lied over iemand die zich met zijn probleem verzoend heeft: DE FLES SPEELT EEN GROTE ROL De fles speelde een grote rol In heel mijn droef bestaan. Omdat ik nooit liefde kreeg Ben ik aan de fles gegaan. Jij trouwe vriend Jij schonk steeds diep Bij menig levensles Ik heb gelachen en geweend Bij de ouwe trouwe fles: Refrein: (een keer te herhalen): Mocht ik door de drank bezwijken; Mocht ik naar de donder gaan. Laat dan op mijn grafsteen prijken: Hij kon niet meer op z'n benen staan. En als ik aangemonsterd had Dan was mijn eerste gang Naar het meisje waar ik veel van hield M'n hele leven lang. En als een ander naar haar keek, Dan flikkerde mijn mes Dan werd ik om m'n neus wat bleek En greep weer naar m'n fles. Refrein: En mocht ik straks op de oceaan Wanneer de stormwind gromt, Bezopen op de boordlekf?) staan, De fles nog half gevuld En seint dan onze marconist Het noodsein SOS, Dan gaat mijn laatste groet naar wal, gestoken in een fles. Refrein: Daarnaast hebben we ook nog ruimte om het derde liedje over In- dië, dat J. Soethaert-Talboom uit Westdorpe ons zond, op te nemen. Zie 'k jou in gedachten Aan de kade staan, Toen ik moest vertrekken; Naar de Oost moest gaan. Vrienden en familie hebben ons gegroet En zij allen dachten: 't Is omdat het moet! Refrein: Ver ben ik van huis Maar ik blijf je trouw. Kom ik t'rug, wordt jij m'n vrouw Ik doe mijn plicht aan 't verre strand. 'k Denk steeds aan jou in het vaderland. Zit ik in de rimboe Denk ik vaak aan j^u. Mocht het soms lang duren Blijf jij mij dan trouw? Toen ik straks op wacht stond, Turend in de nacht, Voelde ik dat in Holland Iemand aan mijn dacht! Refrein: Pegam.

de Stem | 1995 | | pagina 25