SLOPEN© X A ikro Electro verlaat centrum JESTRUI EERST NAAR Axel huldigt zwemkampioenen bki SFm plannen voor pannekoekhuis en kinderboerderij in Lamswaarde )estém DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN |lektronica-zaak verhuist naar gebouw op Milock-terrein bij Hulst teen derde voetbalveld [ij sportcomplex Tholen Buutreednen in Hulst: wie komt er in de ton? feSTEM ZEELAND C2 .2.95 .3.95 .3.95 NU SLECHTS roestemming voor vestiging ledrijven bij A58 Rilland UITSLUITEND voor PARTICULIEREN 3 x plaatsen 2 x betalen i editie zeeland 1 i °ndag 0115 - 645753 Cursus over gezondheid in De Honte Verzamelbeurs in Meulengat Sluiskil Volksuniversiteit viert jubileum met concert voor Hulster basiliek Studentenvereniging ZVC geeft zaterdag feest in Hulst DINSDAG 10 OKTOBER 1995 x 70 cm. In 5 pastelkleuren! [atoenen zakje. 695 m- 1495 995 ïïm 00» urg uzen uzen jigen Irpen (4x) ten klaas Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat ff '13 regels. Prijs incl. BTW voor op zaterdag Tariefgroep 1 Tariefgroep 2 9.62 12.87 12.83 17.16 16.04 ƒ21.44 19.25 25.73 22.45 30.02 25.66 34.31 28.87 38.60 32.08 42.89 onze verslaggever „„„rde - De plannen verkeren alllü"'' TT 1 1 - T-. Ka" idee een land- m Lamswaarde om te !Tpril stadium. Vandaar dat P. !f nog weini§ inhoudeliiks kan dellen over zijn mvschuui i u 'Jwen tot pannekoekkuls annex (derboerderij. gemeente en provincie groen 6,, neven, houd ik me nog niet bezig t de precieze invulling," aldus Mahu die in Hulst het wafelhuis Petrus en Pau- lus exploiteert. Mahu noemt de beoogde plek in Lams waarde 'geen superlocatie', maar hij denkt wel dat de combinatie pannekoek- huis-kinderboerderij het goed zal doen. „Mensen willen tegenwoordig vaak iets anders op hun vrije dagen. Ze ontlopen de drukte van de stad om de rust op te zoeken. Deze combinatie leent zich daar uitste kend voor. De landbouwschuur is daar prima voor geschikt. Ze straalt een rusti ge en gezellige terug-naar-vroeger sfeer uit. Het lijkt me voor Lamswaarde toch geen verkeerd plan," meent Mahu. Mahu had dit voorjaar het plan de land bouwschuur aan de Jac. de Waalstraat tot woning te verbouwen. Daar had hij toestemming voor van de gemeente Hon- tenisse. Maar de plannen zijn inmiddels dus gewijzigd. Daarin past geen verbou wing van de schuur tot woning, zodat de Mahu de gemeente verzocht heeft een nieuwe vrijstaande woning te mogen bouwen. Beide plannen zijn in strijd met de be stemming landbouwdoeleinden, die vol gens de bestemmingsplannen Lams waarde en buitengebied op dit perceel van toepassing zijn. De gemeente Hontenisse wil aan een wij ziging van een gedeelte van de bestem mingsplannen meewerken. Wel wil het college voorkomen dat de bestemming horeca de vestiging van andere horeca bedrijven zoals discotheken voorkomt. „Een beperkte sub-bestemming,, dient dergelijke omschakelingen in de toe komst voorkomen," aldus BenW die, voordat ze de aanvraag in procedure brengen, eerst van Mahu nadere gege vens over de omvang en inrichting van het bedrijf willen weten. Niettemin komt het college nu al met een voorstel naar de raad tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit tot herziening van een ge deelte van de bestemmingsplannen. Het voorstel komt ter sprake in de verga dering van de commissie Ruimtelijke Or dening, maandag 16 oktober om 19.30 uur in het gemeentehuis. L onze verslaggever jst - Mikro Electro verhuist begin november van de menstad naar het Milock-terrein waar de elektronica zak zich gaat vestigen in het gebouw van de Basismarkt. L vierkante meters (van 220 jsr achthonderd), betere par- Lelegenheid en de nabijheid „een uitvalsweg vormen voor tüo Electro de redenen om het and aan de Overdam- faat te*verlaten. „Kortom, die Lwe locatie biedt veel voor den," aldus directeur J. jastrate van Mikro Electro in Wdaal. f,1 er met het pand aan de erdamstraat gaat gebeuren, is j dit moment niet duidelijk. te zegt met enkele fir- Kin onderhandeling te zijn. Elke dat zijn, wil hij niet zeg- Et uiterlijk van het gebouw op Et Milock-terreinwaar dus ook Basismarkt gevestigd is, Irdt compleet gerenoveerd, [kalve voor Mikro Electro is er ts voor een aantal ande- fhuurders. Er blijven twee antes over van 120 en 158 Irkante meter. kro Electro is momenteel nog van het pand in de lerdamstraat waar de super markt Aldi is gevestigd. Aldi wil ook naar het Milock-terrein. Maar daar stuit het op weer stand van de Vendex Food Group, eigenaar van de Basis markt, die een nabije concurrent niet ziet zitten. Aldi heeft begin dit jaar een bouwvergunning van de ge meente Hulst gekregen. Vendex heeft daartegen bij de gemeente bezwaren ingediend, maar die zijn afgewezen. Vandaar dat Vendex haar heil bij de bestuur srechter in Middelburg gaat zoe ken. Wanneer de bestuursrech ter die zaak in behandeling neemt, is volgens Vendex-voor- lichter M. Ruys nog niet bekend. De vasthoudendheid van het Vendex-concern is zowel voor Aldi als de gemeente Hulst een vervelende streep door de reke ning. Immers, de gemeente wil in combinatie met de bouw van de nieuwe Aldi-supermarkt op het terrein zo'n veertig huurwonin gen in de wat duurdere sector la ten bouwen door een projectont wikkelaar. In onze correspondent en Haag/Reimerswaal - B en W van Reimerswaal kunnen het feuwe bedrijfsterrein De Poort aan de A58 bij Rilland ontwik- llen. Kroon heeft de bezwaren van Iwonenden J. en J.J. van Gor- i het bedrijfsterrein af wezen. Volgens hen heeft het peentebestuur verzuimd om [behoefte aan een dergelijk be- Ijfsterrein te onderzoeken. De ptie is bovendien slecht geko- ji in een open landschap, dat de ontwikkeling het uiterlijk n een betonnen blokkendoos I krijgen. de lijst van bedrijven die van [deputeerde Staten (GS) van lland toestemming hebben pegen zich te vestigen, staan Voor zakelijke Rubrieksadvertenties bel 076-5.312.313 Fax 076-5.312.310 t.a.v. afd. Rubrieksadvertentie Als u uw tekst 3 x binnen 7 dagen ongewijzigd laat plaatsen hoeft u slechts 2 advertenties te betalen. Als er in deze serie een zaterdag voorkomt, wordt ai in ieder geval berekend. ing Brieven onder nummer 1 Tel.nr lij. De Stem B.V. éénmalig va" oostbanknr.:af te schrijv® j p aanleiding van het verzoek Sportcomplex De Bent waar flense Boys speelt uit te brei- t 's een onderzoek gehouden. dit onderzoek door de P»'se Sportraad blijkt be- factie lenzen: Zuidlandstraat 32, ■0115-645769 ^0115-645742. 'deuren: Peter Oggel (editie- Jrfrank van Cooten, Pan der Helm, Harold de peijr, Eugène Verstraeten. "^fClokstraat 1, tel. 0113- W, fax 0113-273701. Itteur: Cees Maas (provincie- (aggever). Keenstraat K tel. 0114- P, fax 0114-372771. Frank DeiJ (P|V- ed. IGerlach Hochstenbach. factie Zeeland: zoomen >J*1> vrij. 0115-645751 fc^'e-exploitatie r'em en ZVK ■ik1 c?i„Zuidlandstraat 32, II 5740'fax 0115-645741 19enwoordigers: la Bmtk6, Privé 0115-563976, t Broekhoven, privé 0115- fc-562354S D'mmers' privé fee,enstraat H j0114-372770. r9enwoordigers: PlOfch" Brande- Privé 0114- P Marjan Verstraeten privé ■s°Drif'^r: Harrie Muur- p lve 076-5020894 "'"^tijden: Pvr'8.30. 17.00 uur Het uiterlijk van het gebouw op het Milock-terrein, waar dus ook de Basismarkt gevestigd is, wordt compleet aangepast. foto camile schelstraete bedrijven die niet op een lokaal bedrijfsterrein thuishoren, aldus de Van Gorsels. Meeste moeite hebben zij met de komst van een tankstation naar de Valckenisse- weg waar J.J. van Gorsel woont. De Kroon heeft al deze bezwaren van tafel geveegd. B en W van Reimerswaal, die ook in beroep zijn gegaan tegen het besluit van GS hadden meer succes met hun beroep. De lijst van bedrijven die zich mogen vestigen op de Poort mag uitgebreid worden met produktie- en reparatiebe drijven. f onze correspondente jolen - Uitbreiding van het aantal voetbalvelden in de kern Jolen is van de baan. Dat is tenminste de opvatting van B en ■van de gemeente Tholen, die de realisatie van een derde voet- ■veldvan de investeringslijst willen afvoeren. perkte uitbreiding van speelvel den nodig voor schoolgebruik en voor de voetbalvereniging. Aanleg van een derde veld binnen de grenzen van het bestaande sportcomplex blijkt bij nader in zien niet mogelijk te zijn. Uit ambtelijk onderzoek blijkt, dat de aanleg van een extra voetbal veld alleen kan bij verplaatsing van het tenniscomplex of trai ningsveld. Herinrichting van het sportpark is volgens B en W te duur en heeft te weinig effect. De noodzaak om de voetbalvel den uit te breiden weegt volgens het college niet zwaar genoeg, om het totale sportcomplex te ver plaatsen. B en W van Tholen wil len het project dan ook afvoeren van de meerjarenraming. De commissie Welzijn en Onderwijs bespreekt het voorstel in de ver gadering van dinsdag 17 oktober, aanvang 19.30 uur. Terneuzen - Ziekenhuis De Hon te in Terneuzen gaat een cursus 'hart voor gezondheid' houden. De cursus start op 24 oktober en er zijn acht wekelijkse bijeen komsten. De cursus is bedoeld voor mensen die in het verleden een hartin farct hebben gehad, zijn gedot terd of een hartoperatie hebben ondergaan. Overigens kan de cursus ook voor partners van (ex- )hartpatiënten zinvol zijn. Deskundigen van het ziekenhuis verzorgen de lessen en de presen taties. Tijdens de cursus wordt ingegaan op een aantal risicofac toren. Ook leren de cursisten om gaan met spanningen en emoties. *Een bokaal, bloemen en felicitaties van burgemeester W. de Graaf van Axel. Die huldiging viel de dames langebaanschools- lagploeg van de zwemclub Koewacht gisteravond ten deel. Naar goed gebruik krijgen vaderlandse kampioenen in Axel een ontvangst op het stadhuis, buiten de jaarlijkse huldiging van sportkampioenen om. De ploeg behaalde 10 september dit jaar in Roermond het natio naal kampioenschap en bestond uit Renate Louwerse, Linda van der Salm, Ingeborg Hamelink, Ankie Buijs, Susan de Baar en Brechje Taalman. De dames namen sinds juni deel aan een serie zwemwedstrijden met het doel aan het eind van de rit in totaal 69 kilometer te hebben gezwommen. foto camile schelstraete Van onze correspondente Hulst - De buutreedners van Hulst komen weer in actie. De voorbereidingen zijn in volle gang voor het festival dat de ze keer op 9,10 en 11 februari wordt gehouden. De kaart verkoop start op 11 november om 11.11 uur. Het bestuur zag graag dat meerdere personen een poging waagden om in de ton plaats te nemen. Gebleken is dat nieuw bloed verhelderend werkt en de nieuwkomers van de laatste ja ren hebben dat bewezen en zijn blijvertjes geworden. Belang stellenden kunen zich tot 1 de cember aanmelden bij Rudi Buysrogge (0114-314457) of Frans de Schepper in Hulst. De buutreedners verwachten een flinke aanloop en hebben daarom besloten om net als vo rige jaren te werken met volg nummers. Bij de opening van het gebouw zal een apparaat worden opgesteld in de ver koopruimte. De verkoop krijgt een feestelijk tintje en de ton praters hebben voor iedere ko per een verrassing in petto. Per persoon mogen vier kaarten ge kocht worden. Het bestuur is ook geconfron teerd met het onprettige feit dat de wet op de brandbeveili ging het aantal beschikbare plaatsen in de grote zaal van Den Dullaert flink heeft terug geschroefd. „Het scheelt ongeveer honderd kaarten per voorstelling. Voor de liefhebbers geldt dus meer dan ooit dat ze er vroeg bij moeten zijn voor kaarten. We verwachten op elf-elf voor de losse kaartverkoop dit jaar een echte toeloop," aldus Rudi Buysrogge. (ADVERTENTIE) Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21.00 Zo. 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDE ZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST telefoon 01140-12058, telefax 01140-10856 Sluiskil - De huiscommissie Meulengat houdt zaterdag 28 ok tober voor de tweede keer een verzamel- en hobbybeurs. De deuren van het welzijnscen- trum 't Meulengat in Sluiskil zijn geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Nu al hebben meer deelnemers zich voor de beurs aangemeld dan er de eerste keer deelnamen. De beurs bevat ruim zeventig ta fels. Er staan stands met onder meer postzegels, telefoonkaarten, flippo's, poppen, modelspoor en allerhande creatieve uitingen van handenarbeid. Op 28 oktober wordt eveneens gestart met de verkoop van dui zend telefoonkaarten van 't Meu lengat. Ze zijn speciaal ontwor pen. Hulst - De Zeeuwse Volksuni versiteit wil haar 50-jarig be staan niet onopgemerkt aan zich voorbij laten gaan. De werkgroepen van de verschil lende regio's organiseren daarom een feestelijke avond. De leden van de werkgroep Oost-Zeeuws- Vlaanderen willen iedereen van de jubileumviering laten meege nieten. Men vond het Hulster Ge mengd Koor bereid een concert te geven. Op vrijdag 20 oktober treedt het Hulster Gemengd Koor op in de basiliek te Hulst onder leiding van dirigent Jo Ivens en met medewerking van pianist Rien Balkenende. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar a tien gulden per stuk. De Zeeuwse Volksuniversiteit is een stichting zonder oogmerk. De overschot aan baten wordt geschonken aan het restauratiefonds van de basi liek. Programma's en kaarten zijn verkrijgbaar via het ZVU- bureau, tel: 01180-34800. DIVERSEN SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -14.00 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur Jokeren - Gregoriuscentrum -14.00 uur CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen, zang, biljarten - Malpertuus (KBO) -13.30 uur TERNEUZEN Tentoonstelling - mevrouw De Wit-Rammeloo - fysiotherapie Oos telijk Bolwerk (Vm 18 okt) LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur PHILIPPINE Kinderboekenweek - voorlezen voor groepen 8 basisscholen - Mare de Bel - bibliotheek HULST Jokeren - De Lieve - KBO -13.30 uur Stijldansen - De Lieve - KBO -19.30 uur Dansen - De Lieve - KBO - 20.00 uur KLOOSTERZANDE Jaarvergadering KVO - met bril- lenkoster - zaal Van Leuven -19.30 uur Vleeskaarting - Café De Reizende Man-19.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St. Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Bieden en Jokeren - café Zondags- vermaak-14.00 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - Café 't Gemeentehuis-13.30 uur MIDDELBURG Water en vuur in de middeleeu wen - lezing WSF-genootschap - au la Zeeuwse Bibliotheek - 20.00 uur 5) FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur While you were sleeping HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Waterworld 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Mortal Kombat 20.00 uur Under Siege 2 20.00 uur While you were sleeping VLISSINGEN Alhambra 1-2-34 20.00 uur Waterworld 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Mortal Kombat 20.00 uur Just Dredd BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Braveheart 20.00 uur The Madness of King George 20.00 uur The Bridges of Madison County GENT Decascoop 14.30 en 20.00 uur Braveheart 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Madness of King George 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Un der Siege 2 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Do lores Claiborne 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur French Kiss 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The bridges of Madison County 14.30,17.00 en 22.30 uur Congo 20.00 en 22.30 uur Crimson Tide 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur First Knight 17.00 en 20.00 uur While You were sleeping 14.30 uur Sleeping Beauty 20.00 en 22.30 uur Usual suspects 14.30 en 22.30 uur Die hard 3 14.30 en 17.00 uur Casper KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Bridges of Madison Coun ty 20.00 uur Under Siege 2 20.00 uur Braveheart 20.00 uur The Usual Suspects Kloosterzande FANCY FAIR - De afdeling Hontenisse van het Rode Kruis houdt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een fancy fair in De Rozenhof. De opbrengst is be stemd voor het welfare-werk van de afdeling. Op de bazar in de ouderensoos is een keur aan artikelen te koop, waaronder handwerken en kerstspullen. Verder zijn er onder meer wa fels te koop. KVO - Dinsdag 10 oktober opent de afdeling Kloosterzan de van de KVO haar wintersei zoen met een jaarvergadering in zaal Van Leuven. De vergade ring begint om 19.30 uur. Na een toelichting op het program ma voor het komende seizoen zal er een bestuursverkiezing plaatsvinden. Aftredend zijn M. de Nijs-van Remortel en R. van de Bergen-Boeykens. Mevrouw De Nijs stelt zich herkiesbaar en mevrouw Van de Bergen niet. Als kandidate voor deze vacature heeft zich aangemeld mevrouw G. Rottier-Pouwels. Na de vergadering wordt de avond voortgezet met Jac. van Voorenberghe uit IJzendijke, die mede aan de hand van een filmpje zal vertellen over zijn activiteiten als brillenkoster voor de Derde Wereld. ZONNEBLOEM - Tijdens een geslaagde vakantieweek van de Zonnebloem zijn vier jubilaris sen in het zonnetje gezet. Leny Visser is twaalfeneenhalf jaar hoofd huishouden en Emmy Janssen fungeert eenzelfde pe riode als gastbegeleidster. Theo de Krijger en Anniek Vermeu len zijn voor de vijfde keer mee gegaan als hulp in de verpleeg- groep. De vakantieweek vond plaats van 2 tot en met 7 okto ber in Eindhoven. De groep be stond uit vijftig personen die in Brabant een uitgebreid pro gramma voorgeschoteld kregen. Dat bestond uit een speurtocht, picknick, entertainment, een 'Hontenisse'-dag en een slotdi- ner- en avond. Graauw NIERSTICHTING - De collecte ten bate van de Nierstichting le verde 1.091,85 op. EHBO - De EHBO-vereniging Graauw houdt, in samenwer king met de verenigingen uit Clinge, St.-Jansteen en Nieuw- Namen, een cursus voor het eenheidsdiploma. De cursus be staat uit achttien lessen met aansluitend twee lessen ver bandleer. De lessen worden ge houden op donderdagavond. De prijs voor de gehele cursus plus examen bedraagt 100. Opgave voor deelname, voor.15 oktober en eventuele inlichtingen kan men krijgen bij secretaris Jos de Block of bij voorzitter G. Wee- maes. Clinge SPULLEN - De fanfare Wel doen door Vermaakt haalt za terdag tussen 10.00 en 12.00 uur overtollige spullen op. Van te voren bellen naar de familie Stienen. HENGELEN IJzendijke - F. de Jong, A. Schanck en C. Breyaert zijn de kampioenen 1995 van de hengel vereniging IJzen dijke. De Jong werd winnaar bij de zeewedstrijden, Schanck in de Veste. De grootst gevangen vis in de zee werd opgevist door E. de Mul met 38 centimeter. De Veste, junioren: 1. Robin Dellaert, 2 Marina Breyaert, 3 Paul Him- schoot. Senioren: 1. Ronald Goos- sens, 2. Albert Schanck, 3, Co Meeus- sen. Zee: 1. E. de Mul, 2. F. de Jong, 3. F. Breyaert, 4. M. Groosman 5. R.de Jaeger. Eindstand: 1. F. de Jong, 2. R. de Jaeger, 3. E. de Mul, 4. M. Groos man, 5. P. de Putter. KAARTINGEN Clinge - Malpertuus, veertig perso- nen. Jokeren: 1. mevrouw Van Ite- gem-d'Haens, 2. mevrouw d'Hooghe, 3. mevrouw Braem-de Gucht. St.-Jansteen - De Warande, 39 per sonen: 1 A. Picavet, 2. P. Haulez, 3. Th. Bolssens. IJzendijke - Bridgeclub IJzendijke, eerste wedstrijd competitie: 1. Buk- kens-Arnoldi, 2. Mijnsbergh-Buysse, 3. echtpaar Kok. Hulst - De Hulster studentenvereniging Zeeuws-Vlaams Col lectief (ZVC) geeft zaterdag een feest in Champs Disques te Hulst. De aanvang is 21.30 uur en eenieder is welkom. ZVC werd bijna twee jaar gele- daarom een mijlpaal," aldus Van den opgericht met als doel het re gionale uitgaansleven wat meer leven in te blazen. Hans van Waes uit Heikant is de nieuwe voorzitter van ZVC. Hij beschouwt het komende feest als een graadmeter. „Ons nieuwe verenigingsjaar begint en we richten ons op de nieuwe groep studenten. Iedere Zeeuws- Vlaamse student kan zich in schrijven. Afgelopen zomer hiel den we een strandfestijn, maar kregen daar weinig reacties op. Het ZVC-feest van zondag is Waes. De kosten voor het ZVC-lidmaat- schap bedragen veertig gulden. De leden krijgen dan een nieuw ZVC-T-shirt, een pasje waarmee men korting krijgt bij diverse on dernemers en een abonnement op het blad 'Studenter Thement' van ZVC. Bovendien maken de stu denten uiteraard deel uit van de toekomstige activiteiten van ZVC. „Op het programma staan bijvoorbeeld een 'whiskey- avond' en een 'seventees-party'," zegt Hans van Waes.

de Stem | 1995 | | pagina 15