reiging aanval op Oost-Slavonië I 0 0 iiitse vrouwen woest over vrouw-onvriendelijk oordeel Regeringscrisis dreigt in Italië Gelaten Parijzenaars blijven metro trouw ppositiegroep brengt Raradzic in het nauw Frangaise met 120 jaar oudste mens ter wereld COMMENTAAR raudebestrijding BINNENLAND kort! eenvoudiger *ehouden voor corruptie ken en woonboten icapten loopt fout ïester raag worden gewipt over homohuwelijk BUITENLAND A5 ER 95/96 Lten willen niet op neutraal terrein met Serviërs praten over vrede vijs en Algiers praten verder betten als ogel- Wschrikkers Berlusconi-getrouwe minister weigert op te stappen BUITENLAND KORT giller formateur Turks kabinet Joodse leiders praten niet met Farrakhan Libië trekt kandidatuur Veiligheidsraad in Winnie Mandela vecht scheiding aan Uitgezette Palestijnen vast op schip Aanval leger Sri Lanka tegen Tamils Greenpeace onderweg naar Mururoa NSDAG 18 OKTOBER 1995 3 Europa is er na het Akkoord van op geworden. Formeel gesproken yeg naar nog intensievere samerZ lengrenzen voor het goederenverkJ \r de wording van de Europese 11 aar vastgesteld. [successen lijkt het aantal pijnpunt, /erkeer van personen bijvoorbee ri De landen die zich hebben gebonk •ag lopen in de praktijk regelmatig op. Voor Frankrijk was het een red I slot te doen. Akkoord-ondertekena Iers. Het breidt de controle achter steeds verder uit. een serieus probleem aangediend' and voor goederen van buiten de E( !aude jaarlijks veel geld mis. Crimine :h vol enthousiasme op deze nieuv louane-documenten eenvoudig te ve. jische zaak. Het internationaal goedJ e lijden gehad onder de bureaucratie ie niet voorzien zijn van hetzelfde kv seld papieren geld of paspoorten Te, bieren, zo blijkt herhaaldelijk, na te ma-| Jjnd, een werkgroep is op zoek naar een i verwachting is echter dat het nog ja- Irdicht systeem gevonden is. Dat klinr il niet met de ervaringen van hetfrai achterhoofd. Dat heeft een aantal b ost, er is jaren duur mee geëxperime et nieuw ontwikkelde grensdocume'ii ekkelijk eenvoudig na te maken vod. j iopese Unie heeft ernstig te lijden ondi ebben de fraudes met gemeenschap Dit feit en de wetenschap dat jaarlijl moet de werkgroep tot haast aanspi een nieuw systeem is onverantwoori Ie zelf afdoende milieumaatregelen ne- een volledige milieuvergunning aan te an genoeg aan een relatief simpele ver- Boer (Milieu) bekend gemaakt. Het gaat i goed milieuzorgsysteem hebben opge- hebben gemaakt en een milieujaarver- frkers van de gemeente Deventer (32 en j in verband met corruptie. De twee ver-f Senst Milieu en Stadsbeheer. De politiej ing van een onderzoek. i wil in 1997 een zogenoemde roerende- i voor onder meer kiosken, bloemen- en standplaats, woonboten en drijvende j Amsterdamse afdeling van de Centrale |ite Handel is verbijsterd en boos over de leerde vervoer van gehandicapten in Rot- In op een fiasco. Sinds ruim een jaar rij- >an het vervoerbedrijf RET vrijwel leeg Jeizigers vinden dat zij te vaak moeten Idaarom liever thuis of zoeken naar ande- jlse Federatie voor Kleindierenteelt heeft neester Coenraad Gelein vanwege zijn Ite zetten. Dat heeft de president van de het kort geding dat Gelein tegen zijn ont- bepaald. De federatie vond de 75-jarige |pijn werk nog langer uit te voeren. lan de Evangelisch-Lutherse Kerk moet Ivoor de kerkelijke inzegening van relaties j twee vrouwen. Dat staat in een voorstel dat de lutherse kerkvergadering op 3 no- Iini schrok de synode nog terug voor een en om ruimte te maken voor het zegenen WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 eg genoeg beginnen. Als je zelf wilt uit moet je nü in actie komen. Vraag daarom iade met een waardebon voor een gratis te kunt uitrekenen. Stuur onderstaande /erzekeringsmaatschappij. Meteen doen! I m/v 1 fjrdnummer 89, 2500 VC Den Haag. net adres, HTTP.//WWW.VERZEKERAARS.NL/j KE LEVENSVERZEKERAARS «nsWijnands ju Duitsland hebben talloze 'je vrouwen boos en bitter ïcrd op een 'vrouw-onvrien- s,0rdeel van het Europese Hof jnburg- jjde gisteren alle (wettelijke) om vrouwen bij gelijke voor een baan voorrang te jj?ea mannen, in strijd met het Ude Europese Unie. jjlen wel weer mannen zijn j die zo'n vreselijk oordeel uit- hekelde de Berlijnse lijsttrek- ster van de socialistische SPD, Ingrid Stahmer het oordeel uit Luxemburg. Zij is niet de enige die verontwaardigd en teleurgesteld reageerde. Vrijwel alle politieke partijen en het verbond van vakverenigingen spreken van 'een stap terug in het streven naar gelijkberechti ging voor vrouwen in bedrijf en beroep'. Woordvoerdsters van de Groenen spra ken van 'politiek cynisme'. Zij eisen aan passing van het Verdrag van Maastricht om in heel Europa de gelijkstelling van vrouwen bij het verkrijgen van werk, te garanderen. Ook de Europese Commissie toonde zich teleurgesteld over het oor deel. In een aantal Duitse deelstaten, waar vrouwen automatisch de voorkeur krijgen als zij in een sollicitatieprocedu re evenwaardig zijn aan mannelijke con currenten, zijn alle lopende promotie procedures stopgezet. Recente bevorderingen van vrouwen in overheidsfuncties zullen worden nage trokken. De Europese rechters vinden dat het grondrecht van ieder individu op gelijke behandeling niet mag worden geschonden om achterstelling van een bepaalde groep - in dit geval dus vrou wen - te bestrijden. Anders gezegd: man nen mogen bij het zoeken naar werk evenmin worden gediscrimineerd als vrouwen. Dat veel Duitse vrouwen op hun achterste benen staan over het Luxemburgse oordeel is de 'schuld' van een tuinarchitect uit Bremen: Eckhard Kalanke, 57 jaar. Kalanke is tuinarchi tect en werkt al meer dan twintig jaar bij de Plantsoenendienst van de stadstaat Bremen. Hij aasde al langer tijd op een leidinggevende functie en sollicteerde prompt toen die vacant kwam. Net als zijn vrouwelijke, iets jongere, collega Heike G. Dat gebeurde vier jaar geleden. De afdelingsdirectie wilde Kalanke heb ben, maar Personeelszaken van de stad stond op de benoeming van mevrouw G. Beide sollicitanten waren in alle opzich tten gelijkwaardig en op grond van de 'vrouwenquota-regeling' ging G. dus vóór. Kalanke heeft de afgelopen jaren bij alle mogelijke gerechtelijke instan ties geklaagd tegen die 'omgekeerde dis criminatie'. Hij kreeg nergens gelijk omdat de quota-regeling, naar Duits recht, rechtsgeldig is. Maar het Bundes- arbeitsgericht in Kassei legde het pro bleem voor aan het Hof in Luxemburg en dat besliste gisteren dat nationale voor- rangsregels ondergeschikt moeten zijn aan het internationale recht. ^/Moskou/Sarajevo (rtr/afp/dpa) - Kroatië neemt niet L het vredesoverleg over Oost-Slavonië, dat vandaag op p-basis in de Kroatische stad Osijek zou plaatsvinden. i herhaalde gisteren zelfs het dreigement om ISlavonië, dat het in 1991 |i opstandige Serviërs in ié kwijtraakte, met geweld tveren als onderhandelin- lislukken. Dat zou met tm 30 november kunnen ,ea. Op die dag loopt het al van de VN-vredesmacht «Kaf. ïng voor de weigering het verleg aan te gaan, is de fvan samenkomst. Zagreb jen maar overleg voeren op sin Kroatisch grondge- Itnniet op neutraal terrein lie wens van de Serviërs lOsijek valt niet onder de 'soeverein Kroatisch ied'. IKroatische delegatieleider jSarinic en generaal Zvon- Cervenko zeiden in andere n hetzelfde. „Oost- «ië blijft het theater van I«gelijk, gewapend con- 'reiCervenko, chef-staf van tatische leger. „Kroatië is [ivoor twee opties: de vrede ■log." ireigement schoot de Ameri- Ke minister van Buitenland- te Warren Christopher in de keelgat: als presi- i Tudjman zijn plan- Bwzet, kan Kroatië de aan sluiting met het Westen wel ver geten. „We hebben het president Tudjman zeer duidelijk gemaakt dat dit gebied niet veroverd behoort te worden door middel van geweld," verklaarde Chris topher. Kroatië en Servië kwamen twee weken geleden in principe over een dat na een overgangsperiode Oost-Slavonië weer deel van Kroatië zou gaan uitmaken. De onderhandelingen over het gebied zouden onder internatio nale supervisie plaatsvinden. Oost-Slavonië - rijk aan land bouwgrond en olie - is nog het enige deel van Kroatië dat in handen is van de Serviërs. Het Kroatische leger veroverde eer der dit jaar al twee gebieden die de Serviërs hadden ingepikt, West-Slavonië en Krajina, Een woordvoerster van de VN- vredesmacht in Oost-Slavonië sprak gisteren berichten tegen dat Kroatië troepenversterkingen heeft gestuurd naar het gebied. De Serviërs in Oost-Slavonië bereiden zich volgens de VN voor op een mogelijke aanval van de Kroaten. Een aanval van Zagreb op Oost-Slavonië zou kunnen uitmonden op een grootschalige oorlog tussen Kroatië en Klein- Joegoslavië (Servië en Monteneg ro). ÏVOLG VOORPAGINA Covets (ap) - Luchtaf- ffaketten die menige °-Pjloot angst inboezem- tollen binnenkort wel- wenst doen als vogel- bikkers. iit c,0Inmando van een Mafweereenheid in Tsje- kilometer ten en van Moskou, zette int ïertentie in de lokale m,„WaaIrin de raketten te P worden aangeboden. In intentie wordt gezegd loketten, waarvan de «A1brandstof door „0 worden vervan- »kt zijn als vogel- „ïb15' Vo°r de Kakkers moet n 1r°ebel betaald wor- Ln"280 gulden. 'P then krant was de een" 'iet langer in staat de b Pens le bewaken. al voor zeven eerdere aanslagen en pogingen daartoe, i zouden onderdeel vormen van een heilige oorlog, dit Iinliet hart van Frankrijk wegens Franse steun aan de volgens de alvallige regering in Algiers. heeft eerder dreigementen geuit naar aanleiding van nde week voorziene onderhoud tussen de Franse presi- Chirac en zijn Algerijnse ambtgenoot Zeroual. 'De Franse Missen in het stuifzand van Algerije komen neer op zelfmoord' Pin communiqué te lezen, dat was geïllustreerd met een explode- feEiffeitoren. «politici ter linker en ter rechterzijde van de regering-Juppé ifeeren de voorgenomen toenadering tot het omstreden Algerijn- Ti* fel. Het voornaamste Algerijnse oppositieblok, het Islamiti- f.Wdingsfront (FIS), noemt de komende ontmoeting Chirac- M een (Franse) inmenging in binnenlandse aangelegenheden, ar Juppé zegt echter dat Frankrijk niet toegeeft aan terreur en kt presidentiële onderhoud, alsmede de dialoog met Algerije. doorgaat. pjibijk wonen naar schatting twee miljoen Algerijnen of Fransen %rijnse afkomst. Algerije bevindt al ruim drie en een half jaar situatie die neerkomt op een burgeroorlog tussen de door mili- ïgeleide staat en de islamitische oppositie. P Ma/Moskou (rtr/afp) - De Bosnisch-Servische leider |fizic üjkt, na de recente nederlagen van zijn leger tegen de is, steeds verder in problemen te komen. i:egio Banja Luka is gisteren nieuwe beweging opgestaan Pppositie gaat voeren tegen «ante en willekeurige poli- Karadzic. Elf partijen «Hingen in deze regio heb- een 'Patriottisch Front' 1*. dat een 'regering van 1,1 e redding' wil opzetten. Verslagenheid bij de Franse politie na de bomaanslag in de metro De nieuwe beweging zou worden gesteund door militairen uit de omgeving van Banja Luka, de belangrijkste Bosnisch-Servische stad. De oppositiegroepen ergeren zich vooral aan het ontslag van vier generaals, die door het 'parle ment' van de Bosnische Serviërs als zondebokken zijn aangewe zen voor de nederlagen. De gene raals zijn vertrouwelingen van Mladic, de commandant van de Bosnische Serviërs. Die leeft al lange tijd op voet van oorlog met politiek leider Karadzic. De oppositie verwijt die laatste 'wil lekeur' en het scheppen van een 'klimaat van intimidatie'. Het bestand in Bosnië hield het gisteren over het algemeen goed. Alleen in het noordwesten werd hier en daar nog strijd geleverd. Intussen is er nog steeds geen overeenkomst over de troepen macht, die straks een eventuele vrede in Bosnië zou moeten gaan bewaken. Overleg, gisteren in Moskou, van de Internationale Contactgroep Bosnië heeft geen akkoord opgeleverd. Inzet van de onenigheid is de status van Rus sische troepen die deel moeten uitmaken van de vredesmacht. Moskou wil daaraan graag mee doen, maar niet wanneer het opperbevel bij de Navo komt te liggen, zoals het Westen wil. De onderhandelaars Richard Hol brooke (VS) en Igor Ivanov (Rus land) toonden zich gisteren des ondanks optimistisch over de situatie in Bosnië. Door Wilko Voordouw Parijs - „Ach, het leven gaat door. Wat wil je tegen die lui doen? Vanmorgen ben ik met de RER C-metrolijn naar mijn werk gekomen. Zometeen ga ik ermee terug naar huis. Morgenochtend neem ik de RER C weer." Bouwvakker Pierre Hourdan neemt nog een slok van zijn pilsje op de 'zine' in de bar van het metrostation Invalides. Zijn dag zit er op. Hij gaat terug naar huis, naar Viroflay. Met de RER C. Dinsdagmiddag drie uur. De aan slag op de expressmetro tussen het station van het Musée d'Or- say en Saint-Michel, in het hartje van Parijs, is al acht uur oud. Van een avondspits is natuurlijk nog geen sprake, maar het verkeer komt al wel op gang. De vroege vogels keren huiswaarts. Het sta tion Invalides is tijdelijk gebom bardeerd tot kopstation omdat er nog werkzaamheden aan de gang zijn in de tunnel richting Saint- Michel. Via de luidsprekers wordt steeds aangekondigd dat als gevolg van de bomaanslag het treinverkeer pas later weer op gang zal komen. Voor de rest lijkt het allemaal normaal. Niets aan de hand. Het uitgewerkte Parijs wurmt zich weer in de gangen van de metro en de RER. Op weg naar huis in de banlieu, de voorstad. De aanslag op de RER is in de middaguren - uiteraard - het onderwerp van gesprek. In de omnibus die pendelt tussen Parijs en de banlieu - de RER C ver voert dagelijks maar liefst 400.000 reizigers - wordt druk geanalyseerd. Een enkeling ont trekt zich aan het gesprek maar leest dan meestal wel een van de avondkranten, France-Soir of Le Monde. Die bladen wijden pagi na-lange artikelen aan de achtste terroristische aanslag in Frank rijk sinds eind juli. De meeste Fransen in de trein concluderen dat er 'nou eenmaal niks aan te doen valt'. „Zit je in de trein die ontploft, dan heb je gewoon domme pech," zegt een jonge rechtenstudent, onderweg naar huis in Meudon. Hij pendelt ook iedere dag heen en weer en maakt nu een soort kansbereke ning. „Hier in de Parijse regio wonen we met 10 miljoen men sen. Er rijden duizenden treinen en metro's. Het gebied is groot. Er zijn nu acht aanslagen gepleegd sinds 25 juli. Maar gisteren is er minimaal een dode en zijn er tientallen gewonden gevallen tijdens de kettingbotsin gen als gevolg van de mist in de ochtendspits. De auto is volgens mij toch gevaarlijker. Ik bedoel maar." Hij bedoelt maar. Zoals de stu dent zijn er zoveel. Met gelaten heid wordt geconstateerd dat de moslimfundamentalisten daar toeslaan waar ze willen. Er is geen sprake van paniek of angst, eerder van gelatenheid. Waar schijnlijk zullen de meest angsti ge reizigers vandaag de auto nemen. Maar dan lopen ze onherroepelijk vast in de files. In Parijs zelf wor den ze geconfronteerd met het parkeerprobleem. En dus keren ze morgen weer terug naar het station om de trein te nemen. Zo ging het na de aanslag op de RER bij Saint-Michel op 25 juli. Zo zal het nu ook gaan. Het koop lustige publiek heeft sinds de aanslag op de Parijse markt op 3 september de marktkramen eveneens niet verlaten. De grote vraag, na de achtste aanslag in amper drie maanden tijd, is of er wel voldoende veilig heidsmaatregelen kunnen wor den getroffen. De instelling van het 'plan-Vigipirate', op 8 sep tember, waardoor enkele honder den extra agenten en militairen in de grote steden zijn ingezet, heeft in ieder geval deze aanslag niet kunnen voorkomen. „Maar je kan wel doorgaan met het neer zetten van agenten op alle straathoeken. Ze kunnen toch niet iedereen fouilleren," aldus een van de wachtenden bij het Musée d'Orsay. Die lezing werd volledig onder schreven door de burgemeester van Parijs, Jean Tibéri. „We kun nen eenvoudig niet nog meer vra gen van politie en leger. Het enige dat ik kan zeggen is, om aan de Parijzenaars te vragen nog beter dan in het verleden op te letten. En om bij iedere verdachte bewe ging de politie in te schakelen." Ook de baas van de Franse spoor wegen, Jean Bergougnoux vroeg het pübliek om meer dan ooit op te letten. „Maar ik vraag ook om extra politie. Aries - De Frangaise Jeanne Calment is gisteren met haar 120 jaar en 238 dagen de oud ste aardbewoner geworden. Het vorige record stond op naam van de Japanner Chige- chiyo Izumi, die in 1986 over leed op de leeftijd van 120 jaar en 237 dagen. Jeanne Calment werd op 21 februari 1875 in Aries geboren en is op een slecht gehoor en gezichtsvermogen na nog goed gezond. Ze herinnert zich nog goed dat in Aries de Neder landse schilder Vincent van Gogh rondliep. Van Gogh kwam vaak in de winkel die de ouders van Calment hadden en hij was volgens haar 'lelijk als de nacht, opvliegend en een mopperaar'. Bovendien stonk de kunstenaar volgens de hoog bejaarde dame regelmatig naar drank. Jeanne Calment Ankara - De demissionaire Turkse premier Tansu giller zal op verzoek van het staatshoofd proberen een overgangsregering te vormen. Die zou de periode moeten overbruggen tot aan nieuwe verkiezingen, mogelijk eind december. Oorspronkelijk zouden nieuwe verkiezingen pas in oktober 1996 worden gehouden. De demissionaire regering heeft gisteren een tijdelijk stakings verbod afgekondigd voor een deel van het overheidspersoneel. Voor 'het welzijn en de veiligheid van de natie' mogen ruim 90.000 van de 330.000 werknemers bij overheidsbedrijven gedurende zestig dagen niet staken. Washington - Joodse leiders hebben een aanbod van Louis Far rakhan om te praten over toenadering tussen diens Nation of Islam en de joodse gemeenschap in de Verenigde Staten van de hand gewezen. Zij zien Farrakhan, de organisator van de maan dag in Washington gehouden Million Man March, als een onver beterlijke antisemiet. Aan de mars deden 400.000 mensen mee. „Ik ben verbijsterd dat hij, op de drempel van écht leiderschap, zich niet kan of wil losmaken van deze haat", zei Abraham Fox man, directeur van de joodse organisatie B'nai B'rith (Anti-Defa- mation League). Tripoli - Libië dingt niet langer mee naar een zetel in de Veilig heidsraad van de Verenigde Naties. Het regime van Kaddafi geeft de strijd om het niet-permamente lidmaatschap op ten gunste van een 'Arabische Broederstaat'. De regering houdt hiermee in feite de eer aan zichzelf omdat ze riskeerde niet te worden verkozen. In dat geval zou het de toegang tot de Veiligheidsraad voor een ander Arabische land blokkeren. Johannesburg - Winnie Mandela vecht de echtscheiding aan die haar man, de Zuidafrikaanse president Nelson Mandela gisteren in gang heeft gezet. Haar advocaten protesteerden in het Hoogge rechtshof van Johannesburg tegen de scheidingsplannen. Volgens Winnie Mandela druist de handelwijze van haar man in tegen tra ditionele culturele tradities in Afrika, die pleiten voor verzoening, vergeving en het handhaven van familiebanden. Als het huwelijk niet valt te redden dan wil Winnie Mandela (60) de helft van Man- dela's bezittingen. De 77-jarige president hoopt volgens ingewijden binnenkort voor de derde keer trouwen. Mandela acht het huwelijk met zijn echt genote na 37 jaar stukgelopen en onherstelbaar. Hij leeft sinds april 1992 apart van zijn vrouw, nadat Winnie was veroordeeld wegens medeplichtigheid aan de ontvoering en mishandeling van zwarte kinderen. Nicosia - Een boot met naar schatting 650 uit Libië gezette Pale stijnen is voor de kust van Cyprus voor anker gegaan. Het schip trachtte eerder vergeefs de Palestijnen in Syrië aan land te krij. gen, maar de Syrische autoriteiten weigerden hen toegang. De eigenaren van het schip staan in contact met landen in de regio om te kijken of de Palestijnen, onder wie circa 330 kinderen, ergens aan land mogen. Colombo - Het leger van Sri lanka heeft gisteren een aanval ondernomen op de separatistische Tijgers van Tamil Eeelam (LTTE), die zich op het schiereiland van Jaffna hebben ver schanst. Volgens Colombo zijn in de eerste aanvalsgolf 61 Tamil-strijders omgekomen en raakten er 250 gewond. Aan regeringszijde verlo ren 19 soldaten het leven en liepen er 157 verwondingen op.Een militaire woordvoerer zei evenwei dat de aanval van gisteren nog niet de grote aanval is. Een waarnemer meende echter dat de hui dige aanvallen een climax vormen van regeringsaanvallen sinds I oktober. Papeete - Twee jachten van de milieu-organisatie Greenpeace hebben gisteren koers gezet naar het Mururoa-atol, de belang rijkste testplaats voor Franse kernwapens in de Stille Zuidzee. Greenpeace wil met het sturen van de Caramba en de Joie voor komen dat Frankrijk een derde kernproef uitvoert in een serie van zeven of acht. (ADVERTENTIE) Door Aart Heering Rome - De Italiaanse minister Filippo Mancuso dreigt een regeringscrisis te veroorzaken door zijn hardnekkige weige ring om af te treden. Vandaag debatteert de Senaat over een motie van wantrouwen tegen de 72-jarige oud-magistraat, die vrijwel zeker zal worden aangenomen. Mancuso heeft echter laten weten, dat hij ook in dat geval niet af zal treden, hoewel zowel premier Dini als president Scal- faro hem dat met klem hebben gevraagd. Daarmee dreigt een geheel nieu we situatie te ontstaan, waarvoor de Italiaanse kieswet geen oplos sing biedt. Mancuso werd afgelopen januari in het kabinet opgenomen op aandringen van Dini's voorgan ger Berlusconi, wiens partij For- za Italia in ruil daarvoor niet tegen de regering-Dini stemde. Al gauw werd duidelijk waarom Berlusconi dat had gedaan. Sinds zijn beëdiging heeft Mancuso een privé-oorlog gevoerd tegen het parket van Milaan, dat verschei dene gerechtelijke onderzoeken heeft lopen tegen Berlusconi's Fininvest-concern, als gevolg waarvan Berlusconi zelf het afge lopen weekeinde voor de rechter is gedaagd. Mancuso stuurde verscheidene ministeriële onderzoekscommis sies naar Milaan om na te gaan of er geen onregelmatigheden waren gepleegd in de loop van het corruptieonderzoek Schone Handen en of eerdere inspecteurs niet waren 'geïntimideerd' door de Milanese magistraten. De acties van Mancuso, vrijwel de enige die hij als bewindsman heeft ondernomen, waren duide lijk bedoeld om het onderzoek Schone Handen te stoppen en zo Berlusconi te beschermen. Dat viel niet in goede aarde bij Ber lusconi's politieke tegenstanders, de centrum-linkse partijen die nu het zakenkabinet van Dini steu nen. Om te vermijden dat met Mancuso ook de hele regering zou vallen, hebben zij een motie van wantrouwen tegen hem inge diend, die in de Senaat op een ruime meerderheid kan rekenen. Het probleem is echter dat de bewindsman, die daar strikt for meel ook niet toe verplicht is, naar alle waarschijnlijkheid geen gehoor zal geven aan de wens van het parlement. In dat geval zijn er verschillende mogelijkheden. President Scalfaro kan hem dan per decreet ontslaan, maar de kans is groot dat Mancuso ook dan zal weigeren om op te stap pen. Dan krijgt het Constitutionele Hof het laatste woord. Als dat Hof Scalfaro in het ongelijk stelt, is een regeringscrisis, waar schijnlijk gevolgd door vervroeg de verkiezingen, onvermijdelijk. En dat is nu net waar Berlusconi en Mancuso op aansturen. Met je teddybeer op reis? Een heleboel bere- vriendjes ontmoeten? En ook nog een bereleuk presentje toe? Kom dan op 19 oktober met de trein naar de Teddyberendag van Artis. Vraag naar Rail Idee. Het voordelige trein- en toegangskaartje van NS. y Eén keer afrekenen en je hebt je trein kaartje, vervoer met de Artis Expres én je toegangsbewijs. Je reist 20% goedkoper dan met een los treinkaartje. Op vertoon van je Rail Idee kaartje bij de kassa van Artis, krijg je een bereleuk presentje Neem je teddybeer mee, want dan profiteer je van de speciale berekorting op de toegang bij Artis en krijg je een bedrag terug van je Rail Idee. Alleen op Teddyberendag in Artis is de speciale berelunch te koop. Bel voor meer informatie over andere dagjes uit met de trein 06-9292 (50ct/m). uitsluitend geldig op 19 oktober 1995 en zolang de voorraad strekt. We gaan ervoor.

de Stem | 1995 | | pagina 5