In vijf jaar naar Tour de France ide jodin DE STEM Üartinair vervoert geen Feyenoord-supporters meer Eltingh verdient duel tegen Agassi J ;r werkt aan imago haaien UITSLAGEN STANDEN Grünholz is het verschil Te veel Trustfulls in het Nederlandse voethal Cruijff mogelijk voor zes maanden gesehorst ft "400 AUTO'S OP VOORRAAD! Derde profploeg in dienst van Nederlands wielrennen Neumann in gesprek met Istanbulspor GOLF HOCKEY ROEIEN SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS B SPORTNIEUWS KORT )AG 24 OKTOBER 1995 >\8 J70 en wordt met uitsterven bedreigd I FOTO AP rschuwt de duikers dat ze dicht bij i een paar meter diepte zwemmen bot, gelokt door de stukken vis die ater gooit. Rat pgt Ide ru- tler- I om Iten. aien hsu- foor jru- Irve- lieen er tsen, flms, ngs- een [isme ren. listen kt ze Jribi- De kn 90 „U zult het eerst wel eng vinden, maar die angst zal overgaan in fascinatie," legt Gruber aan zijn groep uit. De toeristen doen mee aan een project georganiseerd door Earthwatch, een club die onder meer dit soort reizen re gelt. Ze logeren in Grubers 'labo. ratorium', een eenvoudige ruimte met alleen de hoognodige facili teiten op Bimini. Gruber is 57 jaar oud en besteedt al meer dan 30 jaar aan het be studeren van haaien. Als kind was hij al gefascineerd door de zee, maar aanvankelijk ging zijn belangstelling vooral uit naar schelpen. Toen hij 20 was zwom hij voor het eerst oog in oog met een haai. „Hij leek wel honderden meters lang," vertelt de 'haaiendokter'. „Ik was er zeker van dat mijn laatste uur geslagen had. Maar hij zwom gewoon door. Waar schijnlijk heeft hij me niet eens gezien." Na deze ontmoeting ging hij naar huis en zei tegen zijn va der dat hij naar Miami ging om haaien te bestuderen. De levenscyclus van de haai lijkl opvallend veel op die van zijn grootste vijand, de mens. Een haai is pas geslachtsrijp als hij 12 tot 15 jaar oud is. De gemiddelde haai krijgt niet meer dan twee kinderen. Dit betekent, aldus Gruber, dat het minstens een ge neratie duurt voor een haaienpo- pulatie hersteld is van overbevis- sing - als ze al herstelt. Gruber verzet zich hevig tegen het algemene beeld van de haai als bloeddorstig vraatzuchtig monster, maar hij moet wel er kennen dat haaien weieens hun tanden in een mens zetten. Vol gens cijfers van de universiteit van Florida worden er over de hele wereld per jaar 50 tot 75 mensen door haaien aangevallen. Per jaar sterven 5 tot 10 mensen aan de gevolgen hiervan. i. Waar stond ze? Voor wie was haar lo- Iteit? I heb daar nooit een probleem mee ge- I," zegt ze. „Ik ben gewoon tegen onrecht. er een Palestijn wordt neergeschoten |r een Israëlische soldaat, heb ik net zo- 1 pijn als wanneer Israëlische burgers het Ihtoffer worden van een Palestijnse ter- paanval." |tk is ze in die intifadah-dagen op verzoek haar buren gaan praten met de Israëli- e soldaten om een Palestijnse jongen die I in de kraag was gegrepen vrij te praten, ns lukte het haar ook. ar sinds de Oslo-akkoorden tussen de Is- Jli's en de Palestijnen is de intifadan prbij en straks, met de uitbreiding van het lestijnse zelfbestuur zullen ook in Beit |iar Palestijnse politiemannen en soldaten voor het zeggen krijgen. Bang is ze er It voor, zegt ze. jar Ahmed, misschien wat meer bezorgd er de toekomst van zijn Israëlische ecnt- hote, zou toch wel graag willen dat Edna [gens islamitische traditie nu ook een ofddoek zal gaan dragen. „Ze is Palestijn- zegt hij voorzichtig, „net als haar Kin- ten." lar Edna lacht. „Wat?", zegt ze, „soms heb trek ik zelfs een spijkerbroe :t haar vier kinderen praat Edna niet al^ In Arabisch, maar ook Hebreeuws. femen zich trots Palestijnen. Maar als1 it groter worden kunnen ze grote iden Itsproblemen krijgen. j hebben Israëlische geboortebewijzen n joden volgens de wetten van het jode lm, omdat hun moeder joods is. Maar v |ns de wetten van de islam behoren ze |t islamitisch geloof omdat hun vader is let is. >or de Israëlische bezettingssoldaten n ze Israëlische burgers. Maar wat zijn raks, als Yasser Arafat er gaat re$®r,na [f-jarige Tomer, de oudste zoon van b Ahmed, heeft al de Arabische versie in naam Tamer, aangenomen en zijn ;e broertje Omer heet nu Amr. waar staat Edna in dit alles? Ik ^aa( lëlische," zegt ze onomwonden. „En m ik trots op. In het dorp noemen ze m Jdin. Dat stoort me niet, maar ik °e jnds mijn huwelijk islamitische. In mij .ëlische identiteitspapieren word ik A :he genoemd en mijn man noemt me r |jnse. Kies maar uit. Ik ben gewoon w ;n," lacht ze. jli In ik ben hier gelukkig. Waarom zo it niet blijven?" Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen Alle auto's ANWB-gekeurd OAHLIASTRAAT 46 Sport jmsterdam (anp) - Martinair «voert voor onbepaalde tijd Feyenoord-supporters (eer. De luchtvaartmaat- schappij heeft die beslissing idag bekendgemaakt, jartinair stelt de boycot in nadat aanhangers van de Rotterdamse „edivisieclub na de Europacup- «dstrijd Everton-Feyenoord jjor 12.000 gulden aan een Air- Jjuvan de maatschappij hebben vernield. Dit toestel vervoerde in de nacht van donderdag 19 op vrijdag 20 oktober supporters te rug van Liverpool naar Schiphol. Martinair wil de geleden schade verhalen op de betrokken reisor ganisatie De Jong Intra Vakan ties. De Jong is volgens Martinair aansprakelijk omdat zij op drachtgever van de bewuste reis is. Tachtig van de 250 Feyenoord- aanhangers in de Airbus zouden zich schuldig hebben gemaakt aan vandalisme en geweld tegen de bemanning. Niemand van de Nederlandse luchtvaartmaat schappij heeft echter aangifte bij de Koninklijke Marechaussee ge daan. De Jong Intra Vakanties reageert gepikeerd op het bericht van Martinair, waarin ze de reisorga nisatie aansprakelijk stelt voor de geleden schade. „Wij wijzen de aansprakelijkheid volledig af," reageert directeur De Jong verontwaardigd. „Martinair heeft zich niet voldoende op het vervoeren van de Feyenoord-sup porters voorbereid. Het incident is hun eigen schuld. Als je met voetbalsupporters werkt, moet je op hun stemming inspelen. Het Martinair-personeel moet na tuurlijk niet tussen die gasten gaan roepen dat je trots bent om Ajax te vervoeren. Dan vraag je om problemen," concludeert De Jong. De vervoerder zegt al jaren reizen voor voetbalaanhangers te orga niseren. In die periode heeft hij volgens eigen zeggen nooit derge lijke problemen gekend. De Jong: „Vooraf zorgen we altijd in sa menwerking met de betrokken club dat speciaal opgeleide ste wards de supportersbussen of - vliegtuigen begeleiden. Dat heb ben we in dit geval ook gedaan. Ons valt dus niets te verwijten." Transavia - dat ook een suppor- tersvlucht uitvoerde - gaat niet over tot een boycot. Een retour vlucht met 140 Feyenoord-aaan- hangers verliep zonder proble men, aldus een woordvoerder. Zijn maatschappij bekijkt sup- portersvluchten van geval tot ge val en neemt de nodige voorzor gen in acht. Zo vlogen er donder dag vier stewards van de Rotter damse club mee en stelde het per soneel zich 'Feyenoord-vriende- lijk' op. mogen van ons niet direct wonderen verwacht worden," vertelde ploegleider Frits Schür. ,Wegaan dit jaar iets neerzetten waar we een groot aantal jaren op kunnen voortborduren. Pas over vijf jaar moeten we klaar voor de Ronde van Frank rijk." De ploeg heeft de profs Wiebren Veenstra, John Talen, Raymond lleijs, John van den Akker en de amateurs Hans van Dijk, Jurgen ng en Lucien de Louw voor twee jaar gecontracteerd. Binnen weken wordt er nog een achtste renner aan de groep toe- Sijkerk (anp) - De nationale wielersport op een hoger plan brengen. Dat is de belangrijkste doelstelling van de derde Ne- derlandse profploeg, Foreldorado-Golff. De formatie presen teerde maandag in Nijkerk de zeven renners. De achtste volgt binnenkort. De derde profploeg van Neder land legt vooral de nadruk op de opleiding. Rond de profformatie komt een team van veertien ama teurs, met onder meer Dennis He- ij, Michael van der Wolff en de broers Jan en Godert de Leeuw. Die moeten op termijn doorstro men naar de beroepsrenners. Daarnaast gaat Foreldorado- Golff met een wielerclub, waar schijnlijk de IJsselstreek, een op leidingsplan opstellen om talent volle junioren en eerstejaars amateurs intensief te begeleiden. „Dit team moet de kweekvijver worden voor de profs. Binnen de begeleidingssfeer is een grote rol weggelegd voor de ervaren ren ners als Meijs, Van den Akker, Talen en Veenstra. Zij moeten de jonge coureurs wegwijs maken in het profpeloton," legde Schür uit. Istanbul - Herbert Neumann is momenteel in Istanbul, waar hij besprekingen voert met de voorzitter van Istan bulspor. De dit seizoen bij An- derlecht ontslagen voormalige Vitesse-trainer is de beoogd opvolger van de daar vorige week vertrokken Leo Been hakker. Neumann laat zich begeleiden door spelersmakelaar Ger Lagen dijk. De Duitser heeft al een ge sprek van anderhalf uur met de steenrijke voorzitter gevoerd. Vandaag bekijkt Neumann een training van de Turkse voetbal club, waar ook Peter van Vossen en John van den Brom onder con tract staan.Istanbulspor had voor het seizoen grote plannen, maar maakte die onder het trainersduo Beenhakker/Korbach niet waar. We zijn nog met hem aan het on derhandelen," deelde teammana ger Cees van Panhuis mee. Eddie Bouwmans is de belangrijkste kandidaat, maar die hoopt nog op ten buitenlands avontuur. „Maar acht is slechts het begin. In de loop der tijd hopen we uit te groeien tot een volwaardige amateurformatie Foreldora- do, dit seizoen tweede in de top- competitie, en Golff presenteer den in juli het plan voor een prof- j. Daarna is het lang stil ge weest. „We wilden pas naar bui ten treden op het moment dat al- echt rond was," verklaarde Van Panhuis. „We worden nu misschien gezien als een buiten tje, maar we willen ook alles even net anders doen." Foreldorado-Golff gaat werken een budget van tussen de twee en drie miljoen gulden. Van een vergelijking met de twee an- Nederlandse formaties, TVM en Rabobank, wil men niets en. De ploegleiding wil juist plannen uitvoeren die Cees Priem en Jan Raas bij de andere formaties nooit in praktijk heb ben gebracht. „We willen laten zien dat de Nederlandse renners wel degelijk mogelijkheden heb ben," verduidelijkt Schür. San Antonio. Texas Open, 1,65 miljoen gulden. Eindstand: 1. Waldorf (VSt) 268 sagen (66 66 71 65), 2. Leonard VSt) 274, 3. Morse (VSt), Mahaf- 'ey(VSt), Roberts (VSt) 280. Lahore. Mannen, vriendschappe lijk: Pakistan - Duitsland 2-2 (2- Head of the Charles wed strijden over een bochtig parcours van drie mijl (4827 m). Mannen: achten: 1. Verenigde Sta ten 14.12,89, 2. Holland Acht (Van jerZwan/Van Steenis/Van Iwaar- „^WQhe/Maasdijk/Compag- jer/Florijn/Rienks/stuurman Uuyster) 14.35,02, 3. Nereus (Ko- Per/Simon/Van der Gies- fWos/J ansen/Krijten- urg/Bartman/Middag/stuurman: ®ung) 14.36,60. skiff: 1. Davidon (VSt) ?n nc'ol' 10' B°gtstra (Ned) m '"8; dubbeltwee: 1. Van £ïïS]s 'Ned> 18.31,03, 2. Mei- mnd/Penninx (Ned) 18.57,18, 3. Boston (VSt) 19.17,93; achten: 1. uanada 16.10,36, 2. Verenigde t e5; T6.11,75, 3. Nederland (De ng/Boelen/Knaven/Wester- m der Velden/ Meijer/Vene- WolOP16.20?47/StUUrVr°UW °e SCHAKEN jhngen. Internationaal toernooi. fonde: Timman (Ned) - ffStT'lk <Rus) 1/2-1/2, Gulko Short ™Kfparov <Rus> 1/2-1/2, j™" Wig) - Kortsjnoi (Zwi) 0-1, 1/2 ?ipo.v ®ui) Vaganjan (Arm) (tiK2-1(vantsjoek (Oek) - Lautier 1-°, Ehlvest vrij. Ka° j 1 Gulko 2 1/2 (uit 3), 2. Mnio tV' Kortsinoi. Short, Va- s njan, Joesoepov j 1/2 (3)i 7. Ehl_ Timm nlSJOek' Kramnik 1 (2), 10. mman, Lautier 1 (3). Grootmeestertoernooi, eerste ron de: Brunner (Zwi) - Van Wely (Ned) 1-0 Lotto 42. Eerste prijs, 2 winnaars, bruto f. 750.000,00, tweede prijs: 2 win naars, elk bruto f. 38.426,50, derde prijs: 96 winnaars, elk bruto f. 1200,80, vierde prijs: 4123 win naars, elk f. 27,90, vijfde prijs: 62.844 winnaars, f. 5,00. Cijferspel 42. Vaste prijzen. Zes cijfers: geen winnaar, vijf cijfers: 3 winnaars, vier cijfers: 28 winnaars, drie cij fers: 275 winnaars, twee cijfers: 2542 winnaars. Wereldranglijsten. Mannen: 1. Agassi (VSt) 5279 pun ten, 2. Sampras (VSt) 4997, 3. Muster (Oos) 4131, 4. Becker (Dui) 3331, 5. Chang (VSt) 3095, 6. Ka felnikov (Rus) 2673, 7. Ivanisevic (Kro) 2241, 8. Courier (VSt) 2167, 9. Enqvist (Zwe) 2073, 10. Bru- guera (Spa) 1959, 15. Krajicek 1593, 20. Siemerink 1293, 21. Haarhuis 1218, 36. Eltingh 874, 56. Schalken 705, 175. Winnink 240, 216. Bok 175, 239. Groen 147. Dubbelspel: 1. Wood- bridge/Woodforde (Aus) 3492, 2. Eltingh/Haarhuis (Ned) 3003, 3. Connell/Galbraith (Can/VSt) 2226, 4. Knowles/Nestor (Bah/Can) 2198, 5. Suk/Vacek (Tsj) 1982, 6. Leach/Melville (VSt) 1849, 7. Lobo/Javier Sanchez (Arg/Spa) 1512, 8. Palmer/Rene- berg (VSt) 1467. Vrouwen: 1. Graf (Dui)/Seles (VSt) 357,28 punten, 2. Sanchez Vicario (Spa) 240,39, 3. Martinez (Spa) 231,49, 4. Pierce (Fra) 181,00, 5. Sabatini (Arg) 169,99, 6. Date (Jap) 169,41, 7. Magdalena Male- eva (Bul) 141,08, 8. Novotna (Tsj) 140,63, 9. Majoli (Kro) 136,67, 10. Davenport (VSt) 126,53, 15. Schultz 87,94, 40. Boogert 38,28, 43. Oremans 35,32, 75. Kamstra 21,42, 83. Rottier 18,96,144. Bolle- graf 11,41, 163. De Weille 9,35, 182. Basting 7,81. Jacco Eltingh in actie tegen Karbacher. Zijn volgende tegenstander in Essen is Agassi. foto anp Essen (anp) - Jacco Eltingh heeft maan dag de tweede ronde bereikt van het met 3,3 miljoen gulden gedoteerde toernooi in Essen. Hij versloeg de Duitser Karbacher in 66 mi nuten in twee sets, 6-2 6-4. In de tweede ronde speelt de 25-jarige tennisser uit Heer- de tegen Andre Agassi, aanvoerder van de plaatsingslijst in de Gruga Halle. Eltingh, zondag overgevlogen uit Hong kong, was op het relatief trage taraflex snel klaar met Karbacher. In de eerste set sloeg hij zich van 2-2 naar 6-2. In de tweede set verspeelde hij de voorsprong van 3-1, maar brak op 4-4 de opslag van de Duitser. Op de tweede wedstrijdbal maakte Eltingh, num mer 36 van de wereldranglijst, het zelden opwindende duel uit. In Essen doen 48 spelers mee. De zestien ge plaatste spelers hebben een bye in de eerste ronde, onder wie Krajicek en Siemerink. De complete top tien verschijnt in Essen aan de start, en 17 spelers van de top twintig. Joost Winnink slaagde er in zich te kwalificeren voor het hoofdtoernooi. Hij speelt dinsdag in de eerste ronde tegen Haarhuis. Essen. Mannen. 3,3 miljoen gulden. Eerste ronde: Eltingh (Ned) - Karbacher (Dui) 6- 2 6-4, Gustafsson (Zwe) - Krickstein (VSt) 6-4 6- 2, Washington (VSt) - Kiefer (Dui) 3-6 6-0 6-4, Volkov (Rus) - Berasategui (Spa) 7-6 6-2. Dubbel, eerste ronde: Becker/Kühnen (Dui) - Davids/Norval (Ned/ZAf) 6-4 2-6 7-6. Sjeng Schalken heeft in het tennistoernooi in Santiago de tweede ronde bereikt. De als achtste geplaatste Limburger versloeg maandag in de Chileense hoofdstad de Ame rikaan Spadea in twee uur en drie sets: 5-7 6-4 6-4. Schalken, nummer 56 van de wereld, sloeg op het gravel in Santiago negen aces en der tien dubbele fouten. Hij verloor de eerste set door opslagverlies in de twaalfde game. De tweede en derde set besliste hij met door braken in de zevende games. Van krachts verschil was nauwelijks sprake. Schalken maakte 101 punten, Spadea 96. Santiago. Mannen, 350.000 gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned) - Spadea (VSt) 5-7 6-4 6-4. Goirle (anp) - Edwin Grünholz was maandagavond het grote verschil tussen de zaalvoetballers van Nederland en die van Tsje chië, De balkunstenaar van Oranje had in de eerste wedstrijd van het kwalificatie-toernooi voor de we reldtitelstrijd een aandeel in vrij wel alle treffers. Het had een 7-4 overwinning tot gevolg en toch moet de gang van zaken bondscoach Groenewoud enige zorgen hebben gebaard. Grünholz speelt slechts parttime in de zaal. Hij zal bij de resteren de vier duels (verder tegen Kroa tië, Slowakije, Polen en Azer beidzjan) nog maar één keer van de partij zijn; vrijdag tegen Kroa tië, overigens waarschijnlijk wel de voornaamste concurrent. Grünholz speelt verder op het veld en werkt met FC Den Haag deze week ook wedstrijden af te gen VW en Zwolle. Bondscoach Groenewoud wilde de zaak niet te hard spelen door de speler op te eisen, hetgeen reglementair wel mogelijk is. Bovendien liggen de ambities van Grünholz vooral op het veld. Hij hoopt binnenkort de sprong naar de eredivisie te maken. Sparta en Utrecht worden ge noemd als gegadigden. Goirle. WK-zaalvoetbal, kwalifica tie, eerste speeldag: Nederland - Tsjechië 7-4 (3-1). 14. Ludwig 1-0, 15. Striz 2-0 (e.d.), 16. Rodek 2-1, 17. Ludwig 3-1, 23. Lud wig 4-1, 25. Ludwig 4-2 (e.d.), 26. Grünholz 5-2, 27. Mares 5-3, 28. Hoekema 6-3, 29. Neumann 6-4, 32. Lettinck 7-4. Scheidsrechter: Levni- kov (Rus). Toeschouwers: 600. Kroatië - Slowakije 5-2, Azerbeidz jan - Polen 6-4. Door Chris van Nijnatten Rotterdam - Orlando Trustfull is niet schoolziek, hij is écht ziek. Hij heeft last van een ontsteking in een knieholte. Fey- enoord-voorzitter Jorien van den Herik hoorde het gisterochtend zelf van zijn clubarts. De suggestie was gewekt dat de middenvel der balend was gevlucht uit het trainings kamp, toen hem gewerd dat hij na Everton ook Ajax vanaf de bank mocht bekijken. Dat verhaal is dus enigszins bezijden de waar heid. Maar Trustfull is ontevreden omdat hij onder zowel Wim van Hanegem als onder Arie Haan geen vaste basisspeler is. Feyenoord wil niet van hem af, liet Van den Herik we ten. „Maar iedereen weet hoe ik over con tracten denk," zei de praeses maandagavond. „Wie ons een goede schadevergoeding be taalt, kan over Trustfull beschikken." Van den Herik, voorheen Willem van Hane gem, hulptrainer Geert Meijer en de nieuwe man Arie Haan, worden weieens moe van ty pes als Trustfull. Alle voetballiefhebbers we ten dat Trustfull goed kan spelen en ook een mooie voetballer is. Oplettende kijkers weten ook dat Trustfull nog weieens een steekje laat vallen. Dat hij moeite heeft de concen tratie vast te houden. Maar alleen in de boezem van de geplaagde Rotterdamse club weet men dat Trustfull aan het begin van het seizoen op een hotelkamer in Barcelona zijn coach met tranen in de ogen kwam bedanken. De Feyenoorder ging er toen helemaal vanuit dat Van Hanegem hem bij de daar ook aanwezige Guus Hiddink de selectie van het Nederlands elftal in gepraat had. Hij, de speler, dacht dat zulke dingen zo gaan. Het verhaal over Trustfull staat niet op zich zelf. Feyenoord heeft meer van zulke types. Het barst ook elders van de spelers die zich zelf schromelijk overschatten. Veel voetbal lers kijken kwijlend naar Ajax en vermoeden dat in De Meer een mazzelclub huist. Met na me oud-Ajacieden als Ronald Koeman weten dat het al jaren bestaande, even keiharde als hyper-professionele klimaat in Amsterdam de basis is voor de actuele successen van Louis van Gaal en co. De gemiddelde voetballer weigert de enorme werklust aan de dag te leggen en ontbeert de intrinsieke leergierigheid die door de Ajacie- den wel als normaal wordt beschouwd. Veel voetballers klagen eerder over hun trainer dan dat ze hun eigen functioneren ter discus sie durven te stellen. Dat merkte Willem van Hanegem en dat ondervond Ron Spelbos. In Breda bereikte men bij NAC in dat ver band vorige week een dieptepunt. Coach Wim Rijsbergen vergeleek, in deze krant, zijn selectie cynisch grappend met apen die on voldoende nadenken en had een dag later een half uur nodig om de irritatie daarover weg te nemen. Van de zevenhonderd profvoetballers in Ne derland verdienden er vorig seizoen vierhon derd een bovenmodaal salaris. Honderdvijf enzestig spelers toucheerden een jaarsalaris van meer dan honderdduizend gulden. Wat zeggen deze cijfers? Dat er in Nederland door de bank genomen niet slecht betaald wordt in de ere- en eerste divisie. Het lijkt er echter op dat er in veel gevallen overbetaald wordt. Een zekere categorie voetballers profiteert van de grote vraag naar goed voetbal. Er zijn te veel Trustfulls in het Nederlandse profvoetbal. DINSDAG 24 OKTOBER 1995 DEEL Barcelona (anp) - De rode kaart die Johan Cruijff zondag ontving in de wedstrijd tegen Valencia kan hem op zes maan den schorsing komen te staan. Volgens het verslag van scheidsrechter Manuel Diaz Vega schold de Nederlandse trainer van Barcelona hem tot driemaal toe uit voor hijo de puta (hoerenjong). Een beledi ging die in het verleden Hristo Stoitsjkov een langdurige schorsing opleverde. Cruijff protesteerde tegen de gele kaart die Gica Popescu halver wege de eerste helft kreeg. Na afloop zei de coach dat de scheidsrechter bij wedstrijden van Barcelona meer aandacht heeft voor hem, dan voor de 22 spelers op het veld. In het sei zoen '92-'93 stuurde Diaz Vega Cruijff ook al eens naar de tri bune. Na afloop kregen de he ren een woordenwisseling, waarbij Cruijff de leidsman het advies gaf bij de jeugd te gaan fluiten, en Diaz Vega de trainer een blaaskaak noemde. Zondag zei Cruijff: „We ken nen zijn reputatie, daarom heb ik uit voorzorg altijd een plaatsje in het publiek, achter de bank van Barcelona, gere serveerd." Vrouwenvolleybalselectie voor World Cup Woerden - Henriette Weersing maakt geen deel uit van de selectie van het Nederlands vrouwenvolleybalteam, dat volgende maand deelneemt aan het toernooi om de World Cup. De speelster heeft van haar Italiaanse club Modena geen toestemming gekregen deel te nemen aan de wedstrijden in Japan, die gelden als eerste plaat- singstoernooi voor de Olympische Spelen van volgend jaar in At lanta. De 17-jarige Claudia van Thiel (Boduelle/WC) vervangt Henriette Weersing. Bondscoach Bert Goedkoop heeft voor de wedstrijden om de World Cup de volgende twaalf speelsters aangewezen: Jerine Fleurke (Link/AMVJ), Er na Brinkman (Bonduelle/WC), Cintha Boersma (Altamura), Petra Groen land (Link/AJVTVJ), Irena Machovcak (Link/AMVJ), Riètte Fledderus (Ga la O.S), Marjolein de Jong (Link/AMVJ), Marrit Leenstra (Martinus), Elles Leferink (VC Ommen), Claudia van Thiel (Bonduelle/WC), Jolanda Els- hof (Link/AMVJ) en Ingrid Visser (Bonduelle/WC). Lansink en Tops missen vette premie Monterrey - Jos Lansink en Jan Tops zijn er niet in geslaagd tijdens het concours hippique in de Mexicaanse plaats Monterrey een vet te premie van een miljoen gulden binnen te halen. Beide Neder landse springruiters hadden voor de wedstrijd om de Grote Prijs Pulsar een kans op de zogenoemde Triple Crown-bonus. Die extra beloning stond voor twee eerste plaatsen in een serie van drie wed strijden (Oberanven met Lansink als eerste, Valkenswaard met Tops als winnaar en Monterrey). Tops werd in Monterrey derde, Lansink vierde. Monterrey (Mex). CSI. Grote Prijs Pulsar (Triple Crown). Springconcours max. hoogte 1,60 m na twee manches (tijd van de eerste manche): 1. John Whitaker (Gbr) Everest Grannusch 0,25 strafpunten, 93,36 seconden, 2. Simon (Oos) Apricot D 4-89,20, 3. Tops (Ned) Top Gun La Silla 4-89,96, 4. Lansink (Ned) Bollvorm's Aldatus 4-90,30, 5. Godig- non (Fra) Unie du Perchis 4-91,50, 6. Michael Whitaker (GBr) Everest Midnight Madness 4-92,32, 7. Ledermann (Fra) Rochet M 4,25-90,80, 8. Katz (VSt) Rhun TV 8-87,57, 9. Helena Weinberg (Dui) Wapiti 72 4-89,33, 10. Skelton (GBr) Everest Showtime 8-91,48. Atlanta Braves winnen ook tweede duel Atlanta - Een homerun van catcher Javier Lopez in de zesde in nings bracht Atlanta Braves zondagavond de tweede overwinning op de Cleveland Indians in de World Series: 4-3. De 24-jarige spe ler uit Puerto Rico sloeg de bal met één honk bezet in het midfield over het hek van het Fulton County-stadion, waar bijna 52.000 toe schouwers de tweede wedstrijd tussen de kampioenen van de Ame rican en National League volgden. Lopez, voor het tweede jaar actief in het team van de Braves, bracht met zijn home-run, waarmee hij David Justice over de thuisplaat bracht, de stand op 4-2, In de zevende slagbeurt maakten de In dians nog een punt, maar verder kwamen zij niet. De Atlanta Bra ves hadden zaterdag de eerste wedstrijd met 3-2 gewonnen. Atlanta. Worldseries, tweede wedstrijd: Atlanta Braves - Cleveland In dians 4-3. Atlanta Braves leidt in de serie best of seven met 2-0. Cleveland Indians 0-2-0-0-0-0-1-0-0=3 Atlanta Braves 0-0-2-0-0-2-0-0-x=4. Homeruns: Murray (Cleveland Indians) 2e inn. Lopez (Atlanta Braves) 6e inn. Toeschouwers: 51.877. Stich zes weken aan de kant München - De Duitse tennisser Michael Stich moet minstens zes weken rust houden. Afgelopen vrijdag ging Stich door zijn linker enkel tijdens zijn partij tegen de Australiër Todd Woodbridge in het toernooi in Wenen. Maandag werd Stich in een ziekenhuis in MüncheAmderzocht, waarna artsen concludeerden dat een operatie onnodigwas. Er wa ren op de foto's geen botsplinters te zien. De scheuren in twee en kelbanden en het kapsel moeten door rust herstellen. Straffen betaald voetbal Eén wedstrijd: Van Gobbel (Feyenoord), Molenaar (Volendam), Goulooze (Cambuur), Meulendijk (FC Den Bosch), Van de Merwe (Dordrecht'90), Pronk (Haarlem), Schuman (Helmond Sport), Wig- gers (Heracles) en Louhenapessy (Telstar). Hersenscans bepleit voor boksers Londen/Hilversum - De Engelse bokspromotor Frank Warren en de voorzitter van de Nederlandse Boks Bond (NBB), Henk Los, hebben maandag ideeën geopperd om de bokssport veiliger te ma ken. Warren wil een speciaal fonds oprichten om de kostbare, mo derne MRI-hersenscans in te kunnen voeren voor boksers. Zo kan de conditie van de hersenen nauwkeuriger worden bekeken. Los wil aan de Europese bond voorstellen bokspartijen voortaan nog maar maximaal tien ronden te laten duren, zoals in de Benelux gebruikelijk is. Het plan van Los komt als reactie op de dood van drie boksers in acht dagen. Aanleiding voor Warrens fonds is de dood van twee Britse boksers: Bradley Stone en de Schot James Murray. Het fonds zal de naam Murray Stone Fund krijgen. War ren verwacht dat alle Britse beroepsboksers (ongeveer achthon derd) gebruik kunnen maken van het fonds. Het maken van een MRI-scans kost ongeveer vijftienhonderd gulden. Wielerploegen met maximaal 23 renners Nijkerk - De internationale wielerunie (UCI) heeft beslist dat prof- ploegen vanaf volgend seizoen uit maximaal 23 renners mogen be- staan.De unie nam de maatregel omdat afgelopen seizoen volledig werd gedomineerd door de grote ploegen, ONCE, Banesto en Ma- pei-GB. Ze haddden meer dan 23 renners onder contract. Fransman Roux naar TVM Den Haag - Cees Priem heeft zich op de Franse markt begeven. De ploegleider van TVM heeft zijn team voor komend seizoen versterkt met Laurent Roux. De Fransman kregen een contract voor een jaar, met optie voor een tweede seizoen. Roux zocht een nieuwe werkge ver. Castorama, zijn huidige sponsor, stopt met de sponsoring van een wielerploeg. Ploegleider Cyrille Guimard slaagde er niet in een nieuwe geldschieter te strikken. Roux kan in de heuvels aardig zijn mannetje staan. Obree breekt fiets en verliest Parijs - Het achtervolgingsduel tussen de Schot Graeme Obree en de Engelsman Chris Boardman is maandagavond in het sportpaleis Bercy in Parijs op een vreemde manier tot een einde gekomen. De fiets van Obree brak al bij de eerste omwenteling van de pedalen in tweeën. Bij de tweede poging, waarbij Obree op een geleende fiets reed, won Boardman het duel over vier kilometer.

de Stem | 1995 | | pagina 9