Massale vuist tegen drugoverlast Gratis: top-amusement op video! Bel 035*6 711911 A Grondige renovatie Vlooswijkstraat Terneuzen VARA Grote publiekstrekker nodig om iets te maken van watertoren Axel POLITIE RAPPORT Terneuzen wil vijf ton geven voor saneren schuld studiecentrum i hefbaar Terneuzen blijft overtuigd van noodzaak tot samenwerking Onderzoek naar alle oude stortplaatsen in Zeeland Zeemeeuw wint schoolzwemwedstrijden PËSTEM ZEELAND C3 Expositie in bibliotheek in Terneuzen Leveranciers van drinkwater sluiten bondgenootschap Secretaresse Platform lioudt promotiemiddag Optreden Canadees trio in De Gravin Smalstads Mannenkoor in Zaamslag jj\' Vier het vara-jubileum mee en word lid/abonnee, u ontvangt vara tv magazine tot 1 april 1996 voor maar één tientje. U krijgt ook een fantastisch cadeau: een jubileumvideo met ruim tweeëneenhalf uur tijdloos vara-topamusement. Fragmenten van dorus, rudi carrell, ja zuster nee zuster, wim sonneveld, mies bouwman, hadimassa, youp van 't hek, willem ruis, zeg 'ns aaa, oppassen!!! nog veel meer! DONDERDAG 2 NOVEMBER 1995 «onze verslaggever jmcuzen - Het Actiecomité Leefbaar Terneuzen en de jemgroep Spangen Drugsvrij uit Rotterdam doen zeer ijinenkort een oproep via de commerciële televisiezender jpS6 aan actiegroepen in alle Nederlandse gemeenten js kampen met drugoverlast. m] is een vuist te maken in de diting van politiek Den Haag s steun van het Rijk te krijgen lij het oplossen van de drugpro- jasatiek. [een gisteren uitgebrachte ver lig komt Leefbaar Terneu- jjterug op het oriënterende be- uekdat de actiegroep uit Rotter- jn afgelopen weekeinde aan de iusenstad van Terneuzen van het Terneuzense ac- lité, die vechten tegen het [jeefbare klimaat in de door de (Bgscene beheerste binnenstad, #en onder meer de wenkbrau- 0 gefronst bij de uitlatingen iï hoofdinspecteur E. Kint van (eZeeuws-Vlaamse politie deed. B bezoek van de actievoerders al Rotterdam vond plaats met [tdeweten en goedvinden van de ■glide in Terneuzen en Rotter- ia aldus Leefbaar Terneuzen. lader was ook burgemeester jabé op de hoogte en waren er tevoren afspraken gemaakt. Zo was er op aangedrongen het ieoek buiten de publiciteit te lilden. Dit om 'stemmingmake- ii] en opklopperijte voorkomen. Leefbaar Terneuzen had zich daar netjes aan gehouden. „Wij hebben alle zorgvuldigheid in acht genomen. Maar vervolgens worden wij door de heer Kint verrast met een artikel, waarmee hij juist dat bereikt, wat wij moesten voorkomen," is de te leurgestelde reactie. Niettemin blijft ook het actiecomité over tuigd van de noodzaak dat het drugprobleem in Terneuzen door eendrachtige samenwerking moet worden bestreden. Daarnaast is het comité 'erg ge schrokken' van geruchten en ver keerde interpretaties dat de groep bezoekers en het actieco mité zou bestaan uit ultra rechtse elementen en racisten. „Want nog meer dan de drugoverlast willen wij dat bevechten," aldus het ac tiecomité uit de Scheldestad. Leefbaar Terneuzen wijst er in dat verband op dat Antillianen en Marokkanen deel uitmaken van de groep uit Spangen en dat het Terneuzens comité zelf con tacten onderhoudt met mensen uit de plaatselijke Turkse ge meenschap over de drugproble matiek. L Van onze verslaggever Middelburg - Alle voormalige stortplaatsen in Zeeland worden inde komende anderhalf jaar aan een verkennend onderzoek wierworpen.Dat meldt de provincie in haar voorlichtingsblad lieutijdingen. Het onderzoek moet genoeg gege- tns opleveren voor een eerste in- tsMing van de mogelijke risi- to's die de voormalige stortplaat- snvoor de omgeving opleveren, «ndien moet het onderzoek de j aangeven voor de verdere aanpak en in welke volgorde dat Inoet gebeuren. Het gaat om 257 voormalige stortplaatsen, die allemaal voor 1 van dit jaar gesloten zijn. lat aantal dateert overigens nog it de jaren tachtig, toen er al eens een inventarisatie is ge naakt. Een deel van de toen ge telde vuilnisbelten valt af, om dat ze bijvoorbeeld al gesaneerd zijn. Het voorgenomen onderzoek is overigens beperkt. Het gaat om het verzamelen van al bekende gegevens, het inwinnen van infor matie over het gebruik van de verlaten stortplaatsen en archief onderzoek. Verder worden de on derliggende aardlagen en water stromen in kaart gebracht, even als de afsluitende deklaag op de stortplaatsen. De kosten van het onderzoek, 350.000 gulden, zijn voor rekening van de twee afval- verwijderings-organisaties in Zeeland, AVZV en OLAZ. De provincie speelt coördinator van het onderzoek, dat in het voorjaar van 1997 klaar moet zijn. hel - Er is een grote publiekstrekker nodig om van de water tan in Axel een levensvatbare toeristische attractie te maken. Dat is duidelijk na de opstelling van een bouwkundig rapport ow de mogelijkheden met de toren. tertoren te vestigen, is inmiddels onhaalbaar gebleken. - commissie, die in het tan is geroepen om de voormali- 'l>t watertoren aan de Kinderdijk M nieuwe bestemming te geven, M daar de komende tijd naar opzoek. Dat zegt de voorzitter van de commissie, de Axeise wethouder h'anSchaik (cultuur). „We gaan proberen mogelijk andere geïnte- rosseerden op de watertoren te 'tan," aldus de wethouder. .Haar wie dat zijn hou ik liever cog even achter de kiezen. In elk W hebben we in de commissie %proken om voor de kerst nog "is bijeen te komen om de voort- lang te bespreken." jtdelijk is wel dat de commissie 'tertoren' er in eerste instantie ®P mikt van de watertoren een jta publiekstrekker te maken. *dat onverhoopt niet lukt, valt (n terug op het plan om de toren conserveren of hem te verkopen a> iemand die er in wil wonen, vn j eer(^er §eoPpercle ideeën de toren blijven volgens Van tak nog altijd in beeld. Het °m suggesties als het onder- Ja van een milieu-educatief tn! i 'n toren> wisselten- nstellingen en ruimtevaartex- Pos. Jjcüdee van golfclub De Woeste P °m haar clubhuis in de wa- Het winnende team van de Zeemeeuw. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Terneuzen - Elf scholen uit Groot-Terneuzen streden gistermiddag in zwembad de Honte om afgevaardigd te worden naar de nationale zwemwedstrijden. Het zwemteam van de Zeemeeuw won de vier zwemonderde- len. De jongens- en meisjesteams moesten hun zwemvaardigheid tonen op de onderdelen school-, vrije- en rugslag en estafette. Alle onderdelen telden mee voor het eindklassement. De tijden werden omgezet in strafpunten, zodat de school met de minste punten winnaar was. Gelijk na het begin van de wed strijden bleek dat de teams wei nig uit elkaar lagen. Het onder deel estafette moest dan ook de doorslag geven. Na vier onder delen had de Zeemeeuw de bes te tijd gemaakt. Met slechts 829.5 strafpunten. Op de tweede plaats eindigde het team van de Oude Vaart met 893 strafpun ten. Nog kleiner waren de ver schillen met de nummer drie, de Pr. Willem van Orange, die op 901.9 eindigde. De leiding van de wedstrijden was in handen van het perso neel van de Honte en de zwem en poloclub. Een official van de KNZW hield een oogje in het zeil. Uitslag; 1. de Zeemeeuw, 2. Oude Vaart, 3. Pr. Willem van Oranje, 4. Zuidlandschool, 5. Op Weg, 6. Wiekslag, 7. Hille, 8. Geule, 9. Stel le, 10.'t Kompas, 11. Scheldeschool. Middelburg - De drinkwaterle veranciers NV Delta Nutsbedrij ven (Deltan) uit Middelburg en NV Waterbedrijf Europoort (WBE) uit Rotterdam hebben een zakelijk bondgenootschap geslo ten. De krachten worden gebundeld om in te spelen op de open Euro pese markt waar afnemers uit steeds meer concurrenten kun nen kiezen. In die Europese markt tekenen zich steeds meer internationale samenwerkingsverbanden af. Het bondgenootschap van Del tan en WBE is een stap in die richting. Het levert tal van voor delen op zoals kostenbesparing op allerlei vlakken en het vei ligstellen van de grondstof, in dit geval oppervlaktewater uit de Maas. Aardenburg - Om secretaressen kennis te laten maken met het Secretaresse Platform (SP) houdt deze vakgroep op zaterdag 11 november een promotiemiddag. De locatie voor de middag is het conferentie- en Studiecentrum Zeeland, Herendreef 67 in Aar denburg. Tijdens de promotie van het plat form wordt duidelijk wat het SP tot doel heeft en doet. Verder wordt er gepraat over 'De positie van de werkende vrouw in Europa'. Van onze correspondent Westdorpe - Op het podium in De Gravin staat morgen een trio uit Canada, dat bestaat uit gita rist Marty Hall, Peter McTager op contra- en elektrische bas en Romano Eberhardt op drums. Sinds een aantal jaren toeren zij met grote regelmaat door Euro pa, waarbij zij meer dan twee honderd optredens verzorgden. De inspiraties komen onder an dere van Muddy Waters, Willie Dixon Albert Collins en Stevie Ray Vaughan. Het optreden begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. Diefstal Axel - Bij in aanbouw zijnde woning aan de Joost de Moor straat in Axel werden een cv- ketel en enkele radiatoren ge stolen. Uit een bouwkeet op een terrein aan de Vlamingpol derweg te Cadzand-Bad wer den fax, telefoon en gereed schap gestolen. Autokraak Axel - Uit een auto van een be woonster van de Zuidsingel te Axel werd een autoradio en cd- speler gestolen. Woninginbraak Nieuwvliet - Bij een inbraak in een woning aan het Gemaal te Nieuwvliet werden een tv en sateliet-ontvanger ontvreemd. Voor de in België wonende ei genaar een schadepost van on geveer vijftienhonderd gulden. Geen voorrang Sluiskil - Op de T-kruising van de provincialeweg N252 met de westelijke afslag van de brug nabij Sluiskil verleende een 60- jarige automobilist uit het Bel gische Gladbach geen voorrang aan een trekker met oplegger bestuurd door een 28-jarige man uit Terneuzen. Bij de aan rijding werd de personenauto zwaar beschadigd. Aanrijding Terneuzen - Bij het verlaten van een uitrit van een super markt aan de Dekkerstraat in Terneuzen verleende gister morgen een 79-jarige automo bilist uit die plaats geen voor rang aan een over de Dekker straat naderende personen auto, bestuurd door een 27-ja rige man uit Terneuzen. Het bleef bij materiële schade aan beide auto's. Deur ingetrapt Terneuzen - Gistermorgen om streeks vijf uur werd een deur ingetrapt van een berging aan de Alvarezlaan in Terneuzen. Een omwonende, hierdoor wakker geschrokken, zette de achtervoling in maar kon de dader niet achterhalen. 33 hardrijders IJzendijke - Bij een gisteren tussen 11.30 en 13.00 uur op rijksweg N61 bij IJzendijke ge houden snelheidscontrole zijn 33 weggebruikers bekeurd we gens het overtreden van de maximum snelheid van 80 kilo meter per uur. Gecontroleerd werden 274 voertuigen met als hoogst gemeten snelheid 115 kilometer per uur. Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester en wethouders van de gemeente Ter neuzen wil een half miljoen gulden op tafel leggen om Zeeland Studiecentrum in Aardenburg schuldenvrij over te dragen aan het Slotemaker de Bruine Instituut (SBI) uit Doorn. Dat blijkt uit een voorstel van het college aan de gemeenteraad. Vijf ton is het aandeel van Ter neuzen in het totaalbedrag van 1,8 miljoen gulden waarvoor de Zeeuws-Vlaamse gemeenten met uitzondering van Sluis-Aarden- burg voor de schulden garant staan. De financiële moeilijkhe den van Zeeland Studiecentrum bleken zonder ingrijpende maat regelen niet op te lossen, zo is eer der vastgesteld. Het bestuur van het centrum en het daaraan geli eerde hotel-conferentiecentrum De Elderschans kwam aan de hand van een analyse van de re sultaten over het eerste half jaar van 1995 tot de conclusie dat Zee land Studiecentrum te klein was om zelfstandig voort te kunnen blijven bestaan. Overleg met het SBI, een groot cursusbedrijf in Doorn, leidde tot afspraken over het samengaan van de beide instituten met be- Terneuzen - Een expositie over de toekomst van het ver keer en vervoer in Zeeland is tot en met 18 november te be zichtigen in de Openbare Bi bliotheek van Terneuzen. In de vorm van foto's en begelei dende teksten laat de expositie de plannen van de Vervoerregio Zee land zien. Het doel van dit plan is om de bereikbaarheid in Zeeland te garanderen, de leefbaarheid veilig te stellen en het aantal au tokilometers tussen 1986 en 2010 met niet meer dan 35 procent te laten groeien. Milieuvoorlichter Maurice Ver- eeeken houdt op dinsdag 7 no vember een lezing in de Terneu zense bibliotheek. Het thema van de avond is kritisch consumeren, milieu en huishouden. Deze le zing begint om 19.30 uur en duurt tot 22.00 uur. De toegang is gra tis. Van onze verslaggever Terneuzen - De Vloos- wijkstraat in Terneuzen wordt momenteel grondig gereno veerd. Een deel van de straat is al van nieuwe klinkers voorzien en er zijn aan weers zijden blauwe paaltjes geplaatst. De ondernemers van deze win kelstraat willen echter meer. Bij de gemeente ligt het verzoek om zogenaamde leilinden te plaatsen en de neonreclames te vervangen door vlaggen en wimpels. „Dat is een stukje verfraaiing van de straat. Het is de bedoeling dat de Vlooswijkstraat een van de poor ten gaat worden naar het cen trum. We moeten als onderne mers niet langer schoppen tegen het stadsvernieuwingsproject Steenen Beer. Die tijd is voorbij. We moeten de hele stad als een geheel gaan zien," aldus A. Meeusen namens de ondernemers van de Vlooswijkstraat. „Terneu zen moet een belangrijke positie in de regio innemen." Meeusen noemt de huidige neon reclames visuele vervuiling. „Daar willen we dus vanaf. Vlag gen en wimpels hebben een veel betere uitstraling, We willen hiermee ook een soort voorbeeld functie vervullen voor andere winkelgebieden." Meeusen noemt ook het opknap pen van oude pandjes een belang rijke impuls voor de Vloos wijkstraat. „Deze pandjes wor den vooral door jonge onderne mers opgeknapt. Uiteraard een prima zaak. Zoals bijvoorbeeld de oude bakkerij van Van den Hemel waar een antiekzaakje in komt." Om zwerfvuil te voorkomen wil len de ondernemers vuilnisbak ken plaatsen. De renovatie van de Vlooswijkstraat wordt door de gemeente betaald. De ondernemers zijn bereid een deel van de kosten voor het plaat sen van de bomen en de vlaggen en wimpels voor rekening te nemen. Ondernemers in de Vloos wijkstraat in Terneuzen willen nog meer verfraaiing. FOTO WIM KOOYMAN houd van de afzonderlijke instel lingen en de werkgelegenheid voor de veertig personeelsleden in Aardenburg. SBI toonde zich be reid tot overname van zowel het studiecentrum als het conferen tie-oord annex hotel, maar voelde niets voor overname van de door beide bedrijven in de loop der ja ren opgebouwde verliezen. Dit restbedrag aan schulden was op gelopen tot bijna vijf miljoen gul den. Het leeuwedeel van die schuld, iets meer dan drie miljoen gulden, wordt afgekocht door de gemeente Sluis-Aardenburg. De rest komt voor rekening van de andere gemeenten in Zeeuws- Vlaanderen. Het Terneuzense col lege legt het voorstel voor aan de gemeentelijke commissie finan ciën. Zaamslag - Harmonie de Vol harding uit Zaamslag ver zorgt samen met het Smal stads Mannenkoor uit Sint Maartensdijk een concert in de Gereformeerde kerk in Zaamslag op zaterdag 4 no vember om 20.00 uur. De en tree bedraagt vijf gulden. Het koor bestaat uit elf zangers, pianist en dirigent. De groep won vele concoursen tijdens nationale en internationale koorfestivals en treedt regelmatig op voor de Ne derlandse en Belgische radio en televisie. Alle stijlperioden zitten in het repertoire maar voor Zaamslag is een programma sa mengesteld met composities van Schubert, Gounod en Mendelsso hn en ook worden een aantal Gol den Evergreens van de Comedian Harmonists. De Volharding, een veertig leden tellende harmonie, treedt op on der leiding van Joop de Pooter. Gespeeld worden de Dances de Fantaisie van J. de Haan en mu ziek van Ennio Moricone, werken waarmee de Volharding op het laats gehouden KNF concours een eerste prijs behaalde. (ADVERTENTIES) '4' De video is ook te koop. Maak ƒ29,50 over op postgiro 1991, ten name van vara Hilversum, onder vermelding van jubileumvideo. U hebt uw bestelling binnen drie weken in huis. 4 70 JAAR Uitgesproken

de Stem | 1995 | | pagina 21