bgenheid Aanval WD Axel op Van Waes Kwaliteit bouwen wij op uit de beste ingrediënten. De wording van een bemalingsinstallatie 'Axel moet kooptoerisme meer bevorderen' 23.50 HULST DE STEM DAG KLAPPER SPORT IN HET KORT - yiia Axelse fractie kraakt in algemene beschouwingen beleid van wethouder Toch geld van provincie voor Huize St. Antonius ticulieren DËSTEM ZEELAND C2 ecialiteiten Restaurant opend buffet >p de hoogte!! editie zeeland Stoomgemalen Saamhorigheid Voortvarend Eerste steen Eddy Ranschaert sterkste bowler Bedrijfstennis Hulst 95 X 64 etuiging medeleven tijdens de [■lijden van onze lieve oma en zuster A JULIANA EN BERGHE chte dank. ren, kleinkinderen nilie edankje, jubileum, |/elijk, verloving, restatie, examen, iam enz. lom 0,65 ind. BTW, igel verplicht, ifbeelding, im 26.- incl. BTW. en op aanvraag, iet geretourneerd, of geef uw tekst tatsing af bij één van ichriftelijke opgaven geaccepteerd, indien and zijn, ook indien uw jjgevoegd is. het recht voor teksten redenen te weigeren, achten bereiken over de shoudt de uitgever zich m de naam van de bekend te maken. WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 gefeliciteerd imeyer in Moerdijk. Succes Sabine Motormuis Rij voorzichtig, stijlvol, pittig en goed. Je rijbewijs tegemoet! Nettie en Jolanda. Sambaballen Ria wordt 50 jaar. Dat ze nog lang de ballen mag laten rammelen. De feestcommissie Hiep, hiep, hoera Collin wordt 1 jaar Oma Arthur, tante Karinda, Opa en Oma. tfan onze verslaggever ^el - De WD-fractie in de gemeenteraad van Axel valt het beleid van wethouder A. van Waes aan. In de algeme ne beschouwingen op de gemeentebegroting voor het ko mende jaar spreken de liberalen met spottend ongeloof nver onder meer het uitblijven van een gemeentelijk rio leringsplan en een milieubeleidsplan. meentelijk milieubeleidsplan, waarbij de fractie het college van B en W er tegelijkertijd fijntjes aan herinnert dat het plan er ei genlijk 1 maart dit jaar al had moeten liggen. Ook het plan voor de Molenstraat ontkomt niet aan het cynisme dat leeft bij de WD. „Heeft het zin hier verder in te blijven geloven. Of stoppen we onze energie liever in de restauratie van de molen?" De kritische opmerkingen van de WD richten zich als gezegd met name op het functioneren van wethouder Van Waes, die al de onderwerpen die de partij aan de kaak stelt in zijn portefeuille heeft: „Kan er sprake zijn van enige relevantie tussen genoemde zaken en de verantwoordelijke portefeuillehouder?" De PvdA is door de bank geno men tevreden met het door B en W gevoerde beleid. Het college mag dat ook 'gerust opmaken uit de lengte en inhoud van onze be schouwing'. Die is kort en over wegend lovend. jet college van burgemeester en wethouders heeft bij de WD de «eloofwaardigheid verloren met betrekking tot de pogingen om verpaupering in de gemeente te ven te gaan (aanschrijvingsbe- leid). De WD vindt dat de raad hier njn verantwoordelijkheid moet temen. Ook de PvdA wijdt in jaar beschouwingen een passage aanhetaanschrijvingsbeleid. Net als de liberalen willen de sociaal democraten weten waarom daar jit jaar niets van is terecht geko men. „Gebrek aan menskracht wordt gesuggereerd. Of is er een gebrek aan wil? En durf? Zijn er in Axel 'belangrijke' personen die boven het gepeupel staan en die je niet zo maar mag en kunt aanpak ken?" aldus de PvdA-fractie. Over het gemeentelijk riolerings plan is de WD genadeloos kort in haar bespiegelingen op de nieuwe gemeentebegroting: „Na jaren zijn we nog geen stap ver der!" Hetzelfde geldt voor het ge- Van onze verslaggever Kloosterzande - Bejaardencentrum St. Antonius heeft toch recht op een uitbreiding met één tiende personeelslid, wat in de praktijk neerkomt op een verhoging van het personeelsbudget met 5500 gulden. Dat hebben Gedeputeerde Staten van Zee land gisteren besloten. De Axelse fracties WD, GPV en CDA maken zich zorgen over de teruglopende weekmarkt. foto wim kooyman LIN ■ÏL Tel.: 0114-681245 Fax: 0114-681722 voor buitenland Tel.: 0031-114681245 in 19.00-22.00 uur ade van het huis epoek ir ip van de dag nese mini-loempia ang Goreng )i pangang young hai tjoy paai kwat roosterde varkenskrabbetjes) e inese koe lo yuk ndvlees met kerriesaus s ndvlees met pikante saus ifilet met kon po saus u yin kip si, bami en mihoen ffie of thee gratis van het huis iersoon groepen van min. 15 personen p andere dagen mogelijk (me' n- en feestdagen). Volgens het personeelsformatie model zou St. Antonius.per 1 ja nuari van dit jaar recht hebben op 41,2 zogenoemde bft's (bruto fulltimers). Dat zou een uitbreiding van wel geteld één tiende ten opzichte van vorig jaar betekenen. Maar GS lieten in een brief aan St. Antonius in mei van dit jaar weten de uitbreiding zo margi naal te vinden dat ze besloten het personeelsbudget niet met de overeenkomstige 5500 gulden te verhogen. Daartegen ging St. Antonius bij de provincie in beroep. De adviescommissie bezwaar schriften behandelde het beroep tijdens een hoorzitting in sep tember. Daar legde directeur M. van de Kieboom uit dat een bedrag van 5500 gulden dan misschien niet zo veel lijkt, zijn verzorgings huis kan er wel degelijk veel mee doen. Zoals het betalen van tijdelijke krachten in de vakantieperiode, in april 1995 heeft GS het be sluit Personeelsformaties Be jaardenoorden Zeeland vastge steld. In dat besluit staat onder meer dat als de berekende formatie met minder dan twee tiende zou toenemen, deze uitbreiding niet zal worden gehonoreerd. De adviescommissie, die het be roep van Antonius behandelde, vond echter dat het besluit een te algemeen karakter heeft. Verder hebben GS volgens de commissie achterwege gelaten het besluit algemeen bekend te maken. Daarom was de commissie van oordeel dat GS bij de vaststel ling van de formatie van Anto nius 'in strijd met de beginselen van behoorlijk bestuur hebben gehandeld'. Het advies van de commissie luidde dan ook het bezwaar van Antonius gegrond te verklaren. GS hebben dat advies overgeno men. Van onze verslaggever Axel - De gemeente en de middenstand moeten er meer aan doen om het kooptoe risme in Axel te bevorderen. Want Axel glijdt steeds verder af als koopstad. Tien lege winkelpanden in de Noordstraat, de dreigende sluiting van twee panden in de Weststraat en een teruglopende weekmarkt op zaterdag spreken wat dat betreft boekde len voor de WD in de gemeente. Met de libe ralen maken ook het GPV en het CDA zich in toenemende mate zorgen over de weekmarkt. Het college legt heel wat ijver en enthousias me aan de dag, aldus de WD-fractie in de gemeenteraad, om Axel aan de man te bren gen als kunst/cultuur-gemeente en toeris tische trekpleister. Het is de liberalen een lief ding als het dage lijks gemeentebestuur dat ook zou doen om Axel als koopgemeente te promoten. Dat staat in de algemene beschouwingen van de partij op de gemeentebegroting 1996. De WD vindt dat er kansen liggen nu de zondagopenstelling een feit is in Axel. Als daar niet op wordt ingespeeld, blijft er van Axel niet meer over dan 'een boodschappen- gebied waar geen enkele publiektrekkende ondernemer nog belangstelling voor heeft', zo vreest de partij. De WD beseft dat de gemeente alleen geen verandering kan brengen in de ontstane neerwaartse spiraal. Medewerking van de Axelse ondernemers is van essentieel belang en dus zonder meer noodzakelijk om Axel te profileren als koopstad. Het GPV komt in de algemene beschouwin gen met het voorstel om één of meer toiletwa gens op de zaterdagse weekmarkt te plaat sen. „Een 'must' als je een produkt als een goede markt wilt aanbieden. Het CDA pleit voor een herschikking van de weekmarkt. „Als mensen dichter op elkaar lopen is het gezelli ger." Overigens vindt het GPV wel dat de gemeen te vrij star omgaat met de plaatsing van de marktkramen, zo valt uit de beschouwing op te maken. Als voorbeeld geldt dat een onder nemer plannen heeft om zich in één van de leegstaande winkelpanden te vestigen, mits het marktkraam voor de deur wordt ver plaatst. Het GPV dringt aan op een 'spoedige' oplossing voor dit probleem. Redactie lerneuzen: Zuidlandstraat 32, tel 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editie- dief), Frank van Cooten, Rein van der Flelm, Harold de Puysseleijr, Eugène Verstraeten. Goes: Klokstraat 1, tel. 0113- 273700, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Rulst: 5teenstraat 14, tel. 0114- 37277 0, fax 0114-372771. Redacteuren: Frank Deij (plv. ed. c|ief), Gerlach Hochstenbach. Sportredactie Zeeland: [°n Koomen tel. ma t/m vrij. 0115 - 645751 tel. zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie Stem en ZVK erneuzen: Zuidlandstraat 32, el 0115-645740, fax 0115-645741 ertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, ™via Broekhoven, privé 0115- 52732, Flans Dimmers, privé «'15-562354 Rulst: Steenstraat 14, Je!. 0114-372770. p!j?e9enwoordigers: 3uciVan den Brar>de, Ptivé 0114- (iii. Marjan Verstraeten privé «'14-316755. Verkoopleider: Harrie Muur- nans, privé 076-5020894 Openingstijden: TO.t/mvr. 8.30- 17.00 uur HET UITWATERINGSSCHAP Stoppeldijk c.a. was een samen werkingsverband tussen een achttal polders en waterschap pen met een gezamenlijke op pervlakte van ruim 5000 ha. Ge noemd schap was een voortzet ting van de 'Polders in het Land van Hulst thans suerende langs Campen' en het had in vrij korte tijd enorme investeringen ge daan: in 1850 nieuwe sluisko- kers bij Vogelfort en Kampen en een kanaal van 3,5 km met inbe grip van een nieuwe zeedijk. In hetzelfde jaar ook nog ëen nieuwe zeesluis bij Zeedorp en in 1884 een vierde sluiskoker bij de oude zeesluis te Kampen, die nu wachtsluis geworden was. De totale sluis daar had inmiddels een breedte gekregen van 19,5 meter en de totale spuibreedte - de opening van de kokers - was 2 x 2,20 meter plus 5,25 m plus 3 m is 12,65 meter totaal. De vloer van de oudste sluizen - die uit 1741 - lag op 2,20 m - NAP, die van de sluis uit 1850 op - 2,80 en die van de sluis uit 1884 op - 2,50 m. De sluis uit 1850 had een muurdikte van een meter en het gewelf mat 60 cm. Voor de eeuwen gebouwd, zou je zeggen en datzelfde zou je durven ver wachten van het hele afwate ringssysteem, want alles bij el kaar was er toch al aardig wat geïnvesteerd natuurlijk. Ondanks alles was de afwate ring nog niet volmaakt, begrij pelijk enigszins als bedacht wordt dat het gebied bestond (bestaat) uit betrekkelijk jonge en hooggelegen polders naast oude, ingeklonken of destijds uitgeveende gebieden die als het ware een put in het landschap vormen. Met name moeten dan genoemd worden de Groot- Hengstdijkpolder, ook bekend onder de naam Grote Putting, die bedijkt werd rond 1160 en die plaatselijk op 1,60 m - NAP ligt en de Pauluspolder op - 1,10 m. Ter vergelijking: de Stoppel dijkpolder ligt plaatselijk op 1,80 of 1,50, dus reken maar uit: in de kering kan dat een ver schil van rond de drie meter opleveren. Waaorm gaan we hier zo diep op in? Omdat dat factoren zijn die mee gaan spelen als er plannen gemaakt worden voor (opnieuw) verbeteringen. Een windmolen om het water weg te malen, was al in een heel vroeg stadium af gewezen, maar inmiddels kwa men de stoomgemalen steeds meer in het zicht. Het is mis schien beter te zeggen, dat dat in zicht komen er eigenlijk al lan ger was. In het verslag van het dienstjaar 1884 merkt het bestuur ten aan zien van de derde sluis te Cam pen (de twee oudste kokers re kent men hier als één) op: - ....dat de sluis voldoet: het water is eerder weg. Evenwel veroor looft het Bestuur zich belang hebbenden te herinneren dat het nimmer het aanbrengen der der de sluis te Campen als een af doende redmiddel heeft be schouwd, maar voel als het grootste hulpmiddel (een stoom machine uitgezonderd). - In de vergadering van 6 april 1918 (men vergadert steeds meer bij Cattoir-de Boy in Hulst en nauwelijks meer in de afgelegen en vermoedelijk slechter 'geca- terde' directiekeet (waarover la ter meer), zegt de voorzitter: - Zelfs al zouden alle polders dit willen, in deze tijd en onder deze omstandigheden kan van het stichten van een stoomgemaal geen sprake zijn. Materialen zijn niet te krijgen en het uitge voerde baggerwerk heeft de ont watering veel verbeterd. - In 1919 doet bestuurslid F. Hombach de technisch nogal ge avanceerde uitspraak: - ...dat een eventueel stoomgemaal te Kampen door electriciteit zal kunnen gedreven worden. - Het is niet de techniek, noch zijn het de tijdsomstandigheden die de beperkende factoren vormen, maar meer de onderlinge sasm- horigheid. De besturen van en kele aangesloten polders wensen classificatie van gronden. In veel van die besturen zat evenveel so ciaal en collegiaal gevoel als in een 'dröóge j'eruk' en een hoog gelegen polder als de Groot- Cambron piekerde er niet over te betalen vor die dutsen van boe ren in de Putting, die in sommi ge jaren al in oktober niet meer op hun land konden. Dat de 'werkmensen' van Bosch- kapelle ook vele winters bijna uit hun huizen gespoeld werden, was al helemaal geen punt na tuurlijk. Ook Stoppeldijk was dus aanvankelijk tegen een ge maal, als dat niet gepaard ging met classificatie van de gronden. Uiteindelijk gaat op 30 januari 1926 de kogel door de kerk, me de ingegeven door de zeer hoge waterstanden in december 1925 en januari 1926. De voorzitter memoreert de voorstellen uit 1882, 1913, 1914, 1918 en 1919. De voorkeur gaat uit naar een elektrisch gemaal, een dieselge maal kan ook nog, stoombema- ling is niet haalbaar. Er wordt gestemd. Ingeval er een gemaal gesticht wordt, vindt er geen classifictie van gronden plaats, dus gwlijke lasten voor iedereen. Met 13 te gen 2 stemmen besluit de Alge mene Vergadering tot het stich ten van een bemalingsinstallatie bij de zeesluis in de Ser Arends- podler. Tegen stemmen P.A. Vereecken en G. Vogelvanger, vertegenwoordigende de Groot- Cambronpolder. Vogelvanger zegt zelf wel voorstander te zijn, maar hij heeft geen mandaat. Werkspoor Amsterdam zal voor 24.000 de dieselmotor leveren. Ook de pomp kan daar besteld worden. Wederom ging men voortvarend aan het werk, want men wilde nog in het najaar van 1926 bemalen. Ook nu weer was er tegenslag: veel wellen en een venige ondergrond die eerst door zand vervangen moest worden. Meerkosten rond de vierduizend gulden, waardoor de totale kos ten op 18,50 tot 19 per hecta re kwamen. Dat is voorwaar niet weinig. Daar zou men zelfs te genwoordig nog van schrikken, maar het waren toen nog zeer goede boerenjaren, misschelen telde dat ook, al zou dat niet *De gedenksteen afkomstig uit het watergemaal bij Zeedorp staat nu in het gemaal 'Campen'. foto camile schelstraete lang meer duren. Ondanks tegenslag en meerkos ten kon op 20 augustus op fees telijke wijze vergaderd worden. - Na deze bespreking begeeft de vergadering zich naar de werken voor de bemaling. De eerste steen voor dat werk wordt op uitnoodiging van de voorzitter (Jac. de Waal) gelegd door den kleinzoon van den ontvanger griffier Karei Jan André Guyon baron Collot d'Escury jr. gebo ren 29 augustus 1922 te Crepy en Laonnois (Fr.). Voor het leggen van dien steen houdt de voorzit ter eene rede, waarin hij 't ont staan van de bemaling bespreekt en dank brengt aan allen die tot de totstandkoming hebben mee gewerkt en aan hen die thans de werken uitvoeren. De vader van den steenlegger be dankt namens zijn zoon, die nog te jong is om dit zelf te doen, voor de eer deezen te beurt ge vallen om den eersten steen voor dit zo belangrijke werk te mogen leggen. Hij spreekt de beste wen- schen voor het waterschap uit. Vervolgens worden foto's ge maakt van het bestuuren van het bestuur met de aannemers, den steenlegger en enkele be langstellenden. De eerste foto in het bijzonder ter herinnering aan het 75-jarig bestaan van het Waterschap. - De eerste steen bevindt zich thans in de kelder van het ge maal 'Campen'. Hij draagt na volgend opschrift: - Waterschap Stopeldijk. De eerste steen van dit bemalingsgebouw werd ge legd den 20 Aug. 1926 door K.J.A.G. baron Collot d'Escury Jr geboeren 29 Augustus 1922. Tot de stichting hebben meege werkt: Het Bestuur J. de Waal, voorzitter;. L.A.C. van Esbroeck (en) E.G. Fassaert leden; K.J.A.G. Baron Collot d'Escury, ontvanger-griffier. De leden der Alg. Vergadering P.F. Fruytier, J.A.J.R. Rottier, Jos Seydlitz, G. Vogelvanger, E.P. Staal, P.L. de Waal, P.J. Verstraeten, P.L.S. de Maat, Jos Staal, P.A. Vereecken en J.G. Vereecken. Aannemer van dieselmotor en bemalings werktuigen ^Werkspoor' Amster dam. Aannemer van gebouw en grondwerk Ir G. Kuypers, Am sterdam. Met dank aan A. Cammaart te Kampen, Hontenisse. THEATER MIDDELBURG La cage aux Folies (hitmusical) - van Harvey Fierstein in een verta ling van Seth Gaaikema, met o.a. Ramses Shaffy en Jacco van Renesse - Stadschouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur 55) MUZIEK TERNEUZEN Melanie - Zuidlandtheater - 20.00 uur DIVERSEN CLINGE Handwerken, kaarten, biljarten - Malpertuus - KBO -13.30 uur Koersbal - Malpertuus - ANBO - 13.30 uur MIDDELBURG Monumentenwandeling - met WV-gids - duur 1 uur en 15 minu ten - start VW-Kantoor Markt - 13.30 uur (ƒ6,50) (t/m 25 okt) AXEL Videofilms - 't Trefpunt - over be vrijding van Axel, optocht sept. 1994 enz. -19.00 uur (gratis) Bridgen - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur ST.-JANSTEEN Schieting - De Warande - KBO - 13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - De Regenboog - ANBO - 14.00 uur TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur SLUISKIL Korenmiddag - SWOS - Het Meu- lengat-13.30 uur Verkoop handwerken - Hand werkgroep SWOS - Het Meulengat - 13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur André the seal 20.00 uur Braveheart HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Nine Months 20.00 uur Waterworld 20.00 uur Mortal Kombat 20.00 uur Apollo 13 MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur A Bronx Tale VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 uur Doornroosje 14.00 uur André 14.00 uur Mortal Kombat 20.00 uur Apollo 13 20.00 uur Waterworld 14.00 en 20.00 uur Nine Months 20.00 uur La Fille D'Artagnan BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Braveheart 14.30 en 20.00 uur The madness of King George 20.00 uur The Bridges of Madison County 14.30 en 20.00 uur Brylcream Boule vard 14.30 uur Les Anges Gardiens 14.30 uur Congo KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Les Anges Gardiens 15.00 en 20.00 uur The Net 15.00 en 20.00 uur Species 15.00 en 20.00 uur Braveheart 15.00 uur Brylcream Boulevard Sas van Gent - Eddy Ran schaert van de organiserende bowlingvereniging Sas van Gent won het negende B-toer nooi dat deze vereniging in De Vlaanderen te Sas van Gent hield. De eindzege van Ran schaert was een verrassing, omdat deze speler nog nauwe lijks in actie komt tijdens club- of competitiewedstrijden. Ondanks weinig training had Ranschaert de juiste vorm te pakken. In een veld van 65 deelnemers streed hij vanaf het begin mee in de kop van de klassering. Voordat de laatste ronde afgewerkt werd stond hij op een tweede plaats, maar door een game van 200 pins passeerde hij leider Luc Geens, die in de slotronde slechts een game 158 pins wierp. Er was overigens meer succes voor de organiserende vereniging, want Frans Roeb eindigde als vijfde, Luciën Rammeloo als negende en Ronald Lammens als tiende. Bij de vrouwen eindigde Emmy Neve in een veld van 33 deel neemsters op de tweede plaats en werd Maritza Rammeloo vijfde. De hoogste game kwam op naam van Luc Geens uit Terdonk met 253 pins. EINDSTANDEN Vrouwen: 1. S. Hulstein (Hooger- heide) 1912 pins, 2. E. Neve (Sas van Gent) 1831, 3. M. Visser (Mid delburg) 1830, 4. Ch. Parisis (Knokke) 1800, 5. M. Rammeloo (Philippine) 1796, 6. I. van Over- beeke (Middelburg) 1773. Mannen: 1. E. Ranschaert (Sas van Gent) 1955, 2. L. Geens (Terdonk) 1950, 3. M. Kauter (Kortrijk) 1939, 4. J. Schoordijk (Rotterdam) 1931, 5. F. Roeb (Sas van Gent) 1918, 6. M. Friebel (Delft) 1876, 7. J. Cor- veleijn (Locristie) 1821, 8. E. Zui- derhoek Deventer1804. 9. L.' Rammeloo (Philippine) 1740, 10. R. Lammens (Sas van Gent) 1705 pins. Poule A: Barco-KCS 2-6, Elec- tron-Fermont Temeuzen 4-4, Ly- beert Verstraeten-Delforge 6-2, Reinaert College-De Boy 4-4, De Ruysscher-Zaman Sport 0-8. Poule B: Cretex-Sloebers 8-0, ING Hulst-CIS 5-3. Poule C: HAS ,1-Nijboer 0-8, Stuntmarkt 1-De Koeyer 2-6, Fas- saert-Stuntmarkt 2 2-6, V en K- Van Damme 7-1, Het Bonte Hert- De Schrijver 3-5. Poule E: Polydesign-Van Wese- mael 2-6, Stuntmarkt 3-Rabo Hulst/Nieuw-Namen 2 6-2, TZN- Rabo Kloosterzande 2-6. STANDEN Poule A: Lybeert Verstraeten en Zaman Sport 3-20, KCS 3-15, Electron 3-13, Dagmarkt 2-11, Delforge 3-10, De Boy 3-9, Fer- mont Temeuzen 3-8, Reinaert Col lege 2-6, Barco 3-6, De Ruysscher 2-2. Poule C: De Koeyer 2-12, De Schrijver en Stuntmarkt 2 2-11, Nijboer 2-10, Het Bonte Hert en V en K 2-9, Fassaert 2-6, Aquavia 1- 4, HAS en Van Damme 2-3, Stunt markt 2 1-1. Poule E: Stuntmarkt 3 2-14, Wa- beko en HAS 2 2-13, Rabo Hulst 2 2-10, Van Wesemael en Rabo Kloosterzande 2-9, TZN 2-5, No- vus 2-3, Polydesign 1-2, Euro- groen 1-0, Dico 2-0. (ADVERTENTIE) I TifljP De 'ingrediënten' waaruit een ALNO keuken is opgebouwd bepalen samen de (betaalbare) kwaliteit. Materialen, verwerking en afwerking. De deugdelijkheid zorgt ervoor dat u heel lang plezier hebt van uw ALNO keuken. Iedere ALNO kan 100% ergonomisch verantwoord worden gepland en ingericht. Praat er eens over met de ALNO Select Dealer. nino Wereldklasse in woonkeukens Bergen op Zoom: Breda: Etten-Leur: Oosterhout: Terneuzen: Wouw: VRIENS-DE SCHELDE Zeelandhaven 7 tel. 01640-71500. VERLEGH BAD KEUKENPLANNING Ginnekenweg 284 tel. 076-652550. ELEVELD Mon Plaisir 19 tel. 01608-13850. TWICKEL BAD HUIS Koningsdijk 69 tel. 01620-92544. BOUWVOORL. DE HOOP Schuttershofweg 32 tel. 01150-80315. KEUKENCENTRUM SCHUURBIERS, Donkenweg 23 tel. 01658-1571. 4

de Stem | 1995 | | pagina 15