Van Hanegem naar Al Hilal We Fototoestelletje in de coureursbroek Korbaeh heeft oren naar De Graafschap Schoenmaker waarschijnlijk als assistent mee naar Saudi-Arabië Grünholz op weg naar EK en WK Puskas vraagt begrip voor Ferencvaros UITSLAGEN standen u Hans Voi ploegled Voetbalji Nieuwe blessure Wouters Summiere aanpassing in boetesysteem van KNVB Nog geen beslissing over vervolging van Kluivert DE STEM SPORT Greg van Hest derde op wereldranglijst Enkelblessure Ronald de Boer Einde carriere lijkt in zicht Decheiver naar Freiburg Honkbalteam verliest van Cuba HINA sportnieuws KORT TVM zonder Rooks verder Nederlanders naar laatste zestien Krajicek uitgeschakeld Ailton naar Sao Paulo 'Werdekker een werkweigeraar' Jordi tot 2000 bij Barcelona Indians behouden kans op titel Osinga behoudt steun NOCNSF AUTOSPORT BADMINTON VOETBAL TAFELTENNIS IJSHOCKEY"^ DE STEM Nestor Rudy VOETBAL ZATERDAG 28 OKTOBER 1995 B2 Door Domien Esselink Doetinchem/Istanbul - Hoe wel beide partijen het ontken nen lijkt het vrijwel zeker dat Fritz Korbaeh maandag ge presenteerd wordt als de nieu we trainer van De Graaf schap. De bij Istanbulspor ontslagen oefenmeester hoopt na het weekeinde af te kunnen reizen naar Nederland. Korbaeh, in Istanbul de voorma lige assistent van hoofdtrainer Leo Beenhakker die eerder zelf opstapte, moet eerst de financiële kant van het ontslag nog afwik kelen met voorzitter Cem Uzan van Istanbulspor. „Cem is nu in Amerika en komt zondag of maandag terug", zegt Fritz Korbaeh over de gefortu neerde zakenman, die met een af koopsom over de brug zal moeten komen, want Korbaeh tekende in Turkije een contract voor twee jaar. Als De Graafschap ter sprake komt, draait Korbaeh er omheen. „Geen enkel contact? Ach, er wordt wat heen en weer geluld", reageert hij in onvervalst 'Korba- chiaans'. „Maar concreet weet ik niks. Ik hoor die verhalen ook wel, het zal wel zo zijn." Dan legt Korbaeh min of meer de vinger op de zere plek. „Je moet er eerst wel zelf uit zijn"zegt hij doelend op de afwikkeling van zijn ontslag bij Istanbulspor. „Nee, natuurlijk is dat nog niet het geval. Ik moet eerst proberen de zaak hier schoon te maken en dan zie ik het wel." Korbaeh heeft wel oren naar een contract bij De Graafschap, waar interim-trainer Hans van Doorn- eveld momenteel de tijdelijke vervanger is van de ontslagen Frans Korver. De Doetinchemse club lijkt de geboren Duitser op het lijf geschreven, hetgeen Kor baeh niet tegenspreekt. „Dat is altijd al zo geweest, dus wat dat betreft: Laat ze maar ko men. Ik wil wel. Eén ding is ze ker: een hoop mensen zijn altijd enthousiast geweest over een mo gelijke samenwerking. Laat En- zerink (voorzitter De Graaf schap, red.) maar bellen. Trou wens, waar is Van Kooten (voor ganger Enzerink, red.) gebleven? Ik heb hem destijds nog Kistema- ker door de strot geduwd. Ik zei dat-ie na die slapjanussen van trainers Kistemaker moest ne men. Dat is toch ook goedge- gaan?" „Maar goed, ik hoor 't al lemaal wel. Zojuist belde er ook nog iemand. Ik zou met Van Ha- negem meegaan naar Saoudi- Arabië. Ik zei: 'Laat mij nou effe lekker met rust, laat Willem die kamelen zelf maar te pakken ne men.' Even later hoorde ik dat Lex Schoenmaker met Willem meegaat en dat Frans Derks (voorzitter Dordrecht'90, red.) me zou bellen om Schoenmaker op te volgen. Prima, laat maar bellen, heb ik gezegd. Ik bedoel maar, ik zie 't allemaal wel." Den Haag (anp) - Wim van Hanegem heeft een nieuwe club gevonden. De onlangs bij Feyenoord ontslagen trai ner gaat naar Al Hilal in Saudi-Arabië. Van Hanegem heeft een contract tot en met 1998 getekend. Verder kreeg de coach van voor zitter prins Khaled Bin Mohamed Al Saud de toezegging dat hij een Nederlandse assistent en enkele Nederlandse spelers mag meene men. De overeenkomst met de club uit Riyad gaat onmiddellijk in. Van Hanegem was vrijdag niet voor commentaar bereikbaar, maar zaakwaarnemer Maarten de Vos en een woordvoerder van de club Tilburg - De Tilburgse atleet Greg van Hest is doorge drongen tot de top drie op de wereldranglijst 10 kilometer van de AIMS, de sectie weg- atletiek van de LAAF. Van Hest, vorig jaar te vinden op een twaalfde plaats, won af gelopen zondag een loop in Waddinxveen in 27 minuten en 50 seconden. Hij is daar mee de snelste Europeaan dit jaar op de 10 kilometer. Twee Kenianen gaan hem vooraf. Van Hest is de enige Nederlander die de afstand onder de 28 minuten liep. Wereldranglijst 1995 19 kilome ter: 1. Kimani (Ken) 27.41, 2. Lopuyet (Ken) 27.49, 3. Van Hest (Ned) 27,50, 4. Machuka (Ken) 27.52, 6. Osoro (Ken) 27.58, 7. Gebrselassie (Ken) 28.02 (Ken), 8. Hanneck (Zim) 28.08, 9. Evans (GBr) 28.13, 10. Mbui (Ken) 28.13. Wouters, die gisteren niet voor commentaar bereikbaar was, vierde dinsdag tegen FC Utrecht zijn rentree na een spierscheu- ring in het linker bovenbeen. Die hield hem vijf wedstrijden aan de kant. Nu wordt hij op zijn vroegst in december terugverwacht. Voor Amsterdam - Ronald de Boer is vrijdag licht geblesseerd geraakt. De middenvelder van Ajax zakte door de enkel. Zijn meespelen in het competitieduel tegen Roda JC, zaterdag in Kerkrade, is nog onzeker. Ajax reist maandag naar Zwit serland, waar woensdag het duel in de Champions League tegen Grasshoppers plaatsvindt. Direct na de wedstrijd wordt de thuis reis aanvaardt. Voor het thuis duel tegen Ferencvaros, op 6 de cember, zijn overigens nog kaar ten beschikbaar. In tegenstelling tot wat eerder bekend was gemaakt, kan een beslissing nog enkele weken op zich laten wachten. Dat heeft een woordvoerder van justitie vrijdag laten weten. Reden is dat de behandelende officier van justitie de kwestie nog moet be studeren. Bij het ongeluk in Amsterdam noord kwam de 56-jarige M. Putman uit Vlaardingen om het leven. Zijn vrouw raakte zwaar gewond. De auto van Putman werd in de flank aangereden toen hij met zijn auto wilde ke ren. De auto waarin Kluivert reed had de voetballer geleend van een vriend. De auto bleek bevestigden het nieuws. Lex Schoenmaker, coach van Dordrecht, zou zondag wel eens de reisgenoot van Van Hanegem kunnen zijn. De Hagenaar had ooit een wel heel kort contract met de Saudiarabische bond. Op het moment dat hij begin 1994 zou beginnen, waren Leo Been hakker en Wim Jansen, net ont slagen. Schoenmaker hoefde daarom ook niet meer te komen. De 48-jarige Schoenmaker wilde vrijdag niet bevestigen dat hij de reisgezel van Van Hanegem is. „Omdat dat te veel afleidt. Mijn ploeg speelt zaterdag een heel be langrijke wedstrijd, tegen koplo per AZ. Voorlopig houd ik me al leen daar mee bezig. Dat ben ik de club verschuldigd." Het Dor- drecht-bestuur houdt na de wed strijd tegen AZ een persconferen tie. Het heeft er alle schijn van dat dan het vertrek van de trai ner, begin dit seizoen overgeko men van ADO Den Haag, wordt aangekondigd. Over het Arabische voetbal wilde Schoenmaker nog wel iets kwijt. „Ik heb me destijds wel verdiept in het voetbal daar," aldus de trainer. „Al Hilal is één van de betere clubs, met goed spelers materiaal. Beenhakker en Jansen waren ook lovend over de facili teiten en de accommodaties in het land. Van Hanegem komt er gens terecht waar we niet min achtend over moeten doen. We hebben tijdens de WK kunnen zien dat ze er in Arabië ook al aan gewend zijn met een leren bal te spelen." Eindhoven - Jan Wouters is opnieuw voor minimaal vier weken uitgeschakeld. De 35-jarige PSV-routinier, die aan zijn laatste seizoen bezig is, scheurde gisterochtend bij het schieten van een bal tijdens de training de kuitspier in zijn linkerbeen. een spierscheuring staat een her stelperiode van vier tot zes we ken. De vraag is echter óf Wouters nog terugkomt. Het begint er steeds meer op te lijken dat hij het laat ste seizoen van zijn actieve car rière niet meer kan afmaken. Sinds de 35-jarige Utrechter bij na twee jaar geleden van Bayern München naar PSV kwam, heeft hij zich van de ene zware knie blessure naar de andere spier blessure gesleept. Zijn lichaam lijkt de inspanningen van een profvoetballer niet meer aan te kunnen. Deventer - Harrie Decheiver ver trekt naar de bundesliga. De aan valler van Go Ahead Eagles be reikte vrijdag een overeenkomst met de hekkesluiter in de hoogste Duitse competitie, SC Freiburg. Decheiver, topscorer van de Ea gles met acht treffers, tekent voor 2,5 jaar bij zijn nieuwe werkge ver. De afkoopsom is onbekend. Edwin Grünholz passeert de Kroaat Palic in het duel van het Nederlandse zaal voetbalteam met zijn voor naamste concurrent in het kwalificatietoernooi voor het EK en WK. Oranje won de wedstrijd met 6-4 is daarmee de Europese - en wereldtitel strijd dicht genaderd. De ploeg van bondscoach Ron Groenewoud begon in En schede flitsend, maar werd in de tweede helft even achter haald door de Kroaten. Oranje, dat tot nu toe alle kwalificatieduels won, moet zaterdag nog aantreden tegen Slowakije. De eerste plaats, die Nederland door de over winning alleen in handen kreeg, geeft recht op deelna me aan de EK en WK. FOTO ANP Enschede. WK-kwalificatie. Nederland - Kroatië 6-4 (3-3). 5. Grünholz 1-0, 7. De Bever 2-0, 12. Ludwig 3-0, 18. Pavlic 3-1, 19. Mavovic 3-2, 20. Pavlic 3-3, 24. Ludwig 4-3, 24. Martic 4-4, 33. Lettinck 5-4, 35. Grünholz 6-4. Boedapest (anp) - De Hongaarse voetbalheld Ferenc Puskas heeft in een open brief, die vrijdag in veel Hongaarse kranten is geplaatst, het gedrag van de Ferencvaros-aanhang aangeval len. „Ik veroordeel het fascistische en extremistische gedrag van hen. Maar," zo voegde hij er aan toe, „de club en de spelers moeten niet worden beoordeeld op het racistische gedrag van een handje vol fanatiekelingen". Zeist (anp) - Jos Staatsen, voor zitter betaald voetbal, heeft een aantal clubs valse hoop gegeven. Vooral FC Utrecht hoopte na de woensdag gedane uitlatingen van Staatsen over het boetesys teem op gedeeltelijke kwijt schelding van de straf van 150.000 gulden. Dat gebeurt echter niet. Staatsen sprak woensdag over veranderingen in dat systeem. De hoge geldstraffen brachten clubs, onverwacht en onver hoopt, in de problemen. Clubs, gestraft voor het wange drag van de supporters, zouden de tijd moeten krijgen hun aan hang in het gareel te krijgen. De voorzitter toonde begrip voor de ongerustheid bij de clubs. De werkgroep die het nieuwe systeem uitwerkte besloot an ders. De aanpassing geldt niet de hoogte van de boete, maar slechts de procedure. Aange klaagde clubs krijgen voortaan direct de gelegenheid tot ver weer. Tot nu toe kon het weer woord pas voor de beroepscom missie gegeven worden. De werkgroep - bestaande uit de voorzitters Van Praag (Ajax), Van der Velde (Heerenveen), Coenen (NEC), Scheringa (AZ) en Derks (Dordrecht '90) - blijft het lik-op-stuk-beleid derhalve ondersteunen. De UEFA bestrafte Ferencvaros onlangs voor racistische uitlatin gen van de aanhang in de Cham- pions-League-wedstrijd tegen Grasshoppers. Voor de oerwoud geluiden tijdens de wedstrijd te gen Ajax krijgt de Hongaarse kampioen binnenkort waar schijnlijk nog een boete. Het wangedrag van de eigen aan hang kreeg in Hongarije nauwe lijks aandacht. Het Nederlandse offensief vervolgens wel. De in gezonden brief van Nederlandse bekendheden, onder wie Cruijff en Rijkaard, in een Spaanse krant wekte de woede. Cruijff c.s. riepen Real Madrid op de Honga ren met grote cijfers te verslaan om ze op die manier te straffen voor de racistische uitingen eer der. De wedstrijd eindigde in 6-1. De brief van Puskas ging in veel kranten vergezeld van een hoofd redactioneel commentaar. Sport Plusz besteedde vijf pagina's aan de affaire, onder de titel „Een domme grap, of racisme". De Ne derlandse ergernis wordt be schreven als overdreven. „Mis schien kunnen ze beter eerst in eigen land rondkijken. Naar wat Feyenoord-supporters na de uit wedstrijd tegen Everton hebben uitgericht, bijvoorbeeld." De Ferencvaros-aanhang veroor zaakte woensdag problemen in de binnenstad van Boedapest. Een tram met 200 supporters van plaatsgenoot Ujpest Dozsa werd aangevallen door 34 skinheads, die clubliederen van de Hongaar se kampioen zongen. De rivaliteit tussen de hoofdstedelijke clubs is Amsterdam (anp) - Het openbaar ministerie in Amsterdam neemt nog geen besluit over een mogelijk gerechtelijke vervol ging van Ajacied Patrick Kluivert in verband met een aanrij ding met dodelijke afloop op 9 september. niet verzekerd. Het technisch rapport van het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk is inmiddels afgerond. Daaruit blijkt dat Kluivert te hard heeft gereden, wat hij ove rigens heeft toegegeven. De exacte snelheid wil politie noch justitie bekendmaken. Havana - Het Nederlands honk balteam heeft de eerste wedstrijd in het toernooi om de Intercon tinental Cup in Havana verloren. Cuba was met 12-2 in zeven in nings te sterk. Vincent Ronnes Shenzhen - Viatcheslav Ekimov zoekt, zoals een hondje het doet, een boom op. Djamolidine Ab- doesjaparov probeert in de bus in een onhandige houding dro menland te bereiken. Hun team genoot Erik Dekker draait op het parkeerterrein een rondje met in zijn hand een videocame ra. Je moet tenslotte wat, als je en kele uren moet zien door te ko men omdat de Chinese douane autoriteiten het nuttig achten de 300 volgers van de Ronde van China keer op keer hun paspoort tevoorschijn te laten halen en weer op te laten bergen. Natuurlijk, het is behelpen in dit niemandsland tussen kapita listisch Hong Kong en commu nistisch China. Maar waarom laten de fietsende miljonairs zich na een inspannend seizoen nog naar de andere kant van de wereld slepen? Ze vrezen het eten, ze zijn goede hotels ge wend. „En het is er nog commu nistisch ook," verzuchtte Rob Mulders toen hij gistermiddag in Shenzhen voor de eerste keer op Chinese bodem zijn fiets be klom. Waarom halen ze zich al deze el lende op de hals? Het antwoord is hier niet anders dan in de kapitalistische wereld: geld. „Elke wedstrijd die ik kan win nen, is interessant voor mij," vertelde Ekimov begin van de week. Dat zijn vrouw was mee gekomen, was slechts omdat ze klaagde dat ze anders samen he lemaal niet aan vakantie toe kwamen. Nu kon de heer des huizes nog een centje bij-sch nabbelen. Winnen vindt Ekimov leuk als ieder ander, maar hij is vooral geïnteresseerd als er goed geld mee te verdienen valt. Hetgeen in China dus het geval is. Voor de eindoverwinnaar ligt er bijvoorbeeld 80 mille klaar. In totaal is er in de Volksrepubliek voor de heren fietsers dezer da gen 320.000 gulden te verdienen. Voor vervoer, zowel naar als in China, onderkomen en voedsel wordt gezorgd door het Ameri kaanse organisatiebureau, dat ook nog eens 70 eigen medewer kers overvloog. En ook die moe ten eten en slapen. De Chinezen staan immer vrien delijk glimlachend, maar onbe grijpend en op vele meters af stand toe te kijken. Van hen of van hun regering is geen geld te verwachten. Gelukkig voor de Amerikanen is het in China ver boden om in tijdschriften, kran ten of op televisie reclame te maken voor sigaretten. Door on geveer 1.5 miljoen gulden in dit evenement te stoppen, kon siga rettenmerk Kent toch wat aan haar bekendheid in het land doen. Met dank van de heren brood fietsers. Tussen hen fietsen er ook die zich ervan bewust zijn in een land te vertoeven waar ze an ders nooit van hun leven terecht zouden komen. De Italianen Da- vide Cassani en Max Sciandri bijvoorbeeld stopten gisteren - mede als bewijs deze wedstrijd niet zo bar serieus te nemen - voor de start van de eerste etap pe in Shenzhen in plaats van etenswaar een fototoestelletje in hun rugzak. Hun kiekjes van gistermiddag zullen helaas niet in het familie album komen, want het par cours was uitgezet over 55 kilo meter kaal beton, een autosnel weg in aanleg. Eerste etappe: 1. Nazon (Fra) 54 km in 1.18.22, 2. Abdoesjaparov (Oez), 3. Ventura (VSt), 4. Piziks (Let), 5. McCarthy (VSt), 6. Colon- na (Ita), 7. Aranguren (Spa), 8. Fortner (VSt), 9. Planckaert (Bel), 10. Pierce (VSt). Algemeen klassement: 1. Hegg (VSt) 1.23.24, 2. Nardello (Ita) 0.03, 3. Alvis (VSt) 0.07, 4. Ran dolph (VSt), 5. Hamilton (VSt) 0.09, 6. Mizoerov (Kaz), 7. Ekimov (Rus), 8. Chiurato (Ita), 9. Gau- mont (Fra), 10. Bishop (VSt). Den Haag - Het einde van de loopbaan van Steven Rooks nadert. Cees Priem besloot vrijdag geen gebruik meer te maken van de diensten van de 35-jarige wielrenner. Rooks had graag nog één seizoen bij TVM gereden om zijn loopbaan af te bouwen. Rooks had Priem verzocht nog een jaar met hem door te gaan. Een programma met enkele klassiekers en de begeleiding van talen ten, stond de routinier voor ogen. Priem zag er niets in. Het aanhouden van Rooks zou ten koste gaan van de jongere mensen in zijn ploeg, die volgend jaar 21 man telt. „Een moeilijke beslissing", noemde Priem het vrijdag. „Hij heeft zich altijd positief tegenover de ploeg opgesteld. Maar er komt een moment dat je voor de jeugd moet kiezen." Grubbenvorst - André Vermeer en John Tijssens, beiden uit Til burg, hebben zich tijdens het WK driebanden in Grubbenvorst geplaatst voor de laatste zestien. Vermeer won in de eerste ronde met 3-1 van Björn Lohmander uit Zweden. De volgende tegenstander van de nationaal kampioen is Ramon Rodriguez uit Peru. Tijssens, Europees kampioen van 1994, maakte een achterstand van 2-0 tegen de de Deen Brian Knudsen goed en versloeg hem met 3-2. Zijn opponent in de tweede ronde is Chang Sup uit Zuid- Korea. Zoals bekend ontbreken vanwege het eeuwig durende conflict tussen de profs van de BWA en de amateurs van de UMB al grote namen op het WK. Grubbenvorst. WK driebanden, wereldbond UMB. Eerste ronde: Tijssens (Ned) - Knudsen (Den) 3-2 (7-15 9-15 15-815- 10 15- 9/0,938-0,876), Vermeer (Ned) - Lohmander (Zwe) 3-1 (15-7 14-15 15-7 15- 9/1,072-0,703), Efler (Oos) - Connesson (Fra) 3-0 (15- 7 15-8 15-6/1,551- 0,777), Kostistansky (Oos) - Theriaga (Por) 3-1 (15-7 15-6 13-15 15-10/1,611-1,085). Essen - Richard Krajicek is er op het sterk bezette tennistoernooi in Essen niet ingeslaagd de halve finales te bereiken. De Hagen aar, die donderdag in de derde ronde de Duitser Boris Becker uit schakelde, verloor van de Fransman Arnaud Boetsch in twee sets: 6-4 6-2. Essen. Mannen, 3,3 miljoen gulden. Kwartfinale: Boetsch (Fra) - Krajicek (Ned/13) 6-4 6-2, Washington (VSt) - Enqvist (Zwe/9) 7-5 6-4, Sampras (VSt/2) - Courier (VSt/7) 6-2 7-6, Muster (Oos/3) - Bruguera (Spa/11) 6-4 7-6. Indeling halve finales: Sampras - Muster en Washington - Boetsch. Lissabon - Benfica kan dinsdag in de tweede wedstrijd tegen Ro da JC in de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi waar schijnlijk niet beschikken over de Braziliaan Ailton. De midden velder keerde vrijdag terug naar zijn vaderland. Hij wil gaan voetballen bij Sao Paulo. Beide clubs kwamen al tot een principe-akkoord, Ailton moet het contract nog tekenen. De speler kwam dit seizoen vanuit Brazilië naar Benfica. Roda JC verloor in Lissabon de eerste ontmoeting met 1-0. Waalwijk - De ruzie tussen RKC en Hans Werdekker duurt voort. De 36-jarige verdediger, die zich na onenigheid met trainer Van Veen op 11 september ziek meldde, had zich vrijdag voor een ge sprek bij het bestuur moeten melden. Werdekker bleef weg, zon der af te bellen. Werdekker kreeg ruzie met Van Veen omdat hij zich te goed acht te voor de reservebank. Gesprekken met de trainer en het bestuur, dat wel begrip voor het standpunt van de routinier toonde, lever de geen oplossing op. Wel kreeg de oud-Ajacied toestemming naar een andere club uit te zien. Werdekker vond de afgelopen weken nog geen nieuwe werkgever. Daarom sommeerde het RKC-bestuur de speler weer naar het sta dion te komen. „Wij denken dat Werdekker weer arbeidsgeschikt is. Daarom lijkt dit verdacht veel op werkweigering. Wij gaan de ar- bo-dienst vragen te onderzoeken of de speler nog echt ziek is", al dus manager Henk van Delft. Werdekker noemt zich zelf overspannen. „Voor mij is de situatie bij RKC onwerkbaar, ik kan er niet meer functioneren. Bij een an dere club wel." BARCELONA (ANP) - Het bestuur van Barcelona wil het con tract met Jordi Cruijff openbreken tot juni 2000. De huidige ver bintenis met de aanvaller loopt nog door tot juni 1997. Het bestuur en Cruijff hebben een principe-akkoord bereikt over de verlenging van het contract. Er moeten nog een paar kleine de tails aangepast worden en daarna verwacht de zoon van trainer Johan Cruijff zijn handtekening onder het contract te kunnen zet ten. Cruijff is herstellende van een knieblessure. Hij heeft de training hervat en hoopt over twee weken zijn rentree in het eerste elftal van Barcelona te kunnen maken. Cleveland - De Cleveland Indians hebben donderdag de spanning teruggebracht in de World Series. De ploeg versloeg in eigen huis de Atlanta Braves met 5-4. Na vijf wedstrijden is de stand nu 3-2 in het voordeel van de Bra ves, die zaterdag aan een thuiszege genoeg hebben voor het eerst de World Series te winnen. Den Haag - Schermster Pernette Osinga behoudt financiële steun van NOCNSF in haar aanloop naar de Olympische Spelen, vol gend jaar in Atlanta. Osinga bereikte daarover vrijdag overeen stemming. Tijdens de wereldkampioenschappen in Den Haag werd Osinga in de eerste ronde van het degentoernooi uitgeschakeld. NOCNSF draaide daarna de geldkraan dicht. Osinga reageerde verrast. „De WK waren geen kwalificatie voor Atlanta", aldus de Voorburgse. Osinga moet op 1 april 1996 bij de beste zestien van de wereld ranglijst behoren om in Atlanta te mogen schermen. De Neder landse is negentiende, ze heeft nog negen toernooien om drie plaatsen te stijgen. Suzuka. Grote Prijs van Japan, Formule 1. Eerste kwalificatietraining: 1. Schumacher (Dui) Benetton 1.38.428, 2. Hill (GBr) Williams 1.39,032, 3. Hakkinen (Fin) McLa ren 1.39,127, 4. Alesi (Fra) Ferrari 1.39,142, 5. Coulthard (GBr) Willi ams 1.39,155, 6. Frentzen (Dui) Sauber 1.40,010, 7. Irvine (GBr) Jordan 1.40,153, 8. Berger (Oos) Ferrari 1.40,305, 9. Herbert (GBr) Benetton 1.40,349, 10. Barrichello (Bra) Jordan 1.40,381. Eredivisie. BCO/Bali - Culemborg 2-6. Straffen betaald voetbal. Schor singen. Twee wedstrijden: Petrov (FC Twente). Eén wedstrijd: Oosterhof (Cam- buur), Taument (Excelsior), Does burg (Heerenveen), Kromheer (Volendam). Voorlopig geschorst: Van Zwam (Fortuna), Nijholt (Volendam). België. Standard - Anderlecht 2-4. Stand: Brugge 13-27, Lierse 13-27, Anderlecht 14-27, RWDM 13-24. Duitsland. Karlsruhe - Freiburg 1-1, Köln - M'gladbach 0-2. Stand: Bayern M. 10-24, M'glad' bach 11-22, Dortmund 10-21. Frankrijk. Auxerre - Lille 1-2, Cannes - Monaco 1-1, Le Havre- Nantes 0-1, Lens - Guingamp 0-1 Martigues - Bordeaux 3-1, Mont- pell. - Gueugnon 2-2, Lyon - Bas- tia 1-1, Rennes - Nice 1-0, Stras bourg - St-Etienne 3-1. Stand: Metz 15-32, Paris SG 15- 31, Lens 15-29. Zwitserland. Grasshoppers - Lu gano 1-0. Stand aan kop: Gras- shoppers 15-35, Neuchatel Luzern 15-28, Sion 15-28, St. Gal len 15-21. Klazienaveen. Europa Cup voof landskampioenen, vrouwen. Tweede ronde: Haka de Treffö» (Ned) - Corenne (Bel) 4-0. Hakatf Treffers naar derde ronde. Scheemda. Europa Cup voor be kerwinnaars, vrouwen. Tweede ronde: Reflex Scheenw (Ned) - Troedovie Moskou (B"s' 0. Reflex Scheemda naar de dera ronde. r TJ Bana Hodonin (Tsj) - Team oa laxis Lübeck (Dui) 2-4. Eredivisie. Tilburg - Dordrecht, 10-3 (5-0 0-3 5-0), Nijmegen Heerenveen 8-2 (4-1 1-1 3-0). poor Fred Rabout Hoofdplaat - Zorgelijke zes opeenvolgende neder! deraan in de vierde klas Trainer Jan Peters zag hei morgen voor de wedstrijdS slag indienen bij bestuurs Benny Pielaat, jarenlang basisspeler en ooit trainer vi vrouwen in Hoofdplaat, n< tot het bestuur er in is ges' een nieuwe man aan te tre! de honneurs waar. Toch wi laatste man en aanvoerder Thomaes de zwarte Piet rii Peters te spelen en wil hi| woord degradatie nog niet uitspreken. Thomaes, met zijn 32 jaar dagen ouder dan Richard C lo) de nestor van de geel-zw, beseft dat de slechte resu nergens anders te zoeken zij bij de spelers, inclusief hei „We hebben niemand meer ploeg op sleeptouw kan nem het verleden hadden we jo als Henk Ottens, Stanny mans of Mark Boekhout, d het wat minder ging de plc bovenop konden brengen, droeg in zijn eentje Hoofd Stanny of Mark wist altij een goaltje mee te pikken. Dat missen we. Vooraan h^ we tien kansen nodig om er te prikken, achteraan heeft genpartij aan een halve kaï noeg om te scoren. Pak de strijd tegen Vlissingen. Van tig, dertig meter gaan de bal bij ons in. Wij kunnen voor goal nog niet scoren. Het lir niet alleen aan onze voor! maar het zit in elke linie fou| danks dat, en daar blijf ik de sfeer goed. We gaan no; ten pakken. Feit is dat de kloof met di groter wordt en het er ni paald rooskleuriger op wori gaan er maar van uit dat vJ een aantal ploegen, dat e- ons onderaan bivakkeert, n hebben. Daar moeten we p tegen pakken. Iedereen wist wens voor aanvang van de petitie hoe de zaken hier Duip er bij stonden. Mare ke is gestopt, Robby Jonkrr Serge de Ruysscher voetbal bij respectievelijk Terneuz: IJzendijke. Drie jongens c gewoon niet konden misse: Daarom treft Jan Peters] blaam. Het enige was mi: dat hij te lang bij Hoofdpl Hij trainde er al de jeugd tweede. Nu werkt hij nog met veel van die jongens, licht kon hij op hen de prikkels niet meer overbr Bij de oudere garde was d geen belang. Zij weten en j fen heus wel wat het voetbaj vierde klasse van hen Trouwens, vorig jaar wild met Jan verder. Dan moet Van onze verslaggever Axel - Hans Vogelaar (5' nieuwe ploegleider van c Stichting Bevordering 2 Discount Centre zijn bijl bander, die een jarenlan het wielerwereldje. Vogelaar gaat met trainen van de Parel en assistent leider John-Paul van de A he nieuwe wielerfoj: klaarstomen vóór het s 1996. Bondscoach Gerrie 1 mann heeft Vogelaar min oi naar voren geschoven als dj te persoon voor de Zeeuw: lerformatie. De keuze w; ook snel gemaakt. Vogelaar heeft jarenlang dingen (voor trainer en t: gen) verzorgd voor de K Daarnaast is hij al vele jai stuurslid van de Verenig! Beroepswielrenners (V Verder heeft hij veel beroe ners begeleid, zoals Henni Per, Jac. van Meer, Adrie Van onze sportmedewerke Terneuzen - De Zeeuws presteerd. De jongens t Dordrecht em de meisje respectievelijk Dordrecl nederlaag van de jonger De jongens tot en met 15 j waarop niets af te dingen Dordrecht. Bij de pauze w n\T A° ^an<froep (Terneuzei (NAC, ex-Temeuzense Bo; onecht in buitenspelpositi te licht voor Dordrecht, stand 3-0 scoorde Marcel e meisje tot 14 jaar prei op vrij overtuigende wijz Miriam van Belzen (Arne "hnkster Marie-Jeanne «eland met 3-2. Alle tr Vos. Een eveneens uitbli nog maar 12-jarige Thea oen m het kader van de v voor afdelingsteams afge

de Stem | 1995 | | pagina 46