o-team ndbureau Wethouder minder in Terneuzen Samen 150 jaar in het onderwijs Tfe ga af en toe nog eens op de koffie u is ver weg ichtbij.... fethouder Terneuzen: 'Toeristische bedrijven geen melkkoe' DUIVEN SPORT J I meer financiën in zijn taak- vandaag nog. Eis drie jaar cel voor overval op postkantoor 16 STEM ZEELAND C3 Oemeente zoekt in hele organisatie naar besparingsmogelijkheden I I GROEP I keringen j MAAR OP. Werkgroep Amnesty breidt schrijfavonden uit tot vijf Meester Van Dorsselaer neemt afscheid van Westdorpse school De Kreeke Sfafir 1 Peronne 'Meelopertje' krijgt van de rechter nog een nieuwe kans Boete voor mishandeling met een SIEMENS S3 GSM-telefoon gerrit dejonge axel ER 1995 ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1995 onze verslaggever - Wethouder K. van der van Terneuzen voelt zich niet jsproken door de kritiek van "l landelijk bestuur van de vereni- L van Recreatie Ondernemers teron) dat gemeenten toeristische J^jven als melkkoe gebruiken. De Recron meent dat gemeenten heffin gen als toeristenbelasting en milieuhef fingen stelselmatig verhogen om gaten in de begroting te vullen. De gemeente Ter neuzen kondigt in de gemeentebegroting 1996 een verhoging met een dubbeltje per overnachting aan. „Als ik zelf op va kantie ga, kom ik in gemeenten waar een veel hogere toeristenbelasting wordt ge hanteerd. De hoogte van de toeristenbe lasting in Terneuzen valt dus best mee. Daarnaast gebruiken we toeristische be drijven helemaal niet als melkkoe. We verhogen de toeristenbelasting niet om gaten in de begroting te dichten. We zijn nogal wat geld kwijt voor zaken als con trole op brandpreventie en milieumaat regelen in verband met de strengere wet geving. Wat we aan toeristenbelasting overhebben, wordt voor de toeristische sector gebruikt. Dat is ook afgesproken toen iri' Terneuzen toeristenbelasting werd ingevoerd. "Van der Hoofd wil ook af van de gedachte dat de grote projecten in Terneuzen de bevolking alleen maar geld kost. Het gaat dan om projecten zo als 'het stadsvernieuwingsproject Stee- nen Beer en de reconstructie van de Axelsedam.„Toen we met de projecten begonnen besloot de gemeenteraad dat de tarieven niet zouden stijgen om deze projecten, te bekostigen. En dat is nog steeds zo. Daarnaast laten de winkeliers van het winkelcentrum in Zuidpolder de nieuwe parkeerplaatsen zelf aanleggen. De gemeente stopt daar geen geld in." Iviseur m/v n Breda. Naast een diploma HAS t u ervaring in een soortgelijke f„„. agrarische sector is van^lfePlM 22 25 i 6, Mariëlle Culjpers Ginnekenstraat 38 r Verkoop BinniHdiiK^TSr in Breda. U spreekt en schrijft vkZ Ervaring in een commerciële ctie is vereist evenals met telefonisch- uil-time baan is voor langere tild 8 jaar. 1 - 22 25 16, Christel de Bie Ginnekenstraat 38 bhten m/v i overslagbedrijf op industrieterreii 'naai ga je pallets wikkelen. Hiei, !r en heb je een brommer of sco'oar zakcentje verdienen! Reageer dan sr lok interesse hebben, kom dan samaT |06 - 97 85, Nicole Seelen Isakker 6 (industrieterrein Hazeldi onze verslaggever tmeuzen - De gemeente Terneuzen kijkt serieus naar de mo- «elijkheid of zij in de volgende zittingsperiode van de gemeen- 'saad met een wethouder minder kan volstaan. Hjemeente zoekt in de hele or- e naar besparingsmoge- in om de komende jaren j! financiële klappen door de rijksbezuinigingen op te vangen, ft sluiten niets uit en lichten de ie helemaal door. Daar ^rlook de top bij," aldus wet- van der Hoofd, die on- idschop-chauffeurs m/v de Suikercampagne die start op 25 gaat om zeer specifiek vakwerk, dus jr eerder een campagnemeegedi - 22 70 05, Mireille Peemen e Ginnekenstraat 38 h/v i en wijzigen van tekeningen. U hebtea ouwkunde en ervaring met AutoCA i langere tijd beschikbaar! Dan kunt |20 - 2 35 20, Peter van der Veeker „eyserthoek 19 jm-medewerkers m/v Ins de Suikercampagne in Breda. U bent I als kwaliteitsbewust en hebt een BO-niveau. Verder bent u beschik S>er tot eind december om in t te werken. Bij gebleken geschik ar in de campagne meedraaien, i - 22 70 05, Mireille Peemen ye Ginnekenstraat 38 iSittefeuille heeft. H jiewel de gemeente serieus de gelijkheid onderzoekt om de mlgende zittingsperiode nog aar met drie in plaats van vier nathouders te werken, geeft de itlïouder wel aan dat hij eraan Kijfelt dat dit een haalbare taart is. Projecten Hij wijst daarbij op de grote pro pten als de bouw van het stads- tatoor, de herinrichting van het Zuiderpark, de reconstructie van de Axelse Dam en de stadsver- Mwingsprojecten die nog op stapel staan. Die brengen veel nik met zich mee. Oude dreigende rijkskorting op te vangen, wil het gemeentebe stuur volgend jaar beginnen met een forse bezuinigingsoperatie die over vier jaar moet leiden tot een bezuiniging van 2,7 miljoen gulden. Dat moet gebeuren door efficiën tere opzet van de interne organi satie, het nog meer kostendek kend maken van de verschillende tarieven en een jaarlijkse stijging van de onroerende-zaakbelasting met vier procent. Uitbesteding Andere manieren om geld te be sparen of meer geld in de ge meentekas te laten vloeien, zijn onder andere uitbesteding van de aankoop van straatnaamborden, en nagaan of voor vergunningen voor kabels en leidingen leges in rekening te brengen zijn. Van der Hoofd toont zich ver heugd dat de gemeente erin is ge slaagd voor 1996 een sluitende begroting aan de gemeenteraad te kunnen presenteren. Op die begroting is 125.000 gulden opzij gezet voor onvoorziene uitgaven. le-bankwerker m/v uctie-werkplaats In de regio Breda, Ih en C02-lassen kunt u tekening lezen :n'. Voor deze baan voor lange tij vereist. 22 70 05, Vincent de Wolff ve Ginnekenstraat 38 ering van CZ heeft-, een Stenverzekering met een llereerst ö«zdaëc premies Tst zorgt CZ voor gg»snelle -ze kunnen ze/yidirekt aan U hoeft dus niets voor te ^•optimale service. Wij SOS International -24 uur la van onze thuiszorg- en ^/^aanvullende CZ- \net zo voordelig uit bent als ^offerte in de bus. Bel groep Zorgverzekeringen, es (postzegel niet nodig). M/V rwtjs ngis DST12 Eis negen maanden cel voor omverrijden vrouw in Zuiddorpe na drankgebruik to onze correspondent lliddelburg - Na zijn werk op 2 juni dronk de 35-jarige L. de C. lil het Belgische Zelzate een paar biertjes in de bedrijfskanti- n Vervolgens stapte de man in de bestelbus van zijn werkge- twm in Zuiddorpe met een paar collega's nog een pintje te Hit werden er tenslotte een stuk dacht om rond elf uur die avond Ml hij over de Oude Polderse- «ïjterugnaar huis. Op hetzelfde moment liet een 73-jarige vrouw daar haar hondje uit en even later ligze dodelijk gewond in de berm tin de weg. De C. die wel 'een klap' had gehoord, dacht dat hij 'een fazant' had aangereden laarop hij 'in paniek' was door- gereden.Deze week stond de man W de meervoudige strafkamer in Middelburg terecht, waar hij tij hoog en laag volhield niet ge- «iten te hebben dat hij geen vo- ftl maar een mens had aangere- den.„Toch was die klap tot in de woningen van buurtbewoners te horen geweest, dus u moet gewe ten hebben dat dit geen vogel ge weest kon zijn," zo stelde officier van justitie mr. Hemelaar. Boven dien bleek later de voorkant van het bestelbusje ernstig bescha digd en lag de grille versplinterd naast het slachtoffer. Mr. Hemel aar haalde fel uit naar werkge vers, die nog steeds toestaan dat hun werknemers zich in de be drijfskantine kunnen laten vollo pen waarna de meesten van hen toch per auto naar huis rijden. Tegen De C. vorderde de officier tenslotte een gevangenisstraf van negen maanden waarvan drie voorwaardelijk en een rij-ontzeg- ging van twee jaar. 1 - De Amnesty werkgroep Oost-Zeeuws-Vlaanderen be- e maand met de maandelijkse schrijfavonden in vijf Naast de reeds bestaande schrijf avonden in Hulst, telen Kloosterzande zijn er nu ook in Hoek en Terneuzen. Kloosterzande en Terneuzen van 18.30 tot 20.00 uur, de Koren bloemstraat 12 in Hoek en de openbare bibliotheek van Hulst van 19.00 tot 21.00 uur. Op de derde woensdag van de maand is er in de Nederlandse Hervormde kerk aan de Kerkdreef in Axel een schrijfavond van 20.00 tot 22.00 uur. Zij die liever thuis schrijven kunnen voorbeeldbrie ven ophalen in de Wereldwinkel of Porgy Bess in Terneuzen. een brief ten behoeve J® een politiek gevangene of wdwenen' mensen wil schrijven s welkom. Er liggen altijd voor- Wdbrieven klaar in de juiste 5', to overgeschreven kunnen '•den. Volgens Amnesty is de W het belangrijkste, geweldloze ?apen in de strijd voor de hand- wing van de mensenrechten, "'september en de daarop vol- fj maanden worden er op de «de maandag (18 september) Jmjfavonden gehouden in de bibliotheken van Door Theo de la Ruelle Westdorpe - Op de lagere school mocht hij de vierde klas overslaan. Meester Kuy- pers van de lagere school op Groenendijk zei op een dag te gen pa en ma Van Dorsselaer dat ze hun zoon Henny moes ten laten doorleren. Op z'n negentiende stond 'mees ter' Van Dorsselaer voor het eerst voor de klas in Westdorpe. Nu, veertig jaar later, neemt hij af scheid van het onderwijs en van diezelfde Westdorpse school. Nadat meester Kuypers bij hem thuis was geweest was het voor Henny van Dorsselaer ook zeker dat hij het onderwijs in zou gaan. Hij was toen zelf amper elf jaar. Na de lagere school ging hij naar de broeders van St. Louis in Oudenbosch, waar hij in drie jaar tijd de mulo doorliep. Vervolgens ging hij naar de kweekschool 'St. Jean Baptiste de la Salie' bij die zelfde Oudenbosche broeders. „Toen ik van de kweekschool kwam, was ik dus negentien jaar. Ik had gesolliciteerd in Graauw, waar ik de week erop zou begin nen. De dag erna stond echter een delegatie van het schoolbestuur in Westdorpe bij ons op Groenen dijk op de stoep, met de vraag of ik daar naar toe wilde komen. Met de kans op een vaste aanstel ling.,, Plaatsgebrek Hij moest niet lang twijfelen en ging naar Westdorpe toe. Op 5 september 1955 had hij zijn eerste schooldag. Wegens plaatsgebrek in de toen nog nieuwe, inmiddels afgebroken, Sint Josephschool, zat hij met zijn klas van 52 leer lingen in Concordia, Hoofdonderwijzer, zoals dat toen nog heette, was meester Van Nu- nen, die in januari 1956 werd af gelost door meester Hendriks. De eerste officiële taak van Hen driks, nog voor dat deze voor de klas stond, was het vast benoe men van Van Dorsselaer. „Een paar uur later kwam het hoofd van de school in Zuiddorpe langs om mij een vaste benoeming te geven op zijn school. Hij kwam dus net te laat. In die tijd ging dat zo, er was een enorm gebrek aan leerkrachten." Negen jaar lang pendelde hij op en neer tussen Groenendijk en het dijkdorp, totdat hij in 1964 trouwde. Toen streek hij met zijn vrouw neer in de westdorpse Lin- denlaan, vlak achter de school, waar ze nog steeds wonen. Hun zonen Jos en Carl zijn al weer wat jaren uitgevlogen, wat echter niet het geval is met de dwergpape gaaien, die zelf gekweekt zijn. Een van de vele hobby's van Van Dorsselaer. Veranderingen Wie veertig jaar in het onderwijs zit heeft natuurlijk de nodige ver anderingen meegemaakt. Niet al leen in de onderwijsvormen, maar ook in de mentaliteit van de kin deren. „De veranderingen waren wel eens moeilijk, af en toe zelfs on verteerbaar, maar het is allemaal goedgekomen en ik kijk terug op Henny van Dorsselaer ...ik hou wel van een grapje op z'n tijd, maar daarna is het weer serieus aan het werk... foto camile schelstraete een zeer leuke loopbaan." Ook het respect van de kinderen voor het onderwijzend personeel is veel verminderd. „Ik hou wel van een grapje op z'n tijd, maar daarna is het weer se rieus aan het werk. Sommige kin deren ervaren dat wellicht als streng. Vroeger was dat echter ge woon. Er was orde in de klas." In de veertig jaar dat hij in West dorpe gestaan heeft - want een onderwijzer staat net zoals een soldaat ligt - heeft meester van Dorsselaer tegen de duizend kin deren de grondbeginselen van het rekenen bijgebracht, vaderlandse geschiedenis onderwezen en de kaart van Nederland geleerd. Daarbij waren zelfs drie gezin nen. Ouders die dus beiden van hem les gekregen hebben, en waarvan de kinderen ook bij Van Dorsselaer in de klas zaten. In al die jaren zijn er natuurlijk een hoop dingen voorgevallen. Eén voorval schiet hem direct te binnen. „Een jongentje in de klas was tien jaar geworden en uiter aard werd er gezongen. Ik felici teerde hem en zei: nog 90 erbij, maar dan ben ik er niet meer. Da's niet zo erg hoor, reageerde het ventje. Direct nadat hij dit er uit geflapt had, drong het tot hem door wat hij gezegd had. Met een vuurrood hoofd zei hij vol spijt: Zo bedoelde ik het niet hoor! Wat hem ook in het geheugen ge grift staat, is de redding van een driejarig jongetje dat dreigde te verdrinken in de Molenkreek. De dag voor Koninginnedag 1976. „Dat is toch wel een heel belang rijke gebeurtenis in mijn leven geweest." Naast lesgeven waren er vele acti viteiten op de school waar Henny van Dorsselaer bij betrokken was. Franse les, blokfluitles, het kind erkoor en de jaarlijkse sportdag. Ook buitenschoolse activiteiten zoals de EHBO-vereniging St. Raphael - waarvan hij reeds 30 jaar secretaris is - sinterklaas, ko ninginnedag en biljarten. En ook oud papier ophalen - met Harry van der Laak - voor pater Sarneel fNV huldigt twaalf jubilarissen Zuidzande Van onze correspondent ftudzande - De Bouw- en ™utband van de FNV hul- 8de gisteren twaalf jubila- rT»eVn hotel-café-restau- j 1 De Zwaan in Zuidzan- pistrictsbestuurder C. °nden uit Roosendaal zette «Jubilarissen in de bloeme- jp jubilarissen waren: 25 h» 'i ®uic't (Breskens) J. "Muck (Oostburg) J. de toete(Cadzand)P. vanHee Mkand) en W. de Jonge IX g)'40 jaar: T. Brevet ve r van Kerkho- 'JfimkhoutenA.Vermei- toen Oostburg). 50 jaar: van Hee (Sluis) D. Blogg Van onze verslaggeefster Terneuzen - „Er zijn twee mo gelijkheden: of leraren knap pen totaal af op het onderwijs, öf ze houden het jaren vol." Wijze woorden van rector Van der Rijst van het Zeldenrust- Steelant College in Terneuzen. Zes leraren van deze school behoren tot die laatste catego rie. Zij vierden gisteren hun 25-jarig jubileum. G. Dijkhuis (leraar wis- en na tuurkunde) en R. de Visser (leraar geschiedenis en maatschappij leer) staan 25 jaar voor de klas bij Steelant. M. Dijkgraaf (lerares Frans), B. Verpoorte (leraar Duits), R. Martens (leraar teke nen) en H. Pladdet (leraar Neder lands) geven 25 jaar les op het Zeldenrustcollege. Neem daarbij het feit dat het Zeldenrustcollege en de Steelant begin dit school jaar gefuseerd zijn, en je hebt als school een aardige aanleiding voor een feestje. Aanvankelijk was het de bedoe ling dit op grootse wijze te vieren. De zes jubilerende leerkrachten zouden gistermiddag met zweef vliegtuigen de lucht ingaan, maar door het slechte weer moest dit een week opschuiven. Wel was er na de lessen een borrel en een barbeque en was er gelegenheid om te golfen. Volgens docent Verpoorte is er in 25 jaar veel veranderd in het on derwijs. „Ik moet elk jaar wel een bijscholingscursus doen." Wat de leerlingen betreft, delen de zes jubilarissen dezelfde mening: „Ze zijn in 25 jaar veel mondiger ge worden." „De enige dag kun je er beter tegen dan de andere," zegt Dijkgraaf. „Als je niet flexibel bent, brand je er gewoon op af." of het dirigeren tijdens de kerk diensten heeft hij jarenlang ge daan. Nu hij in de VUT gaat, is hij niet bang dat hij zich een moment zal vervelen. Elke dag gaat hij met zijn vrouw wandelen in de bossen nabij Wachtebeke, waarbij tevens de honden uitgelaten worden. Of hij gaat een eind fietsen. En na tuurlijk zal hij het niet kunnen la ten om af en toe eens langs te gaan op de school. Vakanties De laatste jaren heeft hij zich op basisschool de Kreeke, zoals de Westdorpse school nu alweer een aantal jaren heet, vooral ingezet voor het documentatie-centrum op te zetten. Vakanties en vele vrije zondagen heeft hij hieraan gespendeerd. „Een kwestie van graag doen," volgens Van Dorsselaer. Nu is hij bezig met de inventarisatie van alle schoolspullen. „Als ik daar eind van de maand nog niet mee klaar ben, ga ik daarna nog wel even op m'n ge- 'mak ermee door." Want op 29 september is het de laatste dag dat Henny van Dors selaer als onderwijzer naar de Kreeke wandelt. Op die dag zal de school officieel afscheid nemen van 'meester' Van Dorsselaer. Wmm Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen van uit Peronne 214 duiven, hoog ste snelheid 1446,84 meter per minuut. 1. R. Vermórken, St.-Jansteen, 2. A. van Helsland, Hulst, 3. G. van Overloop, 4. Adrie Thijs, beiden St.-Jansteen, 5. J. Goossens, Hulst, 6 en 8. J. Verheyden, St.-Jansteen, 7. J. Dhanis, 9. A. d'OliesIagers, Hulst, 10. A. Hemelaar, St.-Jan steen. Concoursbond Zuid-Beveland, 399 duiven, 1519,55mpm: 1 en 4. J. Haay, Wemeldinge, 2 en 7. J. van 't Westeinde, heinkenszand, 3 en 10. A. en D. van Leeuwen, 's-Heer Hendrikskinderen, 5. C. van Striën, 6. N. Krijger, 8 en 9. J. Steenhard, allen Goes. CC Walcheren, 208 duiven, 1463,89mpm: 1. H. Wzietek, Vlis- singen, 2. J. Marijs, 3 en 4. L. van Wallenburg, beiden Oost-Sou burg, 5 en 6. G. Weyers, 7 en 8. Comb. Meerman/Teeuwen, beiden Vlissingen, 9. K. Wielemaker en zoon, Oost-Souburg, 10. J. Lijnse, Vlissingen. VZV Hoofdplaat, 164 duiven, 1489,50mpm: 1 en 6. H. Calon, 2. A. Martens, 3. Comb. Waebe- ke/Lucieer, 4 en 7. A. Gernaert, 5. G. van Grol, 8 en 9. P. de Poorter, 10. C. Temmerman. Steeds Sneller IJzendijke, 167 dui ven, 1472,59mpm: 1 en 2. G. de Boevere, 3 en 7. F. van de Vlies, 4. A. Noteboom, 5, 6, 8 en 10. Comb. Dellaert, 9. A. du Pon. Samenspel Aardenburg/Eede, 55 duiven, 1490,93mpm: 1, 2 en 9. M, Dhondt, 3. H. Cocquit, 4. E. Tel lier, 5. O. van Quekelberghe, 6. E. Rijkaert, 7. Ph. Rammelaere, 8. J. van Ommen, 10. G. Standaert. De Postduif Lamswaarde in sa menspel met De Reisduif Graauw, 42 jonge duiven, 1393,63mpm: 1 en 2. Gebrs. De Koster, 3. E. van Damme, 4 en 5. G. Vioen. De Vrede Sas van Gent, 91 duiven, 1523,65mpm: 1. Comb. Elegeert, 2. Th. van Zeele, 3, 6 en 9. P. Koers. 4. B. van de Berghe, 5,7, 8 en 10. E. en L. Breepoel. Verwachting Axel, 91 duiven, 1524,74mpm: 1, 3, 4, 8 en 9. P. de Poorter, 2. R. Herman, 5 en 6. Comb. De Mul/Kop, 7. F. Schoof, 10. C. de Poorter. Volharding Westdorpe, 57 duiven, 1528,73mpm: 1, 2 en 8. A. van Pae- mel, 3. J. de Waal, 4 en 10. P. Bae- cke, 5. A. de Krijger, 6. Comb. Gij- sel/Istas, 7 en 9. B. Vervaet. De Eendracht Terneuzen, 58 dui ven, 1521,17mpm: 1. J. van de Berg, 2. H. de Boevere, 3, 5, 7 en 8. R. de Schoolmeester, 4 en 9. G. van Houdt, 6 en 10. Comb. Bentz/De Schepper. De Reisduif Philippine, 96 duiven, 1512,38mpm: 1. A. Buijze, 2 en 5. P. Pladdet, 3. Comb. Wolfert, 4 en 9. T. en W. de Bruijn, 6 en 10. M. Hendrikse, 7. J. Verstelle, 8. L. Moerman. De Postduif Heikant, 93 duiven, 1461,44mpm: 1. G. Smet, 2 en 5. Cl. Thui, 3, 7 en 9. J. de Kind, 4. Ch. de Beule, 6. A. de Vliegher en zoon, 8. Ch. de Brouwer, 10. Ed. Verschueren. PV De Zeeuw Goes, 119 oude dui ven, 1477,70mpm: 1 en 6. D. en A. van Leeuwen, 2. C. van Striën, 3, 7 en 8. N. Krijger, 4 en 5. J. Steen hard, 9. R. Klaasse, 10. A. Mulders. Quievrain De Snelle Duif Clinge, 50 jonge duiven, 1625,57mpm: 1. C. van Landeghem, 2. E. Pouwels, 3, 4, 8 en 9. A. van de Brande, 5, 6 en 10. P. Bolsens, 7. A. van Gaever. Van onze verslaggever Terneuzen - Bij een inbraak had H. T. uit Terneuzen alleen even iets aangepakt, aan de diefstal van een brommer had hij niet meegedaan en toen het ding werd gesloopt had hij slechts staan kijken. 'Een meelopertje' zei politierechter Van Breda over T.'s rol bij de in oktober en december in Terneuzen gepleegde misdaden. Tegelijker tijd wilde hij die rol ook weer niet kleiner doen voorkomen dan hij was. „Want het zijn lelijke feiten en bovendien zijn er in die tijd meer ge pleegd." En in de ogen van officier van justitie Groen was T. zonder meer medeplichtig. Hij was 'flink geschrokken', had door zijn aanhouding problemen op zijn werk gekregen en was nu 'zo braaf als wat geworden'. Hij verze kerde de rechter dat hij het nooit meer zou doen en dat het behouden van zijn nieuwe baan bij hem voorop stond. Dat hij zijn deel van de schade al snel had vergoed sprak in zijn voor deel, vond Van Breda. Hij legde tien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf op en een boe te van vierhonderd gulden. Dat was minder dan Groen, want die had zes weken voorwaardelijk en vijfhonderd gulden geëist. Van onze corrspondente Middelburg - „Neen hè, toch niet alwéér," verzuchtte een balie medewerkster van het postkantoor in Oost-Souburg toen ze (op 2 juli) te maken kreeg met de zoveelste roofoverval op de veel geplaagde bankinstelling. Even tevoren waren twee gemas kerde mannen het gebouw bin nengestormd, waar een van de overvallers onmiddellijk een vrouwelijk klant in de houdgreep nam. Een tweede posteerde zich voor de balie, waar hij een rug zak liet vullen met geld. De buit bedroeg tenslotte ruim 23.000 die vervolgens door de daders 'eerlijk' werd verdeeld en onmid- dellijk omgezet in dure kleding en cocaïne. Deze week stond de 18-jarige Vlissinger V. F. in Middelburg terecht, waar hij een gevangenis straf tegen zich hoorde eisen van drie jaar waarvan een jaar voor waardelijk en toezicht van de re classering. Bovendien vorderde officier van justitie mr. Van der Bel dat F. zijn deel van de buit terugbetaalt aan de Postbank. Een tweede verdachte, de 21-ja- rige J. G., zal later terecht moe ten staan, omdat de rechtbank een uitgebreid psychiatrisch on derzoek noodzakelijk acht. G., die al vanaf zijn vijftiende jaar regelmatig voor bankovervallen en andere geweldsdelicten met justitie te maken kreeg heeft in tussen al een jaar psychiatrische behandeling achter de rug. Bo vendien is sinds kort bekend dat G. ook nog betrokken was bij de overval op Niller Raas 'en uit al les blijkt dat er met deze ver dachte veel meer aan de hand is', zo vermoedt de rechtbank. G. had overigens al eerder laten weten dat hij 'niets voelt' voor een onderzoek in het Pieter Baan Centrum, maar daar moet de rechter-commissaris maar over oordelen, zo deelt rechtbank voorzitter mr. Kool mee. In de zaak van F. doet de recht bank over veertien dagen uit spraak. Van onze verslaggever Terneuzen - Een jongetje in Oostburg had op 2 december 1994 klappen gekregen van plaatsgenoot E H. en daar waren verschillende mensen getuige van geweest. Toch ontkende de verdachte dat hij zou hebben geslagen. Sterker nog, hij was helemaal niet op de plek van het gebeurde geweest. „Bel maar naar m'n baas. Ik was gewoon op mijn werk," zei hij gisteren tegen de politierechter in Terneuzen. „Ik heb drie getuigen, plus de aangifte van de moeder en van het jongetje zelf. Liegen die an allemaal vroeg de rech ter. H. reageerde schouderopha lend en toen hem werd gevraagd of er dan sprake was een samen zwering, zei hij: „Het lijkt er wel op." De officier van justitie wuifde die complot-theorie weg. „Ik heb twee getuigen die zelf gezien heb ben dat H. heeft geslagen," zie hij. Wegens mishandeling eiste hij een boete van vijfhonderd gulden. De politierechter vonnis te conform. (ADVERTENTIE) De zes jubilerende docenten van het Zeldenrust-Steelant College in Terneuzen. foto wim kooyman bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1995 | | pagina 39