Het is nu leuk om te trainen' Weet dan niemand meer waar Steffi's miljoenen zijn? Nollecross met goede bezetting BC Terneuzen doet goede zaken Biesbroeck/Goossen gaat aan de leiding Hare Minnaert voelt zich als een vis in het water bij Hoek Nog steeds geen sponsor ESTEM SPORT ZEELAND ATLETIEK Favorietenrol voor Van Tongeren en Koole in Vlissingen VOETBAL Andy de Bruijne heeft veel pech inet loting TENNIS BADMINTON Zeeuws-Vlamingen blijven ook tegen DINO ongeslagen BRIDGE ATLETIEK KNAU buigt zich over crosscompetitie: Bijeenkomst Zeeuws-Ylaamse wieier jeugd in Sluiskil WIELRENNEN Kees Schuit en Arnold Boy enk boeken succes WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 B2 ,jn onze atletiekmedewerker 1 gingen - De Vlissingse Nollecross die zater- 28 oktober wordt gehouden opent het "mvse cross-seizoen. Gelijk een serieuze test -r de favorieten, want de Nollecross is naast estenschouwen de zwaarste uit het zeven strijden tellende circuit. Vorig jaar won auricio Gonzales er voor Niels Koole en Mi jd van Tongeren. De Mexicaan hecht echter .jjals John Vermeule weinig belang aan deze (juwse crosstitel en zij kwamen slechts inci- oiteel hun opwachting maken. ijl betekende dat Koole en Van Tongeren er de «te zaak deden. Koole moest later met rugklach- ■j afhaken, maar Van Tongeren legde er de basis jorzijn eerste Zeeuwse crosstitel die hij won voor ijwin de Leeuw en Jan de Bart. Twee jaar terug ïftd Hans van de Griendt Zeeuws kampioen. De ttekenees heeft de Zeeuwse crosscup niet op zijn „rianglijstje staan. „Ik zal, als het in mijn wed- jijdschema past, wel een aantal wedstrijden mee pikken, maar het eindklassement interesseert me niet. Er valt niet zo heel veel te verdienen," liet hij onlangs weten. In de Nollecross is hij er al niet bij, want een dag later loopt hij de halve marathon van Etten-Leur. Dat betekent dat Van Tongeren en Koole gelijk in de favorietenrol van deze Nollecross worden ge drukt. Twee jonge 'twintigers' en dat is goed voor de Zeeuwse atletieksport. Ook Edwin de Leeuw aast op de crosstitel. Twee jaar greep hij er naast. Twee jaar terug bij zijn debuut werd hij achtste, vorig jaar tweede en dit jaar moet het dan maar eens ge beuren. Vorig jaar won hij de Elderschanscross, maar botste in de andere wedstrijden op een superi eure Van Tongeren. Hij heeft zich de afgelopen maanden nauwgezet voorbereid in het lastige duin gebied van Westenschouwen met Rachied Ben Me- ziane als trainingspartner. Ook Theo Rabout zou wel eens op het podium wil len staan als op 10 februari in Kruiningen de eind- balans wordt opgemaakt. Twee jaar achter elkaar (vierde) viel hij net buiten de prijzen. Ook de Zuid- zandenaar heeft zich uitstekend voorbereid op de komende confrontaties. Dit in het vlakke West- Zeeuws-Vlaamse landje. Blijft over natuurlijk de oudere garde met een Jan de Bart, Jan de Wilde, Jan Guiljam, Peter Picavet (al zal ook die niet alle wed strijden meedoen) en Peter Louwerse. Mannen die de jeugd zien aankomen, maar met hun routine vaak het laatste woord hebben. De Bart, vorig jaar knap derde, vindt in de Nolle cross gelijk al een parcours dat hem als een maat pak past. Uitgekeken wordt ook naar Eric Goossen en Sjaak Luteijn. Twee Zeeuws-Vlamingen die zich in het trimloopcircuit hebben voorbereid en een plaats in de top tien als doelstelling hebben. Luteijn moet overigens de Nollecross wegens werkzaamhe den al laten schieten. Bij de veteranen stak Leo de Leeuw er vorig jaar met kop en schouders bovenuit. Ook komende maanden zal men de 'leeuw van 's-Gravenpolder' moeten kloppen wil men Zeeuws kampioen worden. Bij de vrouwen-senioren is Anjolie Wisse torenhoog favoriete met Karin Bastian in de outsidersrol, ter wijl bij de vrouwen-veteranen wellicht niemand in staat is iets te doen aan het meesterschap dat Jopie Daane al een aantal jaren in het Zeeuwse aan de dag legt. Ook in de jeugdcategorieën wordt weer volop strijd verwacht. Uitgekeken wordt onder meer naar het duel tussen de twee talentvolle B-junioren Michel Schrier en Rutger Veerman. De Nollecross zaterdag begint om 11.00 uur met de pupillen. De vrouwen beginnen om 13.50 uur aan hun 5000 meter terwijl de mannen-senioren om 15.00 uur aan de start worden verwacht. Hun op dracht door bos, duin en rul zand is 10.000 meter. Om 16.00 uur sluit de cross voor prestatielopers het programma af. De overige wedstrijden voor de Zeeuwse crosscup zijn: zaterdag 18 november: Moerschanscross Hulst; zaterdag 2 december: St.-Nicolaascross Domburg; zaterdag 16 december: Elderschanscross Aarden burg; zaterdag 13 januari: Deltacross Westenschou wen; zaterdag 27 januari: Braakmancross Hoek; za terdag 10 februari: Inkelcross Kruiningen. joorRinus Verberkmoes St-Laureins - Vriend en vijand zijn het met elkaar eens. Minnaert is het momenteel aan het maken bij eer steklasser Hoek. Een constatering die de 19-jarige rech terspits met genoegen verneemt. Dat over zichzelf zeggen, i0u te snoeverig overkomen. Mare Minnaert is een man an de groep. Een teamspeler, wars van solisme. Sfeerge- raelig is hij wel. „En die sfeer is momenteel bij Hoek bed," zegt hij. Jarc Minnaert, geboren en geto- in de Beoosten Eedepolder jal naast de Belgische grens op Strand van St.-Laureins, is een usechte polderjongen. Een die sinds zijn zesde jaar balletje bij St.-Laureins lapte en daar tot zijn zestiende sar bleef. Op die leeftijd meldde nth Eeklo. Minnaert verkaste tan dub en volgde intussen in de (laats met dezelfde naam een op- computer gestuurde ma rines. Zijn job, momenteel bij taco in Cadzand, ligt dus in de ittaalbewerking. Tenzij het mtballand andere mogelijkhe- Itn biedt. Mare Minnaert heeft wat dat betreft nog een zee van ijden mogelijkheden voor zich. lijn leeftijd speelt in dit geval in voordeel. Eeklo, waar hij twee jaar bij de UEFA's speelde, altijd niet afgeschreven, andere belangstellenden ihet Belgische. Trouwens, Eek- zou mogelijk zijn huidige nrkgever geweest zijn als St.- laureins niet om franken ge- zou hebben. Deze club bezit' hem namelijk nog altijd, ilthans in België. Zijn wonen in Nederland en het bezitten van dubbele nationaliteit speel- hem, wat overgang naar Hoek betreft, in de kaart. Teleurstelling Be contacten met Hoek verliepen i Minnaert via Gerrit en Benny Langeraert. Een èo dat hem inlijfde en zodoende voor een samenwerking net Hoek die in eerste instantie mor de toen 17-jarige Minnaert teleurstellend verliep. A kreeg in het begin geen kans. He oefenwedstrijden mocht ik ®t meedoen om later in de eer- beste competitiewedstrijd ilsspits opgesteld te worden. Dat verloren duel tegen Excelsior fassluis was ronduit slecht, tor mij was dat treffen tegelij- ijd een ramp. Vervolgens tg ik van trainer Buitelaar akans meer. Want zoals voor- wekend was, had hij zijn team M gevormd en daarin was voor ®i geen plaats. Pas toen de kaar- zich in schorsingen vertaal- 1» en er blessures waren, mocht «weer opdraven. Die kans heb grepen en ben daarna vaste geworden," stelt Mare Min- Bert over zijn eerste competitie jl Hoek. Een periode waaraan ij met genoegen terugdenkt aan toser Jaap Goossen, die toen -et tweede team trainde en Min dert prima opving, to relatie met hoofdcoach Dick 'aar was minder goed. „Ik „van hem mijn kans niet en is minder prettig voor een Wer," drukt Minnaert zich voorzichtig uit om vervolgens te stellen: „Vorig jaar ging ik loom naar de training toe en kwam lo mer thuis. Nu heb ik het gevoel wat gedaan te hebben en ga ik met plezier naar de training toe." Wie Mare Minnaert kent of hem bezig heeft gezien, moet automa tisch constateren dat deze jeugdi ge speler tot het ras van de 'dra vers' gerekend mag worden. Zijn loopvermogen is als het ware aangeboren, zij het dat hij die ga ve via trainingen moet onderhou den. Een eigenschap die hij volle dig in dienst van zijn team stelt. „Me daarvoor inzetten, is alles wat ik momenteel wil. Zeker daar ik van spelers ais Patrick Naudts en Geert de Poorter nog veel kan leren. Voor mij als jongste van de groep is dat mooi meegenomen," weet Mare Minnaert, die dit sei zoen bij Hoek bleef, omdat aan het einde van de vorige rit zeker werd dat spelers als Remco van Keeken en Mike But weg zouden gaan. „De sfeer in de groep is door hun vertrek enorm verbeterd. We hebben nu een fantastische groep, dus heb ik er goed aan ge daan te blijven. Wat later volgt, zien we wel. Mijn huidige ambi ties liggen voorlopig bij Hoek," zegt Mare Minnaert, die het tref fen met Achilles Veen in de vori ge competitie als 'zijn' doorbraak ziet. Toen namelijk scoorde hij twee van de drie treffers in het door Hoek met 3-1 gewonnen duel. De rit naar Hoek, samen met zijn mede-aanvaller Bene- dikt van de Walle, die pal na dit praatje volgt, is voor Mare Min naert inmiddels meer dan een verplicht nummer geworden. „Ik geniet er echt van. Een groot ver schil met vorig seizoen," besluit het 19-jarige voetbaltalent Mare Minnaert. Mare Minnaert voelt zich uitstekend thuis bij KNVB-zaterdageersteklasser Hoek. foto wim koovman Van onze tennismedewerker Hulst - Het Winter Jeugd Circuit voor de betere Ne derlandse jeugdtennissers is weer van start gegaan. Als enige Zeeuws-Vla ming kwam Andy de Bruijne (tot en met 14 jaar) in actie. De Oostbur ger won in de tennishal te Vught zijn eerste partij in het B-circuit overtuigend van Utrechter Bernard Cappel: 6-3, 6-1. In de tweede ronde had De Bruijne echter pech dat hij tegen de als eerste ge plaatste Hagenees Maar ten Roodyn moest aantre den: 1-6, 4-6. Frank Clausing uit Colijns- plaat slaagde er als enige Zeeuw in om twee keer te winnen. Dit houdt automa tisch plaatsing voor de sterk ste lichting in: het A-circuit. Bij de jongens tot en met 14 jaar won hij achtereenvol gens van Brabander Jean- Paul Eras en Leidenaar Ralph de Boer. UITSLAGEN LANDELIJK B- CIRCUIT JONGENS TOT EN MET 14 JAAK Eerste ronde: Andy de Bruijne- Bernard Cappel 6-3, 6-1; Eli Ver- hage-Dirk Reulant 4-6, 4-6; Frank Clausing-Jean-Paul Eras 6-0, 6-4. Tweede ronde: Andy de Bruijne- Maarten Rooduyn 1-6, 4-6; Frank Clausing-Ralph de Boer 6-3, 6-2. TOT EN MET 12 JAAR Eerste ronde: Matthijs Hulster- Mark van de Hoek 6-3, 3-6, 6-2. Tweede ronde: Matthijs Hulster- Mark Logger 2-6, 1-6. MEISJES TOT EN MET 14 JAAR Eerste ronde: Lindsey Knop-Su- zanne van Hartingsveld 2-6, 4-6. TOT EN MET 16 JAAR Eerste ronde: Hanneke Snijder- Judith Boekstal 4-6, 3-6; Tinta van Wely-Wiebeke Cliffort 2-6, 0- Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - In de landelijke badmintoncompetitie ontving BC Terneuzen 1 op sportpark Oude Vaart DINO 1 uit Bergen op Zoom. Het nog ongeslagen Terneuzen stond op scherp, want DINO was toch een ge ducht tegenstander. Terneuzen begon sterk en kwam met een 3-1-voorsprong uit de enkelspelen, waarin alleen Robin Houterman zwaar onderuit ging. De vrouwen van de thuisclub overklasten de bezoekende vrou wen zowel in de enkel- als de dubbelspelen. Het mannendub- bel ging, na een spannende drie setter met twee verlengingen in de eerste en tweede set, in de der- de set met slechts twee punten verschil verloren. Het was 4-2 voor Terneuzen en een gelijk spel kon de Terneuzenaren niet meer ontgaan. Toen Ron Kest en Brigitte Maas met grote cijfers het eerste ge- mengddubbel wonnen was de buit binnen. Het nipte verlies van het tweede gemengddubbel werd voor lief genomen. De eindstand werd 5-3. BC Terneuzen 3 blijft het goed doen. Frans Midavaine was er weer bij en in eigen huis werd Marathon 2 met 7-1 afge droogd. Eersteklasser Sjuttul 1 speelt met wisselend succes. Nu werd met 5- 3 verloren van Backhand 3. Groot Sas 1 verloor ook, met 1-7 van Avanti 3. Van de drie eersteklas sers uit Zeeuws-Vlaanderen, Ter neuzen 2, Sjuttul 1 en Groot Sas 1, staat Terneuzen 2 er het beste voor. Twee gewonnen wedstrij den en een gelijk spel en dus nog ongeslagen. Schepnet 1 uit Sluis boekte na twee verliespartijen het afgelopen weekeinde zijn eer ste overwinning. BC TERNEUZEN 1-DINO 1 5-3 - ME: R. Kest-F. Beijen 15-9, 15-9; R. Houterman-R. Samuels 1-15, 91-5. VE: B. Maas-J. Hopmans 11-2, 11-1; C. van Hoije-M. van de Linde 11-4, 11-3. MD: M. van Hoije/Houterman- Beijen/P. Kunst 17-16, 14-17, 13-15. VD: Maas/Van Hoije-Hopmans/Van de Linde 15-2,15-3. GD: Kest/Maas- Hopmans/Samuels 15-2, 15-3; Van Hoije/Van Hoije-Beijen/Van de Lin de 7-15,15-6, 10-15. GROOT SAS 1-AVANTI 3 1-7 - ME: K. van Gelder-P. Karman 8-15, 9-15; G. van de Zalm-J. van Soelen 15-8, 15-9. VE: C. Platschorre-K. van Steeg 9-11, 7-11; L. de Bock-R. Keerstemeekers 7-11, 8-11. MD: Van Gelder/Van de Zalm-Karman/Van Soelen 13-15, 9-15. VD: Platschor- re/De Bock-Van Steeg/Keersemeek- ers 9-15, 1-15. GD: Van de Zalm/De Bock-Van Soelen/Van Steeg 8-15, 5- 15; Van Gelder/Platschorre-Kar- man/Keersemeekers 15-3, 9-15, 8- 15. BACKHAND 3-SJUTTUL 1 5-3 - ME: M, Roelse-E. Pfaff 15-7, 11-15, 10-15; J. van de Berge-E. van Hom- melen 15-9, 3-15, 11-15. VE: L. Vij verberg-A. Moerman 7-11, 11-7, 5- 11; M. Hogendoorn-M. Pieters 11-1, 11-6. MD: Van de Berge/L. Krom- ^0r Frans Wiinanrlc Tc Hat twpprip huis in ppn aanval vnpldp Hp TTuitcp ficniic vipb tpn- nrnmnl wprHpn oprvilirpvH TVTpf inHprtiiH 7n noïpf ,-v, lans Wijnands De tennisgravin, zoals eül Graf gemakshalve genoemd, heeft een huis kocht in Florida. In de W van de villa die de fami- ,..aar al heeft. Een paar ton F» i ,k.ette hebben gekost. kleinigheidje voor een jonaire van haar formaat, toch vreemd, want Stef- "hraf heeft in tal van inter 's verklaard dat ze van SA ®efn verstand had en er L ,.0°h nooit mee bemoeide. ais ze al eens ging winke- ,w®s ze volgens eigen zeg- £oEeri§omhetgeldte Is dat tweede huis in een aanval van gevaarlijke spilzucht ge kocht, of welbewust, als een goe de belegging? Is het eigen initia tief geweest, of heeft ze een be trouwbare adviseur gehad? 'De gravin moet voortaan met de fiets,' meldde een Duitse krant cynisch, nadat Opel onlangs het 1,7 miljoen mark vette sponsor- jaarcontrcat met de tenniskam pioene had opgezegd. Zo'n vaart loopt het natuurlijk niet. De fa milie is allesbehalve armlastig en de aangeslagen kampioene kan zich nog royaal bedruipen. Toch zijn vele, misschien wel tientallen miljoenen marken van haar bijeen getenniste vermogen zoek. Na jaren van onbegrijpelij ke tolerantie en opvallend geduld voelde de Duitse fiscus zich ten slotte toch belazerd. Klaarblijke lijk in opdracht van vader Graf is veel geld, via postbusfirma's en andere dubieuze kanalen, onbe last verdwenen. Ook via het sponsorbureau Advantage Inter national, in de buurt van Was hington. Aan het hoofd van dat kantoor staat de 42-jarige Phil de Picciotto, van Italaans-Libanese afkomst. Hij geeft toe dat via zijn kantoor vele miljoenen zijn door gesluisd, richting familie Graf. Naar wie precies laat hij in een vraaggesprek met de Duitse bou levardkrant 'Bild' open. Hij zegt tot op de cent nauwkeurig te kunnen aantonen dat al dat geld keurig per cheque werd overge maakt en dat die cheques ook prompt werden verzilverd. Met wiens handtekening weet De Pic ciotto niet. „Zoals ik dus óók niet weet waar het door ons overge maakte geld is gebleven." In ie der geval niet op de 'Union Ban caire Privee', de bank van zijn in opspraak geraakte oom in Génè- ve. Steffi Graf zegt ook al geen idee te hebben waar dat deel van haar vermogen is. Haar gevangen zit tende vader speelt de heilige on schuld en verwijst weer naar De Picciotto. De belastingdienst kan al evenmin achterhalen waar die zwarte miljoenen zijn verstopt. De Picciotto is enige tijd op pa pier directeur geweest van Sun- parks bv, een postbusfirma in het hartje van Amsterdam. „Ik ben indertijd zo naïef geweest om mijn handtekening te zetten on der een desbetreffende aanmel ding bij het Handelsregister in Amsterdam. Maar ik heb nooit papieren van dat bedrijfje onder tekend. En als ik al om ophelde ring vroeg, kreeg ik per fax te ho ren dat ik me niet druk hoefde te maken. De handtekening onder die faxen kende ik niet eens; zelfs mijn naam was verkeerd ge speld!." De Amerikaanse sponsorbemid delaar is geschrokken van een re cente opmerking van Steffi Graf dat zij hem slechts vluchtig ken de. „Ze heeft me desgevraagd uit gelegd dat ze daarmee de periode tot 1987 bedoelde. Ik heb haar toen inderdaad maar 'n enkele Van onze bridgemedewerker Terneuzen - Madeleine Biesbroeck en Gerarda Goossen hebben de leiding in de Hoofdklasse vrouwen na twee zit tingen in de bridgecompetitie van het district afdeling Zuid van de NBB. Het paar pakte de winst in de eerste zitting met een percentage van 57,08%. Tijdens de tweede zitting in het Terneuzense Scheldorado moesten ze het paar Smul ders/Van Cauteren voor laten gaan, maar hun percentage van 55,00 was voldoende om hun leidende positie te handhaven. Dit overigens met minimaal verschil ten opzichte van het duo Smulders/Van Cauteren. In de eerste klasse staat het paar Stolte/Van de Velde na de eerste twee (van de zes) zittin gen met minimaal verschil aan de leiding. Dit nadat ze de eer ste zitting wonnen en als derde eindigden in de tweede zitting. Dit met percentages van res pectievelijk 58,67 en 58,80. UITSLAGEN EERSTE ZITTING Hoofdklasse: 1. Biesbroeck/Goossen 57,08%, 2. Smulders/van Cauteren 54,17, 3. Dondorff/De Ridder 53,75, 4. ex aequo Brevet/Risseeuw en Van den Dries/Sandrini 52,50. Eerste klasse: 1. Stolte/Van de Velde 58,67, 2. Van Belle/Kint 58,33, 3. Kint/Hilligi 56,67, 4. Den Hamer/De Ruyter 56,00, 5. Brasser/Te Beek 55,67. TWEEDE ZITTING Hoofdklasse: 1. Smulders/Van Cau teren 58,33, 2. Biesbroeck/Goossen 55,00, 3. ex aequo Brevet/Risseeuw en Touw/Van de Zande 53,33, 5. Van den Dries/Sandrini 52,92. Eerste klasse: 1. Veraart/Verlinde 62,00, 2. Hofman/Scholten 60,40, 3. ex aequo Stolte/Van de Velde en Van Belle/Kint 58,80, 5. De Bruijne/Zor- ge 55,20. STANDEN Hoofdklasse: 1. Biesbroeck/Goossen 56,13, 2. Smulders/Van Cauteren 56,06, 3. Brevet/Risseeuw 52,88, 4. Van den Dries/Sandrini 52,69, 5. Dondorff/De Ridder 52,05. Eerste klasse: 1. Stolte/Van de Velde 58,73, 2. Van Belle/Kint 58,54, 3. Brasser/Te Beek 55,27, 4. Ve raart/Verlinde 53,82, 5. Den Ha mer/De Ruyter 53,63. been-Pfaff/Van Hommeien 15-12, 15-7. VD: Vijverberg/Hogendoorn- Moerman/Pieters 17-18, 15-7, 15-8. GD: Roelse/Hogendoorn- Pfaff/Moerman 17-14, 17-18, 15-12; Krombeen/Vij verberg/Van Homme- len/Pieters 15-8, 15-4. BC TERNEUZEN 2-MARATHON 2 7-1 - ME: R. Hoogervorst-J. Laroi 15-1,15-4; F. Midavaine-J. Borgs 15- 3, 15-6. VE: M. Houtzager-K. Baren 8-11, 11-8, 11-2; M. van Es-L. Huls bergen 11-2, 11-6. MD: Hooger- vorst/D. Elve-Laroi/Borgs 15-12,15- 11. VD: Houtzager/Van Es-Ba ren/Hulsbergen 14-17, 15-6, 15-11. GD: Midavaine/Houtzager-La- roi/Hulsbergen 89-15, 11-15; El- ve/Van Es-Borgs/Baren 15-11, 15-7. OVERIGE UITSLAGEN Landelijk: Backhand 1-Flying Shut- tle'57 1 6-2, Backhand 2-Flying Shuttle'57 2 2-6. District: Terneuzen 5-Astroïden 8 2- 6, Terneuzen 7-Wissenkerke 1 8-0, Backhand 6-Sjuttul 2 7-1, Astroïden 10-Sjuttul 3 5-3, Rillandia 4-Sjuttul 4 3-5, Kats 1-Sjuttul 5 5-3, Terneu zen 3-Kolibrie 1 6-2, Groot Sas 2- Verommemeppers 1 2-6, Groot Sas 3-Avanti 5 6-2, Schepnet 1-Mara thon 6 5-3. Hulst - De regio Zeeland van de KNAU is er nog steeds niet in geslaagd een sponsor te vinden voor de Zeeuwse crosscompeti tie die komende zaterdag in Vlissingen al van start gaat. „We hebben met een aantal mensen gesproken, maar alles is tot nu toe op niets uitgelopen. Jammer, want de crosscompetitie is toch een aantrekkelijk evenement voor een sponsor," aldus re giovoorzitter Frank Bordui tijdens de technische vergadering in het clubgebouw van RKHAV in Hulst. lijk blijft. Het vergemakkelijkt het verzorgen van de uitslagen en bijhouden van de standen. In zijn openingswoord stond Bor dui ook stil bij de verandering van de organisatiestructuur van de KNAU. Medio april/mei ver dwijnen de distrieten. Daarvoor in de plaats komen twee betaalde regiomanagers, die vanuit het hoofdbureau ondersteuning ge ven aan een 25-tal regio-coördi natoren. Zeeland wordt een van die regio's. De bespreking van de zomerka lender verliep in tegenstelling tot de voorgaande jaren vlot. Dit me de doordat de regio de datum voor de individuele Zeeuwse kampioenschappen voor senioren en A- en B-junioren en de C- en D-meerkampen zelf had inge vuld. Die titelstrijd wordt gehou den in het weekend van 11 en 12 mei. Het Vlissingse Atletica wierp zich als enige organise rende vereniging op, zodat de plaatskeuze ook al geen proble men opleverde. Het Zeeuws kam pioenschap voor C- en D-junio- ren individueel zal op 1 juni in Zierikzee met Delta Sport als or ganisator plaatsvinden. De meer kampwedstrijden in Vlissingen worden gehouden in het weekend van 21 en 22 september samen met de recordwedstrijden. Dit omdat op de geplande datum van de meerkampen (7 en 8 septem ber) een dag later de districtsfi nale senioren in Terneuzen wordt afgewerkt. De zomerkalender is overigens weer goed gevuld, mede doordat er een aantal nieuwe stratenlo- pen in de zomermaanden is bijge komen. De Ekiden (aflossingsma rathon) en veldloopestafette blij ven ook volgend seizoen het pre dikaat Zeeuws kampioenschap dragen. Tijdens de rondvraag sprak Ko de Jonge (Scheldesport) zijn be zorgdheid uit over de financiële situatie binnen de regio. „Wat zijn de consequenties van het achterwege blijven van een spon sor voor de crosscompetitie en andere door de regio georgani seerde evenementen," vroeg hij zich af. Regiovoorzitter I>ank Bordui deelde zijn bezorgdheid, maar zag ook lichtpuntjes. „We teren op dit moment inderdaad op onze reserves in, maar ik wacht toch met wat optimisme de nieuwe structuurlijn van de KNAU af. Er schijnt voor de re gio vanuit het hoofdbureau meer geld beschikbaar te komen, dus laten we het niet al te somber in zien, al moeten we de vinger goed aan de pols of beter op de knip houden." keer kort gesproken, onder meer bij een jeugdtoernooi in 1984. Steffi had toen nog van die dunne armen en benen, en zag er uit als een ooievaar. Sinds 1987 hebben we een goede relatie. Maar let wel: wij hebben als bureau alleen te maken met haar demonstratie partijen, verzekeringen, Ameri kaanse sponsors en dat soort za ken. Met haar prijzengeld en be lastingaangiften hebben wij nooit iets van doen gehad." De Picciotto vindt het voör Steffi allemaal héél vervelend. En voor zijn eigen firma nu langzamer hand ook. Hij zegt de laatste tijd vaak te denken aan een vriend die hem eens zei: „Pas op. Wie met haaien zwemt, moet erop re kenen dat hij wordt gebeten." „Dat betekent dat we een aantal extra dingen niet kunnen uitvoe ren, maar de crosscompetitie gaat gewoon door ep we blijven zoe ken." In de komende crosscompe titie zal overigens voor het eerst gewerkt worden met vaste start nummers. Dat betekent dat de at leet of atlete bij zijn eerste deel name een nummer krijgt waar voor hij gedurende de gehele wedstrijdenreeks verantwoorde- Van onze sportmedewerker Sluiskil - In Atlanta in Sluis kil vindt zaterdag 28 oktober een informatiemiddag plaats voor de jeugd van de wielerve reniging Zeeuws-Vlaanderen. Tevens worden de klasse mentsleiders in de schijnwer pers geplaatst. Om 14.00 uur is iedereen welkom bij Atlanta. Tijdens de informa tiebijeenkomst wordt aandacht besteed aan het clublidmaat schap en de jeugdlicenties van de KNWU in 1996. Er wordt gespro ken over verzetten. Welk verzet past bij welke categorie. Hoe zwaar mag je trappen en wat komt er verder allemaal nog kij ken bij het wielrennen. Tevens wordt aandacht besteed aan win teractiviteiten. „De jongens en meisjes ineens los laten zou fu nest kunnen zijn. Je moet ze blij ven binden. Daarom houden we allerlei activiteiten in de winter om de conditie een beetje op peil te kunnen houden en om de club- banden te behouden. Dat is zeker voor de jeugd van belang," aldus coördinator Frans Bouchaut uit Sluiskil. Tijdens deze bijeenkomst wordt tevens het plan ontvouwd wat de doelstellingen voor volgend wie- lerjaar zullen worden. Zeeuws-Vlaanderen telt weer wat jeugdleden. Bij de 8- tot en met 10-jarigen zijn dat Reinhard Bentz,- Renske Daudee en Frank Rams. Bij de 11- en 12-jarigen hebben zich Marvin de Rijcke, Roderick Bakker en Agnes Rams gemeld. Bij de 13- en 14-jarigen zijn dat Bob van Hoove, Jonas Buijze, Bart Rams, Mario de Rit- ter en Rolf Dierick. In de oudste categorie hebben Evert Daudee, Johny Lafort, Fer ry Koen en Baukje Daudee al van zich doen spreken. Het ziet er dus naar uit dat de wielervereniging weer nieuwe gezichten krijgt op de weg. Mogelijk een stimulans om deze categorieën aan de bak te laten komen tijdens wedstrij den in Zeeuws-Vlaanderen. Op zondag 5 november krijgt de jeugd een veldtoertocht voorge schoteld. De afstand bedraagt circa 20 kilometer waarvan de helft zich afspeelt op verhard ter rein en de andere op onverhard. Het parcours wordt uitgestippeld in de nabijheid van Sluiskil. Het vertrek is tussen 09.30 uur en 10.30 uur bij Atlanta in Sluiskil. De leden worden ook aangeraden om deel te nemen aan de veld toertocht van de toerclub Hulst op zaterdag 2 december. Van onze sportmedewerker Kruiningen - De jaarlijkse kop peltijdrit van de ZRTC Theo Mid delkamp, die werd gehouden op een twaalf kilometer lang par cours in en rondom camping 'Den Inkel' in Kruiningen, werd ge wonnen door Kees Schuit en Ar nold Boyenk. Als tweede eindigden Bart en Rien Dronkers en het duo Vester en Mark Aarts klasseerde zich als derde. Er werd niet gereden voor de snelste tijd. De deelnemers moesten vooraf bekend maken welke tijd ze dachten nodig te hebben voor hun twaalf kilome ter en daarbij zo dicht mogelijk finishen.

de Stem | 1995 | | pagina 11