Chinezen prolongeren turntitel Altig noemt Rominger een lafaard 'Er Clubs moeten betalen, ondanks rammelende regeltjes Nederlands tenniskwartet uitgeschakeld /ooruil Ternei voor UITSLAGEN standen Russen voor het eerst sind vier decennia niet op het podium Tsjechië zonder Skuhravy 1, DE STEM SPORT Vincent Krieger in basketbalselectie Eddy Smulders bokst in Pesaro sportnieuws KOI Strijd ontbreekt in tweekamp Olsen zegt Feyenoord af Graf verhoord over belastingfraude UEFA berispt Zwitsers voor protest Jackson ruziet inet Britse atletiekbond golf hockey darts iëstem Baukje Doet voetbal" 300°- -■ paardesporl ijshockey' ZATERDAG 7 OKTOBER 1995 Zeist (anp) - Feyenoord, FC Utrecht, FC Twente en FC Den Haag moeten betalen voor het wangedrag van hun supporters. Hun beroepszaak tegen de boetes (25.000 gul den voor de eredivisieclubs, 10.000 voor Den Haag), opge legd door de tuchtcommissie van de KNVB, leverde vrijdag geen kwijtschelding_op. De regelgeving rammelt, de uit voering ervan eveneens. Dat moest de voorzitter van de com missie van beroep De Doelder vrijdagavond in Zeist erkennen. „Maar de tuchtcommissie han teert de regeltjes die de clubs met elkaar hebben afgesproken. Dus de clubs hebben het aan zich zelf te danken", aldus de hoogleraar strafrecht aan de Erasmus-uni versiteit. De KNVB bedacht voor dit sei zoen een regel om het onregelma tige verloop van de competitie te gen te gaan. De bond had genoeg van burgemeesters die wedstrij den verboden omdat zij de sup porters van de gasten vreesden. Wil van Rhee, belast met de vei ligheid in de stadions, kwam met de 0-1 regeling. Een nederlaag voor de thuisspelende clubs die om wat voor reden dan ook een wedstrijd niet door konden laten gaan. „De clubs wilden die regel niet. Als compromis is deze regel ontstaan. Een boete voor clubs waar onregelmatigheden gebeu ren," zo luidde de uitleg van De Doelder. Het is een noodwet die rammelt, erkende De Doelder. „In de najaarsvergadering moe ten de clubs die nog maar eens grondig besturen. In de huidige regel staat niet dat er gekeken moet worden naar wie er eigen lijk echt schuldig is." Daarom kon de beroepscommis sie volgens De Doelder niets an ders doen dan de straffen van de tuchtcommissie handhaven. „De clubs hebben niet kunnen aanto nen dat ze alles hebben .gedaan om de rellen te voorkomen. Er waren wanordelijkheden en dus moesten er, volgens hun eigen af spraken, clubs worden gestraft." Eén van de bezwaren van de be strafte clubs was dat ze voor de tuchtcommissie geen mogelijk heid tot verweer hadden gekre gen. „Maar die hebben ze voor de beroepscommissie wel gehad en één mogelijkheid tot verweer is voldoende", wist De Doelder. Twente-voorzitter Anker gaf on langs aan te overwegen de bur gerrechter in te schakelen. „Mis schien heeft hij daar succes. Maar in onze beroepscommissie zitten vijf juristen die dat ook be studeerd hebben", zo maaide hij het gras voor de Twentse voeten vrijwel weg. Desondanks raadt De Doelder de tuchtcommissie aan voortaan een andere proce dure te volgen. „Het is gewoon logischer de clubs meteen de mo gelijkheid tot verweer te geven." Roda, dat door de tuchtcommis sie ook een boete van 25.000 gul den kreeg opgelegd, heeft van de beroepscommissie nog twee we ken de tijd gekregen aan te tonen dat de rellen in de thuiswedstrijd tegen Twente overmacht waren. „Ze hebben ons nieuwsgierig ge maakt. De club zegt van de poli tie opdracht te hebben gekregen de hekken in het Twente-vak open te zetten. Daardoor zou de zaak iets anders komen te lig gen." Sabae (anp) - De mannenploeg van China heeft vrijdag in Sabae (Japan) de wereldtitel turnen voor landenploegen geprolongeerd. De Chinezen vergaarden een totaal van 566,619 punten. Het zilver ging met 563,558 punten naar gastheer Japan. Roemenië veroverde het brons (561,947). Na het afwerken van de verplich te oefenstof had China nog 0,012 punten achterstand op Japan en Roemenië. Op het eerste toestel, het paard, maakte de titelverde diger de achterstand al goed. „We waren ervan overtuigd dat we Japan konden passeren', ver telde teammanager Zhang Jiang. „Bij de Aziatische Spelen won nen we met een verschil van vijf punten." Het is de derde maal dat China de landen wedstrijd won. Eerder zegevierde het in 1983 in Bunnik - Vincent Krieger is toegevoegd aan de basketbal selectie voor de uitwedstrij den tegen Bulgarije en Kroa tië in de halve-finaleronde voor het Europees kampioen schap 1997. Krieger neemt de plaats in van de vaste spelver deler van de nationale ploeg, Cees van Rootselaar, die ge blesseerd is. Krieger speelt in de Verenigde Staten bij het college van North Carolina Asheville, waar oud- bondscoach Randy Wiel de lei ding heeft. De 21-jarige guard kan zich een weekje vrijmaken. Hij arriveerde donderdag op Schiphol en gaat volgende week donderdag terug. Precies op tijd voor de trainingen 'van Asheville, die op 15 oktober beginnen. Overigens mist Van Helfteren zes spelers voor de trip naar Bulga rije en Kroatië. Dat zijn de guards Van Rootse laar en Duyvelshof, forward Franke en de centers Van Poel geest, Cooper en Hageman. Van Dinten is uitsluitend beschikbaar voor de eerste wedstrijd, zondag tegen Bulgarije. In het duel met Kroatië (woensdag) wordt hij vervangen door Willie-Jan Ackermans. De selectie: Derks, Lieverst, Van der Sluis (Den Helder), Huybens, Van Dinten (Den Bosch), Ormskerk, Te Velde (Goba), Triemstra (Donar), Geerdens (Akrides), Krieger (Ashe ville), Ackermans (BS Weert). Boedapest en vorig jaar in Dort mund. China dankte de gouden medaille vooral aan de prima uitvoering van de vrije keuzestof door Li Xiaoshuang. Hij voert de indivi duele rangschikking met 114,786 punten aan voor de Japanner Hi- karu Tanaka en Vital Tsjerbo uit Wit-Rusland. Wereldkampioen Ivan Ivankov, die bij de verplich te oefenstof een hoge klassering verspeelde door een val van het rek, steeg door zijn prestatie bij de vrije keuzestof van de 61e naar de 33e plaats. Japan veroverde de eerste zilve ren medaille sinds 1981. Vorig jaar eindigden de Japanners als zesde. „Dit succes bewijst dat on ze niveau stijgt en dat brengt hoop voor de toekomst", vertelde coach Eizo Kenmotsu. Rusland herstelde zich knap van de slechte prestatie bij de ver plichte oefenstof. De Russen, vo rig jaar tweede, namen na het voorgeschreven programma slechts de elfde plaats in. Met een puntentotaal van 284,434 bij de keuzestof steeg het land naar de vierde plaats. Het was wel de eer ste keer sind 1954 dat de voorma lige Sovjet-Unie of Rusland niet op het podium stond. De eerste twaalf landen hebben zich geplaatst voor de Olympi sche Spelen volgend jaar in At lanta. In vergelijking met de Spe len in Barcelona ontbreken Hon garije, Zwitserland en Groot- Brittannië. Oekraïne en Wit-Rus land (in Barcelona uitkomend onder Rusland) alsmede Frank rijk nemen hun plaatsen in. Sabae (Jap). WK. Landenwedstrijd, mannen, eind stand: 1. China 566,619 punten, 2. Japan 563,558, 3. Roemenië 561,947, 4. Rusland 560,971, 5. Oekraïne 560,934, 6. Wit-Rusland 560,158, 7. Duitsland 558,946, 8. Zuid-Korea 558,821, 9. Verenigde Staten 558,784, 10. Bulgarije 557,285, 11. Italië 556,361,12. Frankrijk 553,524. Alle geplaatst voor de Olympische Spelen volgend jaar in Atlanta. Individueel klassement: 1. Li Xiaos huang (Chn) 114,786 punten, 2. Ta naka (Jap) 113,737, 3. Tsjerbo (WRu) 113,648, 4. Chechi (Ita) 113,249, 5. Belenki (Dui) 113,149, 6. Hatakeda (Jap) 112,886, 7. Jovtsjev (Bul) 112,849, 8. Roethlisberger (VSt) 112,812. De geconcentreerde Li Xiaoshuang was ongenaakbaar in de landenwedstrijd. Rome (anp) - De Italiaanse promotor Roberto Sabbatini heeft de beursbieding gewon nen voor het boksduel om de Europese titel in het half- zwaargewicht. Daardoor moet 'Fast' Eddy Smulders komende maand in Pesaro zijn kampioensgordel (verplicht) verdedigen. Tegenstander is de Italiaan Andrea Magi, de officiële uitda ger van de 32-jarige Brabander. Een exacte datum voor het titel gevecht is nog niet gevonden. Sabbatini won de bieding met een bedrag van ruim 67.000 Zwitserse franken, ongeveer 93.000 gulden. Smulders krijgt 60 procent (dik 55.000 gulden) van dat bedrag. De Rotterdamse zakenman en promotor Aad Veerman had ook een officieel bod op het gevecht uitgebracht. Zijn financiële voor stel viel echter net iets lager uit. Andrea Magi (29) is afkomstig uit Pesaro. In die plaats, vlak onder Rimini aan de Adriatische kust, bokste hij ook zijn meeste profpartijen. Zijn boekje telt 22 duels, met twintig overwinningen (vijf bin nen de limiet) en twee nederla gen. Zijn twee verliespartijen incas seerde Magi tijdens gevechten om de wereldtitel. In 1993 verloor hij in Pesaro op punten van de Ame rikaan Barber (WBO), een jaar later was ook de Duitser Henri Maske (IBF) in Dortmund te sterk. Magi, die bekend staat als een bekwame bokser zonder „do delijke" punch, haalde de kam pioen in dat gevecht nog wel neer. Smulders verdedigde afgelopen maandag in Rotterdam met suc ces zijn Europese titel tegen Jan Lefeber. De arbiter stopte het duel in de vierde ronde op advies van de ringarts. Voor Smulders was het zijn dertigste zege in zijn 31e profpartij en zijn 22e binnen de limiet. De Brabander hoopt, bij winst in Pesaro, een gevecht aan te gaan om de wereldtitel van de WBA of WBC. Daarvoor zal hij dan zijn Euro pese kampioensgordel reglemen tair moeten opgeven. Minsk - De Tsjechische ploeg moet het zaterdag in de belang rijke EK-kwalificatiewedstrijd in Minsk tegen Wit-Rusland doen zonder aanvaller Tomas Skuhra vy. De gelouterde spits heeft last van een beenblessure. „Hij is geen honderd procent", verklaar de bondscoach Dusan Uhrin de afwezigheid van zijn vedette. Tsjechië is in groep vijf met Ne derland en Noorwegen in een zwaar gevecht om plaatsing voor de eindronde van de Europese ti telstrijd, volgend jaar in Enge land. „We zullen Wit-Rusland tniet onderschatten. Voor eigen publiek zijn ze een lastige tegen stander. Wit-Rusland kan de stand in de groep nog helemaal door elkaar gooien", aldus Uhrin. Tsjechië bezet in de groep de tweede plaats met vijf punten achterstand op leider Noorwe gen. Nederland, dat woensdag te gen Malta aantreedt, staat derde met een punt minder dan Tsje chië. Oranje moet de resterende wedstrijden tegen Malta en Noorwegen winnen om naar En geland te gaan. Voor Tarik Oulida lijkt zijn de buutjaar in de Spaanse competi tie al weer voorbij. De oud-aja- cied raakte woensdag, tijdens de uitwedstrijd van zijn club Sevilla bij Sporting Gijon, geblesseerd. Onderzoek wees uit dat de mid denvelder de buitenste kruisban den van de rechter knie heeft af gescheurd. Verwacht wordt dat Oulida zes maanden uitgescha keld is. De midweekse competitieronde in Spanje eiste overigens nog meer slachtoffers. Van de tien ge blesseerd uitgevallen spelers, moeten ook Real Madrid-speler Lasa, Barcelona's Bosniër Kodro, en Guerero van Bilbao door spierscheuringen langdurig rust houden. De FIFA wil de terugspeelregel verder aanscherpen. De wereld voetbalbond is van plan een ver bod in te stellen op inworpen en kopballen richting eigen doel man. In 1992 werd het terugspelen op de doelman aan banden gelegd. Sindsdien mogen alleen de in- worp en terugspeelballen via borst en hoofd nog door de doel man in de handen worden geno men. Tijdens een bijeenkomst van de regelcommissie op 9 maart 1996 in Belfast moeten de nieuwe aanpassingen reglemen tair vastgelegd worden. De Braziliaanse voetbalclub Gremio, op 28 november in To kyo tegenstander van Ajax in de finale om de wereldbeker, blijft internationaal goed presteren. De club, voorlaatste in de natio nal e competitie, bereikte donder dag via een gelijkspel van 3-3 te gen het Argentijnse Racing de kwartfinales van de Zuidameri- kaanse supercup. Gremio had het eerste duel met 3-1 gewonnen. Opvallendste man bij Gremio was opnieuw spits Jardel. Hij scoorde twee maal met het hoofd, uit voorzetten van de snelle Pau lo Nunes. Jardel stond zelf aan de basis van de derde treffer, een ei gen doelpunt van de Argentijn Viqueira. In de kwartfinale heeft Gremio weer een Argentijnse tegenstan der. Dat is River Plate. Schorsingen betaald voetbal: vier wedstrijden: Onyeike (Haarlem), Van der Woerdt (RBC). Twee wed strijden: Jansen (Willem II), Oosting (Veendam). Eén wedstrijd: Gentile (MVV), Van der Weerden (PSV), Smith (Sparta), Dantuma (Veen- dam). Kuala Lumpur - Bovenaan de plaatsingslijst, eindstation de kwartfinale. Voor het drietal Richard Kraji- cek, Paul Haarhuis en Jacco El- tingh zit het enkelspel er in Kuala Lumpur op. De drie ver loren vrijdag allen hun partijen in de kwartfinale. Titelverdediger Jacco Eltingh vond in de Chileense winnaar van de Dutch Open Marcelo Rios zijn meerdere. De Heerden- aar, als derde geplaatst, verloor in twee sets: 7-5 6-4. Richard Krajicek bezette de eerste posi tie op de rangschikking, maar ging verrassend onderuit tegen de Italiaan Caratti. Krajicek had weinig verweer: 6-2 6-4. Paul Haarhuis, nummer twee op de plaatsingslijst, redde het niet tegen het Australische talent Mark Philippoussis: 6-1 6-2. Ook Brenda Schultz verloor. Bij het tennistoernooi in Zürich verloor de als achtste geplaatste Nederlandse in de kwartfinale in twee sets van de Frampaise Mary Pierce, als tweede gerang schikt. De setstanden waren 7-6 6-4. Kuala Lumpur. Mannen, 625.000 gulden. Kwartfinale: Philippoussis (Aus) - Haarhuis (Ned/2) 6-1 6-2, McEnroe (VSt/4) - Furlan (Ita/6) 7-5 6-4, Ca ratti (Ita) - Krajicek (Ned/1) 6-2 6- 4, Rios (Chi/5) - Eltingh (Ned/3) 7- 5 6-4. Toulouse. Mannen, 625.000 gulden. Kwartfinale: Rosset (Zwi/2) - Pal mer (VSt) 7-6 6-3, Pioline (Fra) - Vacek (Tsj) 6-4 6-3, Boetsch (Fra/4) - Dewulf (Bel) 6-2 6-4. Valencia. Mannen, 525.000 gulden. Tweede ronde: Schalier (Oos/2) - Emilio Sanchez (Spa) 7-6 5-7 7-6, Gustafsson (Zwe) - Alberto Costa (Spa/3) 6-2 6-4, Fromberg (Aus) - Corretja (Spa/4) opgave Corretja. Kwartfinale: Schalier - Carbonell (Spa) 7-5 6-2, Gumy (Arg) - From berg 6-1 6-3. Zürich. Vrouwen, 1,6 miljoen gul den. Kwartfinale: Pierce (Fra/2) - Schultz (Ned/8) 7-6 6-4, Majoli (Kro/7) - Novotna (Tsj/1) 7-6 3-6 6- 3, De Swardt (ZAf) - Kruger (ZAf) 7-6 7-6, Rubin (VSt) - Magdalena Maleeva (Bul) opgave Maleeva. Paipa - Rudi Altig is keihard in zijn oor deel: Tony Rominger is een lafaard. Altig, in 1966 wereldkampioen op de weg en te genwoordig bondscoach van de Duitse wielerploeg, vindt het een schande dat de nummer één van de wereldranglijst en tal van andere toppers de wereldtitel strijd in Colombia mijden. „Een wereldkampioenschap is het hoogst haalbare. Zeker als het in een land als Colom bia wordt gehouden. Dan wil je daar als ren ner toch bij zijn. Haalt een renner het einde niet, dan kan hij toch verwijzen naar de ex treem zware omstandigheden", meent Altig. Dat Rominger op advies van zijn sponsor wegblijft, is volgens de Duitser helemaal on begrijpelijk. Altig beperkt zich in zijn kritiek op de weg blijvers niet alleen tot Giro-winnaar Romin ger. Ook zijn landgenoten uit de Telekom- formatie geeft hij een sneer. Slechts twee le den van de Duitse profploeg namen de moei te naar Colombia af te reizen: Udo Bölts en Rolf Aldag. Zij krijgen zondag gezelschap van onder anderen Dirk Baldinger, die in de Tour de France zwaar ten val kwam. Uitgere kend het loodzware parcours in Duitama heeft de Duitser uitgekozen om zijn rentree in het peloton te maken. Altig legt de schuld van de afwezigheid van enkele Duitse renners bij de Belg Walter Go- defroot, ploegleider bij Telekom. „Die heeft daar veel te veel macht", zegt de voormalige grootheid. Net als Duitsland kampen België en Neder land ook met talrijke afmeldingen. In Duita ma komen veel landen slechts met een be perkte ploeg aan de start. De grote hoogte waarop de titelstrijd zich afspeelt en de ge spannen situatie in het land zijn de belang rijkste redenen voor veel renners om niet te starten. De Colombiaan Alvero Mejia heeft zich vrijdag afgemeld voor de wereldtitelstrijd op de weg, aanstaande zondag in Duitama. De renner uit de Motorola-ploeg van Hennie Kuiper heeft nog te veel last van een sleutel- been-blessure. Mejia brak het gewricht tij dens de Ronde van Spanje. De internationale wielrenunie (UCI) heeft een werkgroep in het leven geroepen om de wielrenners te betrekken bij de problematiek rond het verplicht dragen van een helm bij wedstrijden. De discussie hierover laaide op nadat de Italiaan Fabio Casartelli in de Ron de van Frankrijk overleed aan de gevolgen van een valpartij. De werkgroep bestaat uit de Italiaan Marco Bognetti, vertegenwoordiger van de UCI, Ro ger Legeay, ploegleider van de Franse forma tie Gan en Maximilian Sciandri, de vertegen woordiger van de coureurs. Joop Atsma, voorzitter van de KNWU (Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie), is be noemd tot tijdelijk voorzitter van de vrou wencommissie van de UCI (internationale wielrenunie). Hij vervangt de Amerikaanse Elisabeth Wrenn-Ester. Zij functioneerde volgens de UCI niet naar behoren. De internationale wielrenunie (UCI) heeft besloten het Amsterdam RAI Dernycriterium te promoveren naar categorie 1.3. Dit bete kent dat de winnaar van de wedstrijd, vol gend seizoen op 19 mei, vijftig UCI-punten kan bemachtigen. Dit jaar ging de zege naar Jelle Nijdam. New York - De balorigheid in de WK-tweekamp tussen g-l Kasparov en Viswanathan Anand lijkt toe te slaan nu het einj,! zicht is. Ook de zestiende ontmoeting eindigde in een hands! draai in remise. Kasparov leidt de tweekamp nu met 9)u| Maandag heeft hij aan een half punt voldoende om zijn tittif prolongeren. Toch zal Kasparov nog zeker een keer de strijd willen Bij een eindstand van 10-10 delen de spelers namelijk deprjp pot van 1,5 miljoen dollar, bij winst ontvangst de Rus een miljJ dollar en Anand'de rest. Op het bord verscheen, net als in de beginfase van de matct j Scheveninger-variant van het Siciliaans, alleen nu met verwis de kleuren. Het publiek, dat nog steeds vijftien dollar entree® betalen, zal zich bekocht gevoeld hebben, want van echte sl was geen sprake. Vooral het feit dat Anand nauwelijks initiatief toonde was teW stellend. De grootmeester uit India zit er echter helemaal dsj heen sinds duidelijk bleek dat hij kansloos was in de tweekaJ Na de verloren elfde partij heeft Anand eigenlijk geen goede pa) tij meer gespeeld. In de korte persconferentie na afloop van het zestiendei maakte de Indiër een gedeprimeerde indruk. Gevraagd naat| merkwaardige zettenreeks in de partij, zei Anand dat hij g._ wilde zien wat het team van Kasparov op de Scheveninger-l riant had voorbereid. Een keurig antwoord, maar meer voor) hand ligt het dat zijn openingskeuze een vorm van protest was) gen de in zijn ogen gebrekkige organisatie. Terwijl de grootmeesters in het World Trade Center het pob'J bezighielden met demonstratievluggertjes, liep Kasparov ter] den rond. Hij kan zich gaan opmaken voor de grote verzoen® match tussen PCA en de wereldschaakbond FIDE. Als dezes) strijd er tenminste komt, want voor de WK-finale van de F tussen titelverdediger Anatoly Karpov en uitdager Gata Kam is nog geen sponsor gevonden. Zettenverloop: Wit: Gary Kasparov (Rus), Zwart: Viswanathan A (India). 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-£3 d7-d6, 3. d2-d4 c5xd4, 4. P£3xd4 Pg8-f6,5 F c3 a7-a6, 6. Lfl-e2 e7-e6, 7. 0-0 Lf8-e7, 8. a2-a4 Pb8-c6, 9. Lcl-el 10. £2-f4 Dd8-c7, 11. Kgl-hl Tf8-e8, 12. Le2-d3 Pc6-b4, 13. a4-a5 d7, 14. Pd4-£3 Ta8-e8, 15. Le3-b6 Dc7-b8. 16. Lb6-d4 Ld7-c6, lift d2 Pb4xd3, 18. c2xd3 Pf6-d7, 19. Ld4-gl Db8-c7, 20. Pf3-d4: remist'l Rotterdam - Morten Olsen heeft het bestuur van Feyenoord voj dag meegedeeld af te zien van de trainersfunctie bij de Hotli damse club. De Deen gold als een van de belangrijkste kandiè| ten de maandag ontslagen Willem van Hanegem op t sen kreeg vijf weken geleden bij de Duitse club FC Kölnaj| congé. Mannheim - Voor het eerst in de belastingaffaire heeft ten Steffi Graf zelf tekst en uitleg gegeven. Officier van justitie Pel Wechsung in Mannheim heeft de nummer één van de werelddif derdag enkele uren verhoord over haar rol in de miljoenenfra» Graf werd vergezeld door haar advocaat Peter Danckert. Volge Wechsung bestond er na het onderhoud geen reden Graf lan] vast te houden. Onlangs werd bekend dat vader Peter Graf en diens voornii rechterhand Joachim Eckardt jarenlang miljoenen guldens a; inkomsten van de tennisster voor de Duitse belastingdienst't ben verzwegen. Via allerlei moeilijk te achterhalen construct) zouden er miljoenen naar het buitenland zijn weggesluisd, onderzoek heeft nog niet tot een definitieve aanklacht Grafs en Eckardt geleid. Volgens de officier kan dat i enkele weken duren. Londen 6- De Europese voetbalbond UEFA heeft het protest) het Zwitserse nationale elftal tegen de Franse kernproeven in Stille Oceaan vrijdag mild bestraft. De disciplinaire con gaf de Zwitserse voetbalbond slechts een berisping. VoiiJ maand toonden de Zwitserse voetballers in Göteborg voor deij terland tegen Zweden een spandoek waarop zij de Franse pis dent Chirac opriepen de proeven te staken. Na het duel reageerde de UEFA feller. Volgens de bond ko»^ de Zwitsers een boete verwachten. Maar de disciplinaire coie sie oordeelde anders. In de verklaring van vrijdag verklaart d dat het niet de bedoeling is de vrijheid van meningsuiting) spelers aan banden te leggen, maar dat het podium -voor het# van miljoenen televisiekijkers- verkeerd was gekozen. Verder) de commissie dat zij in de toekomst protesten van politieke,# gieuze of racistische aard wel streng zal bestraffen. Londen - Colin Jackson, wereldrecordhouder op 110 meterlï den, neemt volgend jaar niet deel aan door de Britse atletiek!» (BAF) georganiseerde wedstrijden. De atleet voelt zich gekwetst door Peter Radford, de voorzit) van de nationale federatie. Die veroordeelde Jackson omdat hij drie maanden geleden gens een blessure" niet deelnam aan de nationale kampte schappen maar een dag daarna wel startte bij een internatte* wedstrijd in Padova (Ita). „Ik zal nooit meer voor de BAF uitkomen zolang Radford tij zitter is", vertelde Jackson. „Hij heeft mij behandeld als een schooljongen. Hij noemde# een leugenaar en had het lef mij in aanwezigheid van een heleN mensen te beledigen." De atleet zegt niet, zoals Radford beweert, voor het geld in Pa) va te zijn gestart. „Het was voor mij de juiste wedstrijd ondeil juiste omstandigheden. Het beetje respect dat ik misschien v»j Radford had, heb ik verloren." Lake Buena Vista. Walt Disney Classic. Stand na de eerste ronde: 1. Paulson (VSt) 62, 2. Parry (Aus), Fergus (VSt) 64, 4. Heinen, Del- sing, Twai en Lowery (allen VSt) 65. Motzen. Duits Open, mannen, 1,6 miljoen gulden. Stand na de tweede ronde: 1. Clay don (GBr) 127 slagen, 2. Fors- brand (Zwe) 128, 3. Johansson (Zwe) 130, 4. Lindgren (Zwe) 131, 5. Parnevik (Zwe), Mitchell (GBr) 132. Den Haag. Haagse Hockey Dagen, mannen. Groep A: HCKZ - Amsterdam 2-3, Bloemendaal - Teddington (GBr) 2-1. Groep B: Oranje Zwart - HGC 1-1, Rot Weiss (Dui) - HDM 1-3. Basel. WK. Individuele toernooi, mannen, eerste ronde: Scholten (Ned) - Lawson (Fil) 4-3, Van Barneveld (Ned) - Clocos (GBr) 4-1, Timanen (Fin) - Vermaat (Ned) 4-1, Vlaar- dingerbroek (Ned) - Johanssen (Zwe) 4-0. Tweede ronde: O'Shea (GBr) - Scholten 4-1, Cesaro (Mal)- Van Barneveld 4-0, Rice (Dui) - Vlaardingerbroek 4-3. Koppels, eerste ronde: Van Barne- veld/Scholten - Dala^on/Quene (Fra) 4-0, Carter/Silva (VSt) - Vlaardingerbroek/Vermaat 4-3. Tweede ronde: Van Barne- veld/Scholten - Johanssen/Jör- gensen (Den) 4-2. Derde ronde: Clarijs/Raes (Bel) - Van Barne- veld/Scholten 4-0. Vrouwen, eerste ronde: Hoense- nze zaalvoetbalmedewerl F? vooruit en Van der d A® i orv ooi rl o rf t n Vooruir mei. a-u van i3bond Van der Gucht Lje Terneuzen met 9- tgekar. ZAALVOETBAL km Boys/Benny Sport bh /'r van de leiders door mei reren over BVS. Philippine Van onze sportmedewerkei Kloosterzande - Baukje Ljee heeft een punt gezeti ter haar nog prille, maar" vrij succesvolle triatlon, baan. De amper negentii rige triatlete bleef de la twee jaar 'hangen' en besloten om de oversti maken naar het beste oJ deel van de drie die hetl tlon kent, het wielrennej „De prestaties vielen meer tegen. Vorig jaar kon I nog toeschrijven aan het ft ik ging studeren in Tilburg eerste studiejaar dat veff opslokte, mede doordat I kamers kwam te wonen. Dj ten konden niet meer this der tafel worden geschovei 'was naast aanpassing di| i minder trainingstijd bei I baar. Dit jaar viel er echtl I geen progressie meer te bf Iren." „Ik werd dan nog wel tie het Nederlands kampioen maar dat stelde weinig vo| ik straks de overstap naa) nioren moet maken, valt el maal niets meer voor mijl reiken. Ik 'zwabber' danf achteraan en dat geeft weinig voldoening om a door te gaan. Het lopen zwemmen is bij mij gev mager om als triatlete breken." „Het zwemmen ging dan waar wat beter, maar c gressie was te gering oml tellen. Daarnaast zal ill een loopwonder worden! er de lichaamsbouw niq Het enige onderdeel dat j was het fietsen en daar in verder gaan." Doedee gold een aantal ja rug als een talent in het t' Ze begon op 12-jarige L met wat wedstrijdjes inl gionale circuit. Op haar de werd het allemaal wal zer aangepakt. Het zq laar (Ned) - Van der Zande M 4-1, Maytum (Ned) - Hutton (Kj 4-2. Tweede ronde: Hoensel$| Cassidy (NIe) 4-1, Sogard (M| Maytum 4-1. Derde ronde: Hoe selaar - Cartwright (Ber) 4-2. Minsk. Groep 5, EK-kwaliffe onder 21. Wit-Rusland - Tsjechië 0-31» 60. Smiker 0-1, 62. BaraneK1 85. Smiker 0-3. Toeschouw Stand: Noorwegen 9 21 Jyl Tsjechië 9 20 29-9, Nederland5 19-8, Wit-Rusland 8 12 HJ Malta 8 4 3-22, LuxemburgB I 31. Boekelo. Internationale ""KI Stand na dressuur: 1. "uT (VSt) Night Rhytm 41,»| Ehrenbrink (Dui) Connect» 44,00, 3. Boon (GBr) Vital J'-J sion, Hermans (Bel) JësPerIT.j" 5. Todd (NZe) Ethelred thet"» dy 49,00, 6. Lamprecht l»| Flash 50,00, 31. Smeuldeij/^I 58,00, 44. Eddy Stibbe/Fo 1 Wings 60,60, 46. Dui»»" te/Horstlinde's Rotor 61 Ter Huurne/Slate 62,60. Tilburg. Europa Cup voor" kampioenen. Voorronde. Tilburg Trappers (Ned) - Steelers (GBr) 1-4 (0-1 l"1 J Doelpunt Tilburg: Van Scheidsrechter: Benoit (F.- schouwers: 3000. Straffen O 26 minuten. Sheffield: 63M> Olimpia Hertz (Slo) - Tx®1 (Spa) 17-2 (4-1 6-0 7-1). Axel - Terneuzen en B, staan zondag voo| naar leider Zwaluw W SC Gastel uit. In de dl strijd tegen Zierikzee J derby's Breskens-IJzi STEËN-Hoofdplaat tj ZONDAGVOETBi Terneuzen en Goes lijk! tot 'onberekenbare' ploi ontpoppen. Het zijn wiss ge teams met uitschiet! doelsaldi van respectf 11-6 en 10-4 tonen aarT flink wat scorend verml de equipes schuilt. Dj eveneens voor Zwalul (12-3) en SC Gastel (101 zien die cijfers, is alle» lijk. Toch moeten de thij als favoriet voor de zege merkt worden. Beide tot nu toe alle duels, ter wel Goes als Terneu; keer verloor en eenmaJ speelde. HW'24 heeft nkzee een tegenstander! gen duidelijk moet wq de ingeslagen goede wej voortgezet, of dat men' valhg op terecht kwaml "zendijke is een verrq ae vierde klasse H. van trainer Dick de r. zelfs leider na de ruim] §e °P Sluiskil. Een wq zendijke voldoet daarr er aan de verwachtiii Qe Prognoses vooraf wl club steeds als kanshehf oe titel getipt. IJzendijl oag favoriet in de uit] ®gen het sukkelende "Maar in een derby soms wonderlijke zakl meri in Uzendijke voorzichtigheid. «m andere kraker oewacht-Vogelwaarl 1°^ zal diep moten! e aderlatingen diej

de Stem | 1995 | | pagina 12