Groot, groter, grootst HE JA, DAT KEN I "piee (Mitt eten ScAn&péan BEGIN'K'R KOMPASSIE MEE TE KRIJGEN Zeeuwse babbels Verzamelen Achter gesloten deuren Met een grimlach... «STEM ZEELAND C4 nu het Lindeland; vertoeven is. |tiet park, Lindepleintje. ...Let op: erdag 23 sèpt. september 1995 fl.1.000,00 en camera - twee personen ly Mazda... I Maandagavond. Locatie: de Een rijkgevulde onderbroek ZeelandRond Ster-quiz PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1995 „„Ider da nou ook: kompassie mee n'n boer, dan gao n'n mens Moet'r 'n koei kalven, dan moej ost lap voor keer uit ou bed tal- -'eeh? tien in de nacht, da? Voel maor in mijn zakken. Da krijdde daor gewoon- en 'n zeug die moe kibbenen, die kom meetal ook alt eel op t'on- verwacht. (luitit mee. "ud? Vaneigen, 't Zijn zo goed as braove mensen ammaol, stik maor nie gierug, geen lawijters of grootbroeken, alia da naort Vrouwehilde; As vrouw staoj net klaor om naort KVO te gaon, of zijj wa meer, Mi werkers deur d'n band, 's enen die int waoterschap zit daor- loten. komme z'enees mee twee vrachtwaoges de petetters aolen, en jao...wa wilde? L Thuisblijven, want d'n baos is nog alt nie t'erug uitte mart nie- y waor, f kompassie? ,,'t Is sonde voor de boeren,oorde gij daor wel dus agauw ouw ander goed aon en dan elpte gij zo lank die sjaf- -x Lerpraoten? feursmaor. L nie. Net oftie da nie nodug én. Die redden ulder eigen wel, ''tuk iedereen. Dan de meeste meises zeggen: voor mij genen boer, da lig tus wel [icli gaota vreed veel veranderen op elen korten termijn, naor wa voor d'and op de voorportieren 1 Notarissen J.P. Loof te Terneuzen 85, 4560 AB Hulst efax 01140-16255 IALE VERKOOP >95 's-midddags om 14.00 at 172 te clinge ten verzoax» aide in artikel 3:268 van het ibare executoriale verkoop twee fasen, te weten de inze en aanvaard, eventueel kr»=hen ït proces-verbaal van in ijk op 1 december 1995. ïmene Veilingvoorwaarden voor^ in bij het proces-verbaai :age ten kantore van genoem -egitimeren en desgewenst ee le hun financiële gegoe piling aan het adres van tbrengen. -koop, geschiedt de*® van een is er niettemin sprake ligheden in deze adverten •chieden in overleg met aenoefl" Jen tot het kantoor van v liassen) meen. L 'nafjèrren te pakken krijgen was al nie makkeluk, da's alge- I/a bekend. jjor zijn d'r ost geen, en att'r 's een te koop kom, kostie n'n He rn cent. (53 e meisen geraoken wast'r ook al ost niemer bij. de meeste Lims'en geen zin: liliurt werken op zo'n of en al is da nie slecht, ge steekt'r toch spuit zien lopen en nou gao't voorde boerejongers nog slechter oren peis'k, want wa las'k in de krant? Z'èn teveel mee vergif om moete gaon, daor koste ze nie buiten, ik zeg daor niks van, maor z'èn d'r ulder eigen wel wa mee gekloot: nou schiete ze nog al wa tekort as man! Vraog zo'n meisen: „En kik ou nie 's ne keer of wa meette rug- I il tijd in- Mjtnrzitteze niemer op te wachten, vandaog d'n dag. Liefst zijn u vijf uur klaor, Dan gaomen wij oppermarten krijgen, ammen wij kinderkes wil- nie in makaor. Is da nie om kompassie mee te krijgen? Nee, da meen'k echteluk waor. Gulder deenk vaneigen: „Free lacht'r maor mee," maor zo zit'k len gaon kopen. Ge zij n'n aordugen kloot, daor nie van, maor agge gij nie keut wa d'aon van mij! An de boeren niemer vruchtbaor zijn, ist naor de kloten, neemta d'an kik verwacht, in naor binnen moet of zo, dan begin 't rond dien tijd op zoek'k mij wel n'n anderen. Dan vin'k ieverast anders echt wel te krijgen vinne ik, wat gij? mijn gedacht!" Z'èn ulder eigen raok gespoten, peis'k. Da's om kompasssie mee |:t'n of nog maor. I Wmeuzen lijkt zo af en toe op de Verenigde Staten van Amerika. Daar is alles ook veel gro- 1 Ier.,, FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Steenkamp: ik ga er alleen maar Poolshoogte nemen. Als de prijs van dat vlees nu maar niet te gepeperd is. De robot geeft nog niet veel melk. Bewoners: het loopt de Spuigaten uit met dat slib. Dat zit wel goed. Die winkeliers in Sluis werken afzonderlijk samen tegen snelkrakers. In Sluis doet de wethouder de deur op slot. Poolse landdag in Hontenisse. Ijs WEET NIET hoe dat bij u lp, maar de broek- en jaszak- l ia van mijn kinderen zitten al- I *d vol met (snoep)papiertjes. 'n Ipazaak, rommel gooi je thuis lp de vuilnisbak en niet op I fat. Precies zoals ik het van pjn moeder leerde, heb ik het Ipijn kinderen bijgebracht en wie Maag de dag nog niet milieu- pwust is, wordt daar door z'n Poost wel op gewezen Kleuters Iptfcii tegenwoordig de mond al plvan 'milieuvervuiling', onge- Ipfeld een gevolg van de diver- lljtprojecten op school en van op afgestemde televisiepro- is elk weldenkend I tens bereid zijn steentje bij te I «gen om deze wereld een beet je acceptabel achter te laten voor de komende generaties. Sinds de kreten milieuverontreiniging en luchtvervuiling zijn uitgevon den, haalt niemand het meer in z'n hoof om glazen flessen in een vuilniszak te stoppen. Wij verza melen ze braaf en storten ze eens in de zoveel tijd in de glasbak, als die niet vol is tenminste. Onlangs zijn we onthaald op de glasbakken 'nieuwe stijl'. Dat we al het geledigde glas netje op spaarden en wegbrachten, was nog niet voldoende: nu moeten we het ook nog in het goede gaat je deponeren. Dat houdt in dat we ons, staande bij de verzamel- palats, bewust moeten worden van alles wat we de afgelopen weken gegeten en vooral gedron ken hebben. Het zou mij overi gens niets verbazen als het glas in de fabriek toch weer bij elkaar gedonderd wordt, omdat de ver werkingsinstallaties nog niet upo-to-date zijn. Enfin, een mens doet zijn best, gehoorzaam zetten wij onze keu ken en tuin vol stinkende contai ners, waarvan het nog maar de vraag is of we er niet ziek van worden. Gelaten nemen we een abonnement voor schoonmaak- beurten-met-hogedruk of accep teren een verhoging van de reini gingsrechten omdat de gemeente de bakken weer fris en helder op de stoep zet. Wanhopig zien we hoe onze schuur volgroeit met oud papier en vertwijfeld wensen we dat we in Axel wonen, waar ze er om vechten. Met lede ogen zien we aan hoe de stapel voor de 'Zak van Max' ook alweer de kast uit groeit. Maar Max is allang dood en het is de vraag of en door wie de gebruikte kleding nu wordt opgehaald. Wel spoedig, alsje blieft. Gezagsgetrouw kijken we regel matig onze medicijnkastjes na en leveren niet-gebruikte of verlo pen medicijnen in bij de apo theek om dan later in de krant te lezen voor hoeveel miljoen de Nederlanders aan voorgeschre ven geneesmiddelen wegsmijten. Voor het goede doel accepteren we hoe 's morgens de chemokar onze huisgenoten met nacht dienst wakker houdt en onze brillen brengen we vrolijk even naar IJzendijke. En nu - hiep hiep hoera - is Zeeuws-Vlaande- ren uitverkoren als proefgebied voor gescheiden inzameling van plastic. Begint u nu vast met het bewaren van uw lege zeepflessen want reeds komend najaar zullen er overal speciale containers ge plaatst worden. Een goede kans voor ons gebied om eens positief het landelijk nieuws te halen. Na dit alles ben ik toe aan een kopje thee, maar maakt u zich geen zorgen: het natte zakje gaat in de groencontainer, het merkje bij het oud papier, het nietje bij het oud ijzer en het touwtje bij tex tiel. INzaal van de gemeente |p®-Aardenburg in Sluis. Activi- IL, Md gemeentebestuur van Ihw-Aardenburg, onder aanvoe- |H »'an burgemeester C. van Lie- I Boudt een voorlichtingsavond I JJJ Plaatselijke middenstand, "werp: het bedenken van om snelkraken van te gaan. Nietsver- t uw verslaggeefster il van het Sluisse Belfort blocnootje en pen in de II 1 Mannen en een enkele llï!?nette Pakjes staan met el- ILkkewelen. Het zijn hoofdza- Sluisse winkeliers dus de frank zal wel het hoofd- ^rp vormen van de conver- ii,p verslaggeefster stort zich ito loepje zakenlui, maar B weinig kans om een fatsoen- vraag te stellen. Er wordt op |J3> geklopt. Ze draait zich om Bj?[.reckt in de bebrilde ogen c llg montuurtje overigens) ^Plaatselijke 'meubelkoning' i uu Fosse. Deze h vond funi?6- jk wethouder van Sluis-Aar- 1 Mevrouwtje, u heeft een n?'»0hja?" „Ja, want ik 9dat u hier vanavond niet b fijn. Dit is een bijeenkomst t gemeentebestuur en de ris de pers niet „Wat is dit nou llkni"00" Seho°rd van de Wet Bestuur Dit is toch een openbare vergadering De ge meente noemt het zelfs een voor lichtingsavond. Vanmiddag nog voor gebeld. Er werd keurig mee gedeeld waar en wanneer deze bij eenkomst werd gehouden. En nu mag de pers er niet bij zijn Zijn jullie misschien bang dat we snel krakers gaan inlichten over wat er vanavond wordt gezegd Kom op zeg, wat is dit voor onzin Met een grijns op het gezicht raadt de heer Du Fossé de verslaggeefster aan toestemming aan de grote baas, Van Liere, te vragen. Weinig kans, want het is natuurlijk de burge meester zelf die bepaald heeft dat er geen journalisten bij mogen. Volgens Du Fossé was Van Liere wel bereid om telefonisch informa tie te verschaffen. Tja, de hele dag geprobeerd hem te pakken te krij gen, maar het vergadercircuit is onverbiddelijk. Van Liere was niet te bereiken en niemand anders van de gemeente mocht uitspraken doen over de bijeenkomst want „al leen de burgemeester licht de pers toe.Tja, als je hem telefonisch niet kan bereiken en er 's avonds ook niet bij mag zijn, dan houdt het-al snel op. De verslaggeefster zag het niet zitten om te wachten en na af loop haar vragen af te vuren. Zo belangrijk was deze voorlichtings avond nou ook weer niet. Hoezo bekrompen (SS) Booster heten ze officieel, en het is eigenlijk een soort scooter. Van de week werden er drie afgeleverd bij het Hulster verzorgingshuis De Blauwe Hoeve, ter vergroting van de mobiliteit van de bewoners, mits die over een rijvaardigheidsbewijs beschikken. Dit bewijs is voor -tot dusver- negen bewoners geen probleem. Zij hebben dit papiertje al op zak. Met de 'rijvaardigheid' van één van de boosters bleek het evenwel treurig te zijn gesteld. Die liet het na enkele meters al afweten. De glimlach veranderde aldus in een grimlach. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ER BLIJFT maar weinig verbor gen voor de Belgische rijks wacht. Dat ervaarde een inwo ner van het Franse Metz die te rugkeerde van een tripje naar Zeeuws-Vlaanderen. Hij werd aangehouden door de rijks wacht. Die trof na enig zoek werk bijna 100 gram heroïne, 30 gram cocaïne, 15 gram marihua na, 28 gram hasj en 404 XTC-ta- bletten aan. De Fransman had de hele handel keurig in zijn slipje verborgen. ZeelandRond verschijnt elke za terdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen de ze week van Cees Maas, Jeanette Vergouwen, Eugene Verstraeten, Gerlach Hochstenbach, Ad Roos, Sanne Schelfaut en Camile Schelstraete. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- en/of aanmerkingen belt u: 01150-18924. U kunt ook schrij ven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. DE HULSTENAAR zette de te levisie aan om te kijken of er wellicht iets interessants te zien was. Hij viel midden in het Ster blok, op Nederland 1, en zag de quiz waarbij je een midweek kunt winnen in een of ander duf vakantiepark in Neder land. De quizbedenker stelt een moeilijke vraag in de trant van Wie is de koningin van Neder land Dan geeft hij drie antwoorden waaruit je moet kiezen. Je kunt bellen met een 06-nummer, het antwoord inspreken en de uit slag is in het volgende Ster blok te zien. Op die manier ho pen die lui van de Ster dat de kijker vooral niet zal zappen, een biertje gaat halen of naar de wc stapt. De Hulstenaar zag de quiz, kon het niet laten het 06-nummer te bellen en kreeg waarachtig di rect contact met de computer. Die gaf eerst de mededeling dat dit gesprek één gulden per mi nuut kost. Dat is niet weinig dacht-ie, maar ach, even het antwoord inspreken is toch zo gebeurd. Had je gedacht... De computer aan de andere kant heet de beller vriendelijk en op niet gehaaste toon wel kom en zegt dat hij de kennis van de beller even wil testen voordat hij het antwoord kan inspreken. De computerstem stelt een vraag en je moet antwoorden door een 1 voor ja en 2 voor nee in te drukken. De eerste stel ling: Mars is het symbool van de liefde. Dat is niet waar, dus de beller drukt 2 en hij krijgt de volgen de vraag te horen met steeds opnieuw uitleg over het druk ken. Bij de zestiende vraag en tien minuten later, drukt hij het verkeerde antwoord. GefeliciteerdU heeft maar liefst vijftien vragen goed be antwoord. Wilt u nu even het antwoord inspreken Daarna naam en telefoonnum mer en de uitslag zal verschij nen in het volgende Ster-blok. Geen prijs natuurlijk voor de Hulstenaar. Wel tien gulden aan telefoon kosten armer. De Ster vaart er wel bij... (GH) zaterdag 16 september ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. P. Sol. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. A. Engler. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Engelgeer. zondag 17 september HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (St. Baafskerk): 10.30 u. dhr. W. Kruidenier, IJzendijke. Axel: 10 u. ds. R. Blokland. 17 u. ds. J. Maasland (SOW-dienst in Geref. Kerk). Biervliet: dienst te IJzendijke. Breskens: 9 u. ds. L. Mietus (ge- zam. dienst). Groede: 11 u. ds. A.v. Andel. Hoek: 10 u. ds. A. Poppe, Den Bosch. Hontenisse: 11 u. ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: dienst te IJzendijke. Hulst: 9.30 u. ds. A. de Meij Meci ma. Nieuwvliet: 10 u. ds. J.v.d. Hoek, Oostburg. Oostburg: 10 u. dienst te Zuidzan- de. Retranchement: 11 u. ds. Hou- waart. Schoondijke: 9.30 u. ds. A.v. An del. Sluis: 9.30 u. ds. Houwaart. Sluiskil: 10 u. dhr. K. Jeddens. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. A. Bosch. (Goede Herderskerk): 10.30 u. ds. W. de Boer, 19 u. ds. C. deRooij. (Opstandingskerk): 10.30 u. dhr. A.v.. Vercouteren, Voor burg. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. ds. W. de Boer, Terneuzen. (Ter Schorre): 10.30 u. ds. M. Taal man-de Ruiter. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. Sinke. IJzendijke: 9.30 u. ds. J.v.d. Schee. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge, Puttershoek. Zuidzande: 10 u. ds. C.v. Duinen. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 en 17 u. ds. J. Maasland. Terneuzen: (Goede Herderkerk): 10 u. Gezamelijke dienst. 19 u. ds. C. de Rooij te Gouda. (Opstan dingskerk): 10.30 u. ds. M. Heij- ting. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 9.30 en 15 u. ds. M. de Meij. Hoek: 9 30 en 15 u. ds. K. Volkers- ma. Terneuzen: 9.30 en 15 u. ds. P. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Kra mer te Gent. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: ('t Kruispunt): 10 u. br. A. Verbist. Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. dhr. Kunst. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9.00 u. ds. L. Mietus. Nieuwvliet: 10.30 u. ds. L. Mietus. Retranchement: 10.U. dhr. J. Sinke te Oost-Souburg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Middelburg: 10 u. ds. C. van de Kam (in Lutherse kerk). Vlissingen: 9.30 u. gespreksdienst. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie. zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 10.30 u. - Sluiskil - St. Antonius. zat. 19.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zond. 9.30 u. Verre zen Christus: Maand. t.m. zat. 19 u. zond. 11.00 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. ter Braak, Hulst, tel. 01140-19595. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pastor A. de Nijs, tel. 01152-2062. (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. W. Vervaet, tel. 01155- 61532. Aflevering 425 We kregen een verzoek. Iedereen kent wel, net als wij, flarden uit het liedje: Ooh heerlijke dromen Van Lucas Bols en Zonen Ooh Van bier en brandewijn.... Ik heb van jou gedroomd vannacht Jenevertje etc. Een bevriende relatie zoekt het complete lied, hoe lang of hoe kort dat ook moge zijn. Wie kan ons en hen helpen? Het adres: Van Vollenhovenstraat 5, 4561 JJ Hulst, 01140-15289. Nu we toch in een bepaalde richting zitten, nemen we meteen maar het lied op dat Koos Speenhoff eertijds schreef en dat recen telijk door Jasperina de Jong weer tot leven is gebracht. Het werd ons onlangs bezorgd, maar enkel woorden konden we niet ontcij feren. Wie kent die wel? Beleefd aanbevolen. RECHT NAAR DE KROEGEN EN DE WIJVEN 't Is heel geen kunst om poen te beuren Wie 't handig speelt krijgt het cadeau. Gewoon met rotte koopwaar leuren met eenen zo. Je kan gaan roven in de nacht En waar je met dat geld moet blijven Dat door bedrog wordt ingebracht? Recht naar de kroegen en de wijven. Poen! Hou je hand op als een schooier, Dan deelt Piet Snot zijn armoe uit. Of neem een meid en speel de pooier Zij krijgt de liefde, jij de buit. Er zijn er die genoeg Of politieke liedjes schrijven En met de opbrengst, hup twee drie, Recht naar de kroegen en de wijven. 't Is heel geen kunst om poen te vangen: Een doorgestoken kaart bij het spel; Een keer een concurrent ophangen Doe het in 't groot, dan mag het wel. Dan mag bedrog, oplichterij Verkachting, moord en slavendrijven En dan maar weer verheugd en blij: Recht naar de kroegen en de wijven. 't Is heel gern kunst om poen te krijgen. Als knecht, al is 't nie veel helaas Toch braaf zijn, hou 't niet voor je eigen, Maar t'is toch handzaam voor je baas. Schok je belastingcenten En wil je weten waar ze blijven, Dan loopt het spoor zowaar Recht naar de kroegen en de wijven. Pegam.

de Stem | 1995 | | pagina 41