Tarief waterschap niet omhoog Eigentijds buitenbenen in Nacht van de Poëzie Werkgevers: bezuinigingen op arbeidsbureaus onaanvaardbaar' POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN Drie Ambachten doet greep in reserves om verhoging van heffing te voorkomen Soundmix-playbackshow Sluiskil zoekt kandidaten 6Wij zijn er voor iedere bewoner van Terneuzen' DE STEM ZEELAND Boeken voor Moerschans Mini-conferentie 'flexibel werken' in Middelburg Inbraak Zestig kilometer per uur te hard Controle Schotelantenne gestolen Puch gestolen Westdorpe Sas van Gent Hoek PËSTEM WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 C3 Van onze verslaggeefster Terneuzen - 'Dramatisch en onaan vaardbaar'. Zo noemt de sectie Zeeland van de Brabants/Zeeuwse Werkgeversvere niging (BZW) de voorgenomen kor ting van vijftig procent op het bud get van de Zeeuwse afdeling van het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorzie ning (RBA). In een protestbrief aan het Centraal Be stuur voor de Arbeidsvoorziening (CBA) schrijft zij: „Als de bezuiniging wordt doorgezet zullen de arbeidsbureaus een administratiekantoor worden." Volgens de BZW zullen arbeidsbureaus alleen nog werkzoekenden in kunnen schrijven voor de uitvoering van de so ciale wetgeving. Kantoren en de facili teiten voor scholing moeten verdwijnen. „Er zal geen geld meer zijn voor beleid. Het RBA zal alleen maar in stand wor den gehouden," zegt T. Nieuwkerk, be stuurslid namens de BZW bij het Regio naal Bestuur Arbeidsvoorziening. „Arbeidsvoorziening is er om mensen aan het werk te helpen, niet om ze te ont slaan. Nu moeten we misschien onze ei gen personeelsleden naar huis sturen," meent Nieuwkerk. Hij begrijpt er niets meer van: „In de nieuwe CAO, die twee maanden geleden is gemaakt, staat dat de komende twee jaar geen collectieve ontslagen mogen vallen. Maar als de plannen worden doorgezet hebben wij geen geld meer om onze mensen te beta len." Nieuwkerk vreest het ergste: „Als de be zuiniging doorgaat zullen waarschijnlijk alleen de drie hoofdvestigingen in Mid delburg, Goes en Terneuzen blijven be staan. De vijf nevenvestigingen in de rest van Zeeland moeten dan verdwijnen. Bij een budgetvermindering van vijftig pro cent verwacht ik ook een halvering van het personeel." Onaanvaardbaar vind het bestuur van de sectie Zeeland van de BZW de plannen. In haar brief pleit ze daarom ook Zee land een 'reëel voorstel' te doen. Even tuele acties zijn volgens Nieuwkerk nog niet in te schatten. Vandaag vergadert de RBA opnieuw over de plannen. Van onze verslaggever Terneuzen - Het tarief van de verontreinigingsheffing - 86 gulden per vervuilingseenheid - stijgt komend jaar voor de ingezetenen van het waterschap De Drie Am bachten niet. Door ruim 2,6 miljoen gulden te putten uit het zogenaamde egali satiefonds behoeft een eerder voorziene stijging van vijf gulden per eenheid niet te worden door gevoerd. Het egalisatiefonds wordt ge bruikt om de jaarlijkse stijgingen van dit tarief te 'dempen'. Uit de begeleidingsbrief bij de begroting 1996 blijkt dat als met ingang van volgend jaar wel tot een jaarlijkse verhoging met vijf gulden wordt besloten, in combinatie met het putten uit het egalisatiefonds, verwacht mag worden dat in de jaren 2001 en 2002 het tarief schoksgewijs met respectievelijk 16 en 14 gulden gaat stijgen. Dan is namelijk het egalisatiefonds uitgeput. Ook eigenaars van gebouwde en ongebouwde eigendommen be hoeven niet ongerust de water schapsaanslag tegemoet te zien. De ingezetenen-aanslag gaat zelfs omlaag van 72 gulden dit jaar naar 71 gulden volgend jaar. Ook de aanslag gebouwd gaat iets om laag. Dijkgraaf W. Gosselaar wees gistermorgen de opmerking 'potverteren' van de hand. „Wij hebben in 1994 een forse meeval ler gehad, het rijk betaalde ons 1,9 miljoen gulden heffing terug en dat is in het egalisatiefonds ge stopt. Onze algemene vergadering besloot dit geld te gebruiken voor een hogere bijdrage per vervui lingseenheid in 1996." Komende jaren zullen in Zeeuws- Vlaanderen in het teken staan van al dan niet mogelijke samenwer king of fusie van de drie huidige waterschappen. „Wat dat betreft steken wij ons kop niet in het zand," zei Gosselaar, die erop wees dat een fusie of nauwere sa menwerking eventueel door de provincie kan worden afgedwon gen. Dat verlet niet dat De Drie Ambachten gewoon doorgaat met wat ze doet. „We investeren en voeren werk uit." Dit jaar heeft het waterschap vijf mensen extra in dienst kunnen nemen. Vier minder dan eigenlijk nodig is. „Hoewel daardoor een aantal knelpunten kon worden opgelost is toch op bepaalde afde lingen de werkdruk erg hoog. Wij moeten dan ook prioriteiten stel len bij zaken die we ter hand ne men." Van onze verslaggever Sluiskil - Het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil is op zoek naar kandidaten voor de soundmix-playbackshow in Het Meulengat in Sluiskil. Deze show is gepland op zaterdag 2 december. Oud-voorzitters van de VAC kwamen gisteren bijeen om zich te laten vereeuwigen. FOTO WIM KOOYMAN In tegenstelling tot de eerste playbackshow van vorig jaar is er nu ook een soundmixshow. De playback- en soundmixshow be gint om 14.00 uur. Tot en met 17.00 uur komen de leeftijdsgroe pen van 0 tot 8 en van 9 tot 14 jaar aan bod. Het avondprogramma van 20.00 tot 24.00 uur is nieuw. Hierin ko men de leeftijdsgroepen van 15 tot 20 en van 21 tot 99 jaar aan Hulst - De bibliotheek van basis school Moerschans in Hulst is sinds gisteren voor duizend gul den aan boeken rijker. Het ca deautje kwam van de VSB Bank in het kader van de Nationale Voorleesdag in mei van dit jaar. Annegien Lips, leerlinge van Moerschans, won de provinciale finale van die voorleeswedstrijd. Ze overhandigde gisteren samen met schrijfster Johanna Kruit en plaatselijk VSB-directeur E. Huysse aan drie leerlingen van de school: Robin Sjerp, Roos de Wulf en Clara Ruissen. Het be zoek van schrijfster Johanna Kruit aan de school was de eerste prijs die de school won omdat Annegien Lips zo voortreffelijk presteerde tijdens de provinciale finale van de Nationale Voorlees dag. Van onze verslaggeefster Middelburg - Het emancipa tiebureau Zeeland houdt don derdag 23 november in hotel Arneville aan de Buitenrust straat 22 in Middelburg een mini-conferentie over flexibi lisering van arbeid. Daar komen vragen aan bod als: Wat gaat de 24-uurs economie voor vrouwen betekenen; Leidt verdergaande flexibilisering van arbeid tot grotere kansen voor de combinatie arbeid/zorg of is de flexibilisering vooral noodzake lijk voor het bedrijfsleven en moet de werknemer zich daaraan aanpassen? Het Emancipatiebureau bundelt de uitkomsten van deze avond en presenteert deze als aanbevelin gen aan de politiek en werkge vers. De mini-conferentie begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. bod. De deelnemers mogen play backen of soundmixen. Van de gehele dag worden video opnames gemaakt. Deze opnames worden later gemonteerd tot een reportage. Ook is er weer een groot videoscherm waar de ar tiesten op te zien zijn. Voor de aankleding en omlijsting worden professionele mensen in gehuurd. In totaal helpen onge veer vijftig personen achter de schermen om dit evenement te la ten slagen. Verder is er een on partijdige vakjury die vooral zal letten op presentatie, kwaliteit en professionaliteit. De publieksju ry let op orginaliteit en deelt te vens aanmoedigingsprijzen uit. Er is voor ruim duizend gulden aan prijzen beschikbaar. Kandidaten in alle leeftijdsgroe pen kunnen zich aanmelden bij het secretariaat van de Sound- mix-Playbackshow aan de Drost- laan 10 in Sluiskil. Vrouwen Advies Commissie viert dertigjarig bestaan Van onze verslaggeefster Terneuzen - Op de tafel in het gebouw van de Vrouwen Ad vies Commissie (VAC) in Ter neuzen ligt een vergeelde krantenpagina uit 1971. 'Het is een gunst om te mogen ad viseren' kopt het artikel. Dat was 24 jaar geleden. „Geluk kig is het nu niet meer zo," zegt de voorzitster van het VAC-Terneuzen V. van der Laan. De Terneuzense afdeling van de VAC viert dit jaar haar dertigja rig bestaan. Oud-voorzitters kwamen daar om gisteren op het kantoor aan de Beukenstraat bijeen om zich samen met de huidige voorzitter op een foto te laten vereeuwigen. Daarna werden ervaringen uit gewisseld ovèr al die jaren VAC. 'Jullie subsidiëren de VAC, dus doe ook iets met ons', jarenlang was dat de argumentatie van de commissie naar de gemeente toe. „Tegenwoordig betrekt de ge meente ons overal bij. De wo ningbouwvereniging schakelt de VAC ook genoeg in. Met de plaatselijke projectontwikke laars lopen de betrekkingen iets stroever. Nog te weinig sturen zij toekomstige kopers naar ons toe. Terwijl het in de tekenfase nog betrekkelijk makkelijk is om iets te veranderen," vertelt Van der Laan. Het doel van de organisatie is nooit veranderd: iedereen heeft het recht op een goed gebouwde woning met een praktische inge richting in een veilige woonom geving. De adviezen lopen dan ook uiteen van de bouw van het nieuwe Stadskantoor naar het ophalen van huisvuil tot de plaatsing van een stopcontact. „Wij zijn er voor de belangenbe hartiging van iedere bewoner van Terneuzen," vinden de (oud- )voorzitters van het VAC. „Omdat de bouwwereld toch nog een mannenwereld is, zijn de vrouwen de VAC een goed tegen wicht. Zij zijn toch degenen die de meeste tijd in de woningen le ven," meent Van der Laan. Wat dat betreft, is er niet veel veranderd met dertig jaar gele den. De leus luidde toen al 'Man nen bouwen, Vrouwen wonen'. „Langzamerhand is ook dat aan het veranderen. In de bouw drin gen langzaam vrouwen door. Bij sommige VAC's in Nederland zijn nu ook huismannen verte genwoordigd. Maar dan moet de naam wel veranderen," zegt de voorzitster. Zij en de oud-voorzitters zouden er geen probleem mee hebben als in Terneuzen ook (huis)mannen vertegenwoordigd zouden zijn. Donderdag 23 november is de feestdag van de VAC in de Bur gerzaal van het stadhuis in Ter neuzen. Wethouder J. van Rooijen geeft dan een presentatie van het Stadskantoor. Architect M. Min vertelt over de bouw van winkelcentrum Ster nen Beer. Ook is er een tentoon stelling van de VAC te bezichti gen. Tevens vindt dan de jaar lijkse uitreiking van de 'bouw helm' aan een vrijwilligster van de VAC plaats. In het Zuidlandtheater in Ter neuzen vindt op vrijdag 27 okto ber de vijfde Nacht van de Poë zie plaats. Voor de tweede keer samenwerkend met het theater heeft de stichting voor literaire en culturele activiteiten Promet- heus een interessant en geva rieerd gezelschap aangetrokken. Simon Vinkenoog praat Neeltje Maria Min en Leonard Nolens aan elkaar, verbindt Mustafa Stitou en Eriek Verpale tekstu eel, om ten slotte Jean Pierre Ra- wie, Diana Ozon en Luuk Gru- wez het gewillig oor binnen te leiden. Door Ronald Verstraten Terneuzen - Toch al weer zo'n jaartje of tien geleden kwam Diana Ozon naar Hulst, om er op te treden tijdens wat de eerste en meteen ook laatste poëzienacht in het Houtenkwartier zou blijken te zijn. De punkdichteres werd onmiddellijk on der de hoede genomen door de eeuwig jon ge nestor van dichtend Nederland, Simon Vinkenoog. Volgende week zijn ze terug in Zeeuws Vlaanderen, nu op de vijfde Nacht van de Poëzie in Terneuzen. Eigentijds buitenbenend zien zij zich op het dichters- festival vergezeld van de namen van nu: de veertigers Gruwez, Verpale, Rawie en No- lens, vijftiger Min en nèt twintiger Stitou. Maar dan hebben we het alleen over hun kalenderleeftijd. Vinkenoog geldt als energiek pleitbezorger van de vijftigers (geen leeftijd). De dich ter/ schrijver/performer/love- en lsd-pro- feet is vooral sinds de jaren zestig bekend als ijveraar voor geestelijke bewustwor ding. „Loopt nog steeds met zijn hoofd in de wolken, maar staat met beide benen op de grond," meldt Prometheus. Niet helemaal correct, want hoorden we een tijdje gele den niet dat Simon tegenwoordig aan pa- r'a-sailing doet? Hoe dan ook, vrijdag staat hij op de plan ken van het Zuidland om de verschillende deelnemende dichters aan te kondigen. Al lereerst noemt hij Neeltje Maria Min (en bevestigt haar naam). Zelden werden er binnen het Nederlands taalgebied zoveel exemplaren van een dichtbundel verkocht, als van haar debuut uit 1966: Voor wie ik liefheb wil ik heten. Direct aansprekende, gevoelige gedichten, die pas jaren later een vervolg kregen met de bundel Een vrouw bezoeken 1985). Romantiek Leonard Nolens, die samen met Min het eerste half uur voor zijn rekening neemt, zag zijn werk al vaak bekroond, waarbij de Jan Campertprijs in 1991 tot de meest aansprekende mag worden gerekend. No- lens hoort - ruim gezien - thuis in de ro mantiek en het expressionisme. Thema's in zijn werk zijn liefde en vriendschap, een intense relatie met de taal en afkeer van de normen en waarden van een burgerlijke samenleving. Enkele-titels: De muzeale minnaar (1974), Alle tijd van de wereld (1979) en Liefdesverklaringen (1994). Ex-matroos, ex-psycholoog, tuinman en zanger/gitarist Alexander Roecka zorgt vervolgens voor een muzikaal intermezzo. Hij zingt van slechte vrouwen, duistere kroegen, verre landen en vreemde steden Simon Vinkenoog praat de poëzien acht aan elkaar. en het 'oerverdriet van de mens'. Mustafa Stitou kan ook over verre landen en vreemde steden meepraten. Hij was maar een paar maanden oud toen hij uit Marokko naar Nederland kwam. Zijn eer ste bundel, Mijn Vormen, verscheen vorig jaar. Hij deelt het tweede blok van de poëzienacht met de uit Zelzate afkomstige Eriek Verpale, die de afgelopen jaren op zien baarde met autobiografisch proza. In de jaren zeventig publiceerde hij echter ook poëzie. Zijn mooiste werden door zijn kunstbroeder Luuk Gruwez opgenomen in de verzamelbundel Nachten van Beiroet. Vergankelijkheid Handtekeningenjagers kunnen de dichters in de pauze laten signeren, maar niet voor dat Nicolette ten Bosch (piano) en Koen Franse (trompet) voor een nieuwe muzika le Entr'act hebben gezorgd: Met een lach en een traan. Jean Pierre Rawie betreedt daarna het po dium in het derde blok. Hij debuteerde in 1979 met de bundel Het meisje en de dood. Het belangrijkste thema in zijn werk is dan ook de vergankelijkheid, waar de dichter zich niet bij kan neerleggen. In 1992 publiceerde hij Onmogelijk geluk. Diana Ozon voelt zich, behalve door de punkfilosofie, ook aangetrokken door de rasta-beweging en maakte daarom reizen door Afrika. Ozon toont zich zeer geënga geerd in haar werk, maar schrijft ook per soonlijke poëzie, zoals in haar debuut Hup de Zee uit 1986. Na haar roman Kraker Jack (1991) publiceerde zij proza en poëzie in S'tad sta stil (1993). Finale Voorafgegaan door muziek van Roeka en gevolgd door de klanken van Ten Bosch en Franse, doet Gruwez het laatste blok van een half uur. Tegenwoordig leraar in Has selt, debuteerde hij als negentienjarige met Stofzuigergedichten. Daarin kwamen reeds de thema's voor die ook zijn latere werk kenmerken: ontsnap ping uit een banale werkelijkheid, de cul- 1 tus van de schoonheid, sprookjeselemen ten. Zijn laatste bundel is getiteld Vuile Manieren (1994). Alle dichters betreden om 23.20 nog een keer het podium, voor een laatste gedicht tijdens de finale van de poëzienacht. Wie het festival, dat om 20.00 uur begint, wil meemaken, kan kaarten kopen bij boekhandel Van de Sande, het Zuidland theater of de openbare bibliotheken in Zeeuws-Vlaanderen. De kaarten kosten 25,00 (Leden Prometheus/CJP/65+: 20,00). Aardenburg - Gistermorgen is ingebroken in een woning aan de Boogaardstraat te Aarden burg. De 25-jarige bewoner, die aangifte deed bij de politie in Oostburg, mist een videore corder. Axel - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen betrapte maandagavond een 21-jarige man uit Gent toen hij met zijn personenauto over de Lange- weg in Axel reed met een snel heid van 140 kilometer per uur. De zestig te hard gereden killo- meters kwamen de man op een boete te staan van zevenhon derd gulden. Axel - In samenwerking de af deling Zeeuws-Vlaanderen van Veilig Verkeer Nederland hied de politie maandag op de Ka naalkade te Axel een verkeers controle. Daarbij kregen 16 au tomobilisten een bekeuring voor het niet dragen van een autogordel. Gecontroleerd werden in totaal 75 voertuigen. Hulst - In het afgelopen week einde werd vanaf een bedrijfs terrein aan de Afrikaweg te Hulst een schotelantenne ge stolen. De antenne met een doorsnee van van vier meter heeft een nieuwwaarde van 50.000 gulden. Aangifte van het feit werd bij de politie in Hulst gedaan door een 47-jari- ge inwoner uit die plaats. Terneuzen - Vanuit een stalling aan de Fahrenheitlaan in Ter neuzen werd een paarse Puch Maxi bromfiets gestolen. De benadeelde, een 17-jarig meisje uit Terneuzen, deed hiervan aangifte bij de politie in haar woonplaats. OUD PAPIER - Leden en be stuur van voetbalvereniging RIA halen zaterdag 28 oktober vanaf 09.00 uur gezamenlijk het oud papier op. OPTREDEN - Op zaterdag, 28 november spelen Lexy Boy The Dark Shades stevige rock- covers en vette blues in de Gra vin te Westdorpe. De zes muzi kanten uit het Belgische Olsene waren reeds tijdens het tien-ja rig bestaan van de Gravin te horen en te zien. Aanvang 22.00 uur. De toegang is gratis. OUD PAPIER - Het oud papier in de wijken ten westen van de spoorlijn worden zaterdag 28 oktober weer opgehaald door leden van harmonie De Veree- nigde Vrienden. Zij beginnen hiermee om 09.00 uur. SIESA - De Sasse theatergroep Siesa staat op zaterdag 28 ok tober op de planken van De Speye in Sas van Gent met het stuk Kriebels in de Buik. Voor de uitvoering van 10 november in centrum De Halle te Axel zijn ook nog enkele kaarten verkrijgbaar. Kaarten bestellen kan bij het secretariaat via (0115) 608445. DE RAKKERTJES - Peuter speelzaal De Rakkertjes uit Hoek houdt zaterdag 28 okto ber open dag en een kleding- en speelgoedbeurs. Tussen 10.00 en 13.00 uur kan men koffie drinken op een ter ras, er is een poppendokter, er worden foto's gemaakt en er staat een grabbelton. De opbrengst van de dag is be doeld om nieuw spelmateriaal voor de peuters te kopen. KAARTINGEN Hulst - Zaal De lieve, KBO, 38 perso nen. Bieden: 1. H. Martens, 2. A. Ley- baert, 3. mevrouw Heirman. Axel - Bridgeclub Axel, herfstdrive. A-lijn: 1. IJsebaert-Geertse, 2. Stoel- inga-Van Straaten, 3. Van Bambost- Vons. B-lijn: 1. De Regt-Vogels, 2. Peeters-Schelleman, 3. Colsen-Ar- noldi. C-lijn: 1. Van de Wagt-Juffer- mans, 2. Naeye-De Zeeuw, 3. Van Bunderen-Meijer. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, twintig personen. Jokeren: 1. me vrouw Van Goethem, 2. mevrouw Plat jouw, 3. mevrouw Schalje. Bie den: 1. J. Schalje, 2. L. den Breejen, 3. A. van Gink. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 38 personen. Bieden: 1. R. de Cock, 2. W. de Graaf, 3. E. Rietjes. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Boerjan, 3. R. de Vos. Axel - Gregoriuscentrum, zestien personen. Jokeren: 1. mevrouw Ver schuren, 2. A. Verschuren, 3. A. van Gink. Axel - De Halle, 36 personen. Bie den: 1. J. Hamelink, 2. L. Verschuren, 3. R. Linthout. Jokeren: 1. mevrouw Hamelink, 2. M. Cock, 3. R. Sponse- lee. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 37 personen. Bieden: 1. Th. Verschorre, 2. P. Poppe, 3. C. Cock. Jokeren: 1. mevrouw Claessens, 2. mevrouw Timmerman, 3. mevrouw Coone. Clinge - Zaal De Landbouw, 25 per sonen. Bieden: 1. J. Michielsen, 2. A. de Bruyn, 3. R. Tilleman. Jokeren: 1. mevrouw Michielsen, 2. mevrouw Van Eerdenburg, 3. mevrouw Spons- elee. Axel - Gregoriuscentrum, twintig personen. Bridgen: 1. J. Chouchema- mevrouw Van Damme, 2. echtpaar De Wever, 3. echtpaar De Wispelae- re. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, zestien personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. A. van Dorsselaer, 3. F. van Hecke. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 24 personen. Bieden: 1. me vrouw Goossen, 2. J. Tieleman, 3. P. van Spaendonk. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, vijftien personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. mevrouw Tilleman, 3. W. de Maayer. Jokeren: 1. mevrouw Drabbel, 2. mevrouw Warrens, 3. R. Verbrugge. Graauw - Gemeenschapshuis, acht tien personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Troost, 2. mevrouw Van Iete- gem, 3. mevrouw Cornelissen. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 24 personen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. E. Dankaert, 3.1. de Winkel. Jokeren: 1. mevrouw Rodrigo, 2. mevrouw Rot tier, 3. mevrouw De Bruy Sas van Gent - Zaal De I 23 personen. I de Wit, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. me vrouw Bode, 2. mevrouw Claessen: 3. mevrouw De Pan. Koewacht - Zaal De Lange Akker: en. Bieden: 1. A. de Vliegei M; 21 1. personen, vrouw De Waal-Bun, 2. L. van Goet hem, 3. R. Verschuren. Clinge - Zaal De Landbouw, acht tien personen. Bieden: 1. J. Michiel sen, 2. E. Bracke, 3. M. de Block. Jo keren: 1. mevrouw Van Haver, 2. me vrouw De Bruyn, 3. mevrouw Acke. Terhole - Zaal Staminee, 46 perso nen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. P. Hau- lez, 3. I. de Winkel. Jokeren: 1. me vrouw Boerjan, 2. mevrouw Patijn, 3. mevrouw Hulshout. Sluiskil - Zaal Dallinga, 68 perso nen. Bieden: 1. mevrouw Destombes, 2. G. Vermeulen, 3. J. Maas. Jokeren: 1. mevrouw Van Drongelen, 2. J. de Bruyn, 3. mevrouw Ketting. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 44 personen. Jokeren: 1. A. Freyser, 2. J. Driessche, 3. A. Asselman. Bieden: 1. mevrouw Rottier, 2. mevrouw Van Heeze, 3. A. Rottier. Axel - Showband Axel, 53 personen. Bieden: 1. L. de Kraker, 2. A. van Gink, 3. W. Lensen. Jokeren: 1. me vrouw Hamelink-Berkens, 2. F. Hamelink, 3. N. de Uzendijke - Zaal Les Amies, 64 pi sonen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. de Ruyter, 3. F. Barentsen. Joken Bruyn. De Engelenroos, l.C. Smit, 2. R. 28 persom 2. M. de M< Graauw Bieden: 1. A. 3. G. Schalkens. leldijk - Zaal 't Gelaag, 38 per- Bieden: 1. J. Bogaert, 2. G. de iper, 3. P. Pauwels. Jokeren: 1. Gemeenschapshuis, 22 personen. Bieden: 1. A. Kouyzer, 2. Th. Weemaes, 3. V. de Caluwé. Westdorpe - Zaal Concordia, 25 pe- rosnen. Bieden: 1. R. Dumez, 2. R. de Wit, 3. mevrouw Elegeert. Stoppeldijk - Zaal 't r sonen. Schepper, mevrouw Van Eerdenburg, 2. me vrouw Domines, 3. mevrouw Tiele man. Axel - Gregoriuscentrum, 37 perso nen. Bieden: 1. P. Peters, 2. C. Ver schelling, 3. J. Moes. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 23 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. F. Buys, 3. mevrouw De Waal-de Waal. Bieden: 1. W. Neve, 2. R. Roctus, 3. C. Roctus. St.-Janseen - Zaal De Kroon, 35 per sonen. Bieden: 1. Th. Bleyenberg, 2. Th. Bolssens, 3. mevrouw Van Cads- and. Jokeren: 1. mevrouw De Rijk, 2. mevrouw Bertram, 3. mevrouw Do- mines. Hulst - Zaal De Kroon, veertig per sonen. Jokeren: 1. mevrouw De Block, 2. F. Buys, 3. mevrouw Riet jes. Bieden: 1. M. Haulez, 2. E. Riet jes, 3. E. Patijn. Kloosterzande - Zaal De Reizende 1. mevrouw Meerman, 2. mevrouw Harms, 3. mevrouw Van Drongelen. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 29 personen. Bieden: 1. F. Blommaert- A. van de Eede, 2. W. de Maayer-A. Tilleman, 3. R. Tilleman-E. de Kint. SCHIETINGEN Walsoorden - Zaal Rue du Nord, elf schutters. Hoge vogel: E. Rottier, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: E. Picavet, grootste aantal (7): P. van Waesberge. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, twintig schutters. Hoge vogel: B. van de Branden, eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: R- D'Hondt, grootste aantal (4): R- Schalkens. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, zeventien schutters. Hoge vogel: Th. de Caluwé, eerste zijvogel: J. Maas, tweede zijvogel: T. Meerschaert, grootste aantal: P. Rottier. Ossenisse - Camping Mussennist, 28 schutters. Hoge vogel: L. van Hooy- wegen, eerste zijvogel: verloot, twee de zijvogel: S. Maas, grootste aantal (5): G. van de Bosse. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, zestien schutters. Eerste hoge en tweede zijvogel: F. de Waal, tweede hoge vogel: M. van Hoeke, eerste zij vogel: R. D'Hondt, grootste aantal: F. de Block. Hulst - De Batavieren, 96 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: E. de Bak ker, tweede hoge vogel: R. Plasschae- rt, eerste zijvogel: G. van Quatum, tweede zijvogel: A. Mores, derde zij vogel: R. Verdonk, vierde zijvogel: J- Sorber. Wip 2: beide hoge vogels: A. Valent, eerste zijvogel: H. Sorber, tweede zij vogel: B. Esseling, derde zijvogel: P. Weemaes, vierde zijvogel: J. Jacobs. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 24 schutters. Hoge en eerste zijvogel: Th. de Kort, tweede zijvogel: J. van Damme, grootste aantal (8): P. Neve. KOERSBAL Kloosterzande - Clubgebouw Rj" zenhof, 25 personen: 1. H. de Gucht/L. Ivens, 2. A. Cornelis- sens/C. van Meelen, 3. A. de Waal/H. Baart. Hulst - Zaal De Lieve, KBO. Mat 1: 1. T. Heirman/L. Kegels, 2J- de Smet/M. de Vos. Mat 2:-1. Bloffl- maert/De Witte, 2. L. de Witte/J- de Pooter. Mat 3: 1. mevrouw Bae- yens, 2. G. de Bodt-Baeyens. Lamswaarde - Zaal De LuiH KBO: 1. A. van Driesche, 2. Claessens/A. Lauwers, 3. L. PW" jouw-van Poele/J. Platjouw. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1- M Freijser-Sponselee/J. de Maat 2. A. Hemelaar-van Himst/E. van Driesche, 3. A. van Delft-Witte" man/A. Lauwers. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse* tien personen: 1. E. de Maat/J. Waal-Hamelink, 2. A. Rottier/M- Rademakers-Warrens, 3. K Reyns-de Kort/R. de Waal-Cafl" been. iDe politie controleert of de wonh Door Sanne Schelfaut Breskens - Breskens, dinsdag ochtend zeven uur. Langzaam komt de zon op. Voor het vis sersdorp is het De Dag. Onge veer 2.100 Bressiaanders moe ten voor acht uur hun huizen verlaten. Een uur voor de 'tijdslimiet' is het nog betrek kelijk rustig in de straten. De meeste mensen zijn nog thuis, overal brandt nog licht. Bui ten wemelt het inmiddels van de pers. Fotografen en cameraploegen weten niet hoe snel ze moeten lo pen als er dan eindelijk iemand, het liefst met een kanarie, z'n huis verlaat. De politie en de mannen van de Explosieven Op ruimingsdienst (EOD) zijn volop vertegenwoordigd. Om half acht begint het op de Lange Weg drukker te worden. Auto's rijden nu af en aan. Een oudere vrouw sleept met een zware tas. „Ja, ik neem m'n goud en zilver mee hoor, want je weet maar nooit wat er gebeurt. De boel zou toch maar ontploffen, dan heb ik m'n waardevolle spul len in ieder geval mee. Ik neem geen enkel risico! Een man zet z'n kanarie in een busje. Even later komt vogel nummer twee. Ook volgen nog een konijn en een ca via. Z'n vrouw komt naar buiten met een taart en een pan soep. „Je ziet het, wij zijn op alles voorbe reid. Alle dieren gaan mee en we hebben nog wat proviand bij ons. Onze bus is goed gevuld." Twee politiemannen in opvallen de oranje hesjes rijden op hun i dienstfietsjes door de straten. Ze controleren of alles volgens sche- I ma verloopt. Het aantal politie- mensen groeit snel. Rond acht 1 uur lopen er tientallen oranje 2 hesjes om de orde te bewaken en de huizen te controleren. s Haast iedereen is rond half negen z'n huis uit. De meeste evacuées r leverden ruim van tevoren hun t huissleutel in bij de politie. Piet I Bruijnooge echter, behoort tot a het handjevol Bressiaanders die g dat weigerde. Hij sluit zijn huis r alleen af samen met de politie. 1 Rtessiaanders die slecht ter been

de Stem | 1995 | | pagina 16