«kshop ert Parkeren in Sluis probleem Veertig procent minder auto's over Reuzenhoeksedijk 'Een wilde wingerd groeit wilderig' w is ver weg ichtbij.... ven uw cenario POLITIE rapport SPORT in het kort Jraakmanlaan 22 maalweg 108 ïgentenstraat 46 Populierenstraat 6 Auto's weren in woonwijken Kortere wachttijden voor chauffeurs door nieuwe containerterminal bij Dow VV Terneuzen in nieuw sportcomplex Twee jaar celstraf en boete voor handel in amfetamine 6Financiële meevaller al in begroting 1996 verwerken' KOOP assurantiën makelaardij van Makelaars lis èn leven vel kom voor JBLIJVEND >THEEKSHOP peStem ZEELAND C3 Onverbeterlijke winkeldief gepakt Forse eisen voor reeks inbraken om drugs te kopen Concert in kerk van Philippine met een SIEMENS S3 GSM-telefoon r gerrit dejonge axel Cantorij zingt in Sas van Gent BER 1995 X tj lit-levelbungalow, met inpan- uin (perceel is 550 m2 groot), tenen vloer, slaapkamer, bij- woonkamer met fraaie parket- ruime woonkeuken, overloop, ;et ligbad, wastafel, toilet. De m voorzien van gr.deels elek. }it unieke object is direct té nieuwde woning, met prachtig bvaart over kanaal Gent- i'jnen/dubbelglas, nwe. c.v. en luken, woonkamer, nwe. bad- zolder met 3 nog af te werken pssante vraagprijs. Eengezinswoning met berging il met toilet, woonkamer, keu badkamer met douche, berg- plavuizen vloer. Deze woning |den. uden eengezinswoning met hal met toilet, uitgebouwde, fet schuifpui naar terras, uitge- [keuken, bijkeuken; 3 slaapka- l douche, zolderberging. Deze linvaarden. Iresu/faten zijn wij voor onze relaties woningen in diverse prijsklassen. pr onze zeer gunstige condities Hoek 0115-431380 (fax 0115-432383) f SchoondijkeS tel.(Oil5) 614700 tel. (Oil 5) 565391 ZATERDAG 28 OKTOBER 1995 dan onze verslaggever jerneuzen - Het aantal auto's Jat gebruik maakt van de Reuzenhoeksedijk in Terneu- zen is sinds de afsluiting me dio september gedaald met z0'n veertig procent. Voor de blokkade Van het gedeel te vanaf Terneuzen naar de Mar- garethadijk reden er dagelijks 3500 voertuigen over. Dat zijn er nu nog tweeduizend, meldt gemeentewoordvoerder F. Neve. Volgens Neve is niet aan te geven hoeveel automobilisten ge bruik maken van de smalle weg langs het afwateringskanaal bij Othene. De bewoners van het buurtschap menen dat de situatie door de afsluiting van de dijk on veiliger is dan voorheen omdat met name veel woon-werkver- keer Oost-Zeeuws-Vlaanderen richting Terneuzen en omgekeerd gebruik maakt van dat weggetje. De gemeente onderschrijft die mening vooralsnog niet. Wel lijkt het erop dat er inderdaad sprake is van een nieuwe sluipweg. Im mers, de tweeduizend voertuigen die nu per etmaal nog over de dijk komen, zijn niet alleen van het zogenaamde bestemmings verkeer. Volgens Neve is het even afwach ten hoe het verkeer ter plaatse zich de komende tijd ontwikkelt. De verwachting is toch dat min der automobilisten uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen voor de rou te langs het afwateringskanaal zullen kiezen nu de winter in aantocht is. Doordat het steeds vroeger donker wordt en het weer verslechtert, zullen de 'sluipbe- stuurders' wellicht de weg langs het afwateringskanaal links laten liggen. Door middel van nieuwe verkeerstellingen houdt de ge meente de vinger aan de pols. De Reuzenhoeksedijk blijft nog zeker vijf jaar afgesloten voor het autoverkeer. Over vijf jaar is een deel van de nieuwe woonwijk Othene klaar en is de Reuzen hoeksedijk op die plaats ver breed. De dijk is dan een van de ontsluitingswegen van de nieuwe wijk. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Het terugdringen van het parkeren in de woonwijken van Sluis blijft een probleem. Jaarlijks komen meer dan een miljoen voertuigen in het West- Zeeuws-*'laamse koopstadje. Veel bestuurders proberen een gratis parkeerplaats te bemachtigen. Dat staat in de gemeentebegro ting van Sluis-Aardenburg voor het komende jaar. De gemeente werkt eraan om de parkeeroverlast in de woonwij ken terug te dringen. Eerder is dat al gebeurd in het plan Oost. Daar was eerst sprake van invoe ring van een pasjessysteem om de bewoners van de wijk voorrang te geven bij het parkeren en de be- zoeners uit te laten wijken naar andere straten. Degemeente zag daar echter van af omdat de menskracht ontbrak om dat te controleren. De werkgroep die het verbete ringsplan voor Plan Oost opstel de vreesde dat daardoor nog meer ergernis zou ontstpan. Daarom viel de keuze op ver. eersmaatre gelen zoals het instel. In van één richtingsverkeer in straten langs de wijk om het parkeerprobleem te remmen, en het aanleggen van verkeersdrempels. Nu is een werkgroep aan de slag gegaan om eerst de knelpunten in de Steenen Beer op een rijtje te zetten. Ook daar volgen waar schijnlijk soortgelijke maatrege len om het parkeren terug te dringen. De Steenen Beer omvat het gebied tussen Nieuwstraat, Plompe Toren, Oude Kerkstraat, Smeestraat, het Kanaal en de Wallen tussen de West- en de Zuidpoort. In de begroting constateert het college van burgemeester en wet houders dat het begin dit jaar geïnstalleerde parkeerverwij- zingssysteem goed functioneert. Verder meldt het college dat eind dit jaar een evaluatie plaatsvindt van de vorig jaar ingevoerde fis calisering van de parkeerbelas tingen. Voorheen moesten chauffeurs vaak lang wachten voor hun tankwagen kon worden gevuld. Tegenwoordig rijden zij met een lege container naar de nieuwe loods, deze wordt daar met een kraan vervangen door een volle container. Daarna kunnen de chemische vloeistoffen en plastics meteen naar de plaats van be stemming worden vervoerd. De lege container wordt gevuld en als de volgende wagen komt kan alles weer van voor af aan begin nen. De kraan waarmee de con tainers worden verwisseld, een zogenaamde reach stacker, kan maximaal vijf containers met een gewicht van 45 ton op elkaar sta pelen. De terminal heeft een op pervlakte van 16.000 m2 er kun nen vijfhonderd containers in worden opgeslagen. Op termijn zullen door de nieuwe installatie >.Maar zo werkt het systeem niet, legde officier van justitie mr. D. Veurink hem tijdens de behande ling uit. „Als er wordt gekozen, is «at door justitie en niet door U. Als er absoluut helemaal nul komma nul niemendal valt te ha len, ja dan maakt u een kans op vervagende hechtenis. Eerder niet." Gisteren besliste de recht bank dat F. niet mag gaan zitten ®aar moet gaan betalen. En om bat F. dat geld niet zegt te heb ben, wordt binnenkort zijn twaalf jaar oude bankstel en zijn even- oude televisie verkocht. De 36-jarige J. V. uit Wouw had evenmin reden tot gepaste vreug de. Op 27 april werd hij door de rechtbank veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk en werd zijn auto verbeurd verklaard, V. handelde °P bestelling in harddrugs en voorzag op die manier de gebrui kers in Reimerswaal en Borsele van heroïne en cocaïne, e finale afrekening kwam giste- Met enig feestvertoon werd De Wingerd, school voor Voortgezet Speciaal Onderwijs, officieel in gebruik genomen. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze verslaggeefster Terneuzen - Chemiegigant Dow investeerde 2,5 miljoen gulden in een nieuwe containerterminal, die gisteren officieel in ge bruik werd genomen. Met deze op- en overslagplaats worden wachttijden voor chauffeurs met zo'n zeventig procent verkort. Van onze verslaggeefster Terneuzen - „De planten kunnen nu gaan groeien," aldus directeur van De Wingerd P. Gelleit gistermiddag tijdens de officië le opening van de school voor Voortgezet Speciaal Onderwijs (VSO). Leerlingen Anne en Olaf plantten samen met mevrouw De Gucht, echtgenote van de on langs overleden secretaris van het schoolbe stuur, een wilde wingerd. „Een wilde wingerd groeit wilderig," zei het hoofd van de school met gevoel voor symbo liek. Na drie jaar kon het gebouw aan de Oranje straat in Terneuzen opnieuw in gebruik wor den genomen. Dat ging niet zonder slag of stoot. De locatie behoorde voorheen ook toe aan De Wingerd, toen nog een afdeling van de Jacob Catsschool. Het ministerie van On derwijs vond het gebouw overbodig en de leerlingen moesten daarom verhuizen naar een andere locatie van de Catsschool. Op 7 juni fuseerde De Wingerd, waar onder wijs werd gegeven aan Zeer Moeilijk Lerende Kinderen (ZMLK), met de school voor Spe ciaal Onderwijs (SO) en VSO De Regenboog in Hulst. Deze samenvoeging was volgens de besturen noodzakelijk om het onderwijs voor deze groep in Zeews-Vlaanderen te behou den. Steeds vaker kwamen er namelijk signa len dat het ZMLK-onderwijs in deze regio zou moeten wijken om tot één school te ko- waarschijnlijk drie arbeidsplaat sen verloren gaan, meldt de woordvoerder H. van Diel van Dow. Logistiek manager W. Vrij land van Dow verwacht dat de vraag naar verladingen in contai ners steeds meer zal toenemen. „Op beperkte schaal worden nu plastics in korrelvorm in de loods verladen. Dow zal dat in de toe komst uitbreiden. Een volgende stap zou een kleine terminal kun nen zijn voor de behandeling van containers bestemd voor vervoer via de binnen- en kustvaart. Daarnaast streven we ernaar om produkten in de toekomst direct uit de fabriek te verladen zonder tussenopslag. We proberen de op slagduur van onze produkten zo veel mogelijk te bekorten. Met de nieuwe terminal zijn de mogelijk heden wat dit betreft in ieder ge val al uitgebreid." Zoetermeer (anp) - De poli tie van Zoetermeer heeft donderdag in een warenhuis in die plaats een onverbeter lijke winkeldief in de kraag gevat. Uit een eerste onderzoek is gebleken dat de man, de 26- jarige D. H. uit Middelburg, al 105 keer eerder is aange houden voor dit vergrijp. H. probeerde in Zoetermeer een leren jasje ter waarde van bijna 500 gulden te ont vreemden. De man is in verzekering ge steld en wordt voorgeleid bij de officier van justitie in Den Haag. Middelburg - Het was een kleine tegenvaller voor de 49-jarige Terneuzenaar T. F. Eind 1989 was hij betrokken bij een om vangrijke handel in amfetamine en ander kwalijke goedjes en kreeg daarvoor een gevangenisstraf van twee jaar plus een boe te van 25.000 gulden opgelegd. Geld had hij niet, zo zei hij, dus dan maar gaan 'zitten' voor dat geld. ren doordat de officier toepassing van de plukzewet had gevorderd en de rekenmeesters van justitie hadden becijferd dat V. aan de hele handel 29.375 moest heb ben verdiend. Daar gingen nog wat kosten en de waarde van de verbeurdverklaarde auto af zodat er per saldo 25.000 gulden door V. aan justitie moet worden betaald. Heeft hij dat geld niet, dan 'mag' hij 125 dagen gaan 'zitten'. Mocht V. slechts een gedeelte betalen, dan wordt dat niet verrekend met de dagen vervangende hechtenis, maar blijven het de volle 125 dagen. Van onze correspondent Middelburg - Voor de rechtbank in Middelburg eiste donderdag officier van justitie mr. D. van der Bel tegen de 32-jarige Vlis- singer A. B. een gevangenisstraf van twee jaar waarvan zes maan den voorwaardelijk wegens ze ker 51 inbraken en diefstallen, die het afgelopen jaar in Middel burg en Vlissingen werden ge pleegd. Het geld had B. nodig om hard drugs te kopen. Eerdere pogin gen om zich te laten afkicken in de Reilof mislukten omdat hij zich aan de afspraken onttrok. Tegen de 26-jarige M. B-H. uit Vlissingen werd een gevangenis straf van zes maanden (of 240 uur dienstverlening) plus zes maanden voorwaardelijk geëist. Als bijzondere maatregel moet B-H. zich laten behandelen door een afkickcentrum. De Vlissinger wordt ervan verdacht de laatste maanden van 1994 diverse inbra ken en diefstallen in Vlissingen te hebben gepleegd. Het geld dat een en ander opleverde ging op aan harddrugs. Uitspraak in deze zaken over veertien dagen Leden van voetbalvereniging Terneuzen leggen de laatste hand aan de bebording. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Terneuzen - De bewondering was groot bij velen die de nieuwe sportaccommodatie van de voetbalvereniging Ter neuzen voor de eerste maal in ogenschouw namen. Opmer kingen als 'uniek', 'de mooiste accommodatie bij de ama teurs in Zuid-Nederland', drongen met regelmaat tot het gehoor van de vele aanwezi gen door. Het was dan ook niet misplaatst dat de trotse Terneuzen-voorzit- ter Anton Hermus het woord 'pa rel van het zuiden' in zijn mond nam toen hij de inleiding tot de officiële opening van dit sport complex in gang zette. Uit de mond van de voorzitter van de 'Stichting Accommodatie', Jan van de Sande, konden de de aan wezigen afleiden dat de tot standkoming van dit complex niet altijd van een leien dakje liep. „Even zagen we het niet meer zitten, maar de pep-talk van wethouder Piet Hamelinck zorgde dat er opnieuw een vonk van enthousiasme oversprong en vanaf dat moment, gesterkt door de subsidie van anderhalf mil- lioen, zijn we met overtuiging aan dit karwei begonnen. Gedu rende tien maanden hebben zo'n 20 tot 30 vrijwilligers ons op een gigantische wijze ondersteund." Het resultaat is er ook naar. In de wandelgangen kon opgetekend worden dat het totale complex de drieënhalf miljoen overschrijdt. Het was wethouder Hamelinck die de officiële openingshande ling voor zijn rekening nam door het onthullen van de gedenk steen. De W Terneuzen vierde niet al leen deze opening. In combinatie werd tevens het 75-jarig bestaan herdacht. Tal van aanwezigen uit de Zeeuwse sport- en voetbalwe reld waren aanwezig om hun be wondering en felicitaties over te brengen. (ADVERTENTIE) Philippine - De drie muziekgezelschappen in de gemeente Sas van Gent treden vandaag voor de eerste keer in hun geschiedenis geza menlijk op in de r.-k. kerk in Philippine. De optredende gezelschappen zijn St. Cecilia uit Philippine, Eikels worden Boomen uit Westdorpe en De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen... Oranjestraat 5 - Telefoon 0115-562710 Winkelinbraak Axel - Gisternacht is ingebro ken in een winkel aan de Wil- helminastraat te Axel. Ont vreemd werd een grijze Puch Typhoon bromscooter ter waarde van' vijduizend gulden. De 60-jarige eigenaar werd bo vendien geconfronteerd met een braakschade van enkele duizenden guldens. Hardrijders Kuitaart - Bij een gistermorgen op de Hulsterweg binnen de bebouwde kom van Kuitaart gehouden snelheidscontrole werden 34 weggebruikers be keurd wegens te hard rijden. Gecontroleerd werden 410 voertuigen met als hoogst ge meten snelheid 82 kilometer per uur. Aanrijding Terneuzen - Een 25-jarige au tomobilist uit Terneuzen zag te laat dat een voor hem rijdende personenauto bestuurd door een 23-jarige vrouw uit Hulst remde en knalde er achterop. Bij de aanrijding, die gister morgen omstreeks half elf ge beurde in de Axelsestraat in Terneuzen, bleef het verder bij materiële schade aan beide voertuigen. Aanhoudingen Terneuzen - De politie van Ter neuzen heeft donderdagavond op de Eerste Verbindingstraat te Terneuzen een 24-jarige man uit Bredene (B) en een 27-jarige vrouw uit De Haan (B) aange houden die in het bezit waren van een kleine hoeveelheid heroïne. De drugs werden in beslag genomen en beiden kre gen een verbod opgelegd zich de eerstkomende vier weken niet in Terneuzen te vertonen. Woninginbraak Vogelwaarde - In de loop van afgelopen donderdag werd in gebroken in een woning aan de Hazelaarstraat te Vogelwaar de. De 49-jarige bewoner miste bij thuiskomst twee kristallen kandelaars. men voor heel Zeeland. Leerlingen uit Zeeuws-Vlaanderen zouden dan 'het water over moeten'. „Gelukkig kwam het niet zover," meent Gel- ieit. Na heel wat ambtelijke paden te hebben bewandeld, kon De Wingerd terugkeren naar het oude gebouw. „Vooral dankzij sponso ring van het bedrijfsleven en steun van de ge meenten Hulst en Terneuzen," benadrukt de directeur. Het verschil is dat de school zich nu richt op jong volwassenen van het VSO. In Hulst is tegenwoordig de afdeling voor de jongere leerlinge van het SO gevestigd. Met twee theorie-, een vak- ën een huishoud- kundelokaal kunnen de leerlingen van De Wildert nu hun weg vinden naar een zo zelf standig mogelijk leven. BeVoBo Terneuzen Temeuzen - Bij de returnwed strijden in de volleybalcompe titie in Terneuzen vielen weinig verrassingen te noteren. Er wa ren praktisch geen verschillen met de uitslagen van de eerste ontmoetingen, uitzonderingen daargelaten. Dat was met name in de tweede klasse A, waar koploper Ver- vaet onderuit ging tegen hek- kesluiter Dees 2. In de eerste klasse B was dat hetzelfde met De Pooter, dat in de eerste ont moeting V&V met 3-0 klopte en nu met 1-2 verloor. De Pooter blijft aan kop, maar kan geen afstand nemen van A&A 1 en Beldo. Wel afstand neemt Phi lips, de koploper in de tweede klasse B. De kloof met Rabo bedraagt al vijf punten, maa Rabo heeft nog een wedstrijd tegoed. UITSLAGEN Eerste klasse A: VC Notabene- ING 3-0 (15-10, 15-12, 13-9), CIS- Dow 1 1-2 (15-13, 12-15, 7-11), Aster 1-Foaks 1 0-3 (6-15,1-15, 9- 15). Eerste klasse B: Neelemans- Echo/Audio 3-0 (15-7, 15-10, 15- 4), A&A 1-Beldo 2-1 (11-15, 15-7, 9-7), V&V-De Pooter 2-1 (13-15, 15-8, 12-2). Tweede klasse A: De Hoop-Dow 2 0-3 (4-15, 2-15, 9-15), Deltan 1- PSOVZ 1 1-2 (15-11, 10-15, 3-10), Dees 2-Vervaet 2-1 (16-14, 3-15, 13-10). Tweede klasse B: Scheldesport- Deltan 2 0-3 (8-15, 9-15, 7-15), Voorwaarts-Philips 1-2 (11-15, 15-11, 3-15), A&A 2-Gemeente 1 0-3 (4-15, 6-15, 5-15). Derde klasse A: Foaks 4-PSOVZ 2 3-0 (reglementair), Havenschap- VC Schelde 2-1 (15-13, 10-15, 12- 9). Derde klasse B: Wabeko-Foaks 3 1-3 (4-15, 6-15,15-11, 9-10), URS- Gemeente 2 2-1 (6-15, 16-14, 15- 10). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 6-18, Foaks 1 7-16, Dow 1 7-11, VC No- tabene 7-11, CIS 7-9, Aster 1 7-4, ING 7-3. Eerste klasse B: De Pooter 7-14, A&A 1 7-12, Beldo 7-12, V&V 7-9, Foaks 2 6-8, Echo/Audio 7-8, Nee- Iemans 7-8. Tweede klasse A: Vervaet 7-15, PSOVZ 1 7-15, Dow 2 7-13, De Hoop 7-11, Deltan 1 7-9, NHI 6-6, Dees 2 7-4. Tweede klasse B: Philips 7-18, Ra bo 6-13, Gemeente 1 7-12, Voor waarts 7-10, Deltan 2 7-9, A&A 2 7-8, Scheldesport 7-2. Derde klasse A: Tevore 6-16, V&SH 6-14, PSOVZ 21 7-12, Foaks 4 7-10, Havenschap 7-8, Dow 3 6-4, VC Schelde 7-4. Derde klasse B: Foaks 3 7-13, B&S 6-12, Wabeko 7-12, Gemeente 2 7- 11, Aster 2 6-9, Cijsouw 6-7, URS 7-7. Bedrijfstennis Ador Sport MANNEN Poule C: Alberts Sport-Onze Zorg 12-0, Cerestar-Ador Sport 3 9-3. Poule D: Polka-Breskens 4-8, Positivo's-SGZ 2 12-0. MIXED Poule A: Bourgondiërs-BVC Sluis-10-2, De Paepe-Tricot Luxe 11-1, De Kreek-GVD's 0- 12, Boskreek 1-Groosman 4-8. Poule E: De Smesjers-Sukkels 5-7, Dierenland-Star 4-8, Zie kenzorg 2-Top Spin 0-12, Tro- pical-Palm Team 11-1. Dubbel: Roetenberg/Van de Plasse-Klaver/Gruben 0-6, Vrolijk/Van Hoof-Knyf/Naere- bout 4-2, Sarneel/Hendrikse- Koole/Kaan 6-0, Huis- man/Scheele-Simpeiaar/Dek- ker 6-0. CDA-fractie van Sluis-Aardenburg: Van onze verslaggeefster Sluis - Als het aan de CDA-fractie van Sluis-Aardenburg ligt, wordt de financiële meevaller van de afvalstoffenheffing (over schot van bijna 250.000 gulden) in de begroting van 1996 ver werkt en niet, zoals het college van B en W voorstelt, een jaar later in 1997. Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Sluis-Aardenburg, donderdagavond in de raadzaal van het Belfort te Sluis, maakte de CDA-fractie haar standpunt duidelijk in een motie. Het overschot van 250.000 gulden maakt ongeveer 25 procent uit van de gehele post afvalstoffen heffing die gehanteerd wordt om de tarieven vast te stellen. Het overschot is ontstaan door wijzi ging van het beleid van de Afval stoffen Verwijdering Zeeuws- Vlaanderen (AVZV). Dit levert dit jaar een besparing op van 96.000 gulden. Over 1994 was er al een overschot van 58.000 gulden en de reserve afvalstoffenheffing van de voormalige gemeente Aarden burg levert een overschot op van ruim 95.000 gulden. Het CDA is van mening dat dit een te groot bedrag is om als over schot te laten staan tot 1997. De partij deed dan ook het voorstel het overschot terug te geven aan de burgers, door de tarieven af valstoffenheffing al in 1996 met veertig gulden te verlagen. Het voorstel kreeg te weinig steun van de andere partijen omdat die zich eerst over het cijfermateriaal van de tarieven willen buigen. Hierop besloot het CDA de motie in te trekken. Burgemeester C. van Liere beloofde dat tijdens de eerstvolgende begrotingsraad het voorstel nogmaals bekeken zal worden. Familie Geijsels De raad keurde het raadsvoorstel goed over de overdracht van een lap grond aan de familie Geijsels uit Sluis. Hierdoor komt er einde lijk een eind aan het juridische getouwtrek tussen de gemeente en de familie. Het gevecht ging over de vraag wie nu de eigenaar was van het stuk grond naast de woning van de familie aan de Nieuwstraat. De familie Geijsels werd regelma tig bekeurd omdat er op het stuk illegaal auto's werden gepar keerd. De auto's blokkeerden de ingang tot de stadswallen. De fa milie spande hierop een proces aan tegen de gemeente. De ge meente won en deed de familie het voorstel een strook grond van 20 vierkante meter over te dragen voor het symbolische bedrag van 1 gulden mits de proceskosten door de familie betaald werden. Deze wilde pas betalen als er een raadsbesluit kwam over de over dracht. Met negen voor en twee stemmen tegen werd het voorstel goedgekeurd. Alleen de Lijst Rammelaere stemde tegen. De twee raadsleden E. Rammelaere en A. Scheppers vonden dat de proceskosten door de gemeente betaald moeten worden en niet door de familie. Van onze correspondente Sas van Gent - De koorstichting der basiliek uit Hulst verzorgt morgen, zondag 29 oktober, de hoogmis om 11.00 uur in de paro chiekerk in Sas van Gent. Het koor zingt onder leiding van Anton de Kort liturgische gezan gen van Bartelink en De Klerk en brengt daarnaast composities ten gehore van Liszt en Ryelandt. In de vertolking van antwoordpsal men en keerverzen worden ook de aanwezigen betrokken. Voorganger is pastor E. Erpelin- ck. De orgelbegeleidingen zijn in handen van musicus Jos Verpoor ten, die ook enkele orgelsoli speelt.

de Stem | 1995 | | pagina 39