NS* Twijfels over Litmanen blijven succes Test met Weersing geen 1 £3 ^©5 41 naiaag DE STEM Linskens toe aan nieuw hoogtepunt Iduerinck lelissen wint kort ecling van TYM elgrom UITSLAGEN standen ri amateurs ■BB sportnieuws KORT Romario redt drenkelinge Inter ontslaat trainer Bianchi Katayama uit ziekenhuis Rottier verder in Peking Anand wint negende partij Coureur Ter Maat verongelukt JOO AUTO'S OP VOORRAAD! joekhandel Je huis in de krant brengt mensen f over de vloer. WKÊÊKÊË '^ÊÊÊtSÈÊÊÈÊÊÊÊÊSSSÊÈÊÊÊÈÊÈÊI Rio de Janeiro - Romario heeft zondag een vrouw van de verdrin kingsdood gered. De Braziliaanse voetballer (ex-PSV, ex-Barcelo- na) haalde de drenkelinge uit de Atlantische Oceaan en bracht haar op het strand in Rio de Janeiro op het droge. Romario had met die actie te veel energie verbruikt om later op de dag nog goed te kunnen voetballen. Zijn club Flamengo verloor met 3-1 van Botafogo. Romario speelde een onopvallende wedstrijd. Milaan - Het bestuur van Intemazionale heeft trainer Ottavio Bi anchi op staande voet ontslagen. De Milanese club heeft oud-speler Luisito Suarez als vervanger aangesteld. Inter heeft na vier competitiewedstrijden een achterstand van acht punten op stadgenoot AC Milan. Zondag ging de uitwedstrijd tegen Napoli, de oude club van Bianchi, met 2-1 verloren. Bianchi erken de schuld aan de matige resultaten. „Er is veel onrust in het team," zei hij. „Dat kan alleen de fout van de trainer zijn." Suarez is, zo benadrukte Moratti, een tijdelijke oplossing. „We gaan op zoek naar een nieuwe trainer," zei de voorzitter. De Zwit serse bondscoach Roy Hodgson, Manchester Uniteds manager Alex Ferguson en de Uruguayaan Oscar Tabarez worden genoemd als kandidaten. André van Maldeghem is benoemd tot trainer van Waregem. Hij volgt Aimé Anthuenis op, die zondag na de 5-1-nederlaag bij Beve- ren werd ontslagen. Van Maldeghem was vorig seizoen trainer bij tweedeklasser Moes- kroen. Hij is geen onbekende in Waregem. Van Maldeghem werkte al bij de club in de seizoenen 1969/70,1971/72 en van 1976 tot 1980. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende schorsingen opgelegd in het betaald voetbal: vier wedstrijden (twee voorwaardelijk): Moumane (FC Utrecht); twee wedstrijden: Joordens (MVV), Elzinga (FC Twente); één wedstrijd: Goossens (FC Den Haag), Taument (Excelsior), Losada (Fortuna Sittard), Schol (Helmond Sport), Roelofsen (Roda JC), Tevreden (Telstar), Ajoepov (FC Twente). Lissabon - De Japanse autocoureur Ukyo Katayama is maandag ontslagen uit een ziekenhuis in Lissabon. Katayama raakte zondag licht gewond bij de Grote Prijs van Portugal in de Formule 1. Zijn Tyrrell Yamaha sloeg bij de start op het circuit van Estoril twee maal over de kop. Aanvankelijk meldden de medische rapporten dat Katayama bij het ongeval een schedelbasisfractuur had opgelopen. Zijn blessures bleken zich uiteindelijk te beperken tot een stijve nek. Peking - Stephanie Rottier bereikte de tweede ronde van het ten nistoernooi in Peking door de Chinese Yi Jingqian in twee sets te verslaan. Peking. Vrouwen, 172.000 gulden. Eerste ronde: Rottier (Ned/8) - Yi Jingqian (Chi) 6-4 7-6, Kamstra (Ned) - Cris- tea (Roe) 6-1 5-7 6-2, Li Li (Chi) - De Weille (Ned) 6-3 6-3, Ghirardi (Fra/5) - Porwik (Dui) 0-6 7-5 7-6. Leipzig. Vrouwen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Oremans (Ned) - Appelmans (Bel) 6-4 6-7 6-3, Sukova (Tsj) - Richterova (Tsj) 6-2 7-6. Palermo. Mannen, 490.000 gulden. Eerste ronde: Clavet (Spa/5) - Gross (Dui) 5-7 7-5 6-4, Schalier (Oos) - Ondrus- ka (ZAf) 7-5 6-4, Gumy (Arg) - Etlis (Arg) 3-6 6-4 6-1. New York - Uitdager Viswanathan Anand uit India heeft maan dag in New York de negende partij uit de tweekamp om het we reldkampioenschap van de Professional Chess Association (PCA) tegen titelhouder Gary Kasparov (Rusland) gewonnen. Hij leidt in de tweekamp nu met 5-4. Na 35 zetten staakte Kasparov, die met zwart speelde, de strijd. Zettenverloop negende partij. Wit: Anand, zwart: Gary Kasparov. 1. e2-e4 c7-c5 2. Pgl-f3 d7-d6 3. d2-d4 c5xd4 4. Pf3xd4 Pg8-f6 5. Pbl- c3 a7-a6 6. Lfl-e2 e7-e6 7, 0-0 Lf8-e7 8. a2-a4 Pb8-c6 9. Lcl-e3 0-0 10. f2-f4 Dd8-c7 11. Kgl-hl Tf8-e8 12. Le2-f3 Lc8-d7 13. Pd4-b3 Pc6- a5 14. Pb3xa5 Dc7xa5 15. Ddl-d3 Ta8-d8 16. T£l-dl Ld7-c6 17. b2-b4 Da5-c7 18. b4-b5 Lc6-d7 19. Tal-bl a6xb5 20. Pc3xb5 Ld7xb5 21. Dd3xb5 Td8-a8 22. c2-c4 e6-e5 23. Le3-b6 Dc7-c8 24. f4xe5 d6xe5 25. a4-a5 Le7-f8 26. h2-h3 Dc8-e6 27. Tdl-d5 Pf6xd5 28. e4xd5 De6-g6 29. c4-c5 e5-e4 30. Lf3-e2 Te8-e5 31. Db5-d7 Te5-g5 32. Tbl-gl e4-e3 33. d5-d6 Tg5-g3 34. Dd7xb7 Dg6-e6 35. Khl-h2. Zwart geeft het op. BILJARTEN Rotterdam. Briljant-toernooi drie banden. Poule A: Van Bracht (Ned) - Jaspers (Ned) 50-50/23 (moyennes 2,173- 2,173), Blomdahl (Zwe) - Kühl (Dui) 50-48/32 (1,562-1,500), Kühl - Van Bracht 50-47/39 (1,282-1,205, Blom dahl - Jaspers 50-40/26 (1,923-1,538) Poule B: Lee (VSt) - Sayginer (Tur) 50-35/29 (1,724-1,206), Havermans (Ned) - Ceulemans (Bel) 50-45/35 (1,28-1,285), Havermans - Sayginer 50-33/33 (1,515-1,000), Ceulemans - Lee 50-29/22 (2,272-1,318). GOLF Bied. Open Sloveense. Eindstand: 1. Lundberg (Zwe) 212 slagen, 2. Brink (Zwe) 214, 3. Duran (Zwi) 216, 4. Bensdorf (Ned) en Knight (Aus) 218, 6. Mansson (Zwe) en Pardue (Eng) 219, 8. Lovey (Ned) 221 BOKSEN Rotterdam. Bep van Klaveren Me morial Interland Nederland - Engeland: ve der: Burrows (Eng) w.o.p. (9-3) van Thompson (Ned); licht: Santana (Ned) w.o.p. (11-8) van McLean (Eng); lichtwelter: Medina (Ned) on beslist (7-7) tegen Crosby (Eng); lichtwelter: Amine (Ned) onbeslist (3-3) tegen Mellor (Eng); weiter: Jan ssen (Ned) w.o.p. (6-4) van Hall (Eng); bantam, junioren: Kocabas (Ned) w.o.p. (14-6) van Rainbow (Eng). SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 38: eerste prijs (jackpot): geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, bruto f. 27.204,60; derde prijs: 53 winnaars, bruto f. 2309,80; vierde prijs: 2575 winnaars, f. 47,50; vijfde prijs: 51.247 winnaars, f. 5,00. Cijferspel 38: zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 4 win naars, bruto f. 10.000,00; vier cijfers goed: 19 winnaars, f. 1000,00; drie cijfers goed: 257 winnaars, f. 100,00; twee cijfers goed: 2356 winnaars, f. 10,00. HONKBAL Honkbal hoofdklasse, Holland Se ries: Neptunus-Kinheim 7-13. VOETBAL Engeland: Queens PR-Tottenham 2- 3. Terneuzenaar Taco Nuyens zwaar gewond Uden - Tijdens trainingen voor wegraces op het circuit van het Belgische Francorchamps is zaterdagmorgen de 28-jarige Jan ter Maat uit Uden verongelukt. Het Koninklijk Nederlands Mo torsport Verbond (KNMV) maakte pas gisteren melding van de fatale crash. Ter Maat raakte tijdens de tweede ronde van de eerste vrije training met zijn Ducati buiten de baan, toen hij in een bocht rechtdoor reed. Terwijl hij op de uitloop- strook zijn motor naar de vangrail duwde, kwam op dezelfde plaats Taco Nuyens uit Temeuzen ten val. Nuyens werd van zijn motorfiets getorpedeerd en vloog hierbij de lucht in. Bij zijn val schepte hij Ter Maat. De gevolgen waren catastro faal. Jan ter Maat was op slag dood. Taco Nuyens werd met ernstige in wendige bloedingen naar het zie kenhuis te Luik vervoerd waar hij met spoed werd geopereerd. Hij is inmiddels buiten levensgevaar. Ter Maat maakte deel uit van een racingteam uit Enschede en was vier jaar actief als motorcoureur. Op Francorchamps kwam hij uit in de klasse 'Battle of the twins' voor viertact-motoren. Francorchamps (Bel). Open Neder- landse. 125cc: 1. Hules (Tsj) Honda, 2. Jans sen (Ned) Yamaha, 3. Nooren (Ned) Honda. Stand: 1. Nooren 126 punten, 2. Hules 100, 3. Janssen 92. 250cc: 1. Bolwerk (Ned) Honda, 2. Markink (Ned) Yamaha, 3. Hooge- veen (Ned) Honda. Stand: 1. Markink 140, 2. Bolwerk 135,3. Romein 101. Supermono: 1. Doorakkers (Ned) Ya maha, 2. Van Dijk (Ned) Yamaha, 3. Cathcart (GBr) Ducati. Stand: 1. Slootjes 108, 2. Geenen 101, 3. Doorakkers 100. «keningen van fTjjoijg Kiiing financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen /\||e auto's ANWB-gekeurd nftHLIASTRAAT 46 - MADE - TEL. 01626-83380 Sport f» [EKENWEEK 1995 14 OKTOBER l0ven (anp) - Eén voet van het PSV, dat ruim jaar geleden de Europa [won, is nog bij de club. jrd Linskens, de solide iaiiger' op het midden- Vandaag, tegen MyPa, :thij weer eens in de basis PSV voor een belangrijk ,pees duel, omdat Stan geblesseerd is. Als een Jialteam een twaalftal zou ;B)U Linskens bijna altijd toen. ,j] 1988. Het Bemabeu-sta- 'van Madrid is met bijna KJ toeschouwers gevuld met use voetbalgekte. Eén 'ir debuteert in de Europa Middenvelder Edward Jens, 19 jaar, afkomstig uit De wedstrijd eindigt in ude treffer is van Linskens. laakt de bal helemaal ver- keerd, hij zal de laatste zijn om dat te ontkennen, maar juist daardoor is doelman Buyo uit ba lans. De treffer blijkt later beslis send voor het bereiken van de fi nale tegen Benfica. „Dat doelpunt heeft misschien wel nadelige gevolgen gehad voor mijn loopbaan," zegt Linskens. „Jarenlang was ik altijd maar die man van dat doelpunt." Nu, zeven jaar later, is het vreemd dat het voorjaar van 1988 nog altijd het hoogtepunt van zijn loopbaan is. Maar die wat 'omgekeerde' ontwikkeling deert hem weinig. „Ik heb het toch meegemaakt. Kampioen, de be ker en de Europa Cup in één sei zoen. Misschien is het juist wel mooier om na die periode en de moeilijke tijden die volgden, weer een opgang mee te maken. Dat lijkt me fantastisch." Want PSV zakte diep, met name internationaal, en wil dolgraag weer aanpikken bij de Europese elite. Linskens zag tal van voet ballers komen en tal van voetbal lers gaan. „Velen hadden moeite met de omschakeling van de sub top naar PSV. Bij PSV zijn de ei sen hoger. Velen zijn daaraan ka pot gegaan." Hij kwam er ook achter dat aankopen een betere onderhandelingspositie hebben dan eigen kweek. Toch ging hij steeds meer van de club houden. Na tien jaar mag dat ook wel. Nooit was hij helemaal zeker van een basisplaats, maar al met al kwam hij door de jaren heen wel aan zijn wedstrijdjes. Hij was de ideale twaalfde man, hoewel hij zelf natuurlijk vindt dat hij bij de beste elf hoort. Afgelopen zomer dacht hij lang na over verlenging van zijn contract, omdat hij eerst vond dat uit de aanbieding niet genoeg waardering bleek voor zijn trouwe dienst. Uiteindelijk verlengde hij met twee jaar. Linskens loopt als vanouds gaten dicht en stelt zich op in dienst van het elftal. Zoals zaterdag te gen Volendam, toen trainer Ad vocaat hem nodig had door de blessure van Valckx. Wouters schoof terug naar de defensie, Linskens nam de controlerende positie van Wouters achter Jonk over. Vooral voor Linskens had MyPa- trainer Kampman, die het vis sersdorp bezocht, complimenten over. „Door zijn aanwezigheid kon Jonk zich helemaal op de aanval richten. Hij was erg goed." Na al die jaren wil Linskens weer eens naar de tweede ronde van de Europa Cup. Twee seizoenen op rij was PSV meteen uitgescha keld, door Karlsruhe en Leverku- sen. „Zo'n vroege uitschakeling is een domper op het seizoen. Als je de derde ronde haalt, krijg je aanzien in Europa. De motivatie neemt toe, net als de eenheid in de groep. Met wedstrijden tegen Feyenoord en Roda voor de boeg is dat gunstig." Opstelling PSV: Waterreus; Van der Weerden, Wouters, Faber, Numan; Pahlplatz, Linskens, Jonk, Cocu; Ni- lis, Ronaldo Reserves: Dirkx, Prom- mayon, Vink, Eijkelkamp, Hoekstra, Van der Leegte. Mogelijke opstelling MyPa: Jakonen; Edward Linskens: de ideale twaalfde man. foto anp Huttunen, Viljanen, Hyypia, Mahlio, Jukka Koskinen; Kautonen, Tiainen, Keskitalo; Grönholm, Kolkka. De NOS zendt het duel (aanvang 20.30 uur) vandaag rechtstreeks uit op Nederland 3. a an Gaal: 'Ferencvaros geen tegenstander uit hoogste categorie' DINSDAG 26 SEPTEMBER 1995 DEEL B I! Jfaal tjauu) je [emeekqe$cke uk 1999 j lankoop van 19.50 aan zolang de voorraad strekt. gentsestraat 12 - 4561 ej hulst I Itel. 01140-12325 'ker u i neer I erd zo'n I ten I de I ite, n J a? Meestal minder dan u denkt en u verkoopt sneller, want; 1 weet van wanten en kranten linze verslaggever èpest - Jari Litmanen is maandag met Ajax naar dapest vertrokken, om daar woensdag met de Euro- Is kampioen tegen Ferencvaros te kunnen spelen. Toch [jven er twijfels over de Fin bestaan en dan met name nijn rechterenkel. 'schaduwspits' raakte vorige k woensdag in het duel met [una geblesseerd aan het ge it, Voor de zevende keer in ilf maanden, om precies te Zelfs zegt hij er zo langza- id ook weieens moedeloos iteworden. Maar dat zijn toe- in het geding is, daaraan iftnog niemand bij Ajax. blijft dat het niet zomaar een e is die Litmanen achter- I, Technisch directeur Van I: „Het is niet zo dat hij ge in pech heeft. De problemen alles met zijn fysiek te en. Hij heeft een zwakke -I in de betreffende enkel, een operatie denken we nog Dat is niet altijd de oplos- Bovendien is hij tot nu toe zeer snel hersteld." m jaar tijd was Litmanen het iteen maand uit de roulatie. herstelde het kwetsuur een dag of drie, dat was een leidsrecord. Van Gaal blijft idoor optimistisch. „Verhalen au zijn loopbaan in gevaar kunnen nergens op zijn ge- erd. We zullen aan het einde de competitie wel zien hoe- :l duels hij heeft kunnen spe- spelers nam Ajax mee |s Boedapest, één van hen zal ivond op de tribune rien plaatsnemen. Dat is in een buitenlander. Het is |i»el zeker Kanu en Finidi spe- Hitmanen en Santos kwamen t seizoen nog weinig in actie, fa bovendien last van meer dere ongemakken. Musampa, de laatste weken vast bij de groep, is thuisgebleven. De jeugdspeler heeft plaatsgemaakt voor de her stelde routiniers. Onder wie oud- Feyenoorder Scholten. Finidi trainde maandag voor het eerst sinds twee weken. Hij keer de zondag terug uit Nigeria, waar hij de begrafenis van zijn broer bijwoonde. Zijn conditie en spel- ritme worden door Van Gaal in principe groot genoeg geacht om onmiddellijk weer in actie te kunnen komen. Het vertrouwen van de technische staf in de vleu gelspits is groot. Bovendien zijn Litmanen en San tos gemakkelijker te vervangen, althans op dit moment. In één Europees duel en zes competitie duels op één na gespeeld zonder Santos kreeg Ajax geen treffer tegen. Voor de plaats van Litma nen heeft Van Gaal Kluivert tot zijn beschikking. Deze maakte zondag bij NAC een goede rent ree en is in Boedapest waar schijnlijk weer een van de elf. „Geen tegenstander uit de hoog ste categorie," was het eerste wat Louis van Gaal gisteren opmerk te, toen hem naar zijn indruk van Ferencvaros werd gevraagd. Ver volgens had de Ajax-trainer ech ter nogal wat volzinnen nodig om uit te leggen dat hij de komende tegenstander in de Champions League niet onderschat. „Je kunt die Hongaren niet ver gelijken met het niveau van Ma drid, maar het is wel een ploeg die de laatste weken alles heeft Santos, die waarschijnlijk beiden niet in de basis van Ajax zullen staan, hebben dikke pret voor het foto anp Jari Litmanen (links) en Marcio vertrek naar Boedeapest. gewonnen. En zoals iedere ploeg hebben ze een paar spelers die in dividueel wel iets kunnen." Ferencvaros, dat in de eindronde van de Champios League terecht kwam door het Anderlecht van eerst Herbert Neumann en later Raymond Goethals uit te schake len, verraste twee weken geleden nog eens door uit bij Grasshop pers met 3-0 te winnen. Een ploeg in de winning mood, een geladen ploeg bovendien, zo weet Van Gaal. „Het feit dat ze per se in hun eigen, kleine sta dion willen spelen in plaats van het nationale NEP-stadion, zegt al iets. Ze hadden vijf keer zoveel geld kunnen verdienen in het NEP. Dat ze er toch de voorkeur aan geven in eigen huis te voet ballen, geeft aan dat ze zichzelf niet bepaald kansloos achten." Toch voorziet Van Gaal niet al te veel problemen. „Ferencvaros speelt normaal in een 3-5-2-op- stelling. Tegen ons zullen ze zich dus moeten aanpassen, omdat wij met drie spitsen spelen. Dat is niet in hun voordeel. Het is wel lastig dat wij daardoor geen idee hebben wie waar komt te spelen. Maar eigenlijk was er voor ons toch al geen touw aan de opstelling vast te knopen, omdat ze de afgelopen weken door aller lei blessures toch al steeds met een heel andere formatie speel den." Selectie Ajax: Van der Sar, Grim; Reiziger, Blind, Frank de Boer, San tos, Bogarde, Scholten; Ronald de Boer, Litmanen, Reuser, Davids; Fi nidi, Wooter, Kanu, Kluivert, Over- mars. "onze verslaggever 'ppel - Wielrenner Danny Nelissen uit Sweikhuizen hoeft het "®s dat zijn vroegere werkgever TVM vorig jaar hem heeft «ald niet terug te geven. Dat heeft de kantonrechter van 'PPel gisteren in een kort geding bepaald. De sponsor had |™0 gulden van Nelissen teruggeëist. van Goedkoop voor haar ver trek. Met Marrit Leenstra op de plaats van Brinkman ging het ook niet goed. Turkije kwam te rug van 13-6 naar 13-12, onder meer door twee stopfouten van Leenstra. Het leek, mede door de fanatieke Turkse aanhang op de tribune, nog even een wed strijd te worden. „De passing viel weg in die fase." Goedkoop reageerde met het terugbrengen van Brinkman, waarna de ploeg zonder problemen het duel met 15-12 klaarde. „Bij deze wed strijd moeten we niet lang stil staan. Het gaat erom woensdag het eerste punt tegen Kroatië te maken, en het tweede en het derde," gaf Goedkoop aan. Kroatië is de grote concurrent in de strijd om de eerste plaats in groep 2. De ploeg, zaterdag las tig gevallen door één vervelend dreigtelefoontje uit mogelijk Servische hoek, won eenvoudig van Tsjechië. „Zonder goed te spelen," zei coach Jelic. Goed koop dacht hetzelfde over zijn team. EK vrouwen, derde dag. Groningen: groep 1: Oekraine - Wit-Rusland 3-1 (15-8 6-15 15-9 15-6), Rusland - Duitsland 3-0 (15- 5 15-4 15-5), Polen - Letland 3-1 (15-2 15-9 4-15 16-14). Stand: 1. Rusland 3-6 (9-0), 2. Oek raïne 3-4 (7-5), 3. Duitsland 3-4 (6- 5), 4. Wit-Rusland 3- 2 (5-7), 5. Po len 3-2 (4-7), 6. Letland 3-0 (12-9). Arnhem: groep 2: Nederland - Tur kije 3-0 (15-11 15-7 15-12), Kroatië - Tsjechië 3-0 (15-11 15-5 15-10), Bulgarije - Italië 3-1 (15-6 15-4 11- 15 15-2). Stand: 1, Nederland 3-6 (9-1), 2. Kroatië 3-6 (9-1), 3. Bulagrije 3-2 (5-7), 4. Italië 3-2 (4-7), 5. Tsjechië 3-0 (4-8), 6. Turkije 3-0 (2-9). Pat Peter van Minnen IN) van Danny Nelissen span- ftorig jaar een kort geding aan r wielerploeg, omdat de «gever niet aan de verplich tten opzichte van de renner v°Waan, Tijdens de procedu- maakte de wielerploeg het fastallig bedrag van ruim 'H duizend gulden echter peling over. 'er onder de voorwaarde dat ï®ffl van alle aanspraken op ®"P'oeg zou afzien. Daar n ye renner en de advocaat Ei n"'8' aan teSemoet *e ko- Ue werkgever eiste toen op f eurt via een kort geding het it Gisteren werd de <k)or kantonrech- I»Meppelinhet ongelijk ge- Pjy Nelissen werd medio ja- I van vorig jaar door zijn £uWeSetls vermeende hart- liünj- ensPel gezet. Tij- |i,e^lsche testen in het zie- TLS van Veldhoven dacht L ^an Hoogsteen van de tter tT? afwiikin§ bij de (jj "ebben geconstateerd. |d|Jnose van de cardioloog in L„en Werd enkele maanden I ü00r «kende internationale specialisten van tafel geveegd. Ondanks het feit dat Danny Ne lissen weer aan wedstrijden kon deelnemen, had de affaire een dergelijke negatieve invloed op zijn loopbaan, dat hij bij geen en kele prof ploeg meer terecht kon. Voor advocaat Peter van Minnen is de zaak na het gewonnen kort geding nog niet afgelopen. Hij wil de Nederlandse formatie in een nieuwe rechtszaak aansprakelijk stellen voor de schade die de ren ner door de hele affaire is toege bracht. „Danny Nelissen heeft fi nancieel moeten inleveren. Hij moest noodgedwongen bij de amateurs gaan fietsen, hetgeen negatieve invloed had op zijn sa laris." Nelissen, dit jaar uitblinker in het NK (voor profs enamateurs) en ondermeer winnaar van Olym piad Toer, komt de komende twee jaar uit voor de ploeg van Raas, die vandaag in Utrecht de voorlopige Rabobank-formatie bekend maakt. Zeker van een contract zijn de Nederlanders Erik Breukink, Danny Nelissen, Leon van Bon, Michael Boogerd, Erik Dekker en Richard Groe- nendaal, de Rus Viatcheslav Eki- mov en de Belg Johan Bruyneel. Arnhem (anp) - Een ideale tegenstander om de grote ve dette weer in het juiste ritme te krijgen. Zo dacht Bert Goedkoop over de derde wedstrijd van de Nederland se volleybalsters op de Euro pese titelstrijd. In het rom melige duel met de emotione le Turken stemde het korte optreden van Harriëtte (Har ry voor intimi) Weersing ech ter bepaald niet vrolijk. Nederland won, zoals verwacht, met 3-0 (15-11 15-7 15-12). Maar het optreden van Weersing in de derde set gaf voldoende twijfels om dinsdag op de rust dag een fiks aantal trainingssets in te lassen. Van ritme bij de ster van Modena was geen enkel mo ment sprake. In elk geval te wei nig om woensdagavond in het als cruciaal genoemde duel met Kroatië in de basis te starten. Het enige Turkse offensief kwam maandagavond van de kant van de tribune. Luidruch tige landgenoten probeerden stemming te maken. Goedkoop had zijn speelsters het advies gegeven daar niet op te letten, zich ervoor af te sluiten. Om het karwei zo snel moegiijk te kla ren. Bij 1-5 in de eerste set kwam de eerste correctie van de bonds coach. Marjolein de Jong, die in de voorgaande twee wedstrijden Nederland via haar opslag aan veertig van de negentig punten hielp, had haar avond niet. „Ze speelde inderdaad niet geluk- »De Turkse Cam Cigden (links) tracht een aanval van Jerine Fleurke te blokkeren. Cintha Boersma kijkt toe. foto anp kig," stemde Goedkoop met die constatering in. „Ook al werd ze enkele keren in een uitstekende positie gebracht. Maar iedereen kan een mindere dag hebben." Hij wijzigde snel de formatie, die in de eerste twee wedstrijden het basiszestal vormde. De Jong maakte plaats voor Jolanda Els- hof, volgens Goedkoop beter in gesteld op het spel van de Turk- sen. „In de voorbereiding maak te ze ook een goede indruk." Maandag mocht Elshof het res tant van het duel afmaken. De Jong keerde niet meer terug. Na een moeizaam begin won Oranje de eerste set met 15-11. De tweede was een formaliteit, me de door het inspirerende spel van talent Elles Leferink: 15-7 in nog geen kwartier. Vervolgens kwam de testperiode voor Weersing. Het pakte slecht uit. Leferink moest haar plaats afstaan. „Ze was natuurlijk niet rijp voor een wissel. De veran dering was louter om Weersing weer wat ritme te geven. Dat is niet positief uitgepakt," was Goedkoop overduidelijk. „Het zal beter met haar moeten, wil ze woensdag tegen Kroatië in de basis starten. Fysiek is ze fit, maar een week niet trainen heeft het ritme verstoord." Een fiks aantal trainingssets moet voor de in Italië spelende vedet te uitkomst bieden. Nederland draaide zonder de in breng van Leferink een stuk minder, Brinkman begon fouten te maken. „Ze liet verdedigend steken vallen," was de uitleg

de Stem | 1995 | | pagina 9