6Betere afspraken rampenplannen9 pen Voor slachtoffers van 'de markt' is het echt herfst De Boer gaat discussie over Groene Hart aan Rijksakademie viert 125-jarig bestaan Je gelooft je oren niet. OM pikt uitspraak rechter over mislukte ripdeal niet Kamer wil basisonderwijs toch 100 miljoen geven De GIA en Frankrijk DE STEM BINNENLAND Minister Dijkstal stuurt kritische evaluatie wateroverlast naar Tweede Kamer Agenda DE STEM COMMENTAfli jfl jj g 011(10] BINNENLAND KORf 'Werk door soepeler milieu-regels' Bodemvervuiler steeds vaker vrij uit Vara-coryfee Piet te Nuyl overleden Kleine gemeenten tegen herindeling fjjf miljoen ambt« NS: ga niet met de trein naar Frankrijk bel gratis 06-0789 ivijfels over htheid van IA-verklaring ssisch uitstel oord Tsjetsjenië DINSDAG 10 OKTOBER 1995 Door Rinze Brandsma Alphen aan den Rijn - Minis ter De Boer (VROM) wil de ge meenten in en om het Groene Hart in de Randstad meer vrijheid geven om woningen te bouwen. Zij stapt daarmee af van de door vorige regerin gen vastgestelde woning- bouw-contingepten. Hiermee wil zij bereiken, dat de grote behoefte aan woningen bin nen de Randstad kan worden op gevangen, zonder het Groene Hart verder aan te tasten. Zo hoeven ook gemeenten buiten de Randstad in Gelderland en Brabant, zoals eerder wel de be doeling was, veel minder op te draaien voor de overloop die het westen niet zelf meer kan huis vesten. Ook mogen niet teveel be drijven wegtrekken naar Brabant en Gelderland, zoals nu gebeurt: de Randstad wil de economische motor van het land blijven. De Boer wil de Groene Hart-ge- meenten binden aan 'contouren'. Buiten die omtrekken mogen de gemeenten niet meer bouwen, daarbinnen krijgen zij veel meer vrijheid. Wel moeten ze kiezen voor com pacter bouwen. Dat betekent niet de stapeling in flats van de jaren zestig, maar wel een rem op het huidige ideaal van 'huisje met puntdak en een tuintje voor en achter'. Met die toezegging voor meer vrijheid en minder opgelegde cij fers is ze gisteren de discussie be gonnen over het Groene Hart. Tot eind november voeren zij en haar ambtenaren van VROM reeksen gesprekken met gemeentebe stuurders, boeren en tuinders, natuur-, milieu- en recreatie clubs over de toekomst op lange re termijn - na het jaar 2015 - van het Groene Hart. Het motto daarbij is 'ruimte, groen en water voor iedereen'. Eerst stond daar in de beleids stukken 'rust, ruimte en groen', maar de rust sneuvelde bij voor baat. Het Groene Hart staat daar al te zwaar voor onder druk. Want wat het Groene Hart ook is, het is allang geen aaneengesloten groen stiltegebied meer. Als 'binnentuin van de Randstad' is het doorschoten met steden en dorpen, snel- en spoorwegen, de HSL zal er nog doorsnijden en het luchtverkeer naar en van Schiphol raast er overheen. De Boer toont zich vooral een groene minister van Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting. Het Groene Hart is voor haar bij na onaantastbaar. Zij is ronduit tegenstander van verdere verste delijking, met uitzondering van de randen. Aan de andere kant wil zij er ook geen "monopolie voor de natuur in een 'groene me tropool'. „Het is niet mijn bedoeling er een soort landschapspark van te ma ken, een groen museum met een slot erop. Het moet een kloppend Groen Hart worden, ook voor de toekomst." De boeren zijn be zorgd dat het Haagse beleid van het Groene Hart een verpauperd hart maakt, lieten ze gisteren tij dens de toernee van de minister door het gebied weten, 'terwijl dat hart zo groen is omdat de boeren er zo goed voor gezorgd hebben'. Het gaat de minister om het ont wikkelen van een visie voor het Groene Hart op de langere ter mijn, waar het nu een allegaartje van plannen en wilde ideeën is. Begin volgend jaar doet zij de Tweede Kamer voorstellen wat zij met het Groene Hart binnen de Randstad voor heeft. De eerste gespreksrondes giste ren gaven wel aan hoe moeilijk de keuzen zullen zijn. Het gebied staat nu, van binnen en van bui ten, al zo onder druk en de wen sen zijn zo veeleisend en tegen strijdig (èn wonen, èn werken, èn boeren, èn recreëren, èn milieu, èn natuur) dat het een kunststuk zal zijn om het Groene Hart ge zond de volgende eeuw in te laten kloppen. Kunstenaar Ronald Versloot rechtsposeert bij zijn tekeningen die onderdeel zijn van de grote teken-tentoonstelling die het ju bileum van de Rijksacademie luister bijzet. Frank van den Broeck (links) stelde de tentoonstelling samen. foto anp Amsterdam (anp) - De Rijksakademie van beeldende kunsten is jarig. Het in stituut aan de Sarphatistraat in Am sterdam viert dit najaar zijn 125-jarig bestaan met een teken-tentoonstelling, de publikatie van twee boeken en de uitgave van een Prix de Rome-kalender. In mei 1870 werd de Rijksakademie bij wet opgericht en zeven maanden later - op 5 de cember - begonnen de lessen. Tot de eerste studenten behoorden H.P. Berlage, Jan Toor- op, G.H. Breitner, Isaac Israëls en Piet Mon driaan. In deze eeuw volgden Jan Sluijters, Kees Verwey, Karei Appel, Jan Wolkers en Marte Röling. Vanaf de jaren zestig bezochten ook buiten landers het instituut. De huidige deelnemers lijst (de term studenten is uit den boze) is zeer internationaal. De helft komt uit Nederland. Het jubileumfeest begint vrijdag 13 oktober met de opening van de teken- tentoonstelling, die Frank Van den Broeck samenstelde. Hij koos ruim honderd werken van circa 25 kun stenaars die de afgelopen zeven jaar aan de Rijksakademie verbonden waren. Het werk is tot en met 5 november bezichtigen. De Rijks akademie laat het feest niet voor niets in ok tober beginnen. De datum is gekozen omdat de burgemeester van Amsterdam in oktober 1870 de kunstcollectie van de stad officieel overdroeg aan de Rijksakademie. Van onze Haagse redactie Den Haag - De aanpak van de problemen tijdens de waterover last begin dit jaar is niet altijd even efficiënt geweest. Bestuur ders werkten langs elkaar heen en stemden hun maatregelen niet op elkaar af. Vooral de rol van de coördinerend burgemees ter in regio's bleek onduidelijk. Dat schrijft minister Dijkstal (Binnenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. In een evaluatie van de wateroverlast benadrukt hij dat in rampenplannen glas heldere afspraken moeten komen over de bestuurlijke coördinatie bij bovengemeentelijke rampen. Ook moet er een betere afstem ming komen tussen de verschil lende coördinatiecentra. Dijkstal vindt het niet nodig de Rampenwet te wijzigen. Daarin is ook de rol van de coördinerend burgemeester helder uitgelegd. Alleen blijkt diens functie in de praktijk niet altijd even duide lijk. „Het vergt vooral een andere ma nier van omgaan met elkaar en eikaars wettelijke verantwoor delijkheden. Daar ligt, ook voor de toekomst, een moeilijkheid die eigenlijk alleen maar in be stuurlijk-psychologische zin door betrokkenen kan worden ogelost en niet door structuur wijzigingen," aldus Dijkstal. Kritisch is de bewindsman over de afstemming tussen de coördi natiecentra op regionaal, provin ciaal en landelijk niveau. Door het grote aantal opgerichte cen tra rezen onduidelijkheden over wat er nu wel en niet was beslo ten als het ging om evacuatie of andere maatregelen. Dat leidde hier en daar tot span ningen. Volgens Dijkstal moet de hoogstverantwoordelijke be stuurder op zulke momenten de knoop doorhakken door bestuur lijke dwang toe te passen. Dijkstal herinnert aan zijn eigen tussenkomst toen het ging om evacuatie van bewoners. Die ver antwoordelijkheid ligt eigenlijk in handen van de commissaris van de koningin, maar omdat de evacuatie de provinciegrens oversteeg greep Dijkstal in. „Waar ik mij verantwoordelijk voor voelde was dat een groot schalige evacuatie-beslissing in de ene provincie niet een nega tieve uitwerking zou hebben op een beslissing die in een andere provincie moest worden geno men." Dijkstal bestrijdt de beschuldi ging van Gelderse burgemeesters dat commissaris van de koningin Terlouw en hijzelf ten onrechte hebben ingegrepen in het gebied. Zo was er volgens hem wel dege lijk onenigheid tussen de burge meesters over wanneer de bewo ners over hun terugkeer geïnfor meerd moesten worden. Het goede verloop van de eva cuatie - die wel tot topdrukte, maar niet tot chaos leidde - zegt volgens Dijkstal niets over het verloop van grootschalige ver huizingen in de toekomst. Daar om heeft hij opdracht gegeven tot universitair onderzoek over allerlei praktische zaken. Zo wil Dijkstal weten of gefa seerde evacuatie mogelijk is, aan wie toegang tot het gebied moet worden gegeven en of mensen die ondanks een evacuatiegebod achterblijven met dwang verwij derd moeten worden. Ook moet worden bekeken of een betere re geling van de evacuatie van vee mogelijk is. Van onze verslaggever Dordrecht - Het Openbaar Ministerie gaat in beroep te gen de uitspraak van de Dordtse rechtbank over de mislukte ripdeal, waarbij J.H. (29) uit Bergen op Zoom 3,5 jaar cel kreeg. Volgens persofficier J. van Zon uit Dordrecht wijkt die straf wel erg af van de zeven jaar die officier van justitie W. de Boer had geëist. „Verder is de verdachte op een aantal onderdelen uit de dagvaar ding vrijgesproken, terwijl wij denken te hebben aangetoond dat hij daarvoor wel degelijk verant woordelijk is." H. was in maart met drie andere Westbrabanders betrokken bij een overval op twee drugshandel aren in Zuid-Holland. Deze zoge heten ripdeal liep uit de hand, en bij een schietpartij bij een pomp station bij Hendrik-Ido-Ambacht kwam een Rotterdammer om het leven. Over de rol van H. verschilt de rechtbank met het openbaar mi nisterie flink van mening. Volgens officier van justitie W. de Boer zou H. medeplichtig zijn aan de dood van de man en zich schuldig heb ben gemaakt aan gijzeling. H. zou een van de drugsdealers onder be dreiging van een pistool hebben gedwongen weg te rijden met de bedoeling hem te beroven. De rechtbank achtte niet bewezen dat H. betrokken was bij de schietpartij. Zijn wapen is nooit gevonden. Evenmin vond de rechtank dat hard gemaakt is dat H. een van de twee drugshandel aren heeft gekidknapt. Van onze Haagse redactie Den Haag - Een Kamermeerderheid van WD, D66 en CDA houdt vast aan haar plan honderd miljoen gulden extra voor het basisonderwijs uit te trekken ten koste van zo'n 2.500 Mel- kert-banen. Vandaag wordt de omstreden motie in stemming gebracht. Pre mier Kok heeft al laten weten de motie niet te zullen uitvoeren. De fracties hebben de afgelopen dagen geen alternatieve dekking voor de honderd miljoen kunnen GELUKKIG VOOR de godvre- zenden en de zevende dags- luiwammesen was afgelopen zondag de nieuwe Winkelslui tingswet nog niet van kracht. Al leen in een enkel meubelparadijs stonden ze met hun verkoop praatjes paraat. Maar wie wil er met zulk schitterend weer een eethoek kopen? Verder sliep Nederland zijn zon dagsslaapje. Dus kon iedereen onbekommerd genieten van het prachtige licht op de teer ver kleurende bladeren en op de kleine golfjes waarmee de plas sen oefenden voor de komende herfststormen. Na zo'n zondag moet toch elk mens onbekommerd de nieuwe week ingaan. Zo van: 'we zullen wel zien wat het wordt maar mij krijgen ze niet gek.' Of je nu ver hoord wordt door Van Traa's po- litie-inquisitieraad of het woord moet voeren bij de begrotingsbe handeling van Economische Za ken, na zo'n zondag kun je een zware week wel aan. Het leek wel alsof de media een voorschotje hadden genomen op die stemming. Niemand die eens even lekker een knuppel in een hoenderhok smeet. Geen enkel welgemikt schot voor welke boeg dan ook. Her en der wat kabbelende vraaggesprekjes en een voorstel van het CDA om wat meer vrij heid toe te staan bij het vaststel len van verkiezingsdata. Ook al zo'n voorstel vol zonnige herfst- nonchalance. Toch zijn er mensen voor wie - als we tenminste hun voorlieden mogen geloven - de herfst defi nitief is aangebroken. Dat is zo'n beetje iedereen die beroepsmatig aan tuinbouw doet of die een schuur vol dieren heeft die voor dat wij ze op ons bord krijgen, eerst een forse mesthoop achter laten. Daarmee het aloude begrip 'vet mesten' een heel andere dimen sie gevend. Die groepen dreigen het slacht offer te worden van de werking van 'de markt', diezelfde markt die zo populair is bij het meren deel van de hedendaagse politici. Vandaag de dag lijkt niets meer aan het marktprincipe te kunnen ontsnappen. In de zorgsector krijgen de cliën ten in de toekomst wellicht zelf een budget, waarmee ze de beno digde zorg kunnen 'inkopen'. En in de sociale zekerheid gaan de commerciële verzekeraars meer en meer de rol van de door de overheid gefinancierde bedrijfs verenigingen overnemen. Maar daar waar de markt vooral hoort te werken, de bedrijven die opereren volgens het principe van de vrije ondernemingsgewij ze produktie, klinkt op gezette tijden een krachtige roep om verstoring van het marktprinci pe. Dat zal de komende dagen weer blijken als de Tweede Ka mer zich buigt over de begrotin gen van Economische Zaken en van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Het zijn 'marktbegrotingen' bij uitstek. Ze reguleren de activi teiten van ondernemers die pro- dukten en diensten leveren via 'de markt.' Zo lang ze dat winstgevend kun nen doen, hoor je niemand pie pen. Maar zo gauw als er rode cijfers in de boekhouding ver schijnen, wordt de overheid te hulp geroepen. Diezelfde overheid die anders geacht wordt zich zo ver moge lijk terug te trekken om iedereen zelf in de gelegenheid te stellen zijn kostje te verdienen. Niet alleen varkensboeren en rundveehouders betogen dat ze zonder overheidssteun het loodje zullen leggen. Ook de tuinders vrezen voor een zorgelijke toe komst en werpen een begerig oog op de staatskas. Zelf zien ze dat illustratie mat rijnders niet als strijdig met het markt principe. Ze beroepen zich op de nadelige effecten van allerlei maatregelen en voorschriften van de over heid. Of op concurrentieverval sing omdat in andere landen al dan niet verkapt subsidies wor den gegeven. In die redenering zit echter een denkfout. Want zijn overheids maatregelen niet gewoon effec ten, waarmee 'de markt' te ma ken heeft, net zoals het het weer, de luimen van de consument of de val van de dollar? Die dollarkoers zal ongetwijfeld om de hoek komen kijken bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken. Want op het departement van minister Wijers buigen ze zich nog steeds over de toekomstige positie van Fokker. Ook hier eist de markt werking zijn tol, onder meer door de lage koers van de dollar. En ook hier wordt de overheid geacht dat vervolgens te com penseren. Natuurlijk is de rol van de overheid ten opzichte van Fokker anders - als mede-aan deelhouder - dan bijvoorbeeld ten opzichte van de varkenshou ders. Maar het principe blijft hetzelfde. De markt doet zijn werk en daarbij vallen slachtof fers. Zo hard is die markt nou een maal. Misschien dat de warme voorstanders van een door de markt gereguleerde samenleving dat eens goed tot zich moeten la ten doordringen. Dat zou de on gebreidelde 'martkbelustheid' wellicht enigszins kunnen tem peren. De Tweede Kamer buigt zich de ze week over de begrotingen van Landbouw, Visserij en Natuur beheer en van Economische Za ken. Verder komt het wetsvoorstel voor de invoering van een ener gieheffing voor particuliere huishoudens aan de orde. Com missies bespreken onder meer de financiering van de volkshuis vesting, het lokaal onderwijsbe leid, het vluchtelingenbeleid en het functioneren van de mare chaussee op Schiphol. vinden. WD-Kamerlid Hooger- vorst verwacht dat het kabinet zich 'nog wel eens zal bedenken als een ruime meerderheid in de Kamer vóór de motie stemt'. Maar de kans op een heroverwe ging lijkt klein. Kok wil de wens van de Kamer niet inwilligen, zo lang dat ten koste van een aantal Melkert-banen (bestemd voor laag opgeleide werkozen) gaat. (ADVERTENTIE) $STEM FRANKRIJK zucht onder de terreur van de GIA. Defundar. talistische islamitische groepering heeft de verantwoord»,' heid genomen voor alle aanslagen die Frankrijk de J maanden in angst hebben doen leven. Voor wie nog twi:f» mocht hebben over deze bekentenis, leverde GIA nog j extra bewijs. Zondag ontplofte een in een brandblusappaA verborgen lading explosieven die gelukkig alleen maten» schade veroorzaakte. De terroristen van GIA hebben Frankrijk de heilige oorlog,, klaard. Een boodschap die serieus moet worden genomen 1 Voor de fanatieke acties van de Algerijnse fundamental!» kan geen enkel begrip worden opgebracht, maar het F«i beleid in deze hectische dagen verdient ook niet altijd waaigl ring. De Franse politie maakt momenteel een nietsontziendejart op vermeende terroristen en hun aanhangers. In de pray betekent dit dat Fransen van Noordafrikaanse origine of d er op lijken, uiterst discriminerend behandeld worden. 1 Vier tot vijf maal gecontroleerd worden op één dag is geenc zondering. Dat kweekt verzet tegen Frankrijk en vaak is het-, begin van begrip en sympathie voor de handelwijze fundamentalisten. De drijfjacht op de hoofdverdachte van de aanslagen,) Kelkal, heeft daartoe nadrukkelijk bijgedragen. Het scl„, was ai uitgesproken voor hij was berecht. Het feit dat hij"ö, kogels werd doorzeefd, heeft het wantrouwen in de Franse;, litie doen toenemen. Voor de Algerijnse gemeenschap: Frankrijk is Kelkal van verdachte tot martelaar gepromovee- De als een olifant in de politieke porseleinkast tekeer g president Chirac levert met grote regelmaat bijdragen i... escalatie van het conflict. Chirac steunt openlijk het door fundamentalisten gehate militaire bewind in Algerije, Os naast grossiert hij in ontactische uitspraken. Eind vorige week verklaarde Chirac tijdens een verblijf inij nesië de oorlog aan het islamitische fundamentalisme, dag later sloeg GIA terug met een nog krachtiger boodsc.. richting Frankrijk. Het wordt tijd dat Chirac - de kritiek opi politiek neemt in Frankrijk toe - gaat beseffen dat op dezen nier de spiraal van geweld slechts wordt opgeschroefd. Den Haag - In het belang van de werkgelegenheid in oude sta wijken, moeten gemeentebesturen flexibeler met milieuwei ving kunnen omgaan. Dat zei PvdA-fractievoorzitter Jacques Wallage in Rotterdii tijdens een van de vijftig landelijke discussiebijeenkomsten:: de PvdA. Bij de bijeenkomst in Rotterdam stond de discussier ta 'PvdA en de stad' centraal. Wallage signaleerde het dilemma dat scherpe milieuregels zich in het belang zijn van de leefbaarheid, maar dat ze aan andere kant leiden tot leegloop van bedrijven. Hij noemde i ongewenst, gezien de enorme werkloosheid in oude stadswijk; De Stichting Natuur en Milieu wijst het voorstel van Wallage: Den Haag - Steeds vaker slaagt de overheid er niet in om dek; ten voor bodemsanering op de vervuiler te verhalen. Het perce tage van verloren zaken steeg in 1993 van 20,5 naar 23%. lijkertijd stapelt het aantal zaken dat nog voor de rechter nu arenstaking treft ook het komen, zich op: van 669 naar 780. Dat blijkt uit een onderzoek van de Inspectie Milieuhygiëne, noemt de toename van het aantal gevallen waarbij de verhaal! gisteravond uitgegeven, ties zonder succes bleven 'zorgwekkend'. Het gevolg is dat des andaag rijdt maar één trein neringskosten voor het rijk hoger zullen uitvallen. „En zona anujt ons land naar Parijs, extra financiële middelen zal de totale bodemsaneringsoperclj later worden afgerond," concluderen de onderzoekers. Hilversum - Piet te Nuyl, oud-directeur van de Vara-televisie, zondag in Goes op 71-jarige leeftijd overleden. Hij was tijd ziek. Direct na de oorlog begon Te Nuyl als omroeper bij Radio 11; rijzend Nederland. Drie jaar later stapte hij over naar de Va waar hij in 1952 tv-directeur werd. Die functie bekleede hij 1979. In dat jaar verliet hij de omroep. Te Nuyl wordt beschouwd als een van de grondleggers van Vara-televisie. Samen met Gijs Stappershoef organiseerde hij eerste nationale finales van het songfestival. Hij was veert jaar voorzitter van de stichting Conamus, die zich beijvert vu de Nederlandse lichte muziek. Den Haag - Het kabinet moet stoppen met gemeentelijke heli delingen. Doorgaan met voorbereidingen tot grootschalige 1 indelingen is 'prematuur en onverstandig' en leidt tot 'onnrf bestuurlijke onrust'. Het kabinet doet er beter aan eerst de: sulfaten af te wachten van een brede discussie over het toekw stige takenpakket van gemeenten en provincies. Dat schrijft het Loenens Beraad (een beraad van zo'n 180 kla gemeenten tot 18.000 inwoners) in een brief aan ministerDi) stal en staatssecretaris Van de Vondervoort (Binnenlandse! ken). jevo/Genève (ap) De „snische Serviers hebben in Lt noorden van Bosnië de ■nortaties en etnische zuive ren van de daar nog nende moslims opgevoerd. l zijn berichten over execu- s en het scheiden van man jan hun gezinnen. NCHR-woordvoerder Kris nowski zei dat het er alle m onze correspondent Wilko Voordo) irijs - Frankrijk heeft vandaag, ier te maken met een algemene »t gehele openbare leven ligt voorl vijf miljoen Franse ambtena- leggen het werk neer om te itesteren tegen het regerings- ,memen om de lonen in 1996 te iezen. iinen zullen vandaag niet of jwelijks rijden. Het busverkeer de metro liggen vrijwel hele- ial stil. De post wordt niet Scholen zijn gesloten. De ;enhuizen draaien minimum- isten, net als de gemeentehui- en provinciebesturen. In som- •e delen van het'land wordt "gelijk zelfs de gas- en electrici- ivoorziening onderbroken, is één aardig element aan de ook de politie heeft beslo- om mee te doen aan de actie, zullen het bonboek niet tevoor- ijn halen. Voor de rest zullen ansen zich moeten schikken lonsterfiles en ander ongemak, mier Alain Juppé houdt zich in openbaar nog redelijk goed, ar privé zal hij zich waar- Jtrecht (anp) - Mensen die naar Frankrijk rei en, kunnen maar beter niet net de trein gaan. De ambte- fet is de trein die aan het nd van de middag vanuit imsterdam vertrekt. De nieuwe 1 f 50,- Toegang Volwassenen* f 40,- Toegang Kinderen*. Er zijn al arrangementen vanaf f 142,- p. p.** inclusief: -overnachting in een Disney hotel -ontbijt -2 dagen entree voor het Park. Ga voor een brochure en reserveringen naar het reisburo of ijs (ap) - De Franse regering it verklaard dat ze niet zal toe- en aan de druk van moslim- emisten om de betrekkingen 'Algerije te verbreken. „We zijn toesloten dat niemand zich zal weien met onze zaken," zei lister van Buitenlandse Zaken tédeCharette. -hjk zijn twijfels gerezen over ditheid van de brief waarmee ■wapende Islamitische Groep 9 de terroristische aanslagen Tankrijk opeiste, zijn er zeker van dat de GIA- laring vals is," zei Anouar lam, president van de buiten- ss parlementaire delegatie van Islamitisch Heüsfront (FIS), de igrijkste politieke partij in jje. verklaringen zijn zeer ™ijk. Ze vergroten slechts de aim van Algerijnse immi- 'n Parijs," zei Haddam in anse dagblad Le Figaro. t1 ranse scholen in de Alpen "i gisteren meteen gesloten, graffiti op de muren een aanslag' was aangpkon- (afp/rtr) - Rusland heeft poering van het akkoord f terugtrekking van Russi- w?6n het opstandige itelcf V°°r onhePaaMe hjd tttong yoor het besluit is „de (interende situatie in het i„ j j1 de ernstige toestand van -voorzitter van de com- ntenant-generaal Anatoli iis»; a,dus een lid van de ino ,6 ,e waakt over de uit- ,e p 'an het akkoord. De 47- 1 «omanov, chef van de Rus- ■aaW rachten in Tsjetsje- s;e e af§elopen vrijdag in de ,om se hoofdstad Grozny bij nwl ansh>g levensgevaarlijk lisch T Zi^n hoofd. Een hoge iei „1. ctionaris in Tsjetsje- land u- dat opschorting welimet het feit dat de ian. n wapens niet e ontwapening loopt itis schema. De zware jnniet ingeleverd." mt

de Stem | 1995 | | pagina 4