cheldesport is toonaangevend 4Jeugd zal onze toekomst gaan bepalen' AZVV gastheer koploper VVC'68 rik Beumer: 4Elke club moet voorrang geven aan de meisjes' Scheldesport mikt op prestaties eerste mannenteam STEM SPORT ZEELAND asketbalseizoen i start oorwaarts zoekt eisjes en mannen BV Oostburg-voorzitter Willem van de Broecke: SPORTNIEUWS KORT Morres bekert tegen Rentokil/ZVH Natuurlopen West-Zeeuws-Maand eren Kalendervergadering triathlon Clubkampioenschappen atletiek Indeling competitie basketbal Hoek verdedigt leiderspositie in en tegen Strijen inleidingen veroorzaken problemen Flying Dutchman komt uit in ZWN-competitie DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1995 B3 (nze basketbalmedewerker •euzen - Scheldesport de toonaangevende in Zeeuws-Vlaande- De ambitieuze drang groei en uitbreiding tde laatste jaren enke- ;voelige tikken opgelo- maar nog steeds be- t deze vereniging over grootste ledenaantal 0. De grootste verbe terden steeds geleden meisjes en de vrou- ;r Peter Janse neuzen - Na een lange va- "tieperiode gaat vrijdag september het nieuwe ketbalseizoen van start. ;jW5-Vlaanderen wordt - slechts vertegenwoor- door drie verenigingen, "tin totaal 14 teams, ver- i over de verschillende ioren- en jeugdeompeti- ias zijn er opnieuw teams ie vakantie niet meer te- bekeerd. Stonedunkers t zijn twee jeugdteams j teruggetrokken en is iraiee als vereniging vol- van het competitiepro- j verdwenen, ieldesport uit Terneuzen :£t nog slechts vijf teams schreven en start ook dit toen zonder vrouwen-se- renploeg. Het eerste man- 1 moet de Zeeuws- vaandel hoog hou- in de overgangsklasse i de rayoncompetitie. :twee constante clubs zijn ,:rwaarts en Oostburg. ide verenigingen hebben i competitieteams verlo- maar hebben er helaas geen extra in kunnen rijven. Vier jaar geleden voor het eerste de 'innbel gerinkeld in bas- tbalminnend Zeeuws- .ianderen. Helaas mocht er '.op heden niets baten. Het ntal clubs en teams daalde wekkend en vooralsnog ien er weinig middelen .:rhanden om meer mensen ::rhet basketbal te stimu- :en. Ondertussen viseert -. het sociale randgebeu- rondom het basketbal, int ook dat is stilaan volle- i het verdwijnen. ïionze basketbalmedewerker el-Met vier teams is het Axel- ïoorwaarts aardig vertegen- _d in de basketbalcompeti- Toch ontbreekt het de club «voorzitter Flip van Aalst nog B aan een meisjes- en een Scheldesport-voorzitter Erik Beumer heeft een duidelijke kijk op het geheel en schroomt er niet voor terug om de hand in eigen boezem te steken. Zijn analyse van het huidige basketbalgebeu- ren in Zeeuws-Vlaanderen wordt aan de hand van zijn ei gen club weergegeven. Meisjes Erik Beumer: „Alle clubs zijn dringend op zoek naar meisjes om wedstrijden te spelen. In de regionale vergaderingen kwa men we steeds tot dezelfde con clusie: we moeten de faciliteiten scheppen zoals we nu ook met de mini's doen. Dat betekent con creet dat je er de beste trainer op moet zetten en er alle voorrang aan moet geven. Kijk maar naar Vlissingen, daar lukt het wel. Van laag af aan kreeg de bege leiding van de meisjes de eerste prioriteit. Bij ons staat het helaas nog steeds op een laag pitje. We moeten eerlijk zijn en de hand in eigen boezem durven te steken. Er is al die jaren lacherig over gedaan, maar ja, begeleiding vraagt nog meer aandacht. Een prachtig voorbeeld is het werk van Maarten Hozee. Die heeft vorig jaar razend enthousiast de mini's onder handen genomen. Het resultaat is er naar: ineens twintig nieuwe mini's erbij. We hebben meer van zulke mensen nodig. Kaderprobleem Het mag duidelijk zijn dat er te genwoordig nog meer is dan het spelen alleen. Er moeten ook verschillende en tevens belangrijke taken ver richt worden en daar ziet men van af. De bond onderkent het kader probleem en heeft zich nu soepel opgesteld door op lager niveau de scheidsrechters niet te ver plichten om licenties te hebben. Natuurlijk is dit een oplossing op korte termijn, want op de lange duur wordt het probleem steeds groter. Te klein Het is geen kleine groep meer die de kar trekt, maar stilaan een veel te kleine groep. Bij ons is dit ook het geval, maar het ka der werd steeds in de breedte goed gedragen. Toch is het dui delijk dat de mentaliteit in het totale verenigingsgebeuren aan het vervagen is onder invloed van de commerciële inslag van het randgebeuren. Hoe pijnlijk ook, maar zonder dikke porte monnee kun je na de wedstrijd niets gaan drinken. Ik ben in die zin jaloers op vere nigingen met een eigen centrum of kantine. Het mag stilaan dui delijk zijn dat basketbal meer is dan basketbal alleen. Ik ben zelf nooit een superfreak geweest, maar wel een pure verenigings man, doelend op de breedtes port. Scheldesport is er te laat ingestapt. Vijf jaar terug hadden we iets van onszelf moeten oprichten; van de spelers voor de spelers. Alleen in die tijd ging het aardig en waren we niet toe aan de be kende uitdagende verandering. Nu is het te laat. Een voorbeeldje ter verduidelij king: van de 90 leden is er 25 procent senior. Vijf jaar geleden was dit maar liefst de helft. Dit betekende een belangrijke ver andering in je kaderpositie als vereniging. Toen hadden we moeten ijveren voor eigen faciliteiten en moge lijkheden. Dat is nu niet meer aan de orde." Scheldesport-voorzitter Erik 'Beumer: „Alle aandacht rich ten op de meisjes." FOTO ERIK OSSEWAAFtDE Van onze basketbalmedewerker Cadzand - Dit jaar moest BV Oostburg weer afscheid nemen van talentvolle spelers die gaan studeren in Neder land. Supertalent Tobi Musson wil graag blijven spelen, maar moet eerst de mogelijkheden afwachten. Met zijn aanwezigheid wordt het voor de man- nenselectie eveneens moeilijk een ploeg op te stellen. Van de tien spelers zijn er drie een regel recht vraagteken (Tobi Musson, Johan Walhout en Piet Verkouteren) en hebben Patrick Marteijn en Willem van de Broec ke nog vele nevenactiviteiten in ander sporttakken. Jan Moggré, Ruud van de Runstraete, Marijn de Grip, Bas van Boven en Mark de Jonghe completeren het tien tal. Vorig jaar werd het kampioenschap in de laatste wedstrijd verspeeld en ook dit jaar gaan de mannen voor een plaats bij de bo- vefiste teams. De vrouwen gaat het steeds beter. Hier zijn eveneens nog enkele vraagtekens, maar de selectie kent betere tijden dan de voorgaande jaren. Vier jonge talenten ho pen dit jaar definitief door te breken: Fem ke Goosens, Martine Heering, Rian de Put ter en Karin Heering. Marga van de Vijver, Lisa Leunis, Elly de Krijger, Jessica Brak man en Karin de Breuckere vormen de er varen basis van de ploeg. De Oostburg-jeugd kent drie keer tien spe lers, te weten een meisjes-kadettenploeg en twee jongens-kadettenteams. Terecht is Oostburg trots. Voorzitter Willem van Broecke: „De jeugd zal onze toekomst be palen. Als ze blijven of na de studie terug keren betekent dit een zekerheid voor de club. Helaas zien we ze meestal definitief vertrekken. We moeten blij zijn met deze grote groep, maar toch leeft het basketbal niet meer zoals vroeger. Tijden veranderen en veel zaalsporten moeten het afleggen tegen moderne sporten als steppen en airo- bics. Die zijn bovendien commercieel aan trekkelijker en je kunt die sport combine ren met je uiterlijk vertoon, iets wat voor veel meisjes tegenwoordig belangrijk is." De meisjes-kadetten van Oostburg zijn de enige Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordi ging in de kern Zeeland. Onder leiding van 'good old' Han Moerman moeten ze klaar gestoomd worden voor de volgende stap. Lisa Leunis en Mark de Jonghe nemen de jongens voor hun rekening. „Het wordt steeds moeilijker nieuwe mensen te vinden of te motiveren voor taken naast het veld. De harde kern in het bestuur is al jaren on veranderd: Marga van de Vijver, Ruud van de Runstraete, Lisa Leunis en ikzelf. Een volhardende en gemotiveerde groep, maar tevens zorgwekkend voor de toekomst. Ooit zullen wij er toch eens mee ophou den...," besluit de voorzitter. Hulst - De eerste bekerronde in de landelijke volleybalcompeti tie staat zaterdag 30 september op het programma. Het eerste mannenteam van Morres uit Hulst speelt dan tegen Rento kil/ZVH 2. Vrijwel zeker is dat Quinten van de Vrie, de nieuwe aanwinst van de Hulstenaren, er door een blessure niet bij kan zijn. De wedstrijd begint om 17.00 uur in sporthal Den Dullaert in Hulst. Het eerste mannenteam van WS'92 uit Vlissingen speelt in deze eerste bekerronde een uitwedstrijd tegen Zovoc, eveneens een derde divisieploeg uit Zoetermeer. Winnaar van de districtsbeker WS'92 3 speelt thuis tegen Jola/Olympus, een tweede divisie- ploeg waartegen de Vlissingers normaal gesproken kansloos zijn. Ook bij de vrouwen komen er enkele Zeeuwse teams in het veld. Het eerste vrouwenteam van Morres speelt in Spijkenisse tegen Spivo, terwijl Savok, de winnaar van de districtsbeker, in Sas van Gent zal spelen tegen Alcazar, een derde divisieteam. Deze wedstrijd begint om 17.30 uur in sporthal De Vlaanderen. WS'92 speelt in Oost-Souburg tegen Euromail Radius dat in de tweede divisie uitkomt. Een zware kluif voor het team van trai ner-coach Stanley van der Wal. Nieuwvliet - De West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wielingen start op zondag 1 oktober de serie Natuurlopen. Dit in Nieuwvliet-Bad bij strandpaviljoen Saint Pierre. Om 10.15 uur gaat de jeugd van start met als opdracht 1500 me ter. De vijf en tien kilometer beginnen om 10.30 uur. Er kan wor den ingeschreven in eerdergenoemd strandpaviljoen vanaf 09.30 uur. De volgende natuurlopen staan gepland op zondag 5 novem ber (Cadzand-Bad), 31 december (Erasmusbos), 4 februari (Cad zand-Bad en alleen voor de jeugd) en 10 maart (Cadzand-Bad). Over al deze lopen wordt een klassement opgemaakt in de diver se leeftijdscategorieën. De Midwinter-halve marathon staat eveneens op zondag 4 februari in Cadzand-Bad op het program ma. Deze komt niet in aanmerking voor het eindklassement van de Natuurlopen. Vlissingen - De Zeeuwse triathlonkalender wordt op woensdag 4 oktober samengesteld. Naast het zwemloop- en Run-Bike-Run- circuit wordt ook de kalender van het Zeeuwse Super Prestige triathlon vastgelegd. Wat de zwemlopen en Run-Bike-Runs betreft is er genoeg animo. Het Super Prestige kampt met een terugloop. Toch zijn er posi tieve ontwikkelingen. Kruiningen zou naast de halve triathlon op een andere datum een achtste organiseren terwijl ook in Seroos- kerke, Kamperland en Wilhelminadorp plannen zijn een tria thlon te houden. Zekerheid daaromtrent wordt op de kalender vergadering verwacht. Een bijeenkomst die wordt gehouden in de Vlissingse 'Kanovijver' en begint om 19.30 uur. Terneuzen - Komend weekend houden de Zeeuws-Vlaamse atle tiekverenigingen hun clubkampioenschappen. Bij het Hulster RKHAV wordt de titelstrijd zaterdag (30 september) in alle cate gorieën via een meerkamp afgewerkt. Scheldesport en De Wielingen houden evenals de afgelopen jaren hun titelstrijd gezamelijk in het Zuidersportpark te Terneuzen. Dit eveneens op zaterdag 30 september. Ook hier meerkampen, maar eveneens een looptweekamp. Voor de mannen een 400 en 5000 meter en voor de vrouwen een 400 en 3000 meter. Voor de trimgroep is er een aparte meerkamp. Bij het Goese AV'56 wordt eveneens de zaterdag benut voor de clubkampioenschappen. Naast de meerkamp staat hier ook een loopmeerkamp op het pro gramma. De Sasloop, gewonnen door Jan de Bart, is al afge werkt. AV'56-atleten rest nog een 5000 meter op de baan. Het Vlissingse Atletica werkt zondag op Baskensburg zijn interne ti telstrijd af. Ook hier in meerkampvorm. ■]«gens voelen zich goed bij maarts. De mini's doen aar- e en vormen de basis voor stige doorgroei en ook de Mllen en junioren vormen iasis voor de toekomst. Hier is b eveneens afhankelijk of de te zullen blijven of terugke- a de hogere studies. De geo- «b ongunstige ligging blijft belemmering voor de aeimogelijkheden binnen %s-Vlaanderen. Vooralsnog jeugdtrainer Rinus Sijs zijn Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - Het eerste mannenteam van het Terneuzense Schel desport is gepromoveerd naar de overgangsklasse van de rayon competitie. De basis is meer dan aardig en het jeugdig talent heeft stand gehouden. Onder leiding van Grusé de Grave en Pe ter Vaal wordt er twee keer per week getraind en wordt de stu denten weer de mogelijkheid geboden om vrijdags puur op tac tiek te trainen. j wouwen worden momenteel Sdoor interim-trainer Grusé Grave. In oktober hoopt Dik 5» het weer van hem over te Zeven speelsters vormen «s lang de basis, te weten Hel- -ïan Espen, Sonja Geelhoedt, fj® de Vries, Caroline Schille- b fiane de Jonge, Sofie Mar- ^fflKrisjaKorstens. „Wij vor- hecht clubje en hebben "tal plezier in het spelletje," .-Mrukt Evelien de Vries. „Er twee meisjes van 13-14 b raaar die zwemmen nu tus- wal en schip." De Voor- te-vrouwen behoren al jaren middenmoot in de eerste fevan Zeeland en zullen er "dit jaar alles aan doen om dit tetmueren. De trainingen van ."fjarts zijn op woensdag. 17.00 uur traint de jeugd en 18.30 en 20.00 uur oefenen •teuwen-senioren. Een gevoelige aderlating is het vertrek van routinier Chris Wijnia, maar drie nieuwe jongelingen ma ken hun opwachting: Job den Ha mer speelde vorig jaar in het twee de team, maar wilde duidelijk meer. Pepijn Martens had vorig jaar reeds enkele malen aan het eerste team geroken en Jacques van de Klein. Slechts zeventien jaar, maar als eerstejaars junior heeft hij dankzij zijn lengte veel potentie. Willem van de Bogaart, André Wissel, Maarten Hozee en Martijn van Eetveld vormen de er varen basis en worden aangevuld door supertalent Mark Bruurs, Youri van Aalst, Chris Fors, Joris de Zeeuw en Sander Sijs. Ondanks de jonge leeftijden zijn de ver wachtingen hoog gespannen.On- der begeleiding van Erik Beumer vormen negentien mannen het tweede team. Veiligheidshalve wil men eerst de opkomst afwachten. Indien wenselijk wordt er een der de mannenteam ingeschreven voor de tweede helft van de competitie. Het gaat de Scheldesport-jeugd goed af. De twee passerellegroe- pen worden getraind door Maur een Vaal en Ad Kimenai en de oudste groep is ingeschreven bij de kadetten en wordt getraind door Peter Heynen. Eventueel wordt er een gemengd kadettenteam inge schreven. De mini's vormen nog steeds de trots van Schepdesport. Maarten Hozee en Joris de Zeeuw dragen hiervoor enthousiast zorg en wellicht dat er reeds een split sing jongens/meisjes kan gaan plaatsvinden. Een aanwas van twintig nieuwe leden is de jeugdi ge injectie die elke club nodig heeft. Er is helaas geen vrouwen team meer. Ondanks de ongesla gen status van de halve competitie van vorig jaar kon men geen team meer bijeen krijgen. Blessurege voeligheid, familiale omstandig heden en andere redenen deed de meeste basisspeelsters besluiten er mee te stoppen. De meisjes die door zouden gaan hebben helaas afgehaakt. Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - De indeling van de basketbalcompetitie voor het seizoen 1995-1996, dat vrijdag 29 september begint, ziet er als volgt uit: RAYON MANNEN Hoofdklasse: Deurne Pioniers, Jum ping Crabs, Vlissingen, Eindhoven, Attacus, Eastwood Tigers, Archers, Tantalus, Braggarts, Virtus 2, Duna- tos, Pendragon. Overgangsklasse A: Scheldesport 1, Kruiskamp, ELBC, Shoeramastarz, America Today 3, JRC, Beltistos 1, Ardito, Black Eagles, Barons, SVH, Beltistos 2. Overgangsklasse B: Filtech Five, Tan talus 2, Bladel, PSV/Almonte 2, Peel- land BC, BC Moons, Quo Vadis, Rush Foto de Vakman, Kimbria, Gennep Cougars, Kepu Stars, BV Rooi. Eerste klasse A: Simple Dribble, Jumping Crabs 2, Volharding, BV Ka- pelle, Eastwood Tigers 2, Dynamo'70, Blauw Wit, Vossenberg, Vlissingen 2, Barons 2, Marathon, Blauw Wit 2. Eerste klasse B: Filtech Five 2, Vlijm scherp, AA Drink Flyers 2, Virtus 3, Octopus, OBC 2, Pendragon 2, Wald- ric, WSC 2, Barons 3, Flash'82 2, Biks Shots. Eerste klasse C: Grave, Vido, Akros, BBC, Attacus 2, JRC 2, Yellow Sox, Lieshout, Aalst Waalre, Flash'82 1, Jink, OBC. Eerste klasse D: Olympic, Jumping Giants, Kimbria 2, Bumpers, Lan Cosm BSW 4, TSM All Stars, Venlo Sport, Lan Cosm BSW 3, Braggarts 2, Jumping Giants 2, Kepu Stars 2, Jumpers'76. VROUWEN Hoofdklasse: Filtech Five, WSC 2, Barons, PSV/Almonte 2, Kepu Stars, Schijndel, Quo Vadis, Braggarts, Black Eagles, Lan Cosm BSW, Virtus, Dunatos. Overgangsklasse A: Filtech Five 2, WSC 3, Eastwood Tigers, Souburg, Virtus 2, Pendragon, Vossenberg, Ar dito, Waldric, Volharding, Shoerama Starz, Como Sport Fake. Overgangsklasse B: Tantalus, Aalst Waalre, Springfield'75, Jink, BC Moons, OBC, PSV/Almonte 3, Erp'7Q, Flash'82, Attacus, JRC. JONGENS Junioren hoofdklasse: Beltistos, Ame rica Today 2, Vlissingen, SVH, Duna tos, PSV/Almonte, Eastwood Tigers, Lan Cosm BSW, Black Eagles, Flash'82, Springfield'75, OBC, Vir tus. Kadetten hoofdklasse A: Eastwood Tigers, Vlissingen, America Today 2, Filtech Five, AA Drink Flyers, Vos senberg, Jumping Crabs, WSC, Ba rons, ELBC, Blauw Wit. Kadetten hoofdklasse B: Deurne Pio niers, PSV/Almonte, Attacus, OBC, BC Moons, America Today, Lan Cosm BSW, Black Eagles, Flash'82, JRC. MEISJES Junioren hoofdklasse: SVH, Flash'82, Black Eagles, Bladel, PSV/Almonte, Schijndel, Quo Vadis, Blauw Wit. KERN ZEELAND Mannen eerste klasse; Scheldesport 2, Marathon 2, Oostburg 1, Mevo'80 1, Dynamo'70 2, Souburg 1, Souburg 2, BV Volharding 2. Vrouwen eerste klasse: Dynamo'70 1, BV Volharding 2, Smokkelhoek 1, Marathon 1, Marathon 2, Voorwaarts 1, Souburg 2, Oostburg 1, BC Vlissin gen 2. Jongens-junioren: Marathon 1, Dy namo'70 1, Dynamo'70 2, BV Volharding 1, BV Volharding 2, Voor waarts 1, Souburg 1, SV Serooskerke Jongens-kadetten A: Dynamo'70 1, Oostburg 1, Marathon 1, Souburg 1, BV Volharding 1, Smokkelhoek 1. Jongens-kadetten B: Oostburg 2, Ma rathon 2, Smokkelhoek 2, Schelde sport 1, BV Volharding 2. Jongens-passerelle A: Dynamo'70 1, Marathon 1, Souburg 1, BV Volhar ding 1, Scheldesport 1, Voorwaarts 1. Jongens-passerelle B: Smokkelhoek 1, Souburg 2, Marathon 2, Marathon 3, Dynamo'70 2, SV Serooskerke 1. Meisjes-kadetten: Oostburg 1, Sou burg 1, Marathon 1, BV Volharding 1, Marathon 2, Souburg 2. t - Het West Zeeuws Vlaamse KNVB zaal- a' kampt met startproblemen. Tijdens de eer- )t®mPetitiedag meldde de Ruysscher zich af en lopen week was het weer raak. Van de drie oe wedstrijden in het ZAVIO werd er een ZAALVOETBAL me^e Verduin zich af waardoor tegen- r O® Buysscher zonder te spelen twee punten rijker werd. Van Populierenhof kwam de melding binnen dat ze geen ploeg op de been kunnen bren gen en zich hebben teruggetrokken uit de competi tie zodat het geplande duel tussen Bron en Popu lierenhof ook al geen doorgang vond. Het enige du el dat gespeeld werd, ging tussen Rabo Aarden- burg/Eede en Zeemeeuw. Het werd met ruime 1-8 cijfers door Zeemeeuw gewonnen. Stand: 1. Zeemeeuw 1-2,2. Dikke van Dale 1-2, 3. Leen- houts 1-2, 4. Groosman/Casuals 1-2, 5. de Ruysscher 2- 2, 6. Rabo Aardenburg/Eede 1-0, 7. Security Nederland 1-0, 8. Verduin 2-0, 9. Bron 0-0. Van onze sportmedewerker Axel - Komende zaterdag staan er op nieuw krachtproeven voor de regionale vertegenwoordigers in het KNVB-voet- bal op de rol. Eersteklasser en leider Hoek komt in en tegen Strijen uit, derde klasser AZW ontvangt koploper WC'68 en in de vierde klasse speelt Ter neuzense Boys bij SSV'65 en Zaamslag in en tegen Middelburg. KNVB ZATERDAGVOETBAL Hoek deed vorige week een uitstekende zaak door met 4-1 van DOVO te winnen en omdat dit een concurrent voor de leiding was, kwam Hoek - mede door verlies van Zwart Wit'28 - alleen op kop. Drie keer de volle winst in drie duels die vooraf als loodzwaar te boek stonden, maakt Hoek tot een te klop pen ploeg. In en tegen Strijen zal het dus op nieuw aanpakken worden. Dat het heersen de optimisme Hoek in de kaart speelt, is mooi meegenomen. Echte conclusies kunnen er nog niet aan verbonden worden. De com petitie is daarvoor in een nog te pril stadium. De negen punten gelden dus voorlopig nog als een prima binnenkomer. In Strijen zal coach Johan Ballegeer opnieuw weinig om zettingen doorvoeren. Onder het motto; 'Verander nooit een winnend team,' ligt de basis vast. Kloetinge vergaat het minder goed. Trainer Paul Telussa en zijn mannen verkassen naar Barendrecht waar een tegenstander met de zelfde naam wacht. Een gedegen ploeg, die als middenmoter aangemerkt mag worden. Kloetinge, dat vorige week met 0-2 van AS- WH verloor, moet hier dus een punt pakken om niet te ver achter te geraken. Die opgave zal, zeker als frontlijn het opnieuw af laat weten, moeilijk blijken. In de derde klasse boekte AZW vorige week de eerste zege. Colijnplaatse Boys was en is waarschijnlijk te zwak voor deze klasse en zal dus nog vaak verliezen. AZW maakte er geen fout en pakte de drie punten. Zaterdag ontvangen de Axelaars koploper VVC'68, een tegenstander die eerder Colijnsplaatse Boys met 10-0 oprolde en met een doelge- middelde van 14-3 met zeven punten aan de leiding gaat. AZVV heeft een doelgemiddel- de van 6-9. Dit negatieve beeld maakt dat VVC'68 in de prognose als 'winnaar' uit de bus komt. „Zeker is dat nooit," weet ook teamleider Willy Stallard van AZVV. „Vorige week wonnen we met 0-4, maar echt goed en ge makkelijk ging dat niet," blikte hij terug. De matige start van AZVV wijt hij aan teveel absentie. „Doelman Johnny Dieleman, Gerben Steyaert, Marco Bolleman, Eric Wieland, Jacco de Koeyer, Jaap den Doelder en Peter Wieland, kwamen nog niet tot nauwelijks binnen de lijnen." Zaterdag ontbreken van dit groepje nog Steyaert, De Koeyer en Mar co Bolleman terwijl het meespelen van Peter Wieland, wegens werk, een labiele factor is. Zorgen dus voor AZW. Terneuzense Boys komt uit bij SSV'65. Dit duel in de vierde klasse is een gevecht in de voetsporen van koploper Kruiningen. Tegen Bevelanders deden trainer Jaap Goossen en zijn mannen het goed. Zaterdag moet op nieuw een punt gepakt kunnen worden. An ders ligt dat voor Zaamslag, dat met het ver trek van Peter Jansen naar AZW blijkbaar teveel aanvalskracht heeft ingeboet. De ha telijke nul staat er waarschijnlijk na de ont moeting in en tegen Middelburg nog. Een matige start dus voor de groenhemden, die vooraf angst voor een karig seizoen hadden en dat bewaarheid zien worden. PROGRAMMA Eerste klasse B: DOVO-Spakenburg, Ajax-Heer- jansdam, Kozakken Boys-Achilles Veen, Baren- drecht-Kloetinge, ASWH-De Valleivogels, Zwart Wit'28-GVW, Strijen-Hoek. Tweede klasse A: SHO-Dinteloord, 's-Heer- Arendskerke-MW'58, Wilhelmina'26-Veere, Bruse Boys-Altena, VVGZ-BLC, Roda Boys- Groote Lindt. Derde klasse A: Oostkapelle-Yerseke, Arnemui- den-Tholense Boys, WHS-Dauwendaele, Seroos- kerke-Colijnsplaatse Boys, AZW-WC'68, Ril- landia-Kapelle. Vierde klasse A: SSV'65-Terneuzense Boys, Be- velanders-Meeuwen, Wemeldinge-Krabbendijke, NOAD'67-Kruiningen, SKNWK-WIK'57, Mid- delburg-Zaamslag. Van onze squashmedewerker Terneuzen -De squashcompetitie Zuid-West Nederland begint za terdag 30 september met als enige regionale deelnemer een equipe bestaande uit spelers van Flying Dutchman uit Terneuzen en Yel low Dot uit Cadzand. „Een uniek gebeuren, enigszins uit nood ge boren," aldus Piet Provo, voorzit ter van Yellow Dot. SQUASH Vorig jaar speelde Provo nog met zijn club in de competitie na eerder met twee mannenteams en een vrouwenteam in de slag geweest te zijn. Dit bleek niet meer haalbaar en aangezien werk en blessures te vaak in het nadeel van een deelne mend team werkten, werd zelfs aan terugtrekking gedacht. Temeer daar er vanuit Cadzand diverse spelers de grens over trokken om daar hun balletje te slaan. Flying Dutchman uit Terneuzen had vorig jaar geen team in de ZWN-compe- titie. Alles speelde daar recreatief in de bedrijfscompetitie.„Dit jaar wilden we weer mee gaan doen. We hadden zelfs genoeg spelers die be reid waren verder te reizen dan naar ons eigen onderkomen bij FO- AKS," aldus Raf de Wever, voor zitter van de Terneuzense squash- club. Deze twee voorzitters en hun mede-bestuurders kwamen uitein delijk tot de beslissing als één team mee te doen aan de nieuwe compe titie tussen de diverse teams in Zeeland en de Zuid-Westhoek van Brabant. Terneuzen fungeert als thuishaven bij thuiswedstrijden. Als reserves staan Raf de Wever, Peter de Boevere, Mattheo Milaz- zo, Peter van Hee en Stefan Lange- raert op de rol. In zijn totaliteit een groep die getraind wordt door Gil les Roger, een Belgische topspeler en international, die uitkomt in de competitie in eigen land, in Duits land en in Frankrijk. Flying Dutchman opent zaterdag 30 september de competitie in een uitwedstrijd in Vlissingen waar het Dynamic Squash en Sieben ont moet.

de Stem | 1995 | | pagina 13