DE STEM AC ontsnapt op de Vijverberg Een dinosaurus heeft het moeilijk in de Kuip den Honert en Crucq aanwinsten SPORTNfEllWS KORT UITSLAGEN standen itrust over gevalscijferg onderhandelt opnieuw met Ritsma Geschenk Van der Meer in WK-selectie Profronde China ^fdsponsor wil wereldkampioen behouden voor kernploeg Stewart vier weken buitenspel Brazilië zonder Ronaldo FIFA erkent Maradona's vakbond niet Engeland gaat vandalen Weren Bliksem doodt atleet Tverdokleb Atlete Du Xiujie betrapt Tweede dopingzondaar in Harare Nederlaag voor Rottier SOFTBAL SPORTPRIJSVRAGEN TAFELTENNIS VOETBAL VOLLEYBAL WIELRENNEN ZEILEN 3 20 SEPTEMBER 1995 g schoenen 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 SpOiTt [Nederland (WN) maakt zich len van de verkeersongeval!^ or kort werden cijfers over ve |i]d per maand en per kwartalf Centraal Bureau voor de Sta I overzicht gepubliceerd. de politie ontvangt, erkent vrij machteloos te staan. „DepoljS is met verplicht de gegevens fc verstrekken. We zijn afhankï hjk van de medewerking vanf korpsen. In informele gespre ken dringen we er bij de kor sen wel op aan haast te maken Maar we hebben geen machts middelen," aldus L. Reiina, van de dienst. Jn® Hoofdcommissaris J.J. Veen- stra van de regiopolitie Groninl gen en voorzitter van de ver- keerscommissie van de Raad van Hoofdcommissarissen zegt dat de problemen te maken hebben met de verminderde animo bij sommige korpsen om gegevens te verstrekken. zien de toegenomen werkui bij de politie vraagt zij zich of ongevallenregistratie nog wel een taak van de politie is.» Veenstra vindt van wel, zegt lui nadrukkelijk. „Maar het is niet voegt Jiij er onmiddelbaar iedanaars na vroege voorsprong constant voorbij gehold door De Graafschap niet voldoende. Om een com pleter beeld te krijgen van de verkeersongevallen is het nood zakelijk om ook van andere in stanties, zoals ziekenhuizen en verzekeringsmaatschappijen, r gegevens te krijgen. Verder wil- I' len we dat er een J (fiber Hack j,|veen - Oranje nam gister en Amstelveen wraak voor dlerlaag na strafballen bij K-finale vorig jaar novem- ,nen Pakistan in Sydney. De jn misten in Amstelveen de j' hand van Hans Jorrits- lieten zich willig naar de tak leiden: 4-1. Maar hoe 'je winst op de wereldkam- „ook smaakte, bij de ploeg Hoelant Oltmans bleef toch 'pte frustratie achter. lit Europees kampioenschap augustus in Dublin verloor finale van Duitsland na (allen. Aan die titel was een tic- «rde Olympische Spelen ver st. Oranje moet nu nog een lan- isgaan. Gisteravond werd nog liaidelijk dat Taco van den Ho- jeploeg de slepende kwalifica- ttedure had kunnen besparen, i jen Honert bedankte na het WK in Sydney voor Oranje. Pas drie we ken geleden nam hij de stick weer ter hand. Met twee benutte strafcorners had hij een belangrijk aandeel in de overwinning. „Natuurlijk baalde ik toen Oranje de ÉK-finale zo knullig verloor. Maar ik had die beslissing nu eenmaal ge nomen," verontschuldigde de Am sterdammer zich, content met zijn twee treffers, maar verre van tevre den over zijn veldspel. Briljante ingevingen van de 'tove naar' had Oranje gisteren niet nodig om de wereldkampioen van zich af te schudden. Pakistan was op het kunstgras van Amstelveen pas toe aan zijn vierde officiële wedstrijd sinds Sydney. De ploeg speelde rommelig en onsa menhangend. De strakke discipline, waarmee Jorritsma het land naar de mondiale titel voerde, is alweer ver dwenen. Oltmans wilde dan ook niet teveel waarde hechten aan de zege op de wereldkampioen. Van een revanche wilde hij al helemaal niet spreken, hoewel er bij Oranje twaalf en bij Pakistan dertien spelers bij de selec tie zaten die de WK-finale mee maakten. „Dat WK is passé. Dit duel was onze piek in de voorbereiding naar de Champions Trophy in Ber lijn." In vergelijking tot het EK in Dublin voerde Oltmans een paar wijzigin gen door. Hij introduceerde de vlie gende wissels bij Oranje. De Nooijer en Van Wijk, Geeris en Veen en Van Heeswijk en Klein Gebbink pendel den regelmatig op en neer tussen kunstgras en bank. „In de laatste fa se bij de afgelopen twee grote toer nooien kwamen we steeds energie te kort," doelde Oltmans nogmaals op de twee verloren finales. „Misschien kunnen we dat op deze manier on dervangen." Oltmans noemde de terugkeer van Van den Honert en Crucq de belang rijkste pluspunten. „Crucq was nog ver verwij derd van zijn beste vorm. Maar hij straalt zoveel rust uit. Dat slaat over op de rest van de ploeg," aldus de coach, die vond dat de defensie in vergelijking met het EK in Dublin 'veel beter stond.' De bondscoach heeft nu nog een be langrijke missie. Als hij Floris Jan Bovelander op tijd voor de Spelen tot een rentree kan verleiden, wordt Oranje er alleen nog maar sterker Ï$!DERLAND - PAKISTAN 4-1 (1-1). 17. Veen 1-0, 28. Sikander 1-1, 47. Van den Honert 2-1 (sc), 61. Veen 3-1, 56. Van den Honert 4-1 (sc). Scheidsrech ters: Deo, Ruiz (Spa). Toeschouwers: 7000. Strafcorners: Nederland 5, Paki stan 2. NEDERLAND: Jansen; Poortenaar, Ja- zet, Crucq en Van Pelt; Brinkman, Delis- sen en Klein Gebbink; Veen, Van den Honert en Van Wijk. Vliegende wissels: De Nooijer, Geeris, Delmee, Van Hees- wijk. PAKISTAN: Mansoor; Usman, Naveed, Rana en Junaid; Zaman, Irfan en Shah- baz; Bajwa, Sikander en Nadeem. Vlie gende wissels: Shahbaz jr., Bashir, Shafqat. Taco van den Honertdie twee strafcorners benutte. FOTO ANP komt voor de aanlevering van de gegevens, zodat ze zo de computer in kunnen. Nu leve: elk korps het materiaal op zijl eigen manier aan. Daarovd zijn we nu druk in gesprek ma de Adviesdienst Verkeer en Vervoer." Veenstra noemt de kritiek vai Veilig Verkeer Nederland oven dreven. „Elk regiokorps heed voor zichzelf een prima beek van de verkeersonveiligheid in 1 de regio. Als wij over enkele' weken de cijfers over het eerst» halfjaar krijgen, kunnen we daarmee uitstekend uit de voe ten. WN doet een beetje alsd we per maand ons beleid rad caal kunnen veranderen, maa zo werkt dat natuurlijk niet. Ik begrijp best, dat Veilig Verkeej actuele cijfers wil hebben. Da willen we allemaal. Maar mei alle respect, deze organisatie hoeft geen beleid te maken. l: overwegen heel afsluiten Spoorwegen zijn bezig aan de ont- 'jverwegbeveiliging, waarbij over-i i afgesloten. Net als vroeger zullea Isluiten: eerst de twee bomen op dj jB;ging De Graafschap ~in (vee bomen aan de andere kant van ,ioogste versneuing speien. wordt overwogen een voertuigdejsioch gewaarschuwde NAC en por de trein automatisch zal afrr overweg staan. ral kal dop )0- en. ie- [10- aet tot de ijft gs- :en eer le- eer we en al aat os- im- gen in- er- het in- ior- aar ne, te ge- jen, lop. 105 do- iin- ider ;en. ode ook ven steken als gevolg van het afslai van de motor of door filevorr" vormden ook in 1994 een pti bleem, dat eerder toe dan neemt. Weliswaar leveren 1 soort botsingen geen slachtoffa op onder de weggebruikers, 1994 zijn daardoor wel tw treinpassagiers gewond geraa^ De NS heeft enkele goede tipa voor op overwegen in de Pr0"*T men geraakte weggebruikers, flj lereerst niet in paniek rak| want na het eerste belsignaj duurt het altijd nog twintig s conden voor de trein passeert. I met de secondewijzer erbij isc best lang. Is de motor afgeslagen en wu niet meer starten, dan is de bes oplossing de eerste versnellingl te schakelen en zonder de kopP" ling in te trappen te starten, enig horten en stoten zal de e 1 trische startmotor de auto vj zelf de overweg afduwen, slechts geringe kans op besc diging. „Enige schade aan het voertuig] trouwens te prefereren bove botsing met een trein, 1 1 standpunt van NS. j Als een auto op de raus 1 komt te staan, omdat de be 1 der de file niet heeft zien a j men, is het advies dan maa links uit te wijken en ao"' halve overwegboom te rij schade blijkt dan over het meen beperkt. ,in Als men de auto nietv J plaats kan krijgen blijft als ste redmiddel over de ma j zwaaiend tegemoet te l°P trein zal in de meeste g Jj toch niet op tijd kunnen ,J maar wel belangrijk J vaart kunnen hebben op ment van de botsing. Het te vroeg oprijden overweg nadat de eers jn ej, gepasseerd leidde in 1» gevallen tot een botsinf pin, B tweede aanstormende n(jjg| alleen knipperlichten b f al het verkeer zich hie halve overwegbomen tweewielers. ilacques Hendriks ilinchem - Voetbal is in Doetinchem als kermis in de Herhoek. Een groot, maar wel zeer slopend feest. NAC iervond dat gisteravond aan den lijve. Tegen promo- is De Graafschap mochten de suf gespeelde Breda- na 90 minuten in de handen knijpen dat ze dankzij ivroeg benutte strafschop (Remie) toch een puntje uit [ièterhoekse hel hadden kunnen slepen, 1-1. Arnold en Vidmar aanzienlijk minder kaas van gegeten bleken te hebben dan de thuisploeg. „We verloren veel te veel duels; het was toch een zeer matige wed strijd van onze kant," bromde trainer Wim Rijsbergen. In de tweede helft, met Sas voor de aangeslagen Van Wonderen in de ploeg, stoomde De Graafschap even vrolijk door, NAC amper de kans gunnend om naar adem te happen. „Waar was het voetbal verstand, waar waren de routi niers in onze ploeg? Ik heb ze vanavond niet gezien," merkte Rijsbergen terecht op. Toch greep ook de vergeefs naar voetballen de oplossingen zoekende Bredase ploeg iedere mogelijkheid aan om het vijandelijke doel op te zoe ken. Met twee nederlagen net achter de rug en Ajax op komst kon het de punten dan ook drom mels goed gebruiken. En dus kwamen de 6200 kijkers ogen te kort. Van de Brink kogel de uit een vrije trap op de boven kant van de lat, Remie schoot voorlangs, de zeer aanvallende li bero Oosterhuis strandde twee maal op de zich daarmee herstel lende Achterberg en Arnold slaagde er net niet in om Olysla- ger te verschalken. dus nog wel voortva- lïii start. Al in de vierde mi- mocht Peter Remie een lop nemen, nadat de opge- s van Wonderen door ja-libero Jan Ooster een body-check zeer gestuit was. Een overtre- waar arbiter Van Dijk i genoeg geen gele of rode voor in petto had. Van leren bleef een paar minu- oggy en bleek later een hersenschudding en een digd oog opgelopen te b, maar via Remie stond MO-1. («ejut iitoege achterstand deerde de ■-witte 'zebra's' echter al- iüt Opgejut door de bloed- üeke trainer Frans Körver, 'spectaculaire tijden als onder voorgangers Piet de ta(midden jaren zeventig) en Kistemaker (begin jaren laat herleven in Doet- name doelman John j kreeg het Spaans be- Wvan enerzijds de aanvals- '■van De Graafschap en an- de supporters op de ¥®ekop-tribune', die hem na 'tanzijn vele mistrappen voor Jfflize de rest van die eerste 'sukkeltje' noem- hun gezangen. 20e minuut behoedde Ach- •r8 desalniettemin zijn ploeg de gelijkmaker, toen hij een ■s! van Edwin Godee fraai uit •doel ranselde. Negen minuten ''reageerde hij echter niet bij afstandsschot van diezelfde 1 dat zomaar in het doel "Telde, 1-1. ajn kop stond de Vijverberg he ap zijn kop. En terwijl 1 dij de thuisclub ex- Fabian Wilnis (voor aan- verrast met een bloemetje t W'aus van Bredase fans) en Reinder Hendriks meester waren, raakte fcl 7i!'gen stee(is meer E »'s kwijt in de voor neutrale heerlijke open wedstrijd, hoogstandjes, maar hoge en rondvliegende graspol- een variant op het bik- roaar faire Australian "aar de gasten ondanks ezigheid van de 'Aussies' Ton Lokhoffin duel met een speler van De Graafschap, terwijl Kees van Wonderen (derde van rechts) toekijkt. FOTO BERT WIERINGA Pinchhitter Yassine Abdellaoui kwam in de 62e minuut bij NAC in de ploeg. Maar ook hij kon het duel geen gunstige wending ge ven voor de Bredanaars, die ze ven minuten voor tijd nog een keer door het oog van de naald kropen. Atmodikoro liet zich op de achterlijn wel erg amateuris tisch verschalken door invaller Fuchs. De ex-PSV'er legde de bal terug en Achterberg grabbelde nog maar eens mis, zodat Van de Brink op een leeg doel mocht mikken. Van tien meter mikte hij echter op de lat, zodat NAC ontsnapte uit de hel en het ene puntje als een geschenk uit de hemel mee naar Breda mocht nemen. DE GRAAFSCHAP - NAC 1-1 (1-1). 3. Remie 0-1 (strafschop), 29. Godee 1-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toe schouwers: 6200. Gele kaart: Wilnis, Redeker (De Graafschap), Gaasbeek (NAC). DE GRAAFSCHAP: Olyslager; Wil nis, Hendriks, Redeker en Linden- bergh; Oosterhuis, Lukassen en Go dee; Van der Brink (89. Schultz), Breetveld (74. Fuchs) en Victoria. NAC: Achterberg; Atmodikoro, Van Burik, Van Wonderen (46. Sas) en Vidmar; Remie, Gaasbeek, Lokhoff en Brusselers; Scheepers (62. Abdel laoui) en Arnold. Eindhoven - Hans van Dijk uit Boekei zal op 7 oktober niet deel nemen aan het wereldkampioen schap voor amateurs dat in Co lombia wordt gehouden. De 22- jarige renner, lid van Buitenlust uit Helmond, heeft tijdens de voorbereiding in Colorado Springs voortdurend met ziekte verschijnselen te kampen gehad. Na overleg met bondscoach Her man Snoeyink besloot Van Dijk de voorbereiding op het WK af te breken. Snoeyink heeft inmiddels Casper van der Meer van de Erotic Dis count-ploeg als vervanger van Van Dijk opgeroepen. Peking - Een proloog, zes etap pes, achttien ploegen. Zo ziet de eerste Ronde van China eind deze maand eruit. De wielrenners zul len in de Volksrepubliek welge teld 450 kilometer afleggen. Jan Raas heeft Ekimov (kopman), Blaudzun, Piziks, Wauters, Boo- gerd, Dekker en Mulders geselec teerd. Eén van de zeven valt af. (anp) - Het bestuur (m eidant*se schaats- Praat weer met bitsma en zijn advi- 8®euweonderhande- gisteravond zijn Kt ri7 zdn een gevolg van idt™gend verz°ek Sponsor Aegon. van isconcern wil, uit overwegingen, dat e en wereldkampioen Pjjnercièie allround gewoon lid blijft van de nationale kernploeg. Ritsma besloot maandag een ei gen schaatsploeg op te richten om langs andere weg de Olympische Spelen in Nagano '98 te bereiken. De Fries deed dat omdat hij vond dat de KNSB hem onvoldoende wilde betalen. In een televisie-in terview noemde hij een bedrag van 20.000 gulden wanneer hij uitsluitend derde plaatsen zou behalen. Het zou wat meer zijn bij zilver en goud, maar helemaal niets wanneer hij het podium niet zou halen. Ritsma noemde dat zakgeld. Aegon had zich tot gisteren niet gemengd in de perikelen rond de topschaatsers. De sponsor be treurde de stap van Ritsma. In zijn commentaren noemde Rits ma niet de juiste bedragen, aldus een woordvoerder van het be drijf. Er ligt een voorstel, waarin Ritsma's sportieve activiteiten tussen de 150.000 en 200.000 gul den kunnen opleveren. Door Chris van Nijnatten Rotterdam - Op spannende dagen gingen bondscoaehes vroeger nog weieens een pot je kaarten bij goeie kennis sen. Willem van Hanegem was maandagavond ook niet thuis, toen journalisten bel den om meer over het con flict tussen hem en Orlando Trustfull te vernemen. Hij zat bij de buren een video spelletje te spelen. Dat gedoe met een joy-stick is een van de weinige concessies die de oer-Feyenoorder aan de moderne tijd heeft gedaan. Van Hanegem in de Kuip is als een dinosaurus in Almere; plomp, grommend en soms wat schichtig zoekt hij vergeefs naar oude bekenden, naar de normen en waarden uit Trias, Jura en Krijt. Aan het eind van het Krijt stierven de dino's uit, in het voetbal eindigt die periode om streeks 1980. Toen verdween het karaktervol le, meedogenloze, technisch be gaafde, boerenslimme en gedis ciplineerde houwdegentype voorgoed van de grasmat. De voormalige spelverdeler Van Hanegem, hij draagt nog een gouden zegelring waarin het cijfer 10 is gegraveerd, heeft dat nooit willen accepteren. Daar om struint hij zijn eigen Juras sic Pare in Rotterdam-Zuid af op zoek naar jonge soortgeno ten. Soms vindt-ie er een, meestal niet. Van Hanegem herkent zichzelf niet meer in de meeste van zijn spelers. Net als Guus Hiddink mist hij de noodzake lijke bevlogenheid bij het con tingent, merendeels kleurloze, havo-studenten dat de eredivi sie tegenwoordig bevolkt. En daarvan wordt Willem heel cy nisch. Van Hanegem wil met Feyen- oord maar één ding: omhoog: „Ik accepteer het niet meer dat we een terugval krijgen, die fase hebben we achter de rug." Hij probeert een team te formeren, dat serieus om de prijzen strijdt. Daarbij denkt-ie aan een man netje of zestien, stuk-voor-stuk inwisselbare spelers, die hij vooraf of bij een invalbeurt niet steeds hoeft te instrueren over de meest voor de hand liggende zaken. Van Hanegem wil een ploeg, waarin de taken onder ling bekend zijn, waarin ieder een ook de hem toekomende plaats in de hiërarchie inneemt. Vooral vanwege dat laatste as pect wil hij nog weieens ouder wets gemeen voor de dag ko men. Hij zet Trustfull op een ongenuanceerde wijze hard op zijn plaats, als de begenadigde Amsterdammer iets te veel ex- posure krijgt in de pers. En een verslaggever werd vorige week in Letland drie dagen afgekat, onder andere omdat hij een re portage over de grote inbreng van Ronald Koeman wilde ma ken. Aan de andere kant koes tert Van Hanegem Ulrich van Gobbel als was hij een aangeno men kind. Zolang de buiten wacht twijfelt aan de capacitei ten van Van Gobbel, zolang zal Van Hanegem hem - bij wijze van spreken - als de nieuwe Franco Baresi pousseren. Het conflict met Trustfull lag daarom voor de hand. De mooie voetballer loopt zijn opkomen de collega's nogal eens voor de voeten, hij verdedigt niet echt mee, is niet hard in de duels en laat weieens een steekje vallen in kansrijke positie. Als zo ie mand dan toch veel publiciteit krijgt, omdat toevallig veel mensen van Trustfulls mooie voetbal houden, dan wordt Van Hanegem link. Gistermiddag had Van Hane gem van 13.30 tot 14.30 uur een gesprek met Trustfull, waarbij Peter Bosz als bemiddelaar op trad. Over dat onderhoud wordt, zo hebben de partijen af gesproken, niets naar buiten ge bracht. Maar wie Willem kent, weet dat hij gruwt van zoiets softs als een bemiddelingsge sprek. „Aan het eind van vorig seizoen wilde ik kappen met dit werk," zei Van Hanegem me onlangs. „Ik moest te veel tijd in verve lende zaken stoppen. Ik ben ge bleven na een goed gesprek met de voorzitter. Maar er is geen contract. Er is alleen een opzeg termijn van twee maanden. Ik ontvang ook geen piek als ze me ontslaan. Wil ik niet. Mijn con tract is op premies gebaseerd. Ik verdien helemaal niet zo veel, pas als we een prijs pakken, verdien ik behoorlijk. Daaruit spreekt mijn vertrouwen in deze selectie." Duidelijker wil de Feyenoorder niet zijn. Het is alleen de vraag of zoveel oprechte duidelijkheid wel begrepen wordt. Vanavond, tijdens Roda JC-Feyenoord, wacht Van Hanegem op ant woord. WOENSDAG 20 SÉPTEMBER 1995 DEEL B Tilburg - Earnie Stewart is minimaal vier weken uitgeschakeld. De rechterspits van Willem II brak maandag tijdens een partijtje tennisvoetbal een teen. Het is al de derde keer dat de voetballer uit Uden langdurig aan zijn voet geblesseerd is geraakt. Eerder brak hij tot tweemaal toe een middenvoetsbeentje. Rio de Janeiro - PSV hoeft Ronaldo niet af te staan voor de oefen wedstrijden van Brazilië tegen Roemenie (27 september) en Libië (4 oktober). Bondscoach MaMo Zagalo heeft de schotvaardige aanvaller buiten zijn twee verschillende Selecties gelaten. Santos (Ajax), Glaucio (Feyenoord) en Romario (ex-PSV) zijn evenmin uitgenodigd. Zagalo heeft voor de twee vriendschappelijke inter lands, in Belo Horizonte en Tripoli, voornamelijk jonge spelers opgeroepen. Hij wil een team gaan samenstellen voor het olym pisch voetbaltoernooi in Atlanta. Brazilië speelde nog nooit een officiële interland tegen Libië. Parijs - De FIFA zal de maandag door Diego Maradona voorge stelde vakbond van voetballers (AIFP) voorlopig niet erkennen. De wereldvoetbalbond zegt beslist geen hekel te hebben aan de momenteel geschorste Argentijnse ster, maar de AIFP zal zich wel moeten houden aan de internationale regels. Voorlopig is ten bu- rele in Zürich geen enkel officieel document van de oprichting af geleverd. Maradona had maandag in Parijs een aantal toppers rond zich verzameld, onder wie de Fransman Cantona, de Braziliaan Rai en de Italiaan Vialli. Doelstelling is de professionele en sociale be langen van alle profvoetballers in de hele wereld te waarborgen. Volgens de woordvoerder van de FIFA zijn dat mooie woorden, maar officieel is nog niets. Er zijn geen statuten en er is geen be stuurssamenstelling. De FIFA-man: „Een groepje voetballers kan volgende week ook wel in München of Londen bijeen komen en een dergelijke vakbond oprichten." Londen - Engeland zal de immigratiedienst inzetten om voetbal vandalen van het vasteland de toegang tot het land te weigeren tijdens het EK van 1996. Een woordvoerder van het ministerie van binnenlandse zaken heeft gezegd dat de regering daartoe zal samenwerken met de voetbalbond en de nationale criminele inlichtingendienst. Volgens de huidige immigratiewetten heeft het land het recht toe gang te weigeren aan personen die geen bijdrage leveren aan het algemeen welzijn. „Het is ons niet bekend dat we deze regels eer der hebben toegepast," aldus de woordvoerder. „Maar we zullen ze gebruiken indien nodig." Tommy Svensson (50) heeft zijn beslissing te stoppen als bond scoach van Zweden ingetrokken. Op aandringen van sommige spelers, bond en media blijft hij tot de eindronde van de wereldti telstrijd in 1998. Faustino Asprilla blijft bij Parma voetballen, hoewel hij in ju ni nog liet weten de club definitief de rug toe te keren. Een woord voerder van de Italiaanse topclub zei dinsdag dat de problemen met de aanvaller uit de weg zijn geruittid. FIFA-ranglijst per 19 september: 1. Brazilië 68,42 punten, 2. Spanje 59,69, 3. Duitsland 59,28, 4. Noorwegen 58,86, 5. Italië 58,10, 6. Argenti nië 57,80, 7. Denemarken 57,51, 8. Rusland 56,75, 9. Mexico 54,93, 10. Zwitserland 54,41,17. Nederiand 51,25, 19. Tsjechië 49,32. Monaco - De topatleet Oleg Tverdokleb uit de Oekraïne is deze week dodelijk getroffen door de bliksem. Terwijl het hevig storm de, wandelde hij naar het huis van zijn moeder in Dnepropetro vsk. Tverdokleb was vorig jaar in Helsinki Europees kampioen op de 400 meter horden. De Oekraïner zou op 3 november 26 jaar zijn geworden. Zijn vrouw Zvetlana is eveneens atlete en behaalde on langs een medaille tijdens de studentenspelen in Fukuoka. Het huwelijk bracht een zoon (nu viert jaar) voort. Fukuoka - De Chinese atlete Du Xiujie is op doping betrapt bij de Universiade in Fukuoka (Japan). Zij won de 200 meter en vero verde zilver op de 400 meter. In haar beide urinestalen troffen de laboranten het verboden middei strychnine aan. Harare - De Nigeriaanse atleet Paul Egonye is bij de Afrikaanse Spelen in Harare positief bevonden. Na de 4x100 meter estafette, zaterdag, gewonnen door Nigeria, is de sprinter betrapt op het ge bruik van een verboden middel. Egonye is de tweede atleet die in Zimbabwe is ontmaskerd als gebruiker van onreglementaire mid delen. Eerder moest Karen Botha haar bronzen medaille bij het verspringen inleveren. Zij is tevens voor drie maanden geschorst. Tokyo - De Zeeuwse Stephanie Rottier verloor kansloos van Amy Frazier in de eerste ronde van het tennistoernooi in Tokyo. Tokyo. Vrouwen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Fra2ier (VSt/7) - Rottier (Ned) 6-0 6-2, Sawamatsu (Jap/8) - Mo- chizuki (Jap) 6-1 6-1, Coetzer (ZAf) - Werdel-Witmeyer (VSt/9) 7-5 5-7 7-6, Wang (Tai) - Stafford (VSt) 6-1 6-2, Po (VSt) - Ghirardi (Fra) 6-0 6-2, Endo (Jap) - Inoue (Jap) 7-6 6-0, Park (ZKo) - Nejedly (Can) 2-6 6-4 6-2, Yoshida (Jap) - Li (Chn) 7-6 4-6 6-3, Kujimata (Jap) - Monami (Bel) 6-3 6-2. Moskou. Vrouwen, 250.000 gulden. Eerste ronde: McGrath (VSt) - Boogert (Néd/4) 6-3 6-2, Koernlkova (Rus) - Kochta (Dui) 6-4 3-6 6-3, Magdalena MaleeVa (Bul/1) - Tatarkova (Oek) 6-2 6- 3, Sukova (Tsj/2) - Wood (GBr) 6-1 2-6 6-2, Litsjovtseva (Kaz/8) - Strandlund (Zwe) 4-6 6-3 6-1, Neiland (Let) - De Lone (VSt) 0-8 6-3 6-2, Loetrova (Rus) - Callens (Bel) 6-7 6-3 6-1, Feber (Bel) - Reinstadler (Oos) 6-4 6-1, Appelmans (Bel) - Demongeot (Fra) 4-6 6-3 6-l,Carlsson (Zwe) - Koelikovskaja (Rus) 7-6 6-1, Dahlmann (Fin) - Farina (Itè) 6-4 7-5, Makarova (Rus) - Maniokova (Rus) 6-2 4-6 6-2, Serra-Zanetti (Ita) - Panova (Rüs) 6-7 6-3 6-0, Ivanova (Rus) - Poutschek (Bul) 6-4 6-7 6-4, Prazeres (Por) - OlSza (Pol) 6-2 6-2, Courtois (Bel) - Jemenica (Joe) 7-6 6-1. Hoofdklasse, degradatie: Twins- Robur '58 7-0. Toto 37: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 1 winnaar, bru to 8.580,20 gulden; derde prijs: 27 winnaars elk bruto 794,40 gulden. Europese liga (vrouwen), groep A: Duitsland - Zweden 1-4. Eerste divisie. MVV - WV 1-1 (l-B). 1. Hofrrïan 1-0, 58. Sibon 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 4500. Rode kaart: 58. Joordens (MW), 76. Van As (MVV, 2x geel). Gele kaart: Van Schijndel (MVV). Duitse beker, tweede ronde, be langrijkste uitslagen: Kaiserslau- tern-Wattenscheid'09 3-0, Borus- sia Dortmund-Uerdingen 3-0, TSV 1860 München-Eintracht Frankfurt 5-1, VfB Leipzig-Schal- kë'04 0-1 (doelpunt Mulder), Frei burg-Armihia Bielefeld 1-0. Schotse League Cup: kwartfinale: Celtic-Rangers 0-1. Groot-Ammers. Oefenwedstrijd, vrouwen: Nederland - Oekraïne 3- 1 (5-15 15-13 15-4 15-3). Toe schouwers: 350. Kirchzarten. WK mountainbike. Cross Country, kwalificatiewed strijd (eerste 47 geplaatst): 1. Wee vers (Ned) 1.12.29, De Knegt (Ned) 1.13.10, 3. Larsen (Noo) 1.13.42, 17. Van der Ven 1.16.03, 18. Tol- hoék 1.16.05, 34. Van Dooren 1.17.04. Uitgeschakeld: 56. Seun- ninga 1.19.17, 72. Peters 1.21.35, 85. Schuttert 1.23.14. Kiel. EK Tornado. Stand na vijf races: 1. Gabler/Parlow (Dui) 13 punten, 2. Hagara/Schneeber- ger (Oos) 27, 3. Emelianov/Janin (Rus) 29, 13. Van Teylingen/Dercksen 50, 25. Karsenbarg/Kaiisenbarg 81, 30. Hoeks- tra/KTüger 89. WÊÊÊÊÊÊÊ

de Stem | 1995 | | pagina 9