Haarhuis tegen Krajicek in Parijs supersport^ AS Roma praat met Trustfull, Blackburn Rovers volgt Blinker START NBA Hockeysters met goed gevoel naar Zuid-Afrika Voor de bestwil én de portemonnee van de renner zelf UITSLAGEN STANDEN "«tïZziha 6 KNVB moet gemengd voetbal in praktijk steunen' Tennisleraar DE STEM SPORT PESTEM 3 NOVEMBER LIVE CHARLOTTE HORNETS CHICAGO BULLS SPORTNIEUWS KORT Paus vertrekt bij Jubilo Iwata Van Arum nog twee maanden afwezig Duel Tyson afgelast: gebroken duim Bruin van Cambuur naar Zwolle Mmitz golft in Indonesië Kozakken Boys op non-actief Amerikanen zoeken voetballers Hongaren verbieden spandoeken Remise voor Timman BADMINTON SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL WIELRENNEN "T HANDBAL ZAALVOETBAL TENNIS Singelloop Middelburg A{ DONDERDAG 2 NOVEMBER 1995 B2 poor fred Rabout Parijs (anp/rtr) - Na Jan Sie- merink hebben ook Paul Haarhuis en Richard Krajicek zich geplaatst voor de derde ronde van het toernooi in sportpaleis Bercy in Parijs. Haarhuis versloeg woensdag het Kroatische opslagkanon Ivanisevic met 6-3 4-6 6-4. Krajicek ontsnapte aan verlies tegen de Fransman Pioline, 4-6 6- 4 7-5. De Nederlanders treffen el kaar donderdag in de derde ron de. Siemerink speelt tegen Pete Sampras (6-3 6-4 tegen Boetsch), de nummer één op de plaatsings lijst en vanaf komende maandag weer de nummer één van de we reld. Hij lost Agassi af, die op 10 april de kop overnam. Eltingh verloor woensdag van Jim Cour ier, 1-6 7-6 2-6. Krajicek stond tegen Pioline con stant onder druk. De Fransman verwierf negen breekpunten in de partij van twee uur en zestien mi nuten, maar benutte er slechts één, in de eerste set op 5-4. Kraji cek, die zeventien aces sloeg, nam zijn kansen beter waar. Van de vier breekpunten maakte hij er' twee, in de tweede set op 5-4, in de derde op 6-5. In die derde set liet Pioline op 3-3 twee breekpunten onbenut. „Dat was de genadeslag," aldus de Fransman. „Een van die twee had ik zeker moeten maken." Kraji cek gaf na de wedstrijd volmon dig toe dat hij was ontsnapt. „De ballen rolden niet slecht voor mij." Hij maakte 103 van de 211 punten in de partij, verliezer Pio line 108. Haarhuis drukte Ivanisevic, vijf de geplaatst, verder in het moe ras. De 24-jarige Kroaat is na het vertrek van zijn coach Bob Brett de weg kwijt. In Essen verloor hij bij zijn eerste optreden van de Duitser Sinner, in Parijs van Haarhuis. De Brabander deed Becker onbewust een groot ple zier. Door zijn overwinning vormt Ivanisevic geen gevaar meer voor Becker in de strijd om een van de acht plaatsen in de Masters. Ivanisevic verscheen met een kale kop op baan nummer één. Het ge volg van een weddenschap met de Italiaan Gaudenzi, die eveneens zonder hoofdhaar aantrad. Waarover het gokje ging, wilde de Kroaat niet vertellen. Wel dat hij uit hopeloos uit vorm was, maar dat hadden de 12.000 toe schouwers zelf al geconstateerd. Eltingh was in de middaguren het slachtoffer van de daden drang van Courier. De 25-jarige speler uit Florida vond tegen de Nederlander de vorm die hem twee jaar geleden aan de top van de wereldranglijst bracht. El tingh vocht uitstekend, pakte de tweede set in de tiebreak met 7-2, maar was kansloos in deeerste en derde set. Magnus Larsson vierde zijn rent ree met de zege op Woodforde, 3- 6 7-6 6-0. De Zweed, elfde ge plaatst, speelde zijn eerste wed strijd sinds 14 juni, de dag dat hij een dubbele beenbreuk opliep. Woodforde verspeelde in de tie break twee wedstrijdpunten. Hij raakte er zo gedesillusioneerd van dat hij in de derde set geen bal meer raakte. Parijs. Mannen, 3,6 miljoen gulden. Tweede ronde: Haarhuis (Ned) - Ivanisevic (Kro/5) 6-3 4-6 6-4, Kraji cek (Ned/12) - Pioline (Fra) 4-6 6-4 7-5, Courier (VSt/6) - Eltingh (Ned) 6-1 6-7 6-2, Vacek (Tsj) - Gaudenzi (Ita/15) 6-4 6-3, Larsson (Zwe/11) - Woodforde (Aus) 3-6 7-6 6-0, Medve- dev (Oek/13) - Washington (VSt) 6-4 6-4, Bruguera (Spa/8) - Leconte (Fra) 6-4 4-6 6-2, Sampras (VSt/1) - Boetsch (Fra) 6-3 6-4, Hlasek (Zwi) - Enqvist (Zwe/7) 7-6 6-3, Forget (Fra) - Muster (Oos/2) 6-3 7-6. Montevideo. Mannen, 376.000 gul den. Tweede ronde: Berasategui (Spa/2) - Emilio Sanchez (Spa) 6-0 6-2, Buril- lo (Spa) - Moya (Spa) 7-6 7-5. Quebec. Vrouwen, 260.000 gulden. Eerste ronde: Coetzer (ZAf/2) - Stu- denikova (Slw) 3-6 7-5 7-6, Tauziat (Fra/4) - De Lone (VSt) 6-1 7-5, Gor- rochategui (Arg/7) - Jeyaseelan (Can) 6-3 6-2, Testud (Fra/8) - Katherina Maleeva (Bul) 6-4 6-2, Lee (VSt) - Nowak (Pol) 6-1 4-6 6-4, Miller (VSt) - Grzybowska (Pol) 6-4 6-2, Ruano (Spa) - Begerow (Dui) 6-0 6-3, Tu (VSt) - Callens (Bel) 6-3 6-0, Stafford (VSt) - Husarova (Slw) 6-4 6-4, Stubbs (Aus) - Gaidano (Arg) 6-2 7- 6. Oakland. Vrouwen, 688.000 gulden. Eerste ronde: Shriver (VSt) - Kamio (Jap/8) 6-2 6-1, Whitlinger (VSt) - Hack (Dui) 6-3 7-6, McNeil (VSt) - Strandlund (Zwe) 6-4 6-1, Garrison (VSt) - Vento (Ven) 6-3 3-6 6-3. Feyenoord ontbeert rust Door Chris van Nijnatten Rotterdam - Feyenoord blijft hot, zelfs op de dag dat de Champions League alle belangrijke tv-kanalen in Europa bezet houdt. In de schaduw van dat doorgaans alles ver zengende toernooi onderhandelde AS Roma met Orlando Trustfull en stuurt Blackburn Rovers vanavond scouts op Regi Blinker af. Feyenoord zoekt rust, maar die rust is er dit seizoen nog niet geweest. Zelfs niet op de dag voor de 'slag met Everton'. Trustfull schrok zich gisteravond een ongeluk, toen hij in het trai ningskamp waar zijn club zich voorbereidt op het thuisduel met Everton (uitslag heenwedstrijd: 0-0), werd geconfronteerd met het nieuws uit Italië. Ik wil niet dat dit nu al in de krant komt," zei de aanvallende middenvelder. Morgen wilde hij wel praten. Waarschijnlijk gaat hij vertellen, dat AS Roma de onderhandelin gen heeft geopend met hem. In de Turijnse sportkrant Corrière del- lo Sport staat vandaag zelfs, dat vice-voorzitter Roberto Prudzo van de Serie A-club met Trustfull en zijn manager Nino Rajola heeft gesproken. De Romein heeft dat inmiddels bevestigd. „Ik ga dat nü niet ook bevesti gen," zei Trustfull. „We kunnen geen onrust gebruiken. Maar Ro me is wel een mooie stad natuur lijk. Meer kan ik niet zeggen, dat zou men me bij Feyenoord kwa lijk nemen." De Feyenoorder liet onmiskenbaar doorschemeren, dat er tussen hem en AS Roma contacten gaande zijn. „Laat er nu nog even rust zijn, donderdag wil ik er meer over zeggen." 's Middags had ook Regi Blinker geprobeerd de boot af te houden. Woensdagochtend had immers in de Engelse pers gestaan dat Blackburn Rovers, de aan lager wal geraakte Engelse kampioen, hem tegen Everton komt bekij ken. De Britten willen een mil joen pond voor hem betalen. „Erg weinig voor zo'n speler," vond trainer/coach Arie Haan. Blinker was al even weinig spraakzaam als Trustfull later op de avond. „Ik laat me niet meer gek maken door dit soort verha len. Van de zomer dacht ik hele maal rond te zijn met FC Luzern. Plotseling ging ook dat niet door. Voor mij telt nu de wedstrijd te gen Everton." Peter Bosz ziet de niet aflatende brede belangstel ling voor Feyenoord met gemeng de gevoelens aan? Hij vraagt zich af wanneer hij eens kan trainen zonder dat er camera's op hem en zijn collega's gericht staan. „Be grijp me niet verkeerd," zegt Bosz, „die belangstelling bete kent dat we als een belangrijke club gezien worden. Dat onze spelers gewaardeerd worden. Maar we hebben behoefte aan rust. Die is er het hele seizoen nog niet geweest en de laatste twee weken al helemaal niet." Bosz speelt vanavond zijn eerste Europacupwedstrijd van het sei zoen. Vorig jaar kreeg hij een rode kaart in het uitdueï tegen Real Zaragoza en moest als gevolg daarvan drie partijen aan de kant blijven. Hij zag de commotie rond zijn club aanvankelijk geïnteres seerd aan, maar heeft er onder hand genoeg van. „Ik zal echt blij zijn als we zondag tegen Sparta gespeeld hebben. Dan krijgen we, hoop ik, twee weken rust." Die rust bedoelt de man uit Apel doorn niet letterlijk. „Het trai ningsschema is net zo intensief als in de aanloop naar de compe titie, maar de druk van de wed strijden is even weg en daarmee hopelijk ook even de belangstel ling." Bosz dicht zijn ploeg goede kansen toe op het behalen van de volgende ronde in het Europacup li-toernooi. Hij zag twee weken geleden Everton-Feyenoord van af de tribune en de Engelsen vie len hem niet mee. „We hadden er van kunnen winnen. Als we wat aanvallender gespeeld hadden, dan.... Maar achteraf praten is flauw, eigenlijk." Over de hele li nie is het niveau van het Britse voetbal ver terug gevallen. Leeds Feyenoord traint: assistent Geert Meyer (links) kijkt toe, terwijl Koeman, Maas en Larsson een baloefening doen. had niets in te brengen tegen we niet rusten." Bosz geldt als een FOTO ANP PSV, Bröndby wipte Liverpool, Glasgow Rangers en Blackburn Rovers spelen een bijrol in de Champions League. Bosz beaamt dat: „Ik heb Leeds met stijgende verbazing bekeken. Ze hadden geen enkele kans in Eindhoven." Het lijkt erop of de continentale profvoetballers gemiddeld geno men hun Britse vakbroeders tac tisch ver zijn ontstegen. „Die ten dens zou ik graag willen onder schrijven," zegt Bosz. „Maar ei genlijk durf ik dat niet aan de vooravond van een wedstrijd te gen Everton. Het blijft een tricky uitslag, 0-0. Wij moeten gewoon twee keer scoren, eerder kunnen van de tactische adviseurs aan Haan. Maar over de strijdwijze van vanavond hoeft hij niet lang na te denken. „We moeten veel meer voetballen dan we in Liver pool gedaan hebben. Zoals PSV de bal tegen Leeds rond liet gaan, dat moeten wij ook doen. Want als je met die Engelsen mee gaat rennen, dan verlies je. Het wordt tegen Everton echt een slag. Je moet voetballen tegen hardlopers, niet meevechten, dan zijn de winstkansen het grootst." Vermoedelijke opstelling Feyen oord: De Goey; Van Gobbel, Koe man, Boateng en Heus; Iwan, Bosz, Trustfull en Blinker; Larsson en Obiku. (ADVERTENTIE HET NIEUWE SPORTKflIMAAL VAN FILMNET Den Haag (anp) - De KNVB is zelf voorstander van gemengd voetbal. Dat heeft de bond in een beleidsplan neergeschreven. Het ministerie van volksgezondheid, welzijn en sport gaat er van uit dat de KNVB dat beleid dan ook daadwerkelijk uit draagt. Dat zegt woordvoerder G. Ripha- gen van staatssecretaris Terpstra van sportzaken. Het ministerie zou er, hierop voortbordurend, voorstander van zijn dat ook ie mand als de 15-jarige Nicole De- lies uit Groningen mee kan doen met de jongens van GVAV-Rapi- ditas aan de landelijke competi tie. Hierover doet Terpstra echter geen uitspraak omdat de zaak nog onder de rechter is. Dinsdag diende het geschil van het meisje met de KNVB in een kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Een jongen krijgt de mogelijk heid om op zijn niveau te voet ballen, dan moet een meisje ook die kans krijgen, aldus Riphagen. Het ministerie waardeert het als meisjesvoetbal aandacht krijgt en wanneer ook het gemengde voetbal verder van de grond komt. Woorvoerder Ger Stolk ziet bij de KNVB twee stromingen. „Er is een behoudende groep die stelt: 'Damesvoetbal is zonde van het gras'. En er zijn mensen die het beleid van de KNVB om mensen - ongeacht of het om mannen of vrouwen gaat- te laten voetbal len, daadwerkelijk in praktijk brengen." Stolk wijst erop dat ten aanzien van het vrouwenvoetbal al veel taboes zijn doorbroken. „Vroeger was het onbestaanbaar dat je pu pillen, meiden en jongens, samen tegen een bal zag trappen. We zijn al een stuk opgeschoten. Maar de reglementen lopen altijd achter bij de praktijk, ook bij de KNVB." Stolk meent dat in het geval van de Groningse Nicole bestuurders met de reglementen in de hand de zaak op de spits hebben gedre ven. „Over twee jaar zijn waar schijnlijk ook de reglementen weer aangepast." De uitspraak van KNVB-advocaat mr. Uter- mark dat voetbal van nature geen sport is om gemengd te beoefe nen, schaart Stolk onder die van KNVB-ers die achter de ontwik kelingen aanlopen. Den Haag (anp) - Oranje is klaar voor het olympische kwalificatietoernooi hockey in Zuid-Afrika, dat woensdag 15 november in Kaapstad begint. De vrouwenploeg won woensdag de oefen interland tegen Duitsland in Den Haag met 1-0. Een dag eerder had de formatie van bondscoach Tom van 't Hek de Duitsers met 3-1 verslagen. De wedstrijd op het terrein van HDM was beter dan die van dinsdag. Oranje speelde agressief, zette de tegenstander van het be gin onder druk. Dat resulteerde voor rust in vijf strafcorners, maar Wietske de Ruiter, vier maal, en Dilianne van den Boogaard, een keer, misten. In de tweede helft kwamen de Duitse vrou wen, die ook op het kwalificatietoernooi aanwezig zijn, niet meer gevaarlijk voor het Nederlandse doel. Oranje beheerste de strijd. In de 43e minuut drukte De Ruiter het overwicht uit in het enige doelpunt van het duel. Op aangeven van Ellen Kuipers sloeg ze de bal binnen. Van 't Hek had een goed gevoel overgehou den aan de nu afgesloten voorbereidingspe riode. Overwinningen op Canada en Duits land, beide actief in Zuid-Afrika, geven de burger moed. „Het elftal heeft veel vertrou wen in elkaar zonder dat het doorslaat in arrogantie. Dank zij deze goede resultaten hebben we iets waar we op terug kunnen vallen als het ons in Zuid-Afrika toevallig eens tegenzit," aldus de bondscoach die vrijdag zijn definitieve selectie bekend maakt. De belangrijkste afwezige in de afgelopen voorbereidingsperiode was Noor Hoisboer. Zij kampt nog steeds met de naweëen van een schouderblessure. Woensdagmorgen trainde ze voor het eerst weer mee met de groep. Of de centrale verdedigster meegaat naar Kaapstad blijft onduidelijk. „Als ze bij wijze van spreken twee van de zeven wed strijden daar niet mee kan doen, gaat ze mee. Voor Noor maak ik een uitzondering, ze is erg belangrijk vor het team. Maar haar vervangsters Marlies Vossen en Wendy For tuin hebben het in de duels met Duitsland perfect gedaan," stelde Van 't Hek. NEDERLAND - DUITSLAND 1-0 (0-0). 43. De Ruiter 1-0. Scheidsrechters: Muldow- ney/Nockolds (GBr). Toeschouwers: 125. Nederland: Toxopeus (36. De Heij); Duijster (56. Kooien), Fortuin, Van den Boogaard en Plesman; Lewin, Steenberghe en Teeuwen; Van der Wielen, Kuipers (61. Donners) en De Ruiter. Door Vincent Ronnes Shanghai - Patrick Lefevere, de leider van de meest succesvolle wielerploeg van dit seizoen Ma pei heeft zeker wel oog voor de geneugten die het leven van een wielerenner zo nu en dan krui sen. Eergisteravond nog had hij een prettig avondlijk samenzijn met een hooggeplaatste Vlaming bij een multinational in Shang hai. Maar ook tijdens het ont spannen ritje door China vergeet hij de aard van zijn kostwinning niet. „Heren," sprak hij op zijn mooi ste Belgisch gisterochtend tot de broodfietsers van Mapei. „He ren, we zijn hier niet voor niets gekomen." Met Daniele Nardel- lo nu op een derde plaats was het zo'n gek idee nog niet van deze Belg om te proberen de hoofd prijs van een slordige 80.000 gulden mee naar huis te nemen. En zo denken er meer over. Dus werd er gisteren weer stevig doorgetrapt. Hoe kan een en dezelfde renner nou de ene dag eerste zijn en de andere dag tachtigste? Hoe lang mogen ze stoppen voor eten en drinken? Het zijn van die vragen die de verbaasde Chinezen bij het zien van de snelle fietsers door de brede Xing Song Lu stellen. Ze leren snel, bijvoor beeld bij start en aankomst van de als altijd enthousiaste Ameri kanen die hen voordoen hoe je moet juichen als de renners langskomen. In de rest van de straten staan ze stilletjes te kij ken. Maar een renner die weer op zijn fietst stapt na banden- pech kan rekenen op een be- OHINA scheiden applaus van het volkje dat zelf maar al te goed weet wat het is om vreselijk hard te moe ten werken. Vooral dinsdag kregen de Chine zen volop gelegenheid te klap pen. Er lagen zoveel steentjes op het wegdek dat de neutrale volg- wagen 35 renners van een nieuw wiel moest voorzien en dus snel was uitverkocht. „Het kost toch niks om eventjes honderd Chinezen de straat schoon te laten vegen", werd dinsdag door geïrriteerde ploeg leiders gesuggereerd. Aldus ge schiedde en zie: de Xin Song Lu en aanpalende straten waren gistermiddag brandschoon. Waren er dinsdag rond de tien duizend toeschouwers omdat de bedrijven langs de route hun ar beiders twee uur extra middag pauze gaven, gistermiddag was het zowaar nog drukker omdat het parcours was uitgezet in een van de betere woon- en winkel buurten van Shanghai, met hulp van honderden politiemannen die ijverig met afzettingen en spandoeken sjouwden. Is het niet oneerlijk dat een wiel renner die bandenpech heeft een rondje mag overslaan, wilde een Chinees langs de kant weten. Zonder het zich te realiseren legde hij de vinger op de zere plek. Want in een 'normale' koers mag dat ook niet. Maar de organisatoren hier willen zelfs wel de internationale regels overtreden om ervoor te zorgen dat de met veel geld gelokte be roemdheden niet door een onbe duidend steentje worden uitge schakeld voor het klassement. Een internationaal jurylid: „Nu deze ronde hier met zoveel moei te is georganiseerd moeten we regelmatig wat door de vingers zien." Ronde van China, vierde etappe, crite rium in Shanghai (76,6 kilometer): 1. Damian Nazon (Fr.) 1.37,35 (10 se- ceonden bonificatie) 2. Jean-Pierre Heynedrickx (Bel) 6 sec. 3. Arvis Pi- ziks (Let.) 6 sec. 4. Frederico Colonna (It.) 5. Robbie Ventura (Am.) Algemeen klassement: 1. Damian Na- zon (Fr.) 7.24,44 2.Steve Hegg (Am.) op 1 seconde 3. Mike MacCarthy (Am.) 2 sec. 4. Daniele Nardeüo (It.) 4 sec. 5. Norm Alvis (Am.) 7 sec. Nederlanders: 13. Tom Cordes 13 sec. 25. Erik Dekker 20 sec. 91. Rob Mul ders 5 min. 43 sec. Den Haag - André Paus vertrekt bij de Japanse voetbalclub Jubilo Iwata. De ex-speler van FC Twente kreeg van de voorzitter en trai ner Hans Ooft te horen dat zijn contract niet wordt verlengd. De Nederlandse oefenmeester geeft de voorkeur aan het kopen van een linksbenige speler boven het aanhouden van Paus. De 30-jari- ge verdediger, die twee jaar in Japan speelde, mag transfervrij ver trekken. Waalwijk - Hans van Arum, de spits van eredivisieclub RKC, is mi nimaal nog twee maanden uitgeschakeld. De 28-jarige aanvaller kwam dit seizoen pas vier wedstrijden in actie. Sindsdien was hij op de sukkeltoer, naar pas eergisteren is gebleken met een hernia. Van Arum kreeg de keus; of opereren of de kwaal met een injectie verhelpen. De voetballer koos gisteren voor het laatste, omdat het herstel dan korter duurt. En de kans op wond-infecties aanmerke lijk kleiner is. Las Vegas - Het tweede duel van de Amerikaanse bokser Mike Tys on sinds zijn vrijlating uit de gevangenis is afgelast. De zwaarge wicht heeft zijn rechterduim gebroken en kan daarom zaterdag niet uitkomen tegen Buster Mathis. De 29-jarige Tyson blesseerde zich drie weken geleden tijdens een trainingswedstrijd. Hij dacht dat de blessure wel over zou gaan, maar de afgelopen dagen was de pijn aan zijn hand te intens. Vol gens Gerald Higgins, een orthopedisch chirurg in Las Vegas, is een operatie niet nodig, maar zal het zeker een maand tot zes weken duren voordat Tyson weer in de ring kan staan. De bokser kwam onlangs vrij nadat hij een jarenlange gevangenis straf wegens verkrachting had uitgezeten. Leeuwarden - Jan Bruin, de 25-jarige spits van Cambuur, is ver kocht aan FC Zwolle. De topscorer van de Friese club tekende een contract voor tweeëneenhalf jaar. Cambuur laat hem niet graag vertrekken. De Amelander wilde na vier jaar wel weg. In de zomer mislukte een overgang naar een club in Hongkong. Jakarta - Rolf Muntz speelt deze week golf in Indonesië. De 25-ja- rige Brabander is de enige Nederlander in het deelnemersveld van het Dunhill Asean Masters met de Welshman Ian Woosnam, de Nieuwzeelander Michael Campbell, de Fijiër Vijay Singh en de Duitser Alexander Cejka als bekendsten. Op de Emerald Golfclub van Jakarta is een prijzenpot van een mil joen gulden beschikbaar. Muntz speelt de eerste ronde met de Zweed Matthias Grönberg, winnaar van het Zwitsers Open. Na Ja karta reist hij door naar Shenzen in China voor de World Cup (met Joost Steenkamer) en komt hij daarna naar Europa voor het kwali ficatietoernooi van de Europese Tour voor het nieuwe seizoen. Muntz gaat daar ontspannen naartoe omdat hij reeds de verzeke ring van dertien starts in '96 heeft, weliswaar alle in de kleinere toernooien. Werkendam - De KNVB heeft de wedstrijd van eerste-klasser Ko zakken Boys tegen Zwart Wit'28 voor komende zaterdag in eerste klasse B van het zaterdagvoetbal opgeschort. Dit hangende het on derzoek dat ingesteld wordt naar aanleiding van het gestaakte duel afgelopen zaterdag in de eerste klasse B tussen de Werkendamse club en het Veenendaalse GVW. Die wedstrijd in Veenendaal werd acht minuten voor tijd gestaakt omdat scheisrechter Breugem zich bedreigd voelde door spelers van de Werkendamse club en zijn aanhang. Er vielen in die wed strijd twee rode kaarten (waarvan een voor ex NAC-speler Ton Cornelissen) aan Kozakken Boys-zijde en na afloop gaf de arbiter en nog twee Kozakken Boys-spelers een rode kaart. Volgende week woensdag zal de zaak mondeling in Zeist worden behandeld en de dag erop zal de KNVB uitspraak doen welke maatregelen er even tueel tegen Kozakken Boys zullen worden getroffen. Los Angeles - De Major League Soccer, de nieuwe professionele voetbalcompetitie in de Verenigde Staten, gaat de komende maan den op zoek naar talent. De MLS, die in april in tien steden van start gaat met de zegen van de nationale bond en de FIFA, is bang dat door de grootte van het land en de conventionele selectiemetho den de nodige potentiële topvoetballers over het hoofd worden ge zien. „Daarom is het van groot belang dat we spelers door deze tryouts zoveel mogelijk kansen geven te laten zien wat ze waard zijn om eventueel tot een van de teams door te dringen", vertelde David Dir, binnen de MLS belast met de opleiding van voetballers. Elke ploeg heeft volgens hem straks de beschikking over een aantal bui tenlanders, Amerikaanse internationals en spelers uit de olympi sche selectie. De rest komt uit de andere professionele voetbal-lea gues en van de colleges. Boedapest - De Hongaarse voetbalbond heeft een verbod afgekon digd op het ophangen van discriminerende vlaggen en spandoeken tijdens wedstrijden. Directe aanleiding vormt het beruchte Cham- pions-Leagueduel van Ajax tegen Ferencvaros. Met het verbod komt de bond gedeeltelijk tegemoet aan de forse internationale kri tiek op het gedrag van Ferencvaros-supporters. Maar ook tijdens Hongaarse eredivisiewedstrijden hangen fans regelmatig spandoe ken met fascistische afbeeldingen en discriminerende teksten op. Horgen - Jan Timman heeft het schaaktoernooi in Horgen in Zwit serland besloten met remise. Met zwart deelde hij woensdag na 56 zetten het punt met de Oekraïner Ivantsjoek. De remise kostte Ivantsjoek de toernooizege. Weliswaar eindigde hij in punten (ze ven uit tien) gelijk met de Rus Kramnik, in het Sonnenborg-Berger- susteem had hij een kleine achterstand (33 om 31,75). Wereldkam pioen Kasparov eindigde als vijfde met vijf punten. Tïmman bleet laatste met drie punten, het gevolg van zes remises en vier nederla gen. Elfde ronde: Ivantsjoek (Oek) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Kram nik (Rus) 1/2-1/2, Short (Eng) - Gulko (VSt) 1-0, Vaganjan (Arm) - Kasparov (Rus) 1/2-1/2, Latier (Fra) - Ehlvest (Let) 1/2-1/2, Joesoepov (Dui) vrij. Eindstand: 1. Kramnik 7 pnt. (33 sonnenborg-berger punten), 2. Ivantsjoek 7 (31,75), 3. Ehlvest 6 (29), 4. Short 6 (27,75), 5. Kasparov 5, 6. Joesoepov 4,d (21,75), 7. Kortsjnoi 4,5 (20,50), 8. Gulko 4,5 (19,75), 9. Lautier 4,10. Vaganjan 3,5,11. Timman 3. Grootmeestergroep, negende ronde: Van Wely (Ned) - Züger (zwi) 1/2-1/2' Eindstand: 1. Almasi (Hon) 7,5, 7. Van Wely 3,5. Hongkong. Mannen, eerste ronde, enkelspel: Van Dijk (Ned) - Wei Chen Lin (Tai) 15-6 15-10, ge mengd dubbel: Michels/Van den Heuvel (Ned) - Lee/Tsai (Tai) 15-7 15-7. Duitse midweeklotto. Trekking A: 6-12-21-23-33-47. Reservegetal: 5. Trekking B: 10-15-19-31-33-37. Reservegetal: 17. Spel'77: 555 8387. Super 6: 454 114. Belgische midweeklotto. 5-17-22-34-37-38. Reservegetal: 30. Joker: 637 7309. UEFA-BEKER Karakteristieken returns tweede ronde Betis Sevilla (Spa) - FC Kaisers- lautern (Dui) 1-0 (0-0). 55. Jarni 1- 0. Scheidsrechter: Pairetto. Toe schouwers: 40.000. Eerste wedstrijd: 3-1. Sevilla naar derde ronde. RC Lens (Fra) - Tsjernomorets Odessa (Oek) 4-0 (3-0). 14. Mey- rieu 1-0, 19. Vairelles 2-0, 25. De- hu 3-0, 77. Foé 4-0. Scheidsrech ter: Irvine (Nier). Toeschouwers. 40.000. Eerste wedstrijd: 0-0. Lens naa derde ronde. Dortmund. Zesdaagse, eindstand 1. Aldag/Clark (Dui/Aus) 418 pun ten, 2. Risi/Betschart (Zwi) 385,* Zabel/De Wilde (Dui/Bel) 367, op 16 ronden: Pieters/SchmK» (Ned/Dui) 239. „j. Grenoble. Zesdaagse, emdstan 1. Martinello/Villa (Ita) 330 pun ten, 2. Duclos-LassaUe/ColoW (Fra) 325, 3. op één rona* Woods/Lino (Aus/Fra) 286. Wülfrath. Oefenwedstrijd man- HSV Diisseldorf 22 (15-11). Toeschouwers: Nederland 29- 400 Óostburg - Het wordt voor "0jd ('nee geen Donald, wellicht is er bij mijn aangifte wat fout gegaan') Coppens het absolute hoogtepunt uit zijn 14-jarige loopbaan als zaal- „oétbalkeeper van de Zeeuw- kampi°en en bekerhouder Lrthuis De Cocq. Het duel ïgen het Tïlburgse Bunga Melati, de nationale kam- joen, 'op maandag 6 novem ber om 21.00 uur in de Oost- burgse sporthal 'De Veer- boek'. Hij heeft als doelman van sporthuis De Cocq al het een en ander meegemaakt, maar in actie komen tegen het 'Ajax' van het zaalvoetbal in bet kader van de tweede be kerronde is toch niet iedereen gegeven. Iedei poor Henk van de Voorde Hulst/Clinge - De 24-jarige Hulste ge verdient zijn brood alweer zo'i raar. De eerste jaren nog als stagia: waar hij als specialisatie tennis koj cipezelfstandig tennisleraar." Mark-Jan de Jonge licht toe: „Ik heb als het ware een zelfstandige tennisschool, maar werk samen met Richard Bral. Ik ben dus niet in dienst van Richard wat de mensen nogal eens denken. Alles gaat in onderling overleg. De Jonge stelt dat het moeilijk is om aan te geven wat zijn werk- wijze als tennisleraar is, omdat ieder mens verschillend is. „Men vraagt wel eens wat mijn visie is, maar het gaat om 'een visie waarover'. Gaat het om recrean ten, goede recreanten, wed strijdspelers. Je kunt daarbij veel kanten op. Ieder kind is ver schillend. Je stelt je in op de per soonlijkheid en het karakter van het individu. Ieder vereist een andere aanpak. Wat wij van de Tennisschool Hulst heel belang rijk vinden is dat er spelers met goede technische kwaliteiten op de baan komen te staan. Toch is techniek in principe geen doel, maar een middel tot. Iemand met een mindere techniek kan toch één van de betere spelers wor den, Je probeert iemand een goe de techniek aan te leren, maar je moet het niet zo ver doorvoeren dat de ontwikkeling stagneert. Dan moet je andere mogelijkhe den bekijken en bovendien heeft iedere speler zijn eigen stijl. Wel moet je altijd oppassen voor blessures. Als iemand een ver keerde slagbeweging heeft kan dat een half jaar goed gaan tot men geblesseerd raakt." Inkomsten Mark-Jan de Jonge is zich er van bewust dat het vooral de recre- Van onze atletiekmedewerker Middelburg - In Middel burg staat zaterdag 4 no vember de Singelloop op net programma. Een wed- strijd die wel eens een sterke bezetting zou kun- n® hebben, want ook John Vermeule heeft aan gekondigd naar de Singels te komen. Hij krijgt er wellicht af te rekenen met dans van de Griendt, Niels Koole, Edwin de Leeuw (vorig jaar win naar), Miquel van Tong- ®reri Ramses Bekkenk, iai\GuUiam> Jan de Bart, «achied Ben Meziane, neo Rabout en Jan de Bart. 5°rt<®1' Be gehele Zeeuwse P- De afstand die op het aie, geaccidenteerde en inzichtelijke parcours ge- open moet worden is 6600 j verdeeld over zes ron- iip„ start voor de man- n-senioren, veteranen en «ouwen-senioren en vetera- Nn j °m 15.10 uur aan de wormSIugel' 0m 13'30 uur ono i programma ge- V na met wedstrijden voor Broc, ^fdcategorieën. De 15sna pen <start om trm, UUr' zorgen traditiege- trouw voor de afsluiting. In- ]ven en het afhalen van n]„ s tnummers vinden comS m de kantine op het aanPaX van. 'De Nadorst' waar to gelljknamige weg, •nodati ans kleedaccom- S hauH18- organisatie is anten zorgej goed# over gen van sers lessej tere i vordj sen. een iema tenn; men is af Of h jeugc| met t instb het met heid: mam is da gin het c bal. Vaalj bal naar men lede: allee door Ier toch van plez wed Po* Zelf prol een een maal mijr „Op op t< VOO] de raa: ter het ma: tail hee] één de hij ond ziet brai nie Sa: ete: gen lera Tod wad heel gen Mei ziel veel wa: 'bei als uit: na: ik spea me ik Jarl 2, 'St Ier wel gef wef ho| 6- std hel Zq opi stJ kal ge,

de Stem | 1995 | | pagina 10