niet Lasten voorlopig omhoog Ouderenbond wil dat verhuurder liftdeuren Veste-flats aanpast POLITIE RAPPORT DE STEM DAG KLAPPER $zi\aaxt Routineus optreden Weense jongelingen Duivensport in Heikant trekt veel jeugd Informatie-avond over sportieve senioren Veertig jaar samenveertig jaar op de markt 1MEENTE 1NTENISSE Mamatje Lekker Ding Inwoners van Sluis en Aardenburg wacht volgend jaar nog verhoging rioolrecht Klantvriendelijk actie Zeeuwse rundveehouderij PËSTEM ZEELAND VERWARMING 1KWERKEN onge Poppe ticulieren Vlaamse kersensau^^ aardappelgarnituur 25.50 Aanrijding Auto gestolen Ruit ingeslagen Verzamelaars van borden opgepakt het veiligste adres Electrabel geeft zenders door UHÏI «W»M -Ml 11 i| 1 Hill -i?i i.' U '.'}'v i w$m.mrn Mp| fïiflrW&MÏ \'&ëM%plsr -—<> \wmm Van onze verslaggever jerneuzen - De Terneuzense afdeling van de Nederlandse Algemene Bond ï00r Ouderen (ANBO) wil dat Wo ningbouwvereniging Terneuzen de liftdeuren van de Veste-flats aanpast zonder dat dit leidt tot huurverho ging. De ouderenbond vraagt de gemeente om deze wens in het kwartaaloverleg met de woningbouwvereniging aan te kaarten. In een brief aan het gemeentebestuur spreekt de ANBO vreugde uit over de 130.000 gulden die de gemeenteraad be schikbaar heeft gesteld voor aanpassing van de Veste-flats. Het gaat onder meer om het toegankelijk maken van de entree voor de minder-valide bewoners en bezoekers van de flats. „Het stemt ons tot tevredenheid dat onze brandbrief van eind december 1994, ge richt aan de Woningbouwvereniging Ter- neuzen, uiteindelijk heeft geleid tot da den," schrijft de ANBO. Door de aanpas sing hoeven de bewoners van de Veste bin nenkort niet meer bij de toegangsdeuren te wachten op iemand die voor hen de deur open doet. Ze kunnen dan zelfstandig de Veste in- en uitgaan. De ANBO blijft erbij dat de woningbouwvereniging zelf maat regelen had moeten nemen, maar dat zou geleid hebben tot huurverhogingen. De ge meente gebruikt nu geld dat de gemeente krijgt in het kader van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten. „Wellicht kan de Wo ningbouwvereniging nog eens diep in de buidel tasten om ook de liftdeuren van flat A en B aan de passen," aldus de ANBO, „en dan wel zonder huurverhoging." MAANDAG 30 OKTOBER 1995 A6 Terneuzen. Grote Kerk. Con cert door de Wiener Sanger- knaben o.l.v. Thomas Böttcher. Werken van Purcell, Palestri- na, Fauré, Britten, Mozart, Brahms, Reger, Elgar, Holst, Haydn en Mendelssohn. Ge hoord op zondag 29 oktober. tccct éenuice LLATIEBEDRIJF 8 - Kloosterzande (3 682970 Fax 683264 SSE Bening bestemmingsplan Bui- ouders van Hontenisse maken, [bepaalde in artikel 28, lid 6 van ;e Ordening (WRO) bekend, dat an Zeeland bij hun besluit van r. 956714/14 goedkeuring te iet op 8 februari 1995 vastge- n liggen vanaf 31 oktober a.s. lor een ieder tijdens kantooruren biedzaken van de gemeentese- Je ter inzage. Door Jeanette Vergouwen WIE KENT niet het jongenskoor de Wiener Sanger Knaben. Zin nen als: 'de muziek uit de monden van de tientallen jongens klonk als klanken voortgebracht door engelen' en 'hoe ontroerend en glashelder is de voordracht' en 'wat een typische interpretatie', heeft elke toerist uitgesproken die Wenen bezoekt en die een mis, opgeluisterd door het be roemde koor, heeft bijgewoond. Voor de Zeeuws-Vlamingen was het zondag de gelegenheid om de Weense Knapen, in de blauwe matrozenpakjes, nu eens dicht bij huis te zien en horen. Het pro gramma was gevarieerd en alles werd gedisciplineerd gebracht, maar een hoog kwalitatieve uit voering is het zeker niet gewor den. Er werd enorm routineus en nogal recht toe recht aan gezon gen. Over interpretatie zullen we het maar niet hebben. Onder leiding van Böttcher, geze ten aan de vleugelpiano, werd het publiek getracteerd op barok en renaissance muziek, gevolgd door twintigste-eeuwse composities, om via klassieke werken tenslotte te eindigen met romantische koormuziek. Begonnen werd met drie stukken uit Come ye Sons of Art van Pur- ijn van tervisielegging kan be- bij de Afdeling Bestuursrecht- an State, Postbus 20019, 2500 jene die zich tijdig op grond van lid WRO tot Gedeputeerde Sta- alsmede door een belangheb- t hij redelijkerwijs niet in staat is komstig voornoemd artikel tot n Zeeland te wenden. 8 WRO treedt het besluit van n werking, daags na afloop van Ie beroepstermijn. Binnen deze verzoek om voorlopige voorzie- van de Afdeling Bestuursrecht van Staten worden ingediend, et in werking treedt voordat op tober 1995 WETHOUDERS VAN DE BURGEMEESTER d Th. A.M. Steenkamp EDITIJE ZEELANPlll Redactie terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editie- thef), Frank van Cooten, Rein van der Helm, Harold de Ruysseleijr, Eugène Verstraeten. Goes: Klokstraat 1, tel. 0113- "3700, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincie- verslaggever). "ulst: Steenstraat 14, tel. 0114- «2770, fax 0114-372771. Redacteuren: Frank Deij (plv. ed. thef), Gerlach Hochstenbach. Sportredactie Zeeland: ton Koomen tel. ma t/m vrij. 0115-645751 'el. zondag 0115 - 645753 fbedankje, jubileum, welijk, verloving, prestatie, examen, iham enz. |olom 0,65 incl. BTW, regel verplicht, afbeelding, im 26.- incl. BTW. Iven op aanvraag, niet geretourneerd. 12 of geef uw tekst latsing af bij één van ïchriftelijke opgaven geaccepteerd, indien ;end zijn, ook indien uw lijgevoegd is. het recht voor teksten redenen te weigeren, jlachten bereiken over de [ehoudt de uitgever zich im de naam van de bekend te maken. 28 oktober 1995 Tanja van Pelt, Dongen 27 oktober 1995 cia Snelders te Prinsenbeek. gefeliciteerd Ipe in Terneuzen. ;ap in Zevenbergen. Hartelijk gefeliciteerd met je 46e verjaardag. Veel liefs xxx Anjelique. Goedemorgen Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Je stuk. DIVERSEN LAMSWAARDE Vleeskaarting - café De Lamsoren -14.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café de Kroon - 14.00 uur Bingo - KBO - De Warande -13.30 uur KOEWACHT Schieting - café 't Hoekske -15.00 uur SAS VAN GENT Bingo - St.-Albert -14.00 uur AXEL Kaarting - De Halle -14.00 uur CLINGE Koersbai - KBO - Malpertuus - 13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur MIDDELBURG Monumentenwandeling - o.l.v. VW-gids - VW-Kantoor Markt - 13.30 uur - 6,50 (do t/m di - niet op zo) FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur On the Waterfront HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Nine Months 20.00 uur Waterworld 20.00 uur Species 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Apollo 13 MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur 'M' VLISSINGEN Aihambra 1-2-3-4 20.00 uur Apollo 13 20.00 uur Waterworld 20.00 uur Nine Months 20.00 uur First Knight BRUGGE Ook voor: EVENEMENTEN DINERS BUITENSHUIS j pers^M Advertentie-exploitatie he Stem en ZVK Terneuzen: Zuidlandstraat 32, el 0115-645740, fax 0115-645741 Vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, Wvia Broekhoven, privé 0115- 452732, Hans Dimmers, privé °J 15-562354 Hulst: Steenstraat 14, el. 0114-372770. ^[Tegenwoordigers: jjudy van den Braride, privé 0114- 114570, Marjan Verstraeten privé 0114-316755. erkoopleider: Harrie Muur- mans, privé 076-5020894 Openingstijden: t/m vr. 8.30- 17.00 uur GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Wa terworld 14.30 en 17.00 uur Dumbo Drop 14.30 en 17.00 uur Power Rangers 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Net 14.30 en 20.00 uur Braveheart 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Brylcream Boulevard 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Species 17.00, 20.00 en 22.30 uur Despera do 20.00 en 22.30 uur Madness of King George 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Un der Siege 2 20,00 en 22.30 uur Dolores Claibor ne 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur French Kiss 20.00 en 22.30 uur The bridges of Madison County 14.30 en 17.00 uur Casper 14.30,17.00 en 20.00 uur While you were sleeping 22.30 uur First Knight 14.30 uur Doornroosje KNOKKE Beverly Sereens 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur Wa terworld 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur The Net 20.00 en 22.30 uur Desperado 20.00 uur Braveheart 15.00 en 17.30 uur Operation Dum bo Drop 15.00 en 17.30 uur Power Rangers the movie Kennedy Complex 14.30 uur Free Willy 2 14.30 uur Doornroosje 14.30 uur De Zwanenprinses 20.00 uur Braveheart 20.00 uur The madness of King George 20.00 uur The Bridges of Madison County 14.30 uur Les Anges Gardiens Van onze correspondent Terneuzen - Zeeuwse rundveehouders hielden zaterdag bij de Albert Heijn-vestiging in Zuidpolder een klantvriendelijk actie. De boeren verzamelden handtekeningen en deelden gratis broodjes hamburger uit. Ze protesteerden daarmee te gen het voornemen van de grootgrutter om Iers vlees te prefe reren boven Nederlands vlees. Slechts twee op de honderd pas santen weigerden zaterdag hun handtekening te zetten onder een petitie van de actievoerders. Met een handtekening onder streepten de ondertekenaars dat ze zelf willen kiezen of ze Ne derlands of Iers vlees willen eten. Mevrouw De Hullu van het ac tiecomité: „De reacties zijn fan tastisch. Mensen komen spon taan naar onze stand om een handtekening te plaatsen. De mensen op de straat weten in middels ook hoe moeilijk deze bedrijfstak het hoofd boven wa ter kan houden. We leven op de grens van tegen kostprijs leve ren of met verlies draaien. Eén procent marktverlies is voor ons al de genadeslag." Het meest gegriefd zijn de Zeeuwse rundveehouders over het feit dat de kwaliteit van 'hun' rundvlees in het geding is. J. de Schepper van de boeren bond NCB: „Ons vlees is van uitstekende kwaliteit. Geen land heeft zo'n goed onafhanke lijk controlesysteem als Neder land. De smaak is goed en de dieren worden op een diervrien delijke manier gehouden. Het Ierse vlees is veel minder gecon troleerd. Ik zou het niet durven eten.Een ander boer die met de vleesverwerking bekend is be aamt dit. „Het Nederlandse vlees is binnen twee dagen bij de consument. Het Ierse vlees wordt vacuum verpakt en het duurt minimaal tien dagen voor het op iemands bord ligt." Om hun woorden kracht bij de zetten kreeg iedereen zaterdag van de rundveehouders een gra tis broodje hamburger. 'Hol lands rundvlees veilig en lek ker', was dan ook de slogan. De bedrijfsleider van Albert Heijn beloofde de actievoerders cell. De knapen - 13 sopranen en 11 alten- zingen alles uit het hoofd, maar of het nu barok is of modern, latijn of italiaans is het zelfde. De eenheidsaus is te na drukkelijk aanwezig. Na het a capella gezongen O vos omnes van Palestrina, werd het Alleluja uit het Exultate Jubilate van Mozart door een van de so pranen vertolkt. Nu is de AA- klank een hele moeilijke omdat hij vaak achter in de mond en daardoor meestal met een te lage intonatie klinkt. Technisch werd de aria knap vertolkt, maar per soonlijk ben ik niet gecharmeerd van een aria die gezongen wordt door een knaap die niet de capa citeiten van een vrouwelijke so praan heeft. Het is ontroerend, maar verre van zuiver. Het eerste deel werd afgesloten met het Ave Verum van Fauré en de Missa Brevis van Britten. Deze is duidelijk geschreven binnen het natuurlijk bereik van kinde ren en daardoor zeer genietbaar, ook vanwege de knappe muzikale structuur en spanningsboog. Na de pauze klonken de drie Nocturni van Mozart vlot en sprankelend. Na het In stiller Nacht van Brahms volgde weer een solo: een Marialied van Re ger. The Dance van Elgar met een geraffineerde pianobegeleiding en Eastern Pictures van Holst, met een knap neurie-deel misten wat spanning. Het programma werd afgerond met het halleluja van Michael Haydn, met een op merkelijk sterke altpartij en het Surrexit Pastor Bonus van Men delssohn met kleine soli en een dubbel duet. Het razend moeilij ke Alleluja met vele loopjes (en het gevaar van ontsporing) vorm de het slotvuurwerk. Sas van Gent - Op de kruising Prins Hendrikstraat/Vrijstraat in Sas van Gent verleende za terdagmiddag een 22-jarige automobilist uit Sas van Gent geen voorrang aan een perso nenauto bestuurd door een 53- jarige plaatsgenoot. Bij de aan rijding werden beide auto's zwaar beschadigd. Terneuzen - Zaterdagmiddag werd vanaf een parkeerplaats aan de Schoolweg te Terneuzen een Opel Kadett diesel, voor zien van het kentekennummer XY-95-DS gestolen. In het voertuig, eigendom van een 64- jarige man uit Aardenburg le gen het rijbewijs van de man en het kentekenbewijs. Terneuzen - In de nacht van vrijdag op zaterdag is van een winkel aan de Noordstraat te Terneuzen een ruit vernield. Dat is vermoedelijk gebeurd met een hard voorwerp. De ruit met een oppervlakte van 2.40 bij 2.70 meter kost nieuw onge veer drieduizend gulden. Terneuzen - De politie van Ter neuzen heeft zaterdagmorgen twee mannen, 25 en 29 jaar uit Tilburg aangehouden. Een be veiligingbeambte had gezien dat de broers een bord met daarop vermeld de openingstij den van de parkeergarage on der de Oostkolk hadden wegge nomen. De 25-jarige man, die in een studentenflat woont ver klaarde tegen de politie verza melaar te zijn van allerlei ver keersborden. Het delict kwam beiden te staan op een geldboe te van 150 gulden. Hap... een hamburger van puur Nederland rundvlees. foto wim kooyman de petitie naar het hoof dkantoor Zaandam aangeboden aan de te faxen. De handtekeningen hoofddirectie van het grootwin- worden op het hoofdkantoor in kelbedrijf. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Pas volgend jaar weten de inwoners van Sluis en Ardenburg hoeveel ze meer moeten gaan be talen voor de heffing rioolrecht. Het college houdt reke ning met een verhoging. Pas in 1996 valt een besluit. Andere belastingverhogingen voor het komende jaar kondigt liet college van burgemeester en wethouders in de nieuwe ge meentebegroting niet aan. De toeristenbelasting, forensen- belasting, hondenbelasting en af valstoffenheffing van de voorma lige gemeenten Sluis en Aarden burg zijn eerder dit jaar al op el kaar afgestemd. De herijking heeft met name voor de inwoners van Sluis ingrijpen de verhogingen tot gevolg. De af valstoffenheffing stijgt met in- ig van volgend jaar voor een persoonshuishoudens in Sluis, van 180 gulden naar 280 gulden. Meerpersoonshuishoudens moe ten in plaats van 220 gulden vol- id jaar 353 gulden gaan beta- fen. Voor Aardenburgers is de stijging iets minder. Daar gaan de tarieven respectievelijk van 225 naar 280 gulden en van 265 naar 353 gulden. B en W melden in de begroting 1996 dat de tarieven voor de on roerende zaak belastingen vol gend jaar gèlijk blijven. In de eerstvolgende vergadering van de commissie financiën komt overi gens een voorstel van het CDA aan de orde dat erop neer komt dat de afvalstoffenheffing vol gend jaar met vier tientjes om laag kan. Sluis-Aardenburg zet in de nieu we gemeentebegroting ruim 190.000 gulden opzij voor on voorziene uitgaven. Op de lijst van voorgenomen investeringen staan onder andere de aanleg van een fiets- en wandelroute over de voorvestingwallen aan de Sluisse Hoogstraat (130.000 gulden) en aanpassingen aan het zwembad in Aardenburg (350.000 gulden). In het clublokaal café Du Commerce hield postduivenvereniging De Postduif uit Heikant dit weekend een open dag. Het evenement, dat speciaal bedoeld was om de jeugd voor deze sport te interesse ren, trok veel belangstellenden. De jeugdcommissie van de duivensport vereniging hield de afgelopen tijd een kampioenschap voor de jeugd, met 42 jon ge deelnemers. Er werden vier wedvluch ten georganiseerd waarvan de beste drie resultaten meeltelden voor de eindstand. Tijdens de open dag werden de prijzen uitgereikt. Alle kinderen kregen een aandenken ter wijl de eerste drie een beker in ontvangst mochten nemen. Eerste was Edgar de Beule terwijl Melissa van Troost en Ma- rielle de Beule een gedeelde tweede plaats hadden. Derde werd Caroline Weemaes. Verder waren bij de eerste tienMark van Houte, Debby Elegeest, Jeroen Vernim- men, Geert van Houte, Jouelle de Feyter, Nic Caumans en Roy van Ekelen. Tijdens de open dag waren ook de kam pioensduiven te bezichtigen. Duivenmel kers uit de regio figureerden in een video over de duivensport. De dag bestond on der andere uit demonstraties van het rin gen van duiven met wedstrijdringen, het afdoen van die ringen en het uitklokken van duiven na een wedstrijd. De vooral jonge deelnemers aan de duivendag maakten gretig gebruik van de mogelijk heden om zelf aan de slag te gaan met de ringen. foto wim kooyman 35 BEVEILIGING aan bagrip in sarvlca an da alaktronica van morgan.... Erkend Uneto Installateur Oranjestraat 5 - Telefoon 0115-562710 Van onze correspondente Axel - Veertig jaar samen naar de markt en veertig jaar getrouwd. Dat was aanleiding voor muziek vereniging Z.D.G.K. uit Vogel waarde om zaterdag in optocht naar de marktkraam van het echtpaar Willy en Nelly van den Casteel te gaan. Burgemeester De Graaff felici teerde het echtpaar met hun jubi leum en overhandigde met een beeld van 'd'n aerpelkapper'; symbool voor hun jarenlange in zet, standvastigheid en nijver heid. Ook kreeg het tweetal nog een extra bos bloemen overhan digd voor hun gastvrije opvang van de nabestaanden van de Turkse familie van wie enige we ken geleden hun huis in vlammen opging. Ook toen stonden hun deuren open voor de mensen van de brandweer en politie. „Vaak zie je dat mensen toekij ken en commentaar hebben over de manier van handelen, maar jullie zijn een voorbeeld van me deburgerschap. Ik ben trots op jullie als inwoners van Axel," al dus De Graaff. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen houdt vanavond een infor matieve avond met als thema 'Actieve 50-plussers zoeken een sportvereniging'. Deze avond wordt gehouden in samenwer king met de Stichting Welzijn Terneuzen en de landelijke stich ting Spel en Sport. (ADVERTENTIE) De bijeenkomst is van 20.00 tot 22.00 uur in buurthuis De Drie hoek aan de Prof. Zeemanstraat in de wijk Serlippens. De avond is speciaal bedoeld voor be stuursleden en technisch kader van sportverenigingen uit de ge meente Terneuzen. Voor de doelgroep ouderen is ge kozen om het ledental op peil te houden of te verhogen, ook al vanwege de afname van het aan tal jeugdigen. De vereniging krijgt ook vaak een breder draag vlak door het werven en behou den van actieve ouderen. Daar naast beschikt de oudere volgens de organisatie van de avond over veel vrije tijd en de capaciteiten om bestuurs- en commissiewerk zaamheden uit te voeren. Door de betrokkenheid van ouderen kan het kaderprobleem van de vere niging worden bestreden. Sportverenigingen worden hoofdzakelijk bezocht door kin deren en volwassenen tot onge veer 40 jaar. Zij richten zich ook voornamelijk op het werven van steeds jongere jeugd. De 40-plus- ser wordt vergeten. Slechts enke le verenigingen verdiepen zich in de reden van hun vertrek en be kijken de mogelijkheden om hem of haar als lid te behouden. Sprekers tijdens de bijeenkomst zijn wethouder A. Stahl-Hemel- soet, orthopedisch chirurg A. Corbeij en R. Pouw, beleidsmede werker afdeling Deskundigheids bevordering en Opleidingen Stichting Sport en Spel. Na hun toespraken volgt een inleiding door J. Lievens, chef sectie Vrije- tijdsbeleid van de gemeente Ter neuzen. Na de pauze vindt een discussie plaats onder leiding van wethouder P. Hamelinck. Het echtpaar Van den Casteel werd ook gefeliciteerd door collega Westveer. foto wim kooyman Nieuw-Namen - De inwoners van Nieuw-Namen krijgen eind no vember, begin december 1995 drie commerciële zenders op de kabel. Na uitvoerige gesprekken en onderhandelingen is de ge meente Hulst erin geslaagd om Electrabel bereid te vinden om naast de commerciële zender RTL5, ook SBS6 en Veronica op het kabelnet te zetten. In septem ber heeft de raad van Hulst beslo ten om de kosten, 29.300 gulden, voor haar rekening te nemen.

de Stem | 1995 | | pagina 7