Lot Willy Claes bezegeld fare«3 a- Onrust over risico's anti-conceptiepil ankconcert Politie legt illegale fazantenjacht stil Belgisch parlement stuurt Navo-baas naar rechter m Nu alle Douwe Egberts koffie in prijs verlaagd. 0 huis moet jrden gesloopt yenoord gelijk leri Everton der Valk- rdachten ir rechter atis Calvé Salsa! bekeraar peurd om ibieus contract De kracht van Rodin Grote Gids Gek van Star Trek Surp^s |tsin hekelt Ming Westen 6D'r ligt een neergestoken agent, weet u dat?' Oorzaak dood vrouw onbekend Railrunner. WAT ZIJN MIJN MOGELIJKHEDEN? Tankschepen met tolueen gestrand op Westerschelde 1^ Ski-Ha# De grootste wintersport- beurs van Nederland fOBER 1995 X 77 KENZO HUGO R.LEZARD HUGO BOSS SELDOM E.A. |eersschaert exclusieve JnfilT lïSSr'lSSStl 144I1W7 'itfiarMVMI.MI.TITtl.HI. 'jl* l MUI VM14.HITITII.HI. Genoeg theorie, nu de oor een Hollander geldt :ten dan geloven. Daar' :atis kennismaken met lDS - In de Sportlaan in {ns, waar de EOD dinsdag vliegtuigbommen gaat rui- is gisteren een splinter- huis gesloopt. Het huis tegen de vlakte, omdat „(rondboringen in de straat [hndering onherstelbaar was L'digd. De gedupeerde fami- Ct zich 'als varkens behan- a wijst met de beschuldi- vinger naar de gemeente urg. ZEELAND - B1 ui - Feyenoord heeft gis- ]in de eerste wedstrijd in de ie ronde van het Europees ji voor bekerwinnaars in )1 doelpuntloos gelijkge- ,3gen een verzwakt Ever- Het was de eerste wedstrijd [je Rotterdammers onder lei- ivan de nieuwe trainer Arie - Zeven leidinggeven- van "het Van der Valk-con- moeten volgende maand de rechter in Den Haag ver ben. Onder hen is Arie van talk, een van de topmannen bedrijf. Gerrit van der de grote baas, blijft nog buiten schot. Het vooron- :k tegen hem is nog niet md. IS BINNENLAND - A3 rijnlijk niet, maar be- dijk!) i tien woorden wat u Salsa en waar u het :n. Schrijf dat op een er een streepjescode van Salsa Geld Terug Aktie, woonplaats en natuurlijk iedrag fl. 2,89 (+70 cent (max. één inzending per b5). lijs weer kion krijgt weinig kans. De ewolking neemt in de loop van Mag verder toe en er kan wat ie regen of motregen vallen, tódwesten- tot westenwind iiwaktot matig. g - De Economische ftoledienst heeft schadever- raar Polis Direct bekeurd, e een dubieus sponsor ed heeft afgesloten met de g .Top Volleybal Neder- j De twee partijen zouden to in mei gesloten contract N op de assurantiebemidde- fchebben overtreden. fEECONOMIE - A7 Jagers het haasje VANDAAG IN DEZE KRANT De beelden van Auguste Rodin werden tijdens zijn leven (1840-1917) ruw en vormeloos genoemd. In Den Haag en Laren kan men nu met eigen ogen zien hoe krachtig het werk van deze kunstvernieuwer en bewonderaar van Rem brandt is. Voor de meeste aardlingen' zijn de Star Trek-series en -films gewoon aardig om naar te kijken. Voor de 'trekkies', de doorgewinterde fans, is Star Trek echter veel meer. Sommige fanclubs lijken wel sekten. INHOUD 4 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland A3/A4 Buitenland A5 Beurs A6 Economie A7 Zeeland deel B Sport deel C Grote Gids deel D RTV-programma's D4 Surplus deel E otto biedt teste kans P hoofdprijs „-Eenop de 30.000 spe llij de Nederlandse Lotto ij kans op een prijs van een «een miljoen bij een inleg 1150 gulden. Bij de Postcode wint een op de 90.000 planers een ton. Voor één nog P prijs is de kans zelfs 1 op een miljoen. Ook hefcdage- e Lottospel Lucky 10 biedt '"nemers weinig hoop, blijkt W onderzoek van de Gonst? I'enbond. En dat geldt ook f andere loterijen. BINNENLAND- A3 fioii - De RUSsiSChe president ""leeft gisteren in een inter- J> ttet buitenlandse journalis- l irM133^ naar ^et Wes- i uitbreiding van de Navo Midden en Oost-Europa Lp resoluut van de hand. De an!fer<k ""niste17 van Bui- Zaken Kozyrev wil hij n uit sturen vanwege zijn l'teirèii 'lu'Pe^00shmd op poli- '"ITENLAND - A5 Van onze verslaggever Breda - Baliemedewerkster Gerrie Lokhoff van de biblio theek in Breda moest gister avond even heel diep ademha len. „Er ligt een neergestoken agent voor uw deur... weet u dat?" meldde een binnenkomende be zoekster kalm aan de balie. Met een paar stappen was Gerrie bij de entree. Daar, ineengezakt te gen een fiets, lag een man in uni form. „Geen agent, maar een par keerwachter," aldus Gerrie en, heel nuchter, „hij lag voor lijk. Op de grond zag ik wat bloed, maar voor ik de tijd kreeg om wat te doen kwamen uit alle hoeken agenten aangevlogen." Een parkeerwachter, neergesto ken, in het hart van Breda mid den tussen het winkelend pu bliek, betekende gisteravond groot alarm voor de Bredase poli tie. Opgeroepen agenten en tech nische rechercheurs openden de jacht op de dader. Tot nu toe ont breekt ieder spoor. Voor de van een beveiligingsbe drijf ingehuurde parkeerwach ters leek het een routine-avond: in koppeltjes patrouilleren door de binnenstad, een schijnbaar rustige koopavond. Twee van die koppels parkeer wachters ontmoetten elkaar rond half acht in de Sint-Annastraat, in het centrum. Op dat moment haalde, aldus de politie 'een gast op een pizza-brommertje even verderop allerlei gekke stunts uit, remmen, -gas geven, rondjes- draaien'. „Wat sjouw jij in hemelsnaam?" vroeg een van de parkeerwach ters in het voorbijgaan aan de bromfiets-stuntman. Vrijwel ge lijktijdig kreeg deze parkeer wacht een klap in de maagstreek. De brute stuntman vloog er met zijn brommer vandoor, zigzag gend tussen het winkelend pu bliek. De parkeerwacht voelde pas hon derd meter verder pijn en greep naar zijn maag. Bij de ingang van de openbare bibliotheek zakte de man in elkaar. In het ziekenhuis bleek zijn ver- wpnding mee te vallen. De politie heeft van de vermoede lijke dader een signalement ver spreid. Van onze correspondent Putte - Het staat nog steeds niet vast op welke wijze de 40-jarige me vrouw C. Aarts uit Putte, wier stoffelijk overschot afgelopen zondag in een droge sloot tussen het Schelde-Rijnkanaal en het Spuikanaal bij Bath werd aangetroffen, om het leven is gekomen. Het sectie-onderzoek zal nog enige tijd in beslag nemen. De politie gaat er van uit dat de vrouw door een misdrijf om het leven is geko men. De vrouw woonde bij haar moeder in en had de afgelopen tijd steeds wisselende vrienden bij wie ze verbleef. Om die reden werd zij dan ook niet als vermist opgegeven toen ze mogelijk langer dan gebruikelijk afwezig was en niet thuis kwam. Willy Claes na afloop van zijn verdediging tegenover het Belgisch parlement. 'Ik ben onschuldig', verklaarde de Navo-baas tegenover de verzamelde (inter)nationale pers. FOTO ANP OP BUITENLAND-A5: - Moord op Cools leidt naar Agusta-affaire - Ideale opvolger Claes is er niet Tijdelijk met gratis Fur»pakket. Koeien tellen? Hazekeutels snoepen? Schilderijtjes maken? Iets leuks uitzoeken bij de Bijenkorf? Met het Railrun Funpakket kan dat allemaal. Een cadeautje voor alle kin deren die deze herfstvakantie met de trein op pad gaan. Dat wordt grote pret onderweg. Vraag naar Railrunner, het kinderkaart je voor 2,50, waar je overal in Nederland mee naar toe kunt. In de periode van 14 t/m 29 oktober bij elk Railrunner-kaartje een gratis Funpakket. Zolang de voorraad strekt. Per begeleider mogen er drie kinderen (Railrunners) mee. Iedereen van 19 jaar of ouder kan de kinderen begeleiden. Geldig voor alle kinderen van 4 t/m 11 jaar. Kinderen van 0 t/m 3 jaar reizen gratis. X X X Rennen dus, voor Railrunner, tijdelijk met gratis Railrun Funpakket. Vraag ernaar bij het NS-loket. We gaan ervoor. (ADVERTENTIES) Wegens reorganisatie zoek ik ander werk. Praat eens met de adviseurs van het AOB Brabant. Bel voor een afspraak. Adviesbureau voor opleiding en beroep Brabant MEER DOEN MET ONZE TALENTEN Regio Breda e.o. Nijverheidssingel 319,4811 ZW Breda. Tel. (076) 521 89 56. Regio Bergen op Zoom/Roosendaal. Stationsstraat 22,4611 CD Bergen op Zoom. Tel. (0164) 24 22 50. (Ook afspraken mogelijk in Roosendaal.) Douwe Egberts koffie... lekkere koffie. Van onze verslaggevers Brussel - Met hun beslis sing dat Willy Claes zich voor de rechter moet ver antwoorden voor zijn aan deel in het Agusta-schan- daal, hebben de Belgische parlementariërs vrijwel ze ker een einde gemaakt aan de politieke loopbaan van de Navo-secretaris-gene- raal. Claes' aftreden als Navo-chef lijkt nu onvermijdelijk. Verwacht wordt dat Claes vanochtend met een verklaring komt, nadat hij met de zestien Navo-ambassa- deurs heeft overlegd. Van de 150 kamerleden stemden 97 voor vervolging van de oud minister, die wordt verdacht van corruptie en valsheid ijl geschrif te bij de aankoop van 46 Agusta- helikopters voor de Belgische landmacht. Claes leek aan het begin van de avond niet van plan de handdoek zomaar in de ring te gooien. Strijdlustig en soms agressief verdedigde hij zich voor het par lement. Na die bijeenkomst hield Claes voor de wachtende journa listen zijn onschuld staande. Claes zei dat hij en zijn twee ad vocaten alle argumenten op tafel hadden gelegd die moeten aanto nen dat hij volkomen onschuldig is. „Ik heb gevraagd om hét ele mentaire recht van verdediging," aldus Claes, die zei de confronta tie te willen aangaan met diege nen die belastende verklaringen over hem afgelegd. De 150 leden van kamer van volksvertegenwoordigers kwa men gisteren om 14.00 uur bijeen. Ze moesten beslissen over het ad vies van een speciale kamercom missie, die wil dat Claes naar de rechter wordt doorverwezen en dat het onderzoek naar een ande re ex-minister, Guy Coëme, wordt voortgezet. Oud-defensieminister Coëme wordt het als Claes beschuldigd van corruptie. Toch dreigt voor Coëme, in tegenstelling tot Claes, niet meteen een proces. Het on derzoek naar zijn betrokkenheid kan in alle rust worden voortge zet. De Vlaamse en Waalse socialisten stemden tegen het doorverwijzen van hun partijgenoot Claes naar de rechter. De liberalen en de CVP stemden vóór. Met de doorverwijzing van Claes naar het Hof van Cassatie staat diens schuld allerminst vast, on derstreepten diverse parlementa riërs na afloop van het debat. Ze vinden echter dat de rechter het laatste woord moet hebben. 8 710311 000218 lllll VRIJDAG 20 OKTOBER 1995 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 1,95 - ZATERDAG: 2,50 Van onze verslaggevers Den Haag/Londen - Britse gezondheidsautoriteiten hebben artsen aangeraden voorzichtig te zijn met het voorschrijven van de nieuwste generatie anti-conceptiepillen. veilig is. Het Organon-middel Marvelon is de meest voorge schreven anti-conceptiepil ter wereld. Ook Mercilon, nu even eens min of meer ontraden in het Verenigd Konkinkrijk, is tot dus ver een groot succes. De pil met een lage dosering hor monen is in Nederland en andere Europese landen sinds veertien jaar toegelaten. Medisch direc teur dr. H. Vemer van Organon zei gisteren niet te begrijpen waarom de Britse autoriteiten opeens zo zwaar tillen aan de tromboserisico's. Die kwade kans van de pil is al sinds jaar en dag bekend en uitvoerig beschreven in de vakbladen, beamen ook an dere medici. De beurskoers van het moeder concern Akzo Nobel viel gisteren een rijksdaalder terug uit vrees dat ook in andere delen van de wereld de pil ter discussie komt te staan. De pharmadivisie, waartoe Organon behoort, was de laatste jaren de belangrijkste winstmaker van het concern. ZIE VERDER OP ECONOMIE - A7 Deze Tage-dosispil' levert een verhoogd risico van trombose op, zo zou in recente studies naar vo ren komen. Minister Borst van Volksgezondheid kent het onder zoek maar ziet vooralsnog geen reden het Britse advies over te nemen. Europese deskundigen op het ge bied van geneesmiddelen stelden deze week vast dat de uitkomsten van de studies kloppen met eer dere bevindingen. Het risico van adertrombose van de lichte pil zou dubbel zo hoog zijn als dat van de vorige generatie. Deskun digen wezen er gisteren op dat die risico's niettemin zeer laag zijn. De Europese experts komen vol gende week in een spoedvergade ring opnieuw bijeen om de jong ste gegevens te bespreken. Aan vullende informatie uit de onder zoeken wordt pas over vier tot zes maanden verwacht. De Nederlandse fabrikant Orga non, één van de grootste produ centen van anticonceptiva in de wereld, verwierp gisteren elke suggestie dat de moderne pil on- Van onze verslaggever Nieuw-Namen - De Zeeuws-Vlaamse politie heeft de ille gale 'jacht' op fazanten in de Hedwigpolder bij Nieuw-Na- men stilgelegd. Tegen de jachthouder in deze polder is proces-verbaal opge maakt. De acht jagers lopen kans hun'jachtakte te verliezen wegens grove overtreding van de erecode van de Nederlandse Vereniging van Jagers. De jagers namen de speciaal gekweekte fazanten in kooien mee naar het jachtgebied. Ze stelden zich een eind verder op, waarna iemand de kooien open deed. De opvliegende fazanten hadden zo geeft schijn van kans. Ze werden als het ware als kleiduiven afgeschoten. Met dien verstande dat kleiduiven harder door de lucht vliegen dan de tamme fazanten die uit de lucht werden geknald. Die dieren kunnen namelijk amper vliegen, zei politiewoordvoer der J. de Koning in een toelich ting. Het op deze manier uit zetten en afschieten van fazan ten is bij de wet verboden. Volgens De Koning hebben de politie in het verleden al vaker klachten bereikt over deze ma nier van 'jagen' in de Hedwig polder. Probleem was echter het vaststellen van de overtre ding. Afgelopen woensdag is de politie daar in geslaagd. Agen ten zagen hoe de 'jagers' met de tamme fazanten in kooien arri veerden, ze loslieten en vervol gens afschoten. Terneuzen - Twee aan elkaar ge koppelde tankschepen geladen met tolueen zijn gistermiddag ge strand op de Westerschelde ter hoogte van het Gat van Ossenis- se/Middelgat. De tankercombi natie Boulonnais liep rond 13.00 uur vast. De schepen waren gela den met tolueen en onderweg van Duitsland naar het Franse Mar quette. Multraship stuurde on middellijk na de stranding vier sleepboten en een reddingsvaar tuig uit. Het water was gister middag echter al te ver gevallen om nog assistentie te kunnen ver lenen. Omstreeks 19.30 uur slaagden de slepers daar wel in tijdens de vloed. De tankcombi natie vervolgde na grondige con trole de reis. Ondanks de riskante lading die de Boulonnais ver voerde, is geen sprake geweest van gevaar. zondag van 10.00 lol 18.00 m DE PIL Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incasso29,80 kwartaal autom. incasso86,90 bank/gironrkwartaal acceptgiroƒ89,40 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode: Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- 3 gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar S Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda. -HB E STEM. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAN

de Stem | 1995 | | pagina 1