Centrum Oostburg 30-km-zone eraeente Oostburg moet frisse, groene uitstraling krijgen Snel begin bouw 27 aanleunwoningen otheken 'Clubs Groot Terneuzen werken nauw samen' UITSLAGEN STANDEN DUIVEN sport n. Hoe )rochure ie graag die bij u bij u in rootschalige herinrichting heeft vooral gevolgen voor autoverkeer Poppenkastvoorstelling b thema Beestenbende ZEELAND füMoze Bluesband «eh in De Gravin Als grond in gemeente Oostburg schoon blijkt te zijn DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1995 (nze verslaggeefster iburg - Oostburg moet groener jin. Dit is één van de belangrijk- punten uit het voorlopige plan aanpak over de grootschalige jrichting van de Eenhoornstad. aantal raadsleden werd gisteren op de hoogte gebracht van de ambi tieuze plannen van de gemeente. Het planologisch bureau Grontmij pre senteerde tien tekeningen die de hoofd lijnen aangeven van de metamorfose die Oostburg zal ondergaan. Het herinrich tingsplan is onderverdeeld in verschil lende structuren waaronder een groen structuur. Daarin komt duidelijk naar voren dat Oostburg te weinig groen bin nen zijn kern heeft. Huidige zwaarte punten op het gebied van groenvoorzie ning zijn het natuurgebied het Grote Gat en de Tragelvaart. Om de Eenhoornstad een frisse, groene uitstraling te geven én om het wegverkeer af te remmen worden er met name langs de drie grootste inval swegen, Nieuw-, Brede- en Zuidzand- sestraat, boompjes en bosjes aangeplant. Ook kruispunten en grote openbare ruimtes zoals rotondes en pleinen wor den voorzien van extra groen. Naast de maatregel voor meer groen, be vat het herinrichtingsplan ook een func tiestructuur. Twee gebieden krijgen hierbij extra aandacht. Het centrum en de gebieden met bijzondere voorzienin gen zoals ziekenhuis, scholen en politie bureau. Het voorlopige plan van aanpak ligt volgende maand ter inzage op het ge meentehuis. onze verslaggeefster ilburg - De herinrichting van Oostburg heeft grote ge- gen voor de verkeersstructuur en dan met name voor [autoverkeer. Binnen de bebouwde kom geldt er straks jdertig kilometerzone. Nu mag er nog vijftig kilometer •uur worden gereden. de commissie openbare en het planologisch bu il Grontmij. fmaatregelen sluiten aan op verkeersveiligheidsproject jzaam Veilig. Om de snel- jban het autoverkeer af te Een worden de drie belang- t invalswegen van Oost- j (Nieuw-, Zuidzandse- en slestraat) versmald. Deze jjroutes komen dichter bij de Miwing te liggen en ook door lianleggen van groen zal het [top de weg smaller worden. itrgangszone jhet verkeer te laten wennen ide dertig kilometerzone ko- i er bij binnenkomst van ktarg overgangszones waar Éis kilometer per uur gereden Ijworden. |i>ens wethouder C. Bolijn van nte Oostburg spelen de men vooral fietsers en voet- |*ers in de kaart. Er zullen ge- siden voet- en fietspaden ko- i.„Het is duidelijk dat het ge lik van de auto in met name tcentrum zo min mogelijk ge ünieerd wordt. In het kader i de verkeersveiligheid zullen utheidene doorgaande routes h het centrum naar de omlig- We woonwijken afgesloten aldus Bolijn. [het autoverkeer op te vangen en er in het centrum en bij kke punten (in de buurt van (holen, ziekenhuis, politie- en fatoor) nieuwe parkeer- latsen worden gecreeërd. finkelvriendelijk i het aan wethouder Bolijn (t, moet het centrum van Oost- winkelvriendelijker wor- praaam punt hierbij is de Wethouder C. Bolijn-Herz- berger van de gemeente Oost- burg...winkelvriendelijker.... foto archief de stem Burchtstraat. Deze straat, nu nog een belangrijke doorgaande rou te, krijgt éénrichtingsverkeer. Ook wil de gemeente het aantal winkels aan de Burchtstraat uit breiden. Verder wordt het Raad huisplein geheel gerenoveerd en moet het plein dé blikvanger van Oostburg worden. Om de bewoners op de hoogte te stellen van de grootschalige her inrichting houdt de gemeente Oostburg op maandag 9 oktober een eerste voorlichtingsavond. Tekeningen van de herinrichting liggen inmiddels op het gemeen tehuis maar mogen nog niet wor den ingekeken. nderboekenweek Hulst/Hontenisse «onze correspondente Ist/Kloosterzande - De jeugd in Oost-Zeeuws-Vlaanderen «tijdens de boekenweek die duurt van 4 tot 14 oktober te- «ht in de openbare bibliotheken voor verschillende activitei- 3 thema Beestenbende wordt hikt voor twee speciale acti- j" onze correspondent Rtdorpe - Na het optreden '1 Paul Buckley en consor- ®°P vrijdagavond, staat za- 30 september The Bull- ®e Bluesband op het po pi in De Gravin. naam zegt velen waar- pijnlijk niets, maar als de F» Anything valt, zal er hier laar een belletje gaan rinke- De 'Oost-Zeeuws-Vlaamse 10P in Donkere Dagen' Any- heeft de afgelopen jaren al "Jischoots zijn sporen verdiend «popmuziek. Zij stonden in 'oorprogramma van onder «r De Dijk, Clouseau, Tröcke- Kecks en Golden Earring, «ïmer Patrick Sponselee, Jeffrey Bax en gita- /zanger Gino Buysrogge «oen af en toe echter ook wel ,„lraa8 de blues. Om misver- poen te voorkomen, noemden tijdens deze optredens Bulldoze Blues Band. Lek- ,i Vette bluesklassiekers, Ogende rhythm bluesnum- en stampende bluesrock *?°Pbun repertoire. 'Ooels is de BBB eveneens begrip geworden in de en Vlaamse popscene. Ss stonden zij op het po- >jj yan Rock Around The Bn ln ^as van Gent en onder pmj®er Anything stonden zij Sum n ^et westdorpse po- ifct °Ptreden in De Gravin gratism 22,00 UUr' de toeSan§ Van onze verslaggever Oostburg - Gisteren is de sloop begonnen van twee door de gemeente onteigende gara ges aan de Schouwburgstraat in Oostburg. Na de sloop volgt een grondonderzoek. Blijkt de grond schoon dan denkt de Regionale Woningbouwvere niging Zeeuws-Vlaanderen half oktober de bouw van 27 aanleunwoningen te kunnen beginnen. Voor de bouw is ongeveer een jaar uitgetrokken. Eind 1996 kunnen dan - als alles meezit - de eerste bewoners him appartement be trekken. Elk appartement heeft een woonkamer, hal, douche, keuken en twee slaapkamers. De kale huurprijs bedraagt volgens woordvoerder Joossen van de bouwvereniging 688 gulden per maand. Het complex krijgt een verbinding met het vlakbij gele gen verzorgingstehuis De Burght. Desgewenst kunnen de bewoners, die op zich volkomen zelfstandig wonen, van de dienst van het te huis gebruik maken. Met de bouw gaat een langgekoesterde wens van zowel gemeente Oostburg als woningbouwvereniging in ver vulling. De plannen voor de bouw van aanleunwoningen dateren al van jaren her, maar een tegen stribbelende eigenaar van twee vroegere garages op de benodigde grond gooide geruime tijd roet in het eten. Pas na een langdurige onteigeningsprocedure kunnen de werkzaamheden nu eindelijk be ginnen. „Een pak van ons hart," aldus wethouder C. Bolijn-Hertz- berger. „Er is heel veel belang stelling voor deze woningen," zegt Joossen. „Er wordt echt naar uitgezien, zoals door een me vrouw die afgelopen jaren bijna wekelijks vroeg hoever het met de plannen stond." Gegadigden voor deze woningen konden zich aan melden bij De Burght. Ook de wo ningbouwvereniging heeft een aantal kandidaten. Een commis sie gaat zich straks buigen over wie in aanmerking komt. Leeftijd (ondergrens 65 jaar) en datum van inschrijving spelen hierbij een rol. „En die mensen komen prachtig te wonen", zegt Joossen. „Midden in het centrum van Oostburg, vlakbij het verzor gingstehuis en allerlei andere voorzieningen. Het is eigenlijk een ideale plek voor dit soort wo ningen." 'Aan de Schouwburgstraat in Oostburg is gisteren begonnen met de sloop van twee garages om plaats te maken voor de bouw van 27 aanleunwoningen. foto camile schelstraete viteiten. Marina Stockman geeft in alle drie de bibliotheken (Hulst, Kloosterzande en Vogel waarde) een poppenkastvoor stelling voor de jeugd vanaf vier jaar. Zij maakte een eigen verhaal van het sprookje de Gelaarsde Kat. De gratis toegangskaarten kun nen afgehaald worden in de bi bliotheek, zolang de voorraad strekt. De voorstellingen zijn op woens dag 4 oktober van 13.30 tot 14.30 in de bibliotheek van Hulst en om 15.00 uur in Vogelwaarde. De jeugd van Kloosterzande kan deze voorstelling op woensdag 11 oktober om 14.00 uur zien. De knutselmiddag Beestenmid dag vindt eveneens in alle drie de leeszalen plaats. In Kloosterzande worden op 4 oktober allerlei dieren geverfd en van papier in elkaar geknutseld. In Vogelwaarde en in Hulst op woensdag 11 oktober en in de Reynaertstad komt ook de die renarts op bezoek en draait men een videofilm. De Beestenmiddag in Vogel waarde duurt van 14.00 tot 16.00 uur en deze in Klooster zande en Hulst van 13.30 tot 16.00 uur. Diet Huber ontvangt in de Huls ter bibliotheek leerlingen van de groepen 7 en 8 van alle basis scholen in de gemeente Hulst op 5 oktober en een dag dezelfde leeftijdsgroepen in de leeszalen van de twee andere gemeenten. Woensdag 27 oktober brengen de leerlingen van de basisscholen Kloosterzande een bezoek aan de bibliotheek en daar is vanaf 4 oktober een tentoonstelling van zelfgemaakte foto's van dieren. In Vogelwaarde exposeert M. Pauwels exemplaren uit haar collectie Clowntjes. Zeeuws-Vlaamse tenniskampioenschappen voor bedrijven dit weekeinde op park Animo Door Henk van de Voorde Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse tennis kampioenschappen voor bedrijven bele ven dit jaar hun tweede editie. Locatie is opnieuw het park van de Terneuzense tennisclub Animo. De kampioenschappen worden zowel door Kiwanis Axel Zeeuws-Vlaanderen als door Animo zelf georganiseerd. Wat dat betreft zit Bram Stoffels dicht bij het vuur. Hij is voor zitter van Animo en zit in de tenniseommissie van Kiwanis. Bovendien wordt de zakenman over enkele weken de nieuwe voorzitter van Kiwanis. „Daar moeten nou eenmaal gekken voor zijn," lacht Stoffels. Tennisrolstoelen De Terneuzenaar legt uit dat mede door het eerste bedrijven-tennistoernooi er twee ten nisrolstoelen konden worden aangeschaft. Zaterdag om 15.00 uur vindt op het terrein van Animo de officiële overhandiging plaats van de rolstoelen door Bram Stoffels aan ge handicapten van de Snelle Wieltjes. „Aan sluitend volgt er een demonstratie van de olympisch en wereldkampioen rolstoeltennis Monique Kalkman. Animo staat open voor rolstoeltennis. Wij hebben er ook geschikte banen voor. Tennisleraar Fred Elliott zal 1 es geven aan rolstoeltennissers. Wel is er nog veel drempelvrees, maar we hopen dat de ge handicapten in Zeeuws-Vlaanderen deze zul len overwinnen." Het ledental van Animo is gegroeid tot onge veer 720, het betrekkelijk nieuwe Vliegende Hollander toernooi blijkt aan te slaan en het zelfde geldt voor de K3 en K5-jeugdtoer- nooien van Animo. De kampioenschappen van het eerste en tweede mannenteam zorg den eveneens voor een positieve impuls. Voorts beschikt men in Terneuzen over ta lentvolle jeugd. De tijd dat Animo tegen ver goeding spelers van buitenaf aantrekt heeft Bram Stoffels zit als voorzitter van Ani mo en de tenniseommissie van Kiwanis dicht bij het vuur, foto archief de stem de club voorgoed achter zich gelaten. „Als spelers van buitenaf graag voor Animo willen spelen zijn ze welkom, maar we gaan niet de boer op. Onze twee hoogste teams gaan met dezelfde spelers verder. Daarnaast zijn we bezig met een eerste mixed-team van redelijk niveau. Enkele dames hebben al laten weten dat ze daarom graag bij Animo komen spe len." Samenwerking Stoffels is inmiddels alweer een slordige vier jaar voorzitter van Animo. „Ik ben blij dat het zo goed gaat. Vroeger stond Animo weieens in een minder goed daglicht omdat de club soms geassocieerd werd met 'ballotage' en 'leden stop'. Ik was half veertig toen ik voor mijn plezier wat ging tennissen. Toen werd ik ge vraagd om in het bestuur de p.r. te beharti gen. Vervolgens werd ik voorzitter." „Belangrijk is dat de tennisclubs in Groot Terneuzen elkaar gevonden hebben. De ten nisverenigingen Animo, Sluiskil, Hoek en Zaamslag werken Hauw samen. Ook Biervliet hebben we benaderd, maar daar hebben we geen reactie van ontvangen. Genoemde ten nisclubs doen een hoop dingen samen. Denk hierbij aan het inkoopbeleid (zoals het geza menlijk kopen van gravel en tennisballen), cursussen, uitwisselingen en toernooien. Ook de jeugd van deze clubs laten we samen trai nen. Dat ik zelf pas laat met tennis in aanra king kwam heeft ook z'n voordelen. Je komt eens met andere ideeën. Wie weet komt er nog eens een 'Groot Zeeuws-Vlaanderen'. Je kan tenslotte allemaal van elkaar leren." Abab De Zeeuws-Vlaamse tenniskampioenschap-' pen voor bedrijven beginnen zaterdagmorgen om kwart over tien. De finales zijn zondagmiddag om drie uur. Wedstrijdleider is Hans van den Akker. Er worden alleen dubbels en mixen gespeeld. Een partij bestaat uit twee setjes van twintig minuten. De 24 deelnemende bedrijven zijn onderver deeld in zes poules van vier. Daarna volgt een schifting naar de afvalsche- ma's A, B en C. Titelverdediger is Abab. De opbrengst van het bedrijven-toernooi is op nieuw bestemd voor een goed doel. SCHIETINGEN Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 46 schutters. Hoge vogel: H. Hey- ens, eerste zijvogel: Th. van Dries- sen, tweede zijvogel: P. Strobbe, grootste aantal (5): J. Cocqheyt. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 37 schutters. Beide hoge vogels: E. van Pottelberg, eerste zijvogel: J. Suy, tweede zijvogel: R. D'Hondt, grootste aantal (4): Inghels. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, twaalf schutters. Hoge vogel: P. van Waesbergen, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (6): mevrouw Van Meelen. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 37 schutters, koningsschieting. Koning: R. Schalkens, eerste mi nister: J. Suy, tweede minister: J. van Darome. Terneuzen - De Westerschelde, 47 schutters. Eerste hoge vogel: J. Beelaert, tweede hoge en tweede zijvogel: J. Bruggeman, eerste zij vogel: R. Jonkheym, derde zijvo gel: R. Verdonk, vierde zijvogel: J. Verberkmoes. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 21 schutters. Hoge vogel: G. Ste vens, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (5): J. Cocqheyt. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, 108 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: J. Bruggeman, tweede hoge vogel: R. Sonville, derde hoge vo gel: P. Geernaert, eerste zijvogel: E. Waelput, tweede zijvogel: R. Apers, derde zijvogel: R. van Ha ver, vierde zijvogel: A. de la Ruel- le. Wip 2: eerste hoge vogel: E. In ghels, tweede hoge vogel: Ch. de Meurichy, derde zijvogel: T. Nijs- kens, eerste zijvogel: L. Simon, tweede zij vogel: E. Uytendaele, derde zijvogel: J. Verstraeten, vierde zijvogel: G. Cocqheyt. Ossenisse - Camping Mussennist, 21 schutters. Hoge vogel: B. Pies- sens, eerste zijvogel: P. Waumans, tweede zijvogel: B. Maas, grootste aantal (4): S. Maas. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 21 schutters. Hoge vogel: P. Logg- he, beide zij vogels: D. Audenaera, grootste aantal (6): R. Simons. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 27 schutters. Hoge vogel: Th. de Kort, beide zijvogels: G. Piessens, grootste aantal (5): B. Verheer. Hulst - Zaal De Kroon, achttien schutters. Hoge vogel: J. van Kerkhoven, eerste zijvogel: R. de Caluwé, tweede zijvogel: R. de Guytenaer, grootste aantal (5): J. Serie. Graauw - De Friezen, 76 schut ters. Wip 1: Eerste hoge vogel: J. van Hove, tweede hoge vogel: F. Present, eerste zijvogel: H. Merkx, tweede zijvogel: A. Biddelo, derde zijvogel: A. Sorber, vierde zijvo gel: J. Peters. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Pelgrims, tweede hoge vogel: J. Ongenae, eerste zijvogel: A. Winnewitse, tweede zijvogel: J. D'Haens, derde zijvogel: R. Vla ming, vierde zijvogel: P. Tieleman. Kloosterzande - Bamistent, 48 schutters. Wip 1: hoge vogel: R. Jonkmheym, eerste zijvogel: M. Bisschop, tweede zij vogel: E. Cor- nelissen. Wip 2: hoge vogel: P. Bo- gaert, eerste zijvogel: A. de Waal, tweede zij vogel: P. Vercauteren, grootste aantal (4): P. Rottier. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 21 schutters. Hoge vogel: A. de Wasl, beide zijvogels: G. Piessens, grootste aantal (8): P. Rottier. Westdorpe - St.-Sebastiaan, 58 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: J. Weemaes, tweede hoge en eerste zij vogel: E. Inghels, tweede en vierde zij vogel: A. Hoogstrate, derde zijvogel: A. Bonne. Wip 2: eerste hoge vogel: A. de Rijcke, tweede hoge vogel: K. van Waes, eerste zijvogel: G. van Haelst, tweede zijvogel: M. Bruggeman, derde zijvogel: F. Bruggeman, vierde zijvogel: P. Geernaert. DARTEN Hulst - Zaal De Kroon, vijftien personen: 1. W. Lievens, 2. S. Bokkum, 3. J. Meerschaert. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, twintig personen. Man nen: 1. M. Wilcox, 2. J. van Roe yen, 3. F. Peyl. Vrouwen: 1. L. D'Hooghe, 2. G. D'Hooghe, 3. M. Wolcox. SJOELEN Sas van Gent - Zaal St.-Albert, acht personen: 1. mevrouw Bel- viso, 2. mevrouw Nuyts, 3. me vrouw Van Hoek. Kloosterzande - Zaal De Kas tanje, twintig personen. Bieden: 1. mevrouw Tilleman, 2. R. van Troost, 3. R. Tilleman. Jokeren: 1. mevrouw De Niis, 2. mevrouw De Waal-de Waal, 3. mevrouw Drubbel. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, dertig personen. Bieden: 1. P. Haulez, 2. G. de Rijk, 3. T. Bleyenberg. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. mevrouw Boerjan, 3. J. Bertram. Hengstdijk - Camping De Vogel, 39 personen. Bieden: 1. J. Her mes, 2. A. Jansen, 3. F. Hakking. Jokeren: 1. mevrouw Buys, 2. F. Geluk, 3. mevrouw Koole. Axel - Zaal Boemerang, 37 per sonen. Bieden: 1. mevrouw Rie- mens, 2. J. Tieleman, 3. F. Rie- mens. Jokeren: 1. B. de Feyter, 2. T. Ambrosini, 3. H. Weststra te. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, 30 personen. Bieden: 1. P. Ivens, 2. mevrowu Lucasse, 3. T. Ke gels. Jokeren: 1. mevrouw Tiele man, 2. mevrouw Driessen, 3. mevrouw Van Poorten. Nieuw-Namen - Zaal St.-Ceci- lia, 33 personen. Bieden: 1. R. Tilleman, 2. R. Verbrugge, 3. E. Rietjes. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. mevrouw De Bruyn, 3. J. de Koning. Kloosterzande - Zaal De Kas tanje, 67 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. Th. de Vet, 3. R. Verschuren. Jokeren: 1. me vrouw Jonkheym, 2. mevrouw Verschuren, 3. R. Roctus. Sluiskil - Zaal Atlanta, 56 perso nen. Bieden: 1. mevrowu Ver- helst, 2. mevrouw Reyers, 3. me vrouw Poppe. Jokeren: 1. me vrouw Patijn, 2. mevrouw De Ruyter, 3. mevrouw Dieleman. Hengstdijk - Camping De Vogel, 54 personen. Bieden: 1. mevrouw Lucasse, 2. mevrouw Long, 3. J. van Eerdenburg. Jokeren: 1. P. van Oosterwijk, 2. mevrouw Sponselee, 3. mevrouw Buys. Aardenburg - Dorpshuis, 52 per sonen. Bieden: 1. K. Hubrechts, 2. C. Salet, 3. A. Roets. Jokeren: 1. L. van Steenbergen, 2. S. Eversdijk, 3. C. Reinhout. Lamswaarde - Zaal De Lams oren, 52 personen. Bieden: 1. G. Ferket, 2. P. Pauwels, 3. me vrouw Van Dorselaer. Jokeren: 1. mevrouw Van de Wege, 2.1. de Ruyter, 3. A. Dieleman. Hengstdijk - Camping De Vogel, 42 personen. Bieden: 1. P. Sa- man, 2. J. Hermes, 3. J. Bogaert. Jokeren: 1. mevrouw Inghels, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Van de Ende. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 58 personen. Jokeren: 1. me vrouw Hangland, 2. mevrouw Ambrosini, 3. A. Broekhoven. Bieden: 1. I. de Deyn, 2. me vrouw Verhelst, 3. P. van de Branden. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, vierde wedstrijd competitie. Groep A: 1. Lichteveld-Pieters, 2. Lichteveld-Ramondt, 3. Don- dorff-Van Leeuwen. Groep B: 1. Zorge-Blankers, 2. Bukkens- Jasperse, 3. Mattens-De Jonge. Groep C: 1. De Ruysscher-Veld horst, 2. Mackay-Folmer, 3. Vos- Hamelink. Axel - Bridgeclub Axel, tweede wedstrijd najaarscompetitie. A- lijn: 1. Kock-Pel, 2. Groene- woud-Scheele, 3. Vermunt-De Wever. B-lijn: 1. Hoek-Van der Heyden, 2. Pel-Meijer, 3. Schel- leman-IJsebaert en Keeman- Knöpker. C-lijn: 1. De Poot- er/Van Asperen, 2. Scheele-De Block, 3. Naeye-De Zeeuw. D- lijn: 1. Geilleit-Van der Meijden, 2. Sijnesaal-Kalfsvel, 3. Van der W agt- Juf f ermans Hulst - Bridgeclub Hulst, vijfde wedstrijd competitie. Groep A: 1. Baggen-Mast, 2. Bruijns-Van Wijnsberghe, 3. Biesbroeck-Hol- la. Groep B: 1. echtpaar Aarts, 2. Romson-De Nijs, 3. De Waele- Stam. Groep C: 1. Van Dieren- donck-Simpelaer, 2. Stallaert- Van Cauteren, 3. Voet-Smulders. Groep D: 1. Seton-Van Barne- veld, 2. Neven-B urm, 3. Adriaanse-Kint. Groep E: 1. Simpelaer-Schouwenaar, 2. Van de Wielen-Sanders, 3. Merison- De Leeuw. Bourges Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen hield met een deelname van 532 jonge duiven een wedvlucht vanuit Bourges. Winnaar werd een duif van P. de Bakker uit Axel met een smelheid van 1134,83 meter per minuut. 2. J. en R. Dane, Sluiskil, 3. Comb. Visser/Lensen, Axel, 4 en 5. E. en L. Breepoel, Hoek, 6. P. Pladdet, Hoek, 7. A. Wauters, Boschkapelle, 8. G. Snelders, Sas van Gent, 9. J. en W. van Belle, Hengstdijk, 10. J. Ver- Elanke, Terneuzen. amenspel Hulst/St.-Jansteen, 186 jonge duiven, 1158,16mpm: 1. J. Verheyden, St.-Jansteen, 2, 6 en 7. E. Strobbe, 3. J. de Cock, beiden Hulst, 4 en 10. E. van Deursen, St.-Jansteen, 5. Ch. de Beule, Heikant, 8 en 9. Antoine Thijs, St.-Jansteen. Inkorfcentrum Oostburg, 143 jonge duiven, llll,93mpm: 1. A. de Wever en dochter, 2. E. Rijkaert, 3, 4 en 6. R. van Hee, 5 en 8. W. Prenen, 7. J. Boerman, 9. J. Dierkx, 10. D. de Poorter en zoon. Sluiskilse Reisduif, 59 jonge duiven, 1131,40mpm: 1, 2, 4, 6 en 7. J. en R. Dane, 3, 8 en 9. A. Bouchaut en zoon, 5. J. van de Graaf, 10. J. du Puy. Nieuw Leven Koewacht, 74 jon ge duiven, 1131,37mpm: 1, 3 en 4. Rob. van Da mme, 2, 7 en 10. H. van Dijk, 5 en 9. Th. de Block, 6. L. de Feijter, 8. G. Schalkens. Herleving Kloosterzande, 139 jonge duiven, 1108,80mpm: 1, 7 en 8. R. Mahu, 2, 3 en 5. L. de Waal, 4. W. Volleman, 6. T. Pou- wels, 9. H. van Dijk, 10. René van Goethem. De Snelle Duif Clinge, 98 jonge duiven, 1131,06mpm: 1 en 10. P. Rokven, 2 en 3. Comb. Danckae- rt/Van Hiel, 4 en 7. J. van Goet hem, 5.1. Merckx, 6 en 9. J. van Spaandonck, 8. R. Pilaet. Eerste de Beste Schoondijke, 47 duiven, 1052,02mpm: 1. C. Boo gaard, 2, 3 en 5. E. de Wever, 4. J. de Poorter. VZV Hoofdplaat, 109 jonge dui ven, 1092,88mpm: 1 en 3. E. Cor nells, 2. Comb. Den Hamer, 4, 6, 7, 8 en 9. H. Calon, 5. J. de Ruys scher, 10. Mevrouw Martens. Steeds Sneller IJzendijke, 95 jonge duiven, 1091,67mpm: 1. A. du Puy, 2. L. van de Velde, 3, 9 en 10. Comb. Groosman, 4. P. de Smet, 5. G. E. de Boevere, 6 en 7. A. Dusarduijn, 8. M. Kuijl. De Getrouwe Duif Cadzand, 137 jonge duiven, 1086,46mpm: 1. J. de Mey, 2, 3 en 5. M. de Lijser, 4. J. van de Plasse, 6. D. van Kerk hoven, 7. W. de Die, 8. G. Schrier, 9. Comb. Coppens/Bae- rt, 10. Patrick Vasseur. Nog Sneller Breskens, 80 jonge duiven, 1072,89mpm: 1. L. Ras, 2. J. van Oostenbrugge, 3 en 6. H. Mookhoek en zoon, 4. M. de Poorter, 5 en 7. S. van de Velde, 8. G. Dusarduijn, 9. W. Daansen, 10. L. van de Wege. De Snelvliegers Oostburg, llll,93mpm: 1. A. de Wever en dochter, 2, 3 en 5. R. van Hee, 4 en 7. W. Prenen, 6. J. Boerman, 8. J. Dierkx, 9. D. de Poorter en zoon, 10. Comb. Zeegers/Ver- straete. Strijd in Vrede Groede, 34 jonge duiven, 1073,27mpm: 1, 2 en 5. H. Simpelaar, 3. G. Dusarduijn, 4. G. Dusarduijn Jr. Hoop Biervliet, 47 jonge duiven, 1048,31mpm: 1 en 2. J. du Puy, 3. A. Neve, 4. C. de Regt en zoon, 5. C. Brevet en zoon. Concoursbond Zuid-Beveland, 452 jonge duiven, 1122,46mpm: I. Gebrs. Franse, Kwadendam- me, 2 en 6. J. Bras, Wemeldinge, 3 en 10. J. Kaho, Goes, 4. A. Ver mast, Yerseke, 5. J. Steenhard, Goes, 7 en 9. C. van Striën, Goes, 8. D. Wagenaar, Kloetinge. CC West-Zuid-Beveland, 99 jonge duiven, 1040,16mpm: 1, 3 en 8. D. Rijk, Heinkenszand, 2,6 en 7. Mevrouw G. de Jonge, Le- wedorp, 4. A. Moison, 5. P. van de Waart, beiden 's-Heeren- hoek, 9. Th. Hoondert, Hein kenszand, 10. Sj. van Eykeren, 's-Heerenhoek.

de Stem | 1995 | | pagina 23