4Ze willen ons klein houden' Concert na pauze pas op volle toeren Ingreep in Holland Media Groep kortwiekt ambitieuze tv-makers Reve ontmoet Brinkman SCHIJF os stem Glerum veilt in Turfschip Herman van Veen blijft bij NCRV Norma Brahms Dussek Brabants orkest in Breda Muziekmozaïek van Willem Duys bij Wereldomroep Veronica past programma aan HET GROENE BOEKJE ling? M Echtpaar Estefaj betrokken bij dodelijk ongelu „Het papieren boek is een geweldige uitvinding, redelijk goedkoop, betrekkelijk makkelijk te maken, de batterijen gaan nooit leeg, de paginaresolutie is ongeëvenaard hoog" Marcel Möring, auteur Éaiiti I Door Rob Vunderink Laren - De druiven zijn zuur, vooral bij Endemol. De tv-producent uit Laren is de grote verliezer gewor den nu de Europese Com missie voorlopig haar goedkeuring onthoudt aan de nieuw te vormen media reus Holland Media Groep (HMG). Dat monster moest RTL, Veronica en Endemol in staat stellen om één vuist te maken in de nationale, maar wellicht ook in de in ternationale media-arena. Een van de grote bezwaren die de commissie koesterde, gold de ver sterking van de toch al overheer sende positie die Endemol als producent van programma's voor Veronica, RTL4 en RTL5 op de Nederlandse markt zou krijgen. Het besluit van Brussel komt in Laren niet onverwacht, maar de frustaties zijn er niet minder om. „In Nederland is Endemol een konijn, in Europa een muis en in de wereld een mier." Endemol- woordvoerder Thomas Notemans citeert zijn chef Joop van den En- de. „De Europese Commissie heeft alleen maar naar dat konijn gekeken, dat door handige lob byisten was opgeblazen tot een Vlaamse reus." De hint is duidelijk. Niet minister Wijers van Economische Zaken draagt schuld. Ja, hij was het wel die bij Brussel aanklopte, maar niet zonder zachte dwang van mediaspecialisten in de Tweede Kamer, aldus Notemans. Die duwtjes vanuit de Kamer vonden hun oorsprong in Hilversum. Daar zit de publieke omroep. Hoe Wijers tegenover het fusie plan stond, blijkt duidelijk uit zijn brief aan Karei Van Miert, Belgisch Eurocommissaris voor concurrentiezaken. Op 19 april prijst de minister het samenwer kingsverband aan als 'een nieuwe onderneming die op de interna tionale markt kan meedoen'. Wij ers noemt integratie en schaal vergroting 'noodzakelijke rand voorwaarden voor succesvol on dernemerschap in de internatio nale audiovisuele mediasector'. De minister gaat nog verder: „De totstandkoming van een dergelij ke onderneming sluit aan bij de aspiraties van de Nederlandse re- Het probleem van 'Brussel' zit rechtsboven in dit schema: het aandeel van 47 procent dat Endemol 15,3. Als Veronica Omroep Organisatie (VOO) het Endemol-belang overneemt, stijgt de inbreng van dwijnt de zender RTL5 (linksonder) uit deze opzet. gering op het terrein van de elek- Onlangs zagen we dat nog bij tronische snelweg. Verder geldt dat de Nederlandse regering niet onverschillig staat ten aanzien van het gegeven dat de nieuwe onderneming voor circa 75 pro cent in handen is van Nederland se ondernemingen." Hete adem Wijers staat geen Nederlandse wet ter beschikking om concen tratie op de televisiereclame markt te toetsen. Brussel kan dat wel, maar Wijers is niet verplicht daar om te vragen. Echter, de mi nister durft het met de hete adem van Hilversum in zijn nek kenne lijk niet aan om de fusie achte loos te laten passeren, zoals hij een half jaar later wel zou doen bij de inmiddels op handen zijnde overname van de Dagbladunie door Perscombinatie/Meulen- hoff. Wijers dringt bij Van Miert zachtjes aan op groen licht voor HMG. Helaas, de commissaris zet het licht op rood. „Overal in de wereld zie je verti cale integratie van mediabedrij ven", aldus Notemans, zijn chef John de Mol citerend. „Hardware en software worden geïntegreerd. Zenders nemen aandelen in pro- duktiebedrijven en omgekeerd. Disney. Wij moeten iets derge lijks doen als we sterk willen staan. En dan komt de Europese Commissie met zo'n verbod en dus worden wij klein gehouden." Endemol Entertainment bv wordt door de commissie ver plicht zijn deelneming in HMG terug te schroeven van 23 naar 7,5 procent. Binnen Veronica Me dia Groep, die voor 49 procent in HMG zit, zal compagnon Ende mol naar verwachting zijn aan delen afstoten richting Veronica Omroep Organisatie. Veronica heeft die overname al aangekon digd. Strop De grootste strop voor Endemol is dat HMG de zender RTL5 moet afstoten.i Brussel wil dat RTL5 geheel loskomt van RTL om met RTL4 en Veronica te gaan con curreren. Naast een bron van in komsten verliest Endemol aan RTL5 een proeftuin voor zijn produkties. Concurrenten als ID- TV en D&D/Sleeswijk krijgen zo wat meer ruimte. Was HMG in zijn aanvankelijke opzet gelukt, dan hadden de drie televisiezenders van het nieuwe samenwerkingsverband naar schatting 40 procent van de Ne derlandse televisiekijkers be diend. Mediadeskundigen gelo ven dat de mediagigant goed zou zijn geweest voor 60 procent van de Nederlandse televisiereclame markt. Voor deze machtsconcentratie heeft de Europese Commissie nu een stokje gestoken. Reclame-ex ploitant IP, voor 50 procent ei gendom van HMG, houdt na het afstoten van RTL5 niet meer dan twee van de drie televisiezenders over voor de verkoop van recla mezendtijd. Het moment om opgelucht adem te halen is nog niet gekomen, al dus directeur Adriaan Vinju van concurrent Ster, verkoper van re clamezendtijd voor de publieke omroep. „De dreiging is enigszins afgenomen, maar het blijft een enorme partij op de markt. Voorts moeten we nog maar af wachten hoe die loskoppeling van RTL5 wordt gerealiseerd." Bespreekbaar Getroffen aandeelhouders achter de schermen zijn uitgever VNU en de Compagnie Luxembour- geoise de Télédiffusion (CLT), respectievelijk voor 38 en 37,27 procent aandeelhouder in RTL4 heeft in de Veronica Media Groep. VOO in VMG tot 84,7. Ook op last S.A., alsmede een aantal kleinere aandeelhouders via welke CLT nog een vinger in de HMG-pap heeft. Nog verder op de achtergrond krijgt de Belgische meestereom- binator Albert Frère, topman van de Groep Brussel Lambert (GBL), voor de tweede keer in korte tijd de pin op de neus. GBL is via tussenfirma's voor een be langrijk deel eigenaar van CLT en zwaaide als 49-procentsaan- deelhouder de scepter bij de zeer succesvolle Duitse RTL-zender, totdat uitgeefconcern Bertels mann onlangs zijn aandelenpak ket door overnames en allianties van 37 procent wist op te schroe ven tot nabij de 50. En nu ver dwijnt ook nog RTL5. HMG, in haar oorspronkelijk op zet, mag niet, maar de zaak is volgens commissaris Van Miert 'bespreekbaar' - een term waar Endemol over valt, want wat valt er te bespreken als de Europese Commissie eenzijdig de wet voor schrijft en het Europese Hof al drie jaar achterstand heeft opge lopen met de behandeling van be roepszaken? Drie maanden De drie HMG-poten RTL, Vero- Van onze rtv-redactie Gerard Reve en Elco Brinkman gaan vanavond in de NCRV-serie Het Levenslied bomen over de zin van het leven en de betekenis van de dood. Van onze rtv-redactie Herman van Veen blijft de NCRV de komende jaren trouw. Hij heeft met deze omroep een over eenkomst gesloten die loopt tot en met 1997. Het contract houdt in dat Van Veen in deze periode verscheidne programma's maakt. In december brengt de NCRV een kerstspecial op het scherm, gebaseerd op de cd Stille Nacht van Herman van Veen en Ton Koopman. „Het leven is geen pretje", zegt Reve. Het initiatief voor deze ontmoe ting kwam van Reve, die in 1947 debuteerde met De Avonden en naast schrijven een grote voor liefde heeft voor provoceren; hij vergeleek God ooit met een ezel, een uitspraak die leidde tot een discussie in de Tweede Kamer. Reve wilde wel eens 'een aardig gesprek' hebben met Brinkman, ex-minister en ex-CDA-leider en nu werkgeversvoorzitter in de bouw. Brinkman heeft respect voor het vermogen van Reve tot relativeren. Maar hij vindt dat de schrijver wat ver gaat als deze aangeeft dat de dood toch veel beter is dan te leven. Nederland 1,21.55 uur Gerard Reve wilde wel eens 'een aardig gesprek'. FOTO KLAAS KOPPE Frédéric Chopin was een groot bewonderaar van Bellini. Ster ker nog, hij bepaalde dat hij op Père Lachaise naast de jeugdig gestorven Bellini begraven wil de worden. Hetgeen geschiedde. Het zegt iets over de waardering die de operacomponist Bellini ondervond van de kant van kant van een der grootste genieën. Tijdens zijn korte leven (1801- 1835) was Bellini al onsterfelijk vanwege een aantal opera's, waaronder La Sonnambula, I Puritani en bovenal Norma. Toen hij op 33-jarige leeftijd overleed werd hij in heel Europa betreurd. Norma, het drama van een Kel tische (Franse) priesteres tijdens de Romeinse bezetting rond 50 v. Chr., heeft sindsdien onafge broken op het repertoire ge staan. Zojuist verschenen is een cd-opname, gemaakt tijdens het Festival van Ravenna 1994. De produktie staat onder leiding van Riccardo Muti. De hoofdrol len zijn voor Jane Eaglen (Nor- ma) en Vincenzo La Scola (Pol- lione). Norma is een bonte afwisseling van subliem en banaal, van ont roerend en grotesk, van effect bejag en echte emotie, kortom een Italiaanse opera. Behalve de titelrol is deze opname een ge heel Italiaanse aangelegenheid, dus dat moet goed zitten. En het zit goed. Je kunt voor deze Nor- ma gerust een avondje uittrek ken om er in z'n geheel naar te luisteren zonder je te vervelen. Uiteraard ben je benieuwd wat Jane Eaglen met die beroemdste aller aria's doet, 'Casta Diva'. Ze brengt het er prachtig af, en ook koor en orkest doen in deze aria hun best om de emoties ingehou den tot expressie te brengen en niet alleen de virtuositeit te die nen. En datzelfde geldt voor de totale opname van Norma. Aan deze registratie wordt extra glans verleend doordat het een live registratie is. Dat betekent de doorlopend voelbare span ning van de artistieke toppresta tie. (EMI 5 55471 2) HANS ROOSEBOOM In zijn jonge jaren, voor zijn 30e, schreef Brahms behalve een hoop ander werk twee grote stukken voor orkest, de Serena de opus 11 en de Serenade opus 16. Aan een grote structuur als een symfonie waagde Brahms zich pas 20 jaar later. Met deze Serenades oefende hij zich in de mogelijkheden van orkestratie, combinaties, kleureffecten etc. Ondanks de eenvoudige en neu trale naam Serenades zijn het indrukwekkende werken. Hier worden geweldige verhalen ver teld, van een diepte en zwaarte die je dwingen tot aandachtig luisteren. De opnamen in kwes tie, van de twee Londense orkes ten LPO en LSO, beide onder leiding van Sir Adrian Boult, dateren uit de jaren '70. De onderhavige dubbel-cd biedt bovendien nog Brahms' twee ou vertures, de Altrapsodie en de Haydn-Variaties. De typisch MUZIEKRECENSIES noordelijke romantiek van de Hamburger Brahms is bij de En gelsman Boult in goede handen. Het doosje wordt overigens toe passelijk versierd door een ro mantisch schilderij van onze landgenoot B. C. Koekkoek. (EMI Forte, 5 68655 2) H.R. Een naam die iedere gevorderde pianoleerling vertrouwd is, po sitief of negatief (afhankelijk van het plezier in het pianospe len), is die van Dussek. Het blijkt dat de Boheemse pianist en componist Jan Ladislav Dus sek leefde van 1860 tot 1812 - een tijdgenoot van Mozart en Beethoven. Tsjech was hij alleen van ge boorte (Praag), want hij ontpop te zich als een kosmopoliet. Op zijn 19e jaar, in 1779, bleef Dus sek na een concert hangen in Mechelen. De drie jaren daarna was hij werkzaam in Amsterdam en Den Haag. Daarna verkeerde hij aan het hof van St. Petersburg (Cathari- na II), Warschau (vorst Radzi- will) en Parijs, waar hij de lieve ling was van Marie Antoinette. Na de Franse revolutie (1789) vluchtte hij naar Londen. In Londen begon Dusseks car rière pas goed. Tussen 1789 tot 1799 vestigde hij zijn naam als virtuoos en docent. Daarnaast was hij muziekuitgever. Op Dusseks verzoek verbreedde de Londense pianobouwer John Broadwood het toetsenbord van vijf naar zes oktaven (1794). De Broadwood-gebruiker Ludwig van Beethoven deed er zijn voor deel mee, en via Beethoven de geschiedenis van de pianolitera tuur. Dussek was de eerste pianist die de vleugel dwars op het podium zette, zodat het publiek zowel het profiel als de handen van de pianist kon zien. Als componist schreef hij een kleine twintig pianoconcerten en veel sonates. Op deze cd speelt Andreas Sta ler op een Broadwood uit 1806, dus zeer toepasselijk. Dusseks muziek is niet erg persoonlijk, maar wel vakkundig geschreven en met groot gevoel voor pianis- tiek. De orkestpartijen klinken uit stekend, in het geval van het pianoconcert in g kleine terts zelfs indrukwekkend. (Capricio 10 444) H.R. DINSDAG 26 SEPTEMBER 1995 DEEL 08.00, 915 I# 11.3' 1105 Dat percentage moet terug naar van de Europese Commissie ver- nica en Endemol krijgen drie maanden om de zaak naar Euro pees welbevinden te regelen. Lukt hun dat niet, dan grijpt Van Miert in. We klaren de klus in een week of vier, weet HMG zeker. Alleen het feitelijke afstoten van RTL5 zal wat langer duren, want die zen der is nog geen afzonderlijk be drijf, dus die moet eerst nog wor den losgekoppeld van eigenaar RTL4. Voorts moet RTL's moedermaat schappij CLT vooralsnog een minderheidsaandeel van 34 pro cent in RTL5 houden, anders raakt CLT zijn Luxemburgse zendvergunning kwijt. De afwik keling van de afstootoperatie zal bijna een jaar in beslag nemen. Dat mag van Van Miert. Of de publieke omroep er wel zo verstandig aan heeft gedaan HMG te bestrijden, wagen ken ners van de Nederlandse media te betwijfelen. RTL5 bungelde er met zo'n 6 procent van de kijkcij fers maar een beetje bij. Het ge vaar is niet denkbeeldig dat een koper - KPN, Philips, De Tele graaf en Wegener zijn al genoemd - met de zender echt aan het con curreren slaat. Dan is Hilversum verder van huis. Breda - Chassé Theater (VSB- zaal) Brabants Orkest met eer ste abonnementsconcert sei zoen '95-'96. Programma met werk van Mendelssohn, Brahms en Schumann. Ge hoord op 25 september 1995. Door Frans Baljeu Met een lekker ouderwets Duits romantisch programma keerde het Brabants Orkest na een seizoen van afwezigheid terug in Breda. Na het ge slaagde promconeert, dat een maand geleden in de grote zaal plaatsvond, was dit het eerste abonnementsconcert in de mede voor symfonische concerten bedoelde midden zaal. Aangezien voor deze zaal in zijn hoedanigheid als concertzaal nog niet alle geplande voorzieningen zijn voltooid, is commentaar op de akoestiek wellicht nog wat prematuur. Een voorlopige eerste indruk is dat er een helder klank beeld kan worden opgebouwd. Na gewenning van het orkest en de nodige experimenten met techniek en ruimte is te verwach ten dat deze multifunctionele zaal voor symfonische muziek zal voldoen. Vooral de gespeelde Schumann- symfonie na de pauze rechtvaar digde deze opvatting. Na de le thargie van Mendelssohns zeewa ter-compositie en het taai blij vende Brahms-vioolconcert, be antwoordde deze lentesymfonie als eerste stuk van de avond aan de verwachtingen die je hebt, wanneer je naar een concert gaat met Duits-romantische muziek. Dirigent Uwe Mond maakte met een sprankelend spelend orkst duidelijk wat Schumann over dit werk vertelde. Deze 11 per-romanticus schreef over symfonische eersteling namel dat het werk in een vurig uur geboren. De radicaliteit die de lal Schumann-symfonieën onthei werd overtuigend neergezet spel met het ritme van de dichi gels 'O wende, wende dei; Lauf, im Tale blüht der FrtÉ auf werd in het eerste deel 0111 kunsteld gespeeld. In het Ti merei-achtige tweede deel, wal in de maat-zwaartepunte'n d< syncopering zo geraffineerd J den ontlopen, slaagde mem' een fraai gedifferentieerd insl mentaal filigraan om het thean heen te weven. Na het qua oJ bouw op Beethovens scherzo de zevende symfonie gelijke; scherzo, klonk een slotdeel w; in vooral de karakteraanduii grazioso veel aandacht kreeg. Uwe Mond is in zijn dirigeei ses vaak heel inspireremd in aangeven van dergelijke kaï tertrekken. Of het uitsluitend gewei„ was, is niet na te gaan, maar voor de pauze herinner ik weinig opwindende momenl Mendelssohns nooit aan het veau van zijn zomernaci droom-muziek reikende Meen stille und glückliche Fahrt bl( helaas een weinig interes; boottochtje. Ook Brahms' vioolconcert lnj niet door de grauwsluier vi plichtmatigheid' heen. Er is nil verkeerd met het spel van sol Pierre Amoyal, hij kon mij eet de breedsprakigheid van ditwi niet doen vergeten. Hilversum (anp) - Nederland se overwinteraars en vakan tiegangers in Spanje kunnen vanaf 24 september het radio programma Muziekmozaïek van Willem Duys in hun tijde lijke verblijfplaats horen. Via radio Benidorm (103.8 FM) en radio Denia (92.5 FM) wordt het programma zondagmiddag tussen drie en vier uur uitgezon den. In Nederland is het pro gramma zondagochtend op Radio 2 te beluisteren. De Wereldom roep neemt Muziekmozaïek voor de lokale stations aan de Costa Blanca op en verzendt het pro gramma per satelliet. Op die ma nier wil de Wereldomroep de sa menwerking met de binnenland se partners van de publieke om roep versterken. Hilversum (anp) - De commercië le televisiezender Veronica wil binnen enkele weken zijn pro grammering aanpassen. De om roep is niet tevredenover het marktaandeel dat zij tot nu toe heeft bereikt. Het marktaandeel over de afgelopen periode be draagt 9 procent, terwijl gemikt wordt op 12 a 13 procent, aldus een woordvoerder van Veronica. Het gaat niet om het schrappen en vervangen van programma's, maar om een andere programme ring van de bestaande program ma's, aldus de woordvoerder. Ook wordt grondig gekeken naar de vormgeving tussen de pro gramma's door die veel erotiek bevat. DOORWIM DANIËLS I— De woorden 'produkt' en 'publikatie' moe ten we in de nieuwe spelling als 'product' en 'publi catie' schrijven vanwege 'pro duceren' en 'publiceren'. In 'produceren' en 'publiceren' zit een c, dus is het consequen ter ook 'product' en 'publica tie' met een c te schrijven. De c/k-kwestie zien we ook bij de woorden 'traktaat' en 'vre- destractaat'. Maar hier geeft de nieuwe spelling geen veran dering van de k in een c te zien, maar een verandering van de c in een k: vredestraktaat. Zou een omgekeerde aanpassing (tractaat) niet consequenter zijn ten opzichte van de nieu we schrijfwijzen 'product' en 'publicatie'? Voor de Nederlandse Taal unie, verantwoordelijk voor de nieuwe spelling, is een conse quentere spelling weliswaar het uitgangspunt geweest, maar tegelijkertijd wilde ze de taalgebruiker niet opzadelen met al te veel veranderingen. Om dat te bereiken, heeft ze de regel gehanteerd dat woor den die wat hun schrijfwijze betreft in de minderheid zijn, zich moeten aanpassen aan de schrijfwijze van verwante woorden die in de meerder heid zijn. 'Vredestractaat' is met z'n 'c' in de mindert» ten opzichte van de verwant? woorden traktaat, traki* traktement en trakteren, moet 'vredestractaat' een krijgen. Ja, zal de taalgebruiker te! gen. alles mooi en wel. n" dan schrijven we 'tractor1 'tractie' voortaan dus ook';] een 'k'. Nee, zegt de Taal» dat niet. Maar waarom niet' Vredestraktaat 'Tractor' en 'traktaat'zijn evenzeer met elkaar veo,,J als 'vredestractaat' en W™ tie'. AI die woorden 1 de een of andere manier P op het Latijnse woord 'I'® re', dat 'trekken' betekent.' kan zijn dat de Taalunie» anders over denkt of nog een andere uitzonden] regel heeft op haar punt van de consequente»! Misschien kan ze daar mol-j uitsluitsel over geven, houdt ze in Den Haagee»J lings belegde persconle'»"1] waarop ze de onrust di£] in België en nu ook Nedert over de nieuwe spelling' staan, hoopt te kunnen t gelen. NEDERLAND 1 „(0 Journaal 5 Klokhuis Tekenfilmfestival 1 ontbijt-tv met 07.30, 08.30 en 09.00 Journaal (pp); PvdA. Herh Kook tv Vrouw-zijn Spoor 7 tv Ontdek de geologie Hier en nu Bas ontmoet Henk Elsink S Boggle «(O Journaal 5,16 Taxi 000 Journaal 0 m voor- en tegenspoed 0 Voor 't eerst, voor 't laatst 0 jeugddromen 0 Blik op de weg Ji6 Natte neuzen ,0 u.K. Today U Widget ((O Journaal Indiëstrijders, documentaire serie UQ5 Casualty, ziekenhuisserie 11(0 Villa Achterwerk met om 18.00 Smeerkees; 18.10 Ik dans; 18.13 Purno de Purno IIJ5 Sesamstraat jj'30 Jeugdjournaal ,j40 Klokhuis, kindermagazine 0 Lingo, spelletje ijjj Heartbreak High, jeugdserie 0 Voetbal UEFA Cup PSV-Mypa- 47 live 2,00 Journaal JI6 Sportjournaal 234 Nova, actualiteiten met NOS- Den Haag vandaag !j;25 Theo Maassen: Bepaalde din gen, cabaret i|)j5 Nieuws voor doven en slecht horenden Van onze verslaggever Breda - Ter afsluiting van de kunstbeurs Total Art Fair vindt er va middag in Het Turfschip een veiling plaats onder leiding van Jan Pieter Glerum. De Haagse veilingmeester brengt om 16.00 uurwer-j ken van Herman Brood, Corneille en andere kunstenaars onder de hamer. De opbrengst gaat in z'n geheel naar Terre des Hommes, voq een project in Zaïre. Miami Beach (ap) - De Amtj kaanse zangeres Gloria Estef en haar echtgenoot-prodn Emilio zijn zondag betrokkenj raakt bij een dodelijk ongelill het water voor de kust van if Beach. De berijder van een jet-ski.» waterscooter, kwam om het lev| nadat hij in botsing was met een pleziervaartuig waan de Estefans een tochtje maaklj zo meldden plaatselijke tv-s tions. De kustwacht had volg de berichten gezegd dat het mj luk niet te wijten was aanj stuurmanskunst van EmilioEsJ fan. NEDERLAND 2 gg.OO Beestenboerderij II Techniek in de praktijk Muziek! Afl. 1 (tot 09.45) 110 Ik Mik Loreland (tot 10.20) Geef mij maar een boek V (tot 11.25) H.35 Vreemde talen (tot 12.00) Het vragenuurtje, rechtstreeks verslag van het wekelijkse vra genuurtje in de Tweede Kamer (tot 15.00) lltJB Little Girl on a Farm, teken film K.33 Skippy, jeugdserie Danger Bay, jeugdserie ||J.29 2 Vandaag met actualiteiten, 17.30 en 18.00 Journaal, 18.43 Sportjournaal en 18.51 Hoofd punten uit het nieuws De rooie draad, serie Mag ik een week van je le ven?, reportage over zendings project: Hart voor Haïti op Haïti 122 Aaron's Way, serie. Afl. 1 100 Nederland zingt; Brouwersha ven 125 Beter presenteren .55 (PP): VVD I.02 Studio sport met Voetbal Euro- BELGIË FRANS 1 I.45 Vacaturebank 15.05 L'écran té- Jin: Le débat 16.30 Maguy, serie WO La bande a Carlos, magazine 17.30 Life Goes On, serie 18.30 Régions jir 18.50 Cartes sur table 19.10 Le quo- [idien les sports 19.30 Nieuws 20.10 juble 7, spelletje. Thema: De marine 11.35 Jours de paix, documentaire-serie Over de periode kort na de Tweede We- jtldoorlog 22.40 Frangoise et les siens, bltureel magazine 23.20 Nieuws (tot 13.40) BELGIË FRANS 2 17.30 Aquatica, watersportmagazine J8.00 lei Bla-bla, kinderprogramma 15.00 Maguy, serie 19.30 Nieuws. Met parentaai 19.55 Voetbal UEFA Cup itandard Luik-Vitoria Guimaraes, live p.51 Champion's '95, autosportmaga- [ne 22.19 Nieuws 22.38 Voetbal Sa- penvatting UEFA Cup 23.40 PME infos pt 00.12) DUITSLAND 1 S.30 Morgenmagazin 09.00 Heute S'03 The Flying Doctors, serie 09.45 Fit forever 10.00 Heute 10.03 Auslands- lournal 10.45 Info Gesundheit 11.00 leute 11.04 Ein unvergesslichesWoche- lende in Lissabon, Duitse tv-film van Ge- jo Erhardt met Janina Hartwig, Volkert F'aeft en Will Danin 12.35 Umschau f «•55i Presseschau 13.00 Mittagsmaga- Tn "'45 Wirtschafts-Telegramm 14.00 Mgesschau 14.03 Schimpf-19 7 17, tele- j?nisc"e talkshow 14.30 All Creatures F«at and Small, serie 14.55 Jürgen Flie- T an'wortet 15.00 Tagesschau 15.03 pnga de aluguel, soap 16.00 Ta llsschau 16.03 Fliege, talkshow 17.00 ■7anrU 17-10 Brisant, magazine Sport extra met voetbal UEFA- r P- Lokomotive Moskou-FC Bayern HHIS 1 [RADIO "ADI° RIJNMOND ijj,.. pnne Mulder. 9.00 Nederlands produk F van Vhet en Menno Tamming. 12.00 De hi 17 m o Henriëtte Geeve. 15.00 Boele en Soon Va" vandaa9-18.00-19.00 Post aa .OMROEP BRABANT »05 art,2'? Badio 1, gevolgd door regionaal "ant in !'ten' sPort en verkeersinformatie. 32 Art raoant. 7.23 Weerman Johan Verse lanJnh v'te'ten en verkeersinformatie. 7.5! Pant in n erschuuren (regio's Z.O, M. en N.Oi E10 «Th- S?m !re9'° W'B'- 8,08 Verkeersini Persinfn, Nleuwscentrale. 8.33 Actualite WMirt-H?.18' 9,88 Weerman Johan Verst kk inS rt°sk'9'30 De scheurkalender. 10.0 Indn 4'De scheurkalender. 11.07 Van ha fc e'0DVcheurkalender. 12.05 Actualitel| PtORaa96»?3, 17,88 Bericht voor boer en Pro Nleuwscentrale. 13.34 Actualiteite

de Stem | 1995 | | pagina 20