DE STEM Forse afwijking in prijs huizen insert bv. ECHT COMFORT EN ECHTE BESPARING [Vaillant r kman DING 15.- Dertig extra banen bij bouwbureau en betonfabriek voor WOV Gewiekste wisseltruc Bevrijdingsoptocht trekt door Aardenburg levert fors bedrag op Sas van Gent legt de mestopslag aan banden O •v offerte aan S ratis CD! lassen cijfers van makelaars en Kadaster zit6gat' van 3,7 procent m Zeeuws-Vlaanderen krijgt extra medisch specialist ai li "ibp - mt ihi in issortiment likbaar lisbezorgd (vanaf 30 ma) 30 november per m2 ïen xs van e Zeeuwse ren hebben rzekeringen ïring is hier Ikt afzonder- k k Nieuwe telefoonnummers 'Het hangt niet in de lucht Boeren moeten aanlegvergunning hebben Axelaar gewond bij ongeval 11 november Ictiite hoop aan Ce bieden? Met een ..kleintje" in De Stem heeft u absoluut het meeste succes. Immers vele tienduizenden Stemlezers/leze- ressen (ruim 6 van de 10) hebben speciale toe- langstelling voor onze ..kleintjes"-rubnek -i- ..Te koop aangeboden' Zeeland ZATERDAG 4 NOVEMBER 1995 DEEL 1 11 letaalt u nooit voor ch kunt rekenen op ■npersoon. [rijkste verzekeringen de 'Netto Gezins nt u overzichtelijk naatschappij. ntie-tussenpersoon of hiwse Venekeringen delburg (zonder postzegel). a j s anvragen voor de :n-verzekering boedelverzekering ing erzekering i *4I „onze verslaggever ilburg - Rijkswaterstaat krijgt (;ja 30 arbeidsplaatsen bij als be ien wordt aan de bouw van de Loei onder de Westerschelde <0V). „Of dat vaste banen zullen f-den of contractplaatsen staat ^niet vast," aldus woordvoerder jjliikvan Rijkswaterstaat. De extra mankracht zal geheel worden ingezet op het werk ter plekke, het bouwbureau komt in een directiekeet aan de Terneuzense kant, evenals de speciaal te bouwen fabriek, waar de tunnelsegementen worden gemaakt. La ter komt er ook een directiekeet aan de Bevelandse kant, bij Ellewoutsdijk. Er wordt geen nieuwe dienst gemaakt, zoals destijds bij de Deltawerken wel gebeurde, omdat er relatief gezien veel minder werk voor Rijkswaterstaat aan kleeft dan bij de bouw van de grote dammen. Dat komt omdat de aannemer van de tunnel zichzelf controleert, volgens de overeenkomst. Wel is er extra werk voor Rijkswater staat aan de weg die in Zeeuws-Vlaan deren gepland is en aansluit op de Hoek- seweg. Daar ontstaat dan een flessen hals en de weg zou doorgetrokken moe ten worden naar de N61. Het besluit daarover moet no genomen worden. Er moet ook nog een oplossing worden gezocht voor de grond die vrijkomt bij het boren van de tunnel. Het kleigedeelte van die grond zal waar schijnlijk zo in de Westerschelde kun nen worden teruggestort. Met twee boormachines van elk honderd meter lang wordt aan de kant van Terneuzen met het boren van de twee tunnelbuizen begonnen. Omdat de tunnel 6,5 kilomter lang wordt en op het diepste punt zestig me ter onder NAP ligt, gaat Rijkswaterstaat ervan uit dat deze tunnel de grootste at tractie van Nederland is. 0ionze verslaggever Sfiddelburg/Goes - Over Hing zijn de Neder- landse Vereniging van Ma- idaars in onroerend goed }il) en het Kadaster «eland het eens: de ge middelde prijs van de par- faliere woningen in Zee luid is gestegen. Maar over iet exacte percentage be- geen consensus. Het Master praat over een van 5,3 procent, de spreekt van negen meent. 2ietier een gat van 3,7 procent iatgaapt tussen beide instanties, ziwel, het gaat om een gemid- delde prijsvergelijking tussen de aste zes maanden van 1994 en lezelfde periode dit jaar. 'Beekman van het Kadaster a het verschil van 3,7 procent Étverklaren. „Onze cijfers wij ten altijd af van die van de NVM. logisch omdat de make- uitgaan van de verkoop prijstijdens de voorlopige koop overeenkomst. Voor ons geldt de juridische overdracht. Daar zit een tijdsverschil van drie maan- Maar of het percen- tageverschil daardoor zo groot wordt... Ik durf het niet te zeg- Voigens M. Faasse, voorzitter van de NVM Zeeland is het ver schil in cijfers ontstaan doordat liet Kadaster alle transacties meeneemt. „Als een huis over- van ouders op kinderen, geen makelaar aan te Die transacties staan niet bij maar wel bij het Kadaster geregistreerd." Bovendien ligt de gemiddelde prijs van het Zeeuwse huis bij de NVM beduidend hoger dan bij Itt Kadaster (ƒ158.000 tegen """TO). Faasse: „Bij nieuw- is het zo dat het Kadaster een perceel grond noteert van 50.000. Wij rekenen daar een hiiisbij en komen op een bedrag 'ffl 2,5 ton. Kijk, dat is een fors verschil. Ik sta dan ook niet te ajken van de afwijkende cij- is dat de gemiddelde prijs 'ffl een huis omhoog gegaan is. Volgens Faasse komt dat onder meer door een toenemende vraag to duurdere woningen (boven "e Zeeuwse huizenmarkt kan "W mondjesmaat tegemoet ko- toen aan die vraag. Koffiedik ■Het is heel moeilijk om daar op toespelen. De situatie kan per M jaar veranderen, afhankelijk de economische situatie en e rente. Wanneer je plannen Mirt voor een nieuwbouwwijk, J" die pas na een jaar of twee, le verkooprijp. De ontwikke- ,,üvan Hie plannen loopt dus «ter op de actuele situatie. Per uf,v® Tokening kan niemand koffiedik kijken." tose verwacht dat de prijzen t„.i,meuwbouwwoningen in de omst verder zullen stijging, «t heeft te maken met het stij- L.v®,de grondprijzen. Boven- n stelt de overheid steeds ho- vLe!Sïï op het ëebied van tij dbeeld milieu. Ook dat drijft PnJS van een huis omhoog." terneuzen Redactie 0115 - fax redactie vorige afdelingen Hulst Redactie 0114 - fax redactie Goes Hodactie 0113- ax redactie 645769 645742 645740 372777 372771 273703 273701 51 jaar na dato werd gisteren in Aardenburg de bevrijding door de Canadezen herdacht. Loco-burgemeester J. du Fossé legde namens het gemeentebestuur een krans bij de monumenten. Daar werden de volkliederen van Nederland, Canada en België gespeeld. Een contingent Canadese militairen, compleet met 'piper' (doedelzakspeler), was bij de plechtigheid aanwezig. Rond de klok van elf uur kwam de optocht in beweging, om via de Kaaipoort, Weststraat, Marktstraat en Markt bij het Stadskantoor te eindigen. De bevrijding wordt elk jaar afwisselend in Eede/Aardenburg en Retranchement/Sluis gevierd. foto camille schelstraete (ADVERTENTIE) Door Ronald Verstraten Terneuzen - Er is geen ge doogbeleid, het is er nooit ge weest en het zal er voorlopig ook niet komen. Niet bij justitie, zoals officier van justitie Van Nooijen gisteren nog maar eens nadrukkelijk naar vo ren bracht bij de rechtbank in Terneuzen. Maar ook niet bij de politie. Die is volgens politierech ter Doorewaard-Boekhout alleen een tijdje met belangrijker dingen bezig geweest. Andere prioritei ten, heet dat dan. Leg het maar eens uit aan de jon ge ondernemer in de softdrug branche. Ligt er zo'n kilootje of vier aan hasj en hennep in huis, hij vermoedt dat de politie het vermoedt, maar ze laten hem ge woon met rust. 'Ik word gedoogd' denkt hij dan. Tot ze op een avond aan zijn deur komen en de hele handel in een busje laden. „Mag ik eens wat zeggen?," vraagt A. V. uit Terneuzen. „Ik ben manisch-depressief. Ik ge bruik daar allerlei pillen voor. Maar er is niets wat zo goed helpt als een stickie." Met veel inle vingsvermogen kijkt de politie rechter hem aan. Hij is 'van de overkant' naar drugcentrum Ter neuzen gereisd om er drie sof drugdealers te berechten. Of ei genlijk twee. Want V. bewaarde het spul alleen maar in ruil voor zijn dagelijkse stick. In de Donze de Visserstraat, zoals Van Nooijen stug volhield, want daar sloeg het Project Binnenstad begin dit jaar toe. „Je moet wat, zoiets staat goed in de krant," had de raadsman van het drietal er zo zijn gedachten over. „Er is ge woon een 'overlast-verhaal' in el kaar gezet, terwijl uit het proces verbaal niets van klachten blijkt. De politie wist waar ze mee bezig waren. Ze hadden het ook anders kunnen doen, kunnen overleg gen." De verwarring was vervol gens niet van de lucht. Bestuur lijk gedogen enerzijds, justitieel niet-gedogen daar tegenover. En dan had je nog passief en actief gedogen. Eerst het een, daarna het ander, wat eigenlijk weer be perkt gedogen is. „Maar zelfs al zou daar sprake van zijn, dan zouden ze hier niet eens voor in aanmerking komen," zei Van Nooijen eerder al. De jongens, B. B. en W. B uit Ter neuzen, voldeden namelijk niet aan 'de criteria'. Daarvoor ging er, in de periode januari 1994- maart 1995, te veel in hun koffie shop om. De voorraad alleen al gaf daar een indicatie van, alhoe wel gisteren geen enkel getal lang stand hield. Terugrekenen, optel len, wat was wel, wat niet naar het gerechtelijk laboratorium ge gaan De slotsom was, dat er al les bij elkaar toch vijf kilo hasj en wiet bij het drietal was gevonden. Daar zullen ze toch flink wat mee verdiend hebben, nam Van Nooij en aan. V. mocht wat haar betrof iets minder bloeden, vanwege zijn geringere aandeel: vijftienhon derd gulden boete, waarvan vijf honderd voorwaardelijk, plus een maand voorwaardelijke gevange nisstraf. Maar B. en B. hoorden elk vijfentwintighonderd gulden en dezelfde maand tegen zich ei sen. Op de zitting krijgt de verdachte, in de krant de politierechter meestal het laatste woord. Hij heeft te maken met de wet en die is onveranderd. „Het hangt ook niet in de lucht, anders zou ik daar wel rekening mee houden," sprak hij. De feiten waren straf baar en dus besloot hij V. duizend gulden (waarvan tweehonderd vijftig voorwaardelijk) en een maand voorwaardelijk op te leg gen en 'de jongens' ieder tweedui zend gulden, waarvan vijfhon derd voorwaardelijk en een maand voorwaardelijke gevange nisstraf. inlays steunzolen rthopedisch schoentechnikus „Wat Zeeuws-Vlaanderen betreft hebben we daar duidelijk geke ken naar de locatieproblematiek van de ziekenhuizen en om die re den uitbreiding aanbevolen," zegt de woordvoerder van het provin ciebestuur. In vergelijking met de oude situa tie komen er in Zeeland 5,5 ar beidsplaatsen voor medisch spe cialisten bij indien het advies van GS wordt gehonoreerd. Dan stijgt het aantal van 106 zogeheten functieplaatsen naar 111,5. Het is voor het eerst sinds jaren dat het Rijk advies vraagt over Terneuzen - Je stapt een winkel binnen, koopt er een klei nigheid, je rekent af en je vraagt de caissière daarna in een vreemde taal om een biljet van honderd gulden te wisselen. Vervolgens doe je wat onhandig, je laat wat geldstukken vallen en tenslotte verlaat je enkele honderden guldens rij ker de winkel. De winkelier in Terneuzen, en misschien ook wel daarbuiten, is gewaarschuwd. Want op bo venstaande manier werd een collega gisteren in luttele mi nuten 675 gulden lichter ge maakt. Hij heeft bij de politie weliswaar aangifte gedaan van diefstal, maar de dader is (nog) niet gepakt. Het ging zo: in de betreffende winkel stappen een man en een vrouw binnen. Na het afreke nen van een kleine aankoop vraagt de man in het Engels aan de caissière of ze honderd gulden wil wisselen. Hij schrijft op een papiertje welk wisselgeld hij wil hebben, on derwijl in een onbekende taal een gesprekje voerend met zijn gezellin. Plotseling vallen er enkele munten op de grond die de caissière gedienstig op raapt. In die korte periode slaagt de man of vrouw erin een greep in de kassa te doen, in dit geval voor een bedrag van 675 gul den. Koelbloedig wacht het tweetal vervolgens tot de caissière de snip heeft gewis seld en stapt tenslotte in alle rust de winkel uit naar buiten. Pas daarna ontdekt de caissiè re de diefstal. Van onze verslaggever Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent probeert niet alleen zoveel mogelijk varkens buiten de deur te houden maar neemt nu ook maatregelen om de opslag in zogenaamde mestzakken tegen te gaan. De raad ging donderdagavond akkoord met een voorstel van B en W om voortaan een aanlegver gunning te eisen voor allerlei vormen van mestopslag waar voor geen bouwvergunning geldt. Het op deze wijze aan banden leggen van mestopslag wordt ge regeld in een zogenaamd voorbe- reidingsbesluit voor het buiten gebied. Voor dit gebied is op dit moment een bestemmingsplan wijziging in procedure waarin de mogelijkheden om mestvarkeris te houden worden beperkt, maar waarin B en W nog geen rekening hadden gehouden met mestop slag. Het opnieuw aanpassen van dit bestemmingsplan is volgens B en W noodzaak omdat de gemeente nu geen grip heeft op nieuwe vormen van mestopslag, zoals mestzakken. Vroeger was het le ven een stuk simpeler. Boeren Van onze correspondent Vogelwaarde - Bij een eenzijdig verkeersongeval is donderdag avond een dertigjarige automobi list uit Axel gewond geraakt. Hij is met hersenletsel overgebracht naar het ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Het ongeval gebeurde in een bocht op de Campensedijk. Door nog onbekende oorzaak reed de man vlakbij de Bossestraat in een linkerbocht rechtdoor en kwam in de berm tot stilstand. sloegen hun mest op in mestbas- sins en moesten daarvoor een bouwvergunning aanvragen. Tegenwoordig slaan steeds meer boeren hun mest op in plastic fo lies oftewel mestzakken. Een mestzak kun je zelfs met veel fa- natasie nog geen bouwconstruc tie noemen, derhalve is er ook geen bouwvergunning voor no dig. „Maar ze hebben wel degelijk planologische gevolgen voor een gebied," aldus het Sasse college in het raadsvoorstel. Kortom, ze stinken ook en kunnen de grond verzuren en kunnen voor de di recte omgeving net zo bedrei gend zijn als een varkensinvasie. Nu een bouwvergunning geen middel meer is om de mestopslag te reguleren willen B en W het fe nomeen aanlegvergunning in voeren. De raad had daar don derdag alle begrip voor. (ADVERTENTIES) O HOGESCHOOL WEST BRABANT zaterdag Meer informatie verder in deze krant. bekroond in Duitsland en Amerika Desgewenst komen wij bij u thuis voor het opmeten en het passen. teteringsedijk 80 breda 076-5148168/5223475 fax: 5200729 Van onze verslaggever Middelburg - De ziekenhuizen in Zeeuws-Vlaanderen krijgen er samen èèn extra medisch specialist bij, zeer waarschijnlijk een orthopedist. Dat blijkt uit het nieuwe advies van Gedepu teerde Staten aan het Rijk over het aantal specialisten dat in Zeeland werkzaam moet zijn. het aantal functieplaatsen, want onder het vorige kabinet was het de gewoonte dat de provincie zelf, met de zorgsector en de verzeke raars mocht uitmaken hoeveel specialisten er werkten. In 1990 werd het Functieplan Al gemene Ziekenhuizen Zeeland gepresenteerd waarin het aantal van 106 was opgenomen. Koud een jaar later kwam staatssecre taris Simons met zijn stelselher ziening en haalde de bezem door dat plan. Het paarse kabinet heeft het oude paardje echter weer van stal gehaald. mmm .mm "Ol IP1I -4 II II Hl Ik. «I II lik T T] Iw ■I ■II Uw CV-ketel heeft u nog niet in de steek gelaten maar is wel aan vervanging toe? Dan is het nu tijd te kijken naar de nieuwe Thermocompact HR van Vaillont. Naast een toprendemenf van 97%, optimale warmte en een uniek wormwotercomfort krijgt u bovendien ook nog 200,- subsidie. Redenen voldoende om uw oude CV-ketel nu te vervangen door een Thermocompoct HR van Vaillant. Als u echt comfort en echte besparingen wilt bel dan Vaillant voor meer informatie of een dealerlijst van écht HR installateurs bij u in de buurt. Bel: 020 - 565 92 00 WARM WATER, WARM WONEN mt m m ss

de Stem | 1995 | | pagina 19