Minder sluipverkeer Sas van Gent kritiek op standpunt provinciebestuur over fusie waterschappen POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT ELIJK NIEUWS 'Proeven van zaadveredelingsbedijf moeten gewoon door kunnen gaan' Politiemacht op de been bij opruimen bommen Leerlingen van Zwincollege lopen deel Bevrijdingsmars Lezing van P.F. Thomése in bibliotheek Middelburg ZEELAND I schap moet zijn. faterschap tevreden over effect van maatregelen op de Vissersverkorting 'older tocht ardenburg ftart veldtoertochtseizoen Nederlandse Toer Fiets Unie en Delta Expo weer grootste Zeeuwse publiekstrekker Vlaamse Avond met Gruwez en Verpale Afgescheven boekenverkoop Hondenwedstrijden opleiding Sluiskil Brommer gestolen Gewonde bij ongeval Jongens gepakt voor plegen vernielingen Snelheidscontrole Auto in sloot Brandje Bedrijfscompetitie squash BeVoBo Terneuzen IIJDAG 13 OKTOBER 1995 Wit-Rammeloo - fysiotheranie rv I telijk Bolwerk (t/m 18 okt) OSSENISSE Schieting - camping Mussennist I 20.00 uur 1 STOPPELDIJK Koersbal - KBO -'t Gelaag -13351 uur 1 i t/an onZ£ verslaggever Philippine "We gaan ]e ,°Phangen Imag zelf de strop alvast aan- IPrins ome- tlta - i 99 - I door FILMS 1 j„Pn Buitengewoon onhoffelijk." Zo I «daalde A. van Pagee, hoofdinge- f „dvan waterschap De Drie Am- I rLten gisteren het provinciale Indpunt dat er in Zeeuws-Vlaan- Jeren straks nog maar één water- Van Pagee overdreef het wat, maar vond in de kern van de zaak dat de water schappen in Zeeuws-Vlaanderen niet veel te beslissen hebben over hun lot. Zoals bekend loopt op dit moment een onderzoek van de drie waterschappen in Zeeuws-Vlaanderen over mogelijke fu sie. Daarbij zijn drie opties wat de wa terschappen betreft nog in beeld: zelf standig blijven, nauw samenwerken of fuseren. Daarom stoorden hoofdingelanden F. Hamelink en A. van Himme zich aan de begrotingsbrief van de provincie Zee land, waar uitgegaan wordt van de vor ming van één schap voor Zeeuws-Vlaan deren. „Een merkwaardige bestuurlijke gang van zaken," zei Hamelink. „Laten we een brief aan het provinciebestuur stu ren om duidelijk te maken dat dit ons niet zint." Ook Van Himme vond de wijze waarop de provincie in haar begroting spreekt van een waterschapsfusie in Zeeuws- Vlaanderen nogal voorbarig. „We moe ten de tijd krijgen om alle varianten op een rijtje te zetten." Van Himme wilde verder van dijkgraaf Gosselaar weten in hoeverre de provincie de fusie tussen de Zeeuws-Vlaamse waterschappen af kon dwingen. Wat dat laatste betreft, zei Gosselaar dat de provincie wel de bevoegdheid heeft om de fusie eventueel af te dwingen. Maar volgens de dijkgraaf heeft de pro vincie in elk geval niet de intentie om die stap te zetten. Gosselaar wenste zich verder te onthou den van commentaar op de begroting van een ander bestuurlijk orgaan. Wel zegde hij toe op korte termijn terug te komen op de kwestie rond de mogelijke samenvoeging van de drie schappen. GOES Grand Theater 19.00 uur When you were sleeoinn 21.30 uur First Knight HULST De Koning van Engeland en 19.30 uur Batman Forever |)0 uur 19.30 uur Judge Dredd 19.30 en 22.00 uur Waterworld buwse 21.45 uur Braveheart 20.00 19.30 en 22.00 uur Mortal Kombat 19.15 en 22.00 uur Apollo 13 22.00 uur While you were sleepina later - MIDDELBURG 3 Cinema 20.00 uur Bullets over Broadway 'Tran- 22.30 uur Le Buttane kater - OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur French Kiss I- door VLISSINGEN Venakis Alhambra 1-2-3-4 jluziek - 24.00 uur Horrornight -Grote 19.00 en 21.30 uur Apollo 13 Jkt) 19.00 en 21.30 uur Waterworld 21.30 uur Braveheart 19.00 en 21.30 uur Mortal Kombat 19.00 uur Judge Dredd BRUGGE na 'Kat Kennedy Complex Szyd- 20.00 en 22.30 uur Brylcream Boule- !en (gra- vard 20.00 uur Braveheart 20.00 en 22.30 uur The madness of! - 14.00 King George 20.00 uur The Bridges of Madison County j}.30 uur 22.45 uur French Kiss KNOKKE lis -13.30 Beverly Sereens 20.00 uur Bridges of Madison Coun ty oorlezen 20.00 en 22.30 uur Species [e biblio- 20.00 uur Braveheart 20.00 en 22.30 uur Brylcream Boule vard (rouw De 22.30 uur Les Anges Gardiens Kieldrecht RUILDAG - De Kieldreeht» Verzamelaarsvrienden houde de maandelijkse ruildag zon dag 15 oktober van 08.30 uu tot 12.00 uur in feestzaal St, Michiel. Nieuw-Namen COLLECTE - De huis-aai huis-collecte voor de kanker bestrijding heeft 932,- opge bracht. EHBO - De EHBO-verenigin Nieuw-Namen houdt, in sa menwerking met de EHBC verenigingen Graauw, Clinge kanker- collec- jhaald. jdens de Irtvereni- Jebben in lar Yoeri ver, Jas- timberley pr prijzen gorie van varen dat luter Sa- lanca van feyt. Het Ka- houdt om 10.00 Ikingsoch- tshof. Het vrouwen 594 lid ge- I het genot tie, kennis It het be- iwe leden. |insdag 24 Steltkluut, Bloei, een restaurant )eze avond Calle en ^0 uur. Er aecten van In Zeeuws- leid. De na- ie inheem- bnumentale Delandbouwsluis bij Westdorpe waar geen auto's meer overheen kunnen rijden. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE au onze correspondent en St.-Jansteen een cursii eenheidsdiploma. De cursa bestaat uit achttien lessen mt aansluitend twee lessen ver handleer. Beiden worden atge- ll0K;SS^ g.~<,D£ K»P* ™«en 8e- rnnn nrrnr» lmv-ivirtv» s-met-vt TVn4- )en Haag - De proeven van zaadveredelingsbedrijf 'J. van der Have bv uit het «1 door kunnen gaan. Dat ,IE - Zon- r een excur- gebied van is om 09.30 erplaats bij e Roskam- e wordt ge- rt. BO verzorgt oer voor zo- it-leden een itelrode in iaar krijgen n muzikale eld met op- 1 en Mirella, acques Herb Inclusief de trip 50 gul- Dpstapplaat- ;e en Hulst, oon 0114- sen Voor-3 Inlichtingen en opgav |indt een onafhankelijk advi- kan men terecht bij G. 4 Waele tel 0114-345480 en G van Ecken tel 0114-345398. COLLECTE - De collecte vi de Nierstichting heeft 415,8 en Bfr 4.168 opgebracht. Kapellebrug COLLECTE - De collecte d de Nierstichting heeft 210, en Bfr 465 opgebracht. Kloosterzande COLLECTE - De jaarlij'k collecte van de Nierstientu heeft in Hontenisse f4214,' opgebracht. Diegenen, collecte gemist hebben, M nen alsnog een bijdrage s ten op giro 388.000 ten n van Nierstichting Bussum- Graauw OUD PAPIER - Leden van' voetbalvereniging Graauw». len zaterdag 14 oktober oud papier op. onze correspondent ardenburg - Trimclub Aar- anburg houdt zondag 12 no- p.ber de jaarlijkse Polder- l|4t. Er kan gestart worden T) gasthof De Jonge Leeuw P de Kaai van 07.45 tot 1.30 uur. De kosten bedragen |:50, leden van de NTFU PIS®/1,50 korting. [kan gekozen worden uit twee panden, 25 en 45 kilometer. Er r® uitstekende verzorging on- f1*g. De routes zijn geheel uit rijd en na afloop is er gelegen- fa tot douchen en het af spuiten F'ae fietsen. P® diegenen die zelf niet over J e's beschikken, maar toch aan e® dergelijke tocht wil- 1 meedoen, is er gelegenheid I Mn,/'etste huim Dat kost nadere informatie bij de se- pns van de Trimclub Aarden- Axel COLLECTE - De jaarlijks collecte voor de Nierstij™ Nederand heeft in A 6627,10, in Koewacht; i* jj in Zuiddorpe 784,- e Overslag 214,- opgeb seur van de Raad van State in Den Haag. Het bedrijf heeft percelen in Rei- merswaal, Bergen op Zoom en Wouw in gebruik waar getracht wordt via genetische manipulatie suikerbieten, zonnebloemplanten en maisplanten beter opgewassen te maken tegen bestrijdingsmid delen. De ministers van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heb ben Van der Have bv een vergun ning verleend voor de proeven. De Stichting Natuur en Milieu uit Utrecht en boer M. Boonman uit Rilland hebben de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State verzocht de vergunning te schorsen. In het kader van die procedure vond donderdag bij de Raad van State in Den Haag een hoorzitting plaats. Het is de tweede keer dat de zaak daar aan de orde komt. Maanden terug vroeg de stichting al om schor sing van de vergunning in af wachting van de behandeling van de bodemprocedure. Het sehor- singsverzoek werd afgewezen, hetgeen tot gevolg had dat de proeven per direct van start kon den gaan. Nu is dan die bodemprocedure aan de orde, waarin het definitie ve besluit valt of Van der Have door kan gaan. Het voornaamste bezwaar van de Stichting Natuur in onze correspondent ^en - Nu het wegseizoen voor de toerfietsers ten einde oncoinKlp<>nnCOU' breekt de tijd aan om het veld op te zoeken. Het rijden dlsdliuic;^ eenveldtoertocht is de ideale manier om in de winterperio- econditie op peil te houden en te fietsen op onverharde pa- dente [Fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamsw en daarom wordt een aantal muzikale a dag 15 oktober is er een solisten- en ensen Hafa- en drumbandmuzikanten wordt atholieke Muziekbonden Nederland me ,.i abantse en Zeeuwse Muziekbond (wez uifel, Dreef 2 in Lamswaarde. .„gen rit de regio doen mee. Er zijn inschrij t, Clinge, terhole, Hulst, Kloosterzan deelnemers uit Noord-Brabant, t om 09.45 uur. gl :anten deel in diverse categorieën en ze ryleden A. Thissen en W. Laseroms, tw eld. Lady-speaker is Joke Broekaart-Ja men normaal gesproken links laat liggen, de liefhebbers van de ATB zijn deze tochten uitermate ge- steeds meer verenigingen in Zeeuws-Vlaanderen gaan over tot erfien?3''6 van een dergelijke tocht. De kosten bedragen 5,50. k,, jjarthouders van de NTFU krijgen minimaal 1,50 korting. e™er van de NTFU ziet er als volgt uit: 5 november Sas van ■sportpark De Valcke, Schapersweg 2, start 09.00 tot 10.30 uur, Ruw l 4527S5. 12 November Aardenburg, gasthof De Jonge KtT 32' start °7-45 tot °9-30 uur> info 0117-491963. 18 No- '12 ?R Calé De To'' To1 start 09'00 tot 14,00 uur' inl° 0117~ ■26 November Stekene (België), café Koekoeksnest, Niéuw- list t S,tart 09 00 tot 10.00 uur, info 0114-313291. 2 December |h-3lmne®KHAV, Tabakstraat 6, start 13.00 tot 14.00 uur, info 111 dn 7 Januari Axel, café Cambrinus, Markt 12, start 09.00 f 0uur, info 0115-562457. en Milieu is de mogelijke toena me van het gebruik van bestrij dingsmiddelen. Zijn de gewassen zelf immers minder gevoelig voor de middelen, dan staat niets meer in de weg om ze meer in te zetten. Volgens de adviseur van de Raad van State is dat van later zorg. Nu zijn de proeven aan de orde, en die vormen volgens de advi seur geen onaanvaardbaar risico voor het milieu. Bij de Raad van State pleegt men over het alge meen veel waarde te hechten aan de opvattingen van de adviseur. Natuur en Milieu bestrijdt de stelling dat de proeven zelf risi co-loos zijn. Er zou kans bestaan op ongewenste overdracht van genetisch gemanipuleerd materi aal naar andere gewassen. Ook zou bij de proefnemingen al meer met bestrijdingsmiddelen wor den gewerkt dan op grond van Europese regelgeving is toege staan. De rechters van de Raad van Sta te hopen binnen een termijn van zes weken uitspraak te doen in deze zaak. Van onze verslaggever Middelburg - Delta Expo is vorig jaar wederom de grootste Zeeuw se publiekstrekker geweest. Al daalde het aantal bezoekers met 45.000, het themapark op Neeltje Jans verkocht toch nog 323.000 toegangkaartjes. Nummer twee in Zeeland, het nieuwe Attractieeentrum Arse naal, zit daar met 150.000 bezoe kers belangrijk onder, al kwamen er in 1984 wel 10.000 meer bezoe kers dan in 1993. Het feit dat het park nog nieuw is, zal daar ook debet aan zijn. Miniatuur Walcheren staat met 105.000 bezoekers op de derde plaats, daar kwamen vorig jaar 25.000 mensen minder een kijkje nemen. Vervolgens komt de rep tielenzoo Iguana op de lijst van publiektrekkers en daar weer on der prijkt het Zeeuws Museum. Het Zeeuws Biologisch Museum in Domburg staat wat bezoekers aantallen betreft onderaan, daar kwamen slechts 21400 bezoekers vorig jaar. Dat is nog eens 6000 minder dan in 1993. Breskens - Het ruimen van de 'Bressiaanse' bommen op dinsdag 24 oktober brengt die dag 240 medewerkers van politie en marechaussee op de been. Zij worden vooral in gezet bij de bewaking van de actie-zone en de controle van de woningen. Op de dag dat de vier vliegtuig bommen aan de Sportlaan ge ruimd worden, moeten 2100 in woners van Breskens huis en haard verlaten. Ze zijn ver plicht om de sleutel van hun woning in te leveren bij de ge meentelijke autoriteiten. Op 24 oktober zal de politie elk huis controleren, met name om te kijken of niemand is achterge bleven. „Het gemeentebestuur is verantwoordelijk voor de veiligheid van mens en dier," aldus een woordvoerster, „en om die veiligheid te waarbor gen moeten wij ook controleren of iedereen daadwerkelijk uit de gevarenzone is vertrokken." Bij weigering wordt 'met harde hand' opgetreden. Na controle wordt elke woning verzegeld. De inwoners van Breskens heb ben inmiddels een tweede, en vermoedelijk laatste, informa tiebulletin over de bommenrui- ming ontvangen. Daarin als waarschuwing dat de politie bij mensen die hun huissleutel niet hebben ingeleverd de toe gang tot de woning zal force ren. De schade is voor reken- ming van betrokkene. Naast de inwoners moeten ook huisdieren weg, aquaria uitge zonderd. Van onze verslaggever Middelburg - De SLAZ (Stichting Literaire Activitei ten Zeeland) houdt op dins dag 24 oktober een Vlaamse Avond in Middelburg, met Eriek Verpale en Luuk Gru wez. Verpale komt uit Zelzate, waar hij part-time werkt op een che mische fabriek. Hij studeerde Slavistiek aan de universiteit van Gent en is een van de oprichters van het literaire tijdschrift Koe bel. Hij baarde de laatste jaren opzien als auteur van buitenge woon oorspronkelijk autobiogra fisch proza, zoals met het be kroonde 'Alles in het klein' (1990) en Olivetti 82 (1993). Samen met kunstbroeder Gruwez schreef hij 'Onder vier ogen' (1992). Gruwez stelde vorig jaar een bundel samen met gedichten van Verpale. Geboren in Kort- rijk, studeerde hij Germaanse fi lologie. Tegenwoordig werkzaam als leraar Nederlands, publiceert hij sinds eind jaren zestig poëzie. Bekende bundels zijn 'De feeste lijke verliezer' (1985) en het re cente 'Vuile manieren'. Vorig jaar bracht hij zijn eerste verhalen bundel uit: Het bal van opa Bing. De Vlaamse Avond vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek. Daar zijn ook toegangskaarten te koop (ƒ7,50). Kloosterzande - In de openbare bibliotheek aan het Europaplein in Kloosterzande worden van daag afgescheven boeken ver kocht. De boeken worden aange boden tijdens de normale ope ninguren van de bibliotheek. Be langstellenden kunnen vrijblij vend tussen 13.30 en 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur terecht. Van onze verslaggever Philippine - Het sluipverkeer over de Vissersverkorting bij Sas van Gent is door maatre gelen van het waterschap aanzienlijk terug gedrongen. De verkeersveiligheid is daarmee gediend en ook het waterschap profiteert van de genomen maat regelen omdat er minder berm- schade is. De dijkgraaf van het waterschap De Drie Ambachten, W. Gosse laar, zei dat gistermiddag tijdens de algemene vergadering in Phi lippine. De Vissersverkorting is een weg die zich niet leent voor grote hoe veelheden verkeer. Veel automo bilisten maakten echter gebruik van de Vissersverkorting als sluipweg in de richting van de Belgische grensplaats Zelzate. Het waterschap legde een verho ging in de weg, zodat auto's geen gebruik meer konden maken van deze polderweg. Alleen bestem mingsverkeer mag nog gebruik maken van de Vissersverkorting. Dat betekent dat alleen nog agra riërs met hun landbouwvoertui gen en fietsers over de weg kun nen rijden. De hoofdingeland M. van de Bilt maakte zich gisteren tijdens de rondvraag van de waterschaps vergadering voor de derde keer druk over wat hij noemde 'het pesten van automobilisten die hun brood verdienen door veel kilometers over de wegen te ma ken'. Hij bereed maar weer eens zijn stokpaardje dat de belangen van die categorie weggebruikers niet gediend zijn door het afslui ten van allerlei wegen. Kregelig reageerde Gosselaar dat het waterschap in het geval van de Vissersverkorting juist alle zorgvuldigheid had betracht door over de afsluiting van de weg te overleggen met de landbouwers die er grond hebben. „En die zei den 'waterschap doe het maar want wij hebben er profijt van'. Volgens de dijkgraaf was er maar een agrariër die door de maatre gelen vreesde dat zijn bieten niet konden worden afgevoerd door een grote vrachtwagencombina tie. „Maar dat is maar een keer per jaar en is eenvoudig op te los sen door de verplaatsing van een schrikhek," aldus Gosselaar, die de opmerkingen van Van de Bilt verder liet voor wat ze waren. Van onze correspondent Sluiskil - Zaterdag 14 oktober zijn er clubwedstrijden voor honden op de terreinen van hondenschool Van de Velde te Sluiskil. Er hebben zich in to taal 60 combinaties aange meld. 's Morgens en 's middags zijn de gehoorzaamheidswedstrijden in de klassen beginners, voortgezet- ten, gevorderden en open klasse. Vanaf 12.30 uur worden de be hendigheidswedstrijden afge werkt in de klassen beginners, gevorderden en open klasse. Deze wedstrijd is voor Karin Koster met haar Sheltie Zoran een voorbereiding op het Neder landse kampioenschap behendig heids A-klasse, waarvoor ze 21 oktober is geselecteerd door de federatie Hondensport Neder land. Naast Karin zullen er zater dag nog 67 combinaties meedoen aan de bijwestrijden voor dit kampioenschap van Nederland. Hulst - Vanaf een parkeer plaats aan de Truffinoweg te Hulst werd gisteren een brom fiets ontvreemd. Het voertuig met een waarde van ongeveer duizend gulden was eigendom van een vrouw uit Axel die aan gifte deed. Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op de kruising Rijks weg N61/Spuiweg/Wielingen- laan te Terneuzen is gistermid dag een 17-jarig meisje uit Axel gewond geraakt. Met een bo venbeenbreuk en schaafwon den is ze overgebracht naar het ziekehuis De Honte in Terneu zen. Het ongeval gebeurde doordat ze op haar bromfiets door rood licht reed. Daarbij werd ze aangereden door een personenauto bestuurd door een 30-jarige inwoner uit Goes. Sint Jansteen - De politie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft woensdagavond drie jongens in de leeftijd van 16 en 17 jaar uit de gemeente Hulst aangehou den, verdacht van het vernielen van een wegbebakeningslamp aan de Verrekijker te Sint Jan steen. Schade enkele honder den guldens. De zaak is voorge dragen aan het HALT-bureau en met de ouders van de ver dachten is contact opgenomen betreffende een schadevergoe ding. Hulst - Bij een op de Koolstraat te Hulst gehouden snelheids- controlen zijn woensdag 67 weggebruikers geverbaliseerd voor het rijden met een snelheid harder dan 50 kilometer per uur. De radar registreerde in totaal 740 voertuigen met als hoogstgemeten snelheid 84 ki lometer per uur. Terneuzen - Door onbekende oorzaak raakte op rijksweg N61 een 26-jarige man uit Knokke gisteren de controle over het stuur van zijn perso nenauto kwijt en belandde in een naast de rijweg gelegen sloot. Daarbij werd hij lichtge wond aan het hoofd en de auto zwaarbeschadigd. Oostburg - Van wat bijeen ge zocht snoeihout maakten spe lende kinderen woensdagmid dag een vuurtje in een fietsen stalling van een school aan de Stadhouderslaan. De gealar meerde brandweer van Oost burg had het vuurtje snel onder controle zodat de schade be perkt bleef. Schoondijke SOOS - De soos voor alleen staanden afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen komt za terdag 14 oktober bijeen in zaal Wijffels, aanvang 20.00 uur. The New Lords zorgt voor de dansmuziek. WEEKENDVIERING - Bis schop Antonio Tobias van het San Fernando op de Filippijnen is zondag 15 oktober te gast in de parochiekerk van Schoon dijke. Hij gaat, samen met pas tor Niek van Waterschoot, voor in de eucharistieviering van 09.15 uur. Oostburg EXPOSITIE - In de kerk van St.-Eligius wordt zaterdag 14 en zondag 15 oktober een ten toonstelling van kunstvoorwer pen gehouden, gemaakt op de Filippijnen. Dezelfde tentoon stelling is van 20 tot en met 22 oktober te bezichtigen in de kerk St.-Jan de Doper te Sluis. Terneuzen REÜNIE - Zaterdag 28 oktober houdt de werkgroep 425 Am nesty Oost-Zeeuws-Vlaanderen een reünie voor oud-werk groepsleden ter ere van het 20- jarig bestaan. Oud-leden zijn welkom tussen 14.00 en 18.00 uur in het Zeldenrust College in Terneuzen. Hoek EHBO - De EHBO-vereniging Hoek start woensdag 1 novem ber een EHBO-cursus in buurt huis De Hoekse Rakkers, aan vang 19.30 uur. De kosten be dragen 150, inclusief reani matie. Bij het behalen van het diploma inrijgt men meteen een verbandtrommel met inhoud aangeboden. Men kan zich voor 25 oktober aanmelden bij se cretaris A. Kool, Julianastraat 39 of penningmeester H. Die- rickx, Molendijk 1. Oostburg - Leerlingen van klas drie van het Zwincollege uit Oostburg lopen op 1 november een deel van de bevrijdingsmars van Hoofdplaat naar Knokke. Zij lopen het deel van Oostburg naar Knokke. De totale afstand bedraagt bijf- tien kilometer. Door middel van sponsoring lopen zij een bedrag bijeen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de oorlogsslacht offers in voormalig Joegoslavië. De mars wordt begeleid door do centen van het Zwincollege. Te vens worden de leerlingen vooraf geïnformeerd en voorbereid op deze langs mars. Alle deelnemen de leerlingen ontvangen een certi ficaat. De dag begint voor de leerlingen met gewoon les. Om 11.45 uur ma ken zij zich klaar voor de tocht die om ongeveer 12.30 uur start vanaf Terneuzen - In de eerste ronde van de Flying Dutchman be drijfscompetitie squash te Foaks was Yellow Dot 2 helaas afwezig. Gespeeld werd in de eerste klasse. Vrijdag worden de wedstrijden in de tweede klasse gespeeld. UITSLAGEN Foaks 1-Avis 2-2, Flying Dutch- man-ING 2-2, Foaks 2-Aurora 4- 0, Flying Dutchman-Aurora 2-2, Avis-Foaks 2 3-1, Foaks 1-Elocoat 1 2-2. Terneuzen - In de klassieker Dees 1-Foaks 1 in de eerste klasse A van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Terneuzen zag het er in het begin naar uit dat Foaks voor een verrassing zou zorgen. Via 5-0, 9-5 kwam Foaks op een voorsprong van 13-7 en dat had niemand ver wacht. De set afmaken was er echter niet bij. Kees Kosten van Dees scoorde met zes achtereenvol gende opslagen zes punten. Groeneveld en Meuldijk, naast elkaar in het achterveld, tast ten steeds mis en dat had Kos ten, die de bal kan neerleggen waar hij wil, goed gezien: 13- 13. Jan Ruiter tekende voor het vijftiende punt na een scherpe service die bij Igor van de Bilt van zijn handen sprong: 15-13. In de tweede en derde set over klaste Dees de tegenstander met 15-5 en 15-5. Dees is zoals veel seizoenen, nu weer voor ie dereen waarschijnlijk te sterk. UITSLAGEN Eerste klasse A: CIS-VC Notabene 2-1 (15-6,15-6, 7-13), Aster 1-ING 2-2 (17-15, 15-3, 10-15, 6-12). Eerste klasse B: A&A 1-Neele- mans 3-0 (15-6, 15-9, 15-6), Foaks 2-De Pooter 1-2 (10-15, 16-14, 4- 8), V&V-Echo/Audio 1-2 (12-15, 9-15, 6-2). Tweede klasse A: De Hoop-PS- VOZ 1 1-2 (12-15, 15-13, 5-7), NHI-Vervaet 0-3 (4-15, 6-15, 7- 15), Deltan 1-Dow 2 1-2 (16-14, 10-15, 0-15). Tweede klasse B: Philips-Rabo 2-1 (15-13, 14-16, 1 2-7), Schelde- sport-Voorwaarts 0-3 (3-15, 5-15, 7-15). Derde klasse A: Havenschap-PS- OVZ 2 0-3 (7-15, 6-15, 15-17), V&SH-Dow 3 3-0 (15-1, 15-7, 15- 4). Derde klasse B: URS-Aster 2 1-2 (15-13, 8-15, 5-7), B&S-Gemeente 2 3-0 (15-5, 15-12, 15-7). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 5-15, Foaks 1 5-11, Dow 1 5-9, CIS 6-8, VC Notabene 5-7, Aster 1 6-4, ING 6-3. Eerste klasse B: De Pooter 5-10, Beldo 5-10, A&A 1 6-10, Echo/Au dio 6-8, V&V 6-7, Foaks 2 5-6, Neelemans 5-5. Tweede klasse A: Vervaet 6-14, PSOVZ 1 6-13, De Hoop 6-11, Dow 2 5-8, Deltan 1 5-8, NHI 5-3, Dees 2 5-1. Tweede klasse B: Philips 5-13. Ra- bo 5-11, Gemeente 1 6-9, Voor waarts 6-9, A&A 2 5-7, Deltan 2 6- 6, Scheldesport 5-2. Derde klasse A: Tevore 5-13, V&SH 5-12, PSOVZ 2 5-12, Ha venschap 6-6, Foaks 4 5-4, Dow 3 5-4, VC Schelde 5-3. Derde klasse B: B&S 5-11, Ge- meeee 2 5-9, Wabeko 5-9, Aster 2 5-8, Foaks 3 5-7, Cijsouw 5-6, URS 6-5. het gemeentehuis in Oostburg, De tocht loopt via Retranchement naar Knokke. Daar worden de wandelaars om 17.30 uur ver wacht op de Lippenslaan bij het gemeentehuis op de Markt. Door zich voor minimaal 1 gulden per kilometer te laten sponsoren, kunnen de leerlingen gezamenlijk ongeveer 3000 gulden bij elkaar lopen. Sponsors kunnen gezocht worden bij familie vrienden en kennissen. De drie grootste sponsorbedragen worden beloond met een rond vlucht in een vliegtuig boven West-Zeeuws-Vlaanderen. Van onze verslaggever Middelburg - Schrijver/journalist RF. Thomése houdt op dins dag 31 oktober een lezing over de Franse schrijver en denker Michel de Montaigne. De lezing vindt plaats in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Thomése kreeg in 1990 de AKO literatuurprijs voor zijn verha lenbundel 'Zuidland'. Voor die tijd werkte hij als regionaal jour nalist en studeerde hij enige tijd geschiedenis. Hij maakte een aantal reizen naar Amerika en verdiende zijn brood met het schrijven voor kranten en week bladen, waaronder De Tijd en Vrij Nederland. Hij publiceerde zijn Amerikaanse reisverhalen onder de titel 'Deep South Far west' in 1991 en in de roman 'Heldenjaren' in 1994. Daarnaast schrijft hij beschou wingen over schrijvers. Een daar van is De Montaigne, die leefde van 1533 tot 1592. Hij wordt be schouwd als de grondlegger van het egotisme, dat later navolgers kreeg in beroemde schrijvers als Stendhal en Baudelaire. Uit gangspunt van deze stroming is de eigen kennis en vooral het ei gen onderzoek. De lezing begint om 20.00 uur. Toegangskaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar bij de Zeeuwse Bibliotheek en bij Boek handel Fanoy in Middelburg.

de Stem | 1995 | | pagina 11