Haan verlost van Grieken DE STEM Winnink veegt vloer aan met Haarhuis PSY profiteert van Utrechts knoeiwerk DE WINKEL. NT HAALT. ScUkcrs schoenen Rol De Gier onduidelijk bij tuchtzaak Koeman PAOK Saloniki zint op verdere stappen tegen vertrokken trainer UITSLAGEN STANDEN 39.- 39: Dennis Bergkamp scoort opnieuw voor Arsenal Ilen. .Vanjüer Ludwig leidt Nederland naar tweede zege SPORTNIEUWS KORT Rominger niet naar Tour Neumann trainer Istanbulspor Cruijff vijf duels geschorst Wilander vervangt Stich Cantona nog altijd niet te koop Romboni naar Aprilia Ma Junren heeft nieuw looptalent Van Dijk blijft tiende Petrov voorlopig geschorst Tapie geeft leugen toe Honkbalteam doet vertrouwen op AUTOSPORT SCHAKEN VOETBAL VOLLEYBAL ÈR 1995 ER in S-XL broek in of blauw, yester/ )en. 98-122 arm puchonjack. 3-122 8-152 49." katoenen iehemd. 52 19.- Angelo Litrico. katoenen dessin- hemd. is tóch voordeliger! 211 Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 «eist (anp) - Zonder aanwezig te jm, speelde Jack de Gier dins- jj'voor de tuchtcommissie van KNVB de hoofdrol in de sak-Koeman. p( feyenoorder moest zich in jfjst verantwoorden voor de el- iboogstoot die hij zou hebben (gedeeld tijdens de wedstrijd ,(aen Willem II op 15 oktober. Scheidsrechter Temmink, die lag ook was verhinderd, be- oordeelde de overtreding met de rode kaart. Volgens de leidsman en diens se condant, grensrechter K^j| maakte Koeman een 'actflW achterwaartse beweging, waar bij hij De Gier met zijn elleboog in het gezicht raakte'. De spits van de Tilburgse ploeg verklaar de echter dat de laatste man hem in de nek sloeg: „Ik heb niets ge zien, maar wel een klap ge voeld," schreef hij. Een duidelijk verschil van me ning aldus de verdediging van Koeman, die bestond uit mr. Van Minnen en mr. Megers. Dus wilden de advocaten van Feyenoord eigenlijk De Gier na der aan de tand voelen. Maar die had zich wegens verplichtingen elders afgemeld. Op de vraag van mr. Wooldrik, voorzitter van de tuchtcommis sie, of de aanvaller alsnog, op een later tijdstip, moest worden gehoord, kon Megers niet direct antwoord geven. Na minuten lang heen en weer soebatten hakte Wooldrik geërgerd de knoop door: „Wij hebben De Gier niet meer nodig." Waarom Van Minnen en Megers zo lang aarzelden met hun ant woord, was een vraag. Wellicht speelde in het achterhoofd de ge dachte dat een of twee wedstrij den schorsing geen onoverko melijke problemen voor de Kot- terdammers zouden meebren gen. De Graafschap (donderdag) en, mogelijk, NEC (zondag) zijn im mers laaggeplaatste ploegen te gen wie Feyenoord Koeman kan missen. De tuchtcommissie doet nog de ze week uitspraak. joor Chris van Nijnatten Botterdam - Arie Haan hoeft niet te stoppen met zijn nrk bij Feyenoord en hij dient al evenmin zijn nog lo pende contract bij PAOK Saloniki uit te dienen. Met deze uitspraak van rechter J. Mendlik wonnen Haan en Feyen oord, beide gedaagd in een kort geding door PAOK, op al le fronten hun juridische strijd met Thomas Voulinos, de eigenaar van de Griekse club. Een brief, gedateerd op 23 au gustus, waarin Haan om ontbin- Jing van zijn contract aandrong en waarop Voulinos aanvanke lijk welwillend reageerde, had waar gewogen voor de presi dent van de rechtbank. In Saloniki beraadt men zich iag op andere stappen, zo vertelde de teleurgestelde raads man van de Grieken, mr. J. Loor- i. „Er zijn drie mogelijkhe den," zo zei hij. „We kunnen in il gaan, dus de zaak voorleg- aan een hogere rechter. Er een bodemprocedure opge- worden. Die kan na gerui me tijd leiden tot het betalen van genoegdoening. Of er kan een ge- »one overeenkomst komen, zon- der dat er een rechter aan te pas komt. Ik hoor woensdag of don- derdag wel wat men wil in Grie kenland." Sir. J. Mentink, advocaat van de Rotterdamse gedaagden, advi- e gisterochtend, meteen na Dronten (anp) - Het Neder lands zaalvoetbalteam heeft dinsdag in Dronten ook de tweede WK-kwalificatie- wedstrijd gewonnen. De for matie van bondscoach Ron Groenewoud versloeg het team van Azerbeidzjan met 3-1. Maandag opende Oranje het toernooi in Nederland met een ruime zege op Tsje chië (7-4). Joop Ludwig was de gevier de man bij Oranje. De aan voerder van Bunga Melati nam twee treffers voor zijn rekening. Hij scoorde in het eerste duel al vier keer, waaronder overigens één ei- gen doelpunt. Hoekema bracht in Dronten de derde treffer voor Nederland op zijn naam. In de slotfase deed Babaev namens Tsje chië nog iets terug: 3-1. Ook Kroatië won het tweede groepsduel. De rivaal van Oranje was eveneens te sterk voor Tsjechië: 6-4. Beide kandidaten voor de eindzege, die rechtstreekse kwalifica tie voor het WK betekent, spelen vrijdag tegen elkaar, b die partij is Edwin Grün- holz weer voor Oranje be schikbaar. De beste speler van het Nederlands zaal voetbalteam is door zijn dienstverband bij FC Den Haag slechts in twee van de Jjjf duels van de partij. 'land: 1. Kroatië 2-6 (11-6), 2. Nederland 2-6 (10-5), 3. Azer beidzjan 2-3, 4. Polen 1-0 (4-6), V. Slowakije 1-0 (2-5), 6. Tsje chië 2-0. de uitspraak de betrokken par tijen om met elkaar om de tafel te gaan zitten. Wat Haan betreft, kan dat on middellijk. „Dat vind ik geen punt, omdat ik dat steeds gewild heb. Er ontstond eerder deze maand alleen onenigheid over de hoogte van die som. De voorzit ter van PAOK dacht aan bedra gen, die mijn jaarsalaris daar ver ontstegen (Haan verdiende 350.000 gulden netto per jaar, CvN). Als ik aan die eis had vol daan, had ik een jaar voor niks gewerkt. Dat zou belachelijk zijn geweest." Zowel Arie Haan als Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik zei nooit aan de voor hen gunstig uitgevallen uitspraak van recht bankpresident J. Mendlik te heb ben getwijfeld. Er lag ook abso luut geen scenario ldaar om in werking te zetten als Haan had moeten stoppen bij Feyenoord. „Ik had niet geweten wat ik dan nu had moeten zeggen," zei Haan iets na negenen gisterochtend, toen hij de uitspraak net had vernomen. Toch kon de trainer/coach zijn opluchting niet verhullen. Het had er op zijn minst de schijn van dat hij toch wel een beetje angst had gekend. „Ik heb er wel vaak aan gedacht, aan deze zaak. Niet dat het verkeerd voor me zou aflopen, maar gewoon aan de hele kwestie. Het nam aandacht in beslag, die ik eigenlijk volle dig voor Feyenoord moest aan wenden. Het is daarom goed, dat het voorbij is. Ik beschouw het als mijn derde wedstrijd bij Fey enoord na Everton en Ajax. Dit is de eerste die ik heb gewon nen." Van den Herik toonde zich even eens verheugd, maar liet zich kritisch uit over de advocaat van de tegenpartij, mr. J. Loorbach. „Het is erg klein wat die grote man de laatste dagen allemaal over Feyenoord heeft gezegd." Loorbach, voormalig basketbal ler en tegenwoordig bestuurslid van het NOCNSF, tilde daar niet zo zwaar aan. „Als sportman moet je weten dat er in het heetst van de strijd weieens wat gezegd wordt. De jurist tilde wel zwaar aan de uitspraak. „Ik dacht dat mijn cliënt zou winnen. Nu die ge dachte niet waar is gebleken, kan ik geen andere conclusie trekken dan dat deze uitspraak uitnodigt tot wanprestatie. Een contract stelt weinig tot niets voor in het voetbal. Heb je het slecht naar je zin, zoals Trustfull bij Feyenoord bijvoorbeeld, dan verhuis je naar een club in een paar landen verderop en dan zeg je: 'Kom me maar achterna en zie maar dat je je geld krijgt.' Het zal niemand verbazen, dat men in Griekenland ernstig is teleur gesteld in de Nederlandse recht spraak." Een opgeluchte Haan neemt de felicitaties in ontvangst van Feyenoord-voorzitter Van den Herik en advocaat Mentink. foto Essen (anp) - Joost Winnink is doorge drongen tot de tweede ronde van het met 3,3 miljoen gulden gedoteerde tennistoer nooi in Essen. De Nederlandse nieuwko mer, op de laatste wereldranglijst num mer 175, kende geen enkel medelijden met Paul Haarhuis. De dubbelspecialist veroverde in beide sets slechts één game. De als elfde geplaatste Spanjaard Sergi Bruguera is de volgende tegenstander van Winnink. De 24-jarige Drent had in Essen al vijf kwali ficatie-duels in de benen, drie in het enkel- en twee in het dubbelspel. Zijn glorieuze over winning op Haarhuis is zijn grootste succes uit zijn loopbaan, die tot nog toe vijf ATP-toer- nooien telt. Winnink liet niets heel van zijn ge louterde landgenoot, die op de mondiale rang lijst de 21e positie bezet. Hij produceerde zes tien aces. Met een constante druk op de back hand van Haarhuis dicteerde Winnink het duel. In Essen keerde Boris Becker na een maand blessureleed terug op de baan. Tegen Gustafsson, ook al lang worstelend met licha melijk ongemak, was de Duitser binnen ander half uur klaar. Gustafsson hield de eerste set spannend tot in de tiebreak, die met 7-2 naar Becker ging. In de tweede set brak Gustafsson al snel de opslag van zijn tegenstander. Becker herstelde zich en won vervolgens met 6-4. Hij komt in de derde ronde uit tegen de winnaar yan het duel tussen Richard Krajicek en de Nieuwzeelander Brett Steven. Stefan Edberg vierde in Essen dinsdag een klein feestje. Hij streed zijn 1000e ATP-partij in het enkelspel. De 29-jarige Zweed won met 6-3 en 6-1 van de Italiaan Renzo Furlan. Mar tin Sinner zorgde voor een grote verrassing door het Australische talent Mark Philippous- sis uit te schakelen. Philippoussis had wel last van een beknelde zenuw in de rug. Woensdag komen Krajicek en Siemerink voor het eerst in actie. Ook Eltingh (tegen Agassi) en Winnink moeten dan weer de baan op. Essen. Mannen, 3,3 miljoen gulden. Eerste ronde: Winnink (Ned) - Haarhuis (Ned) 6-1 6-1, Sinner (Dui) - Philippoussis (Aus) 3-6 6-4 6-3, Steven (NZe) - O'Brien (VSt) 7-6 6-3, Edberg (Zwe) - Furlan (Ita) 6-3 6-1, Vaeek (Tsj) - Forget (Fra) 6-3 1-6 6-1, Frana (Arg) - Ogorodov (Oek) 6-2 6-2, Black (Zim) - Kühnen (Dui) 6-3 6-1, Woodforde (Aus) - McEnroe (VSt) 6-3 6-2. Tweede ronde: Kafelnikov (Rus/6) - Volkov (Rus) 6- 4 2-6 6-1, Vaeek (Tsj) - Forget (Fra) 6-3 1-6 6-1, Becker (Dui/4) - Gustafsson (Zwe) 7-6 6-4, Was hington (VSt) - Gaudenzi (Ita/16) 7-5 4-6 6-3. Dubbel, eerste ronde: Agassi/Rosset (VSt/Zwi) - Ho/Steven (VSt/NZe) 6-4 6-0. Santiago. Mannen, 350.000 gulden. Eerste ronde: Alberto Costa (Spa/2) - Arrese (Spa) 6-4 7-6, Oncins (Bra) - Clavet (Spa/4) 6-3 6-2, San- toro (Fra) - Ulihrach (Tsj/6) 6-2 2-6 6-3. Londen (anp) - Dennis Bergkamp heeft zich weer doeltreffend »ond voor Arsenal. De Nederlandse spits nam dinsdagavond •■we derde ronde van de League Cup een van de drie treffers te- WBarnsley voor zijn rekening. jj®Ven minuten voor de rust.nam ®a' afstand door Steve W. In de 42e minuut zorgde von o mP met een rïroge knal J 1' Een kwartier voor het D 5® sc°orde Keown 3-0. Voor sb!r ^at uhkomt in de eer- 'e «visie, miste Liddell daarna Ieen strafschop. aiJn Sck°tland verloor Glas- "w Ranger bij Aberdeen met 2- halve finale van de League Cup bij. De Finse voetalbond ziet in Richard Möller Nielsen de ideale man als bondscoach. Momenteel is de 58-jarige Möller Nielsen trainer van de nationale Deense ploeg. Hij bevestigde dinsdag in onderhandeling te zijn met de Finnen maar in elk geval vol gend jaar met Denemarken in Engeland de Europese titel te willen verdedigen. Utrecht (anp) - Verdedigend broddelwerk van FC Utrecht heeft PSV onverwacht mak kelijk aan een ruime zege ge holpen: 1-4. „Fouten?", vroeg de verliezende trainer Kiste- maker zich na afloop af. „Het waren gigantische blunders, kinderlijk gewoon." Het zal de komende tijd onrustig zijn in de altijd roerige wandel gangen van de Galgenwaard. PSV handhaafde de achterstand in verliespunten op Ajax op vijf. De komende wedstrijden van de nummer twee zijn tegen Willem II en, op 5 november, Ajax. FC Utrecht daarentegen verloor voor de derde keer thuis en is een kan didaat voor degradatie. Het bestuur van FC Utrecht be klaagde zich reeent over de drie boetes wegens allerlei soorten van wangedrag rond het veld die de club al anderhalve ton kostten en waarmee Utrecht 'koploper' in het betaalde voetbal is. In de slot fase deed een groepje fans nog een poging de club verder af te breken door op zoek te gaan naar het vak met Brabantse aanhang, waar vandaan meteen een sar rend gezongen 'boete' kwam. FC Utrecht verscheen aan de af trap zoals Kistemaker dat zo graag ziet. Agressief, zonder ont zag voor de reputatie van de te genstander. Na bijna vijf minu ten met succes. Waterreus vond niet zo snel een fatsoenlijke af- speelmogelijkheid na een terug speelbal van Valckx en treuzelde iets te lang. Hij schoot tegen Hof- Stan Valckx (links), de maker van het eerste PSV-doelpunt, in duel met Erik ten Hag. foto anp stede op, die zelf achter de bal aanging en perfect voorzette op Graanoogst. Een behoorlijke tegenvaller voor PSV, waar Wouters na ruim drie weken zijn rentree maakte en Linskens dus weer op de bank zat. FC Utrecht kreeg via een schot van Ten Hag ook de tweede kans van de wedstrijd. Pas daar na kreeg PSV het duel gaande weg onder controle, hoewel de thuisclub nog een tijdje met flair en agressie bleef voetballen. De gelijkmaker viel vlak voor rust, toen een hoekschop van Ni- lis in het strafschopgebied bleef hangen, mede door geknoei van Plugboer, en Valckx scoorde. „Dat doelpunt was de omme keer", analyseerde trainer Advo caat die zich zichtbaar ergerde aan een camera van Supersport die hem bijna constant volgde. Anderhalve week geleden kon Kistemaker zich kwaad maken om de blunders die zorgden voor de nederlaag tegen Fortuna en ook tegen NAC was wel een en ander aan te merken op het werk van Ten Hag en co. Dinsdag kwijnde de meelevende Kistema ker bijna ter plekke weg toen bij na een uur was gespeeld. Een dieptepass van Jonk mislukte, maar in plaats van de bal simpel te onderscheppen verlengde Re- fos naar Nilis, die hard uithaalde voor zijn zysde doelpunt in de competitie. De beslissing viel een kwartiertje later, toen Plugboer een pass vol ledig verkeerd beoordeelde en nog hands maakte ook. Scheids rechter Uilenberg liet doorspelen en Jonk scoren. FC Utrecht was absoluut niet meer gevaarlijk, PSV beperkte de uitbreiding van de score tot 1-4 van Cocu. De Eindhovenaren hebben in vier duels op rij zonder Ronaldo telkens tenminste vier maal gescoord. Twintig keer in totaal zelfs, tegen RKC, Leeds, FC Groningen en FC Utrecht. FC UTRECHT - PSV 1-4 (1-1) - 5. Graanoogst 1-0, 43. Valckx 1-1, 56. Nilis 1-2, 70. Jonk 1-3, 79. Cocu 1-4. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe schouwers: 9.500. Gele kaart: Faber en Valckx (PSV). FC UTRECHT: Van Ede; Vierklau, Ten Hag, Nascimento en Refos (65. Asmus); Visser, De Jong, Plugboer (73. Wijnands) en Van Kessel; Hof stede en Graanoogst. PSV: Water reus; Van der Weerden, Valckx, Fa* ber en Numan; Vink (88. Zenden), Wouters, Jonk en Cocu; Eijkelkamp (60. Hoekstra) en Nilis. UITSLAGEN Utrecht - PSV 1-4 STAND Ajax 10 10 0 0 30 37- 2 PSV 11 9 1 1 28 36- 8 Willem II 10 5 4 1 19 24- 9 Heerenveen 10 5 3 2 18 18- 17 RKC 10 5 1 4 16 13- 15 Feyenoord 10 4 3 3 15 25- 19 Roda JC 10 3 5 2 14 8- 7 Groningen 10 4 2 4 14 15- 19 Sparta 10 4 2 4 14 14- 20 NAC 10 3 4 3 13 14- 10 Vitesse 10 3 3 4 12 14- 18 NEC 10 3 2 5 11 13- 23 Fortuna 10 3 2 5 11 10- 20 Twente 10 2 3 5 9 14- 21 Utrecht 11 2 2 7 8 9- 22 GA Eagles 10 1 3 6 6 13- 23 Graafschap 10 1 3 6 6 12- 22 Volendam 10 1 3 6 6 8- 22 WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 DEEL B Den Haag - Tony Rominger zal in 1996 niet van start gaan in de Ronde van Frankrijk. Dat meldt RTL Sport. De Zwitser geeft de voorkeur aan de olympische wegwedstrijd in Atlanta. De Tour eindigt twee dagen na de opening van de Olympi sche Spelen. Istanbul - Herbert Neumann is de nieuwe trainer van Istanbulspor. De 42-jarige Duitser, die trainer was bij Vitesse en daarna enige tijd voor Anderlecht werkte, kwam dinsdag een contract voor twee jaar overeen met de Turkse club. Neumann, die in september bij Anderlecht vertrok, wordt in Tur kije de opvolger van Leo Beenhakker. Die bood vorige week zijn ontslag aan omdat de taalbarrière teveel problemen opleverde. Madrid - De tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond heeft Jo- han Cruijff voor vijf duels geschorst. De Nederlandse coach van Barcelona moet verder een boete van ongeveer 7000 gulden betalen. De oud-ajacied werd gestraft voor zijn rode kaart, zondag in de wedstrijd tegen Valencia. Het bestuur van Barcelona gaat waar schijnlijk in beroep tegen de uitspraak. Cruijff werd zondag voor de zesde keer sinds zijn entree ais trainer van Barcelona naar de tribune gestuurd. Hij zou scheidsrechter Manuel Diaz Vega, een oude 'vijand' van de Amsterdammer, ern stig hebben beledigd. Volgens het officiële rapport van de arbiter heeft Cruijff hem tot vier keer toe voor 'hoerenjong' uitgemaakt. Parijs - De Zweed Mats Wilander vervangt de Duitser Michael Stich de komende week in het prestigieuze tennistoernooi van Pa rijs. Stich is wekenlang uitgeschakeld wegens een ernstige enkel blessure die hij vorige week in Wenen opliep. Londen - Het bestuur van Manchester United heeft de clubleiding van Inter Milan nogmaals te verstaan gegeven dat vedette Eric Cantona niet te koop is. Ook een ruil met de Brit Paul Ince, die af gelopen zomer voor ruim 17 miljoen van Manchester United naar Milaan overstapte, is onbespreekbaar. De Zwitserse voetbalclub FC Basel heeft dinsdag trainer Claude Didi Andrey ontslagen. Reden van de breuk is dat hij naast zijn functie als coach ook actief was als spelersmakelaar. Volgens zijn contract was dat niet toegestaan. De trainingen van FC Basel wor den voorlopig geleid door de manager van de club, Olkdrich Svab. Mugello - De Italiaanse wegracer Doriano Romboni rijdt de ko mende twee seizoenen voor Aprilia in de strijd om de wereldtitel in de 500cc-klasse. Hij kwam dit jaar voor Honda uit in de kwartli ters. Romboni won afgelopen maand de Grote Prijs van Brazilië. Nanking - Ma Junren, de Chinese trainer die twee jaar geleden bij de WK atletiek in Stuttgart en de weken daarna verbaasde met de prestaties van zijn atletes, heeft een nieuw looptalent. Dinsdag bij de stadswedstrijden in Nanking imponeerde Bo Jiang. De vijftienjarige atlete versloeg op de 5000 meter in 14.45,90 de we reldrecordhoudster op de drie en tien kilometer Wang Junxia, een oud-pupil van Ma Junren. Jiangs prestatie betekende een Aziatisch record. Wang Junxia eindigde in 14.53,08 als tweede. Bo Yiang traint sedert afgelopen winter op schema's van Ma Junren, die het merendeel van zijn succesvolle groep uit onvrede over verdeling van het prijzengeld en het strenge regiem ruim een jaar geleden zag vertrekken. Nieuwegein - Ron Michels en Erica van den Heuvel zijn door hun overwinning van het afgelopen weekeinde in het badmintontoer- nooi om de open Duitse titels in Leverkusen gestegen naar de tien de plaats van de Grand Prix Series 1995. De zege leverde 300 punten op waardoor het duo op 660 kwam. Daardoor is kwalificatie voor het finaletoemooi, van 29 november tot en met 3 december in Singapore, binnen bereik gekomen. De beste acht gemengd dubbelcombinaties worden toegelaten. Ondanks zijn uitschakeling in de tweede ronde van de Open Duitse behield Jeroen van Dijk zijn tiende plaats op de ranglijst van het mannen-enkelspel. De beste zestien mogen in Singapore meedoen. Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Youri Petrov, speler van FC Twente, voorlopig geschorst voor competitie- en bekerwed strijden. De Russische aanvaller werd vrijdag in de uitwedstrijd te gen Sparta uit het veld gestuurd. Vijf minuten voor tijd gaf hij voor de ogen van scheidsrechter Schaap tegenstander Fortes een trap. Douai (rtr/dpa) - Bernard Tapie, de voormalige voorzitter van de Franse voetbalclub Olympique Marseille, heeft toegegeven dat hij in het proces rond het omkopingsschandaal van spelers van Valen ciennes heeft gelogen. De voormalige politicus en zakenman stond dinsdag in hoger beroep voor de rechter in Douai. Tapie was in een eerder proces in mei wegens omkoping en beïn vloeding van getuigen tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan een jaar, veroordeeld. Bij de beroepszaak in Douai gaf Tapie toe 17 juni 1993 de vroegere trainer van Valenciennes, Boro Primorac, te hebben ontmoet. Tapie had dat tot nu toe categorisch ontkend. Willemstad - Het Nederlands honkbalteam heeft als voorbereiding op het toernooi om de Intercontinental Cup een oefenwedstrijd op Curacao winnend afgesloten. Oranje versloeg de ploeg van de Wild Cats met 11-1. Manager Boudewijn Maat, die zijn afwezige baas Jan Dick Leurs vervangt, gebruikte in het oefenduel vier werpers: Eelco Jansen, Patrick Herx, Tom Nanne en Rob Cordemans. Donderdag speelt Nederland in Havana (Cuba) de openingswed strijd van het toernooi om de Intercontinental Cup. Oranje treft daarin het sterke gastland. Eelco Jansen is als startende werper aangewezen. Lloret de Mar. Rally van Catalo- nië. Stand na zeventien klassements proeven: 1. Sainz (Spa) Subaru 3.43.56, 2. McRae (GBr) Subaru 0.08, 3. Auriol (Fra) Toyota 0.52, 4. Liatti (Ita) Subaru 1.50, 5. Maki- nen (Fin) Mitsubishi 2.06. Horgen. Internationaal toernooi. Masters, vierde ronde: Kramnik (Rus) - Gulko (VSt) 1-0, Kortsjnoi (Zwi) - Ivantsjoek (Oek) 0-1, Kasparov (Rus) - Joesoepov (Dui) A-A, Vaganjan (Arm) - Short (GBr) 0-1, Ehlvest (Est) - Timman (Ned) A-A, Latier (Fra) vrij. Stand: 1. Gulko, Short 2'A, 3. Kramnik, Ivantsjoek, Joesoepov, Kasparov 2, 7. Timman, Ehlvest, Kortsjnoi, Vaganjan 114, 11. Lau- tier 1. Grootmeestergroep, tweede ronde: Gabriel (Den) - Van Wely (Ned) lA- Forster (Zwi) - Brunner (Zwi) 1-0, Masserey (Zwi) - Ziiger (Zwi) 0-1, Cramling (Zwe) - Almasi (Hon) 0-1, Hodgson (GBr) - Kin- dermann (Dui) A-A. Stand: 1. Almasi, Züger 2, 3. Hodgson IA, 4. Kindermann, Brunner, Forster 1, 7. Van Wely, Cramling, Gabriel A10. Masserey 0. Tokyo. Vriendschappelijk: Japan - Saudiarabië 2-1 (1-0). 27. Nanami 1-0, 54. Miura 2-0, 89. Al-turki 2- Mannen. Eredivisie: AMVJ - Zwolle 0-3..

de Stem | 1995 | | pagina 9