Maak De Honte toegankelijker' Assenburs :lopment diouding Vrees voor tekort aan goedkope woningen in Terneuzen gclioondijkenaar krijgt boete voor vernieling in gemeentehuis Archief gemeente Nieuwvliet gerangschikt TELEFONEREN Je gelooft je oren niet... POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS bestem College Terneuzen wil zwembad geschikter maken voor gehandicapten ?6' ZEELAND C3 celing produkten 'ZEN VAN HOOF ts, werving en selectie. \OUD I Daar was natuurlijk het een en ander aan voorafge- i. G. had in november 1993 een nieuwe huur- IJSEN stichting] I Er wordt een gescheiden verwar- I ningssysteem gerealiseerd, de I huidige versleten lift wordt ver sgen en de entree wordt aange- ist. Daarnaast wordt een route voor rolstoelgebruikers aange- I Iegd. Jubileumtaptoe showbands Axel met een SIEMENS S3 GSM-telefoon bel gratis 06-0789 Auto-inbraak School gedupeerd Botsing Benzinedief Antenne kwijt Drugi Verkeerscontrole Aardenburg Biervliet Hoofdplaat Westdorpe IJzendijke Oostburg kan een ton meer besteden door verlaging van stortkosten Clowns voor de jeugd Volkskermis Clinge Drie projecten genomineerd voor zig-prijs )KTOBER 1995 ZATERDAG 7 OKTOBER 1995 EEN SAMAS-GROEP ondernemiJ I; biedt u: ijkheid om vanuit de werktuigbouw te opereren 1 loeiende spanningsveld tussen Commercie en ■ge werkkring in een open en informele bedrijfs. j met korte communicatielijnen; litwoordelijke en zelfstandige baan binnen een |te afdeling in een sterke, groeiende onderneming 1 en interessant produktenpakket dat uw tech'. lenten voortdurend uitdaagt; fcer uitstekende primaire en secundaire arbeidt ■den waaronder een zeer aantrekkelijke winst- de cliënten het beleid, hg en vrije- jcliënten en psiast in op pre voor een organisatie tie relevante al jaren erva- Pjisch en plan- Lzhte houding I. Hier stellen [van gehandi- det salaris is br informatie r sollicitatie, 1st Personeels- "neming van een groot Zweeds errein "Dintelmond" (Fijnaart) ropese olie-industrie. Het aan tijgend. Ter vervanging van de v profiel bent precies, zelfstandig en r accuraat. U heeft de beno de papieren en tevens een be- orlijke staat van dienst in een ministratieve functie. Uw leef- 1 ligt rond de veertig jaar en u kt (weer) een full-time baan- U dt het prettig om in een klein rijf te werken, waar de sfeer ormeel is, maar waar hard en lti-functioneel wordt gewerkt beheerst uw talen en als uvv ans bovendien goed is, geven ij aan u de voorkeur. uur ons een brief waarin u ons ïidelijk maakt, dat u de juiste indidaat bent voor deze baan- oor nadere informatie kunt mtact opnemen ob van Wijk. met de heer I Iw onze verslaggever Iweuzen gen 'problematische verhouding' [L de afdeling Volkshuisvesting van de ge beente Oostburg bracht S.G. uit Schoondijke Ljn juni van vorig jaar toe de ruit van de ba- I lie compleet te vernielen. woonwagen aangevraagd, in verband met de cara- aandoening van zijn twee kinderen. Na enige tijd kreeg hij weliswaar een nieuwe wagen aangeboden, maar daarvan had GGD had niet onderzocht of die nu wel geschikt was voor cara-patiënten. Na een tijd opnieuw wachten, raakte G. behoorlijk gefrus treerd, omdat hij maar steeds geen bericht kreeg. Toen hij op 14 juni de gemeente opbelde en naar de verantwoordelijke ambtenaar vroeg, kreeg hij te horen dat die niet aanwezig was. Bij een ander tele foontje, enkele ogenblikken later, kwam de ambte naar echter doodleuk aan de lijn. Daarop trok G. ten gemeentehuize en gooide woedend een folders tandaard dwars door de balieruit. Hij moest er zich gisteren voor verantwoorden bij politierechter Kool in Terneuzen, maar was niet komen opdagen. Zijn raadsman was er wel en die betoogde dat G. het ge voel had gehad dat hij aan het lijntje werd gehou den. De eis van de officier van justitie, zevenhon derdvijftig gulden boete en twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf, vond hij 'buiten alle pro porties'. Kool was dat blijkbaar met hem eens, want hij legde zevenhonderdvijftig gulden boete op, waarvan vijfhonderd voorwaardelijk. |l/anonze verslaggever I Terneuzen - Het zwembad De Honte in Terneuzen wordt I geschikter gemaakt voor gehandicapten. Dat is althans I het voorstel van B en W van de Scheldestad. 1 Dienst. De omliggende |])e totale investering bedraagt 1 155.000 gulden. B en W stellen Ivoor het gemeentelijk aandeel nu I te bepalen op 80.000 gulden en i iater op 130.000 gulden. Gehan- Idicaptenorganisaties zijn bereid I een lift aan te brengen en een bij- i drage te leveren van 7000 gulden. Reservefonds De totale gemeentelijke kosten worden gehaald uit het reserve fonds Wet Voorzieningen Gehan dicapten. Het college verwacht dat dit fonds ook met de overge bleven gelden van dit jaar aan zienlijk kan worden verhoogd. Het college noemt als oorzaken onder andere een achterblijvende vraag onder gerechtigden op een vervoersvergoeding, een terug loop van woningaanpassingen en het feit dat de gemeente met het oog op de uitvoering van de wet een relatief gunstige toedeling van de middelen uit het Gemeen tefonds kent. Naast aanpassing van zwembad De Honte stellen B en W ook voor de entree van de Veste flats te verbeteren voor gehandicapten. Deze flats zijn gebouwd als huis vesting voor 65-plussers. De ge middelde leeftijd van de bewo ners ligt thans boven de tachtig jaar. Tien bewoners maken ge bruik van een rolstoel. Naar aanleiding van steeds toe nemende klachten laat de toe gankelijkheid van de flats voor minder mobiele mensen zeer te wensen over. Verhelpen De woningbouwvereniging Ter neuzen heeft in overleg met de gemeente een plan gemaakt om dit probleem te verhelpen. Dit plan kost negentigduizend gul den. De woningcorperatie is be reid twaalfduizend gulden voor rekening te nemen. Het college vindt het verant woord in de resterende kosten een bijdrage te leveren van vijf tigduizend gulden. Het resteren de bedrag kan over de 268 wonin gen worden omgeslagen. Het voorstel wordt woensdag 11 oktober besproken door de leden van de raadscommissie Maat schappelijke Dienstverlening. Een dag later komt het voorstel aan de orde tijdens de vergade ring van de raadscommissie Financiën. Van onze verslaggever Axel - Showband Axel be staat dertig jaar en Showband Jong Axel tien jaar. Daarom houden de muziekverenigin gen vandaag een jubileumtap toe. Plaats van handeling: 't Sportuus in Axel, vanaf 20.00 uur. Naast de jubilerende korpsen tre den Juliana's Drum Bugle Corps en Junior Drumcorps Jo- han Friso, beiden uit Middelburg, op. Showband Axel is in maart 1965 opgericht onder de naam Drum band Axel. Aanpassingen in stijl en muziek leidden tien jaar later tot de naamswijziging. Sedert 1970 neemt het korps deel aan het Wereld Muziek Concours dat elke vier jaar plaatsvindt. Daar stonden de leden regelmatig op het erepodium. Ook behaalde de band in 1985 het Nederlands Kampioenschap van de Konink lijke Federatie van Nederlandse Muziekverenigingen. Showband Jong Axel is de kweekvijver van het korps en telt momenteel rond de veertig leden, die in leeftijd variëren van zes tot veertien jaar. (ADVERTENTIE) (IENZE100S bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen... 'Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 Van onze verslaggever Nieuwvliet - In het dorpshuis in Nieuwvliet is gisteravond met enig officieel vertoon de inventa ris van de archieven van de voor malige gemeente Nieuwvliet gepresenteerd. De samenstellers, F. van der Doe van het Rijksarchief Zeeland en W. de Vries van de gemeente Oostburg, boden het eerste exem plaar aan de Oostburgse wethou der L. Cuelenaere aan. De gemeente Nieuwvliet werd bij de herindeling in 1970 bij de ge meente Oostburg gevoegd. Het oudste gemeentelijk stuk dateert van 1630. Na Groede en IJzendij- ke is Nieuwvliet de derde voor malige gemeente waarvan de ar chieven zijn 'ontsloten'. De in ventaris bestaat uit drie delen. In het eerste zijn de archieven van het heerlijkheidsbestuur 1630- 1795 en van het gemeentebestuur 1795-1945 beschreven. Deel 2 be handelt de periode 1946-1970 en deel 3 bevat onder meer de bur gerlijke stand. Het boek telt 225 pagina's en is voorzien van uitge breide inleidingen met histori sche overzichten, afbeeldingen van kaarten, oude prenten en ar chiefstukken. In de bijlage zijn opgenomen stukken over de geschiedenis van Nieuwvliet, die elders in bewa ring zijn. Het gaat dan om bij voorbeeld doop-, trouw- en be- graafregisters en om de archieven van weeskamer en vierschaar. Tenslotte zijn er overzichten van burgemeesters, wethouders, se cretarissen en ontvangers van Nieuwvliet. De inventaris ligt ter inzage in de bezoekersruiumte van het archief bij de gemeente Oostburg. De inventaris is daar ook te koop voor ƒ25. De samenstellers, F. van der Doe (midden) van het Rijksarchief Zeeland en W. de Vries van de ge meente Oostburg, boden het eerste exemplaar aan aan de Oostburgse wethouder L. Cuelenaere (links). FOTO CAMILE SCHELSTRAETE (ADVERTENTIE) De nieuwe winterprijzen: f 50,- Toegang Volwassenen* f 40,- Toegang Kinderen*. Er zijn al arrangementen vanaf f 142,- p. p.** inclusief: -overnachting in een Disney hotel -ontbijt -2 dagen entree voor het Park. Ga voor een brochure en reserveringen naar het reisburo of •Prijzen geldig van 2-10-95 i/m 1-3-96 behalve van 22-12-95 l/m 7-1-96. Kinderfarief3 E/m 11 jaar. Aanbod geldig vanaf 1 oktober tot l november 1995 op basis van 4 personen (12 jaar of ouder) in één kamer in Hotel Santa Fe, behalve op bepaalde data en afhankelijk van beschikbaarheid. Prijzen in guldens alleen ter indicatie. Wie droomt er niet van? Ijjan onze verslaggever Lm!.Uzen - In Terneuzen I km+ m de bekomst een te- n aan goedkope woningen I uTaan' B en W van de zC westad n°emen als oor- I nin l weffvehen van wo- I hitg|eVonden subsidies van mix waardoor het on- I ltrm„1 wordt nieuwe goed- (j„ l woningen te bouwen - I Qe>urstijgingen van de af- en jaren en de mogelijke |AlvCaande de gemeentelijke beleid is er daarom cm gericht zeer zorgvul- traarf ®San met de goedkope aan Ren«? het geval van de Alvarezlaan niet zon der meer tot sloop over te gaan, maar samen met de woning bouwvereniging te zoeken naar alternatieven. De vrees wordt uitgesproken in de basisinformatie woningbouw en woningverbetering 1996-1999. Om meer inzicht te krijgen in de woningmarkt en de woningbe hoefte is in Zeeuws-Vlaanderen een werkgroep ingesteld, die een onderzoeksopdracht gaat formu leren. Naast het in kaart brengen van de woningmarkt, de verhuisbe- wegingen en de woonwensen moet dit onderzoek tevens een antwoord geven op vragen als de aanwezige scheefheid en de (on)mogelijkheden tot goedkoop bouwen en de daaruit voortvloei ende behoefte aan subsidies. Het college vindt het afbouwen van de woninggebonden subsi dies een zeer ongewenste ontwik keling. De kans bestaat immers dat vanaf 1997 in Zeeland alleen nog maar subsidie voor het stads gewest Vlissingen/Middelburg beschikbaar is. Het uitgangspunt bij het rijksbe leid is dat er zonder subsidies moet kunnen worden gebouwd. Maar volgens het college zorgt nieuwbouw in de sociale huurT sector ervoor dat de huur te hoog uitpakt. Deze woningen zijn dan onverhuurbaar. Daarnaast noemen B en W het een grote tekortkoming dat de subsidie niet mag worden ge bruikt voor verbetering van na oorlogse woningen. „Een onnodi ge en zeer ondoelmatige beper king met name als een gemeente als de onze met relatief veel na oorlogse woningbouw." Aan het ministerie wordt daarom ge vraagd de regelgeving te verrui men, zodat ook na-oorlogse huurwoningen verbeterd kunnen worden. Uit een woningonderzoek blijkt overigens dat er in de gemeente Terneuzen 913 slechte woningen zijn geteld, waarvan 161 in de binnenstad. Het zijn vaak de par ticuliere huurwoningen die met achterstallig onderhoud kampen. De gemeente heeft wel dit jaar een budget van een ton beschik baar voor het opheffen van bouwtechnische gebreken, maar het resultaat blijft afhankelijk van het initiatief van de eigenaar. Het college vraagt zich ook af of het in de toekomst voor woning bouwverenigingen nog mogelijk is zonder subsidies voor ouderen geschikte woningen te bouwen tegen een acceptabele huurprijs. Er is immers nog steeds een te kort aan voor ouderen geschikte woningen. Het geschikt maken van bestaan de woningen zou een oplossing kunnen zijn. Daarnaast worden de mogelijkheden bekeken voor de realisatie van een woonzorg complex bij bejaardentehuis De Molenhof. Ook in Biervliet is er behoefte aan een woonzorgcom plex voor ouderen. Het college constateert ook dat de leegstand in de vooral duurde re eengezinswoningen van de wo ningbouwverenigingen toeneemt. De corporaties bekijken daarom steeds serieuzer om deze wonin gen te verkopen. Werden er in 1994 door de Woningbouwvere niging Terneuzen nog drie wo ningen verkocht, momenteel be staan er plannen om zestig dure huurwoningen van de hand te doen. Ook de Regionale Woning bouwvereniging Zeeuws-Vlaan-' deren heeft momenteel 25 wonin gen in Hoek in de verkoop ge bracht. Het college heeft geen enkel be zwaar hiertegen. De dreigende leegstand in wijk of straat wordt immers omgezet in permanente bewoning, belangstellende huur ders kunnen hun woning tegen een aantrekkelijke prijs kopen en de corporaties zijn van een finan cieel probleem verlost indien er sprake was van leegstand. Axel - In de Rooseveltlaan in Axel is uit een personenauto een tas met studieboeken ont vreemd. Men kwam de auto binnen door het forceren van een portierslot. Een 24-jarige vrouw uit Hengstdijk deed hiervan gisteren aangifte bij de politie in Axel. Breskens - Rond middernacht trad donderdag het alarm in werking van een school aan de Dorpsstraat te Breskens. Hoe wel de politie zeer snel ter plaatse was, waren de inbre kers reed gevlogen. Een steen was door een ruit gegooid. Ver mist worden een videorecorder en een radio cassetterecorder. Hulst - Een 16-jarige brom fietsster uit Heikant kwam gis termorgen rond kwart voor tien op de kruising Clacis- weg/Zoutestraat in botsing met een personenauto bestuurd door een 34-jarige vrouw uit Hulst. Het bleef bij materiële schade aan beide voertuigen. Het on geval gebeurde doordat de bromfietsster bij het linksaf- slaan op de voor haar verkeer de weghelft kwam te rijden. Hulst - Een benzinepomphou der uit Hulst deed gisteren bij de politie in zijn woonplaats aangifte dat enkele dagen gele den iemand bij hem had ge tankt zonder te betalen, In eer ste instantie wist de man de pomphouder een zeer geloof waardig verhaal te vertellen. Hij gaf hem zijn naam en adres, met de verzekering dat hij di rect zou terugkomen. Hij moet, inmiddels nu een paar dagen later, nog komen. Kloosterzande - Een bewoner van een pand aan de Lange Nieuwstraat te Kloosterzande deed gisteren aangifte van diefstal van de ontvanger van een schotelantenne. De ontvan ger stond opgesteld in de tuin achter zijn woning. s Terneuzen - De politie van Ter neuzen heeft twee mannen uit Gent aangehouden in een pand in de Terneuzense binnenstad dat op last van B en W was ge sloten omdat er vanuit de wo ning in drugs werd gehandeld. In het kader van het lik-op- stuk-beleid werden twee boe tes opgelegd van 14.200 en 4000 Belgische frank. Na beta ling werden beiden weer op vrije voeten gesteld. Een 36-ja- rige man uit Sint Jansteen werd eveneens aangehouden in een dergelijk pand. Hij kreeg een boete van tweehonderd gulden. Terneuzen - De politie van Ter neuzen heeft donderdagavond in samenwerking met de vrij willige politie in Zeeuws- Vlaanderen een verkeerscon trole gehouden op de Guid Ge- zellestraat in Terneuzen. Er werden twaalf processen-ver baal uitgereikt wegens het niet dragen van een autogordel. Ook een bestuurder die reed in een auto zonder een geldig APK-bewijs werd geverbali seerd. VOLLEYBAL - Van maandag 16 tot en met vrijdag 20 okto ber houdt volleybalclub De Kikkers in Aardenburg voor de negentiende maal haar recrea- tieve-volleybal-herfsttoernooi. Op de vrijdagavond wordt de finalepoule gevormd, waaruit dan de uiteindelijke winnaar moet komen. Opgave is moge lijk bij Harry Verstraete. KERKDIENST - Vanavond wordt om 19.00 uur in de r.-k. kerk in Biervliet een combi kerkdienst gehouden. Naast pastoor F.Buysse zal ook bis schop Tobias uit de Filippijnen voorganger zijn. Dit betekent dat de dienst tweetalig is, zo wel Nederlands als Engels. Door deze combidienst komen dit weekeinde de diensten in Breskens, Hoofdplaat en IJzen- dijke te vervallen TENTOONSTELLING - De tentoonstelling, die achter in de r.-k. kerk in Hoofdplaat staat opgesteld, is alleen van daag nog te bezoeken van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstel ling is samengesteld door Jo- han Verstraeten en toont vele foto's uit verleden en heden van de rooms-katholieke paro chie, die 200 jaar bestaat. DORPSRAAD - De dorpsraad van Hoofdplaat houdt dinsdag 17 oktober haar jaarvergade ring in het dorpshuis om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke agendapunten staat ook een bestuursverkiezing op het pro gramma. A. Vermeere is aftre dend en herkiesbaar, A. Vers traten is niet herkiesbaar. Nieuwe kandidaten kunnen zich opgeven bij A. Vermeere of A. Voogdt voor 15 oktober. Verder is er een vragenronde aan de gemeente en is er na de pauze een presentatie door J. Post van de rijkspolitie over verkeersveiligheid en de nieu we verkeersregels. COLLECTE - De opbrengst van de collecte ten bate van de Nierstichting heeft 887,95 opgeleverd. ZAKDOEKJES-ACTIE - Jac ques van Voorenberghe uit IJ zendijke vertrekt op 6 novem ber naar Ghana om daar een bezoek te brengen aan pater Jozef Cramers. De Ijzendijkse scholen houden nu een zak doekjes-actie, zodat Van Voor enberghe die kan meenemen voor de Ghanese bevolking. Degenen die zakdoekjes of iets anders beschikbaar willen stel len voor de Ghanezen kunnen vóór 1 november contact opne men met de IJzendijkse brillen- koster, Van onze verslaggever Oostburg - De op 21 september vastgestelde (lagere) tarieven van het openbaar lichaam Afvalstof- fenverwijdering Zeeuws-Vlaan deren geeft Oostburg volgend jaar een extra begrotingsruimte van een ton. Het geld zal, als de raad daarmee instemt, worden gebruikt voor dekking van de verlaging van de algemene uitkering van het rijk (18.785 gulden); 35 mille dient voor de exploitatiekosten van ge bouw De Uitkomst in Breskens en 46.215 wil men, eenmalig, stop pen in de pot voor stads- en dorpsvernieuwing. Van onze correspondente Hulst - De bekende televisie clowns Bassie en Adriaan zijn binnenkort te zien in Zeeuwsch- Vlaanderen. Zaterdag 14 oktober 'staat' het duo in de Vlaanderen in Sas van Gent, dinsdag 17 oktober ver zorgt het een voorstelling in Den Dullaert in Hulst. De voorstellingen begint om 14.00 uur en Bassie en Adriaan maken er een grote dolle boel van. Voor de Hulster voorstelling kunnen toegangskaarten besteld worden bij de Rabobank Hulst/Nieuw-Namen. Clinge - Bij café 'De Gouden Kroon' te Clinge wordt dit week einde een volkskermis gehouden. Deze volkskermis is in de plaats gekomen van de traditionele wa penkennis. Op het grasveld bij het café wor den tal van kinderspelen gehou den, zoals mastklimmen, zaklo- pen en eierlopen. Aan de voor kant van het café staat een vijftal kermisattracties. In het café zelf is levende muziek, vanavond dis co en morgenavond dansmuziek. Van onze verslaggever Middelburg - Twee Midden- Zeeuwse en een Thools pro ject zijn genomineerd voor de jaarlijkse ZIG-Prijs (Zeeuw se Prijs Bevordering Integra tie Gehandicapten), die dit jaar 13 oktober in Terneuzen wordt uitgereikt. Het betreft projecten van de Kopieerwinkel en de Tearoom in Goes, waar ge handicapten werken, de ka- dowinkel, lunchroom en ga lerie Dustoeh in Middelburg waar eveneens gehandicap ten werken, en de gymnas tiekvereniging WIK in St.- Annaland. Volgens de jury is deze laat ste een sportvereniging, die een voortrekkersrol speelt in het integraal sporten voor mensen met een geestelijke handicap.

de Stem | 1995 | | pagina 23