'Vrouwen in de gevangenis zijn vrij onzichtbare groep' Homoseksualiteit en incest in pastoorsverhaal 'Priest' Hugh Grant als aanstaande vader tegen wil en dank 'La madre muerta': perverse en poëtische nachtmerrie Accountant Sting krijgt zes jaar cel Viool en saxofoons: ongewone combinatie Guernica is weer te zien zonder glas DE STEM UITGIDS Filmdocumentaire van Anne-Mieke van den Berg: In romantische filmkomedie 'Nine Months' „eSTEM belgië frans 1 i belgië frans 2 Duitsland 1 DONDERDAG 19 OKTOBER 1995 Londen (rtr) - Keith Moore, voormalig accountant van de Britse zanger Sting, is dinsdag veroordeeld tot zes jaar gevan genisstraf. Moore had zes miljoen pond sterling 15,3 miljoen) van een van de talloze rekeningen van Sting gehaald zonder dat de zanger van de voormalige pop groep The Police daarvan wist. De rechter verklaarde in zijn vonnis dat Moore op grote schaal misbruik heeft gemaakt van vertrouwen. Tijdens de rechtszaak werd dui delijk dat Sting, wiens werkelij ke naam Gordon Sumner is, over ruim honderd bankreke ningen besch'ikte en niet goed wist hoeveel hij verdiende. Moore gebruikte het geld voor het betalen van schulden en het doen van investeringen die vrij wel op niets uitliepen. Sting heeft een groot deel van het geld weer terug, 'maar dat is niet dank zij u', liet de rechter Moo re nog weten. Eind vorige maand kreeg de bank Coutts, die onder meer de rekeningen van koningin Eliza beth beheert, opdracht 43,5 mil joen pond 11,5 miljoen) terug te storten op een van de reke ningen van Sting. De bank had dat geld in op dracht van Moore naar elders overgemaakt, maar de zanger had daarvoor geen toestemming gegeven. Stings advocaat verklaarde tij dens de rechtszaak dat de zan ger pas in een laat stadium doorkreeg dat hij werd bedro gen. „Hij had het te druk en is te rijk om zich te realiseren dt er geld zoek was," aldus de advo caat. Volgens het blad Business Age bezit Sting zeventig miljoen pond 178 miljoen), goed voor de 251e plaats op de ranglijst van rijke Britten. Madrid (ap) - Veertien jaar lang is Picasso's Guernica door een extra sterk stuk glas beveiligd tegen politieke aanslagen, maar binnenkort komt daaraan een einde. De directie van het Mu seum voor Moderne Kunst Reina Sofia in Madrid waar het be roemde schilderwerk hangt, heeft deze week aangekondigd dat het doek binnen afzienbare tijd naar een andere verdieping verhuist en daar zonder glas ten toon wordt gesteld. Picasso schilderde Guernica in 1937, ten tijde van de Spaanse burgeroorlog. De museumdirec tie vindt het verantwoord het glas te verwijderen omdat de kans op een aanslag op het schil derstuk afgenomen zou zijn. Guernica laat de verschrikkin gen zien die een stadje van de zelfde naam in Spaans Basken land in de Spaanse Burgeroorlog onderging toen het in 1937 werd gebombardeerd. Het bombarde ment werd door de Duitse lucht macht uitgevoerd die door het nationalistische leger van gene raal Francisco Franco te hulp was geroepen. Door Marjan Mes Vandaag gaat de nieuwe docu mentaire van Anne-Mieke van den Berg, Ommuurd bestaan, in première in Breda. Een informa tieve blik in het leven van gedeti neerde vrouwen, van wie er twee, veroordeeld wegens zware ge weldsdelicten, speciale aandacht krijgen. Opvallend is hun wil om er het beste van te maken, hun positieve instelling en zelfbewus te houding. De Bredase cineaste, voortgeko men uit de inmiddels ter ziele ge- gane Kritiese Filmers, verduide lijkt: „Uiteraard waren het vrou wen die al veel en lang over hun eigen situatie haddden nage dacht en dus niet alleen bereid waren om te praten, maar dat ook goed konden." Na meerdere opdrachtfilms over gedetineerden had de filmmaak ster een dusdanige band opge bouwd met een aantal delin quenten en medewerksters in twee strafinrichtingen voor vrouwen (in Breda en Heerhugo- waard) dat ze hen niet meer hoef de te overreden om mee te wer ken aan haar nieuwe film. „Gedetineerde vrouwen vormen een vrij onzichtbare groep waar we weinig van weten", aldus An ne-Mieke van den Berg. „In Ne derland zijn er op dit moment 410 cellen voor vrouwen en 9000 voor mannen. Vrouwen recidive ren ook veel minder dan mannen. Vrouwen zijn veelal betrokken bij druggebruik- en handel, min der bij grote geweldsdelicten." „Voor een groot deel zijn het moeders met kinderen, die daar door in een bijzonder moeilijke situatie zitten. Feitelijk worden ze dubbel gestraft omdat hun kinderen meegestraft worden. Vaak belanden die in een tehuis." Voor een van de vrouwen in de film, de 34-jarige Manon, veroor deeld tot zeven jaar wegens het doden van haar vriend, is het ge scheiden zijn van haar twee kin deren het moeilijkst te verdra gen. „Dat doet het meeste pijn. Geestelijk voel ik me hier vrij", zegt ze. En het wordt duidelijk waarom: thuis was het een hel. Haar vriend mishandelde haar en de kinderen. Toen hij haar zoon tje op brute wijze in zijn gezicht verwondde, was voor haar de maat vol. Manon wendt haar leven in ge vangenschap aan om zich te ont wikkelen. Ook de 28-jarige Mi riam, betrokken bij drugsmis daad, zelf verslaafd en tot 6,5 jaar veroordeeld (eis 12 jaar) we gens haar aandeel in een dubbele poging tot moord, is een sterk ka rakter. Ze traint haar lichaam, leest veel en is creatief. Het ergste vindt zij het dat ze haar moeder moet sparen, die de waarheid over de gevangenis niet kan verdragen. „Dat doet mij zelf erg pijn." Miriam, zelfbewust en spontaan, slaagt er uiteindelijk in om clean te blijven. De kijker maakt haar vrijlating mee. Ze heeft er dan acht jaar op zitten (ook nog twee jaar van een ande re straf). Nadat de documentaire wat moeizaam op gang is gekomen, maken de interviews met deze twee gemotiveerde vrouwen het meeste indruk. Graag had ik nog veel meer van hun verhaal willen horen in deze documentaire van vijftig minu ten. En ook nog wat meer van het ge vangenisleven willen zien, omdat enkele te korte scènes nieuwsgie rig maken. Ommuurd bestaan werd medege financierd door het Ikon, dat ook de eindredactie van de film had. Tezijnertijd zal deze 16 mm-film (in de bios daardoor wat grofkor relig) op televisie worden uitge zonden. Het is de eerste produk- tie van het nieuwe Arena Films van de producenten Hans van Westerlaken en Jan Lenselink (voorheen Kritiese Filmers) uit Breda. Sinds 1985 heeft Anne-Mieke van den Berg-van Roemburg (ge boren in Hulst in 1948) een groot aantal documentaires gemaakt of er aan meegewerkt. Ook deed zij research voor de televisie-serie Tussen eten en afwas van Bob Entrop. Haar film Marthe was in 1991 een semi-documentaire speelfilm over prostitutie, met Guusje van Tilborgh in de hoofd rol. Met Marthe wilde de filmmaak ster indertijd een lans breken voor het oudste beroep ter we reld, dat volgens haar als een ge woon vak moest worden be schouwd en maatschappelijk ook als zodanig behandeld. De film werd op talloze festivals ver toond en kreeg in 1993 een on derscheiding in Terme in Italië. 'Ommuurd bestaan' van Anne-Mieke van den Berg draait in Chassé Cinema in Breda. Filmmaakster Anne-Mieke van den Berg (links) met een van de gedetineerden, Manon, uit haar documentaire 'Ommuurd bestaan'. foto arena films Door Marjan Mes Psychiater Hugh Grant schrikt zo als hij hoort dat hij vader zal worden dat hij prompt zijn mooie, rode Porsche in de prak rijdt. Met zijn vriendin (Julianne Moore) heeft hij zojuist aan het strand hun vijfjarige relatie ge vierd en hij wil het liever zo ont spannen houden. Van trouwen wil hij al helemaal niets weten. In de romantische filmkomedie Nine Months van Chris Colum bus heeft de aardige Brit negen maanden nodig om aan het ko mende vaderschap te wennen. Als het dan zover is, na allerlei kluchtige grappen en grollen, is hij natuurlijk zielsgelukkig. De regisseur van Mrs. Doubtfire lijkt met het hoogst romantische slottafereel alle aanstaande va ders, die nog aarzelen over hun toekomstige geluk, een riem on der het hart te willen steken. De psychiater haat kinderen. Zijn ervaringen met een akelig joch in zijn eigen praktijk en met het kinderrijke gezin van een opdringerige autoverkoper stimuleren hem niet bepaald om er anders over te denken. Boven dien moet zijn beste vriend Jeff Goldblum er ook niets van heb ben. Kinderen zijn hinderen, vindt Hugh en stelt met die op vatting zijn aardige vriendin, een balletlerares, ernstig teleur. Tot overmaat van ramp krijgt het aanstaande ouderpaar ook nog te maken met een dwaze Russische gynaecoloog, die al leen maar ervaring heeft met dieren en door gebrek aan En gelse woorden misverstand zaait en Hugh zelfs doet twijfelen of hij wel de vader is. Deze kluchtfiguur wordt ge speeld door mannetjesmaker Robin Williams, die ook nog een keer het middelpunt van een slapstick-scène is aan het slot wanneer de vader-tegen-wil-en- dank, na een woeste rit in een auto vol brekebenen (die hij al lemaal van de zenuwen heeft aangereden), in het ziekenhuis is gearriveerd. Daar bevalt niet alleen zijn ei gen vrouw (inmiddels zijn ze toch maar getrouwd), maar ge lijktijdig in hetzelfde vertrek ook dat babygeile moederdier- mens van het autoverkopersge zin. Er spelen zich daarbij wilde taferelen af. Hugh Grant zal met deze hoofd rol in Nine Months iedereen ver tederen, zelfs de schijnheilige fatsoensrakkers die hem zo ge nadeloos aanvielen over zijn pri- vé-genoegens met een zwarte prostituee (waarvan nu overi gens het gerucht gaat dat het een publiciteitsstunt is geweest). Ditmaal speelt de chique, char mante Engelsman, die in Four weddings and a funeral zijn Amerikaanse debuut maakte, wat minder ingetogen dan voor heen. Zonder overigens een uit gesproken komiek te worden en dat is wel zo leuk. De film zelf is niet meer dan een niemendalle tje dat steeds aarzelt tussen ro mantisch sentiment en kolder. 'Nine Months' van Chris Columbus draait in Grand in Breda, Cinemactueel in Ber gen op Zoom, City in Roosendaal, Midi in Tilburg, De Koning van Engeland in Hulst. Door Marjan Mes Een pastoor die radeloos snik kend onder een kruisbeeld knielt omdat hij zijn biechtgeheim niet wil schenden; een dergelijk beeld is ook in oudere speelfilms niet vaak vertoond. Hoe kan een pas toor in deze barre tijden trou wens nog de hoofdpersoon zijn in een speelfilm?, vraag je je af. Uiteraard door zaken op te dis sen die (vooral in de Engelse ka tholieke kerk) nog in de taboe sfeer liggen: homoseksualiteit en incest. In de Britse film Priest draait de intrige om de vertwijfe ling en 'uitspattingen' van een jonge zielenherder, de knappe priester Greg (Linus Roache). Greg is de opvolger van een oude, verbitterde voorganger in een parochie in een achterstandswijk van een Engels havenstadje. De jonge held heeft ouderwetse op vattingen over zijn taken. De linkse ideeën van een collega (Tom Wilkinson), die veel beter aansluiten bij de behoeftes van de gelovigen, zijn hem een gru wel. Tof zijn ontzetting houdt die collega het ook nog met de mooie, zwarte huishoudster (Cathy Tys on). Hoewel aartsconservatief is de jeugdige pastoor een gezonde sportieveling die op zijn racefiets naar de trimschool fietst waar hij zich wekelijks uit de naad traint en daarna heimelijk naar een ho- mobar gaat. Daar pikt hij een man op, op wie hij nog verliefd wordt ook. Een gewetensconflict is het gevolg. Het tweede drama is de bekente nis van een jong meisje in de biechtstoel dat haar vader haar seksueel misbruikt. Het kind wil niet dat de pastoor er iemand over inlicht. De vader, een naar ling en een bruut, geeft Greg dreigend te verstaan dat hij zich 'met zijn eigen zaken moet be moeien'. Greg houdt ondanks zijn gekweld gemoed (en zijn hy pocrisie) het biechtgeheim in ere. De twee drama's escaleren wan neer de moeder van het meisje de incest ontdekt en Greg vrijend met zijn vriend in de auto door de politie wordt betrapt en aange houden. De kerk kan een homo en een overtreder van het celibaat niet langer handhaven en stuurt de zondaar naar een plattelands pastorie waar een bejaarde oud pastoor hem het leven zuur maakt. Zijn vooruitstrevende collega neemt het echter voor hem op en het slot van het liedje is een onwaarschijnlijk senti menteel happy end. Priest is het speelfilmdebuut van de Engelse toneel- en televisiere gisseuse Antonia Bird, vaste re gisseuse van het Royal Court Theatre. Bird wisselt brutale, Amerikaans aandoende beeldef fecten af met meer ingehouden scènes die herinneren aan het be tere Britse filmrealisme. De pre tentieuze dialogen met hun bij belcitaten hebben echter weinig van doen met gewone spreektaal. Hoofdrolspeler Linus Roache mist helaas ook het vermogen om emotie in zijn gelaatsuitdrukking te leggen. Greg mag dan gekweld worden door gewetenskwesties, hij ziet eruit als een mooi leeg hoofd. Sterker zijn de bijrollen, van twee laconieke huishoud sters en vooral van de kapelaan, gespeeld door Tom Wilkinson. De film draait overal met groot succes. 'Priest' van Antonia Bird draait in Chassé Ci nema in Breda. Door Jos Kessels De jonge cineast Juanma Bajo Ulloa won in zijn jeugd de Goya- Award, de Spaanse versie van de Oscar. Goya is de schilder van de nachtmerrie. Hij sleet het laatste gedeelte van zijn leven tussen muurschilderingen van duivels lachende krankzinnigen. In Ulloa's film La madre muerta slaapt de rede en waart de dood rond in verschillende gedaanten. De film begint in een huis vol schilderijen van Madonna's met kinderen waar een man rond dwaalt met een zaklantaarn. Hij wordt betrapt door een vrouw en schiet haar meteen neer. Een meisje komt op het geluid af en ook haar wacht een kogel. Jaren later ziet de moordenaar, Ismael, nu restaurant-ober, het meisje plotseling op straat terug en wordt door haar gefascineerd. Ze heet Leire en zit in een inrich- ting.Ismael kidnapt Leire, tot on genoegen van zijn Franse vrien din Maite. Leire blijkt niet te kunnen praten of te lachen. Ze is alleen dol op chocola, net als Is mael. Om te voorkomen dat ze ontsnapt, ketent Ismael haar vast aan bed. Maite voelt dat Ismael met het meisje het noodlot in huis gehaald heeft en eist dat hij haar doodt. Het is dan inmiddels allang duidelijk dat geen van drieën ongeschonden het einde zal halen. La madre muerta heeft, zoals veel Spaanse films iets pervers en werd door nogal wat critici daar om als 'fout' bestempeld, maar hij is ook zeldzaam mooi. Regis seur en scenarioschrijver Ulloa neemt de kijker mee naar een duister gebied in de menselijke geest, waar de eenzaamheid en de dood geen betekenis meer hebben en alleen de eigen obses sie nog telt. Ismael probeert de zwijgende, in zichzelf gekeerde Leire vergeefs aan het lachen te krijgen. Gaan deweg lijkt Ismael het kind te worden van Leire, een meisje dat volgens Maite al dood is. 'La madre muerta' van Juanma Bajo Ulloa draait in Chassé Cinema in Breda. Van Gershwin tot Bernstein Oosterhout - De Bussel. Jaap van Zweden en The Amster dam Saxophone Quartet. Ge hoord op 17 oktober. Nog te beluisteren in Etten-Leur op 28 dec. en in Terneuzen op 3 febr. Door Dré van Dongen Natuurlijk vraag je je af wat een meester-violist als Jaap van Zwe den beweegt te musiceren met een saxofoonkwartet, want hoe je het ook wendt of keert, het blijft een vreemde combinatie, waar ik al thans voor de pauze niet het nodi ge enthousiasme voor vermocht op te brengen. Dit Amsterdams Saxofoonkwar tet, waarin Daphne Balvers, Rob Hauser, Bart Kok en Henk van Twillert voortreffelijk musiceren, opende dit concert, waarvoor veel belangstelling bestond, met Drie Preluden van George Gershwin; zeer aanvaardbaar voor kwartet gearrangeerd door Wolfgang Sch- lei, daarbij de componist volledig in zijn waarde latend. Jan Wessels deed ditzelfde met overbekende melodieën die El lington ons naliet en juist die her kenbaarheid speelde parten, om dat je het koper en zeker de ritme sectie mist die ons van Duke's Big Band bijbleven. Hetzelfde geldt voor An American in Paris. Hoe goed ook gearran geerd, steeds verhindert de rijke orkestpartituur van Gershwin uit de herinnering je tot onbevooroor deeld luisteren. Jaap van Zweden werd tot een toegevoegde waarde in dit ongebruikelijke samengaan, als experiment geslaagd door de knappe arrangementen en zeer fraaie en professionele uitvoering, maar niets toevoegend aan het oorspronkelijke. Het echte musiceren begon pas na de pauze. Ik neem aan door de grote vrijheid die de bewerker werd toegestaan. Hier werd ar rangeur Henk Huizinga niet ge hinderd door het strakke keurslijf van een partituur zoals in het voorafgaande, maar werden hem alleen Bernsteins prachtige melo dieën aangeleverd, die hij fanta sierijk wist te incorporeren tot een geheel nieuwe West Side Story. Hij had daarbij de nodige ruimte gelaten voor het violistisch kun nen van Jaap van Zweden, die daardoor boven het kwartet kon uitstijgen. Hoe ontroerend wist hij de zo overbekende en onvergete lijke melodieën te vertolken. Uit alles bleek dat het hier niet meer ging om een arrangement maar om een hercompositie, waarin de vijf uitvoerenden zich volkomen konden uitleven, zodat er bij voortduring te genieten viel van muzikale hoogstandjes. Of Bernstein ooit kennis heeft ge nomen van deze bewerking is mij niet bekend, doch ik ben er van overtuigd dat hij erachter gestaan zou hebben. Van Gershwin ben ik daar niet zo zeker van, om over Ellington maar niet te spreken. Djazzex samen met Breuker 'De broeierige ontstaansgeschie denis van de jazz' was het uit gangspunt voor de samenwer king tussen het Willem Breuker Kollektief en de moderne jazz- dansgroep Djazzex. Het pro gramma dat de twee op 24 okto ber in de grote Chassé-zaal in Breda presenteren, bestaat uit negen stukken die geïnspireerd zijn door verschillende fasen in de ontwikkeling van de jazzmu ziek. Het bleek vooral aanleiding tot muzikaal plezier en losjes geïm proviseerde grappen van het or kest van Breuker. Behalve de wat vaag uitgewerkte toespelin gen op de jazzgeschiedenis is ook de ontmoeting tussen Djaz zex en Breuker onderwerp van de voorstelling. Bij de opening barsten de dansers uit in een schijnbaar chaotische reeks soli en korte vrolijke groepsdansen. Er worden rijen gevormd om uit te ontsnappen en in terug te ke ren. Het is vooral een genoegen om naar Breuker te luisteren, ter wijl Djazzex er minder in slaagt om aan het samengaan ook cho reografisch invulling te geven. De groep heeft twaalf schitte rende dansers, maar hun moge lijkheden worden hier niet steeds benut, al zijn er korte sterke soli in de stukken van choreograaf Glenn van der Hoff Mahagonny, het muziekthea terstuk van Bertolt Brecht en Kurt Weill, gaat vanavond in première bij het Atob (dertien samenwerkende Bredase ama teurgezelschappen) in de kleine Chassé-zaal in Breda. Tot en met 22 oktober wordt het uitgevoerd door ruim veertig spelers en zan gers. Het Zuidelijk Toneel houdt de première van De Cenci, een gru welijk familiedrama van de 19e eeuwse dichter Shelley, op 25 oktober in het Chassé Theater in Breda (24 oktober voorpremiè re). Johan Van Assche speelt de hoofdrol van de middeleeuwse Italiaanse graaf Francesco de Cenci, een perverse bruut en moordenaar, die zich vergrijpt aan zijn mooie jonge dochter Beatrice (Chris Nietveld). Zij smeedt samen met haar moeder (Nettie Blanken) en stiefbroer (Steven van Watermeulen) een moordcomplot tegen haar vader, dat wordt ontdekt, waarna het meisje tijdens een proces ter dood wordt veroordeeld. Dora van Groen, de 'moeder van de Vlaamse Golf' en veelbejubeld schepper van mytische oerdra- ma's, had de regie. De Paardenkathedraal speelt woensdagmiddag 25 oktober in de kleine Chassé-zaal in Breda de grappige voorstelling De Mannetjes van de Radio, met muziek van Fay Lovsky. Over twee mannetjes die in de radio wonen. Als die even wordt afge zet, hebben ze eindelijk rust. Evita, de puntgave musical over het leven van de Argentijn se presidentsvrouw Eva Péron, is vandaag en morgen nog te zien in Breda. Met een voortreffelijk zingende en acterende Pia Dou- wes en Bill van Dijk (Che Gue vara). Van 23 tot en met 25 okto ber in een uitverkochte Kring in Roosendaal. Circus Custers komt zondag middag naar schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom met het speelse, muzikale program ma Kunst en Vliegwerk, waarin grappige uitvindingen en kunst wonderbaarlijk aaneen worden gesmeed. Leuk voor iedereen vanaf vijf jaar. Don Carlos van Schiller is morgenavond te zien in schouw burg De Kring in Roosendaal in de boeiende, maar soms wel erg 'gewone' voorstelling van het RO Theater. Regisseur Koos Terps tra tekent voor een bekorte ver sie waarin de Vlaamse acteur Marc van Eeghem als de Spaan se Infante het naïeve en jeugdig- spontane middelpunt is van een intrigerend hof dat meer eigen tijds dan 18e eeuws aandoet. Zeer aantrekkelijk voor scholie ren. Poupou, drie acterende en zingende dames, brengen mor genavond in De Nobelaer in Et ten-Leur het soms hilarische programma Gebroken wit. Met gespeelde scènes en veel fraaie a capella-zang, waaruit de caba retachtergrond van het drietal (Ien van Duijnhoven, Meina Kentner en Corine van Opstal) blijkt. Paul Mckenna is op 24 okto ber in De Nobelaer in Etten- Leur met zijn hypnoseshow. Hij laat mensen uit het publiek bui ten zichzelf treden, maar laat ze nooit voor gek staan. De Reis 2, het dansstuk van Hans Tuerlings bij zuidelijke dansgroep Raz, wordt op 26 ok tober uitgevoerd in de kleine Chassé-zaal in Breda. Het gaat om het Afrika-deel van het Céli- ne-vierluik, waarvan eerder boeiende delen over het Europa en Amerika verschenen. Verzen gende hitte lijkt de figuren te verlammen in dit tot veel mini male, repeterende beweging te ruggebrachte stuk, waarin Gabi Sund, Linhares Junior, Eelco Roovers en Jan Zobel intrige- Scène uit de voorstelling van Djazzex en het Willem Breuker rend aanwezig zijn in een sfeer Kollektief met een swingende Breuker. foto ad van son van koloniale malaise. OOK IN DE BIOSCOOP In het imposante techno-spekJ Apollo 13 van Ron Howard ga l terug naar de bijna fatale vl de gelijknamige ruimteraket Lit metTomHanksalsastronautJaLe J veil. (Casino 1 in Breda, Roxv in Rom op Zoom, De Koning Hulst) Operation Dumbo Drop is ei derhoudende Disney-komedie een waar gebeurd avontuur tiidenil oorlog in Vietnam: het gesjouw een heilige olifant door Amerika I militairen. Het zware beest ver zaakt bijna een vliegramp Met Liotta en Danny Glover. (Cinésol 1 Breda) Vier generaties vrouwen beleven m grotesk vrouwensprookje on Z Vlaamse platteland in Antonia <2 Marleen Gorris. Met Willeke van melrooy als laconieke (Cinésol 2 in Breda) NEDERLAND 1 flieuws voor doven en slecht •"^Hoorzittingen Commissie f Nieuws voor doven en slecht ende" (tot 13-07) 50 Jaar VN, verslag van de fees- 'leden t.g.v. het 50-jarig bestaan de Verenigde Naties vanuit de Rid- I met om f4.00 een documentai- (n 'paneldiscussie en een slotspeech I minister van Mierlo De week van, gesprekken 1 Homefront, serie Ik heb al een boek, literair ma- azine W oermoede In Les Roseaux Sauvages van Andi Téchiné worden indringend de ontv kende seksuele gevoelens en emofo. nele verwarring van vier Franse koj schoolleerlingen in de jaren zestig b licht. (Chassé Cinema in Breda). In Mortal Kombat is er veel karate# gespetter, gebaseerd op een compd terspelletje. (Casino 2 in Breda, Cin] mactueel in Bergen op Zoom, De K ning van Engeland in Hulst) Meryl Streep (44) en Clint Eastworf (65) spelen in The bridges of II dison County ontroerend een t trouwde vrouw en de fotograaf i voor slechts vier dagen haar geliefde J Met veel pijn kiest ze toch voor hi gezin. (Casino 3 in Breda) Waterworld, het oceaanspektall van en met Kevin Costner, blijft] Cinésol 3 in Breda, Cinemactueel} Bergen op Zoom, Centraal in Geertr denberg, City in Roosendaal enDelj ning van Engeland in Hulst. André, de jeugdfilm over het tl hondje dat vriendschap sluit met J meisje, is te zien in Mignon in Biej Roxy in Bergen op Zoom, De I van Engeland in Hulst. Houterig gespeeld (Sylvester Sti maar met veel actie en fraaie scien fictionbeelden is Judge Dredd. (I in Bergen op Zoom, Centraal in G«j ruidenberg) Spectaculaire, zeer gewelddadige* slagen en obligate romantiek rondij ruige, 13e eeuwse Schotse (Mel Gibson) vormen de ingrediënt van Braveheart. (Mignon in Bredaf Koning van Engeland in Hulst) Batman Forever van Joel Schuim is een verbluffend mooie strip* ming, stampvol actie.(Cinésol 2 irl' da, De Koning van Engeland in Hun Sandra Bullock speelt een aardig?' als eenzaam meisje dat verliefd» op een toevallige passant in defilii medie While you were slei (Casino 4 in Breda, De Koning van| geland in Hulst) De orca Willy en de kleine J moeten elkaar weer in Free Willjj een jeugdfilm met veel levensles sentimenten (Centraal in Geertfui berg) De Spielberg-produktie Casper ill grappige, maar rommelige combiiu van speel- en animatiefilm oven doorzichtig spookje. (Casino 3 in^ da, City in Roosendaal) Cinekid op Lokatie is een i kinderfilmprogramma bij Fidele!' en het Thomas More College Oudenbosch. Vanavond: Deense film Het wilde paard.S dag: Buster is jarig, korte fi' met de komiek Buster Keaton.Zon! Kleintje kort (drie korte films 1 kleuters). Filmtheater Oosterhout verton het kader van 100 jaar Cinema» kinderen morgenmiddag De W'r Bagdad, een spannend sprookje uit 1948. Heavenly Creatures, de ademb mend spannende en grotesk-W rijke thriller van de Nieuwzeelaw gisseur Peter Jackson, wordt zoN middag in Chassé Cinema in BW toond als Gay Cinemai Twee N vriendinnen met een overdadige' tasie komen tot de moord op*' der van een van hen. Gone with the wind (GejaW; de wind), de romantische f ker (vier uur lengte) van VictorF«1 uit 1939, draait zondag (11-MJ maandag (20.00 uur) in C' in Breda. Vivien Leigh is hetve lijk-slechte middelpunt van eefl historie met Clark Gable W Amerikaanse Burgeroorlog. Rin-Tin-Tin, de wolfshond Amerikaanse jeugdfilm uit vanmiddag is te zien in C' Breda. Daar draait morgenn# Trom weet raad van Henk'1 Linden, zaterdagmiddag i jeugdfilm Pippi Langkous,! middag de stomme film The" Charles Chaplin uit 1925 met® begeleiding en woensdagn* oktober De schele koning' kraai, een Franse tekenfilm- Cinema Paradiso vertoont Cinemactueel Bergen op - woensdag in City Roosenda®' nerende film The Piano van Je" pion. Maandag: in City Doodi® tië van Visconti en in Cine' Turks Fruit van Paul Verhoe» (ZW) Charlie Chaplin, slapstick Boggle, spelletje i.n ikbenwiedu, 4-delige program- over de relatie tussen Nederlanders ,Duitsers. Deel 3 Filmspot journaal (jl Kenmerk, actualiteiten Li UI oog in oog, monoloog. Ge lid door Sien Eggers met een bijrol jos van Geel jrt wilde Ganzen E,33 Lipstick on your Collar, serie Achter de deur, over het werk cen humanistisch geestelijk raads vrouw in het Huis van Bewaring 19 Mijn hart voor jouw leven, re- «itage over de praktijk van orgaando- Jie (tot 23.51) NEDERLAND 2 Hoorzittingen Commissie linTraa (tot 15.30) De Russ Abbot Show |j22 (PP)Groen Links U 2 Vandaag met actualiteiten, p en 18.00 Journaal; 18.38 Sport- 0131 en 18.46 Hoofdpunten uit het tiws 150 Natte neuzen, spelletje 8 Victor, Elsemieke en Maar- Zij gaan ervoor 130 Studio Sport: Everton-Feyen- ird (EC-2) 1.41 Victor, Linda en Jack: Zij gaan voor, amusement j.52 De leukste thuis, homevideo- opers (.21 Vraag 't aan Dolly, comedy 1.52 Deadline, magazine over mis- lad 1.42 Journaal j NEDERLAND 3 Journaal 1.07 (NPS) Klokhuis j.22 Tekenfilmfestival ,'.29 Ontbijt-tv met 07.30, j.30en 09.00 Journaal 1.05 08.00, (PP): CD Kook tv Vrouw-zijn Spoor 7 tv Ikbenwiedu Ikbenwiedu De week van Boggle Journaal 10 Maguy, serie 17.00 La bande a s, magazine 17.25 Auf Achse, serie 30 Régions soir 18.50 Cartes sur ta- 19.10 Le quotidien des sports 19.30 luws 20.10 Autant savoir, magazine .35 Leathal Weapon lil, Amerikaanse Jitiefilm uit 1992 van Richard Donner |tMel Gibson, Danny Glover en René »o 22.35 Fiorile, Italiaans/Frans ilfijm uit 1992 van Paolo en Vittorio iani met Claudio Bigagli, Galatea Ei en Michael Vartan 00.35 Laatste .-25 Foot mondial, voetbalmagazine |00 lei bla-bla, kindermagazine 19.00 H serie 19.30 Nieuws 20.06 Voet- Europacup 20.45 Sprint, wieler- tmagazine 21.15 Handbal: Europe- ekerwedstrijd 21.40 Cheval passion, «desportmagazine 22.08 Nieuws !23 5U6tiCa' watersportma9az'ne 30 Morgenmagazin 09.00 Ta- pchau 09.03 The Flying Doctors, serie 'OYrobic 10.00 Tagesschau 10.03 Pj r: Gesundheit 10.35 Info Arbeit eruf 11.00 Tagesschau 11.04 Wir ®men allein mit Dir, tv-film 12.35 Tau 12-5S Presseschau 13.00 Ta- au 13-05 Mittagsmagazin 13.45 Knafts-Telegramm 14.00 Ta lk aan14-03 Schimpf—19 7 17, telefo- Le ta'"how 14,30 Blossom, comedy Jürgen Fliege antwortet 15.00 lien 15,03 Barr'9a de aluguel, F 16.00 Tagesschau 16.03 Fliege, °w 17.00 Tagesschau 17.10 Bri- f!f?az'ne 37.55 Verbotene Liebe, ik B-i Marienhof, serie 18.54 (TT) F5 "ulowbogen, serie 20.00 (TT) Ta- - 3()'15 Kein schoner Land, mu- lureis 21.00 Panorama, actuali- ADIO I Suzanne i„„j ™lnMVe met Nederlands produkt. 10.01 Bopiö Tamming. 12.00 Hand v. d.1 0-19 nnn Boswinkel. 17.00 Post van val 3 00 Post aan de telefoon li Kte'nl0!^' °8'30,13'30 en 17-30 Nieu( I fc)V„„rL 5 krant in Brabant. 7.23 W( l ie. ik vuUren'737 Actualiteiten en verkee 1.0) 7 55 r,ee!man J°han Verschuuren (regiil Einf°rmatie sTn '°Brabant <re9'° W'B>- 81 hn en v» i, 0 Nieuwscentrale. 8.3 ken 9« b ^'"formatie. 8.55 Weerman JI fheurkaionj ants nie™«- 9.07 Muziekkiosl der-10.03 Brabants nieuws. 10.oJ

de Stem | 1995 | | pagina 30