I ormeert Schaakcompetitie ZSB van start Wilskracht belangrijk wapen' Daan Broekhoven heeft rood-zwart hart Hoek verdedigt leidersrol tegen Heerjansdam Pattex inen fccht! bestem 06 - 96.88 Niek de Koster hoopt ooit nog eens A-kwalificatietoernooien te spelen SPORT ZEELAND B2 Heto6-^r Privé Bel Dames Thuii 06 - 98.50 Massagesalon Bre krachtlijm Kammenséf 5 stuks Hoofdklasse dit seizoen kwalitatief zeer sterk bezet SCHAKEN TENNIS Terneuzen-supporter in hart en ziel doet na 42 jaar een stapje terug Iroene en bloeiende kamerplanten SPORTNIEUWS KORT Fruitloop opent winterserie SV Aloy Zwemwedstrijden in Hulst Zeeuwse triatleten actief in buitenland John Vermeule eerste Zeeuw Zeeuws-Vlamingen opnieuw topper Trimklassementen voor Bolssens en Robbie Meijer fTOBER 1995 AKELLIJN. uwen echt mputer ver haar door. h) inder elkaar bn genieten! (75 cpm) vrouw/man |Sex kontakt! I ■cellijn. Nu 'en echt op is leukste, de |)ind je naar )667 75cpm man/vrouw Sexkontakt! N geven tel takt bij hun (75cpm) HOMO-KONT/^ "rrMb-^eelan l^iSOcpm WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 direkt apart Brab Bel 06-9614 LIVE SE30dFi5TiS^ Geen wachttijd 1 Tn| BelDamesThui, 24u/p.d. 100 m |RT vrouwen, naar haar |75cpmj (40+) willen budere heren. fe43 (75cpm) in heel Nederland GEHEEL Privé thuisdoorgeschakew IlIQUE heeft I ames en paren I zijn naar een llerciele sex- or heel Neder- t binnen 24 uur hees verzekerd! Fformatie van |1 tot 17 uur. i za. van |t 22 uur 3.173.67. KIM en haar Vriendinnen live 06 320.330.73"1n LIVE, Wat wij, meiden kunnen!! joh! 06-320-330.7? lq PC HOTLIJN CompiS Modem. Sex voor hete» 06-350.340.10 1gnm SMIPalace bizar Live s, apart met strenge mee es.SM!06 320.330.64,v Motel Wip-IN.Voor ext sexspelletjes schokker» keihard06-320330.7Vir [ga als Wim op Joet dit ook uit 0.250.06 1gpm bl8 Live zonder lard is hij al? Ga 1)6-9808.1gpm KARIN Breda ontv. u in discrete en rom. privé- 7 dagen p.w. 076-5211 SEXBELUSTE nymfom Sex via je kena 06-340.350.70 (50cphm Relax/body/thai mass luxe salon. Mat/m ZONDAG Mauritsstr 076-222333 - 2 tubes 20 gr. - oplosmiddelvrij onbreekbaar - afgeronde tanden w onze schaakmedewerker geuzen - De Zeeuwse Lakcompetitie voor verern- sc start zaterdag 21 okto- ü>r in de hoofd- en promotie- "L, De eerste en tweede on de eerste De Noord en Zuid gaan later van start. een week «en moet ver terug in de tijd om sterkere bezetting van de hoofdklasse te kunnen opsom- dan nu het geval is. nitiaar is de kwaliteit erg hoog daarom is de kans groot dat Zn als Landau, SVWZV, ïlissingen 1 en 2 en misschien ,k Middelburg 2, meestal gede- middenmoters, nu strijd moeten leveren om het hoofd klasserschap te handhaven. Favoriet voor de titel is zonder meer Middelburg 1, dat zich bij aanvang van dit seizoen flink versterkt heeft. Van Het Witte Paard uit Sas van Gent kwamen spelers als Johan en Cees de Wolf, Albert Riemens en Cor Jansen, terwijl ook Vliss- inger en regerend Zeeuws kam pioen René Tiggelman zich in de provinciale hoofdstad meldde. Naast dit vijftal trad overigens nog een aantal sterke schakers tot de rijen van Middelburg toe. Daardoor is dat team de gedood verfde titelkandidaat. Het twee de team van die vereniging profi teert eveneens van die forse toe loop, want de spelers die voor heen deel uitmaakten van het eerste team schuiven nu door naar het tweede. Middelburg, zo is de algemeen verwachting, zal waarschijnlijk alleen tegenstand van betekenis ondervinden van Het Witte Paard 3 uit Sas van Gent en Souburg. Op papier kunnen die echter niet de kwaliteit neerzetten die Mid delburg tot zijn beschikking heeft. Dit betekent overigens niet dat verrassingen uitgesloten zijn. In de promotieklasse hebben twee teams afgezien van deelna me. De kampioen van de eerste klasse Zuid, HWP 4, was na het gewon nen promotieduel tegen de kam pioen van de eerste klasse Noord, Goes 2, gerechtigd in de promo tieklasse uit te komen. Door de eerder genoemde aderlating kan de Sasse vereniging op zaterdag geen vier teams op de been bren gen en heeft de voorkeur gegeven om in de eerste klasse Zuid actief te blijven. Tot op heden hebben zich voor die klasse slechts drie teams aangemeld bij nieuwe competitieleider Corné Boog aard. Dat zijn HWP4, Landau 2 en Terneuzen 3. Toch gaf in een eerder stadium ook De Sluisse Toren te kennen in die klasse uit te willen komen. Koudekerke 1 komt eveneens niet in de promo tieklasse uit. Die vereniging trok het eerste team terug en komt nu samen met Koudekerke 2 in de eerste klasse Noord uit. De plaatsen van HWP 4 en Koudekerke worden ingeno men door Goes 2, verliezer pro motieduel, en SVWZV 2, de twee de degradant van vorig seizoen. INDELINGEN Hoofdklasse: Middelburg 1, Souburg 1, Landau 1, Vlissingen 2, Vlissingen 1, SVWZV 1, HWP 3, Middelburg 2. Programma eerste ronde: Middel burg l-Middelburg 2, Souburg 1- HWP 3, Landau 1-SVWZV 1, Vliss ingen 2-Vlissingen 1. Promotieklasse: Souburg 2, Souburg 3, Zierikzee 1, Goes 2, Goes 1, SVWZV 2, De Zwarte Dame 1, Ter- neuzen 2. Programma eerste ronde: Souburg 2- Terneuzen 2, Souburg 3-De Zwarte Dame 1, Zierikzee 1-SVWZV 2, Goes 2-Goes 1. Eeste klasse Noord: De Zwarte Dame 2, Denkeu Zet, Koudekerke 1, Schel- deschaker, Middelburg 3, Vlissingen 3, Koudekerke 2, Souburg 4. Tweede klasse Noord: De Scheve Toren, Vlissingen 4, Goes 4, Colijns- plaat, Zierikzee 3, Zierikzee 2, Oost- kapelle, Goes 3, Middelburg 4. Eerste klasse Zuid: HWP 4, Landau 2, Terneuzen 3. Boor Henk van de Voorde Clinge - De inmiddels 25-jarige Clingenaar Niek de Kos ter begon pas op 17-jarige leeftijd met tennissen. Niet zonder succes, want vanaf 1 januari 1996 prijkt zijn naam -lijst. slagen hadden weinig vaart, waardoor ik het aan het net kon afmaken." Moeite In zijn 'eigen' Sloebertoernooi verloor hij de finale van Robin de Witte, wiens naam hij slechts met moeite over de lippen krijgt. Hieraan is vooral debet De Wit- te's 'transfer' van Game'78 naar het Koewachtse De Eikenhof. In de Cl-finales van Sas van Gent en Terneuzen was Tim Poppe tel kens in drie sets te sterk. „Als Zeeuws Cl-speler heb ik de meeste punten van allemaal bij elkaar geslagen. Nu heb je 28 punten nodig om B-speler te wor den en ik heb er 54. Of ik nu Bl- of B2-speler zal worden weet ik niet." In Hulst overleefde Niek de Koster knap de eerste ronde op het B2-schema tegen Paul Cortvriendt. Vervolgens verloor hij eervol met 6-2, 6-4 van de sterke BI-speler Ronald van Re- mortel. „Tot 4-4 ging het gelijk op. Hij zei na afloop dat hij zich zelf had ingehouden. Dat is grote flauwe kul, anders laat je het zover niet komen." Met dubbelmaatje Van Poecke stuntte hij op het B-schema door de weg naar de tweede ronde te versper ren voor Dethlef Pieters/Bernd van Quekelberghe (6-3, 6-4). Niek de Koster voelt zich op de tennisbaan het beste thuis aan de base-line. Vandaar vuurt hij zijn keiharde topspinslagen af. „On danks dat ik laat begonnen ben met tennissen beheers ik de tech niek goed. Alleen gaat het iets minder soepel waardoor ik wat meer kracht zet. Als ik tennis te gen spelers die van jongsaf aan op de baan staan merk ik dat het bij hen soepeler gaat. Ik moet het Ja, ik begon behoorlijk laat. Tot mijn zestiende heb ik gevoetbald bij Clinge. Ik zat in BI, maar deed ook regelmatig met Al mee. heb nog tegen jongens als Peter van Vossen, destijds bij Zierikzee, gespeeld. Ik ben ge dopt omdat ik teveel blessures kreeg. Ik was rechtsback. Je kent dat wel 'flink doordauwen'. Ge was flink wat schoppen op de enkel. Een belangrijke over weging om te stoppen was dat het toppen me niet goed af ging. Als leen paar keer gekopt had was !jtthuis zo ziek als een hond," al dus De Koster. tennisser maakte De Koster snel progressie. Met de Clingse tennisclub Game'78 lijkt hij een abonnement te hebben op Zeeuwse titels. „Met Mare de Irouwer, Mark-Jan de Jonge, Pa- ick Vervaet en mijzelf bestaat [ons team volgend jaar in de luwse hoofdklasse volledig uit ielers." heeft een uitstekend toer- nooiseizoen achter de rug. In het rt-toernooi te Hulst wees [De Koster in de Cl-finale TdwardBleyenberg met duidelij ke cijfers terug. In Breskens ver- :j in de eindstrijd Duncun llackmanmet twee keer 7-5. Tij die partij gooide hij zijn tactische concept' om. „In het redde ik het op vastheid. )p een gegeven moment begon üuncun ook zelf zoveel terug te slaan dat ik ging aanvallen. Ik noest iets verzinnen, want ik be gon er door te zitten. Ik raakte eerder vermoeid dan hij. Daarom ging ik oplopen bij een aanval lende bal op zijn back-hand. De ze 'slicede' hij rustig terug, deze *Niek de Koster: „Of ik BI of B2 word weet ik niet. Punten heb ik genoeg." van wilskracht hebben." De Kos ter is zeer te spreken over zijn tennisleraar Richard Bral. „Van hem heb ik alles geleerd, want ik kon eerst niets. Richard leerde me alle basis-slagen. Hij is een goede trainer. Kijk maar naar de mensen die hij heeft afgeleverd. Hij geeft goede aanwijzingen en heeft een prima visie op tennis. Onder auspiciën van Richard geef ik ook zelf soms les. Zo heb ik de hele winter lessen verzorgd voor hem en geef ik 's zomers competitietraining aan de jeugd- teams in Clinge. Bovendien geef ik een paar weken per jaar les op een tenniskamp in Limburg aan jeugd van zes tot zestien jaar. In België wil ik mijn A-licentie voor tennisleraar gaan halen." Voorlopig heeft zijn studie aan de Technische Universiteit in Eind hoven voorrang. In Eindhoven studeerde ik begin dit jaar af aan de HTS, richting elektro. Aan de TU volg ik nu de verkorte oplei ding van 214 jaar. Ik studeer af in hoogspanningstechniek." De Koster is ook in voor de organisa torische kant van zijn tennisclub Game'78. „Ik zit in de wedstrijd leiding van het K5-jeugdtoernooi en zorg voor de catering van het Sloebertoernooi. In het bestuur heb ik gezeten als vertegenwoor diger van de TCJC (technische en jeugdcommissie). Toen ik op ka mers ging wonen in Eindhoven foto wim kooyman ben ik uit het bestuur gestapt. Als ik in Eindhoven klaar ben hoop ik dat er weer een 'plekske' voor mij in het bestuur komt." Voorzitter Frans Strooband juicht een terugkeer van Niek de Koster in het bestuur zeker toe. De Clingse praeses heeft hem zelfs als zijn troonopvolger aan gewezen. Maar was het ook niet ene Ruud Lubbers die Elco Brinkman (te vroeg) als zijn troonopvolger bombardeerde... roene planten ca. 50 cm. hoog, o.a: Ficus, 1 recapalm, Dracena loeiende planten in witte kunststof verpot, o.a: Begonia, Gerbera, Kalanchoe y|t Meer dan 300 Aldi-markten in Door Peter Snelders Terneuzen - Na 42 jaar zich methart en ziel te hebben in gespannen voor de voetbal- vereniging Terneuzen heeft ile 66-jarige Daan Broekho ven besloten er een punt(je) echter te zetten. „Ik ga het nu wat rustiger aan doen. Zo valt er wat druk van mijn schouders af en kan ik me wat meer bezig gaan houden met mijn tweede passie, de ®odelbouw," geeft hij als re nen voor zijn afscheid als be stuurslid van de supporters vereniging Terneuzen. Toch zal de nors ogende - de ver- Pakking bedekt overigens niet d 1de lading, zo blijkt - Daan roekhoven niet helemaal voor 'vereniging verloren zijn. „Het Papier blijf ik nog beharti gen en ik blijf ook lid van de Wtcommissie. Dat laatste aagt niet zoveel tijd, dat kan «er nog wel bij doen." Een uit maak die zijn onlosmakelijke nthng met rood-zwart weer geeft. I voor de v°etbalvereni- |M Terneuzen gaat verder te- I lal /1 iaar- ..Toen ik zo'n 1 Ir,.. twaalf was heb ik hier I EVen in de jeugd gevoetbald. i ip.Lj juruoren, zoals toen alle gucategorieën heetten. Ik was |Ln en na een aantal jaren er maar mee gestopt.De „,.„e hloeide terug op toen E6,121in echtgenote, na in te oi,j„en §ewoond bij zijn schoon- ncuzrn Sluiskil, terug in Ter- fa' t ®11®® wonen. „Hoe gaat baljj 8aat eens naar het voet- ren <ii i?n'Het slaat aan en bin" kocht èortste keren was ik ver- va'J a deama werd ik ook n™ suPPortersvereniging geen jaar later bestuurs- Daan Broekhoven, de man die na 42 jaar afscheid nam als bestuurslid van de supportersclub van de voetbalvereniging Terneuzen. foto camile schelstraete. lid lid. Die bestuursfunctie heb ik tot nu toe, dus 41 jaar, bekleed. Daarvan had ik 35 jaar het pen ningmeesterschap in handen." Feyenoord Daan Broekhoven was en is nog steeds een supporter door dik en dun. Niet alleen van Terneuzen overigens, want ook Feyenoord is een club die hem nauw aan het hart ligt. „Maar dat rood-zwarte ploegje Terneuzen heeft duide lijk mijn voorkeur." Zijn trouw aan Terneuzen wordt onder streept door het feit dat hij in al die jaren bij zowel thuis- als uit wedstrijden slechts een vijftal keer op het appèl ontbrak om zijn ploeg mentaal te ondersteu nen. „Er moest wel een verdomd goede reden voor zijn om niet naar Terneuzen te gaan. Met de ploeg meegaan werd op den duur een vast onderdeel van de week. Dat zal trouwens nog zo zijn, want ik blijf de ploeg vol gen." Door de jaren heen heeft hij veel menmsen zien gaan en komen. „De supportersclub was vroeger veel groter dan nu. Toen was de publieke belangstelling ook veel groter. Tijdens de derby tegen Axel kon er soms wel 2000 man op het Zuidersportpark zijn. Dat waren echte derby's met veel strijd, 'met bloed aan de paal' zoals men dat zo mooi kan uit drukken. Onze supportersvere niging had toen zo'n 150 leden. Nu zijn er dat ongeveer 60. Dat aantal is gelukkig de laatste tijd weer toegenomen. Een teken dat het goed gaat met Terneuzen. Dat was een aantal jaar terug wel anders. We degradeerden zelfs naar de eerste-klasse-afde- ling. Dat was het ergste wat me overkwam. Daar ben ik echt, en andere supporters met mij, ka pot van geweest. Gelukkig gaat het nu goed. Voor mij zijn de mooiste momenten de promoties van de laatste jaren geweest. Van de vierde naar de derde en van de derde naar de tweede klasse in twee jaar tijd. Dat deed me goed als supporter," aldus het erelid van de voetbalvereni ging Terneuzen. Hij vervolgt: „Ik hoop dat het goed blijft gaan. Er komt nu weer wat publiek. Maar, en dat is wel jammer, het is typisch Terneuzen om bij enkele minde re resultaten de club weer te la ten vallen. Nu het goed gaat zie je mensen die je in jaren niet hebt gezien. Dat is een beetje stijlloos," zegt hij onomwonden. En daarmee geeft hij een belang rijke karaktereigenschap weer: hij neemt geen biad voor de mond. „Daarmee geconfronteerd, zegt hij: „Ik ben altijd recht door zee, misschien wel eens een beetje dwars, maar ik heb het altijd goed voor met de vereniging. Als bestuurslid moet je niet om de pot heen draaien. Zeggen waar het op staat, dan kun je elkaar het langst recht in de ogen blij ven kijken." Graauw - In Graauw wordt zaterdag 14 oktober de traditionele winterserie van SV Aloy geopend met de Fruitlopen. Een serie trimlopen die het ondanks dat de belangstelling hier en daar wat terugvalt goed blijft doen. De jeugd loopt een 500 meter terwijl de overige afstanden twee, zes, acht en zestien kilometer zijn. De 500 meter start om 14.45 uur en de andere afstanden worden om 15.00 uur weggeschoten. Er kan vanaf 14.00 uur worden inge schreven in het clubgebouw van het organiserende SV Aloy aan de Graauwse Dorpsstraat. De resterende lopen van deze winterserie, die allen in Graauw worden afgewerkt, zijn op 11 november (Sinterklassloop), 9 de cember (Kerstloop), 13 januari (Nieuwjaarsloop) en 10 februari (Carnavalsloop). Hulst/Middelburg - In de zwembaden te Hulst en Middelburg wordt zondagmiddag 15 oktober de tweede speedojaargangwed- strijd van het seizoen gehouden. De jeugd tot en met 11 jaar van de clubs uit Zeeuws-Vlaanderen komt in Hulst aan de start en de leden van de overige Zeeuwse clubs in Middelburg. In de eerste ronde hebben Kay Scholt (2x) van De Stormvogel, Remco Kint (2x) van De Schelde, Stefan de Die van De Ganze en de Schelde- stroom-leden Letty Witterick en Roderik Wondergem zich bij de top-20 van Nederland gezwommen. Lombardsijde/Ardres - Een aantal Zeeuwse triatleten kwam af gelopen weekend in actie in het Belgische Lombardsijde en het Noordfranse Ardres. Twee keer winst was er voor Terése van Lare. In Lombardsijde was ze de snelste in een Run-Bike-Run. Voor de 5 kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen noteerde ze een tijd van 1.48.08. In totaal eindigde ze als 51e. Rens Lobbezoo werd 86e in 2.03.13, Wil de Nooyer 88e in 2.03.49, Melanie Bos 92e in 2.06.27 en Jan Jansen 98e in 2.21.08. In het Franse Ardres waren de afstanden 6 kilometer lopen, 28 ki lometer fietsen en 5 kilometer lopen. Hier was de winnende tijd van Terése van Lare 1.43.42. Het was volgens haar begeleider Bram van Lare de sterkste pres tatie die ze in haar loopbaan geleverd heeft. Rens Lobbezoo ein digde als vijftiende en derde junior in 1.37.35. Melanie Bos werd vijftiende vrouw in 1.58.42, Wil de Nooyer negentiende vrouw in 1.58.44 en Jan Jansen 21e veteraan in 2.22.29. Deze Zeeuwse af vaardiging was te gast bij de stad Ardres waar mén een weekend in het plaatselijke sportinstituut verbleef. Eindhoven - John Vermeule was met een dertiende plaats de eer ste Zeeuw in de marathon van Eindhoven. Dit met een overigens verklaarbare (gezien de warmte) matige tijd van 2 uur, 25 minu ten en 11 seconden. Mauricio Gonzales, de Mexicaan van Sporting Walcheren, kwam als 31e binnen in 2.42.51 terwijl Wilko de Vos van het Goese AV'56 zijn tweede marathon uit zijn loopbaan afsloot met een 37e plaats en een tijd van 2.46.26. Van onze sportmedewerker Hulst - Patrick Bolssens en Robbie Meijer zijn de win naars geworden van het Adri Jansen/Oranjewoudklasse ment en het regioklassement Van Deijk. Meijer sprokkelde in de sluitingskoers in Hulst genoeg punten bijeen om over Smits en Bolssens te wippen. Hij krijgt dan ook het ver diende horloge. De prijsuitreiking vindt plaats op vrijdag 27 oktober. Waarschijn lijk tijdens het wielerbal van on der anderen Peter Picavet en Ka- rel Warnier in café De Herleving in Hulst. Vanaf 20.00 uur beginnen daar de activiteiten. Patrick Bolssens heeft het kader - geschonken door Adri Jansen uit Oostburg - met verve en over macht gewonnen. Robbie Meijer was niet alle koersen in Zeeuws- Vlaanderen present en dat kost hem toch een fiets. Die wordt elk jaar door dagblad De Stem ge schonken. Deze keer gaat die fiets naar Kees Beenhakker uit 's-Heer Arendskerke. Hij blijft Smits 13 punten voor. De Zeeuws-Vlamingen zijn ver te zoeken in het klassement. Rinse van Etten uit Hulst staat twaalf de en Jac Beun dertiende. Fonnie Martens uit Koewacht werd achttiende. EINDKLASSEMENTEN Adri Jansen/Oranjewoud/De Stem- klassement: 1. P. Bolssens (Kield- recht) 170 punten, 2. K. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke) 133, 3. R. Smits (Clinge) 126, 4. R. Meijer (Put te) 122, 5. J. Weststrate (Goes) 92, 6. H. Slabbekoom (Kapelle) 85, 7. W. Wielhouwer (Sommelsdijk) 76, 8. E. van Oosten (Goes) 73, 9. L. Weststra te (Goes) 73,10. L. Beijer (Den Bom mel) 72,11. S. Aarts (Kruiningen) 66, 12. R. van Etten (Hulst) 64, 13. J. Beun (Biervliet) 51, 14. A. van Loon (Oosterhout) 49, 5. H. van Hooydonk (St.-Willebrord) 49. Regioklassement Van Deijk: 1. R. Meijer (Putte) 52, 2. R. Smits (Clinge) 48, 3. P. Bolssens (Kieldrecht) 43 punten. Van onze sportmedewerker Axel - De geweldige verwach tingen die vorig seizoen bij Hoek leefden, waren na enke le weken fiks gereduceerd. Nu staat Hoek fier bovenaan in de eerste klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal met alle tot nu toe gespeelde duels gewonnen. Heerjansdam is de volgende tegenstander die op het sportpark 'Denoek' aan de zegekar gebonden kan wor den. Opnieuw een topper voor Hoek. In de derde klasse A verkast AZW naar Seroos- kerke en een klasse lager ont vang Zaamslag De Meeuwen en gaat Terneuzense Boys op bezoek bij Middelburg. KNVB-ZATERDAGVOETBAL „We zijn ons er terdege van be wust dat er op een goede dag ver lies komt. Wanneer dat gebeurt, dat zien we wel," stelden Hoek- supporters vorige week in Spa kenburg. Of dit bewust werd ge zegd met de gedachte reeds bij Heerjansdam, is mogelijk. Want van deze ploeg werd nog nimmer gewonnen. Zaterdag wordt het dus opnieuw een topper voor Hoek. „In eigen huis moeten we spekta kel maken. Daar moeten we ons trouwe publiek wat voorschote len," zijn woorden van coach Jo han Ballegeer. Een trainer die het zaterdag opnieuw moet stellen zonder spits Dave Gijsel en mo gelijk eveneens zonder Patrick Naudts, die drie keer geel ontving en vorige week nog geen bericht van schorsing binnen had gekre gen. Hem missen, betekent voor Hoek een fikse aderlating. Met name in defensief opzicht en in de opbouw van achteruit. Balleg eer fronste met die gedachte niet voor niets zijn wenkbrauwen. Desondanks gaat Hoek voor de volle buit. Het enige uitgangs punt dat tot nu toe gehanteerd werd. Een succesformule die voor een deel toe te schrijven is aan de drie punten per gewonnen duel. „Aan gelijk spelen heb je niets," stelde Danny Magito. De invoe ring van het nieuwe systeem werkt dus. Met name als de teams aan elkaar gewaagd zijn, wordt er toch voor de volle buit gegaan. Voor Hoek loopt dat tot nu toe voortreffelijk. Zaterdag wordt het afwachten. Voordeel is dat Hoek momenteel een hecht team vormt. Iets dat het voorheen als eersteklasser niet voor elkaar kreeg. Hoek gaat zaterdag dus opnieuw als de te kloppen ploeg van start. Temeer daar spits Geertjan de Smet, vorige week matchwinnaar met twee doel punten, de weg naar het doel heeft gevonden. Het zelfvertrou wen is door deze eerste twee goals toegenomen. Zeker daar deze linkspoot ze zelfs scoorde met zijn 'zwakke' plekken. Na melijk koppend en met rechts. In deze eerste klasse verkast Kloetinge naar het Olympisch stadion in Amsterdam waar Ajax wacht. Ajax won tot nu toe nog geen duel. Toch mag deze equipe niet onderschat worden. Ajax be zit veel voetballend vermogen, maar ontbeert fysieke kracht en routine. Tevens de reden waarom men vaak na de thee de boot in gaat. Kloetinge reist onder coaching van Paul Telussa af als favoriet. Die rol waarmaken wordt echter niet eenvoudig. In de derde klasse A vergaat het AZW niet goed. Zaterdag wordt het opnieuw een zware klus bij Serooskerke. AZW moet het dan opnieuw stellen zonder Theo Hanny (vakantie) en mogelijk zonder Peter van de Velde, die wegens rood een uitsluiting wacht. Na de. 1-4-nederlaag te gen Rillandia, heeft het optimis me bij de Axelaars een forse deuk opgelopen. Om over het zelfver trouwen nog maar niet te spre ken. Dat stuk zelfvertrouwen lijkt bij Zaamslag eveneens weg. Punt loos staan de groen-witten on deraan de ranglijst in de vierde klasse A. Zaterdag krijgt Zaam slag bezoek van De Meeuwen. Het lijkt opnieuw een kracht proef voor de mannen uit 't Durp te worden. Terneuzense Boys ver kast naar Middelburg en is daar verre van kansloos. Zij het dat coach Jaap Goossen nog niet on der de indruk is van het vertoon de spel. Terneuzense Boys speelt daarvoor nog te onrustig. PROGRAMMA Eerste klasse B: Hoek-Heerjans- dam, DOVO-Achilles Veen, Ajax- Kloetinge, Kozakken Boys-De Valleivogels, Barendrecht-GWV, ASWH-Zwart Wit'28, Strijen- Spakenburg. Tweede klasse A: Groote Lindt- MW'58, SHO-Veere, 's-Heer- Arendskerke-Altena, Wilhelmi- na'26-BLC, Bruse Boys-WGZ, Roda Boys-Dinteloord Derde klasse A: Kapelle-Tholense Boys, Oostkapelle-Dauwendaele, Arnemuiden-Colijnsplaatse Boys, WHS-WC'68, Serooskerke- AZW, Rillandia-Yerseke. Vierde klasse A: Zaamslag-De Meeuwen, SSV'65-Krabbendijke, Bevelanders-Kruiningen, Wemel- dinge-WIK'57, NOAD'67- SKNWK, Middelburg-Terneuzen- se Boys.

de Stem | 1995 | | pagina 11