DE STEM Ook Schoenmaker gaat Saudische uitdaging aan n; J J NAC: een punt en toch applaus 'Overlevingstocht' van Feyenoord bijna ten einde ig verstopt? 'Liever dicht bij huis, maar ja blijft wel ja' u u Bredanaars maken in hoge noorden einde aan zegereeks Heerenveen Weinig blessures voor Europacup-deelnemers Elke 2 jaar in een nieuwe Ford! tigchelaar doet meer voor u [oud-Reparaties 6-5717171 [schoon wil leven, piging bv Breda rk n ns g ins vans Geldzaken SNEL GELD NODIG? 06-8282843 Vermist/Gev. Oproep/Reünie Onr. Goed Huur bedrijfsruimte Kamers Diversen nu met roken ng ht? TATIEBEDRIJVEN N. Wetsteijn Zonen B.V B Van Hanegem vertrekt: Cruyff verlengt contract bij Barcelona 1995 X 51 BMW I,- of BO. BMW 316 of ƒ280,- 683380 1992 13.950. P-m. tel. 0162. FORD ril Ford GRANADA 2.3 6 cvi b.j. '83, 500,-, 076. 5961462. LADA Breda - Etten-Leur - Oosterhout Sport Geh.splintemw. laqa Samarai 1.3 K.9. 3 Drs 5 Versn. Bj.m.'94. 32.000 km All. t.i.z. N.A.P. Kl.wit Grijs stof bekl. Get alas Was 18.500,-. Weg.omst heden nu 8.500,-. Vari part. 1e Eig. t6| 00-3233150940. Meer- Belgie, 15 km. v.Breda (Ned.kent.). Erg zuinig. MERCEDES l~l MERCEDES 190D 1990 19.950,- of ƒ400,- n m 0162-683380 OPEL Idordrecht (anp) - Lex Schoenmaker wordt as sent van Willem van Hanegem in Saudi- ■irabië. Kort voor de wedstrijd van Dor- lirecht'90 zaterdagavond tegen AZ (1-1) kreeg fo 48-jarige trainer het groene licht van zijn lordtse werkgever. b bestuur van de Saudische club Al Hilal ging op Ét tijdstip akkoord met de eisen van Dordrecht'90. I ïe wilden een goede afkoopsom, daar is Al Hilal Éteindelijk mee akkoord gegaan", vertelde Dor- lirecht-voorzitter Frans Derks. Kjioenmaker was blij dat hij alles met zijn oude werkgever heeft kunnen afhandelen. Hij noemt 'de uitdaging' de belangrijkste reden voor zijn overstap naar Al Hilal. „Natuurlijk speelt het geld ook een grote rol," gaf de Hagenaar toe. „Maar het is voor mij vooral een eer om met een toptrainer, want zo mag je Van Hanegem wel noemen, aan de slag te kunnen gaan. Die kans wilde ik niet laten liggen. Misschien kom ik er straks na drie maanden wel achter dat ik een verkeerde keuze heb gemaakt, maar dan kan ik in ieder geval achteraf nergens spijt van krijgen." De voormalige assistent-trainer van Feyenoord (1987-'90) werd vorige week door Van Hanegem be naderd of hij zin had in een buitenlands avontuur. „In eerste instantie was ik overrompeld door zijn vraag. Na enige bedenktijd besloot ik op het aanbod in te gaan." Schoenmaker werkte niet eerder met Van Hanegem samen. De oud-profvoetballers speelden wel samen in het eerste elftal van Feyenoord. „Ik heb altijd een goed contact met Willem gehouden. Ik heb hem na zijn ontslag bij Feyenoord ook onmiddellijk gebeld. Vorig seizoen toen ik nog bij FC Den Haag werkte, bezocht ik regelmatig wedstrijden in de Kuip. Wil lem en ik kunnen een gesprek zeven maanden later gewoon weer oppikken." Schoenmaker vertrok zondag met Van Hanegem naar Saudi-Arabië. De Hagenaar weet weinig van zijn nieuwe werkgever. „Ik heb gehoord dat er we kelijks 60.000 mensen op de tribunes zitten. Boven dien heeft Al Hilal al vijftien maal de landstitel be haald. De club wordt het Ajax van Saudi-Arabië genoemd." De twee Nederlandse trainers blijven de eerste week in Dahrain. Daar maken ze kennis met prins Khaled Bin Mohamed Al Saud, de grote baas van Al Hilal, en ondertekenen ze de contracten. Daarna vliegen ze door naar Riaad, de thuisbasis van de club. OPEL Astra 5 deurs D 1992 14.950,- of 300- p.m. 0162-683380 OPEL Astra stat.car 1992 14.950,- of ƒ300,- pm 0162-683380 RENAULT n RENAULT Traffic bus 1990 8950,- of ƒ180,- pm' 0162-683380. VOLKSWAGEN UNIEK aanbod: VW Golf ('91) in speciale Passadena uitv., brede velgen, bl.met., incl. install., nwe banden alle keuringsrapporten. 076-5410304. VW GOLF GTI 16v. f 16.500.-.Tel.076-5712236 luk-, industrie- en gevelreiniging, I het aanbrengen van anti-graffiti- loppen, repareren en vernieuwen Tnaakonderhoud van kantoren en jgebouwen. [reis haar 112a, ■ngcar T,excl. nov. lonze ijs. is. t'daal. 6 Irijf. iling. en nu ng. 8, Bel de leenlijn hoeven 24uur per dag bereikbaar 7 dagen per week. 0,20/min VERLOREN LABRADOR wit/beige 5 jr. oud, teef, roepn. Freya, kwijt geraakt in Putte bij de Biduinen, achter camping Hazedui- nen, tel. 00.323.664.74.07. Goede beloning voor de vinder. Wie gaat er mee met de bus naar JOMANDA in Tiel? 0164-235089 Te huur v.a. 50 m2. Tel. 076-225305. Forens zkt.kamer m.g.v. douche toilet. Omg.Os- sendrecht. 035-6011973 KAMER t.h. voor student(e). Tel. 076-5221849. De Biermagneten zoekt TROMPETTISTEN en trom bonisten met karakter, 076-5812805. herapie. Snel, pijnloos, succesvol! Peters, Tel. 076-5.871.851 -13.30 en 19.00-20.00 uur. ilp aan niet ge- erschap. 14127. ge. 49. dienst Fhoven. (Huis)Dieren_ T.K7 1 Cockerspanielpup. geboren: 1-9-95, (el): dwerg SchnautzerpupS; zwart, geb.: 2-9-95, tne stamb. 013-5082038. LEONBERGER pups, beide ouders HD vrij. POP®.', gezin opgegroeid met kin deren, katten en honden- 01686-3006 Het FRETTENBOEK zee' veel informatie 200 blz- foto's f 25.-. 0164-24476* erd in OVERNAME van of deelneming in van in de provincie Z-Holland en N-Brabant Bunsenstraat 18, 3316 GC DORDRECHT Tel. 078-6186677. (Discretie verzekerd!) Ijoor Peter Vierenhalm foeerenveen - De nazaten van de leste Friese voetballer aller tij- Ijen, Abe Lenstra, maakten het InAC zaterdagavond knap lastig, foe geelzwarten vochten zich in i tegen Heerenveen, voorname lijk verdedigend, naar een pun- Itendeling (1-1). De Bredase sup porters hadden er nu wel een Irarm applaus voor over. Vorig seizoen was Heerenveen-NAC een Mier van jewelste. Toen trokken de Bredanaars met 4-3 aan het kortste eind. (Ook de thuiswedstrijd ging verloren (2- Maar dit keer zou NAC niet in het Friese mes lopen. Trainer Wim Rijsber- legde ook in Heerenveen de nadruk ïp de defensie. Hij moest wel, want door kiessures van Graham Arnold en Yassine Abdellaoui lag het grootste deel van zijn (oorhoede op apegapen. Twan Scheepers en Peter Remie moesten het voorin met zijn tweetjes zien te rooien. Ook achterin waren er 'problemen'. Dick lanBurik was toch niet volledig hersteld tan zijn blessure en bleef (evenals Tony ïidmar) aan de kant. Paul Janssen kreeg inde defensie de kans zich te profileren. kersverse 'basisspeler' begon goed, maar liet later toch wat steekjes vallen. Splijtende passes Heerenveen startte eveneens goed. Door inelle balcirculatie, gevolgd door splij- ;ende passes leek NAC even van de mat Ie worden geveegd. Vooral Leeroy Ech- teld en de Deen Jon Dahl Tomasson ioemden een paar keer gevaarlijk voor HAC-goalie John Karelse op. 4an de andere kant kwam Peter Remie znkele malen als winnaar uit de strijd. Maar hij moest vaak te lang op verster king wachten om nog iets nuttigs met de bal te kunnen doen. Toch gaf hij een keer vanaf links de bal fraai op de meegeko men Ruud Brood. Die bracht Twan Scheepers in stelling. Het schot van de Eindhovenaar eindigde op de vuisten van Heerenveen-sluitpost Aldo Swager. aanvallen van NAC op het Heeren veen-doel waren echter spaarzaam. De Friezen hadden continu een veldover- iricht, maar konden het lek In de NAC- verdediging niet vinden. Uitgerekend de meest constante geelzwarte voetballer van de laatste tijd, Jantje Gaasbeek, ver- irutste in de negentiende minuut de bal nullig aan 'hangende' spits Tomasson. NAC-spelers Paul Janssen (links) en Ton Lokhoff zien de Heerenvener Jeffrey Talan tussen hen door snellen. FOTO BERT WIERINGA De Deen knalde de knikker net naast het doel. Ook de boomlange spits Echteld kreeg even later een kans. Maar Karelse was op tijd uit zijn hok en bezweerde het gevaar. Rozen In de 29e minuut liet Ton Lokhoff einde lijk weer eens zien waartoe hij in staat is. Hij gaf een bekeken pass op Scheepers, die zowel Melchior Schoenmakers als Swager met een schuivertje het nakijken gaf, 0-1. NAC zat op rozen, die wel zeer snel verwelkten. Want binnen een mi nuut was de stand weer gelijk getrokken. Echteld kreeg de bal op links, gaf een voorzet en Tomasson knikte zo vrij als een vogeltje het cadeautje achter Karel se. Heerenveen probeerde na de gelijkmaker door te drukken, zocht vooral via Ech teld en Tomasson naar een gaatje in de weer gesloten NAC-verdediging en strandde keer op keer in het zicht van de haven. Alleen uit de tweede lijn werd ge vaar gesticht. Zo waren de schoten van Johan Hansma levensgevaarlijk maar niet dodelijk. De tweede helft was een kopie van de eerste. NAC haalde het tempo uit de wedstrijd, speelde de bal veelvuldig te rug naar het slot-op-de-deur Karelse en loerde op de counter. Dat leverde op een gegeven moment toch weer een kansje voor de Bredanaars op. Lokhoff passte de bal naar Marco Sas,- die op zijn beurt sluitpost Swager bijna verschalkte. Daarna was het uit met de pret. Heeren veen probeerde het nog wel, maar zag steeds meer in dat een puntendeling on afwendbaar was. Na vier gewonnen duels zat er voor de Friezen niet meer in dan een gelijk spel. Rijsbergen gaf zijn manschappen na af loop een pluimpje, al vond hij het zonde Door Chris van Nijnatten Nijmegen - Nog even, nog twee wedstrijden om precies te zijn, en dan kan Arie Haan eens gaan nadenken over het ideale Feyenoord. Over mooi voetbal in de Kuip. Over het gevecht met Ajax en PSV. Gisteren wonnen de Rotter dammers hun eerste uitwed strijd van het seizoen; met 1-3 van NEC. Het was een schrale partij. Maar om schrale partijen maalt Haan niet. „We zijn aan een overlevingstocht bezig," legde ■dj uit. Hij bedoelde, dat voorlo pig alleen de resultaten tellen. Haan experimenteert zich een ongeluk, maar wacht tot na Fey- enoord-Everton (donderdag) en Sparta-Feyenoord (zondag) om in vriendschappelijke wedstrij den tegen TOP en FC Den Bosch kesp. op 9 en 11 november) zijn jdeale elftal uit te proberen. Haan zegt het niet met zoveel woorden, maar doet alsof hij bij Feyenoord met een enorme puin- hoop geconfronteerd is. Dat is niet helemaal sjiek tegenover j-ijn voorganger, tevens enigszins bezijden de waarheid, maar ook daar zit Haan niet mee. Hij se- evteert en schuift voor iedere wedstrijd dat het een aard heeft, 'ramen doet hij niet overdreven veel, zei hij gisteren in De Gof- er'. „Het komt ook op gesprek en aan, gesprekken die van de- tArie Haan: „Ik schrik nergens meer van bij Feyenoord." ze selectie weer een eenheid kunnen maken. Het is namelijk geen eenheid." Dat kon Van Ha negem ook in zijn zak steken. Zouteloos In de rust van NEC-Feyenoord, had Haan zijn spelers ferm toe gesproken. De ploeg stond na melijk op achterstand en wekte nauwelijks de indruk te willen knokken voor een goed resul taat. Om die reden en omdat NEC het na 1-0 wel best vond, werd de eerste helft een saaie, trage en FOTO ANP zouteloze aanloop naar een kwartiertje rust. Feyenoord begon zoals te doen gebruikelijk weer in een gewij zigde opstelling ten opzichte van de laatst gespeelde wedstrijd. Koeman zat nog een wedstrijd schorsing uit en op zijn plaats stond Bosz. Boateng was naar het centrum verhuisd en Van Gobbel schoof weer naar de flank. Daarnaast speelde Wit- schge als back in plaats van als middenvelder. Trustfull dook weer op als spelverdeler. „Als hij in vorm is, is hij bij Fey enoord niet weg te denken," be weerde Haan. Zwijnenberg en Vidmar zaten nu op de reserve bank en Taument (niet 100 pro cent fit volgens Feyenoords me dische staf) nam op de tribune plaats. De treffer van Pothuizen, een kopbal in de 20e minuut uit een vrije trap van Janssen, kon al leen maar vallen tegen een niet ingespeelde defensie. Drie man, ook debutant Langerak en Su- miala, stonden vrij voor De Goey, die zelf niet eens uitliep op de kromme bal van Janssen. „Een rotgoal," zei Haan, „maar bij Feyenoord schrik ik nergens meer van." Haan zat balend aan de kant. „Als je prof bent moet je eerst strijd leveren op het veld en dan pas bekijken of het een goeie wedstrijd wordt," had hij in de kleedkamer gezegd. De minder parlementaire teksten weigerde hij de herhalen. Zijn woorden sorteerden effect. Althans, zo leek het, want Fey enoord speelde een veel scherpe re tweede helft, waarin Blinker vanaf de 46e minuut speelde voor de moegestreden Van Bronckhorst. De gelijkmaker was nog een lucky. De bleke Pool Iwan trapte de bal vla de dij van Pothuizen achter Brookhuis. De twee andere Rotterdamse doel punten waren van veel fraaier gehalte. Gave boog Blinker plaatste vanuit Feye noords linkerhoek van het veld op Trustfull, die dwars door de Nijmeegse defensie spurtte en hard uithaalde. De derde treffer, Heus had toen de falende Wit- schge al vervangen, nam Blinker zelf voor zijn rekening. Na ruim een uur spelen wipte hij de bal met een gave boog over Brook huis. „Niet mooi, maar wel effectief en ook nog verdiend," vond Haan. Zijn overlevingstocht is bijna ten einde. Na de niemen dalletjes tegen TOP en FC Den Bosch onthult de nieuwe techni sche leider van Feyenoord zijn nieuwe ploeg. „Maar," zo hield hij een slag om de arm, „ik weet niet of de spelers van Feyenoord kunnen uitvoeren wat ik wil." NEC - FEYENOORD 1-3 (1-0). 20. Pothuizen 1-0, 50. Iwan 1-1, 62. Trustfull 1-2, 83. Blinker 1-3. Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 11.500. NEC: Brookhuis; Verhoeven, Lan gerak, Cruden en Maes; Van Die- men, Viedma (66. Koning), Janssen en Pothuizen; Sumiala en Kooistra (70. Poutilo). Feyenoord: De Goey; Van Gobbel, Boateng, Bosz en Witschge (63. Heus); Iwan, Trustfull, Maas en Van Bronckhorst (46. Blinker); Larsson (83. Vidmar) en Obiku. MAANDAG 30 OKTOBER 1995 DEEL dat ze bij de gelijkmaker even stonden te slapen. „Dat was inderdaad slordig. Maar verder hebben we het spelletje be hoorlijk professioneel gespeeld. De ta ken zijn aardig uitgevoerd. Een compli mentje aan de spelers." HEERENVEEN - NAC 1-1 (1-1). 29. Schee pers 0-1, 30. Tomasson 1-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 13.450. HEERENVEEN: Swager; Roelof sen, Schoen makers, Hansma en Sier; Pastoor, Tomasson en De Visser; Talan (63. Tammer), Echteld (82. Van Tuinen) en Regtop (70. Wouden). NAC: Karelse; Atmodikoro, Sas, Brood en Janssen; Van Wonderen, Gaasbeek, Lokhoff en Brusselers; Remie (87. Oostrom) en Schee pers (89. Schaap). Door Chris van Nijnatten Haarlem - Licht verbaasd, met pijn in het hart en een zak vol felicitaties vertrok Willem van Hanegem gistermiddag om even na enen naar Saoedi-Arabië. Hij kijkt het er twee weken aan en beslist dan of hij zijn vrouw en twee zoontjes over laat komen. „Niemand zal van mij deze keus verwacht hebben, maar ik vind het een mooie kans," zei de Kromme zaterdagavond thuis in Haarlem. Keus? Ja, keus. Want nadat hij de Arabieren van Al Hi lal zijn jawoord gegeven had, meldden zich De Graafschap via een fax en Anderlecht via een tussenpersoon. „Als de Graaf schap eerder was geweest, dan was ik er serieus op ingegegaan, echt," sprak de tot voor kort werkloze voetbaltrainer. „Ik blijf ook liever dichtbij huis, dat is van mij bekend," vertelde Van Hanegem, „maar als ik dan eenmaal ja heb gezegd, dan blijft het ja. Hoe gek ik het ook vind, want deze ontwikkeling verrast mij natuurlijk nog het meest van iedereen." Lex Schoenmaker wordt de as sistent van Van Hanegem. Maar in tegenstelling tot eerdere be richten neemt de coach voorlopig geen enkele Nederlandse voet baller mee. Aanvankelijk was ook Geert Meyer, assistent-coach bij Feyenoord, meegaan naar Sa oedi-Arabië. Maar toen die via zijn zaakwaarnemer Ger Lagen dijk een meer dan pittig maand salaris eiste, werd dat contact af gekapt en kwam Schoenmaker in beeld. Felicitaties De fax en de brievenbus raakten in het afgelopen weekeinde ver stopt met gelukwensen aan het adres van Van Hanegem. De voormalige Feyenoorder kreeg felicitaties van de trainers van NAC en S.parta, van de voorzitter van Heerenveen en diens echtge note, van de elftalleider en de coach van FC Groningen, van de voorzitter van Feyenoord en van nog zeer velen uit het voetbal. „Nooit verwacht," zei Van Hane gem. „Er zijn ook nog heel wat spelers van Feyenoord bij me op visite geweest," zei Van Hanegem en dat had hem ontroerd. Het ont slag bij de Rotterdammers heeft het gevoelsmens uit Haarlem nog steeds niet helemaal verwerkt. „Nee, dat klopt. Het ging alle maal heel snel. Zo slecht had Feyenoord onder mij toch niet gepresteerd. Maar daarna heeft het me ook pijn gedaan, dat som mige spelers vervelende dingen over me gezegd hebben. En het doet me ook wat als mijn opvol ger roept, dat de spelers van Fey enoord conditie te kort komen, dat hij het elftal op negen plaat sen wil wijzigen en dat hij nog een hoop werk heeft. Ik vind dat niet collegiaal." „Ik had tot voor kort nog contact met Meyer (de assistent, CvN), maar dat is plotseling opgehou den. Na de wedstrijd tegen Ajax, vorige week zondag, hebben ze in de Kuip intern een groot gesprek gehad. Sindsdien heb ik niks meer gehoord." In en om huize Van Hanegem is het de afgelopen dagen een hek senketel geweest. Cameraploegen probeerden zich met verbaal ge weld binnen te dringen en zater dagmiddag heeft mevrouw Van Hanegem TV-verslaggever Frits Barend uit de huiskamer gejaagd en in de voortuin onder zijn ach terwerk geschopt, toen die, bin nengelaten door de kinderen des huizes, pardoes was binnen ge stapt. „Ik baalde ervan dat het nieuws over mijn vertrek was uitgelekt," aldus Van Hanegem. „Ik had be hoefte aan rust aan mijn hoofd. Maar goed, het zal in Saoedi- Arabië toch wel rustig worden?" Door onze sportredactie Amsterdam - Geen Silooy en geen Santos. Voor het overige kan Louis van Gaal overmorgen in Zürich tegen Grasshoppers beschikken over al zijn selectiespelers. Bij Roda JC heeft Huub Stevens ook geen onoverkomelijke proble men. Voor de wedstrijd tegen Benfia, waarin de 1-0 van Lissabon goed gemaakt moet worden, zijn Van Galen en Luijpers door ernstige knie blessures zeker niet van de partij. Rechtsback Senden is geschorst en Trost is vanwege een liesblessure een echt twijfelgeval. Dick Advocaat kan morgen voor het UEFA Cup-duel van PSV tegen Leeds United geen beroep doen op Wouters (spierblessure) maar waarschijnlijk wel op zijn volledige kwartet 'twijfelgevallen'. Ondanks hun lichamelijke ongemakken stonden Valckx (enkel), Vink (spier) en Eijkelkamp (knie) zaterdag in de basis bij de wedstrijd tegen Willem II. Ronaldo maakte als invaller zijn rentree na een knieblessu re. Hoekstra keert terug na een schorsing van één Europese wedstrijd. Feyenoord, dat op donderdag tegen Everton speelt, mist nog steeds Fraser, voor wiens loopbaan zo langzamerhand wordt gevreesd. Tau ment is volgens trainer Arie Haan nog steeds niet honderd procent fit na zijn blessure van enkele maanden geleden. Willem van Hanegem FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Wat hij er sportief te verwachten heeft, weet de trainer niet. „Ik heb die gasten op video twee wedstrijden zien voetballen, dat is alles. Ik weet dat ze vergaande ambities hebben en dat er een Braziliaanse voetbalcultuur heerst." Hij krijgt, om niet in de zelfde problemen als Leo Been hakker bij Istanbulspor te verzei len, een tolk mee die Arabisch en Nederlands spreekt en schrijft. „Bovendien kan ik goed in het Engels met ze praten, want dat spreken ze net als ik; matig dus. Maar als je samen over een be perkte woordenschat beschikt, begrijp je elkaar veel beter dan wanneer je het Engels supergoed beheerst." Een doordenkertje, vond-ie dat. Het heeft overigens lang ge duurd, voor Van Hanegem zelf geloofde, dat hij naar Al Halil zou gaan. „Na twee faxen ver trouwde ik het nog niet. Pas toen ik voor de eerste afspraak in Ouderkerk aan de Amstel niet Ralph Inbar (Banasplit, verbor gen camera, CvN) maar twee Sa- oedies zag verschijnen, wist ik dat het serieus was." Barcelona - Johan Cruyff 'heeft zijn contract bij FC Barcelona met een jaar verlengd. De nieuwe ver bintenis loopt af op 1 juli 1997. Hij is vanaf de zo mer 1988 werkzaam bij de Catalaanse voetbalclub. De verlenging kwam er op voorspraak van vice-voorzit ter Juan Gaspart van Barce lona. Cruyff heeft de verbin tenis reeds ondertekend. Al leen de handtekening van voorzitter Nunez ontbreekt nog. De Roemeen Hagi mag ver trekken bij Barcelona. Hij past niet meer in de plannen van Cruyff. De Roemeense international heeft nog een doorlopend contract tot 1 juli 1996. Na afloop heeft hij recht op een vrije transfer.

de Stem | 1995 | | pagina 11