DE STEM College wil uitbreiding Rietvliet 'We laten ons hier nog teveel intimideren' Brandweerduikers in actie tijdens oefening Vandalen bij Maria Eén schoolgebouw voor Hulster Reynaertcollege na onderzoeken van de baan COMMENTAAR AUTO OF MOTOR aow NLAND KORT Sas uil geld verkeersactie gaan verdelen Nieuwe telefoonnummers A5 Dertig jaar geleden gezonken Grieks schip wordt nu olievrij Omstreden programma vol met zaterdagvluchten teruggenomen door bestuur Man aangehouden voor moord op vrouw uit Putte Spangenaren exporteren hun 'volksopstand tegen drugs' naar Terneuzen Speler van Vlissingen overleden Vier gewonden bij ongeval in Eede !0 OKTOBER 1995 A4 tt koop dacht u van het resultaat als u dat even laat -ten via een ..kleintje*' in De Stem uina 5 van d® 10 mannen 1 De Stem lezen bben speciale ..langstelling voor onze kleintjes" rubriek, auto's en motoren" Uw ..nbtec*n9 in die rubriek [,n d"s nkGt missen. Zeeland DA-fractieleider én toenmaJï nzen. Wat Brinkmanden® wens Sluis-Aardenburg: ^Nauwer samenwerken op promotiegebied' het had durven zeggen, wa? te veroordelen. De ouderen van Brinkman was mede de het Algemeen Ouderen Ver it egotrippers en brokkenma- eukelden zich in alle stilte Zii onderwerp ooit ter sprake het best dat Brinkman op Zo am. Dat het in verkiezingstijd ooi meegenomen, engen zich nu aarzelend in de de VVD (de partij die zegt al- ziet als regeringspartij plot- st van het staatsouderdoms- ten al enige tijd met het pro- ging waar het thema zo ge- craten. Toch heeft maanden- verd, dat er niet valt te ontko- ft een brochure geschreven ordt genoemd. Staatssecre- minister Melkert van Sociale verschillende mogelijkheden ten van de PvdA zich hoogst- 'g houden, geeft het enorme e waarschijnlijkheid gaan tus- t geld waar te zijner tijd uit ge- welgestelde ouderen zelf mee n de aow. Verhoging van de voor de PvdA-achterban on- voorzieningen, is een riskan optie zelf meebetalen, uitge- et een klein aanvullend pen sets op tegen om ouderen met ragen aan de instandhouding ~r iedereen. dan e soldaten zijn met tanks en drongen. Sinds vorige week verwikkeld met Sudanese re- anese leger gisteren meege- e grondgebied binnengedron- ndelingen van het SPLA," al- Sudanese Volksbevrijdingsle- gend christelijke en animisti- 11a tegen het centrale bewind rden. Algerije orgen in Algerije omgekomen kilometer ten oosten van de mensen raakten gewond. De en zes uur voor, pal voor een lok waar veel agenten wonen, totaal verwoest. De explosie- en. k van radicale moslims, die in d met het Algerijnse militaire n aangekondigd de president- ogelijk te maken. atoomtest s-Polynesische hoofdstad Pa- reageerd op de derde Franse ondergrondse test begin sep- liegveld ernstige onlusten uit- es op de test vrijdagnacht lie- welijks met die na de eerste hlië, Nieuw-Zeeland en Japan elden de jongste proef onmid- iets milder en betuigden hun de kernproeven in de Stille Franse regering zijn. anders land uit erking met Nederland 60 bui- ïrezen, op het vliegtuig naar geen verblijfsverginning. Een ederland. Het ministerie van at de uitzettingen zijn bedoeld en de gaan. op Filipijnen i zijn zaterdag op de Filipijnen eringsfunctionarissen spraken •os vielen 54 slachtoffers, in de lensen om en op het eiland Ce- in Zack raasde vooral in de re- land. De tropische storm ver- -omingen. Communicatielijnen t; twee veerboten tussen nabij- ■vechten in Turkije veiligheidstroepen en Koerdi- open weekeinde in Turkije 42 soldaten. Dat hebben de auto- d. Het Turkse parlement ver- oestand in tien provincies waar nden. Het was de 25ste verlen- noodmaatregel medio 1987. (conferentie FFS nferentie verboden die Hocine rijnse Front van Socialistische had willen geven in de aanloop lezingen op 16 november. Dat inenlandse Zaken gisteren be- ïtwoordelijk is voor de binnen- leslissing niet. iefstal vier koekjes r gestolen chocoladekoekjes in aangehouden, heeft een gevan- ns inbraak. De 35-jarige Kevin toffer' van een tweeënhalf jaar gevangenisstraf oplegt bij elke .•ee veroordelingen wegens een ;oekjes waren afkomstig uit de hij kort tevoren had ingebroken, lordeeld wegens inbraak. Bij één .dreigd. gen hoge militairen Mandela van Zuid-Afrika heeft minister van Defensie tijdens an beschuldigd zal worden ge- tegen Malan en tien andere ho- ewind bevestigd in een telefoon- d Viljoen, momenteel een leidei' Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - De Stichting piomotie Aardenburg en de VW Sluis moeten nauwer samen gaan ten. Dat geldt niet alleen voor de jistemming van evenementen. De jïee organisaties moeten ook samen ictiviteiten ontplooien. pie mening ventileren burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis-Aar denburg in de begroting voor het komen de jaar. Het college merkt daarbij wel op dat het hier om twee niet-gemeentelijke instel lingen gaat. Dus kan de bemoeienis van de gemeente niet verder gaan dan de wenselijkheid van samenwerking signa leren en proberen tussen Promotie Aar denburg en VW Sluis te bemiddelen om dat voor elkaar te boksen. De voormalige gemeente Aardenburg stelde al jarenlang de entree van het ge meentelijk archeologisch museum, als plaats om de toerist van informatie te voorzien, ter beschikking aan de stich ting Promotie Aardenburg. Bij gebrek aan geschikte alternatieven stelt het col lege van Sluis-Aardenburg voor die si tuatie voort te zetten. De organisatorische samenwerking tus sen Stichting Promotie en WV zoals B en W die voor ogen hebben kan onder meer gestalte krijgen door de folderpost van Stichting Promotie in het archeolo gisch museum tevens dienst te laten doen als dependance van de VW Sluis. In de begrotings-paragraaf over Monu mentenzorg kondigt het dagelijks ge meentebestuur verder nieuwe activitei ten aan die toerisme en recreatie in de gemeente een extra impuls kunnen ge ven. De gedachten gaan daarbij uit naar l/sn onze verslaggever Suist - Het idee om alle vormen van voortgezet onderwijs Hulst bijeen te brengen op één locatie is definitief van de baan. Dat blijkt een voorstel van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. Het college wil nu geld uittrekken voor uitbreiding van de voormalige Rietvliet aan de Gil denstraat. De drie scholen voor voortgezet onderwijs in Hulst zijn dit jaar gefuseerd in het Reynaertcollege. Er werden studies uitgevoerd over de toekomstige huisvesting de nieuwe scholengemeen schap. Ongewenst De gemeente en het schoolbe stuur zijn tot de conclusie geko men dat huisvesting van de nieu we scholengemeenschap op twee locaties de meest haalbare optie is. Daarbij staat voorop dat de locatie Gildenstraat gehand- :d blijft. Naar de tweede lo catie wordt nog een nadere stu- Van onze verslaggever Sas van Gent - Burgemeester en wethouders van Sas van Gent vinden dat een deel van de pre mies die men samen met Axel heeft gekregen in het kader van de actie '25 procent minder ver keersongevallen' nu maar ver deeld moet worden. Om de premies van het rijk in de wacht te slepen gingen beide ge meenten in 1987 een samenwer kingsverband aan. In het gezamenlijke potje zit nu 64.577 gulden. Sas van Gent wil daar nu 41.626 gulden uithalen. Omdat destijds is afgesproken dat de premies zouden worden verdeeld naar gelang het aantal inwoners krijgt Axel dan 24.188 en Sas van Gent 17.438 gulden. die verricht. Op dit moment zijn de leerlingen nog verspreid over drie locaties, de Gildenstraat, het voormalige Janseniuslyceum en het gebouw van de voormalige mavo, het Ravelijn. Uit onder wijskundig en organisatorisch oogpunt is dat een ongewenste situatie, zo houden B en W de raad voor. Het schoolgebouw aan de Gil denstraat moet met vijf nieuwe leslokalen worden uitgebreid. Bovendien moet de aula 130 vier kante meter groter wordenn. Te gen het jaar 2005, zo is becijferd, telt het Reynaertcollege 1731 leerlingen. Om die les te kunnen geven is een oppervlakte nodig van 16.700 vierkante meter. Inclusief de uit breiding neemt de locatie Gil denstraat al 8.100 vierkante me ter voor haar rekening. Voor de tweede locatie resteren dan nog 8.600 vierkante meter. Met de uitbreiding aan de Gil denstraat, zo stellen B en W, wordt een definitief traject in gang gezet. „Een traject dat er toe moet leiden dat voldoende huisvestingscapaciteit voor het voortgezet onderwijs in Hulst wordt gerealiseerd voor de toe komst". Voorschieten De uitbreiding kost meer dan 1,2 miljoen gulden. Het probleem voor de gemeente is dat het rijk pas in 1997 onderwijsgeld naar de gemeenten overhevelt ter fi nanciering van het huisvestings beleid. De gemeente moet het geld voorschieten. Dat betekent een renteverlies van zo'n 65.000 gulden. B en W willen dat de ge meente en het Reynaertcollege dit verlies broederlijk delen. Terneuzen Redactie 0115-645769 Fax redactie 645742 Overige afdelingen 645740 Hulst Redactie Fax redactie Goes Redactie Fax redactie 0114-372777 372771 0113 - 273703 273701 Afgelopen zaterdagoch tend brak er omstreeks 9 uur brand uit aan boord van de sleepboot Schot land van de firma Muller. Deze lag afgemeerd aan de binnenvaartkade ter hoogte van Outokumpu. Drie opvarenden spron gen in paniek overboord, twee bemanningsleden zaten versuft op het ach terdek. Daarnaast was er ook nog een slachtoffer in de machinekamer, waar de brand was ontstaan. Door Theo de la Ruelle De kapitein waarschuwde de alarmcentrale, waarna de vrijwil lige brandweer van Westdorpe opgepiept werd. Tijdens het aan rijden van de brandweer vroeg de bevelvoerder assistentie van brandweerduikers. 'Toevallig' was het duikvoertuig van de brandweer Middelburg net in de buurt om te gaan oefenen in de Zeeuws-Vlaamse wateren. Dit was zaterdag het scenario van een goed verlopen oefening waar bij de noodzaak van een brand weerduikteam, met name in de Kanaalzone, nogmaals aange toond werd. Vorig jaar slaagden Jos Brugge- man, Roel Tuil en Eric de Theije (alledrie sportduiker en brand weerman) uit de gemeente Sas van Gent voor het diploma brandweerduiker. In 1986 ging hun collega Wilbert Dumez uit Terneuzen hun voor. Jan Bogaert van het korps Kloosterzande heeft sinds 1989 het diploma. Sinds vorig jaar oefenen de Zeeuws-Vlaamse brandweerdui kers maandelijks met hun colle ga's uit Middelburg. Nu dus een keer aan deze kant van de Schel de. Bij de oefeningen worden de duikers geïnstrueerd door de re gionaal duikinstructeur en duik- leider van brandweer Middel burg, Sam Joosse. „Het redden van mens en dier is de primaire taak van de brandweer, of dit nu op de wal of in het water is," al dus Joosse. Om het geheel een extra accentje te geven werd aan de duikoefeing meteen een oefening van het korps Westdorpe vastgekoppeld. De brandweerlieden pakten de brand en het redden van de slachtoffers op de sleper aan, ter wijl de duikers het water voor hun rekening namen. Zij begon nen direct met het systematisch De oefening toonde zaterdagochtend nog maar eens glashelder aan dat de kanaalzone bij problemen op en onder water niet zonder brandweerduikers kan. foto wim kooyman afzoeken van de kanaalbodem. Het zicht is daarbij beperkt tot soms minder dan een meter. Toch had men de 'slachtoffers' vrij snel te pakken. Het laatste slachtoffer werd 35 minuten na de melding op het droge gehaald. Afhankelijk van de watertemperatuur en de be handeling van het slachtoffer heeft iemand die zolang in het water heeft gelegen toch nog goe de overlevingskansen. De brandweermensen werden bij hun verrichtingen gadegeslagen door burgemeester Van Rest van Sas van Gent. Zij was zeer onder de indruk van het schouwspel. „Zulke ongevallen kunnen in een waterrijk gebied als de Kanaalzo ne voorkomen. Het opzetten van een duikteam is echter een kost bare geschiedenis. Momenteel zijn mensen van de gemeenten Terneuzen en Sas van Gent met een oriënterend onderzoek bezig om te kijken wat de mogelijkhe den zijn en wat dit gaat kosten. Maar de inzet van onze eigen brandweerduikers bij oefeningen, maar ook in het verleden bij wer kelijke ongevallen, zegt mij toch MAANDAG 30 OKTOBER 1995 het gebruik van monumentale panden voor zowel sociaal-culturele activiteiten als evenementen en eventueel ook voor commercieel gebruik. Een ander voornemen is de aankoop van de kasteelweide en het blootleggen van de fundamenten. Tenslotte wil het colle ge in overleg met de VW in Sluis een monumentenroute ontwikkelen met spe ciale activiteiten gedurende de zomer maanden. Vlissingen (anp) - Dertig jaar nadat de Griekse kolenboot Spyros Armenakis op de Westerschelde zonk, blijkt dat er nog een onbekende hoeveelheid stookolie in de brandstof tank zit. Bergingsbedrijf Van den Akker uit Vlissingen gaat de brandstof in de loop van volgende week uit het wrak verwijderen. Afgelopen zomer werd op de Westerschelde vlakbij het gezonken schip een olielaag waargenomen. Analyse wees uit dat het om een oude samenstelling van olie ging. Volgens de officiële papieren voer de Spyros Armenakis op kolen, maar Rijkswaterstaat liet toch een onderzoek naar het wrak uitvoeren. Daaruit bleek dat er wel degelijk stookolie aan boord was. De olie kwam pas afgelopen zomer naar boven omdat het toen uitzonder lijk warm was. Door een watertemperatuur van zo'n 22 graden Celsius is de stookolie dunner geworden. Daardoor kon de olie wegsijpelen. Om dezelfde problemen in de toekomst te voorkomen, heeft Rijks waterstaat Van den Akker opdracht gegeven de olie uit het schip te halen. Het bergingsbedrijf heeft aan bakboordzijde inmiddels een brandstoftank gelokaliseerd. Hoeveel olie daarin zit, is nog niet bekend. Begin volgende week onderzoekt het bedrijf of zich ook aan stuurboordzijde een tank bevindt. Van den Akker wil de stookolie door middel van stoom vloeibaar der maken. Daarna wordt met behulp van apparatuur en een dui ker van berger Smit-Tak de olie overgepompt naar een tankboot. Van onze correspondent Schoondijke - Er lijkt nog aardig wat water door de Zeeuwse wateren te moeten vloeien om de zaterdag en zondagvliegers in de Zeeuwse duivensport tot elkaar te brengen. wel wat," aldus burgemeester Van Rest. De Zeeuws-Vlaamse brandweer duikers zijn vorig jaar onder meer in actie geweest bij een ongeval met twee inwoners uit Sluiskil en bij zoekacties naar een drenke ling in de Zevenaarhaven. Zowel Sam Joosse als de Sasse comman dant Carl de Hulstere waren te vreden over het verloop van de oefening. Bedoeling is om van het uitje van de Middelburgse dui kers naar deze kant van Zeeland een jaarlijks terugkerend gebeu ren te maken. Dat bleek tijdens de algemene jaarvergadering van de zondags vliegers van de Afdeling Zeeland in 'zaal Wijffels' in Schoondijke waar het concept vluchtpro- gramma (met vrijwel alleen maar vluchten op zaterdag) een zwaar beladen agendastuk was. Het concept vluchtprogramma werd maar door een kleine meer derheid van het bestuur gedra gen. In de wandelgangen werd er zelfs over een bestuurscrisis ge sproken als dit zoif worden aan genomen. Zo ver kwam het niet omdat het concept vluchtpro gramma werd teruggenomen en in januari opnieuw aan de orde komt. De motie van 'Strijd in Vrede' Groede om het vertrouwen in de bestuursleden die achter het voorgelegde vluchtprogramma Middelburg (ANP) - Een 50- jarige Nederlander zonder vaste woon- of verblijfplaats wordt ervan verdacht de 40- jarige C. Aarts uit het Bra bantse Putte te hebben ver moord. Het lijk van de vrouw werd op 15 oktober in verregaande staat van ontbinding aangetroffen in een droge sloot bij Rilland-Bath. De politie vermoedt dat ze medio september om het leven gebracht is. De verdachte is woensdag op ver zoek van de officier van justitie in Middelburg door de rijkswacht in het Belgische Berendrecht aangehouden. Na een verkorte uitleveringsprocedure is de man een dag later aan de Nederlandse justitie overgedragen. Vanaf dat moment is hij verhoord door het rechercheteam dat de zaak on derzoekt. Zondag is de inverze keringstelling van de verdachte met drie dagen verlengd. 'Een 57-jarige vrouw uit Hulst deed dit weekend namens de Eooms-katholieke Heilige Willibrorduskerk bij de politie in Hulst aangifte van vernielingen in het kapelletje aan de kruising Zoute- iïraat/Uzerenhandstraat in Hulst. Het Mariabeeld was in brand gestoken en is daardoor zwart geblakerd. Ook werden enkele pot jes omver gegooid. De vernielingen zijn vermoedelijk afgelopen vrijdagavond gepleegd. foto wim kooyman Hansweert/Vlissingen - Tijdens het duel Hansweertse Boys 4-Vlis singen 6 werd tien minuten na rust de 41-jarige Vlissingen-speler Sjaak Seen getroffen door een hartstilstand. Hij overleed kort daarna. Alle wedstrijden waarbij de Vlissingen-ploegen betrokken waren werden gestaakt. Ook het duel Hansweerste Boys-Zeelandia in de eerste klasse ging niet door. Terneuzen/Rotterdam (anp) - Inwoners van de Rotterdamse wijk Spangen voeren sinds deze zomer acties tegen de drugsoverlast in hun wijk. Zondagmiddag bezocht een delegatie van de Kerngroep Spangen Drugsvrij, onder aanvoering van actievoerster A. Verdoold, het centrum van Terneuzen. De Rotterdammers kondigden na afloop vanshet bezoek aan dat ze binnenkort terugkomen om sa men met inwoners van Terneuzen actie te voeren tegen het drugs toerisme. Hoewel de Spangenaren zondag niet naar het Zeeuws-Vlaanderen waren gekomen om meteen actie te voeren, liepen de spanningen tijdens een rondwandeling in het centrum hoog op. Enkele allocht one bezoekers van een coffeeshop provoceerden de Rotterdammers door een boksbeugel te laten zien. Op het moment dat de Spangen aren de coffeeshop passeerden, scholden de met een ijzeren pijp bewapende bezoekers hen uit. De Spangenaren bleven koel. En kele jongeren wilden reageren maar werden in toom gehouden. „We komen binnenkort wel terug, en dan met 150 man. Dan zingen ze wel een toontje lager," meldde een Spangenaar. Bij het actiecomité uit Terneuzen viel het aanbod om te komen hel pen in goede aarde. „We laten ons in Terneuzen nog teveel intimide ren. Er zijn bewoners die ook overdag de rolluiken naar bene den laten omdat ze bang zijn. Het wordt tijd dat we net als in Span gen de straat weer gaan verove ren," zegt een inwoner van Ter neuzen. De Spangense actievoerders wa ren door het comité Leefbaar Ter neuzen uitgenodigd. De bewo- nersgroepen willen dat er een lan delijk protest komt van burgers die last hebben van drugshandel in hun wijk. „Het is niet alleen een probleem van Terneuzen of Rotterdam-West. Daarom moeten we samen met inwoners van van plaatsen als Venlo, Groningen en Heerenveen, waar ook sprake is van drugsoverlast, een krachtig signaal naar Den Haag afgeven," aldus een lid van het groepje ac tievoerders uit Terneuzen. De Terneuzenaren luisterden in een buurtcentrum met ontzag naar het relaas van Verdoold. „Je moet niet alleen dreigen want dan word je niet serieus genomen. We hebben dichtgetimmerde panden waarvanuit werd gehandeld zelf ontruimd. Ook hebben de wijk et telijke keren afgesloten voor drugstoeristen. Op het stadhuis weten ze dat we ook doen wat we zeggen. We hebben nu bereikt dat de politie en de politiek met ons willen samenwerken," vertelde Verdoold. Vooral dat de Spangense actie groep enkele keren per week een grote groep bewoners op de been kan brengen, roept bij de inwo ners van Terneuzen bewondering op. „Dat lukt hier niet. Iedereen is bang," stelt een inwoner van Ter neuzen. Volgens hem loopt de drugsover last in Terneuzen de spuigaten uit. „Het water is ons tot de lip pen gestegen. Er zijn in het cen trum ruim zeventig dealpanden. Veel nieuwe woningen staan leeg omdat niemand er wil wonen of zijn dichtgetimmerd omdat er in drugs werd gehandeld. De politie kan niets beginnen omdat ze niet genoeg mankracht heeft. In het weekeinde en 's nachts zijn er vier politiemensen. De dealers maken hier de dienst uit." Het organiseren van acties tegen drugsoverlast is een Spangens ex- portprodukt aan het worden. In navolging van Spangen zijn er met ondersteuning van de kern groep van Verdoold inmiddels el ders in Rotterdam nog twee be- wonersgroepen opgericht. In an dere wijken wordt aan dergelijke initiatieven gewerkt. Maar ook buiten Rotterdam is er interesse voor de actiemethode. „Ik ben door verschillende men sen gebeld die willen weten hoe wij het hebben aangepakt, onder meer uit Arnhem. Het is belang rijk dat er meer van dit soort ini tiatieven komen en dat we samen naar Den Haag gaan", aldus Ver doold. Het actiecomité Leefbaar Terneu zen toonde zich na afloop geluk kig met door de Spangenaren toe gezegde steun bij komende acties, och zijn de leden van het comité niet echt gerust. „Dit bezoek van jullie zal consequenties voor ons hebben, vrees ik. Het zal van nacht wel onrustig zijn. De drugs handelaren zijn helemaal niet blij met ons initiatief. Ze willen ons het liefst weghebben uit het cen trum," zegt een bewoonster. Een Spangenaar probeert haar te kal meren. „Als er wat gebeurt, bel je maar. Binnen anderhalf uur zijn we bij je om te helpen." stonden, op te zeggen, kwam dus niet aan de orde, Groede, vrijwel unaniem gesteund door de vere nigingen van de Kring West/Walcheren, is van mening dat de kleine meerderheid van het bestuur mensen die niet op zaterdag kunnen vliegen hun sport ontneemt door de vluchten naar de zaterdag te verschuiven. Iets wat volgens hun volledig in strijd is met de statuten en regle menten van de Afdeling. Er waren ook stemmen in de ver gadering die vonden dat de zon dagsvliegers wel erg veel conses- sies moeten doen ten opzichte van hun eventuele fusiepartners. Kortom een moeilijke avond voor voorzitter Marcel Buysse en zijn medebestuurders. Buysse liet het dan ook niet op een stemming aankomen. In plaats daarvan werd er een enquête gehouden waardoor de deur voor de fusie besprekingen werd opengehou den. „We moeten wel verder en op 1 januari 1997 moet de fusie tussen de zaterdag en zondag een feit zijn. Dat is mijn keihard stand punt. De oprichtingsvergadering moet er in '96 komen. Dit stel ik centraal. Daarna moet er veel ge regeld worden ondermeer de fi nanciën correct verdelen maar dat komt wel goed," gaf Buysse te kennen. „We kunnen dat nog wel verder voor ons uitschuiven maar dan zal geen oplossingen aandragen. Wel zal ik jullie me ningen blijven respecteren en meenemen in de verdere fusiebe sprekingen. Vijftig jaar zondag vliegerij mag niet zo maar weg geven worden. Wij willen wel ver gaan maar niet ten koste van al les." Uit de enquête bleek overigens dat er nog niet veel veranderd is in vergelijking met vorig jaar. Voor het vervliegen van de Vites- sevluchten op zondag stemden 48 verenigingen terwijl er 35 voor de zaterdag kozen. Met name de Kring West/Walcheren houdt vast aan de zondag. Kring Oost daarentegen verkiest de zaterdag terwijl de de overige Kringen de meningen verdeeld waren. Buysse en zijn ploeg wachten dus nog een zware taak. In november is er een gespek ge pland met het NPO. Dat kan wel licht de kloof verkleinen. Van onze correspondent Eede - Bij een verkeersongeval te Eede is gistermorgen een 49-jari- ge vrouw uit Terneuzen waar ge wond geraakt. Het slachtoffer is per helicopter overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Brugge. Bij het ongeval raakten nog drie mensen gewond. Zij werden per ambulance vervoerd naar het ziekenhuis De Honte in Terneu zen. Het ongeval gebeurde omstreeks half tien op de kruising Brievers- weg/Vuilpannestraat. Een be stuurder van een personenauto kwam met zijn voertuig vanuit de Vuilpannestraat en verleende op de kruising geen voorrang aan een uit de richting Eede naderen de personenauto. ■De auto waarin de zwaar gewon de vrouw zat raakte bij de bot sing in een sloot. Beide voertui gen werden geheel vernield.

de Stem | 1995 | | pagina 5