Topduel in sporthal De Yeerhoek Iedereen kan het spel leren' De Kastelein gaat riant aan leiding Knappe prestatie van Ralf Gommers Landau 2 zegeviert KORT UITSLAGEN standen Tennisleraar Mark-Jan de Jonge stelt zich in op individuele speelstijl ezig uini rs eken nden WIELRENNEN HANDBAL pESTEM SPORT ZEELAND B3 Bunga Melati - het 'Ajax' van het zaalvoetbal - naar Oostburg ZAALVOETBAL TENNIS Singelloop Middelburg Posters Afstand SCHAKEN SCHAKEN BILJARTEN sportnieuws KORT HW'24 Al klopt Zeeuwse jeugd Andere indeling competitie KNSB Nederlaagtoernooi HGL/KOT'86 Wijziging zaalvoetbal TAS-competitie schaken Eerste ronde Zeeuwse zwemcompetitie Natuurloop in Cadzand-Bad Najaarsvergadering KNLTB Zeeland Dikke van Dale mee aan leiding Derde lustrum Indoor Vlaanderen Harvy uitstekend op dreef VOETBAL ER 1995 B2 oetbalclub Jubilo voorzitter en trai- dt verlengd, an het kopen van Paus. De 30-jari- g transfervrij ver- ieclub RKC, is mi- 8-jarige aanvaller Sindsdien was hij en met een hernia, al met een injectie laatste, omdat het "ecties aanmerke- e bokser Mike Tys- elast. De zwaarge- arom zaterdag niet geleden tijdens een wel over zou gaan, and te intens. Vol- in Las Vegas, is een aand tot zes weken nlange gevangenis- n Cambuur, is ver se club tekende een aat hem niet graag el weg. In de zomer ong. Indonesië. De 25-ja- deelnemersveld van n Ian Woosnam, de Vijay Singh en de 'jzenpot van een mil- eerste ronde met de witsers Open. Na Ja- or de World Cup (met ropa voor het kwali- het nieuwe seizoen, hij reeds de verzeke- ar alle in de kleinere an eerste-klasser Ko- de zaterdag in eerste Dit hangende het on- van het gestaakte duel sen de Werkendamse ten voor tijd gestaakt d voelde door spelers Er vielen in die wed- r ex NAC-speler Ton afloop gaf de arbiter kaart. Volgende week orden behandeld en de e maatregelen er even- etroffen. e nieuwe professionele aat de komende maan- pril in tien steden van nd en de FIFA, is bang ntionele selectiemetho- r het hoofd worden ge- elers door deze tryouts wat ze waard zijn om Jngen", vertelde David g van voetballers. Elke mg over een aantal bui spelers uit de olympi- ofessionele voetbal-lea- eft een verbod afgekon- vlaggen en spandoeken rmt het beruchte Cham- cvaros. Met het verbod forse internationale kri- orters. Maar ook tijdens ans regelmatig spandoe- 'minerende teksten op. :rnooi in Horgen in Zwit- eelde hij woensdag na 56 tsjoek. De remise kostte ndigde hij in punten (ze- het Sonnenborg-Berger- 3 om 31,75). Wereldkam- rijf punten. Timman bleef is remises en vier nederla- 2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Kram- Vaganjan (Arm) - Kasparov Joesoepov (Dui) vrij. erger punten), 2. Ivantsjoek t Kasparov 5, 6. Joesoepov 4,o 75), 9. Lautier 4, 10. Vaganjan (Ned) - Züger (zwi) 1/2-1/2- eidsrechter: Pairetto. Toe- iwers: 40.000. wedstrijd; 3-1. Sevillanaar ronde. fu.ens (Fra) - Tsjernomorets sa (Oek) 4-0 (3-0). 14. Mey- -0, 19. Vairelles 2-0, 25. De- •0, 77. Foé 4-0. Scheidsrech- xvine (Nier). Toeschouwers. wedstrijd: 0-0. Lens naar ronde. mund. Zesdaagse, eindstand. dag/Clark (Dui/Aus) 418 pun- 2. Risi/Betschart (Zwi) 38». J- :1/De Wilde (Dui/BelI 367, 16 ronden: Pieters/Schroidt 1/Dui) 239. ïoble. Zesdaagse, eindstana. artinello/Villa (Ita) 330 p 2. Duclos-LassaUe/CoIotti 325, 3. op één ronde. ids/Lino (Aus/Fra) 286. frath. Oefenwedstrijd man- Düsseldorf - Neclerla"fJ 29 15-11). Toeschouwers: 4UU DONDERDAG 2 NOVEMBER 1995 fred Rabout - Het wordt voor 'nee geen Donald, jjoht is er bij mijn aangifte fout gegaan') Coppenshet Jute hoogtepunt uit zijn ijarige loopbaan als zaal- ialkeeper van de Zeeuw- iampioen en bekerhouder 'Irthuis De Cocq. Het duel L het Tilburgse Bunga Sati, de nationale kam- «ioea, 'oP maandag 6 novem- Loni 21.00 uur in de Oost- l^se sporthal 'De Veer- wk'. Hij heeft als doelman ju sporthuis De Cocq al het en ander meegemaakt, ,sarjn actie komen tegen het 'üjax van het zaalvoetbal in jit kader van de tweede be kronde is toch niet iedereen Coppens: „Tegen FV Snoeki/La- gerweij in de eerste bekerronde was het een klapper. Ook dat team speelt in de eredivisie. We haalden het hier in Oostburg met 4-2, maar Bunga Melati dat is toch nog andere kost. In competi tieverband bleef het twee jaar achter elkaar ongeslagen. Het voert op dit moment de ranglijst aan en is grossier wat betreft de levering aan de nationale ploeg die zich onlangs wist te plaatsen voor het Europees en wereldkam pioenschap. Het leeft enorm in de groep. Zodra de loting voor de tweede ronde bekend was is er bijna over niets anders meer ge sproken." De 38-jarige sluitpost van De Cocq heeft er, ondanks dat hij be seft dat het opgediende menu wel erg zwaar op de maag zal vallen, alle vertrouwen in. „We hebben toch ook een aantal jongens die op het hoogste niveau spelen. Dit in België met Jan Cools, Dirk Verdonck en Geert Troch. Dit aangevuld met jongens uit de ei gen regio. Doordat we al zo lang met elkaar spelen een equipe met ingebouwde automatismen. Sporthal 'De Veerhoek' zal bom vol zitten. Er kunnen er zo'n drie honderd in. Slechts een twintig tal kaarten was aan het begin van deze week nog beschikbaar. Die tribune wordt onze extra man." Coppens, geboren en getogen in buurtschap 'Den Biezen' onder Eede, maar al een aantal jaren Bressiaander, ziet het dus alle maal wel zitten. Maakte met De Cocq al het een en ander mee. Werd kampioen van Zeeland, pakte drie keer de beker. „Daar uit blijkt dat het meer is dan ge luk waardoor we Bunga Melati mogen ontvangen." Of hij niet wakker ligt van de 'vuurpijlen' die hij straks op zich zal zien afkomen. „Ik ben wel wat gewend. Als zaalvoetbal keeper is angst een slechte advi seur. Je voelt het wel als je er een keertje een op je bolus krijgt, maar dat hoort bij het vak." Uiteraard is ook het overkoepe lende ZAVIO, waar De Cocq deel van uitmaakt, in zijn nopjes met deze tegenstander. Secretaris Theo de Smet: „De kans om die ploeg aan het werk te zien krijgen we hier niet weke lijks. We hebben de verzekering dat ze niet met een tweede selec tie naar het verre Zeeuws-Vlaan- deren komen. Mij is alleen be kend dat de absolute vedette Edwin Grunholz er niet bij zijn. Hij speelt op het veld met FC Den Haag en mag conctractueel alleen op de vrijdag, wanneer Bunga Melati zijn competitiewedstrij den afwerkt, in de zaal spelen. Ze hebben echter nog voldoende in ternationals over om de Zeeuws- Vlaamse zaalvoetballiefhebber eens goed te verwennen. In hun gelederen immers de doelman van het nationale team Michel Wentzel. Verder de internatio nals Henny Lettinck, Joop Lud- wig en John Keur. Ook een jon gen als Ricardo Gil Y Muinos, die vanwege zijn buitenlandse natio naliteit niet voor het oranjeshirt in aanmerking komt, maar qua capaciteiten dat zeer zeker is. Bunga Melati is al jaren de trendsetter in het Nederlandse zaalvoetbal. Het wil dit jaar ook de beker. Die finale vorig jaar was de afgelopen twee jaar voor dat team de enige verliespartij. Met 5-4 werd van het Volendam- se Kras Boys verloren. Bunga Melati wil alles en dat zal De Cocq maandag wel merken. Ove rigens heb ik er alle vertrouwen in dat De Cocq zich niet zonder meer naar de slachtbank zal laten leiden, al zal het accent meer op verdedigen dan aanvallen liggen. In het zaalvoetbal is een goaltje echter vlug gemaakt, en och, de jongens van Bunga Melati zijn ook een produkt van een vader en een moeder." Afspraak dus maandag 6 novem ber om 21.00 uur in de Oostburg- se sporthal De Veerhoek. [nor Henk van de Voorde Ïiilsl/Clinge - De 24-jarige Hulstenaar Mark-Jan de Jon ge verdient zijn brood alweer zo'n vijf jaar als tennisle- Bar. De eerste jaren nog als stagiaire van het Cios te Goes jaar hij als specialisatie tennis koos. „Nu ben ik in prin- cipezelfstandig tennisleraar." anten zijn die voor de 'pecunia' zorgen. „Er wordt gauw over de goede spelers gesproken en niet over de recreanten, maar zij zor gen wel voor het grootste deel van de inkomsten. Betere tennis sers willen al snel goedkopere lessen. Soms vind ik het een gro tere uitdaging om iemand op ge vorderde leeftijd te leren tennis sen. Te zien hoe deze inmiddels een partijtje kan dubbelen. Zo iemand helemaal gek maken van tennis vind ik mooi. Zodanig dat men niet meer van de tennisbaan is af te slaan." Of hij nu met een beginnende jeugdspeler te maken heeft of met een oudere leerling, in eerste instantie wordt gekeken naar het balgevoel. „Kennismaking met bal en racket, slagvaardig heidsoefeningen, de 'greep'. Ie mands motorische ontwikkeling is daarbij van belang. In het be gin gaat het om gewenning aan het doen en laten van een tennis bal. Je moet kunnen 'timen'. Vaak zie je dat als er een tennis bal op iemand afkomt men er naar toe komt met het gevolg dat men er veel te dicht 'op' staat. Iedereen kan het spelletje leren, alleen ieder op zijn niveau. Met doorzettingsvermogen van spe ler en trainer wordt het doel toch wel bereikt. Een recreant van 50 jaar beleeft soms meer plezier aan de sport dan een wedstrijdspeler." Mark-Jan de Jonge licht toe: „Ik Eb als het ware een zelfstandige tmisschool, maar werk samen ik! Biehard Bral. Ik ben dus ietindienst van Richard wat de BBisen nogal eens denken. Alles pat in onderling overleg. DeJonge stelt dat het moeilijk is aan te geven wat zijn werk- ïijze als tennisleraar is, omdat Mer mens verschillend is. „Men isagt wel eens wat mijn visie is, aar het gaat om 'een visie waarover'. Gaat het om recrean- ten, goede recreanten, wed- strijdspelers. Je kunt daarbij vulkanten op. Ieder kind is ver killend. Je stelt je in op de per soonlijkheid en het karakter van bet individu. Ieder vereist een andere aanpak. Wat wij van de Tennisschool Hulst heel belang rijk vinden is dat er spelers met goede technische kwaliteiten op de baan komen te staan. Toch is techniek in principe geen doel, maar een middel tot. Iemand met ten mindere techniek kan toch één van de betere spelers wor- den. Je probeert iemand een goe- detechniek aan te leren, maar je moei het niet zo ver doorvoeren de ontwikkeling stagneert, je andere mogelijkhe- en bovendien heeft zijn eigen stijl. Wel moet je altijd oppassen voor fesures. Als iemand een ver keerde slagbeweging heeft kan lat een half jaar goed gaan tot ■eengeblesseerd raakt." Inkomsten Mark-Jan de Jonge is zich er van tavust dat het vooral de recre- Van onze atletiekmedewerker Middelburg - In Middel burg staat zaterdag 4 no- t'fmher de Singelloop op «t programma. Een wed strijd die wel eens een derke bezetting zou kun- hebben, want ook John Vermeule heeft aan gekondigd naar de Singels te komen. Hij krijgt er wellicht af te rekenen met Hans van de Griendt, Niels Koole, Edwin de leeuw (vorig jaar win- naar). Miquel van Tbng- Ramses Bekkenk, 1® Guiljam, Jan de Bart, «achied Ben Meziane, i"e° Rabout en Jan de Hart. Kortom, de gehele Zeeuwse OP De afstand die op het «are, geaccidenteerde en Inzichtelijke parcours ge- moet worden is 6600 e'er, verdeeld over zes ron- He start voor de man- h-senioren, veteranen en vrouwen-senioren en vetera- v} j om 15.10 uur aan de Om 13.30 uur intoj programma Pond met wedstrijden J^dcategorieën. P«tatielopen (start on tm, Uur' zorgen traditiege- ïV"voorde afsluiting. In- jven en het afhalen van ui»,* rtnummers vinden com i ln Ratine op het Mplex van 'De Nadorst' to,., §e'ijknamige weg, foorlat 6ns kleedaccom- iti b, jls' organisatie is hmT1!® van het Middel- °urgse Dynamo. ge- voor De om Zelf heeft hij geen 'idool' in het prof-tenniscircuit. „Sampras is een klasbak en Krajicek heeft een goeie service-beweging, maar er hangen geen posters op mijn kamer," lacht Mark-Jan. „Op les zeg ik wel eens 'kijk eens op televisie naar topspelers'. Bij voorbeeld de zwaaibeweging bij de back-hand. Wij als tennisle raar zien bepaalde facetten ech ter wel, maar voor een leerling is het meestal moeilijk te zien. Ie mand die echt oog heeft voor de tail is Richard Bral. Hij is een heel vakbekwaam iemand. Hij is één van de beste tennisleraren in de omstreken. Ieder jaar heeft hij wel een Zeeuws kampioen onder zijn hoede gehad. Als je ziet welke spelers hij voortge bracht heeft. Denk aan Stépha- nie Rottier, Nathaly Tijssen, Sandra Begijn, Jeroen Verstra- eten, Ronald van Remortel. Te genwoordig leren jeugdige spe lers als Pascal van Poecke, Lau rens de Kort, de zusjes Verhae- gen en Kim Boes veel van hem." Toen Mark-Jan tien jaar oud was begon hij te tennissen. Les heeft hijzelf maar mondjesmaat genomen, zoals bij Roger van de Meirsch. Het meeste leerde hij zichzelf aan door gewoon heel veel te spelen. Zijn prestaties waren van dien aard dat hij - 'behoudend en met topspin' zo als hij zijn speelwijze betitelt - uitgroeide tot B2-speler. „Het is natuurlijk niet na te gaan, maar ik zou graag weten wat mijn spelniveau geweest was als ik meer getraind had. In 1992 won ik Cl-toernooien in Hulst en St.- Jansteen. In Hulst won ik met 6- 2, 6-2 van Guido van Poecke. Op 'Steen' versloeg ik Torsten Koh ier. Dat is mijn beste partij ge weest. Kohier had daar altijd al gewonnen. Richard was toen nog wedstrijdleider. Toen hij vroeg hoeveel het geworden was zei ik: 6-0, 6-1. Daarop schreef hij deze stand in eerste instantie op in het voordeel van Kohier." Zomerompetitie speelt De Jonge op zaterdag bij Game'78. Met af stand werd het Clingse team kampioen van Zeeland. Hij laat geen traan om het vertrek naar B2-speler Mark-Jan de Jonge zondigt hier een beetje tegen les één: 'altijd naar de bal blijven kijken... Koewacht van Robin de Witte en Werner Crombeen, die zich niet 'happy' voelden in het kam pioensteam. „Die jongens zon derden zich altijd wat af. Met Mare de Brouwer erbij proberen we opnieuw kampioen te wor den. Mark-Jan de Jonge is behalve een goede tennisleraar ook een prima hockeytrainer. Bij hocky- club Rapide in Hulst traint hij de jeugd. Daarnaast is hij als middenvelder of voorstopper ac tief in het standaardteam van Rapide. In het verleden speelde hij als talentvol hockeyer zelfs twee jaar in de A-jeugd van de FOTO W1M KOOYMAN toenmalige hoofdklasser Push uit Breda. „Hockey is voor mij ontspanning. We staan met Ra pide bovenaan. Ik denk dat we een hele goede kans hebben om kampioen te worden." Van onze schaakmedewerker Brussel - Ralf Gommers van de schaakvereniging Terneu- zen heeft knap gepresteerd in een internationaal tweedaags jeugdtoernmooi te Brussel. In de oudste leeftijdscategorie - 17 tot 20 jaar, terwijl hij in mocht schrijven in de categorie tot en met 16 jaar - werd hij knap zesde in een sterk bezet deelnemersveld uit geheel Europa. nemersveld van 52 jeugdscha- kers scoorde hij uit 11 partijen een totaal van 7!4 punt. Daar mee eindigde hij op een gedeel de derde plaats, maar op basis van weerstandspunten moest hij met een zesde plaats genoe gen nemen. Winnaar werd de uit Oekraïne afkomstige Spar- tak Vyssotchinne met 9 punten uit 11 partijen. Ook Olga Gommers presteerde verdienstelijk. In de B-groep werd zij in een deelnemersveld van 92 personen 30e met 6 pun ten uit 11 partijen. Tijdens dit 'Vijfde Abihome- rapidtoernooi' versloeg hij zelfs de Nederlandse topper Job Delemarre en finishte me de daardoor als eerste Neder lander in dit internationale ge zelschap. Ook klopte hij de sterke Fransman Eloi Relange, die een Elo-rating van 2455 achter zijn naam heeft staan. Tevens won hij van de IJslan der Matthias Kjeld, gerenom meerde jeugdspelers binnen de Europese grenzen. In een deel- Van onze schaakmedewerker Terneuzen - De eerste klasse Zuid van de Zeeuwse Schaakbond heeft toch een iets ruimere bezetting gekregen dan aanvanke lijk het geval was. Het zag er naar uit dat deze competitie met slechts drie teams afgewerkt zou worden. Door de opgave van Landau 3 is het aantal deelnemende ploegen nu op vier geko men. leman 1-0, J. Arendse-M. Wisse 0-1, R. Janssens-J. van Doeselaar 1-0, R. Schoot-C. Schrandt 1-0,0. Oegema- E. Braem 1-0, H. Destombes-R. Tim- mers V2-'/2, K. Kuijper-R. Curran 1- 0, R. de Pooter-L. van der Sneppen 1-0. HWP 4-TERNEUZEN 3 5'A-2% - Een vrij gemakkelijke winst voor HWP 4, dat opnieuw als belang rijkste titelkandidaat van start gaat. De enige winstpartij voor Terneuzen werd aan het zevende bord gescoord. Borduitslagen: C. Provoost-K. Cohen 'A-'A, F. Disundi-W. de Putter 'A-Zt, W. Cardon-M. Sostar 1-0, T. Peresic- J. Miedema 1-0, M. Pauwels-J, Roose 1-0, I. Luteijn-M. Freeke '/i-'/i, M. Colsen-W. Kolijn 0-1, S. Drebusch- T. Dekker 1-0. In de eerste ronde won Landau 2 gemakkelijk met &V2-IV2 van Lan dau 3. HWP 4 versloeg met blA-2Zi Terneuzen 3. LANDAU 2-LANDAU 3 6'4-1'A- Een duidelijke zege voor Landau 2. Landau 3 dankte de punten vooral aan de jeugd. Zo won Mar co Wisse aan het tweede bord van Johan Arendse en behaalde Ro bert Timmers een remise aan het zesde bord tegen Hans Destom bes. Edward Braems bood via fris aanvalsspel goed tegenstand aan Ogge Oegema aan het vijfde bord, maar moest toch het onderspit delven. Borduitsiagen: L. van Harn-N. Bol- Van onze biljartmedewerker Hulst - De teamwedstrijden biljarten zijn goed op gang gekomen in het district Zeeuws-Vlaanderen. Er is na een vijftal wedstrijden in enkele klassen zelfs spra ke van een redelijke afscheiding. In de B2-klasse driebanden gaat De Kastelein uit Eede riant op kop met 23 punten uit vier wedstrijden. Dat team wordt gevolgd door Ed Horemans uit Axel met 18 punten. De Kaste lein dankt die rooskleurige positie aan het sterke spel van eerste man Eddy de Baere. Hij is nog ongeslagen en scoort tot nu toe een al gemeen gemiddelde van 1,100. Dat is overi gens niet het hoogste moyenne. Dat staat, tra ditioneel op naam van Theo Platjouw van De Graanbeurs met bijna 1,400. De Graanbeurs moet in de Bl-klasse overigens De Smickel 3 ruim voor laten gaan: 32 tegen 25 punten. In de C2-kIasse libre ziet het er goed uit voor HGL/KOT'86 uit Sas van Gent. Dat team heeft na vijf wedstrijden reeds 29 punten en staat nu al 13 punten los op Hof van Eede. In de C4-klasse ziet het er eveneens gunstig uit voor De Smickel 7 uit Hulst. Dat team heeft na vier wedstrijden 27 punten verzameld. Hof van Eede staat in die klasse tweede met 16 punten uit drie wedstrijden. STANDEN DRIEBANDEN Groot biljart: 1. De Smickel 1 (Hulst) 3 wedstrij den 17 punten, 2. HGL/KOT'86 1 (Sas van Gent) 3- 14, 3. De Smickel 2 3-9, 4. 't Bierwinkeltje (Ter neuzen) 3-9, 5. SBC (Sluiskil) 3-8, 6. HGL/KOT'86 2 3-6. Klein biljart Bl-klasse: 1. De Smickel 3 6-32, 2. De Graanbeurs (Axel) 6-25, 3. GBC 1 (Groenendijk) 6-22, 4. HGL/KOT'86 6-19, 5. KOT (Terneuzen) 4- 14, 6. SBC 1 4-13, 7. CBC (Clinge) 4-12, 8. Den Ouden Arend (St.-Jansteen) 5-9, 9. Concordia (Terneuzen) 4-8. B2-kIasse: 1. De Kastelein (Eede) 4-23, 2. Ed Hore mans 4-18, 3. 't Bierwinkeltje 4-17, 4. Hof van Ee de 4-14, 5. GBC 2 4-11, 6. Den Ouden Arend 2 4- 11, 7. Dow (Terneuzen) 4-10, 8, WBC 1 (Walsoor den) 4-8. B3-klasse: 1. ENZK (Philippine) 4-22, 2. CBC 2 5- 20, 3. WBC 2 5-17, 4. Den Ouden Arend 3 4-15, 5. NASA (Axel) 4-14, 6. TMW (Sluis) 3-12, 7. DOS (Hoek) 5-12, 8. De Smickel 4 5-11, 9. HBC/De Troubadour (Clinge) 3-9. LIBRE Cl-klasse: 1. CBC 4-21, 2. Concordia 4-16, 3. HBC/De Troubadour 4-16, 4. Ed Horemans 4-9, 5. BW (Terneuzen) 4-8. C2-klasse: 1. HGL/KOT'86 5-29, 2. Hof van Eede 5-16, 3. HBC/De Troubadour 4-14, 4. De Smickel 5 4-12, 5. ABC 4-12, 6. De Smickel 6 4-8. C3-klasse: 1. ABC 1 4-28, 2. Ed Horemans 4-26, 3. ABC 2 4-13, 4. GBC 3-12, 5. CBC 3-2. C4-klasse: 1. De Smickel 7 4-26, 2. Hof van EEde 3-16, 3. KOT 3-15, 4. HBC/De Troubadour 4-6. Hulst - De A-junioren van HW'24 wonnen met 6-4 het oefenduel tegen de Zeeuwse jeugdselectie jongens tot 15 jaar. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat HW'24 Al enige greep op de wed strijd zou krijgen, want de Zeeuwse jeugd liep snel uit naar 0-3 door twee treffers van Esad Omanovski (Breskens) en een doel punt van Jaïro Jandroep (Terneuzen). Daarna nam HW'24 het initiatief over en het kwam voor de pauze nog terug tot 3-2. Die lijn trok de Hulster formatie na de pauze door en liep zelfs uit naar 6-3. Bij die stand scoorde Ralf Boer (RCS) voor Zeeland te gen. Voor HW'24 Al werd de produktie verzorgd door Tristan van Acker (2x), Maarten Scheerders (2x), Kuli Osman en Larry Vink. Sas van Gent - Vanaf volgend seizoen zal de landelijke competi tie van de KNSB (Koninklijke Nederlandse Schaak Bond) een andere indeling krijgen. Nu zijn er naast de hoofdklasse, twee eerste, drie tweede en zes derde klassen. Dat wordt in de toe komst één hoofdklasse, twee eerste, vier tweede en acht derde klassen. Het aantal landelijke klassen neemt dus toe en dat bete kent, dat een versterkte promotie vanuit de regionale bonden in het verschiet ligt. Sas van gent - De biljartvereniging HGL/KOT'86 uit Sas van Gent krijgt zaterdag 18 november de biljartverenigingen Den Ouden Arend uit St.-Jansteen en ABC uit Breskens op bezoek. Dat gebeurt in het kader van het nederlaagtoernooi dat HGL/KOT'86 naar aanleiding van het naderende 10-jarig jubi leum houdt. De wedstrijden tegen de genoemde clubs beginnen om 19.00 uur in café Reseda te Sas van Gent. Sas van Gent - Door het wegvallen van Dow 1 is er tijd vrij geko men in de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent. Maandag 6 november wordt het duel Cerestar-IZV, dat op een la ter tijdstip stond gepland, afgewerkt om 19.55 uur. Het program ma voor maandag 13 november heeft ook een wijziging onder gaan en ziet er nu als volgt uit: 19.00 uur: Philippine/Ploegaert- Terneuzen 1, 19.55 uur: Zelzate United-Marinet en 20.50 uur: IZV 3-Benny Sport Veteranen. Sas van Gent - Ook dit jaar wordt er weer een individuele schaakcompetitie afgewerkt tussen Het Witte Paard, Landau en Terneuzen, onder de noemer TAS-competitie (Terneu- zen/Axel/Sas van Gent-competitie). Vrijdag 10 november gaat deze competitie van start. Terneuzen - In de zwembaden te Terneuzen, Kapelle, Goes en Hulst wordt zondag 5 november de eerste ronde voor de Zeeuwse Neckermann-zwemcompetities gehouden. De hoofdklassers Scheldestroom, Stormvogel, Zwemclub Koewacht en De Schelde komen in Terneuzen tegen elkaar uit. In de eerste klasse treffen De Bevelanders, Luctor, De Bruinvis en Scheldestroom B elkaar in Kapelle. De Ganze is in Goes gastheer voor de teams van Zee- landia, Onderdak, Stormvogel B, De Zuidwester en De Braak man uit de tweede klasse. De derde klassers Dolfijn'92, Stelledui- kers, De Otters, De Honte, Schelde B en 't Vrije bestrijden elkaar in Hulst. Scheldestroom is de houder van de Zeeuwse clubtitel. Cadzand-Bad - De West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wielingen houdt zondag 5 november hun tweede Natuurloop van het seizoen. Dit in Cadzand-Bad om en nabij strandpaviljoen 'De Zeemeeuw'. De jeugd start om 10.15 uur voor hun 1500 meter en de vijf en tien kilometer worden om 10.30 uur op pad gestuurd. Er kan vanaf 09.30 uur worden ingeschreven in 'De Zeemeeuw' gelegen nabij de monding van de oude Zwinarm. Hulst - De najaarsvergadering van het district Zeeland van de KNLTB vindt plaats op zaterdag 11 november in Motel Goes, aanvang 13.15 uur. Op de agenda staat het aftreden van Hulsten aar Guido Verstraeten als secretaris en vice-voorzitter van het tennisdistrict Zeeland. Verder het vaststellen van de toernooi- agenda voor 1996. Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB-zaalvoetbal is Dikke van Dale na de ruime 11-3-zege op Rabo Aardenburg/Ee- de naast het niet spelende Zeemeeuw aan de kop van het klasse ment gekomen. Ook Groosman/Casuals heeft zich daar gemeld na het 5-5-gelijke spel tegen Verduin. De de ploeg uit Sluis heeft echter één wedstrijd meer afgewerkt dan Dikke van Dale en Zee meeuw. STAND ZAVIO Dikke van Dale 4-7, Zeemeeuw 4-7, Groosman/Casuals 5-7, Verduin 5- 5, Leenhouts 3-2, Bron 3-2, De Ruysscher 4-2, Rabo Aardenburg/Eede 4-2, Security 4-2, Axel - In manege Magrette nabij Axel wordt zaterdag 4 novem ber de eerste wedstrijd in het kader van het derde lustrum van In- door Vlaanderen afgewerkt. De organisatie van deze springcom- petitie voor paarden en pony's is in handen van de landelijke rij- vereniging en ponyclub Graeve Jan. Deze competitie bestaat uit vier wedstrijden van twee parcour- sen. Om in aanmerking te komen voor de titel 'Kampioen Indoor Vlaanderen' moet men aan minstens drie van de vier wedstrijden, inclusief de finaledag, deelnemen. Zaterdag worden er twee klas sieke parcoursen afgewerkt, die gebouwd zijn door Bram Wattel uit Vrouwenpolder. Om 13.00 uur beginnen de wedstrijden. Jury leden zijn Paul Burm, Patrick de Frel en Matty van Doorn. Heikant - Harvy, het paard van Christian van Dorsselaer, was uitstekend op dreef tijdens de Belgische nationale dressuurkam- pioenschappen. Omdat de amazone van de Ruitersportvereniging Hulst niet over een vereiste licentie beschikt werd Harvy door in- structrice Claudia Bauwens-Fassaert uit Koewacht bereden. Zij reikte naar een fraaie vijfde plaats in de eindrangschikking van dit drie dagen durende Belgische kampioenschap. A-JUNIOREN Derde divisie C: EDS Al-Neptu- nus Al 1-1, Taxandria Al-Terneu- zen Al 1-2, SW Al-Papendrecht Al 1-1, Oranje Wit Al-Internos Al 0-2, Zwart Wit'28 Al-RCS Al 2-3, Halsteren Al-SC Feyenoord A2 2-4. Topklasse 1: Middelburg A2-Kloe- tinge Al 0-8, Zierikzee Al-Arne- muiden Al 2-0. Topklasse 2: RCS A2-Vlissingen Al 4-4. Topklasse 3: Corn Boys AI- STEEN Al 2-6. Groep A4: DFS Al-Mevo Al 9-1, Duiveland Al-ZSC Al 1-1. Groep A6: VCK Al-'s-Heer Arendskerke Al 3-3, Heinkens- zand Al-Patrijzen Al 9-2, Nieuw- land Al-SSV'65 Al 7-0. Groep A7: Serooskerke Al-Oost- kapelle Al 3-3, Veere Al-Zeelan- dia Al 2-3, Domburg Al-Noor mannen Al 3-5. Groep A8: Aardenburg Al-Zee land Sport Al 3-3, IJzendijke Al- GPC Al 5-4. Groep A9: Hoek Al-AZW Al 2-6, Sluiskil Al-Hontenisse Al 1-0. B-JUNIOREN Derde divisie D: DOSKO Bl- VOAB BI 1-0, Middelburg Bl- Zierikzee BI 2-1, RCS Bl-TSC BI 4-2, Wilhelmina Bl-DESK BI 1-4, Terneuzen Bl-Zigo BI 5-2, Longa Bl-Baronie BI 1-0. Topklasse 2: Dauwendaele Bl- Vlissingen BI 4-4, Walcheren Bl- Middelburg B2 2-5. Topklasse 3: Hontenisse Bl- HW'24 BI 1-5. Groep B4: Zierikzee B2-Duive- land BI 0-4, Bruse Boys Bl-Bevel- andersBl 11-0. Groep B5: Nieuwdorp Bl-Wemel- dinge BI 4-0, Hoedekenskerke B2- Yerseke B2 3-8, Apollo Bl-Hein- kenszand BI 3-6. Groep B6: Yerseke Bl-Wolp- haartsdijk BI 3-9, SSV'65 Bl- Kloetinge B2 4-2, Rillandia Bl- Hoedekenskerke BI 13-0. Groep B7: Serooskerke Bl-Zee- land Sport BI 2-3, GPC Bl-Jong Ambon BI 4-5, Oostkapelle Bl- Veere BI 9-1. Groep B8: Dauwendaele B2-Ka- pelle B2 7-3, GPC B2-RCS B3 1-^ 19, Walcheren B2-Arnemuiden BI 4-7. Groep B9: Hoofdplaat Bl-AardenA burg BI 3-5, IJzendijke Bl-Cad- zand BI 1-8. Groep B10: Sluiskil Bl-Zaamslag BI 2-3, Philippine Bl-Axel BI 3-1. Groep Bil; Terneuzense Boys B2- Hulsterloo BI 3-1. Groep BI2: SDO Bl-AZW BI 5-5. C-JUNIOREN Topklasse 2: Serooskerke Cl-Wal- cheren Cl 3-9. Topklasse 3: Axel Cl-STEEN Cl 1-5.

de Stem | 1995 | | pagina 11