NU 95 Te optimistisch over de Linie :r jogging- »S Iwa mr naar TAALDE "t)CY m/v Toenemende interesse in industriegrond Hulst DE stem Sanering Oranjebolwerk opnieuw duurder Nagelkerke met Casper kampioen DAG klapper PLAATSELIJK nieuws POLITIE rapport Grondverkoop loopt niet zo voorspoedig als gemeente Hulst vorig jaar dacht LrV Voortgezet onderwijs Hulst in één schoolgebouw is te hoog gegrepen DE STEM ZEELAND C2 Poorten jagen Hulst op kosten EDITIE ZEELAND Milieupark Hulst boert goed Keurmerk Aardappelen uit Zeeland St.-Jansteen Koewacht Inbraak Autobrand Zware schade Diefstal Vernielingen Snelheidscontrole Diefstal uit woning Beenbreuk Steen door ruit Nog geen bouwgrond in Heikant !ER 1995 X 6i| DINSDAG 3 OKTOBER 1995 R Vanonze verslaggever Hulst - Er is een toenemende interesse in bedrijfsgrond in de gemeente Hulst. De ge meente krijgt de laatste tijd meer vragen over vestiging smogelijkheden dan vroeger. Burgemeester en wethouders schrijven dat in hun aanbieding sbrief bij de begroting. Vorig «ar al sprak het college voor zichtig de hoop uit dat de nieuwe ontsluitingswerg een positieve impuls zou geven aan de stagne rende ontwikkelingen op het be- drijfterrein Hogeweg. De toenemende belangstelling heeft nu geresulteerd in een aan tal concrete verkopen. Namelijk aan garage Casteels, de tranport- bedrijven Van der Berg en Ver- braeken en de nieuwe vestiging van Rahe. Eerder al bereikte de gemeente overeenstemming over de verhuizing van het bedrijf Dacotherm van Heikant naar de Hogeweg. Dit bedrijf is nu volop aan het bouwen. Daarnaast heeft de gemeente ook nog drie kavels in optie uitgege ven aan belangstellende bedrij ven. „Misschien niet veel, maar als er maar één van die opties wordt omgezet in een koopcon tract is dat de moeite waard," zegt wethouder G. van de Voor de. Volgens hem heeft de toene mende interesse inderdaad te maken met de aanleg van de nieuwe ontsluitingsweg. De plannen voor een niéuw be drijventerrein aan de Wittebrug- straat blijven voorlopig nog even in de kast liggen. Dit gebied is vooral bestemd voor kleinere be drijven en bedrijven die belang hebben bij een zogenaamde zichtlocatie. Een door de stedebouwkundige opgestelde ontwikkelingsvisie met verkavelingsvoorstel is in concept gereed. Dit stuk moet als basis gaan dienen bij de onder handelingen met het bedrijfsle ven over eventuele vestiging smogelijkheden. Het zal, aldus B en W, ook de on derbouwing leveren voor het uit eindelijk op te stellen bestem mingsplan. Er hebben al bedrijven belang stelling getoond, maar die plan nen zijn volgens het college nog niet concreet genoeg om nu in al- lerlijl het bestemmingsplan te gaan ontwikkelen. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst is te optimistisch geweest over verkoop van bouwgrond in het woongebiedje de Linie in Hulst. Eind vorig jaar dacht de gemeente nog dat de grond daar in een mum van tijd uitverkocht zou zijn, maar dat blijkt zeker niet het geval. rood, of -groen. Vismarkt |rg Burchtstraat Garenmarkt ken W.C. Serlippens (zen Noordstraat hen fpen (4x) in ■laas Door de grote belangstelling voor het plan de Linie voorspelden B en W dat de wijk in de loop van dit jaar zo goed als vol zou zijn gebouwd. Inmiddels heeft die aanvankelijke 'hausse' op de grond in de Linie zich gestabili seerd en is er nu volgens de ge meente sprake van een 'normale' belangstelling. „Als de huidige tendens zich voortzet," schrijven B en W in hun aanbiedingsbrief bij de be- .groting, „zal er ook volgend jaar bouwgrond in deze woon- wijk beschikbaar zijn." Op dit j moment zijn er in het plan de Li- nie nog 41 kavels te koop, zo blijkt uit een staatje van de ge- I meente. Daarbij is geen rekening gehouden met in optie gegeven grond. Voorspoedig De ontwikkelingen op de nieuw- I bouwmarkt verliepen afgelopen I jaren voor de gemeente voorspoe- j. De keerzijde van die medail- I le is dat de voorraad bouwgrond schaars wordt. Daarom vinden B en W het belangrijk dat ze de loop van volgend jaar de voorbe reidingen voor het nieuwe plan Groote Kreek, tussen Hulst en Clinge, kunnen afronden. In die Van onze verslaggever Hulst - Noodzakelijke werk zaamheden aan de Gentsepoort I enBagijnepoort (Graauwsepoort) en de gemeente Hulst vol- I gend jaar meer dan drie ton. Voor de uitvoering van groot on- 'derhoud is voor beide poorten een bedrag van 100.000 gulden uitgetrokken. Het karwei bestaat voornamelijk uit het opnieuw op- voegen van de poorten en het vernieuwen van metselwerk. Aan de muren is in de loop der jaren tl wat vorstschade ontstaan gevolg van de infiltratie van water. Als er water in het metsel werk door dringt en bevriest, dan springen de stenen stuk. Dat wordt volgend jaar gerepareerd. Daarnaast krijgt de opmgeving van de Bagijnepoort nog een op- hiapbeurt. Dit in navolging van de de omgeving van de Graauw- *-en Dubbelepoort. {ADVERTENTIE) Breda (COKB) is een jonge organisatie vod |or diverse fusies. tie afgelopen jaren een sterke groei doorgen Jipvang-aanbod in Breda. I nl.: peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, centri eropvang. Daarnaast is de organisatie actief opV van ruim 1500 kinderen in de leeftijd van 0 lemers in dienst en is daarmee een van de groots' Ma.-vr. 07.00-21.00 08.00-21.00 09.00-21.00 Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDE ZOUTOtJK 2-4, 4561 HP HULST Woon 01140-1205B, telefax 01140-10856 Üe Louwersdonk is een voorziening voor kinderei 128 kindplaatsen. epen, namelijk een verticale groep en een |om te solliciteren naar de functie van iximaal 6 uur per week, verdeeld over twee u uitgebreid worden tot een maximum van 20 ure ■é.a. afhankelijk van de groei van deze BSO-gt^l rk te doen ten behoeve van kinderopvangvoorz' ïjkheid voor de begeleiding van het kind en ïeft en voor de begeleiding bij de ontwikkelingva g op de opvattingen en zorgen van de ouders, e.& ;vende vakinzicht, ng van de COKB. W-AW-KW-LKC); ;n op wisselende tijden te verrichten; n, bij voorkeur in de leeftijd van 4-12 jaar. die affiniteit heeft met buitenschoolse opvang; de organisatie en begeleiding van de groepen; n en onderhouden met kinderen, ouders, stagJU' aanva" n werken binnen de gehele organisatie; s te begeleiden. CAO Welzijn volgens volgnummer 8 bij jid naar maximum schaal 16. verkrijgen bij Hannie Remmerswaal, hoofd 5)420619. riculum vitae, vóór 10 oktober 1995 te richten a- .a.v. H. Remmerswaal, Louwersdonk 54, 4824 "sdactie Terneuzen: Zuidlaridstraat 32, tel. 0115-645769, fax 0115- 645742. Redacteuren: Peter Oggel (editie- jW). Frank van Cooten, Rein van der Helm, Ton Koomen ftport), Harold de Puysseleijr, bigène Verstraeten. «°m: Klokstraat 1, tel. 0113- <7™0, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincie- verslaggever). Rulst: Steenstraat 14, tel. 0114- j 0' fax 0114-372771. fk o euren; Frank Deij (plv. ed. dief), Gerlach Hochstenbach. Advertentie-exploitatie Ue Stem en ZVK e'neuzen: Zuidlandstraat 32, 'el 0115-645740, fax 0115-645741 ertegenwoordigers: S'n B°ei'e' Privé0115" M976, Sylvia Broekhoven, privé 0115-452732, Hans Dimmers, Wye 0115-562354 Ruist; Steenstraat 14, tel- 0114-372770. c^Senwoordigers: JVWn den Brande, privé 14-314570, Marjan Verstraeten Pnve 0114-316755. "Koopleider: Harrie "'"urmans, privé 076-5020894 wijk kunnen dan in ieder geval in 1997 de eerste woningen worden gebouwd. De noodzaak voor snelle realisering geldt volgens het college temeer, omdat dit plan mogelijkheden biedt voor alle categorieën van woning bouw. Dit in tegenstelling tot bij voorbeeld de Linie, waar alleen vrijstaande woningen en bunga lows gebouwd mogen worden. Volgens B en W kan het ontwerp- bestemmingsplan voor het nieu we woongebied binnenkort wor den gepresenteerd. Inmiddels is de gemeente ook gestart met de onderhandelingen voor het ver werven van de benodigde grond. Eerder besloot de gemeenteraad voor dat doel al 10 hectare aan te kopen. Gelet op de belangstelling bouwgrond in de binnenstad hebben B en W ook hoge ver wachtingen van de mogelijkhe den die de grond van de zusters Franciscanessen en constructie bedrijf Lamp aan de Tuin straat/Paardenmarkt biedt. Van af begin volgend jaar denkt de gemeente te kunnen beschikken over de grond van het construc tiebedrijf. Aldi Verder zijn er dan nog bouwmo gelijkheden op locaties die in handen zijn van projectontwik kelaars, zoals het terrein van het ziekenhuis en de wellicht in de loop van volgend jaar beschik baar komende locaties aan de Emmalaan en op het Milock- complex. In samenwerking met een projectonwikkelaar wordt gewerkt aan een goede invulling van dit terrein, waar in ieder ge val een nieuwe Aldi-supermarkt is ingetekend. Daartegen loopt nog een beroep dat is ingesteld door Vendex, eigenaar van de na burige Basismarkt en Edah. Het is de bedoeling het Oranjebolwerk in zijn oorspronkelijke vorm terug te brengen, met behoud van parkeermogelijkheden. foto wim kooyman Van onze verslaggever Hulst - De sanering van het Oranjebol werk in Hulst, die voor volgend jaar op het programma van uitvoering staat, gaat twintig miljoen gulden kosten. Dat is ruim drie miljoen gulden meer dan in de vorige gemeentebegroting was geraamd. Het college van burgemeester en wethouders (B en W) schrijft in de aanbiedingsbrief bij de gemeentebegroting voor 1996 dat sanering van het Oranjebolwerk in 1995 niet haalbaar was. Wegens een tekort aan financiën heeft de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer besloten dat de aanpak van de vervuiling niet ten laste mocht komen van het budget 1995. „Niettemin gaat de voorbereiding van de sanering gewoon door," aldus het college. De schoonmaak van het bolwerk is al een paar keer uitgesteld. B en W gaan er nu vanuit dat die nu in 1996 plaats kan vinden. Het sane ringsplan is klaar en momenteel is de provin cie bezig met het opstellen van het sanerings bestek, de manier waarop de vervuiling wordt bestreden. Het karwei kost ruim drie miljoen gulden meer omdat de stortkosten op de re gionale stortplaats zijn gestegen. De bijdrage van de gemeente in de sanerings- kosten bedraagt anderhalf miljoen gulden. Dat is vier ton meer dan het bedrag waar vó rig jaar nog van uit werd gegaan. Dat geld willen B en W putten uit de algemene reserve van de gemeente, die daarmee een gevoelige aderlating ondergaat. Het terrein aan het Oranjebolwerk is tijdens het bestaan van de gasfabriek, van 1906 tot begin jaren vijftig, verontreinigd met ammo niak, teerprodukten, benzeen, xyleen, zwavel waterstof en cyaanwaterstof. Behalve op het bolwerk is ook vervuiling aan getroffen in de binnenvest en op het terrein van de voormalige slachterij Picavet, dat is ontstaan na het dempen van een deel van de vest. De sanering bestaat uit het afgraven van 13.600 kubieke meter grond van het Oranje bolwerk en 12.500 kubieke meter grond van het terrein van de voormalige slachterij. Uit de binnenvest moet ook nog eens meer dan 11.000 kubieke meter slib worden gebaggerd. Verder moet het grondwater in zes jaar tijd worden gezuiverd van voornamelijk cyanide. Na de schoonmaakbeurt is voor de gemeente Hulst de weg vrij om het plan Havenfort hele maal af te ronden. Het is de bedoeling het Oranjebolwerk in zijn oorspronkelijke vorm terug te brengen, met behoud van parkeermo gelijkheden. Ook wil de gemeente het destijds gedempte deel van de binnenvest weer uitgra ven, zodat ook de oude vestinggracht zo veel mogelijk in zijn oorspronkelijke toestand wordt terug gebracht. Van onze verslagggever Hulst - Het zit er niet in dat het voortgezet onderwijs in Hulst kan worden onderge bracht in één schoolgebouw. Burgemeester en wethouders van Hulst komen tot die con clusie op grond van informa tie die ze nu hebben. Volgens het college zal er bin nenkort meer duidelijkheid zijn over de verdere stappen om te komen tot een goede huisves ting voor het voortgezet onder wijs. Na de fusie van Jansenius, Rietvliet en Ravelijn tot Rey- naertcollege is deze nieuwe scholengemeenschap nog ver spreid over drie locaties. Volgens B en W zal het streven om te komen tot een uni-locatie 'te hoog gegrepen' zijn. Dit vooral vanwege de hoge kosten. „In de huidige opzet wordt er dan ook voorlopig vanuit ge gaan om te komen tot een scho lengemeenschap verspreid over twee locaties." De gemeente, zo blijkt uit uit de meerjarenraming tot en met 1999, houdt er rekening mee dat zo'n huisvesting op twee lo caties toch altijd nog een inves tering van ongeveer vijftien miljoen gulden zal vergen. Uitgesmeerd over vijftig jaar is dat een jaarlijkse last van bijna 1,4 miljoen gulden. Deze moet gedekt worden uit de overheve ling van middelen door het Rijk naar de algemene uitkering gemeentefonds. Van onze verslaggever Hulst - Het milieupark aan de Absdaalseweg in Hulst voorziet duide lijk in een behoefte. Die conclusie trekken burgemeester en wethou ders van Hulst, nu het milieupark ruim een half jaar draait. Dagelijks, aldus B en W, brengen tientallen burgers een bezoek aan het kringloopstation. Behalve het aangevoerde 'grof vuil' en 'bouw en sloopafval' worden alle aangeboden afvalstoffen hergebruikt. Op grond van de nu opgedane ervaringen is de voorzichtige raming dat jaarlijks tussen de 1000 en 1500 ton afval op het milieupark zal worden aangeboden. Een nog te verrichten evaluatie van de exploitai- tie van het milieupark zal mogelijk aanleiding zijn kostenberekenin gen en tarieven bij te stellen. (ADVERTENTIE) °P®ningstijden: la «mvr. 8.30- 17.00 uur Van onze correspondent Clinge - Eric Nagelkerke is met zijn hond Casper club kampioen geworden van de politiehonden vereniging 't Saeftinghe. De combinatie scoorde 422 punten op een maximum te behalen van 435. De wedstrijden werden afgelo pen zondag gehouden op het ter rein aan de Bisschoppendreef te Clinge. Van de zijde van het pu bliek bestond hiervoor een goede belangsttelling. Met name het in het middagprogramma door de deelnemende combinaties altijd spectaculaire 'stelwerk' oogstte veel bijval. Bij dit onderdeel moet de hond een vluchtende 'dief' achterhalen en tot stilstand brengen.Daarvoor waren in de morgenuren de onderdelen Ap pel-. spring-, zoek- en revieroefe- ningen aan de orde geweest. De verdere uitslag was als volgt: 2. Serge van Boven met de hond Rak ker, 411 punten, 3. Joop Verduijn, met Niels, 408 punten, 4. Camiel Vael, met Tan ja, 405 punten, (hij won de wisselbeker voor de beste steller), 5. Rudie Pardon, met Clip, 494 punten, 6. Peter de Bakker, met Robbie, 383 punten, 7. Johan Hoef nagels met de hond Racky, 377 pun ten. Kampioen Casper grijpt de pakwerker nadat deze zijn baasje Eric Nagelkerke had aangevallen, foto wim kooyman Uiterlijk zegt vaak niet veel over inhoud. Bij aardappelen ligt dat anders. Rimpels, pitten of verkleuringen hebben al snel smaakverlies tot gevolg. Om over uitlopers maar te zwijgen. Nu zijn er aardappelen van superieure kwaliteit. Karakteristiek van smaak dankzij de gulle Zeeuwse aarde. Milieuvriendelijke teelt en buitengewone aandacht bij oogst en behandeling zorgen er voor dat de mooiste aardappelen ook de lekkerste zijn. Vraag er naar bij uw groentespeciaalzaak! U herkent ze aan het Zeeuws Keurmerk op de jute verpakking. *4* Ke«% 'fV"-odukt uV-'®' De Stichting KCM is een onafhankelijk organisatie. Het Zeeuws Keurmerk kent zij toe aan land- en tuinbouwprodukten die -van ploeg tot kassa- voldoen aan de hoogste kwaliteits- en milieunormen. Het Zeeuws Keurmerk is een garantie voor kwaliteit uit Zeeland. Informatie 01100 - 47700 THEATER MIDDELBURG Who's afraid of Virginia Wolf - door Westvlaams Theaterkollektief Malpertuis - Stadschouwburg Mo lenwater 9920.00 uur 30) DIVERSEN HULST Najaarskermis - Grote Markt (za t/m di) Bieden - KBO - De Lieve -13.30 uur Stijldansen - KBO - De Lieve - 19.30 uur Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur MIDDELBURG Monumentenwandeling - o.l.v. VW-gids - VW-Kantoor Markt - 13.30 uur - 6,50 (do t/m wo - niet op zo) SINT NIKLAAS Vredesweek - activiteiten met o.a. hete luchtballons - centrum (zo tot 7 okt) KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café De Reizende Man -19.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St. Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur DE KLINGE Schieting voor bejaarden - 't Sleepbootje -13.30 uur CLINGE Volksdansen, zang, biljarten - Malpertuus (KBO) -13.30 uur Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - Café Rue du Nord -13.30 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -14.00 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur Schieting - St.-Sebastiaan - 13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur TERNEUZEN Tentoonstelling - mevrouw De Wit-Rammeloo - fysiotherapie Oos telijk Bolwerk (t/m 18 okt) Dansen - De Veste flat B - Stichting Welzijn Ouderen -19.00 uur Contactavond Ypsilon - ver pleegtehuis Ter Schorre -19.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Judge Dredd HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Waterworld 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Under Siege 2 20.00 uur While you were Sleeping 20.00 uur Judge Dredd VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Waterworld 20.00 uur Braveheart 20.00 uur While you were sleeping 20.00 uur Just Dredd BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Congo 20.00 uur The Bridges of Madison County 20.00 uur French Kiss KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Bridges of Madison Coun ty 20.00 uur Under Siege 2 20.00 uur Dolores Claiborne 20.00 uur French Kiss OPLEIDING MUZIEK - De fanfare St.-Jan begint met een eigen opleiding muzikale vor ming voor jongeren van 8 tot 15 jaar en verder voor belang stellenden vanaf 15 jaar. De lessen worden gegeven door di rigent, muziekpedagoog, Leo Verstiggel in het repetitielo kaal, voormalige Rabobank hoek Wilhelminastraat/Burg. IJsebaertstraat op dinsdag avond. De lessen voor de jon geren beginnen om 17.30 uur, terwijl de tweede groep om 18.30 uur verwacht wordt. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor deze opleiding. Belang stellenden zijn vanavond wel kom. HENGELEN - Leden van de hengelsportvereniging Koe wacht visten afgelopen zondag een wedstrijd in matchhenge- len. Gevist werd op het water van de Konijneputten te Koewacht. De vangsten in deze laatste voor het clubkampioenschap meetellende wedstrijd waren matig. Winnaar werd Theo Vonck met 4680 gram aan gevangen vis, 2. Erick Raes, 2880, 3. Willy Saey, 2270, 4. George van de Voorde, 1880, 5. Willy van Bambost met 1050 gram. Eindstand clubkampioenschap 1995: 1. Willy Saey, 2. Erick Raes, 3. Wilfried Martens. Kloosterzande - Bij een in braak zondag in een winkel aan de Hulsterweg is een aan tal bromfietsonderdelen ont vreemd. De daders kwamen de zaak binnen door een ruit in te slaan. Terneuzen - In de nacht van zondag op maandag is in de Karei Doormanlaan een auto totaal uitgebrand. Onderzoek heeft inmiddels aangetoond dat het voertuig met opzet is aangestoken. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Terneuzen - Bij een aanrijding op de kruising Rooseveltlaan- Sloelaan zondagmiddag zijn twee auto's aan de voorzijde zwaar beschadigd geraakt. Het ongeval gebeurde doordat een 76-jarige automobilist geen voorrang verleende. Terneuzen - Uit een auto in de Reksestraat is gisteren voor twee mille aan geluidsappara tuur gestolen. De wagen, ei gendom van een inwoner van St. Jansteen, stond geparkeerd bij een garage. Bij een inbraak in een frietkraam aan de Axelsestraat werd een hoeveel heid rookartikelen ontvreemd. Hulst - In Hulst zijn gisteren voor honderden guldens ver nielingen aan gemeentelijke ei gendommen aangericht. Bij het postkantoor aan de Minder broederstraat werd een hek vernield. De schade bedraagt ongeveer 300 gulden. Aan de Dubbele Poort werd een stuk muur aangebroken. Herstel wordt geraamd om duizend gulden. In de Kleine Bagij- nestraat en aan de Gentse Poort werd een aantal kleinere vernielingen gepleegd. Ten prooi aan vandalisme viel on der meer een verkeersbord. Af gelopen weekeinde moest ver der ook een vrachtwagen het ontgelden. De laadruimte was opengebroken. De truck stond geparkeerd aan de Zandstraat Hulst - Bij een snelheidscon trole in de Zoetevaart kregen 64 automobilisten een proces verbaal. Ter plaatste geldt een maximumsnelheid van 50 kilo meter, de hoogst gemeten snel heid bedroeg 82 kilometer. Tij dens de controle gisteren tus sen 13.00 en 13.50 uur passeer den 350 auto's. Hulst - Bij een inbraak in een woning aan de Tolweg is voor een fors bedrag aan goederen gestolen. De bewoner mist on der meer een televisie, een vi deorecorder, een stereo-instal latie en een magnetron. Koewacht - Een 17-jarige bromfietser liep bij een eenzij dig ongeval een gebroken rech terbeen op. De jongeman reed over de Matthijsstraat, waar hij in een flauwe bocht ten val kwam. Heikant - Een bewoner van de Wildelandenstraat heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling. In de nacht van zondag op maandag werd er een steen door de voorruit van zijn woning gegooid. Van onze verslaggever Heikant - Er is nog geen zicht op het beschikbaar komen van nieuwe bouwgrond in Heikant. De gemeente Hulst heeft voor een nieuw woongebiedje het gedeelte tussen Ellestraat, Schoolstraat en Vylain- laan op het oog. Het in eigendom verwerven van de grond verloopt echter moeizaam. Burgemeester en wethouders kondigen aan dat ze nogmaals zullen proberen om met de betrokken eigenaren tot over eenstemming te komen. Lukt dit, dan zullen er ook in de loop van 1996 in Heikant weer bouwkavels voor uitgifte beschikbaar zijn.

de Stem | 1995 | | pagina 15