Duel in Riga is een testcase' vordt u keuken Nederland serveert Grieken af Derde etappezege van Minali and opgelucht na tweede remise ïzen b.v. ideloo Boeken EFONISTES nald Koeman vindt dat Feyenoord zich tegen 'kleintjes' moet bewijzen MER- INTEN Dubbele nederlaag voor Or anj e-waterpoloteam rBM SPORT B2 ïcentum 'De EUROPEAN KITCHEN COLLECTION' van Keller geeft u de mogelijkheid tot het zeif samenstellen van uw keuken, want behalve® keuze uit o.a. randafwer handgreep, hoogte van het aanrechtblad kunt u uit het nieuwe kieurenp' gramma van 1500 lak- kleuren geheel naar eig wens een keuze maken romp- en frontkleuren uw Kellerdealer inform6 en adviseert u graag- Zoodsma naar Griekenland °sterhuis kriiet dreigbrieven Jeroen Blijlevens moet lossen SPORTNIEUWS KORT Romario: te lage suilterspiegel Japanse motorcoureur overleden Nederlands Open golf weer in juli Schaatsconflict nog niet opgelost Golf-imicum in Veldhoven jPTEMBER 1995 DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1995 tok (anp) - De tweede ju de WK-match scha den wereldkampioen Kasparov en uitdager Kan Anand is dins- zetten in remise De stand na twee Sntig duels is 1-1. De rfij staat vandaag op anima. jsche titelverdediger rjjlij met de deling van jen remise met wit is a niet zo erg, maar het ,ereldkampioen pijn heb- j,an dat hij het voordeel f! spelen met wit nauwe lijks heeft kunnen uitbuiten. Kasparov opende in zijn eerste witpartij met 1. d2-d4. Een klei ne verrassing, omdat de Rus in zijn meest recente partijen een sterke voorkeur voor 1. e2-e4 had. Op het bord verscheen de klas sieke variant van het Nimzo-In- disch. Al na tien zetten waren in alle databanken geen praktijk voorbeelden meer te vinden. De stelling oogde iets prettiger voor wit en in de commentaarruimte kwamen vele eindspelen op het bord, waarin Kasparov meestal beslissend voordeel kreeg. Maar Anand maakte een rustige indruk. Zijn opponent verbruik te ondertussen veel tijd om te proberen een concreet winstplan te vinden. Hoewel de Ameri kaanse grootmeester Yasser Sei- rawan voor wit nog kansen zag in het eindspel, geloofden andere grootmeesters niet dat zwart werkelijk in gevaar was. Kasparov had weliswaar een op tisch overwicht met zijn actieve koning en zwart had zeker enke le zwakke punten, maar de witte koning kon nergens binnendrin gen in het zwarte kamp. De re mise na 29 zetten was dan ook een logisch resultaat. Anand was na afloop opgelucht: „Dit is na tuurlijk goed. Ik voel me tame lijk rustig en heb in de eerste twee partijen geen last van zenu wen gehad." Op de vraag hoe zijn relatie met Kasparov tot nu toe was, zei de Indiër: „Dat gaat wel. We nemen na afloop van de partij snel en kele varianten door en gaan daarna onze eigen weg. Dat is vrij normaal in dit soort mat ches." New York. Tweekamp WK volgens de versie van de Professional Chess Asso ciation (PCA), tweede partij. Wit: Kasparov (Rus); zwart: Anand (Ind). 1. d2-d4, Pg8-f6, 2. c2-c4, e7-e6, 3. Pbl-c3, Lf8-b4, 4. Ddl-c2, d7-d5, 5. c4xd5, Dd8xd5, 6. e2-e3, c7-c5, 7. Lcl- d2, Lb4xc3, 8. Ld2xc3, c5xd4, 9. Lc3xd4, Pb8-c6, 10. Ld4xf6, g7xf6, 11. Pgl-e2, Lc8-d7, 12. a2-a3, Dd5-e5, 13. Pe2-c3, f6-f5, 14. 0-0-0, 0-0-0, 15. g2- g3, Kc8~b8, 16. Lfl-e2, Pc6-e7, 17. Kasparov staart voor zich uit, terwijl Anand nadenkt. FOTO ANP Dc2-d3, De5-c7, 18. Dd3-d6, Ld7-c6, 24. Kd2-d3, Pc8-d6, 25. Kd3-d4, b7- 19. Dd6xc7+, Kb8xc7, 20. Thl-el, b6, 26. b2-b4, Kd8-e7, 27. f2-f4, h7-h6, Td8xdl+, 21. Telxdl, Th8-d8, 22. 28. a3-a4, f7-f6, 29. a4-a5, Lc6-d7, re- Tdlxd8, Kc7xd8, 23. Kcl-d2, Pe7-c8, mise. pr haar nieuw op te zetten middagploeg 116.00 tot 18.00 uur [chtig in Zeeuws-Vlaanderen 01140-12670 |jke reacties: Baudeloo Boeken t.a.v. Mevr. I. de Moor Baudeloo 20a 4561 ES Hulst. jp|||pps. tv lezellestraat 27 erneuzen 1150-17911 Op 12 september 1! door A. de Wit, deurwaarder te Bri verzoeke van de vennootschap mei perkte aansprakelw P C Vastgoed B. vestigd te Rijswijl exploit ten lasti A.A.A. Bart, zondej kende woonplaats kelijk verblijf zow< buiten Nederland, bracht, bij welk 9 A.A.A. Bart is gedafflj om op woensdag 1. vembër 1995 te 10 te verschijnen ter tl zitting van de Ki rechter te Breda Zijlstraat 9, in wel vaarding o.m. de oi ding van de huuro' komst en de onti van de garage, merd 1, te Breda Bleekstraat wordl vraagd. Een afscl het exploit kan dl trokkene worden gen bij: A. de Wit, gerechtsdeurwaardi Wilhelminapark nr. 4818 SL BREDA. .Letland is verraderlijk en de hoofdstad Riga hele- Deene voormalige Sovjet-staat, Wit-Rusland bij- jteld, is duidelijk de andere niet. ,venplaats aan de Golf van U uitloper van de Balti- [js, heeft zich brutaal eni- make-up aangeme ld eerste gezicht, en ze ilt een dalend vliegtuig, a er uit als willekeurig door Eussissche staatsar- tin vernielde grote stad. al op de grond ontluiken Eijke plaatsen blijken van puit Scandinavië overge- lyorm van welvaart, ii het met het voetbal ge baar moet je op je qui vive lad Ronald Koeman nog tijdens de tussenlanding iWm en knikte met zijn J richting de Baltische sta- Saar' is Riga, waar Feyen- indaag (aanvang 19.30 Merlandse tijd) in het Eu- ■Cuptoernooi voor beker zijn eerste wedstrijd legen FK DAG Liepaja. ja ligt tweehonderd kilo- «estwaarts aan de Letse De club week uit naar het na-stadion in de hoofd- Eetlicht, het gras en de ac- inlatie zouden er beter is een club met tomen dan historie. Di- Vladimir Zhuks wil met zijn club. Leren wil [ra Feyenoord, van de on- over de tv-rech- |nn een fenomeen als shirt- Ken van de westerse aan- j® sponsoring. Maar voor slaat Liepaja tweede van inde eredivisie van Let- geleden zag trai- irdinator Geert Meijer iFeyenoord de komende te der spelen. „Het veld was let hotel was goed, maar heb ik het slechtste elftal van alle Europese tegen- fedie we tot nu toe gehad K' Zo rapporteerde hij [rondingen aan zijn collega ivanHanegem. En voegde fee dat hij het zó beter niet Wespeiers kon vertellen. Van deed het niettemin lij wilde zuiver op de graat in de spelersgroep, de zwakte van de tegen slag nooit een argument een wedstrijd licht op te T waarschuwde Koeman Jk heb het met Barce- ies meegemaakt tegen Vi- Stavanger in Noorwegen. Peelden we 0-0 en thuis •twe door een doelpunt in we minuut met 1-0." n. dat zal niemand ver- jl' neemt ook buiten wed- om een belangrijke "i hij Feyenoord. „Hij is seun in de rug tijdens de Van Hanegem on- wide op het tactisch 'en de routine van zijn li- v*]n inbreng moet niet te «adrukt worden," rea- hoeman op Van Hane- «ooezeming, „maar ik zie t "at anderen beter func- Jjj Blinker, Van Gobbel, ze vinden het wel lek- in mijn schaduw, zo ïfn.zedat zelf." zo> dat de voormalige K "Z1jnmedespelers alleen voetballen door mid- Koeman weet bracht in zijn ploeg. Bovendien neemt zijn aanwezigheid, en dat weet Koeman heel goed, heel veel druk weg bij zijn collega's. „Ik heb nooit geweten, dat ik me in deze rol zo lekker zou voelen," aldus Koeman, „maar ik vind het heerlijk om me minder met mijn eigen spel en meer met de team prestatie bezig te houden. Bij Barcelona kwam ik ooit heel an ders binnen. Toen was ik een buitenlander, die moest knokken voor zijn plaats." Afgelopen zomer was dat anders. De slimme zakenman Jorien van den Herik zag Koeman meer als een organisatiedeskundige dan als scorende vrije verdediger. De voorzitter kreeg gelijk; 'het' klikte. Langzaam zag Koeman Feyenoord groeien. Maar hoe ver is Feyenoord nou eigenlijk? Het klinkt gek, maar de aanvoer der ziet in de wedstrijd van van avond een heuse 'testcase'. Een testcase? Tegen een ploeg, waarvan de beste speler, spelverdeler Ainars Linards, het eigenlijk te druk heeft met het tappen van bier in zijn 'Jack Daniels Pub'? „Ja," zei Koeman. „Kenners vin den dat wat Feyenoord nu doet, nog lang niet goed is. Ik deel die mening. Tegen Ajax om de Su percup speelden we onze beste wedstrijd, tegen Vitesse speelden we aardig, uit tegen FC Twente werd het al minder en tegen Vol- endam wonnen we zondag omdat onze individuele kwaliteit de doorslag gaf. Qua systeem klopte het niet; er liepen er te veel 'uit de organisatie'. Maar juist tegen die kleine ploegen moet je bewij zen een topclub te zijn. Tegen Ajax staat iedereen scherp, daar hoeft geen trainer wat aan te doen. Als je dezelfde mechanis- mes in werking kan laten treden tegen Volendam of tegen Liepa ja, dan vorm je een topteam. Te gen Volendam ging dat erg slecht. Ik ga er vandaag (woens dag, red.) na de training maar eens op hameren dat er voor ons in Riga heel wat te winnen valt. Want Feyenoord heeft een ploeg, die altijd voor 100 procent gemo tiveerd en geconcentreerd moet zijn. Is dat niet het geval, dan kunnen we van de raarste ploe gen verliezen." I<#li het nieuwe 'twee-spit- ■neer rust heeft ge- Athene (anp) - Ronald Zoodsma speelt komend vol leybalseizoen als eerste Ne derlander in de Griekse com petitie bij PAOK Saloniki. De Friese middenspeler, niet opgenomen in de Nederland se EK-selectie, was de afge lopen jaren actief voor de Italiaanse club Montichiari. Hij tekent vandaag een ver bintenis voor een jaar bij PAOK. IgWaggever lm ,em-Jan Oosterhuis reist zaterdagavond allerminst de a Daar ^ittarrï- De uitwedstrijd tegen Fortuna heeft m a")v°erder van De Graafschap een extra zware lading dse Tg van een stapel anonieme dreigbrieven van fe/S een hjd. Het is begonnen na het voorval en de laatste L.net een 1 zware foon 01150-20851 beetje erger geworden," reageert Oosterhuis, die «eert "e 0Vertreding die hij op 6 mei beging tegen Robert van i«tet|?[°e"SWedstrij(I van de eerste divisie van vorig seizoen vel- llakteya j sP'ts van Fortuna al na twee minuten op brute wijze. F«rtmf an der Weert vlak onder de knie, zodat de wedstrijd voor 'tbiaVer'e(den tijd was. Achteraf bleek de achterste kruisband I le te zijn afgescheurd. FOTO ANP Blijdschap bij de Nederlandse spelers, die nog een rekening met de Grieken hadden te vereffenen. Athene (anp) - Voor het re sultaat in de voorronde was het niet zo belangrijk, voor de eigen gemoedsrust en het toch al niet misselijke zelf vertrouwen van de Neder landse volleybalploeg was het zeer wenselijk. Oranje, al als eerste over naar de halve eindstrijd, serveerde woens dagavond in de laatste groepswedstrijd van het Europees kampioenschap Griekenland af; 3-0. Dat was nuttig om de vervelen de herinneringen van Van de Goor, Held en Görtzen en drie huidige reserves aan de World League-duels enkele maanden geleden in Lamia te wreken. Te vens was het de best denkbare voorbereiding op de komende confrontatie met Bulgarije. De afrekening met de Helleense sterren, nog echte goden in Athene en omstreken, was dus dubbel lekker. De strafexpeditie was met name in de tweede en derde set zo on genadig, dat de Cubaanse bond scoach van de Grieken, Gilberto Herrera, de nationale held Ni kos Samaras uit pure moede loosheid naar de kant haalde om het geschonden ego van de vedette niet nog verder in de vernieling te helpenEen verve lend mannetje, die Samaras, is de algemene mening van de niet-Griek. Een kwalificatie die ook geldt voor Marios Giourdas. Beiden zijn in goeden doen wel gezegend met een bovenmodale sprongservice en aanvallende klap. Het lag aan Nederland dat hun niveau en dat van de water dragers woensdag zo laag leek. „Arrogant, die Grieken? Valt wel mee," zei uitblinker Olof van der Meulen met zijn beken de halfvuile grijns. „Ik kreeg maar twee gele kaarten, of drie. En als er één een bal tussen de ogen kreeg, was dat niet erg. We wilden ze wegtikken en hadden daar lol in. Dit was een mooie tegenstander om je op uit te le ven. We waren het aan onze stand verplicht om te winnen en ook aan de andere tegenstan ders in deze poule." Daarmee tipte Van der Meulen een belangrijk aspect aan. De voorronde in het eindelijk eens redelijk gevulde Vrede en Vriendschap-stadion van Pirae us was zo geconstrueerd dat de Grieken de meeste kans hadden op een plek bij de laatste vier, hun droom. Relatief de gemak kelijkste tegenstanders en een opbouw, die voor Joegoslavië en Duitsland als belangrijkste te genstrevers bepaald lastiger was dan voor de thuisploeg, ook bij een niet-ingecalculeerde ne derlaag tegen Joegoslavië, Nederland zou volgens ver wachting immers al na vier du els eerste zijn en misschien be reid tot een dienstje aan de gastheer, of misschien zijn op gezadeld met licht volgevreten lamlendigheid. Nee dus, hart grondig nee. Ron Zwerver, Pe ter Blangé, Olof van der Meu len, Henk-Jan Held, Bas van de Goor en Guido Görtzen waren van begin tot eind gretig en goed. Ze wilden behalve ge noegdoening voor de 'dingetjes' van Lamia ook revanche voor de mindere sets tegen de Oek raïne en Duitsland. De ploeg was bereid daarvoor achttien punten per set te ma ken, want dat is doorgaans no dig bij Griekse lijnrechters. „Ik had de scheidsrechter gevraagd erop te letten," zei aanvoerder Blangé. „Want ons veld is altijd een paar vierkante meter gro ter." Dat bleek al in de openingfase met enkele uiterst dubieuze be slissingen en een paar uitge sproken gemene. De Poolse hoofdscheidsrechter Dietrich greep overigens bijtijds zelf in, zodat het niet ridicuul werd. Dat de Grieken zich in de eerste set kansen toedichtten in blijde verwachting van de halve fina le, was een schijnzwangerschap. Het uiteindelijke resultaat (15- 13) lijkt 'close', maar was dat nauwelijks, ook al werd Neder land een paar keer bijgehaald. Het terughalen van de opslag (side-out) verliep echter zo ge makkelijk, dat van echte drei ging nooit sprake was. De geknakte Griekse hoop leid de tot chaos, die niet meer viel bij te sturen door Herrera, ter wijl de zes van Alberda er alles aan bleven doen de ontsporing zo groot mogelijk te maken. De groepswinnaar slaagde met lof. De volgende sets werden 15-4 en die cijfers zeiden heel veel. Van der Meulen serveerde de derde set bijna eigenhandig binnen. Toch was hij opnieuw nog niet tevreden. Hij wordt liever al wat eerder en wat vaker door Blangé aangespeeld om even lekker te rossen, voordat hij 'puin moet gaan ruimen'. Nu begon de Fries met een paar foutjes. „Mooi," reageerde Blangé laconiek. „Dan kan hij nog beter worden. Want hij komt heus nog aan de beurt. Hij en Ron krijgen de komende wedstrijden nog genoeg op te knappen." EK, mannen. Athene. Groep 1: Nederland - Grie kenland 3-0 (15-13 15-4 15-4), Oekraïne - Letland 3-0 (15-9 15-8 15-5), Joegoslavië - Duitsland 3-0 (15-2 15-4 15-7). Eindstand: 1. Nederland 5-10, 2. Joegoslavië 5-8, 3. Griekenland 5- 6, 4. Duitsland 5-4, 5. Oekraïne 5-2, 6. Letland 5-0. Patras. Groep 2: Polen - Tsjechië 3- 0 (15-10 17-15 15-10), Rusland - Italië 3-1 (15-10 15-12 4-15 15-10), Bulgarije - Roemenië 3-0 (15-7 15- 7 15-7). Eindstand: 1. Italië 5-8, 2. Bulga rije 5-8, 3. Rusland 5-6, 4. Polen 5- 4, 5. Tsjechië 5-4, 6. Roemenië 5-0. Halve finales: Nederland - Bulga rije en Italië - Joegoslavië; om plaats vijf tot en met acht: Duits land - Rusland en Griekenland - Polen. Marbella (anp) - Nicola Mina li deed het in Logrono, Zamo- ra en woensdag ook in Mar bella; het peloton verslaan in een massasprint. De 25-jarige Italiaan behaalde in de hoofd stad van het wereldtoerisme zijn derde etappezege in de Ronde van Spanje. Jeroen Blijlevens was er niet bij, de winnaar van dinsdag werd ge lost en kwam met grote ach terstand binnen. Minali kwam wat het aantal rit- zeges betreft op gelijke hoogte met gele-truidrager Laurent Ja- labert, die onder zware politiebe scherming zonder al te veel moei te de leidende positie vastheild. Minali hield in Marbella de Duit ser Wüst, de Rus Zaitov, nog een Duitser Zabel en zijn landgenoot Baffi achter zich. Opvallend was de zesde plaats van de Italiaanse klimgeit Marco Pantani. Dinsdag sprintte hij ook al mee. Als Pan tani zich zo sterk voelt, is een of fensief van zijn kant te verwach ten in de etappe van donderdag als de renners naar 2320 meter hoogte in de Sierra Nevada gaan. Blijlevens moest woensdag na 130 kilometer afhaken op de klim naar Ronda. Ploeggenoot Ray mond Thebes hield de sprinter in het zadel. Beiden vonden nog zo'n dertig renners om zich heen, genoeg om voor de limiet de eindstreep te halen, Een ontsnappingspoging van Er- win Nijboer in een klein groepje eindigde twaalf kilometer voor de streep. „Het was een van de weinige kansen voor een renner als ik," treurde Nijboer na. „Jammer, maar ik blijf het pro beren." Jalabert genoot politiebescher ming omdat bij zijn sponsor ON CE telefonische bedreigingen binnenkwamen als protest tegen de Franse kernproeven op Muru- roa. De veiligheidsmaatregelen waren enige dagen voor Jalabert verzwegen. „Ik wist al niet waar aan ik zoveel politiemannen om mij heen te danken had. Soms had ik het idee niet eens meer al leen naar het toilet te kunnen. Ik ben tegen de kernproeven. Ronde van Spanje. Elfde etappe Sevilla-Marbella: 1. Minali (Ita) 187 km 4.18.11, 2. Wüst (Dui), 3. Zaitov (Rus), 4. Zabel (Dui) 5. Baffi (Ita), 6. Pantani (Ita), 7. Gon zalez (Spa), 8. Bartoli (Ita), 9. Do- minguez (Spa), 10. Van Steen (Ned), 17. Jalabert (Fra), 19. Mulders, 29. Bouwmans, 35. Boogerd, 70. Nijboer, 84. Cordes, 110. Knaven 9.09, 129. Vogels, 134. Hoffman, 140. Blijle vens 13.05. Niet gestart: Aldag (Dui). Algemeen klassement: 1. Jalabert 49.28.17, 2. Olano (Spa) 5.12, 3. Bruyneel (Bel) 6.24, 4. Mauri (Spa) 6.35, 5. Zülle (Zwi) 7.45, 6. Rodrigues (Por) 8.31, 7. Virenque (Fra) 8.46, 8. Pistore (Ita) 8.49, 9. Bartoli (Ita) 8.51, 10. Meinert (Dui) 9.53, 31. Boo gerd 20.56, 40. Bouwmans 25.10, 44. Mulders 28.41, 84. Nijboer 1.01.12, 104. Cordes 1.16.04, 107. Van Steen 1.19.01, 134. Knaven 1.35.04, 135. Vogels 1.38.25, 136. Hoffman 1.39.24, 140. Blijlevens 1.42.26, 143. en laatste Rossi (Ita) 1.42.41. Ronde van de Toekomst, open. Zevende etappe, Rennes-Guidel: 1. Liévin (Fra) 202 km 5.06.16, 2. Peers (Bel), 3. MacEwan (Aus) 0.02, 4. Per- raudeau (Fra), 5. Père (Fra), 6. Ver- heyen (Bel), 7. Nazon (Fra), 8. Lau- rance (Fra), 9. Nicolas Jalabert (Fra), 10. Luppes (Ned). Algemeen klassement: 1. Magnien (Fra) 28.48.55, 2. Moreau (Fra) 0.26, 3. Rojas (Spa) 0.45, 4. Groenendaal (Ned) 1.05, 5. Roux (Fra) 1.08, 6. Hal- gan (Fra) 1.12, 7. Galdeano (Spa) 1.47, 8. Jalabert 2.15, 9. Pontier (Fra) 2.17, 10. Johnsen (Noo) 2.35. Ronde van Sicilië, vrouwen. Eerste etappe, Cefalu - Palermo: 1. Sharameda (VSt) 74 km 1.46.15, 2. Longhin (Ita), 3. Grossi (Ita), 9. Kroes, 11. Van Tol, 12. Van Smoor enburg, 22. Elemans, 25. Van Schep pingen, 30. Nelemans allen z.t. Rio de Janeiro - Een combinatie van stress als gevolg van privépro- blemen, de slechte resultaten van Flamengo en een verlaagd suiker gehalte in het bloed, omdat hij zich op eigen houtje had onderwor pen aan een vermageringsdieet blijkt de oorzaken te zijn van het flauw vallen van Romario eergisteren op de training van zijn club Flamengo, Tot die conclusie komt een leger van zes specialisten die de stervoetballer hebben onderworpen aan een serie uitgebreide medische onderzoeken. Romario is gisterochtend uit het ziekenhuis ontslagen. Volgens de artsen is de gewezen PSV-er in paniek geraakt, toen hij tijdens de training plotseling alles zwart voor zijn ogen zag worden. In een reactie daarop trokken zijn borstspieren zich krampachtig samen, waardoor hij buitenwesten raakte. De geneesheren hebben verklaard dat Romario fysiek kerngezond is. De voetballer leidt, zo wijzen de medische testen uit, absoluut niet aan hartproblemen. Eén van de doktoren verklapte dat Romario bij zijn aankomst in het ziekenhuis voor zijn leven vreesde. Vanaf de brancard infor meerde hij met de angst in zijn ogen of het einde nabij was, toen hij naar de presidentiële suite van het ziekenhuis werd gebracht, waar ooit voormalige Braziliaanse staatshoofden zijn verpleegd. De clubleiding boog zich bij het sluiten van deze editie nog over de vraag of Romario meereist naar Buenos Aires, waar Flamengo te gen het Argentijnse Vélez Sarsfield een wedstrijd moet spelen voor de Zuidamerikaanse Supercup. De verwondingen die doelman Delaroche van AS Monaco en zijn verdediger Boli dinsdagavond bij een hevige botsing in de slotfase van de UEFA-Cupwedstrijd tegen Leeds United opliepen, zijn meegevallen. In het ziekenhuis van Monte Carlo werd in beide ge vallen een lichte hersenschudding geconstateerd. Direct nadat beiden bij een poging het derde doelpunt van Yeboah te verhinderen, hard met de hoofden tegen elkaar waren gekomen, vielen de spelers als een blok tegen de grond. Boli, die zijn tong had ingeslikt, was enige tijd bewusteloos. Gevreesd werd voor een sche- delbasisfractuur. Delaroche, ingevallen voor de geblesseerde eerste doelman Piveteau, was wel bij bewustzijn, maar klaagde over hevi ge hoofdpijn. Voor alle zekerheid kreeg hij een speciale kraag om zijn hals. De Albanese voetballer Afrim Veliu is in de nacht van dinsdag op woensdag in Fieri, in het zuidelijk gedeelte van Albanië, vermoord. De 24-jarige verdediger van eerste-divisieclub Apolonia Fieri kreeg in een bar ruzie met een kelner. Deze trok een mes en ver wondde daarmee zijn opponent dusdanig dat hij overleed. De ver dachte is op de vlucht geslagen en is sindsdien spoorloos. Salvatore Schillaci blijft nog twee jaar langer in de Japanse voet balcompetitie actief. 'Toto' heeft zijn contract met Jubilo Iwata verlengd tot 1 februari 1998. Dat heeft een woordvoerder van de club woensdag meegedeeld. De nieuwe verbintenis levert de Sicili- aan, met 24 treffers topscorer in J.League, ruim vijf miljoen gulden op. Hugo Sanchez komt weer in Europa voetballen. De Mexicaan heeft getekend voor Linz in de Oostenrijkse tweede divisie. De 37- jarige spits kwam het laatst uit voor Atlante in zijn vaderland. Voorheen maakte hij furore in Spanje bij Atletico Madrid, Real Madrid en Rayo Vallecano. Sanchez is beroemd om zijn voorwaart se salto's na een doelpunt. In Spanje was hij vijf keer topscorer van de Primera Division. Assen - De Japanse motorcoureur Yasutomo Nagai is dinsdag avond in Assen overleden aan de verwondingen die hij afgelopen zondag tijdens races in de Drentse hoofdstad had opgelopen. De 29-jarige Yamaha-coureur kwam ten val, toen hij slipte over een plas olie tijdens een race voor het WK Superbike. De rondtol lende machine trof de Japanner aan het hoofd. Hij liep daarbij ern stig hersenletsel op en raakte in coma. Zonder bij bewustzijn te zijn geweest, overleed hij. Nagai nam sinds 1986 deel aan motorraces. In 1994 won hij onder meer de roemruchte 24 uursrace van Le Mans. In de stand om de wereldtitel Superbike nam hij de vierde plaats in met 188 punten. Londen - Het Open Nederlands golfkampioenschap heeft zijn plaats op de Europese kalender van '96 behouden. Het toernooi, dat nog geen nieuwe hoofdsponsor heeft, staat voor 18 tot 21 juli op de kalender, opnieuw in Hilversum. Het valt samen met het eerste weekeinde van de Olympische Spelen in Atlanta. Een week eerder is in Royal Lytham het Brits Open. De Europese Tour speelt zich komend jaar in alle uithoeken van de wereld af. Het begin is eind januari in Singapore, daarna volgen Perth in Au stralië, Sun City in Zuid-Afrika en Dubai alvorens Europa wordt bereikt. Het besluit ligt in november in Atlanta en Jamaica. Amsterdam - De geschillencommissie van de KNSB heeft woens dag geen uitspraak gedaan inzake het conflict tussen de gewestelij ke technische commissies en het bondsbestuur over het in ere her stellen van de door het hoofdbestuur van de schaatsbond in april weggezonden LTC-voorzitter langebaan Johan Grobbee en LTC- lid langebaan Jan Augustinus in april. Ook is geen termijn ge noemd waarbinnen de uitspraak verwacht kan worden. De geschil lencommissie van de schaatsbond wil zich, beide partijen gehoord hebbende, nog eens nader over de zaak buigen. Ter zitting poogde de schaatsbond nog wel om de bij de geschillencommissie aanhan gig gemaakte zaak niet ontvankelijk te verklaren. De terugkeer van Grobbee en Augustinus was dit voorjaar een eis van de schaatsers uit de vrouwen- en mannenselecties. Atlanta (anp) - Het Nederlands waterpoloteam is het toernooi in Atlanta slecht begonnen. Het verloor eerst van Spanje (9-11) en vervolgens van Rusland (8-11). Met name tegen Spanje had de ploeg van Ivo Trumbic uitzichten op een goed resultaat. Na 2-5 in de eerste periode kwam Neder land bij 8-8 op gelijke hoogte. Bij 9-9 maakte Turmbic inschat tingsfouten door De Vries en Kunz naar de kant te halen. „Kunz moest er uit. Hij had drie persoonlijke fouten," bromde de coach. De Kroaat vertelde zich, Kunz had er slechts twee. „Ik be greep niets van die wissel, ik lag lekker in de wedstrijd," aldus Kunz. De Vries maakte plaats voor Issard. „De Vries was ge sloopt," oordeelde Trumbic. „Dat was zijn beslissing," aldus de 27- jarige speler van Polar Bears. „Ik voelde me nog kiplekker." Zonder het tweetal raakte Oranje de weg kwijt. „Ik zat me te ver bijten op de bank, ik had zo in het water willen springen," zei een balende Kunz. „We wilden zó graag winnen, dat we verdedi gend in de slotminuten de contro le en het overzicht kwijtraakten. Voor de Spaanse balvirtuoos Estiarte waren de slotminuten een open boek. Atlanta. Mannen, Fina World Cup. GROEP B NEDERLAND - SPANJE 9-11 (2-5 2-0 1-2 4-4). Nieuwenburg 1-0 (man meer), Oca 1-1 (mm) Gomez 1-2, Havenga 2-2, Gomez 2-3, Estiarte 2-4 (strafworp), Sans 2-5, Nieuwenburg 3-5, De Groot 4-5, Sans 4-6 (mm), Van der Kolk 5-6 (sw), Pedrerol 5-7 (mm), Gomez 5-8, Havenga 6-8, Kunz 7-8 (mm), Kunz 8-8 (mm), Estiarte 8-9, Van der Kolk 9-9 (mm), Ballart 9-10, Estiarte 9-11. Man meer: Nederland 4/7, Spanje 3/8. Straf- vvorpen: Nederland 1/2, Spanje 1/1. NEDERLAND - RUSLAND 8-11 (1-2 2-3 2-3 3-3). Havenga 1-0 (man meer), Smolovoi 1-1 (mm), Jevstignejev 1-2 (mm), Ivlev 1-3, Van der Kolk 2-3 (mm), Apanasenko 2-4 (strafworp), Rodionov 2-5, Van der Meer 3-5, Van der Meer 4- 5 (mm), Markotsj 4-6 (mm), Markotsj 4- 7 (mm), Nieuwenburg 5-7 (sw), Apana senko 5-8, De Jong 6-8 (mm), Jerisjov 6- 9 (mm), De Jong 7-9 (mm), De Jong 8-9 (mm), Kotslov 8-10, Garboetsjov 8-11. Man meer: Nederland 6/14, Rusland 5/8. Strafworpen: Nederland 1/1, Rus land 1/1. Hongarije - Rusland 10-6. Groep A: Griekenland - Italië 7-6. Veldhoven - Mija Wildeman en Christel Noorland gingen samen golfen in het 'Pour Vous Ladies Amateur Open' op de baan van Gendersteyn in Veldhoven. De één sloeg op de achtste hole haar bal letje met één siag in het gaat je. Een zeldzame gebeurte nis, goed voor veel feestge druis. 'Kom', dacht de ander, 'dat kan ik ook'. De ander maak te prompt haar hole-in-one op de dertiende hole. Het is in Nederland nooit eerder voorgekomen dat sa menspelende golfers allebei een ace scoren. Wildeman en Noorland gaan als eersten de annalen in.

de Stem | 1995 | | pagina 11