'We missen een man die de ploeg kan dragen' 'Wij streven naar een goed collectief' r Hans Vogelaar nieuwe ploegleider Erotic Voetbaljeugd succesvol DE STEM SPORT ZEELAND B3 ieuws KORT er te zestien Lweigeraar' arcelona is op titel iNOCNSF vi standen TAFELTENNIS IJSHOCKEY Nestor Rudy Thomaes met zijn Hoofdplaat in de zorgen VOETBAL Trainer Hugo Baarends ziet toekomst Goes met vertrouwen tegemoet VOETBAL Woede Evenwicht Hallo Léon Krijnen Kater Leerproces Bolk-o-mania sportnieuws KORT Maas-teams op schot Zeeuws schaakkampioenschap senioren Derde klasse libre sport AGENDA HOCKEY VOLLEYBAL KORFBAL BASKETBAL VOETBAL TENNIS ZAALHANDBAL BADMINTON 1 OKTOBER 1995 B2 ZATERDAG 28 OKTOBER 1995 Mi van Steven Rooks nadert, iruik meer te maken van de Ir. Rooks had graag nog één pbaan af te bouwen, ar met hem door te gaan. Een en de begeleiding van talen- i.en van Rooks zou ten koste ]loeg, die volgend jaar 21 man Priem het vrijdag. „Hij heeft peg opgesteld. Maar er komt Bet kiezen." ;John Tijssens, beiden uit Til- driebanden in Grubbenvorst irmeer won in de eerste ronde Sweden. pationaal kampioen is Ramon maakte een achterstand nudsen goed en versloeg hem j ronde is Chang Sup uit Zuid- het eeuwig durende conflict imateurs van de UMB al grote eldbond UMB. ;en (Den) 3-2 (7-15 9-15 15-8 15- 11) - Lohmander (Zwe) 3-1 (15-7 |(Oos) - Connesson (Fra) 3-0 (15- iisky (Oos) - Theriaga (Por) 3-1 iet sterk bezette tennistoernooi gfinales te bereiken. De Hagen- Ide de Duitser Boris Becker uit- an Amaud Boetsch in twee sets: lek (Ned/13) 6-4 6-2, Washington impras (VSt/2) - Courier (VSt/7) (Spa/11) 6-4 7-6. Indeling halve iington - Boetsch. i de tweede wedstrijd tegen Ro llet UEFA-bekertoemooi waar- Braziliaan Ailton. De midden lijn vaderland. aulo. Beide clubs kwamen al tot jet het contract nog tekenen. De irazilië naar Benfica. erste ontmoeting met 1-0. |en Hans Werdekker duurt voort, i na onenigheid met trainer Van de, had zich vrijdag voor een ge ilden. Werdekker bleef weg, zon reen omdat hij zich te goed acht- |cen met de trainer en het bestuur, nt van de routinier toonde, lever de oud-Ajacied toestemming naar eken nog geen nieuwe werkgever, ïstuur de speler weer naar het sta ll Werdekker weer arbeidsgeschikt werkweigering. Wij gaan de ar- of de speler nog echt ziek is", al rspannen. „Voor mij is de situatie piet meer functioneren. Bij een an- ptuur van Barcelona wil het con- jken tot juni 2000. De huidige ver- I nog door tot juni 1997. een principe-akkoord bereikt over Er moeten nog een paar kleine de- ma verwacht de zoon van trainer l onder het contract te kunnen zet- knieblessure. Hij heeft de training ken zijn rentree in het eerste elfta pn. is hebben donderdag de spanning ies. De ploeg versloeg in eigen huis J nu 3-2 in het voordeel van de Bra- szege genoeg hebben voor het eerst 3 Osinga behoudt financiële steun ip naar de Olympische Spelen, vol- bereikte daarover vrijdag overeen- ihappen in Den Haag werd Osinga in mtoemooi uitgeschakeld. NOCNSF dicht. Osinga reageerde verrast. „De voor Atlanta", aldus de Voorburgse. bij de beste zestien van de wereld- nta te mogen schermen. De Neder- eeft nog negen toernooien om drie 1. ton ims -ia- •ari lli- 'ui) rBr) ■Dos) ïBr) ello 1-1, Köln - M'gladbach 0-2. Stand: Bayem M. 10-24, M'glad bach 11-22, Dortmund 10-21. Frankrijk. Auxerre - Lille l--2- Cannes - Monaco 1-1, Le Havre - Nantes 0-1, Lens - Guingamp 0-L Martigues - Bordeaux 3-1, Mont- pell. - Gueugnon 2-2, Lyon - Bas- tia 1-1, Rennes - Nice 1-0, Stras-., bourg - St-Etienne 3-1. Stand: Metz 15-32, Paris SG 1&" 31, Lens 15-29. Zwitserland. Grasshoppers - LU- gano 1-0. Stand aan kop: Gras shoppers 15-35, Neuchatel 1^,' Luzem 15-28, Sion 15-28, St. Gal len 15-21. borg :hor- (FC Jam- )oes- ïheer Klazienaveen. Europa Cup vo landskampioenen, vrouwen. Tweede ronde: Haka de Treffe (Ned) - Corenne (Bel) 4-0. Haka Treffers naar derde ronde. Scheemda. Europa Cup voor be kerwinnaars, vrouwen. Tweede ronde: Reflex Scheein (Ned) - Troedovie Moskou (Riwj 0. Reflex Scheemda naar de der ronde. r-.„ TJ Bana Hodonin (Tsj) - Team G laxis Lübeck (Dui) 2-4. t 2-4. .3-27, -24. iburg Eredivisie. Tilburg - Dordrecht 10-3 (5-0 0-3 5-0), Nijmegen Heerenveen 8-2 (4-1 1-1 3-0). poor Fred Rabout Hoofdplaat - Zorgelijke tijden bij voetballend Hoofplaat. Na zes opeenvolgende nederlagen bungelt de ploeg troosteloos on deraan in de vierde klasse H van het KNVB-zondagvoetbal. frainer Jan Peters zag het niet meer zitten en kwam de zondag morgen voor de wedstrijd tegen Koewacht om elf uur zijn ont slag indienen bij bestuurslid technische zaken Roger Vermeere. niet zeuren als het wat minder Benny Pielaat, jarenlang vaste basisspeler en ooit trainer van de vrouwen in Hoofdplaat, neemt, lot het bestuur er in is geslaagd een nieuwe man aan te trekken, de honneurs waar. Toch weigert laatste man en aanvoerder Rudy Thomaes de zwarte Piet richting Peters te spelen en wil hij het woord degradatie nog niet horen uitspreken. Thomaes, met zijn 32 jaar (twee dagen ouder dan Richard Capel- lo) de nestor van de geel-zwarten, beseft dat de slechte resultaten nergens anders te zoeken zijn dan bij de spelers, inclusief hemzelf. „We hebben niemand meer die de ploeg op sleeptouw kan nemen. In het verleden hadden we jongens als Henk Ottens, Staimy Souli mans of Mark Boekhout, die als het wat minder ging de ploeg er bovenop konden brengen. Henk droeg in zijn eentje Hoofdplaat, Stanny of Mark wist altijd wel een goaltje mee te pikken. Dat missen we. Vooraan hebben we tien kansen nodig om er een in te prikken, achteraan heeft de te genpartij aan een halve kans ge noeg om te scoren. Pak de wed strijd tegen Vlissingen. Van twin tig, dertig meter gaan de ballen er bij ons in. Wij kunnen voor open goal nog niet scoren. Het ligt echt niet alleen aan onze voorhoede, maar het zit in elke linie fout. On danks dat, en daar blijf ik bij, is de sfeer goed. We gaan nog pun ten pakken. Feit is dat de kloof met de week groter wordt en het er niet be paald rooskleuriger op wordt. We gaan er maar van uit dat we nog een aantal ploegen, dat evenals ons onderaan bivakkeert, moeten hebben. Daar moeten we punten tegen pakken. Iedereen wist trou wens voor aanvang van de com petitie hoe de zaken hier in 't Durp er bij stonden. Mare Wabe- ke is gestopt, Robby Jonkman en Serge de Ruysscher voetballen nu bij respectievelijk Temeuzen en Uzendijke. Drie jongens die we gewoon niet konden missen. Daarom treft Jan Peters geen blaam. Het enige was misschien dat hij te lang bij Hoofdplaat zat. Hij trainde er al de jeugd en het tweede. Nu werkt hij nog steeds met veel van die jongens. Wel licht kon hij op hen de nodige prikkels niet meer overbrengen. Bij de oudere garde was dat van geen belang. Zij weten en besef fen heus wel wat het voetbal in de vierde klasse van hen vraagt. Trouwens, vorig jaar wilde men met Jan verder. Dan moet je ook Kondigt zich het verval in het voetbalgekke dorp, waar de maandag achter ieder huis wel een geel-zwart shirt aan de was lijn hangt, zich aan? Immers, ook in Hoofdplaat slaat de vergrijzing toe en heeft de jeugd zijn interes se verlegd. De 'Oesterput', waar vele tegenstanders met knikken de knieën naar toe kwamen, heeft zijn magische krachten verloren. Thomaes: „Het is in ieder geval een gegeven dat de aanvoer op dit moment stagneert. Dat wil zeg gen: het komt er nog niet uit. Er loopt heus wel een aantal leu ke voetballers rond, maar die heeft toch een paar jaar nodig om zich aan de vierde klasse aan te passen. Op dit niveau heb je wei nig aan balletje hoog houden. Werklust is een pré. We hebben ook een aantal leuke B-junioren rondlopen, maar de kloof met het eerste is voor deze leeftijdscate gorie gewoon te groot. Als spelers zijn wij daar niet zo direct mee bezig, maar onder de supporters hoor je inderdaad wel eens dat het voetbal in Hoofdplaat aan het kelderen is. We hebben het hier, een enkele uitzondering daargelaten, steeds van de eigen bevolking moeten hebben. Dat is ons in het verleden aardig gelukt. Nu komt daar wel licht een kentering in, maar ik weiger me vooralsnog daarbij neer te leggen. We moeten dit sei zoen het vierdeklasserschap be houden. Zo niet, dan zou het in derdaad wel eens kunnen gebeu ren dat we in de neerwaartse spi raal terecht komen." Roger Vermeere, die voor aan vang van het seizoen al stelde dat het een moeilijk jaar ging wor den, bestrijdt eveneens dat het opstappen van Peters een gevolg was van een verpeste sfeer. „Jan liep al zes jaar bij ons rond, ken de de club door en door en heeft totdat hij vertrok zijn best ge daan. Als je het materiaal niet hebt, houdt alles op. Het enige dat ik hem zou kunnen verwijten is het feit dat hij op een uiterst ongelukkig moment bij mij aan de deur kwam vertellen dat het over en sluiten was. 's Morgens om elf uur, terwijl we 's middags tegen Koewacht moesten spelen. Dan moet er zo hier en daar wel wat geregeld worden. Mijn hoop is gevestigd op de jonge gasten, die echt wel kunnen voetballen. Als ze nu ook nog een keer de mouwen gaan opstropen dan kan het tij alsnog worden gekeerd, maar het moet niet nog een keer zes wedstrijden nul punten wor den." Vogelaar gaat met trainer Leen van de Parel en assistent-ploeg leider John-Paul van de Ameele de nieuwe wielerformatie klaarstomen voor het seizoen 1996. Bondscoach Gerrie Knete- mann heeft Vogelaar min of meer naar voren geschoven als de juis te persoon voor de Zeeuwse wie lerformatie. De keuze was dan ook snel gemaakt. Vogelaar heeft jarenlang oplei dingen (voor trainer en trainin gen) verzorgd voor de KNWU. Daarnaast is hij al vele jaren be stuurslid van de Vereniging van Beroepswielrenners (VVWB). Verder heeft hij veel beroepsren ners begeleid, zoals Hennie Kui per, Jac. van Meer, Adrie van der Rudy Thomaes, met zijn 32 jaar de nestor van het in problemen verkerende Hoofdplaat. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Goes - Na een voortreffelijke competitiestart van Goes in de tweede klasse B, waarin de formatie van trainer Hugo Barends zeven punten incas seerde in drie wedstrijden, staan de rood-witten weer met beide benen op de grond. De laatste drie duels in de competitie leverden slechts één puntje op. Een schamele oogst, die aangeeft dat Goes bij de les zal moeten blijven om dit seizoen een behoorlijk figuur te slaan. Van onze verslaggever Axel - Hans Vogelaar (50) uit Steenbergen is aangesteld als de nieuwe ploegleider van de Erotic Discount Centre-formatie. De Stichting Bevordering Zeeuwse Wielersport en sponsor Erotic Discount Centre zijn bijzonder in hun nopjes met de Westbra bander, die een jarenlange staat van dienst heeft opgebouwd in het wielerwereldje. Poel, Peer Maas en Gerrie Knete- mann. Ook heeft hij zich een jaar lang ontfermd over de Neder landse militaire selectie en trad hij vaak op als 'invalcoach' bij de KNWU. Vogelaar was in de jaren zeventig een verdienstelijk ama teurwielrenner. Volgens de Stichting Bevordering Zeeuwse Wielersport en de spon sor zullen binnenkort nog enkele nieuwe Erotic Boys worden ge contracteerd. Wie dat zijn, is nog niet bekend. Leen van de Parel gaat binnenkort van start met de eerste trainingen.' Er zal veel aan dacht worden geschonken aan de begeleiding van jonge renners. Daarnaast steekt de leiding veel tijd in team-building. Van onze sportmedewerker Temeuzen - De Zeeuwse voetbaljeugd heeft vrij succesvol ge presteerd. De jongens tot 15 jaar boekten een 1-2-zege tegen Dordrecht em de meisjes tot 14 jaar versloegen met 3-1 en 3-2 respectievelijk Dordrecht en Rotterdam. Minpuntje was de 5-1- nederlaag van de jongens tot en met 14 jaar tegen Dordrecht. De jongens tot en met 15 jaar versloegen met 1-2 Dordrecht. Een zege waarop niets af te dingen viel, want Zeeland was duidelijk sterker dan Dordrecht. Bij de pauze was het 1-0 door een doelpunt van uitblinker Jairo Jandroep (Temeuzen) en na de pauze liet Jean-Philippe Becht (NAC, ex-Temeuzense Boys) 2-0 noteren. In de slotfase scoorde Dor drecht in buitenspelpositie tegen. De jongens tot en met 14 jaar waren te licht voor Dordrecht. De 5-1-cijfers spreken voor zich. Pas bij de stand 3-0 scoorde Marcel Karsen van Middelburg tegen. De meisje tot 14 jaar presteerden opmerkelijk knap. Dordrecht werd vrij overtuigende wijze met 3-1 verslagen door doelpunmten van Miriam van Belzen (Amemuiden), Ingeborg Staps (Oostkapelle) en ui- Winkster Marie-Jeanne de Vos (Amemuiden). Van Rotterdam won zeeland met 3-2. Alle treffers kwamen op naam van Marie-Jeanne de Vos. Een eveneens uitblinkende rol in deze meisjesselectie vervulde de n°g maar 12-jarige Thea de Blaey van Hoek. Al deze wedstrijden wer den in het kader van de voorronde voor het nationaal kampioenschap voor afdelingsteams afgewerkt. Meedraaien in de bovenste regio nen, dat was de doelstelling waarmee men dit seizoen van start ging. Hugo Barends is van mening dat dit ook een haalbare kaart is. Sterker nog. De Goese oefenmeester verkondigt: „Ik be schik over een selectie die kwali tatief gezien in staat is om in de sub-top mee te draaien en even tueel een periodetitel te pakken." Wat later voegt hij hier voorzich tig aan toe: „Of dit gestalte zal krijgen moet uiteraard worden afgewacht, want verschillende factoren spelen daarbij mee, zo als wat geluk, maar ook onfor- tuin. Zeker mag niet worden ver geten dat ik moet werken met een vrij jonge selectie, die nog moet groeien. Het heeft dus allemaal wat tijd nodig en daarom zie ik de toekomst met vertrouwen te gemoet." „Wanneer ik mijn oor te luisteren leg doen dit ook de meeste van onze supporters. Bij sommigen van hen was wellicht het ver wachtingspatroon te hoog ge- - spannen en zij zijn nu wat teleur gesteld door de resultaten van de laatste weken. Dat mag dan zo zijn, maar persoonlijk mopper ik niet. De competitie is nog lang en pas op het eind wordt de balans opgemaakt. Een positief punt is dat alle jongens het bij ons naar de zin hebben. Er wordt intensief getraind en ik ontdek vaak aardi- Met stijgende verbazing en later nog meer woede, het artikel in De Stem over Ajax gelezen. Aanvankelijk dacht ik, dat een artikel van Gerard Cox aange haald werd, doch Léon Krijnen is dat een lezer of eén redacteur In het eerste geval zij het hem vergeven; in het tweede geval verwacht ik wel dat u maatrege len neemt tegen deze persoon. Als men afspreekt om het ge weld op voetbalvelden tegen te gaan, dan getuigt het toch niet van realiteitszin, een dergelijk artikel te plaatsen. Dat Koeman de boel opruit kan ik me van hem voorstellen, het valt ook niet mee, om na Barcelona op Feyenoord-niveau te moeten spelen, doch dat is zijn eigen wil. Wat dat betreft heeft hij de rol van De Wolf en Fraser goed overgenomen. Doch een verslag gever of redacteur wordt geacht zich neutraal op te steHen en zal best wel een geel/zwart of rood/zwart vooroordeel hebben, maar dat moet hij niet zo erg la ten blijken. Als de harde kern van de zgn. supportersgroepen dit artikel lezen, kan men weer Goes-trainer Hugo Baarends ziet de toekomst van zijn club optimistisch tegemoet. FOTO JAAP WOLTERBEEK ge dingen. Al moet ik toegeven dat die er niet in elke wedstrijd uitkomen. Maar nogmaals, dat heeft zijn tijd nodig." Barends attendeert er op dat Goes de ambitie heeft om het pu bliek vooral aantrekkelijk spel te bieden. „Tot nu toe zijn we daar in hoofdzaak in geslaagd," venti leert hij. „Maar niet altijd loopt het van het bekende leien dakje, daarvan ben ik me bewust. Hoe wel er volgens mij een goed even wicht bestaat in het team, spelen we nog niet doelgericht genoeg en scheppen we te weinig kansen. Bovendien missen we een goal- getter. Daarom is het erg jammer dat we niet kunnen beschikken over Ser ge Berrevoets, onze linkerspits die reeds in de eerste wedstrijd van een toenemende agressie verzekerd zijn. En wie werkt daar aan mee? Een Brabantse krantDit is heet van de naald geschreven op zaterdagmiddag, dus vóór de wedstrijd Feyen- oord-Ajax gespeeld is en dus nog geen uitslag bekend is. Wel licht is na de wedstrijd mijn kwaadheid gezakt. Ik ga dan ook duimen draaien en Léon Krijnen kan wat mij betreft naar de maan lopen. A.L. Stam Oosterhout Ik ben Ronald de Graaf uit Oos terhout. Ik moet je eerlijk zeg gen dat ik nog al opkeek van je openhartige column in de Stem van afgelopen zaterdag. Ik vraag me alleen af wat dit met journalistiek te maken heeft, maar ja, ik heb alleen de lagere tegen Beek Vooruit geblesseerd raakte en niet meer voor de win terstop in actie zal komen. Maar ja, ik moet nu eenmaal roeien met de riemen die ik heb. Dat betreft ook de bezetting van de voorste lijn. Niet elke club zit bijvoor beeld zo goed in zijn slappe was, zeg maar sponsors, als bijvoor beeld Veere, om een spits van 25.000,- van het kaliber Ad Glad- dines aan te trekken. Toch blijft voor mij overeind staan dat Goes met deze selectie nog veel kan be reiken. Verheugend is het dat Mi chel Jonkman, na zijn beenbreuk goed aan het terugkomen is en dat jeugdige spelers als Niels van Langevelde en Martijn Mulder tijdens invalbeurten hebben be wezen over talent te beschikken. Sinds een paar weken heb ik Ar- senio van Aerde, die als laatste man begon nu als mid-midden school gehad vandaar. Je spuwt je gal over alles wat Ajax is of daarbij hoort, en je gebruikt daarvoor Dagblad de Stem, ik vraag me af of een lezer hierop zit te wachten. Eén ding weet ik zeker: ik vind je een aardige vent, maar ik zou je nooit in dienst nemen. Anders raak ik misschien lezers kwijt. En oh ja, respect hebben voor wat een klein clupje presteert is moeilijk voor jou, hè Léon. Maar ja, Ne derland is maar klein. Ik zou tenslotte tegen je willen zeggen Léon, ga lekker tussen de NAC- supporters staan en vergeet dat door jou vermaledijde Ajax. Ronald de Graaf Oosterhout Onbegrijpelijk maar waar, ik heb een kater overgehouden aan de wedstrijd NAC-Fortuna. Ze ker, we pakten drie heel belang rijke punten en we staan zelfs een hele dag boven Feyenoord, maar wat een waardeloze wed strijd was het. Wanneer juHie, Wim, Jan en Ton vinden dat het alleen om de punten gaat, verge ten jullie denk ik even dat het hier Breda betreft. Hier ziet men geposteerd en het lijkt er op dat hij daar behoorlijk uit de verf gaat komen. Zo blijf ik streven naar een goed collectief dat in ve lerlei opzicht zijn man kan staan." Hugo Barends geeft toe dat zijn team vaak nog wat te onrustig speelt en dat het niet altijd klopt in de achterste lijn. Het gemis aan routine speelt daarbij een rol. „In feite missen we nog een speler die leiding kan geven, iemand die ook in moeilijke situaties het hoofd koel houdt. Dat heeft mijn volle aandacht," aldus Barends, die tenslotte verklaart dat het tot nu toe volgens verwachting gaat met Goes. „Nog zitten we in, zeg maar een leerproces, maar let op, dat gaat zijn vruchten afwer pen." graag spektakelEn kom niet met het argument dat ze 'aan de top van hun kunnen zitten'. Dat vind ik dus überhaupt geen ar gument, want, goeie trainers kunnen die grenzen verleggen Gênant moest ik aanhoren hoe de spelers uitgefloten werden na de wedstrijd, maar helemaal on gelijk hadden de supporters na tuurlijk niet. Het was in mijn ogen ook een slappe vertoning. Wees het vertrouwen van jullie supporters waard en vertoon eens wat vechtlust en inzet, en bespaar ons a.u.b. in het vervolg zulke matte prestaties, anders zitten we straks nog slechts met een paar duizend supporters in een gigantisch nieuwbouw-sta- dion. Kom op jongens, schou ders eronder en er weer vol te genaan tegen Heerenveen. We hebben daar nog even wat goed te maken. Als jullie toch moch ten verliezen van Heerenveen (ik durf 't bijna niet te schrijven) maar jullie hebben er echt voor gewerkt en gestreden, zullen we teleurgesteld zijn maar zal nie mand hier jullie dat kwalijk ne men denk ik. C. Valentijn Breda De jaarlijkse bolk-o- mania heeft in het Oosterscheldege- bied weer flink toegeslagen. Overal waar maar met een diepte van 20 meter of meer wordt gevist heeft als resultaat dat er steenbolk wordt gevan gen. VEEL steenbolk om pre cies te zijn. Nu is dat helemaal niet zo onaardig, al zijn er sportvissers die het vangen van steenbolk als een misselijk bij verschijnsel van de zeevisserij in hun logboek noteren. Toch kan het leuk vissen zijn op steenbolk al moet men we ten hoe dat werkt. Op de eer ste plaats vist men op steen bolk met een zo eenvoudig mogelijke paternoster. Dat heeft twee redenen. De steen bolk stelt geen hoge eisen aan het tuig (men mag voor de ver andering eens met dikke haak- lijnen vissen). Vervolgens draait een steenbolk zo vaak om zijn as dat zelfs paternos ters waar warteltjes in zijn ver werkt de strijd op den duur dreigt te verliezen. Over de smaak van een steenbok valt niet te twisten. Deze doet na melijk niets onder voor die van wijting. De kunst is echter veel steenbolk te vangen en deze zo snel als mogelijk na de vangst (nog sneller dan bij wijting en gul) van de ingewanden te ont doen. Als aas is een verse garnaal voor de steenbolk onovertrof fen. Voor het vissen op steen bolk heb je VEEL aas nodig, al kan men vaak toe met klei ne brokjes. De grotere steen bolken bevinden zich bij wrak ken of steenstort. De aanwe zigheid van veel steenbolk in de Oosterschelde heeft wel be tekenis. Veel concurrerende Door Rien van Nunen vissoorten als wijting gul, schar e.d. worden genadeloos weg gevangen door de beroepsvis serij die (gek genoeg voor een zo beschermwaardig stuk na tuur) absoluut niet aan een quotum is gebonden. Daar door stijgt het bestand aan steenbolk enorm, hetgeen we derom funest is voor de op groeiende jonge platvissen en rondvissen. Heel veel jonge vis ontbreekt doodgewoon op de Ooster schelde. Dit terwijl in de jaren voor de afsluitingen het van gen van al die kleine vis werd vervloekt. Dat er nu veel steenbolk door sportvissers wordt weggevangen is daarom maar goed ook. De afgelopen weken is duide lijk geworden dat de schar weer in aantocht is. Vooral westelijk van Wemeldinge zijn al mooie scharren gevangen. Nu het wat kouder wordt zal ook de wijting wel doorko men, maar of de omgeving van de Zeelandbrug net zo'n wij- tingbonanza zal worden als 1994 valt te bezien. Voor veel sportvissers begint trouwens het visseizoen pas echt als er gul wordt gevangen. Temeuzen - De teams van Maas waren op schot in de zaalvoetbal competitie van het rayon Temeuzen. Maas 2 won in de kwartfina les van de bekercompetite met 9-1 van OZ en Maas 3 maakte het nog bonter in de derde klasse van de reguliere competitiewed strijd door met 17-4 van Smit te winnen. UITSLAGEN Bekercompetitie: Maas 2-OZ 9-1, W Crunchtime-Maas/Mechielsen 2-3, Gemeente 1-VV De Zwaantjes 1 5-9, W Dow 4-Café B 5-2. Derde klasse: Witte/Boussen/De Bruin-Adhanco 2-3, W Crunchti- me-W Dow 2 3-0, Witte/Boussen/De Bruin-W Dow 4 2-3, Maas 3- Smit 17-4. Vierde klasse: W Temeuzen 2-Plantenmarkt 0-10. STANDEN Derde klasse: Maas 3 4-10, W Crunchtime 4-10, W Dow 4 4-7, W Dow 3 4-6, Adhanco 4-5, Witte/Boussen/De Bruin 4-4, W Dow 2 4- 3, Smit 4-0. Vierde klasse: Plantenmarkt 6-16, Qutility 5-12, Gemeente 2 5-9, W Dow 5 4-4, W Terneuzen 2 3-3, Café B 4-3, Atoom Boys 4-3, Melk Bier 4-3, Bonded Stores 3-2. Zierikzee - In het Multifunctioneel Centrum te Zierikzee start za terdag 4 november om 10.00 uur het Zeeuws persoonlijk schaak kampioenschap voor senioren. Net zoals vorig jaar wordt deze ti telstrijd over acht ronden betwist. Ditmaal is de belangstelling groter dan vorig seizoen. In groep 1 kan competitieleider Paul van Rooijen opnieuw rekenen op een kwalitatief sterke bezetting van 30 schakers. In groep 2 schreven maar liefst elf deelnemers meer in dan vorig jaar en komt het aan tal deelnemers op 32. De eerste ronde begint in Zierikzee, hij de gelijknamige schaak vereniging, om 10.00 uur. De tweede ronde start om 15.00 uur. Sluiskil - De biljartvereniging SBC uit Sluiskil houdt van vrijdag 3 tot en met zondag 5 november het kampioenschap derde klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Deze titelstrijd wordt afgewerkt in hotel-café-restaurant Dallinga te Sluiskil. Wedstrijdleider Leen de Koning laat de deelnemers vrijdag vanaf 19.00 uur in actie komen. De wedstrijden gaan zowel zaterdag als zondag om 13.00 uur verder. De slotpartij hoopt de organisatie zondag omstreeks 16.00 uur af te werken. Deelnemers: 1. B. de Deijn (De Smickel Hulst) algemeen gemiddelde 2,77 (promotie), 2. P. Sol (KOT Axel) 2,40, 3. A. de Feijter (SBC Sluiskil) 2,38, 4. J. Verhoef (De Steense Carambole St.-Jansteen) 2,45, 5. Ph. Roegiers (SBC) 2,15, 6. H. Bakker (MMM Aardenburg) 2,29, 7. J. de Bot (De Steense Carambole) 2,06, 8. G. Pladdet (SBC) 2,02. Reserves zijn: 1. L. van Hemert (OBV Oostburg) 2,14, 2. E. van de Brande (De Smickel) 2,12, 3. J. van der Wege (ABC Breskens) 2,28. Zondag 29 oktober, Derde klasse A mannen: Rapide-Prinsenbeek, sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 14.30 uur. Ommoord- Goes en Pollux-Olympia. Vierde klasse A vrouwen: Rapide-Olym- pia, sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 12.45 uur. Ouden- bosch-Goes. Zaterdag 28 oktober, landelijk: Morres-Sovicos (tweede divisie vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. District: De Kikkers-Savok (pro motieklasse vrouwen), sportzaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. De Kikkers-De Sterre (promotie klasse mannen), sportzaal Aar denburg, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 28 oktober, landelijk: Tjoba-HKC (eerste klasse G), aan vang 15.30 'uur. TOGO-ACKC (derde klasse N), aanvang 15.30 uur. NIO-Luctor (derde klasse O), aanvang 15.30 uur. Afdeling: Stormvogels 2-BKC (eerste klasse), aanvang 14.00 uur. Zaterdag 28 oktober: Scheldesport 1-Shoe Rama Starz 1 (mannen rayon overgangsklasse A), sport hal 't Zwaantje Temeuzen, aan vang 19.30 uur. Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klasse: Zeeland Sport-Com Boys, Clinge-Lewe- dorpse Boys, Hontenisse-Oost- burg, Hansweertse Boys-Zeelan- dia, Graauw-Domburg, Schoon- dijke-Renesse. Zondag 29 oktober, Zeeuwse in- doorcompetitie. Mixed eerste klasse: De Schelde 2-Hulster Am bacht 1, Racketcentrum Temeu zen, aanvang 11.00 uur. Mannen eerste klasse: Hulster Ambacht 1- Schouwen Duiveland 1, Den Dul laert Hulst, aanvang 14.00 uur. Drive 1-Sluiskil 2, Racketcentrum Temeuzen, aanvang 11.00 uur. Zondag 29 oktober, Belgische competitie: HVSV-Desselgem (mannen), sporthal 't Zwaantje Temeuzen, aanvang 14.15 uur. HVSV-Superano 2 (vrouwen), sporthal 't Zwaantje Temeuzen, aanvang 13.00 uur. HV Hulst- Evergem Gent (vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 11.15 Zaterdag 28 oktober: Sjuttul 1- Astroïden 2, Sjuttul 2-Den Ossaert 1, Sjuttul 3-Stenge 3, Sjuttul 4- Stenge 4, sporthal te Cadzand van 13.00 tot 16.30 uur. Zondag 29 oktober: Groot Sas 1- Temeuzen 2, Groot Sas 2-Kolibrie 1, Groot Sas 3-Temeuzen 5, Vlaanderenhal Sas van Gent van 10.00 tot 13.00 uur. Temeuzen 4- Marathon 4, Temeuzen 7-Kolibrie 4, sporthal Oude Vaart Temeuzen van 10.00 tot 14.00 uur.

de Stem | 1995 | | pagina 47