Naman nu back voor het leven PAOK wil Haan niet laten gaan DE STEM I.B. 4^cr 'ond's Snickers Nivea [Everton-toppers Andrei Kantsjelskis en Daniel Amokachi weer fit Mars UITSLAGEN standen MULTICOPY pgV'er overwint weerzin tegen rol als vleugelverdediger impons Face Wash >el acht op Olano geopend mini's mini's crème zeep Danny Blind fit TELEFOON STICKERS Too AUTO'S OP VOORRAAD B |6 stuks jbe 150 ml )NCE en Banesto hoogste bieders zak 300 gram zak 300 gram ^90 3x125 gram ''Recordfiets' {Indurain in de watten i Je fietsenconstructeur heeft 1® passagiersplaatsen verko- Iz® boven de bagageruimte, I omdat hij het te riskant vindt I fiets onbeheerd achter te l'aten. Bovendien is het vol- |gens Pinarello veel te koud in F opbergplaats, waar de [temperatuur op grote hoogte |p ver beneden het vriespunt a". hie omstandigheden Rn niet ideaal voor de fiets, e van carbonvezel is ge maakt. 5 teehappen zijn sportnieuws KORT Rob Harmeling beëindigt carrière Matige start bridgeteam Dertiende gouden plak voor Tsjerbo TENNIS VOLLEYBAL ZAALHANDBAL voor f25,-* Vierhouten bij ploeg Raas Sjeng Schalken op 44e plaats Duitse hockeyspeler positief op cocaïne 3ER 1995 Financiering zonder eigen geld a maanden 100% garantie autopas sno fietsen tegen bodemprijzen J Alle auto's ANWB-gekeurd Sport DINSDAG 10 OKTOBER 1995 DEEL 16 TAMPONS NORllAi suze uit: mini, lormaal, super |n super plus. poor Jaap Bakker Valletta - Dick Advocaat zag m i de ideale vleugelverdediger, ^hur Numan baalde. „Hij wordt de linksback van Oranje," voorspelde Advocaat. „Mijn hele vakantie heb ik aan die positie lopen denken. Ik werd er cha grijnig van," bekent Numan. Back spelen, echt, het leek me verschrikkelijk." Maar morgen tegen Malta speelt de 'ge- toren' middenvelder keurig op de lin kerflank van de defensie. In Oranje, zo als zijn trainer bij PSV voorzag. En op een positie die hij een paar maanden ge leden nog verafschuwde, maar die al aardig begint te wennen. In het persbulletin van de KNVB staat de naam van Arthur Numan tussen die van Davids, SeedorfTrustfull en Wit- sclige. In het rijtje middenvelders van Nederland. Numan als back, het is voor iedereen nog even wennen. Toch zie ik dit als een keerpunt in mijn Een middenvelder zal ik niet POND'S Facf, fi'ash met Hlyttr'mt snel meer worden. Ik blijf back. Advo caat zet me daar niet neer om me ver volgens, volgend seizoen bijvoorbeeld, weer als middenvelder te gaan gebrui ken. Deze plaats is voor mij de plaats van de toekomst," aldus Numan. Weerzin De weerzin tegen een rol in de verdedi ging is inmiddels verdwenen. Na woede en teleurstelling volgde acceptatie. En inmiddels zit Numan in de fase dat hij lol in zijn nieuwe rol begint te krijgen. Hoog in de lucht, op maandagmorgen tussen Amsterdam en La Valletta, ver telt hij over die ontwikkeling. „Jan Heintze was al weg bij PSV, vorig sei zoen vertrok Tom van Mol. Ik werd dus de nieuwe linksback, dat was wel dui delijk. Advocaat vertelde me dat ook. Heel eerlijk. Ik was het er absoluut niet mee eens. Allemachtig, wat heb ik in de zomervakantie lopen balen. Maar goed, je bent prof, je moet het accepteren." Daarna kwam het plezier. „Sinds we bij PSV met vier verdedigers spelen, begin ik me prettiger te voelen. Spelen met een driemans-achterhoede zoals we met PSV in de eerste weken van het seizoen deden, viel tegen. Als back vervulde je bovendien constant de functie van man dekker, vaak zelfs in het centrum van de verdediging. De overstap naar een extra man in de verdediging is belang rijk geweest. Voor het hele team, omdat daardoor de balans veel beter werd, en voor de backs. Chris van der Weerden op rechts en ik vervullen nu een belang rijke rol. Bij ons kan de opbouw begin nen en we moeten goed mee voetballen. Ik moet zeggen: het gaat steeds beter. Dat geldt ook voor de wisselwerking op links, tussen Cocu en mij. Die wordt steeds soepeler." Back spelen, is inmiddels oké, maar Nu man wil zich, bij PSV en Oranje, wel be trokken voelen bij het aanvalsspel. „Natuurlijk kan ik ook verdedigen. Ik ben agressief, kan kort op de man spe len, ben redelijk snel. Maar ik heb ook die drang naar voren. Daarom zag ik zo op tegen deze positie. Als middenvelder ben je overal meer bij betrokken, je loopt door alle linies heen. Ik moet mijn energie kwijt kunnen. Daarom is het belangrijk dat je meer mag en kunt doen dan alleen je tegenstander uit schakelen." Als Nederland morgenavond vanaf 8 uur Malta klein moet krijgen, jubileert Numan. Numan zit voor de 25e keer bij de selectie. Hij debuteerde op 14 okto ber 1992 met een basisplaats in de thuiswedstrijd tegen Polen (2-2), maak te twee maanden later als invaller de 3- 1-overwinning op Turkije in Istanbul mee en verdween daarna een tijd uit beeld. Sinds bijna twee jaar is Numan weer een vertrouwd gezicht in de selec tie van Oranje. Hij startte vijf keer in de basis, viel zesmaal in en bleef dertien keer bankzitter. Tegen Malta is Numan er, als enige spe ler zonder een Ajax-heden of -verleden, vanaf de aftrap bij. Hiddink haalt Frank de Boer van links naar het cen trum, wat voor de PSV'er de weg op de flank vrijmaakt. Door die keuze van bondscoach Guus Hiddink ligt bij Oranje bovendien een lange loopbaan als linksback naar Numan te lonken. „Ach, dat hangt ook van het resultaat af. Én van mijn eigen prestatie. Boven dien, er zijn alternatieven. Rob Witsch- ge bijvoorbeeld. Maar ik ben me bewust van deze kans en probeer 'm te pak ken." Arthur Numan: „Een keerpunt in mijn carrière.foto de stem/ben steffen fgnsBtm/g/] Iggjglgggg onze sportredactie adrid - Nog geen 24 uur na- at Abraham Olano zegevie- end de eindstreep passeerde het wereldkampioenschap Duitama (Colombia) is de icht op de nieuwe drager van regenboogtrui al geopend. Spaanse ploegen ONCE en nesto hebben kapitalen voor 25-jarige Spanjaard geboden. igen zijn niet bekend ge laakt, maar de aanbiedingen lertreffen in ruime mate het lalaris van de Spanjaard, dat ir het wereldkampioenschap ind 350.000 gulden bedroeg, ibraham Olano staat echter nog it eind volgend jaar onder con- ,ct bij Mapei/GB. Sponsor 1 Van onze verslaggever 1 Milaan - De Italiaanse jfietsenconstructeur Pina- lrello heeft twee passa giersplaatsen in het vlieg tuig naar Bogota (Colom- Jbia) gereserveerd om de ■nieuwe fiets van Miguel I Indurain te vervoeren. Met de Espada 4, (het ■zwaard) valt de vijfvoudige •Tourwinnaar in het weekein- |de op de wielerbaan van de Colombiaanse hoofdstad het 1 werelduurrecord aan, dat I met 55,291 kilometer in het I bezit is van de Zwitser Tony V Rominger. De Espada 4 is de I nieuwste uitvinding van Pi- nareilo. |%uel Indurain had aange- JKondigd zaterdag zijn aanval |t{ zullen doen. Maardecom- jmerciële zender Canal Plus, I,'e j*e if-rechten heeft opge- 1 oeht, geeft de voorkeur aan LIJJ®Sforgen (Nederlandse Ba). erdag is de eerste test I P de wielerbaan gepland, prop onlangs de wereld- Squinzi wees de aanbiedingen van de Spaanse teams onmiddel lijk van de hand. Olano kan niet weg. Squinzi is zelfs niet van plan te onderhandelen met ande re ploegen. De belangstelling van de Spaanse topploegen voor Olano is begrij pelijk. ONCE, met de buitenlan ders Jalabert en Zülle als kop mannen, wil zo spoedig mogelijk een Spaanse topcoureur aantrek ken. De ploeg van Manoio Saiz won dit seizoen meer dan vijftig wedstrijden, maar kreeg in de Spaanse pers nauwelijks aan dacht. Concurrent Banesto is op zoek naar de opvolger van de nu nog onaantastbare Miguel Indu rain. Indurain liet zijn sponsor onlangs weten dat hij vanaf vol gend jaar nog maar contracten voor één seizoen tekent. De Spanjaard gaf ook aan dat hij zich nog op drie wedstrijden gaat richten. Indurain wil volgend sei zoen als eerste renner ter wereld voor de zesde keer de Tour win nen. Hij heeft zijn zinnen gezet op de individuele tijdrit van de Olympische Spelen volgend jaar in Atlanta en wil voordat hij stopt de Ronde van Spanje win nen. Omdat het vrijwel onmoge lijk is dat Indurain de drie top- koersen in één seizoen wint, wordt er door geldschieter Ba nesto serieus rekening mee ge houden dat 1997 het laatste sei zoen van de kopman wordt. Om zeker te zijn van een waardi ge Spaanse opvolger heeft de bank er veel voor over om Abra ham Olano aan te trekken. Olano won vorig seizoen al twee Spaan se titels, de individuele tijdrit en de wegwedstrijd. Afgelopen week voegde hij nog een gouden me daille (wegwedstrijd WK) en zil veren plak (WK tijdrijden) aan zijn erelijst toe. Insiders ver wachten dat Olano inde toe komst ook in klassiekers zoals Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije zal schit teren. Abraham Olano werd vorig seizoen in de Tour benaderd door Jan Raas, maar verkoos bij Ma pei/GB te blijven. Bij de Itali aans/Belgisch/Spaanse ploeg wordt hij begeleid door dr. Mi- chele Ferrari. De omstreden Ita liaanse arts in verband met zijn verklaringen over het gebruik van doping. Olano volgde dezelf de voorbereiding als zijn kopman Tony Rominger op diens geslaag de aanval op het werelduurre cord. Tijdens de trainingen werd ook Abraham Olano getest. De resultaten zijn nooit bekend ge maakt. Het feit dat Ferrari heeft aangekondigd dat Olano in 1997 het werelduurrecord zal aanval len, geeft aan dat de testen van de Spanjaard positief zijn uitgeval len. Michael Reiziger (links) en Frank de Boer vervullen fomraliteiten bij aankomst op Malta. Van onze verslaggever La Valetta - Bondscoach Guus Hiddink kan woensdagavond in de kwalificatie-interland tegen Malta het Nederlands elftal in de in zijn ogen ideale samenstelling het veld laten be treden. Bij de eerste training op het eiland bleek Danny Blind volledig te zijn hersteld van een blessure. De aanvoerder en libero had de eerste twee dagen van de voorbereiding in eigen land gro tendeels aan zich voorbij laten gaan. Hij werd gehinderd door een lichte blessure aan de lies, opgelopen in de competitiewedstrijd tegen Vitesse. Blind zei dat de voorzichtigheid voornamelijk uit voorzorg voortkwam. FOTO ANP Problemen binnen de selectie van zestien spe lers zijn daarom niet meer te verwachten. Naar alle waarschijnlijkheid brengt Hiddink de volgende spelers in het veld: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer en Numan; Ro nald de Boer, Seedorf en Witschge; Overmars, Kluivert en Mulder. Onder de elf bevinden zich geen debutanten. Die zitten overigens ook niet op de bank. Thessaloniki (anp) - De voor zitter van PAOK Saloniki, Thomas Voulinos, wil niet meer praten met zijn trainer Arie Haan. Maar de Griekse zakenman wil zijn coach evenmin zomaar aan Feyen- oord afstaan. „Haan moet zijn contract bij PAOK uitdienen. Punt uit," liet de verontwaar digde voorzitter maandag we ten via een Nederlandstalige tolk, werkzaam op zijn bedrijf. Voulinos is boos, zowel op Feyen- oord als op Haan. Volgens de Griek hebben beide partijen uit Nederland de belangen van PAOK ernstig geschaad. „Het is een schandalige kwestie," meen de Voulinos. „Eén telefoontje was toch wel het minste dat ik de af gelopen dagen had mogen ver wachten. Een gesprek van baas tot baas over een belangrijke werknemer. Maar ik heb het nieuws over Haan en Feyenoord via de media moeten vernemen. Het is een overval. Dat pik ik niet." Voulinos weigerde Haan maan dag bij zijn terugkeer in Grieken land te woord te staan. Hij ver wees zijn trainer door naar de manager van PAOK. Het gesprek, maandagavond, bracht geen soe laas. „Maar Haan heeft slechts één standpunt van PAOK te ho ren gekregen," benadrukte Vou linos. „Hij moet gewoon zijn ver plichtingen nakomen." Feyenoords voorzitter Jeroen van den Herik ontkent dat hij in de affaire-Haan niet netjes zou heb ben gehandeld. „Er ontstaat in Griekenland in dit soort zaken al gauw een hele hoop herrie. Maar wij hebben geen grenzen over schreden. Haan heeft al in augus tus het bestuur van PAOK te ken nen gegeven te willen vertrek ken," aldus Van den Herik. „In de voetballerij moeten contracten tussentijds kunnen worden beëindigd. Maar misschien dat het arbeidsrecht in Nederland verschilt van dat in Duitsland of Griekenland." Van den Herik acht het waar schijnlijk dat PAOK Saloniki een schadeloosstelling zal ontvangen. „De voorzitter van PAOK heeft mij niet gebeld om geld te vragen. Dat is ook geen zaak van Feyen oord, maar iets tussen werkgever en werknemer." Volgens Voulinos is een afkoop som (nog) niet aan de orde. „We denken niet in geld. We denken aan een trainer. En die hebben we nodig om het seizoen goed af te maken. Haan is onze man. Ik ben zeer tevreden over hem. Hij heeft niet voor niets zijn contract bij PAOK mogen verlengen. Zelf wilde hij voor twee jaar bijteke nen, maar wij vonden één seizoen lang genoeg. Haan is namelijk nogal een dure trainer." Mocht Haan toch deze week bij Feyenoord aan de slag gaan, dan dient Voulinos bij de UEFA een klacht tegen de handelwijze van de Nederlander in. „Want in feite heeft Haan nu twee contracten, Almelo - Rob Harmeling stopt na zes jaar als beroepswielrenner. Komende zondag zal de wielerklassieker Parijs-Tours de laatste wedstrijd zijn voor Harmeling als profwielrenner. Peking - Titelverdediger Nederland is het WK bridge voor man- nenlandenteams in Peking begonnen met twee gelijke spelen en een overwinning. Peking. WK landenteams, voorronden. Mannen, groep 1, eerste ronde: Nederland - Verenigde Staten 115-15, Indone sië - Frankrijk 21-9, Zuid-Afrika - Venezuela 14-16, Australië - Argentinië 20-10; tweede ronde: Nederland - Australië 15-15, Zuid-Afrika - Indonesië 19-11, Frankrijk - Venezuela 16-14, Argentinië - Verenigde Staten 125-4; der de ronde: Nederland - Argentinië 18-12, Indonesië - Venezuela 23-7, Frank rijk - Zuid-Afrika 15-15, Australië - Verenigde Staten 118-12. Stand: 1. Indonesië 55 punten, 2. Australië 53, 3. Zuid-Afrika 49,4. Nederland 48, 5. Argentinië 47, 6. Frankrijk 40,7. Venezuela 36, 8. Verenigde Staten 1 31. Groep 2: eerste ronde: Zweden - Colombia 25-0, Canada - Egypte 17-13, Bra zilië - Verenigde Staten II14-16, China - Italië 12-18; tweede ronde: Canada - Zweden 19-11, Colombia - Egypte 24-6, China - Brazilië 18-12, Italië - Vere nigde Staten II15-15; derde ronde: Zweden - Egypte 19-11, Colombia - Cana da 16-14, Italië - Brazilië 21-9, Verenigde Staten II - China 20-10. Stand: 1. Zweden 55, 2. Italië 54, 3. Verenigde Staten II 49, 4. Canada 50, 5. Colombia 40, 6. China 40, 7. Brazilië 33, 8. Egypte 30. Vrouwen, groep A, stand na drie ronden: 1. Verenigde Staten 1 67, 2. Duits land 53, 3. Zuid-Afrika 49, 4. Brazilië 46. Groep B, stand na drie ronden: 1. Frankrijk 63,2. Groot-Brittannië 56, 3. Ver enigde Staten 2 49, 4. Japan 48. Sabae - Vitaly Tsjerbo heeft maandag in de Japanse plaats Sabae zijn dertiende gouden medaille tijdens een wereldtitelstrijd tur nen veroverd. Mannén, vl'oer: 1. Tsjerbo'(WRu) 9,812, 2. Li Xiaoshuang (Chn) 9,775, 3. Mi- soetin (Oek) 9,762, 4. Ivankov (WRu) 9,662, 5. Ivanov (Bul) 9,625, 6. Jovtsjev (Bul) 9,575, 7. Nemov (Rus) 9,500, 8. Podgorni (Rus) 9,400. Voltige: 1. Li Donghua (Zwi) 9,762, 2. Huang Huadong (Chn), Hatakeda (Jap) 9,737, 4. Urzica (Roe) 9,725, 5. Bagiu (VSt), Tanaka (Jap) 9,650, 7. Poujade (Fra) 9,575, 8. Fan Bin (Chn) 9,125. Ringen: 1. Chechi (Ita) 9,850, 2. Burcina (Roe) 9,762, 3. Jovtsjev (Bui) 9,750, 4. Toba (Dui) 9,700, 5. Wecker (Dui) 9,687, 6. Li Xiaoshuang 9,650, 7. Tanaka 9,562, 8. Roethlisberger (VSt) 9,550. Vrouwen, paardsprong: 1. Podkopajeva (Oek), Amanar (Roe) 9,781, 3. Gogean (Roe) 9,706, 4. Huilan (Chn) 9,643, 5. Tsjorkina (Rus) 9,618, 6. Tsjoesovitina (Oez) 9,612, 7. Grosjeva (Rus) 9,293, 8. Meng Fei (Chn) 4,831. Brug: 1. Tsjorkina 9,900, 2. Huilan (Chn), Podkopajeva 9,837, 4. Marinescu (Roe) 9,800, 5. Milosovici (Roe) 9,775, 6. Kostsjetkova (Rus) 9,737, 7. Miller (VSt) 9,712, 8. Phelps (VSt) 9,687. één bij Feyenoord en één bij PAOK. Dat kan reglementair niet. Daarom wil ik voorlopig ook niet met Haan praten. Hij heeft de club, de spelers en-mij met zijn handtekening bij Feyenoord in de steek gelaten. Dat kunnen we niet zomaar laten passeren." Over een opvolger (Thijs Li- bregts?) heeft Voulinos nog niet nagedacht. „Zover ben ik nog niet in deze affaire. Ik wacht eerst af wat Haan onderneemt. Maar wat er ook gebeurt, wij zul len gepaste tegenmaatregelen ne men." Het gesprek tussen Haan en het bestuur van PAOK was maan dagavond in Thessaloniki van korte duur. „We verwachten hem dinsdag gewoon op de training," zei een woordvoerster van de Griekse club. „Haan is de trainer van PAOK, wij vinden hem zeer capabel en willen hem niet laten gaan." Maar wat als Haan niet verschijnt? „Dan zien we wel weer verder." Van den Herik: „Haan komt naar Feyenoord." GOLF Lake Buena Vista. Walt Disney Classic Eindstand: 1. Bryant (VSt) 198 slagen, 2. Sutton (VSt), Tryba (VSt) 199, 4. Reid (VSt), Acosta (VSt), Tway (VSt) 201. RUGBY Londen. Centenary World Cup. Groep 3: Wales - Frankrijk 28-6 (12-0). SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 40: eerste prijs: 5 winnaars, elk bruto f. 200.000,00; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 74.168,50; derde prijs: 231 win naars, elk f. 481,60; vierde prijs: 5420 winnaars, elk f. 20,50; vijfde prijs: 66.269 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel (vaste prijzen): zes cij fers goed: geen winnaar; vijf goed: 4 winnaars; vier goed: 23 win naars; drie goed: 237 winnaars; twee goed: 2363 winnaars. Tokyo. Mannen, 1,6 miljoen gul den. Eerste ronde: Wibier (Ned) - Joyce (VSt) 7-6 6-7 6-4, Hlasek (Zwi) - Albert Chang (VSt) 7-6 3-6 6-3, Tebbutt (Aus) - Lareau (Can) 6-1 6-7 6-4, Ho (VSt) - Wekesa (Ken) 6-1 6-1, O'Brien (VSt) - Kaneko (Jap) 5-7 6-1 7-5, Stolle (Aus) - Pozzi (Ita) 6-3 6-4, Paes (Ind) - Miyachi (Jap) 6-2 6-4, O'Brien (VSt) - Kaneko (Jap) 5-7 6-1 7-5, Norman (Bel) - Motomura (Jap) 6- 3 6-4, Carlsen (Den) - Sapsford (GBr) 7-5 6-1, Gloria (VSt) - Su zuki (Jap) 6-4 6-2. Ostrava. Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Winnink (Ned) - Frana (Arg/8) 3-6 7-5 7-6, Rafter (Aus) - Nijssen (Ned) 6-7 6-3 7-6, Ferreira (ZAf/3) - Jurecka (Tsj) 6- 1 6-4, Kühnen (Dui) - Rusedski (GBr) 1-6 6-3 7-6, Kiefer (Dui) - Tsjesnokov (Rus) 6-3 3-6 6-3, Damm (Tsj) - Voinea (Roe) 6-2 3-6 7-5, Prinosil (Dui) - Sinner (Dui) 6-1 2-6 6-3, Novak (Tsj) - Korda (Tsj/5) 6-2 6-7 6-0. Tel Aviv. Mannen, 460.000 gulden. Eerste ronde: Vasek (Tsj) - Grabb (VSt) 6-2 1-6 7-6, Behr (Isr) - Ta- rango (VSt) 6-4 3-6 7-5, Wheaton (VSt/4) - Schütte (Dui) 6-4 7-5, Ja- vier Sanchez (Spa/3) - Gross (Dui) 6-4 6-2, Stoltenberg (Aus/8) - Bloom (Isr) 6-3 6-3, Palmer (VSt/5) - Marques (Por) 6-2 6-3, Ran (Isr) - Wayne Black (Zim) 6-3 6-1, Kroslak (Slw) - Guardiola (Fra) 6-0 4-6 6-3. Filderstadt (Dui). Vrouwen, 1 mil joen gulden. Eerste ronde: Schultz (Ned/8) - Raymond (VSt) 6-4 7-5, Halard (Fra) - Weingartner (Dui) 7-5 6-1, Zvereva (WRu) - Hingis (Zwi) 6-4 6-4, Appelmans (Bel) - Hack (Dui) 6-4 6-1, Tauziat (Fra) - Garrison (VSt) 6-0 3-6 6-3. Brisbane. WK Series vrouwen. Finale: McPeak/Reno (VSt) - Sil- va/Pires (Bra) 12-10 12-8.. Derde plaats: Bühler/Musch (Dui) - Fon- tana/Forsythe (VSt) 15-11. Eindstand: 1. McPeak/Reno, 2. Süva/Pires, 3. Bühler/Musch, 4. Fontana/Forsythe, 17. Schoon- Kadijk/Van de Ven. Stand WK Series na zes wedstrij den: 1. McPeak/Reno 336 pnt., 2. Silva/Pires 334, 3. Kirby/Rock (VSt) 223, 4. Fontana/Forsythe 220, 20. Schoon-Kadijk/Van de Ven 68, 27. Paterson/Van Wijnen 51. Astrakhan. EHF-Cup mannen, eerste ronde eerste wedstrijd. DYNAMO ASTRAKHAN (RUS) - AHF ARNHEM (NED) 25-11 (13- 4). Scores Arnhem: Boiko 4, Ver- haaf 2, Zewald, Langendijk, Borg man, Scholten en Perquin. Top scorer Dynamo: Voronin 8. (ADVERTENTIE) Multicopy maakt deze maand 500 stickers met uw nieuwe telefoon- en faxnummer voor maar f25,-. Binnen 24 uur! En als uw oude briefpapier op is, drukt Multicopy het nieuwe voor een vriendenprijsje. Breda Ginnekenweg 4, tel: 076-5226900 KWALITEIT IN VEELVOUD 'Prijzen excl. BTW. Mrip. (Prijswijzigingen en/of zetfouten voort»11 nieuws l«e trm e^noord- De buitenland- i f ers van Everton, And- •n„w ielskis en Daniel land Z'^n aan beterende ia6l!!rjnommeerde duo keert Lidm !eru§ aan bet front. dB o! en hun opwachting Jl 'nmswedsfrijd van het team tegen Blackburn, week donderdag speelt Feyenoord in Liverpool tegen Everton het eerste duel in de tweede ronde van het Europese toernooi voor bekerwinnaars. Kantsjelskis kwam afgelopen zomer voor een bedrag van ruim twaalf miljoen gulden over van Manchester United. De Oekraïn- se aanvaller speelde pas drie of ficiële wedstrijden voor zijn nieuwe club. Een maand geleden liep hij een schouderblessure op, uitgerekend in de wedstrijd te gen zijn voormalige werkgever. Kantsjelskis moest een paar da gen in een ziekenhuis worden verpleegd. Ook Amokachi ver bleef een paar dagen in een me dische kliniek. De Nigeriaanse WK-ster, die vorig jaar voor bij na acht miljoen gulden van Club Brugge overkwam, raakte op 28 september in de wedstrijd tegen Rekjavik aan zijn hoofd gebles seerd. Bewusteloos werd hij van het veld gedragen. In het zieken huis constateerden artsen een lichte hersenschudding. Trainer Joe Royle heeft zijn twee inter nationals hard nodig. Everton verloor de laatste vier competi tiewedstrijden en werd boven dien in de strijd om de League Cup uitgeschakeld door eerste- divisieclub Millwall. Het Riverside-stadion van Middlesborough is voor de rest van het seizoen met 30.000 toe schouwers uitverkocht. Na het vastleggen zaterdag van de Bra ziliaanse international Juninho, voor een bedrag van ruim 12 mil joen gulden, ontstond een ware stormloop op de seizoenkaarten. De 22-jarige aanvaller maakt waarschijnlijk eind oktober zijn debuut bij de Engelse club. Mario Basler, sterspeler van Werder Bremen, heeft zijn kof fers gepakt. De 26-jarige inter national kan alleen nog niet zeg gen waar de reis naar toe gaat. Fiorentina en Parma zijn de mo gelijke eindbestemmingen. Het bestuur van Werder Bremen be sloot maandag medewerking te verlenen aan een tussentijdse transfer van Basler. 'Super-Ma- rio' had bij de club van trainer Aad de Mos een contract tot me dio 2000. Zijn nieuwe club dient een afkoopsom van ongeveer twintig miljoen gulden te beta len. Basler kwam in 1993 voor 2,5 miljoen gulden over van Hertha BSC naar Bremen. Zijn relatie met de meeste spelers was de laatste maanden niet al te best. Zijn recente scheiding van zijn echtgenote is voor Basler te vens een reden om naar Italië te verhuizen. Den Haag - Aart Vierhouten heeft een tweejarig profcontract getekend bij de Rabobank-ploeg van Jan Raas. De 25-jarige wiel renner uit Purmerend behaalde als amateur 70 overwinningen. Dit jaar werd hij vijfde in Olym- pia's Ronde en won drie etappes in de Ronde van Bulgarije. Den Haag - De negentienjarige tennisser Sjeng Schalken heeft na zijn toernooiwinst, zondag in Valencia, een forse sprong ge maakt op de ATP-ranglijst. De Limburger, die in de Spaanse stad 175 punten en 46.000 gulden verdiende, steeg met stip van de 69e naar de 44e plaats. Den Haag - De Duitse hockey-in ternational Oliver Kunz is be trapt op het gebruik van cocaïne. Kunz is voor twee jaar geschorst voor internationale wedstrijden. Bij zijn Duitse club moet hij tot aan het einde van dit seizoen aan de kant blijven. Kunz is bij het toernooi om de Challenge Cup in Atlanta, begin augustus, positief bevonden. De Zuidafrikaanse speerwer per Spies is positief bevonden tij dens een dopingcontrole.

de Stem | 1995 | | pagina 9