Knesset steunt akkoord met PLO SONJA poggerr pohffl Labour berooft Tory's van stokpaardjes Clinton verlicht sancties tegen Cuba VARA Grols Vredesmacht kan relatie Rusland-Navo bepalen Trefpunt voor genieters De keuken van uw leven Russische commandant m Isjetsjeme bij aanslag zwaar gewond DE STEM BUITENLAND Uiterst krappe meerderheid Israëlisch parlement voor Palestijns zelfbestuur rri BUITENLAND KORT Paus in VS op bres voor huwelijk en gezin Ernstige politieke crisis in Oostenrijk Bisschop Ruiz vraagt uitstel verkiezingen Italiaanse ex-minister gearresteerd Rellen na prijsverhogingen in Mozambique Nobelprijswinnaar Heaney is terecht Zaterdagavond 21.10 uur Nederland 3 Tijd voor een goed gesprek Uitgesproken I ,elystad - De produktil I Kriek in Lelystad. De f,J |kost 30 miljoen guldi Imoet eind 1996 operat Ljp Het nieuwe bedrijf Prijzen vooi| consument stijgen 0,8 Polo/Laun Vendex-di ZATERDAG 7 OKTOBER 1995 A4 Williamsburg (ap/anp) - De ministers van Defensie van de Navo hebben donderdag en vrijdag in Williamsbrug zorg vuldig hun koers uitgezet tus sen de bakens van de wereld macht Amerika en de vroegere politieke tegenstander Rus land. De onderhandelingen over de troepenmacht, die in Bosnië moet gaan toezien op een definitief vredesakkoord, kunnen de basis vormen voor de toekomstige verhoudingen tussen Rusland en, de Navo, aldus de Amerikaanse minis ter van Dfensie, William Per ry- Het informele beraad van de Navo-ministers stond in het teken van de vorming van de multinationale vredesmacht. Als de oorlog in Bosnië één ding heeft aangetoond,dan is het wel dat Europa de crisis niet alleen kan oplossen en zowel de Verenigde Staten als Rusland nodig heeft. De Europese landen hebben vier jaar lang geprobeerd het conflict in Bosnië op te lossen, maar slaagden er slechts in te voorko men dat de oorlog oversloeg maar omringende landen. De Navo-ministers sloten don derdag de rijen en bepaalden, dat Rusland deel moet nemen aan de troepenmacht, gezien de traditio nele banden van Moskou met de Bosnische Serviërs. In een hand reiking naar de VS besloten zij echter ook, dat de troepenmacht, waarvoor de VN het mandaat moet verlenen, in ieder geval onder commando van het Atlan tisch bondgenootschap komt. Moskou heeft het herhaaldelijk onaanvaardbaar genoemd, dat Russische militairen onder Navo- commando opereren. Wellicht om de Republikeinen in Amerikaanse Congres over te halen toch troepen te leveren, verstomde ook de kritiek van de Europese ministers op het voor stel van de VS om het Bosnische regeringsleger te trainen, zodat het tegenwicht kan bieden tegen de Kroaten en de Serviërs. De Britse minister Michael Por- tillo verklaarde weliswaar meer te zien in ontwapening, maar voegde daaraan toe dat de nieu we moslimstaat in Bosnië zich zelf moet kunnen verdedigen. Minister Voorhoeve zag het voor stel van de VS als een dreigement aan de Serviërs en Kroaten om ernst te maken met wapenbe heersing. De VS lijken voldoende gerustge steld over de plannen van de Navo. President Clinton kondig de vrijdag aan dat hij bereid is Amerikaanse grondtroepen naar Bosnië te sturen. De inzet van Rusland ligt moeilij ker. Moskou maakt zich grote zorgen over de plannen van het bondgenootschap landen uit Midden- en Oost-Europa op te nemen. De ministers van de Navo-landen verklaarden donderdag eensge zind, dat de uitbreiding, het tweede grote agendapunt in Wil liamsburg, weloverwogen moet plaatsvinden. Voor 1997 is de toetreding van nieuwe lidstaten niet aan de orde, bevestigde minister Voorhoeve. Moskou reageerde verheugd op het uit stel. In Rome verklaarde de Rus sische vice-minister van Buiten landse Zaken Igor Ivanov giste ren, dat zijn land bereid is solda ten te sturen voor een multinatio nale vredesmacht in Bosnië. Nadere bijzonderheden gaf hij niet. De Navo hecht veel waarde aan goede banden met Rusland, omdat daarmee de vrede en sta biliteit in Europa beter wordt gewaarborgd. Er is het bondge nootschap dan ook alles aan gele gen de „soms wat irrationele ver dachtmakingen jegens de Allian tie" van Russische zijde te weer leggen, aldus secretaaris-gene- raal Willy Claes. Perry verzekerde zijn collega's dat hij zondag, als hij in Genève probeert het meningsverschil over het commando te overbrug gen in gesprekken met zijn Russi sche ambtgenoot Pavel Gratsjov, naar „creatieve oplossingen" zal zoeken. In Williamsburg doen verschillende opties de ronde. Zo zouden Russische militairen een bepaald gebied toegewezen kun nen krijgen, of met specifieke taken belast kunnen worden als mijnen ruimen of herstel van wegen en bruggen. In Bosnië zelf zijn de gevechten gisteren intussen weer opgelaaid. Volgens waarnemers zijn alle partijen bezig op de valreep zoveel mogelijk gebied te verove ren voordat het bestand dinsdag van kracht wordt. Volgens de Verenigde Naties wordt vooral in het noorden en het westen van Bosnië hevig gevochten. De besprekingen over een vredesakkoord voor Bosnië tussen de leiders van Bosnië, Kroatië en Klein-Joegoslavië (Servië en Montenegro), zullen eind oktober ergens in de Ver enigde Staten beginnen. Jeruzalem (dpa/afp/rtr/ap) - Met de kleinst mogelijke meerder heid (61 tegen 59 stemmen) heeft het Israëlische parlement in de vroege uren van vrijdag, na een debat van 16 uur, het nieuwe autonomie-akkoord met de Palestijnen goedgekeurd. Ondanks twee parlementariërs, die tegen hun eigen regering stemden en hun goedkeuring aan het akkoord onthielden, overleefde de regering van Jitschak Rabin deze beslissende stemming. Ze overleefde tegelijk de vertrouwensstemming, die ze aan het debat had gekoppeld. De fundamentalistische Hamas- beweging heeft zich in principe bereid verklaard de autonome Palestijnse gebieden niet langer als springplank te gebruiken voor anti-Israëlische terreuracties, hebben Palestijnse functionaris sen gisteren bekend gemaakt. Deze belofte vormt onderdeel van een principe-akkoord, dat PLO- leider Yasser Arafat met de Harnas heeft bereikt over de voorwaarden voor politieke deel name van de organisatie in de door zijn Palestijnse Autoriteit bestuurde gebieden. Rellen Tijdens het debat in de Knesset had de oppositiie nog 20.000 aan hangers in Jerzualem voor een protestdemonstratie tegen het nieuwe akkoord gemobiliseerd. In de marge van de demonstratie (ADVERTENTIE) Poggenpohl Design Center: WOONBOULEVARD Kruisvoort 52, Breda Tel.: 076-5221334 Zondag 8 oktober geopend van 10-17 uur kwam het tot rellen op beschei den schaal. Rechts-radicale tegenstanders van het akkoord bekogelden de auto van een minister met flessen en stenen. Enkelen droegen een pop door de straten, die premier Rabin in een Gestapo-uniform voorstelde. De politie arresteerde 17 relschop pers. De goedkeuring door het parle ment maakt de weg vrij voor Palestijns zelfbestuur in de ste den en dorpen op de westelijke oever van de Jordaan. Over onge veer twee weken begint het leger zich uit de Palestijnse bevol kingscentra terug te trekken. Om te beginnen wordt de stad Jenin verlaten. Als laatste stad wordt Hebron over een half jaar aan het autonome Palestijnse bestuur overgedragen. Weizman De Israëlische president Ezer Weizman, heeft gisteren gewei gerd twee vrouwelijke Palestijnse gevangenen vrij te laten. De twee zijn veroordeeld wegens moord.De president gaat met dit besluit in tegen de vredesover eenkomst tussen Israël en de PLO over uitbreiding van het Pale stijnse zelfbestuur in de bezette gebieden. Hij heeft eerder gezegd dat hij geen amnestie zou verlenen aan gevangenen die voor moord zijn veroordeeld. De president ver leende twaalf andere vrouwelijke Palestijnse gevangenen wel amnestie. Volgens het vredesak koord, zullen de komende dagen 1300 Palestijnse gevangenen worden vrijgelaten, onder wie alle 28 vrouwen. De Palestijnse leider Yasser Ara fat en de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Shimon Peres komen vandaag in de Gazastrook bijeen om hergroepe ring van de Israëlische troepen op de Westelijke Jordaanoever te coördineren. Dat werd gister in Israël bekend gemaakt. Van onze correspondent Moskou - De commandant van de Russische troepen in Tsjets jenië, generaal Anatoli Romanov, raakte gisteren zwaar gewond bij een aanslag in Grozny. Een convooi van twee mili taire voertuigen, twee pantserwagens en de auto van Romanov reed door een tunnel vlak bij het Minoetka-plein in het centrum van de Tsjetsjeense hoofdstad, toen twee zware bommen met afstandbediening tot ontploffing werden gebracht. De militaire voertuigen en de auto van Romanov werden door de hevige explosie vrijwel geheel vernietigd. De assistent van Romanov, kolonel Alexander Zaslavsky, Romanov's chauffeur en een politieofficier die de gene raal escorteerde, kwamen bij de aanslag om het leven. Zeker 15 mensen soldaten uit het convooi en passagiers van een bus, die zich op het moment van de explo sie in de tunnel bevond, raakten gewond. Generaal Romanov onderging gisteravond een spoedoperatie, maar zijn toe stand bleef volgens de medisch specialisten uiterst zorgelijk. Het Russische leger voerde direct na de aanslag de veiligheids- maatregelen in Grozny enorm op. In het verwoeste centrum van de hoofdstad wordt zwaar gepa trouilleerd en de controleposten aan de rand van de stad zijn ver sterkt. Experts ontdekten bij het eerste technische onderzoek nog twee bomladingen in de tunnel, die om onopgehelderde redenen niet tot ontploffing waren gebracht. De Russische veilig- Een lachende labourleider Tony Blair (l) toont zich aan het slot van het partijcongres, samen met de tweede man John Prescott, zeer tevreden. foto anp >.oH. rt iiisl Van onze correspondent Brighton - Het congres stem de vóór het behoud van de Trident-atoomkoppen op de kernonderzeeërs, tégen nieu we bezuinigingen op defen sie, vóór meer orde en gezag, tégen een alomvattende her nationalisatie van geprivati seerde bedrijven en applau- diseerde voor een herwaar dering van het gezin als hoeksteen van de samenle ving. Arthur Scargill, de aartsvijand van Margaret Thatcher, werd bijna weg gehoond. En een van trotzkistische sympathieën ver dachte kandidate voor een Lagerhuiszetel kon vertrekken. Je zou het niet anders verwach ten op een bijeenkomst van de Britse Conservatieven. Alleen, dit was niet het congres van de Tories, maar dat van het 'Nieu we Labour' van Tony Blair. De partij van premier Major komt volgende week pas bijeen in het Noordengelse Blackpool. Wat kunnen de Tories daar eigenlijk nog bieden, vroeg menigeen zich gisteren af na de afsluiting van dit curieuze Labourcongres. Alle Conservatieve stokpaardjes werden immers gekaapt en gedresseerd tot de nieuwe strijdrossen van die bevlogen en steeds glimlachende publieks lieveling, Tony Blair. Vergeleken met vorige congres sen van Labour was dit een onwerkelijke demonstratie van eenheid en partijdiscipline. Voor het eerst sinds mensenheu genis stemden de afgevaardig den niet één maal voor een motie, die de partijtop onwelge vallig was. Kritische klanken waren vooraf gedempt. Iedereen zong in koor om dit nieuwe Labour te presenteren als een partij die klaar is om te regeren. „John Major bereid je maar alvast voor op de oppositie. We komen er aan," juichtte vice- voorzitter John Prescott in zijn slotspeech. Zelfs hij, de oude vakbondsleider, gebruikte taal die leek voorbehouden aan de Conservatieven: „Wij zijn de partij van heel de natie." Geen rare linkse ideeën meer en geen gedonder in de coulissen. Daarvoor in de plaats een bijna klinische orkestratie door Blairs nieuwe partijmanagers. Alles was er op gericht om de elekto- raal doorslaggevende 'midden klasse' niet meer af te schrikken. De mogelijk riskantste motie, waarin een bedrag werd gezet op een toekomstig minimum loon, werd vroegtijdig onschadelijk gemaakt met de belofte van een commisie voor als het zover was. „Het was alsof er een collectieve wens leefde, dat niets de triomf- week van Tony Blair mocht bederven," constateerde een ervaren congresganger. Zelfs Lord Tebbit, de voormalige havik in Thatchers regerings ploeg en thans in de raad van bestuur van British Telecom kwam in Brighton langs om Tony Blair te feliciteren met zijn plan om het geprivatiseerde BT feitelijk weer een nationaal monopolie te bezorgen, in ruil voor de gratis aanleg van de informatiesnelweg.Voor socia listen uit het pre-Blairtijdperk moet het gezicht van Tebbit een nachtmerrie zijn geweest. Maar niemand schreeuwde het uit. Verschillende commentatoren gebruikten de beeldspraak van militanten die in een zwembad, met het hoofd onder water, hun adem inhielden tot de partij de macht had heroverd. Zo wanhopig is Labour om na zestien jaar oppositie eindelijk weer regeringsverantwoorde lijkheid te winnen. Tony Blair lijkt de enige die dat voor elkaar kan krijgen. „Niet het eerste congres onder een Labourrege- ring, maar het tweede zal pas weer ouderwets luidruchtig zijn," beloofde een afgevaardig de. Het belangrijkste winstpunt voor Blair was misschien wel, dat hij meer en meer gehoor vindt bij de zeer invloedrijke tabloids, de stemmingmakende schandaalkranten met hun mil joenenpubliek. Notoire Tory- sympathisanten als 'The Sun' en 'The Daily Mail' voerden bij de laatste verkiezingen nog een hetze tegen de toenmalige Labourleider Neil Kinnock. Dodelijk voor hem was het stemadvies in The Sun aan de vooravond van de verkiezingen. 'Wil de laatste straks het licht uitdoen als Labour wint', stelde de krant. Tony Blair straalt daarentegen als een zon. Zijn speech werd door The Sun geprezen „als de meest opmer kelijke ooit afgestoken op een Labourcongres". De oer-conser- vatieve Daily Mail verbaasde zijn lezers met de constatering dat Blair had gesproken „tegen het hart van de natie". Nadat eerder mediamagnaat Rupert Murdoch (eigenaar van The Sun, The Times, The Sun day Times, Sky News enzovoort) de deur opezette voor Tony Blair is onverwacht een andere pers baron gevolgd. Sir David Eng lish, de directeur van de Daily Mail, Mail-on-Sunday en de Londense Evening Standard schreef gisteren in het conserva tieve weekblad 'The Spectator', dat hij ondersteuning van Tony Blair 'niet langer uitsloot'. Sir David had een paar maal met de Labourleider gelunched en dat was hem beter bevallen dan zijn 'mistroostige diners met de leden van het kabinet'. heidsdienst arresteerde later op de dag twee personen in een leeg staand huis vlak bij de plaats van de aanslag, die ervan verdacht worden de ladingen tot ont ploffing te hebben gebracht. Over de identiteit of het eventuele motief van de deze verdachten hulde de veiligheidsdienst zich in stilzwijgen. De aanslag op Romanov heeft een golf van woede te weeg gebracht in het ussische leger en bij de autoriteiten. „De oorlog in Tsjetsjenië gaat door," zei een bitter gestemde vice-premier Oleg Soskovets aan het begin van de kabinetszitting vrijdagmiddag in Moskou. De meeste gematigde reactie kwam van de Russische president Boris Jeltsin. Woord voerder Sergej Medvedev zei dat Jeltsin de terroristische daad beschouwt 'als een geplande actie om de vredesovereenkomsten in Tsjetsjenië te ontwrichten'. De president liet echter weten dat de Russische regering vast zal hou den aan de afspraken in het vre- desaccoord, ondanks provocaties en terroristische acties. Washington (rtr/afp) - President Clinton heeft een verlichting van de Amerikaanse sancties tegen Cuba aangekondigd. Hij wil zo de overgang van Cuba naar de democratie bevorderen. Zoals een Amerikaanse regeringsfunctionaris donderdag al bekend had gemaakt, mag de Amerikaanse pers op Cuba een kantoor ope nen en mogen Cubaanse journalisten in de Verenigde Staten gaan werken. Sinds 1969 was dat niet meer mogelijk. Charitatieve instellingen en andere niet-gouvernementele organisaties mogen vanuit de VS goederen naar Cuba overbrengen. Bovendien kunnen Amerikaanse studenten uitwisselingspro gramma's met hun Cubaanse collega's op touw zetten. Clinton zei in een rede over het buitenlandse beleid van zijn regering, dat hij meer mensen zal toestaan van en naar Cuba te reizen om onderwijskundige of godsdienstige redenen en voor activiteiten op het gebied van de men senrechten. Clinton onderstreepte dat het economisch embargo tegen het Caribische eiland blijft bestaan. „Cuba blijft zich verzet ten tegen de trend naar democratie", consta teerde hij. (ADVERTENTIE) New York - Paus Johannes Paulus II heeft in New York de Ame rikanen opgeroepen het huwelijk en het gezinsleven te bescher men. Een levenswaardig bestaan is niet mogelijk zonder een cultuur en een rechtssysteem waarin huwelijk en gezin worden geëerd en beschermd. In een preek op de renbaan van Queens, waar onge. veer 75.000 mensen op af waren gekomen, waarschuwde de paus voor ontwrichting van de Amerikaanse samenleving. Het aantal echtscheidingen en eenoudergezinnen baart hem grote zorgen. Meer dan 40 procent van de Amerikaanse huwelijken loopt stuk. Bijna 30 procent van de gezinnen wordt door een ouder geleid. Eerder had de paus zich uiterst kritisch uitgelaten over abortus, een gevoelige kwestie in de Amerikaanse samenle ving. Hij vergeleek de anti-abortusactivisten met mensen die in het verleden vochten tegen rassendiscriminatie. De enorme rijkdom van de Verenigde Staten kan volgens de paus niet verhullen, dat veel Amerikanen lijden. „Niet iedereen hier is machtig. Niet iedereen hier is rijk. In wer kelijkheid verheelt Amerika's soms extravagante rijkdom vaak veel ontbering en armoede." Vandaag worden ongeveer 200.000 mensen verwacht bij een openluchtdienst in Central Park in New York. Na een bezoek aan Baltimore vliegt de kerkvorst zondag avond terug naar Rome. Wenen - De Oostenrijkse regeringscoalitie van sociaaldemocraten (SPÖ) en conservatieven (ÖVP) staat op springen. Ondanks inten sieve onderhandelingen die twee weken hebben geduurd, zijnde partijen het niet eens geworden over de begroting voor 1996. Die zou in het teken staan van omvangrijke bezuinigingen. De SPÖ wil het begrotingstekort van meer dan 100 miljard schilling (16 miljard gulden) aanpakken door de hogere inkomens meer belas ting te laten betalen. De conservatieven eisen maatregelen in de sociale uitkeringen en ophoging van de vut-gerechtigde leeftijd. De sociaaldemocraten, onder wie minister van Financiën Staribacher, denken verder aan vermindering van de landbouw-subsidies. Dit laatste zou met name de achterban van de ÖVP treffen. Presi dent Klestil riep de coalitie op een akkoord te bereiken en te voor komen dat er vervroegde verkiezingen moeten worden gehouden. De katholieke bisschop Samuel Ruiz, die beschouwd wordt als een van de belangrijkste kanshebbers op de Nobelprijs voor de Vrede, dringt aan op uitstel van de verkiezingen in Chiapas, de onrustige zuidelijke deelstaat van Mexico. Hij waarschuwt dat het sluipende geweld in Chiapas kan uitbar sten in een burgeroorlog. Op 15 oktober zijn in Chiapas verkie zingen gepland voor het plaatselijke parlement. Ook moeten dan nieuwe burgemeesters gekozen worden. Ruiz zegt dat er te weinig waarborgen zijn dat de verkiezingen eerlijk zullen verlopen. Als de verkiezingen niet goed verlopen, zegt hij, kan dat leiden tot het afbreken van de gesprekken tussen de regering en de Zapatisten. De Zapatisten begonnen op 1 januari 1994 een gewapende strijd tegen het Mexicaanse leger en grootgrondbezitters in de deelstaat Chiapas. Sindsdien werden naar schatting 700 mensen gedood in het conflict. Napels - De voormalige Italiaanse minister van begroting Paolo Cirino Pomicino is vrijdag in Napels gearresteerd op verdenking van corruptie, afpersing en machtsmisbruik. Dat hebben politie en justitie meegedeeld. Pomicino (56) is gearresteerd in het kader van een onderzoek naar het betalen van steekpenningen in de regio Napels tussen 1989 en 1992. De ex-minister zou 400.000.000 lire (vier ton) hebben aan genomen van een ondernemer in ruil voor een overheidsopdracht. Hij is naar de beruchte Poggioreale-gevangenis overgebracht voor verhoor. Pomicino was in de jaren '80 een van de vooraanstaande figuren binnen de christendemocratische partij (DC). Deze partij is tel oorgegaan door hoog opgelopen corruptieschandalen. Pomicino is de derde ex-minister uit Napels die is gearresteerd in het kader van de operatie Schone Handen. Maputo - Op zeker drie verschillende plaatsen in de Mozambik- aanse hoofdstad Maputo zijn gisteren rellen uitgebroken in ver band met de recente verhoging van de prijs van rijst en de busta rieven. Woedende menigten gooiden stenen naar auto's en blok keerden straten. Volgens het Portugese persbureau LUSA werd een demonstrant door de politie dood geschoten, toen hij probeerde in te breken in een winkel. Vijf gewonden moesten worden behandeld in zieken huizen. Volgens getuigen hadden honderden mensen, vornamelijk mannen, een markt in het centrum vam Maputo aangevallen. Scholieren in de rijke buurt Sommerschield gooiden met stenen en flessen en richtten barricades op. Zeker twee kinderen werden gearresteerd. Als gevolg van de gestegen brandstofprijzen is rijst, het basisvoedsel in Mozambi que, onlangs vijf keer zo duur geworden en zijn de bustarieven met 33 procent gestegen. Stockholm/Athene/Londen (rtr) - De Ier Seamus Heaney heeft contact opgenomen met de Zweedse Academie van Letteren, meer dan 24 uur nadat deze hem de Nobelprijs voor de literatuur 1995 had toegekend. Dat heeft de Zweedse televisie gisteren gemeld. Heaney belde vanuit Griekenland, waar hij met vakantie is. De telefoonlijn was zo slecht dat in Stockholm maar weinig werd begrepen van wat de dichter zei. Hij beloofde volgende week opnieuw contact op te nemen vanuit Dublin. De Ierse en de Zweedse ambassade in Griekenland, evenals de internationale pers, hadden vergeefs geprobeerd contact met Heaney op te nemen. Het was alleen bekend, dat hij ergens op het Griekse platteland onderweg was, samen met een Harvard-pro fessor. Gister later op de dag liet Heaney nog een verklaring uitgeven door zijn Londense uitgever Faber and Faber. Daarin zegt hij dat de prijs hem grote persoonlijke vreugde en een diepe bevrediging geeft. De 56-jarige Heaney is, na William Butler Yeats en Samuel Bec kett, de derde Ier die de Nobelprijs voor de literatuur heeft gekte- gen. Met de eer gaat een geldbedrag van ƒ1,6 miljoen gepaard. De Nobelprijzen worden in december uitgereikt. (ADVERTENTIE) I Giant fietsen voor de EJ I se markt wordt verplaat j ITaiwan naar Nederland.1 Isenfabrikant Giant star Inenkort met de bouw vaj I assemblage- en produkl I Almelo (anp) - De pri; I heeft opgelegd voor kra. I niet ongeoorloofd. De b| [de supermarktketen tel I bodemprijs blijft verkop iNettorama had in kort I geëist dat Grolsch de 1( I hervat, ongeacht de prijs 1 bedrijf zijn klanten rekent I I pe president van de rechtl f I Almelo, mr. H. Drewes, oc1 1 gistermiddag dat Nettora Imoet houden aan het o I met Grolsch. Daarin is I legd, dat de supermarkt I niet onder de bodempi I verkopen. Nettorama h I zomer die minimumprijs 1| [ten, waarna Grolsch de 1 staakte. |De rechter wees er in I spraak op, dat individué I cale prijsbinding in Ne I nog steeds is toegestaan! [Voorburg (anp) - De I voor de consument zijn I tember met 0,8 procent I gen. Dat blijkt uit cijfjj het Centraal Bureau v [Statistiek. De prijzen daarmee gemiddeld 1 cent hoger dan een jaar; In september stegen de [van kleding en schoenl stegen de prijzen van blol autobrandstoffen. Eieren de vorige maand gemia procent duurder dan in al Tenslotte is volgens hl sprake van stijging van I gegelden voor HBO en U j teit. De gemiddelde prijsstijg [Nederland lager dan de delde inflatie in de ll Unie. Alleen Finland e I kennen, gemeten tussen I dit jaar en augustus vel een lager percentage. De in Duitsland was in die j 1,7 procent. Amsterdam (anp) van dure merkkledi: tegen America Toda; International en gespi se merkkleding aan jol ca Today van inbreuk Volgens de Amerikaans in de Benelux onder me- I petten die zeer sterk liji I ken zijn bovendien voor met één of meer van de s De Amerikaanse kledini maakt op zijn merkrec] Een dringend verzoek v ming om de gewraaktei effect. Polo/Lauren eist daaroj kledingstukken onmidd cern geef t dan wel verni hult. Verder wil het con op de totale, niet ges| today was gisterochten De Nederlandse kledinJ uex. De onderneming bi I gen. Voor dit jaar zijn j Amsterdam (anp) Amsterdamse effed I wordt medio volgenc j naamloze vennc Mogelijk, als het re behoorlijk is en de 1 I zeitstandige plaats gaat die vennootsch; jaar naar de beurs, optiebeurs (EOE) yorig jaar nog liet ordt opnieuw uil rot de nv toe te bestuurslid J.H, Poi °Ptiebeurs zei zij I en inzetten voor aarf deir)=eursbestuur oord] ««•dagavond positief h£«Stellen van de missie onder leiding bestuurslid en oud-voo «e Amr° Bank F. H oT/rmissio zou st™ herziening var ft™reenadviesm' huidige leden var

de Stem | 1995 | | pagina 6