Studiecentrum krijgt acht ton zmm N B.V. In de wurggreep van studiecentrum TELEFONEREN Campagne 'fietsverlichting' van start gegaan POLITIE RAPPORT UITSLAGEN SPORT IN HET ID HOOFD N(M/V) Commissie Financiën Oostburg met grote tegenzin akkoord met contra-garantie jongerenkoor Aardenburg viert zilveren jubileum •lanning £j )UNG DESTEM ZEELAND C3 IKERMANN B.V. Groen licht voor ruilverkaveling rond Biervhet aat: mei een SIEMENS S3 GSM-telefoon PROFESSIONELE AANPAK* BINNEN UW BUDGET Kledingdiefstal PASTORIEDIENSTEN EXAMENS haai kantoor te sjet bezit van een MEAO- pvendien dienen zij bereid én. ■eiden en uitvoeren van tgensbelasting en vennoot- ivoorwaarden, biedt Moret het prima perspectieven. ileij, telefoon 0115-697151. |ung Belastingadviseurs, rten Meesweg 51, internationaal deel uit van is. Deze samenwerking fte en op continuïteit gerichte ie biedt nationaal en s Nederland telt de organisatie it een vacature voor de pnmagazijn bij: ewerkers, die enontvangst, pers en door groepleiders; i en oplossen van jrocedures, etc.); Je benodigde personele i van de subafdelingen ïn kwaliteit. citeiten kunnen stellen; Ischrift; naken van de fint u contact opnemen 82 20 heeft verzoeken wij u ollicitatietermijn is tentie. Uw sollicitatie e, naar: neelszaken, ZATERDAG 4 NOVEMBER 1995 acht ton van de raadscommissie piciën gingen gisteren met je tegenzin akkoord met het Jjlteren van deze contra-garan- j, voor eerder afgesloten geldle den o® hiermee ten minste de ^gelegenheid voor veertig Eedewerkers voor de streek te K totale schuldenlast van het I oliecentrum bedraagt bijna vijl miljoen gulden. Het Slote- uiter de Bruine Instituut (SBI) it Doom neemt zowel het stu fcentrum als het bijbehorende {„tel over, maar is niet bereid morde schuldenlast op te draai- ti Vandaar dat aan alle Zeeuws- tomse gemeenten wordt ge- magd hun aandeel in de contra cties uit te keren. Sluis-Aardenburg draait met nam drie miljoen gulden voor helgrootste deel van de schulden (jv Het resterende bedrag van ii miljoen gulden moet door de Van onze verslaggever Middelburg - Het dagelijks pro- vinciebestuur heeft groen licht gegeven voor de ruilverkaveling wd Biervliet. Indien de Zeeuwse Staten daarin meegaan, kan vervolgens op don derdag 7 december door grond bezitters en pachters de stem ing worden gehouden waarin wordt besloten of de verkaveling ook daadwerkelijk doorgaat, liet het geven van groen licht hebben Gedeputeerde Staten een handvol bezwaren die er nog la gen tegen het plan ongegrond verklaard. Zo lag er een bezwaar van de Belgische mevrouw Van Outryve dïdewalle-de Thibault de Boe- singhe, een grondbezitster die bezwaar had "tegen de aanplant van bos op Baar grond. GS wijzen erop dat de aanplant van bos in een moderne ruilver kaveling gewoonte is en dat grondbezitters er op een andere plaats grond van ongeveer gelij- voor terugkrijgen. overige gemeenten worden opge hoest. De leden van de raadscommissie Financiën gaan dus schoorvoe tend akkoord met het uitkeren van de Oostburgse bijdrage van acht ton. „Als alle Zeeuws- Vlaamse gemeentebesturen zich positief opstellen, proberen wij in overleg met de crediteuren de schuldenlast zo beperkt mogelijk te laten zijn. Vooral ook om de schuldenlast van Sluis-Aarden burg zoveel mogelijk te beper ken," maakte voorzitter M. Stof fels van het stichtingsbestuur de commissieleden duidelijk. Stoffels verwacht door de over name van het Studiecentrum door het SBI een toename van de omzet. „Het instituut kan in Doorn het grote aanbod aan cur sisten niet meer verwerken. Er komen dus veel cursussen naar Aardenburg. Wij zijn daarom niet bang voor verlies van werk gelegenheid. Absolute garanties zijn natuurlijk nooit te geven, maar het uitgangspunt is dat met de veertig medewerkers contrac ten worden aangegaan voor vijf tot tien jaar." Ondanks het positieve geluid van Stoffels voelen met name de commissieleden L. Wille (PvdA) en S. de Putter (Dorpsbelangen en Toerisme) zich belazerd en be donderd. De Putter geeft zelfs geen stuiver meer voor het Stu diecentrum en verwacht dat het centrum over een paar jaar op de fles is. „Dan staat er voor het gemeen schapsgeld van vijf miljoen gul den alleen nog maar een gesubsi dieerd hotel." Wille herinnert zich nog het zeer positieve verhaal van penning meester Kampfraath van een paar maanden geleden, die een gouden toekomst voor het stu diecentrum voorspelde. „En nu blijkt dat wij met geld over de brug moeten komen om een fail lissement te voorkomen. Je maakt mij niet wijs dat er op zo'n korte termijn zoveel is veran derd." Wethouder A. Rosendaal neemt de term 'belazerd' niet in de mond. „De verwachte prognoses zijn niet uitgekomen. En dat valt mij natuurlijk ook bitter tegen." ZIE OOK ELDERS DEZE PAGINA iduktontwikkeling een groo' e activiteiten zijn gericht op :ts" (hoogwaardige kunststo - latiek en flexibiliteit. ardigheden; t; [se taal; 4844 CL Terheijden, ter w o Over één ding kunnen we kort zijn: een copier moet betrouwbaar en rendabel zijn, maar ook haarscherpe kopieën afleveren. Zoekt u bovendien een compact model, dan kunnen we nog korter zijn: Toshiba 1340 en 1350! De naam Toshiba geeft trouwens al aan, dat u niet te maken heeft met de eerste de beste. Beide modellen leveren topkwaliteit voor een bijzonder gunstige prijs, en dit jaren lang. TERNEUZEN M. 01150-17342 I fe 01150-18654 MIDDELBURG Arnesteinweg 61 Tel. 01180-36151 Fax 01180-13447 HENZELOOS bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.., Oranjestraat 5 - Telefoon 0115-562710 Met een jubileumconcert in de rooms-katholieke kerk heeft het RK-Jongerenkoor in Aardenburg gisteravond het 25-jarig jubileum ge vierd. 'Thank you for the music', kreeg de uitvoering als toepasselijk thema mee. Morgen staat het koor nogmaals centraal in de eucha ristieviering. Deze begint om 10.00 uur. foto camileschelstraete (ADVERTENTIES) In de fietsenstalling aan de Smidswal in Terneuzen is gisteravond de campagne 'Fiets als een vorst, fiets verlicht' van start gegaan. De ze landelijke actie van de Fietsersbond ENFB is er op gericht fietsers bewust te maken van de noodzaak om goede verlichting te voeren. Wethouder J. van Rooijen gaf het startschot voor de campagne in Terneuzen, die in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland is op gezet. Tot en met vrijdag staat in de stalling een kraam opgesteld, waar fietsers hun kapotte verlichting kunnen laten repareren. Daar naast kunnen bezoekers van de kraam meedoen aan een prijsvraag. Grote afwezige is de politie. De ENFB had waarschuwingskaarten afgegeven om fietsers zonder verlichting te wijzen op de gevaren. De politie ziet volgens T. van den Berg van de ENFB het nut van de kaarten niet in en heeft ze niet aan de fietsers uitgedeeld. „Maar,zo voegt Van den Berg toe, „de politie draagt de actie wel een warm hart toe.foto camille schelstraete Door Frank van Cooten HET in 1993 genomen besluit van de Oostburgse gemeente raad om garant te staan voor acht ton voor afgesloten geld leningen van Zeeland Studie centrum in Aardenburg is veel te lichtvaardig genomen. Zowel het college als de ge meenteraad had zich een stuk kritischer moeten opstellen met betrekking tot de verwachtings patronen van het stichtingsbe stuur. Wethouder A. Rosendaal gaf dat gisteren toe tijdens de vergadering van de raadscom missie Financiën. „Maar ja, als we moeten kiezen voor faillisse ment of voortbestaan door mid del van het aflossen van de schulden is de keuze niet moei lijk." Rosendaal beseft ook dat ach teraf praten altijd makkelijk is. „Ik weet niet of we een andere beslissing hadden genomen als we alles van tevoren hadden ge weten. Eerlijk gezegd, konden en kunnen we eigenlijk niet an ders. De financiële opzet was in ieder geval zwak. De cijfers zijn ons geflatteerd voorgeschoteld. Maar ja, we konden niet anders dan akkoord gaan, omdat be houd van de werkgelegenheid van de veertig medewerkers toen voorop stond en nog steeds staat." Met het geflatteerd voorschote len van de financiële cijfers doelt de wethouder op de situa tie van een half jaar geleden. Het stichtingsbestuur vroeg de Zeeuws-Vlaamse gemeenten de contra-garanties voor eerder af gesloten geldleningen te verlen gen tot 2003 en nog eens garant te staan voor een nieuwe geldle ning van vier ton om uit de pro blemen te komen. Penning meester Kampfraath schotelde de Oostburgse commissieleden toen voor dat het studiecentrum hiermee uit de brand zou zijn. Maar nu neemt het Slotemaker de Bruine Instituut uit Doorn het studiecentrum over om een faillissement te voorkomen. De werkgelegenheid voor de veer tig medewerkers lijkt hiermee voor de komende jaren verze kerd, maar het instituut is niet bereid de schuldenlast over te nemen. De Zeeuws-Vlaamse ge meenten moeten dus de totale schuldenlast van bijna vijf mil joen gulden ophoesten. Sluis-Aardenburg krijgt het met ruim drie miljoen gulden het meest voor de kiezen. Daarna volgt Oostburg met acht ton. De leden van de raadscommis sie Financiën gingen gisteren met grote tegenzin akkoord met deze bijdrage. Maar met name de commissieleden Wille (PvdA) en De Putter (D en T) voelen zich 'bedonderd' omdat de be loofde gouden bergen uitblij ven. Voor de commissieleden en wet houder Rosendaal is dit het be wijs dat in de toekomst nog zorgvuldiger met verzoeken om contra-garanties moet worden omgesprongen. „In het geval van Zeeland Studiecentrum kunnen we niet anders. Natuur lijk, we kunnen het studiecen trum failliet laten gaan. Maar dan zijn we die acht ton ook kwijt en zijn er veel minder ga ranties voor de werkgelegen heid. Dus kunnen we niet an ders dan instemmen met de overname en het uitkeren van de acht ton. Ik denk wel dat nie mand zo verdrietig is als ik. Die acht ton betekent de zoveelste klap dit jaar voor Oostburg. Een fikse financiële aderlating. Het behoud van de werkgelegenheid voor de veertig werknemers is daarom het enige positieve aan dit voorstel." Diefstal camera Breskens - Uit een fotozaak in Breskens werd donderdag een videocamera ter waarde van 1700 gulden ontvreemd. Een keurig geklede Duits spreken de man kwam de zaak binnen, leidde de verkoopster af en zag kans ongemerkt de camera te stelen. Inbraak Cadzand Bad - Bij een inbraak in een woning aan de Peese schorre, eigendom van een fa milie uit het Duitse Wuppertal, werd een tv ontvreemd. Om wonenden die de diefstal ont- dektn deden hiervan aangifte. Omdat de eigenaar niet thuis was kon nog niet worden vast gesteld of nog meerdere goede ren uit de woning zijn verdwe nen. Grote buit Goes - Bij een twee inbraken, een in een woning aan de Ka millestraat en een in de Beu kenstraat in Goes, is donder dagavond uit beide woningen voor duizenden guldens aan geluids- en beeldapparatuur ontvreemd. Portemonnee weg Hengstdijk - Uit een kleedka mer van een sportzaal aan de Kievitstraat te Hengstdijk werd een portemonnee met daarin een geldbedrag en een giropas ontvreemd. Tent vernield Nieuwvliet - Onbekenden heb ben donderdag van een op een camping staande caravan de hele voortent vernield. De in houd daarvan lag verspreid op het nabijgelegen voetbalveld. Autodiefstal Terneuzen - Van een 26-jarige inwoner uit Terneuzen werd zijn zijn auto gestolen. Het voertuig, een Renault 18 sta tioncar, stond geparkeerd aan de Frans Lisztstraat in Ter neuzen. Belg aangehouden Terneuzen - De politie van Terneuzen heeft donderdag in de Terneuzense binnenstad een 26-jarige man uit het Belgische Sint Niklaas aangehouden. Hij bleek in het bezit te zijn van een kleine hoeveelheid heroïne dat in beslag werd ge nomen. Hij kreeg verder een proces verbaal en mag zich tijdelijk niet in de Terneuzense binnen stad vertonen. Hulst - In een kledingzaak aan de Steenstraat te Hulst werden vijf zwarte herenkostuums ter waarde van duizend gulden ge stolen. De daders namen met de buit de benen. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. Verster, Kloosterzande, tel. 0114-681775. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. N. van Waterschoot, tel. 0115-491990 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid- dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. W. Vervaet, tel. 0115- 561532. KAARTINGEN Clinge - Malpertuus, 34 personen. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. me vrouw De Burger-van de Ha, 3. J. van Remortel. Axel- Ons Genoegen, zaal De Graanbeurs, tweede wedstrijd com petitie. Bieden: 1. P. Asselman, 2. W. de Jager, 3. C. Stoutjesdijk. Jokeren: 1. L. Pieterse, 2. L. van Ham, 3. G. Martinu. Stand bieden: P. Asselman 36 punten, J. Hamelink 34, H. de Rij ke 33. Jokeren: G. Martinu 57, L. Pieterse 56, W. van Smeellen 56 punten. Hulst - Zaal De Lieve, KBO, veertig personen. Bieden: 1. G. de Wit, 2. W. Sorber, 3. H. Martens. SCHIETINGEN 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, 23 schutters. Eerste hoge en tweede zijvogel: C. Eversdijk, St.- Sebastiaan; tweede hoge vogel: H. de Jonge, Soranus; eerste zijvogel: M. Nijsten, Vrije Schutters; derde zijvo- gel, grootste aantal (7) en vliegende vogel: A. Pikkaart, Zorglied; vierde zijvogel: A. Dekker, Doel naar Ho ger. De volgende schieting is dins dag 14 november. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, Soranus 2, 36 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. van de Gueh- te, tweede hoge vogel: C. Jeremiasse, beiden Zorgvlied; eerste zijvogel: G. van Garsel, Soranus 2; tweede zij vo gel: J. van de Guchte, derde zij vogel: W. Bek, Victoria; vierde zijvogel: P. Vette, Concordia; groote aantal (7): N. Schouwenaar, Juliana; vliegende vogels: M, de Jonge, Soranus 2 en D. Boonman, Soranus. Wip 2: eerste hoge, eerste en tweede zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; tweede hoge vo gel: C. Jeremiasse, derde zijvogel: G. van Garsel, grootste aantal (7): F. Oosthoek, Concordia. Meeste punten jeugd: W. Bek, Victoria. Kwadendamme - Zaal 's Lands Wel varen, Vooruitgang, 32 schutters. Wip 1: beide hoge en derde zij vogel: P. de Jonge, Vooruitgang; eerste zij vogel: N. de Jonge, Soranus 2; twee de zijvogel: A. Dekker, grootste aan- al (6): M. Repkes, Victoria; vliegende vogels: M. Repkes en T. van de Maa- le, Ravenstein. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Doene Victoria; tweede ho ge en tweede zij vogel: P. de Jonge, eerste zijvogel: J. Wouterse, Victo ria; derde zij vogel: A. Dekker, vierde zijvogel: M. de Jonge, Soranus 2; grootste aantal (5): P. Repkes, Victo ria. KOERSBAL St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. Th. Kints/W. de Windt, 2. C. Verwe- ij/E. de Smet, 3. M. Taelman/P. Rombout. Clinge - Malpertuus, ANBO, 32 deelnemers. Mat 1: 1. mevrouw Van Vüerbergen/O. Rombaut, 2. me vrouw Kempe/L. Koole. Mat 2: 1. mevrouw Buysse/L Spitters, 2. me vrouw Hoeyland/E. Jonkers. Mat 3: 1. mevrouw Blommaert/G. de Witte, 2. mevrouw Emeleer/C. Baeyens. BeVoBo Hulst Terneuzen - Een verrassende uitslag was die in de tweede klasse B van de Terneuzense bedrijfsvolleybalcompetitie. Hier ging Philips riant aan de leiding met vijf punten los op Rabo en zes op Gemeente 1. Philips verslikte zich in tegen stander Gemeente 1, dat zon der Marc Maeyens en Marion van Dorssen danig onder zijn sterkte speelde. Het restant van Gemeente 1 had zich, onder bezielende lei ding van Freek Dieleman, dus danig opgepept dat Philips voordat het het wist al met 0-2 achter stond met 8-15 en 4-15. In de derde set gaf Phiüps meer tegenstand, maar kwam toch te kort: 14-16. Rabo hield aan sluiting door 3-0-winst op Scheldesport (15-3,15-3,15-2). Door deze uitslagen blijft het voor Philips uitkijken want de concurrentie is dichterbij gekomen. UITSLAGEN Eerste klasse A: Dow 1-ING 3-0 (15- 10, 15-4, 15-10), Dees-CIS 3-0 (15- 12, 15-8, 13-3). Eerste klasse B: Beldo-Echo/Audio 3-0 (15-2, 15-6, 15-4), A&A 1-Foaks 2 0-3(112-15,5-15, 8-10). Tweede klasse A: Dow 2-PSOVZ 1 1- 2 (15-8, 5-15, 7-12), Deltan 1-De Hoop 0-3 (11-15, 12-15, 6-15), NHI- Dees2 3-1 (15-3, 12-15, 15-2, 15-10). Tweede klasse B: Voorwaarts-Deltan 2 2-1 (18-16, 15-6, 7-9). Derde klasse A: V&SH-VC Schelde 3-0 (15-7, 15-3, 15-8), Foaks 4-Tevo- re 0-3 (10-15, 5-15,9-15), Dow 3-Ha- venschap 1-2 (12-15, 6-15, 11-7). Derde klasse B: Wabeko-Cijsouw 1-2 (5-15, 13-15, 15-12), URS-B&S 0-3 (7-15, 3-15, 9-15), Aster 2-Foaks 3- 1-2 (13-15, 5-15, 15-8). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 7-21, Foaks 1 7-16, Dow 1 8-14, VC Notabene 7-11, CIS 8-9, Aster 1 7-4, ING 8-3. Eerste klasse B: Beldo 8-15, De Poo- ter 7-14, A&A 1 8-12, Foaks 2 7-11, V&V 7-9, Neelemans 7-8, Echo/Au dio 8-8. Tweede klasse A: PSOVZ 1 8-17, Vervaet 7-15, De Hoop 8-14, Dow 2 8-14, NHI 7-9, Deltan 1 8-9, Dees 2 8-5. Tweede klasse B: Philips 8-18, Rabo 7-16, Gemeente 1 8-15, Voorwaarts 8-12, Deltan 2 8-10, A&A 2 7-8, Scheldesport 8-2. Derde klasse A: Tevore 7-19, V&SH 7-17, PSOVZ 2 7-12, Foaks 4 8-10, Havenschap 8-10, Dow 3 7-5, VC Schelde 8-4. Derde klasse B: B&S 7-15, Foaks 3 8- 15, Wabeko 8-13, Gemeente 2 7-11, Aster 2 7-10, Cijsouw 7-9, URS 8-7. Poolvereniging Kanaalzone Axel - De eerste wedstrijden van de Poolvereniging Kanaal zone zijn deze week van start gegaan. De competitie-opzet is veranderd. Er worden dit jaar drie periodes van zeven wed strijden afgewerkt. De eerste twee uit de tweede divisie pro moveren na ieder periode naar de eerste divisie en de laatste twee ploegen uit die eerste di visie degraderen na iedere periode. UITSLAGEN Eerste divisie: PPP's-Ambassadeur 4-2, Emerald 1-Dream Team 5-1, De Kombuis-De Tukker 1 3-3. Tweede divisie: De Tukker 2-De Stooters 4-2, Roskam-Emerald 2 5-1, 't Zand-De Pauw 2-4, Zondagsver- maak-Les Amies 5-1. Loting Eyke Hogendoorn Cup, 24 november: De Kombuis-De Pauw, Emerald 2-PPP's, De Tukker 1-De Stooters, Roskam-De Tukker 2, Am bassadeur-Dream Team, Zondags- vermaak-De Gravin, Emerald 1-Les Amies, 't Zand vrij. Gepromoveerd Vlaanderen is in Leiden gepro- Neuroloog W. Hoefnagels van moveerd op het onderwerp de Ziekenhuisgroep Zeeuws- Wegrakingen.

de Stem | 1995 | | pagina 23