Scheldorado weert part-timers 6Bedankt voor de gunst, hè wemparadijs Scheldorado dicht voor grote opknapbeurt IK NIEUWS Kermisbazen trakteren kinderen POLITIE rapport ZAKEN nieuws oëStem Eigenaar zwemparadijs in Terneuzen biedt meer werkgelegenehid in toekomst Jan Vercouteren krijgt gouden speld van KNVB ZEELAND B3 Hulst Ossenisse Kans om kruisbekken te zien Keurmerk Aardappelen uit Zeeland Roemeense muziek in d' Ouwe Kercke Kapper Willem Klaassen (74) stopt na 56 jaar met knippen Schennispleger Caravan gestolen Schoonheidssalons honden open dag examens Man steekt zijn auto in brand Meester Harry 25 jaar bij Molenbolwerk Twee Goesenaren verdacht van winkeldiefstallen P. de Bakker kampioen Politiehond 1 EPTEMBER 1995 VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1995 sekmuseum Het Land van AxpIj i 23sept)Van 13 30 t0t 17°0 uur ideshow - Gregoriuscentrum - Tarting - De Boemerang - 20 c TERNEUZEN toonstelling - mevrouw De t-Rammeloo - fysiotherapie Ooa ijk Bolwerk (t/m 18 okt) rmisbal - Zuidlandtheater .00 uur 5,-, tot 18 jr. f 3 -1 HENGSTDIJK eoe0sokrin9-campin9De^ (HULST OSSENISSE^ 06 Kr°0n20,00 L hieting - camping Mussennist I j„onze verslaggever leuzen - Het subtropisch zwem- jdijs Scheldorado in Terneuzen jrdt grondig gerenoveerd. Het gaat jjoot onderhoud en het aanleg- jj'van nieuwe voorzieningen om '.[bad in de toekomst nog rendabe- i^te laten draaien. Lyerband met deze werkzaamheden is ^eldorado vanaf gisteren voor een pe riode van drie maanden gesloten. M. Verpalen-van den Bosch verwacht dat het zwemparadijs in januari 1996 wordt heropend. De familie Van den Bosch kocht het fail liete zwemparadijs in maart van dit jaar. Het was toen al duidelijk dat er het een en ander moest gebeuren om de voorzie ning nog aantrekkelijker te maken. De familie bezit naast Scheldorado ook de recreatiecentra De Braakman in Hoek en de Vogel in Hengstdijk. „Vandaar dat we besloten het bad op 21 september voorlopig te sluiten. Dat doen we wel met pijn in het hart omdat het altijd moeilijk te verkopen is als mensen voor een gesloten deur staan. Maar het werk moet nu eenmaal gebeuren. Alleen een zwembad is in deze tijd te miniem. We hebben de afgelopen periode niet slecht gedraaid. Scheldorado trok twee keer zoveel bezoekers als dezelfde periode vo rig jaar. Dat komt natuurlijk voor een deel door de verlaging van de toegang- prijzen. Van elf gulden naar zes gulden en vijf gulden voor kinderen," aldus me vrouw Verpalen. Volgens Verpalen-van Den Bosch gaat Scheldorado een kuuroordfilosofie vol gen. Zo komen er kruidenbaden in het sauna landschap en bestaat de mogelijkheid onder een nog aan te stellen fysiothera peut te fitnessen en aquagymnastiek te doen. „Uit een enquête onder onze gas ten blijkt dat ze dergelijke voorzieningen in Scheldorado missen." De tarieven zullen volgens mevrouw Verpalen-van den Bosch ondanks de for se investering zeker niet explosief stij gen. „We willen veel mensen naar Scheldora do blijven trekken. Daar moeten we in het tarief rekening mee houden." De zalen van Scheldorado, die vooral worden gebruikt voor feesten en par tijen, blijven tijdens de verbouwingspe riode gewoon open. 1,00 uur irten - camping De Zeemeeuw - .00 uur FILMS GOES rand Theater 9-00 en 21.30 uur Just Dredd HULST e Koning van Engeland 130 uur Free Willy 2 9.30 uur Congo |1.30 uur Braveheart 1.30 en 22.00 uur Under Siege 2 9.30 en 22.00 uur Batman Forever 130 en 22.00 uur Judge Dredd 1.00 uur While you were Sleeping MIDDELBURG tichting Cinema lO.OO uur Who's afraid of Virginia IVoolf |2.30 uur Don Juan OOSTBURG (.edeltheater f 0.00 uur Casper VLISSINGEN tlhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.30 uur Under Siege 2 J 9.00 en 21.30 uur Just Dredd 19.00 en 21.30 uur While you were sleeping PO.OO uur Braveheart BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Congo 20.00 uur The Usual Suspect 22.30 uur Die hard with a Vengean- te 20.00 en 22.45 uur The Bridges of iMadison County (20.00 en 22.30 uur French Kiss KNOKKE Beverly Screens 120.00 en 22.30 uur Bridges of Ma- dison County i( 20.00 en 22.30 uur Congo 20.00 en 22.30 uur Crimson Tide 120.00 en 22.30 uur French Kiss afgesloten met een examen. De 1 lessen worden gegeven op de donderdag. De plaats waar de lessen gegeven worden is af- 1 hankelijk van het aantal cur sisten per vereniging. De prijs voor de lessen en examens be draagt honderd gulden. Voor opgave (voor 15 oktober) en in lichtingen kan men terecht bij het secretariaat aan de Rem- brandtstraat 25 in Clinge, tele foon 15451. TEKENWEDSTRIJD - Ruim zeventienhonderd kinderen hebben deelgenomen aan een tekenwedstrijd ter gelegenheid van de opening van de nieuwe polikliniek Liduina in Hulst. Het thema van de tekenwed strijd was 'een bezoek aan de dokter in het ziekenhuis Woensdag zijn de winnaars, verdeeld over de acht groepen van de basisschool, bekend ge maakt. De winnaars zijn: groep 1: de Bot uit Hulst; groep 2: Adina Gorsele uit Hulst; groep 3: uw Houwer uit Hulst; groep 4: KU® Oudewortel uit Nieuw Namen, groep 5: Fenna de Deyn uit waarde; groep 6: Vincent van Griend uit Axel; groep 1: tver van de Wege uit Axel en groep Manouk van Geertrui] uit Huis MUZIEK - In Hof ter Nesse vindt zaterdag 23 septem e een dansavond geh°uden muziek van het Jumbo Aanvang 20.30 uur. Lezers reageren °P De Stem Brieven voor deze rubriek volledig ondertekenen. Een brief mag niet langer zijn dan 200 woorden. De redactie behoudt zich net recht voor een brief 'n te korten en te bewerken. Geen brieven op rijm. Publicatie betekent niet automatisch dat de redactie het met uw standpunt eens is. opzichte van u, vooral d verloop van deze onverk lijke historie, bij velen e twijfel is gerezen. Vogelwaarde C. A. Warrens lm onze verslaggever Ifflieuzen - De familie Van den Bosch, eigenaar van Stheldorado in Terneuzen, neemt voor het gerenoveerde jtemparadijs voortaan alleen nog maar vast personeel Er wordt geen gebruik meer gemaakt van parttimers. jt-erband met de grondige ver- twing van Scheldorado zijn de rJelijke contracten van de hui- Je medewerkers, waarvan de Ute parttimers, niet verlengd, jet zwemparadijs gaat ongeveer [3 maanden dicht. de mensen is het heel sneu lal de contracten niet zijn ver- omdat ze zich ook in slech- Ijiijden met enorm veel motiva- ii hebben ingezet voor Scheldo- Maar ze wisten dat het om ijlelijke contracten van een half paging. Van 21 maart tot en iït21 september," aldus M. Ver- i-van den Bosch, je familie Van den Bosch nam [ld huidige personeel over bij de «ername van het toen failliete |Scheldorado. „Bij een faillisse- J heeft de curator de be- Kan onze verslaggever Sint Jansteen - De voor Ne derland zeldzame kruisbek, tin donkergroen vogeltje, is opnieuw gesignaleerd in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Een stel van deze vogels werd gezien door vogelken- ter A. de Kind nabij de bos sen van het waterwingebied in Sint-Jansteen. Ook vorig jaar vlogen er enkele exem plaren rond. Kruisbekken houden zich normaal gesproken op in Noorwegen, Zweden en Noord-Rusland. Rond deze tijd trekken ze weg naar het zuiden om te overwinteren. De gangbare vliegroute ligt over Duitsland. Volgens De Kind zijn de nu waargeno men vogels uit de koers ge raakt vanwege de sterke noord-oostelijke wind. .Normaal gesproken komen te vogels nooit in Neder land," zegt hij. „Hoewel er vorig jaar toevallig ook een paar in de streek zijn gezien. Maar toen was het wel zeker vijftien jaar geleden dat er kruisbekken gesignaleerd zijn." (ADVERTENTIE) Uiterlijk zegt vaak niet veel over inhoud. Bij aardappelen ligt dat anders. Rimpels, pitten of verkleuringen hebben al snel smaakverlies gevolg. Om over uitlopers maar te zwijgen. No rijn er aardappelen van superieure kwaliteit Karakteristiek van "naak dankzij de gulle Zeeuwse aarde. Milieuvriendelijke teelt en buitengewone aandacht bij oogst en behandeling zorgen er voor dat «"IWWMW WMJ V... 6 mooiste aardappelen ook de lekkerste zijn. Mraag er naar bij uw groentespeciaalzaak! U herkent ze aan «euws Keurmerk op de jute verpakking. het A flBr°dukt De Stichting KCM is een onafhankelijk organisatie. Het Zeeuws Keurmerk kent zij toe aan land- en tuinbouwprodukten die -van ploeg tot kassa- voldoen aan de hoogste kwaliteits- en milieunormen. Het Zeeuws Keurmerk is een garantie voor kwaliteit uit Zeeland. Informatie 01100 - 47700 voegdheid voor deze mensen ont slag aan te vragen. Wij besloten toen het personeel over te nemen. Maar alleen op tijdelijke basis van een half jaar." Volgens mevrouw Verpalen-van den Bosch worden de mensen niet zomaar afgedankt. „Ze krijgen zeker de mogelijkheid bij Schel dorado terug te komen. Ze mogen gerust solliciteren. Maar ze moe ten wel benodigde cursussen vol gen en ze moeten bereid zijn on der strakke leiding te werken. We willen immers alleen gaan wer ken met vast, gekwalificeerd per soneel. Daarnaast mogen de men sen ook gerust solliciteren op een baan bij ons recreatiecentrum De Braakman. Daar kunnen we al tijd mensen gebruiken." De vaste medewerkers van Schel dorado nieuwe stijl gaan vanaf volgend jaar in twee ploegen werken. Volgens mevrouw Ver palen-van den Bosch is het wer ken met vaste medewerkers voor al bedoeld om de klantvriende lijkheid te bevorderen. „Door het werken met parttimers zien onze gasten steeds andere gezichten. Daar willen we vanaf. We weten overigens nog niet hoeveel men sen we nodig hebben. Dat moeten we nog bekijken. Het mes snijdt in ieder geval aan twee kanten. We komen terug met een veel be ter concept en we helpen meer mensen aan het werk. Want het staat al vast dat we meer mensen nodig hebben." Van onze verslaggever Terneuzen - Aansluitend bij het Festival van Zeeuwsch-Vlaande ren treden er op zaterdag 23 sep tember twee Roemeense muziek- ensembles op tijdens de 'Avond van de Karpaten' in restaurant d' Ouwe Kercke in Terneuzen. Beide groepen spelen Roemeense volksmuziek. De vocale groep Romanul bestaat uit vijf perso nen en heeft sinds de oprichting in 1988 in binnen- en buitenland gespeeld. Rapsodia Muntilor bestaat uit musici die allen hebben gestu deerd aan de Muziekacademie. Het folkloristisch repertoire is gebaseerd op romantische liede ren zoals de doina. De avond be gint om 20.00 uur. 'Kinderen een kwaaaartje', zong Liesbeth List alweer vele jaren geleden. Maar gisteren kostte het voor de kinderen van het dagverblijf voor geestelijk gehandicapten in Terneuzen geen kwartje, maar helemaal niks. Driemaal in de rondte en nóg een keer, gingen ze. Zwie ren en zwaaien op uitnodiging van de kermisexploitanten. foto cees hamelink Herenkapper Willem Klaassen heeft eindelijk besloten om te stoppen met werken, ook al valt hem dat nog steeds moeilijk. Door Jill Waas Terneuzen - Hij heeft het lang uitgesteld, maar 30 september is het moment dan toch daar. Herenkapper Willem Klaas sen sluit die dag om klokslag vier uur de deur van zijn kap perszaak aan de Terneuzense Tramstraat. Hij legt na 56 jaar definitief schaar en scheer kwast neer Aan al die jaren heeft hij niet al leen een trouwe klantenkring, maar ook veel goede vrienden overgehouden. Mensen die hem er steeds weer van weerhielden te stoppen door te vragen: „Waar moet ik dan naar toe Een traditionele kapperszaak: houten toonbanken met klassieke kappersartikelen, antieke kinder stoeltjes, vergeelde diploma's aan de muur, een handgeschreven prijslijst waarop termen als lang- gedekt nog voorkomen en een ou de kachel. Klanten lopen doorlo pend binnen. Ze wachten rustig op hun beurt, babbelen wat met elkaar, roken een sigaartje of le zen een krantje. Willem Klaassen staat er middenin, vlot babbelt hij met de heren in zijn zaak. Conti nu maakt hij grapjes of vertelt hij over zijn belevenissen, terwijl hij behendig de schaar hanteert. Bijna 75 is hij. Als achttienjarige jongen kon hij als kappersknecht je bij kapper Vink aan de Vloos- wijkstraat aan de slag. „Een tante van mij maakte daar schoon en hoorde dat er een plaatsje vrij was. Zodoende ben ik daar be gonnen. Ik werkte toen nog voor een rijksdaalder in de week, een gulden loon en een daalder fooi." In 1947 besloot Klaassen een ei gen zaak te beginnen aan de Tramstraat. Nu, achtenveertig jaar later, is dit nog steeds zijn vaste stek. H. de Lijzer is één van de trouwe klanten van Klaassen, hij komt al zevenenveertig jaar in de kap perszaak. „Ik kom hier vanaf mijn zesde, ik heb zelfs nog in dat kinderstoeltje daar in de hoek ge zeten. Ik kwam dan op de pof. Kwam vader zaterdags betalen, want tja, moeder had niet zoveel geld in huis." Klaassen valt hem lachend bij: „En dan kreeg je 'vijf cent slag', dat was een golfje in het haar, voor vijf cent extra." Elke klant' veegt opvallend ge noeg voor hij aan de beurt is de haren van zijn voorganger netjes in het harenbakje, een gat in de hoek van de zaak. „Dat dateert nog uit de tijd dat hier alle schip perskinderen kwamen," vertelt Klaassen. „Als om half vier de school uit ging, zat het hier hele maal vol. Je had er altijd kinderen bij die niet stil konden zitten, en dan zei ik 'veeg het ruim maar bij' en dan veegden ze de haren in het bakje. En zo is dat ontstaan. En je ziet, het gebeurt nog steeds." In de achtenveertig jaar is de kap perszaak van Klaassen niet veel veranderd. „Alleen die latjes hier aan de muur heb ik later getim merd omdat heel het behang be schadigd was. Ik had namelijk een klant die in de cokesfabriek werkte. Zijn pet was helemaal zwart van het kolenroet. Nu had deze man de gewoonte om als hij zat te wachten steeds met zijn hoofd langs de muur te bewegen, steeds op een andere plek. Ja, nu kan ik er om lachen, maar toen was ik er echt niet blij mee, heel het behang zat onder de zwarte plekken." Terwijl hij dit vertelt, lacht Willem Klaassen hartelijk. Deze lach is tijdens het hele ge sprek nog niet van zijn gezicht verdwenen. Hij heeft nog altijd plezier in zijn werk. Toch verruilt hij het kappersbe- Hulst - Een 21-jarige vrouw uit Hulst werd woensdagavond kort voor acht uur op de Grote Kreekweg in haar woonplaats geconfronteerd met een schen nispleger. De man was vrijwel naakt. Retranchement - De caravan van een 34-jarige man uit het Duitse Norvenich blijkt te zijn gestolen. Het voertuig met een waarde van DM 25000 ver dween gisternacht van een camping aan de Strandweg te Retranchement. Terneuzen - Schoonheidsspe cialisten die zijn aangesloten bij de Algemene Nederlandse Bond van Schoonheidsinstitu ten houden vandaag open huis in 't Zwaantje in Terneuzen. Zeven schoonheidsspecialisten uit de regio geven van 10.00 tot 21.00 uur allerlei demonstra ties. Utrecht - Universiteit van Utrecht - algemene letteren met specialisatie cultuuredu catie en kunstgeschiedenis - Marjolein Sponselee uit Vogel waarde. Maastricht - Rijksuniversiteit Limburg - economische weten schappen - doctoraal interna tionaal management - Judith van der Veeken uit Hulst. Van onze correspondent Graauw - Een 22-jarige man uit het Belgische Beveren heeft woensdagavond in Graauw zijn eigen auto in brand gestoken. De politie kon niet vertellen waarom de man dat had gedaan. Rond zeven uur die avond kreeg de politie de melding dat aan de Willem Hendrikstraat in Graauw een auto in brand stond. De Van onze correspondent IJzendijke - Meester Harry de Greef viert vandaag het feit dat hij 25 jaar geleden werd aange steld als leerkracht aan de rooms-katholieke basisschool Molenbolwerk in IJzendijke. Vanmiddag worden er in de school allerlei activiteiten ge houden om dit jubileum te vie ren. Vanaf 19.00 tot 20.30 uur is er een receptie in de gemeen schapsruimte van de school. Van onze verslaggever Goes - De politie heeft twee inwoners van Goes aangehou den op verdenking van een groot aantal winkeldiefstallen en heling van gestolen goede ren. De twee verdachten, vijfendertig en twintig jaar oud, zijn afgelo pen woensdagmiddag op heter daad betrapt door het winkel personeel van een kledingzaak in het centrum van Goes. De politie arresteerde het duo en deed huiszoeking in hun woning. Ze vonden daar een grote partij kleding, speelgoed, lederwaren en andere spullen. Ook werd bij een van de verdachten een vuur wapen gevonden. De Goese politie heeft aanwij zingen dat de gevonden goederen van diefstal en/of heling afkom stig zijn. De twee verdachten zijn ingesloten in het politiebureau. De politie sluit niet uit dat er nog meer aanhoudingen volgen. eveneens gealarmeerde brand weer kon niet voorkomen dat het voertuig geheel uitbrandde. De politie trof in de buurt van de brandende auto de 22-jarige man aan. Hij rook sterk naar petroleum en werd aangehouden. De man gaf toe zijn eigen auto in brand te hebben gestoken. Door de brand ontstond schade aan het wegdek, die de Belg moet betalen. In overleg met de officier van justitie te Middelburg kreeg de man voor het stichten van de brand ook een schikking aange boden van tienduizend Belgische frank. Van onze verslaggever Hulst - Met zijn Mechelse herder Robbie heeft Peter de Bakker uit Hulst in Arnemuiden het Zeeuws kampioenschap behaald in de categorie Politiehond I. De Bak ker bleef zijn streekgenoot Erik Nagelkerke uit Kapellebrug twaalf punten voor. Die scoorde met zijn hond Casper 410 pun ten. Aan het kampioenschap op het terrein van de politiehondenver eniging Walcheren namen zes combinaties deel. Het wedstrijdprogramma bevat te onder meer onderdelen als vol gen, voedsel weigeren en zwem men. Aansluitend was er voor de honden het 'zwaardere' werk, waaronder het tot staan brengen van een vluchtende man. De prestaties van de deelnemers werden beoordeeld door de keur meesters Babijn, Van Soldt en Melsen. Op de derde plaats eindigde Jan de Nooijer uit Arnemuiden met Wolf (392 punten), vierde werd Antoine Zoeteweg uit Yerseke met Robby (389 punten) en vijfde Camiel Vael uit Graauw met Tanja (366,5 punten). Ad Boone uit Kloosterzande trok zich na een blessure terug uit de strijd. foto wim kooyman staan per 1 oktober voor een rus tig leventje. Met zijn vrouw ver huist hij naar de Stuvesandeflat en kan hij gaan genieten van zijn pensioen. „Een beetje knutselen, rommelen in de schuur of mis schien wel vissen, ik weet nog niet precies wat ik allemaal ga doen." Klaassen denkt dat het niet mee zal vallen om de scharen defini tief te laten liggen. Hij heeft deze beslissing niet voor niets meerder malen uitgesteld. „Ik zal er echt hard in moeten zijn, anders blij ven de mensen toch komen." Een afscheidsfeest of iets derge lijks zit er niet in. De winkel wordt zaterdag 30 september ge woon om vier uur gesloten, en verder niets. Het echtpaar Klaas sen houdt niet van al die 'pies poes pas' zoals ze het noemen. „Zo, dit was de laatste keer," zegt Klaassen tegen vaste klant De Lijzer terwijl hij de haren uit zijn nek veegt. „Ik kom dan misschien niet meer terug om te knippen," zegt deze, „maar ik kom je zeker nog wel een keer bezoeken. We hebben toch veel gelachen hier." „Bedankt hè," zegt Klaassen haast emotioneel. „Bedankt voor de gunst." inzet eerde Levien de Groote hem met een cadeaubon en bloemen namens AZW en de VV Axel. Axel - Tijdens de algemene jaarvergadering van voetbalvereni ging AZVV heeft Jan Vercouteren uit Axel de gouden KNVB- waarderingsspeld met bijbehorende oorkonde gekregen. Hij kreeg de onderscheiding van Cees Blomaard, voorzitter van de afdeling Zeeland. „Zouden jullie vrijwilligers er niet zijn, dan was de KNVB al lang failliet," stelde Blomaard in zijn woord tot Jan Vercouteren, die de waarderingsspeld ontving voor 37 jaar inzet voor de KNVB. Sinds 1958 was hij consul bij zo wel Axel als AZVV. „Er zal wei- eens gesjoemeld zijn als er club belang in het geding was, maar dat hoort erbij. In de periode dat je consul was, moet je volgens be rekening zo'n tweeduizend keer naar de velden gegaan zijn," al dus Blomaard. Met dat laatste was Vercouteren het eens, met het eerste niet. „Ik ben nooit ingegaan op verzoeken van de clubs om af te gelasten. Bij mij was dat niet mogelijk," rea geerde hij waarop Blomaard hem een 'uitzondering' noemde. In 1988 werd Jan Vercouteren als eens door de KNVB in de bloeme tjes gezet. Toen kreeg hij de zilve ren bondsspeld. Onder het motto: „Ik ga voor goud," bleef hij tot afgelopen seizoen actief. Voor die Jan Vercauteren kreeg 'goud' van de KNVB en heeft dus alle reden om te glunderen. foto wim kooyman

de Stem | 1995 | | pagina 11