uizend illegale bouwwerken Over het Hof te Zande en nog wat lï Gelegenheid forse groei wachtlijst dementerenden voor De Blaauwe Hoeve Er gloort hoop voor jde basiliek in Hulst College Axel wil oude molenstomp kopen DAG klapper POLITIE rapport 40 jaar getrouwd. 40 jaar, UT. Jemeente Hulst schrijft inwoners aan over alsnog aanvragen vergunningen Sestuurswisselingen bij katholiek Vrouwengilde ZEELAND C2 oor particulieren Bezorger gefeliciteerd pfste moeder haar - „u lvl SEPTEMBER 1995 WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 'n Gelukwens, bedankje, jubileum receptie, huwelijk, verloving, overwinning, prestatie, examen Abraham enz. lijs per mm per kolom 0,65 incl. BTW één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, jformaat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd Bel 076-236882 of geef uw tekst 12 dagen vóór plaatsing af bij één van I onze kantoren. Schriftelijke opgaven l/orden uitsluitend geaccepteerd, indien lam en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. f/ij behouden ons het recht voor teksten ónder opgaaf van redenen te weigeren len de uitgever klachten bereiken over de bgegeven tekst behoudt de uitgever zich het recht voor om de naam van de opdrachtgever bekend te maken. Hartelijk Gefeliciteerd, rs, Henk, Niek en José José en Alexander! Linda en Patrick, Boy. Riet de Kerf-de Witte in Hulst, Maria Tellekamp-de Mooy in Breda. «fyf 0! H.G. Ad, Carla, Monique en Noël Al baal je als stier en krab je eens in jj Het helpt geen ene zj je wordt echt Proficiat Dr Je Ce Li Li uitkijken. |rmat dan gezin in lievenbus Ie krante dagblad, de boek- Ihten. En Ie belang- pe thema aandacht lat de tijd ;r. En dat moge lij k- Cebuco. lam, en dag. .^verslaggever Psychogeriatrische ouderen ^enterenden) in Oost-Zeeuws- deren moeten op dit moment taanden tot een jaar wachten M het Hulsterse verpleeghuis [jljauwe Hoeve hen kan opne- pe wachtlijst is het afgelopen „explosief gestegen. De stichting tl onderzoekt binnenkort de oor- i de toename. Volgens directeur A. Janse van De Blaauwe Hoeve staan momenteel ruim dertig psycho-geriatrische ouderen op de wachtlijst. „En dat zijn bijna allemaal urgente gevallen. Hierdoor krijgen ze niet de zorg waar ze recht op hebben. Bovendien betekent het een enorme be lasting voor de familie, de partner of bu ren die die mensen verzorgen." Het verpleeghuis van De Blaauwe Hoeve heeft 120 plaatsen waarvan zestig be stemd zijn voor dementerenden. Nood gedwongen worden sommige patiënten momenteel doorverwezen naar Ter Schore in Terneuzen en zelfs Ter Weel in Rilland-Bath op de Bevelanden. Janse: „Als de partner, die vaak ook op hoge leeftijd is, in Hulst woont is dat bijna niet te doen. Heel triest." „Het gekke is dat er geen oorzaak van de toename is aan te wijzen. De landelijke overheid heeft normen voor verpleeg huiscapaciteit. Het aantal plaatsen in Hulst zou toereikend moeten zijn, maar in de praktijk blijkt dat niet zo te zijn," stelt Janse. „Ook de doorstroming is bij ons niet la ger in vergelijking met andere verpleeg huizen." Dat mensen tegenwoordig niet meer be reid zijn een dementerende partner of fa milielid op te vangen en dus sneller het verpleeghuis als gemakkelijk alternatief zien, is volgens Janse pertinent niet waar. „Als je ziet wat mensen doen om hun partner thuis te houden, dat is onvoor stelbaar." Omdat De Blaauwe Hoeve na alles on derzocht te hebben, niet zelf een oorzaak van de toename van de wachtlijst kon vinden, heeft Janse bij de provincie aan geklopt. Die heeft de stichting VMC (Volksgezondheid, Maatschappelijke ontwikkeling en Cultuur), een provin ciaal adviesorgaan, de opdracht gegeven een onderzoek te houden. Hoe lang dat onderzoek gaat duren weet Janse niet. k afgelopen twee jaar een aan- 5 --en dat ze alsnog j. onze verslaggever Jlsl-De gemeente Hulst schat het aantal illegale bouw- trkenop haar grondgebied op duizend. Daarbij gaat het is tuinhuisjes, schuurtjes en vooral veranda's. bewoners hebben lijktijdig een gemeentelijke aan schrijving kregen. „Want we kunnen niet veel meer aanvragen verwerken." Vandaar dat de rest de komende twee jaar een brief in de bus kan verwachten. De eerste aanschrijvingen zijn gestuurd naar mensen in Clinge en gedeeltes van Hulst en Sint Jansteen. Andere 'illegale bouwers' komen later aan de beurt. Wijnacker sluit niet dat in de na bije toekomst opnieuw luchtfo to's gemaakt zullen worden om de actuele stand van zaken op te nemen. De foto's hebben, zo geeft Wijn acker aan, nog een andere func tie. „Ze worden dagelijks voor al lerlei doeleinden gebruikt. Bij het beoordelen van bouwplannen, de aanleg van groenvoorzieningen, mensen die een bestemmingsplan komen bekijken." list-Het Katholiek Vrouwengilde in Hulst heeft enkele nieu- fobestuursleden. pergunning moeten aanvra- pe rest kan in de loop van de e twee jaar een brief van [gemeente in de bus verwach- J gemeente heeft begin 1993 dito's van het Hulster jidgebied laten maken, bij alle ite concentraties van wonin- r. Ze kan daarop precies zien fit illegale bouwactiviteiten Len plaatsgevonden, jt aanschrijvingen hebben hun niet gemist. „Voor- a we driehonderd aan- fcgenvooreen bouwvergunning ar. Vorig jaar waren dat er nderd," aldus J. Wijnacker afdeling Bouwen en Wo- bl Die stijging is de reden dat alle bewoners, die zonder ining gebouwd hebben, ge il werden gekozen op de druk jaodite openingsavond van het lonende seizoen. n door een gebeds- |dimst vond de algemene leden- igadering plaats waarin de 'ken werden behandeld n bestuurswisseling plaats H' De dames I. v.d. Wielen- e en M.Th. Hamelinck-de Imijnnamen na acht en vier jaar Trouwe dienst afscheid. In deze vacatures werd voorzien hor de benoeming van M. Kes- en-Pluymaekers en M.v.d. Berg- pommaart. C. Clausen-Macare «D.Steenbeeks-Arends werden herkozen.Voor het najaar staat er van 18 tot en met 22 september een reis naar Noord-Nederland op het programma. Nel Benschop verzorgt op 9 okto ber een lezing. Ook voor de nieuwe leden is er gelegenheid kennis te maken met bestuurs- en andere leden op 25 oktober om 14.00 uur in het Rey- naertshof. Ten slotte vindt op 31 oktober een reis naar Durbuy bij Luik plaats. Daarnaast verzorgt het Katho liek Vrouwengilde een groot aan tal cursussen. Hoor Gerlach Hochstenbach Hulst/Den Haag - Er gloort hoop voor de basiliek in Hulst ie al jaren schreeuwt om restauratie. Het te verwachten overschot op de Rijksbegroting wordt overgeheveld naar I Monumentenzorg. Wicht dat ook de basiliek oaarvan een graantje kan mee pikken, zo liet staatssecretaris ™is (Cultuur) eergisteren doorschemeren aan een dele tie van de Zeeuwse D66- otatenfractie die in Den Haag op bezoek was. Maar waar joelde Nuis nu eigenlijk op? Aan het einde van het vorige kabinet heeft toenmalig minis- D Ancona een Strategisch ban voor Monumentenzorg opgesteld. Dat gebeurde op jerzoek van de Tweede Kamer, aar ook nadat uit monumen- and alarmerende geluiden J®1® ov« de toestand van Nederlandse monumenten, "ri strategisch Plan geeft aan dia II Procent van de Ne landse monumenten sle»t aan toe is. - er Zestig pro- cent" yit/- i 's ln orde en tien procent 0ffi®j.er |en beetje tussenin. testa Proceïlt door Bjj,ufatle en de rest door loet Van °.n.derhoud voor de vol °msfveilig te stellen, is lemiHa u ciifers in dat plan Periaa j40 mili°en gulden pr)aar nodig. verschillij van e ,ll'en.de programma's U-m„eu'dige Tweede-Ka- n|.if !en wordt ervoor ge- §eW te geven aan teseeün nzorS- Maar in het Seeoo!ij ord is daar nog Toch )r vo°r vrijgemaakt. Nuis ,iü. staatssecretaris ri het t i!Ia s®'e diplomatie Vo°r extra Ma Sterk Semaakt tenzorg aan monumen- Dat kept. kabinet ?e geIeid dat het besloten e. Vo°rjaarsnota ribde vs?eÜ dat als aan ket blijft on J ^aar over rionument Rijksbegroting, daarvom-;enzor® a's enige Nris rel™!! aanmerking komt. milinen°P enkele honder- aan zogeheten onderuitputtingsgelden' maar hoe hoog dat bedrag wer kelijk zal zijn, wordt pas aan het einde van het jaar bekend. Niettemin ziet het er voor Nuis en de monumenten goed uit, gezien de optimistische ver wachtingen die minister Zalm van Financiën wekt. Die miljoenen gaan in een noodfonds, dat dezelfde wer king heeft als het nationaal restauratiefonds. Het zet le ningen uit tegen een lage rente, waardoor de fondsgelden zich zelf vermeerderen. Via zo'n systeem wil Nuis de komende tien jaar de restauratie-ach terstanden inlopen. Wat Hulst nu alleen maar kan doen, is afwachten. Totdat aan het eind van het jaar duidelijk wordt hoe groot het overschot is en bekeken wordt welke mo numenten in aanmerking ko men. En hoewel restauratie van de basiliek al een paar jaar hoog op de prioriteitenlijst van de Rijksdienst voor Monumenten zorg staat, laat Nuis via een woordvoerster weten dat Hulst zeker niet de enige is. Want die lijst bevat wel honderd projec ten. Toch hoeft Hulst (nog) niet te wanhopen. Vooral ook omdat het Strate gisch Plan voor de Monumen tenzorg een nieuwe financie ring voorstaat. Gemeentes worden nu gefinancierd op ba sis van aantal monumenten in die gemeente. In de nieuwe structuur wordt niet gekeken naar het aantal monumenten, maar op basis van het aantal achterstanden op restauratie van die monumenten. En dan komt die verdeelsleutel er heel anders uit te zien. En dat zou in het voordeel van Hulst kun nen spreken. ACHTER OP het Hof te Zande plein in Kloosterzande, recht te genover het 'stadskantoor' van Hontenisse, staat een opmerke lijk gebouwtje. Opmerkelijk is misschien net iets te veel gezegd, maar het is op zijn minst be zienswaardig. Het heeft een op vallende vormgeving. De voorgevel lijkt in de verte wel iets op een oude stadspoort met de twee zware torenachtige hoeken met kantelen bekroond en met in het midden het trapge- veltje. Het bouwmateriaal is baksteen van een zodanig for maat dat je zegt: dit zijn geen moderne stenen. Zij zijn vrij fors, geen moefen of klooster moppen echter, zo groot zijn ze nu ook weer niet, maar toch geen gangbaar formaat meer. Het klopt allemaal, als je zo denkt. Bekijk je de voorgevel helemaal dan vallen nog twee dingen op, of eigenlijk drie. Allereerst de grote wapensteen boven de deu ren. Hij draagt een wapenschild waarop een leeuw staat die in de rechterpoot een zwaard houdt en in de linker een bos met (ze ven) pijlen. Boven het schild prijkt een kroon en aan de zij kanten steken vaandels of vlag gen uit en delen van wapentuig. Onderaan is een banderol waar op te lezen staat: Concordia res parvae crescunt. Vertaald bete kent dat: Eendracht maakt macht. De spreuk was het devies van de Republiek van de (Zeven) Verenigde Nederlanden. Venstertjes Laat je de blik omhoog glijden dan zie je in een nis een leeuwtje staan dat een wapenschild voor zich houdt. Op het schild staat het jaartal 1720. Dat is al niet mis meer natuurlijk. Laten we nu ook maar meteen de derde bezienswaardigheid noemen: links en rechts in de zware pylo nen zitten twee ronde 'venster tjes', elk door spijlen in achten verdeeld. Eigenlijk is er ook nog een vier de bezienswaardigheid, niet aan, maar naast het gebouwtje echter. In de muur bevinden zich enkele gebeeldhouwde ste nen, zwart van kleur, niet overal even duidelijk, maar direct is wel te zien dat het om kwaliteit gaat. Dat zijn resten van de graftombe van Jan van Ghistele, maar dat verhaal laten we maar even rusten. Zegt het jaartal op het schild iets over de leeftijd van het ge- In een nis van het gebouw aan het Hof te Zandeplein in Kloosterzande staat een leeuwtje met een wapenschild met daarop het jaartal 1720. Het pand is echter pas in 1890 gebouwd. FOTO WIM KOOYMAN houwtje? Nee, het is opgetrok ken rond 1890 als koetshuis voor Hendrik Adolf André baron Collot d'Escury, die er recht te genover woonde, in het huidige gemeentekantoor dus. De stenen zijn echter wel ouder dan de honderd jaar van het gebouwtje. Die zijn afkomstig van het Hof of Huis te Zande, dat oostelijk van de huidige hervormde kerk stond aan het eind van het Vre- deslaantje en de Willem de Zwijgerlaan. Om het een beetje nauwkeuriger te situeren: de Willem de Zwijgerlaan - 't Laantje - liep ongeveer recht naar de voordeur. Bouwvallig Het huis was min of meer onder deel van het Kroondomein, maar eigendom van de prinsen van Oranje. Het werd wel eens gebruikt door de prinsen, maar in de vorige eeuw was het toch overwegend het rentmeesters huis. Het was echter zeer bouwvallig geworden en in 1856/57 werd het afgebroken. Vergelijk ge noemd jaartal maar eens met het steentje in de oostelijke zijgevel van het gemeentekantoor! Een deel van de stenen werd kenne lijk opgeslagen - of opgegraven uit de niet-geruimde fundamen ten? - en er werd genoemd koetshuis van gebouwd. En al die ornamenten? De fami lie Collot d'Escury had - en heeft - de goede gewoonte histo risch belangrijke dingen te be waren als die verloren dreigen te gaan. Die zwarte stenen waar we het nu verder niet over willen heb ben, horen eigenlijk in Zuiddor- pe thuis. Zo moeten die wapens teen en het leeuwtje ook in Kloosterzande terechtgekomen zijn. Er wordt wel beweerd dat de laatste zou stammen van een in de buurt staande, maar afgebro ken boerderij. Daar is geen en kele aanwijzing voor. Eerder het tegendeel: een boerderij met zo'n stuk beeldhouwwerk als versiering heeft daar zeker niet gestaan. En die ronde 'raampjes'? Dat zijn meetkrapstampers. Bij die mededeling moeten we het nu laten, al willen we er nog wel eens op terugkomen. We moeten eerst een paar din gen rechtzetten of aanvullen. Jansenius In aflevering 'Bijna vijfenzeven tig jaar Middelbaar Onderwijs' van 26 juli lieten we het hbs-b- onderwijs aan het Jansenius Ly ceum in Hulst beginnen in 1944. Th. de Krijger-Wijnacker uit Hulst en B. de Schepper te Vo gelwaarde wezen ons erop dat dat 1942 moet zijn. Omèr de Wilde uit Clinge reageerde op 'Sloeber van Clinge' van 28 juni. Hij wijst erop dat het woord 'sloeber' vele betekenissen heeft: een goeie, arme, gemene of sme rige sloeber en dat er in ieder van ons ook wel een van die sloebers huist. Daarnaast somt hij nog 34 synoniemen op, maar waar het hem vooral om te doen is, is de tekst. 'Een bedelaar op plein en straat. Ja, dat ben ik en jij' is verdwenen en hij denkt dat met wat goede wil van de dorps raad en het gemeentebestuur het bordje met de oorspronkelijke regels wel terug bij het beeld ge plaatst kan worden. Dat lijkt ons nou direct geen onoverko melijk probleem. Van onze verslaggever Axel - Burgemeester en wethouders van Axel willen de restanten van de monu mentale korenmolen en wat gebouwen er om heen aan het eind van de Molenstraat voor 95.000 gulden kopen. Burgemeester en wethouders vinden dat nu de mogelijkheid er is de gemeente de restan ten van de voormalige korenmolen moet aan kopen. „We hebben nu de kans om te kopen," zegt burgemeester W. de Graaf. „Om zeker te stel len dat we er in de toekomst nog iets mee kun nen doen,vinden wij dat we het moeten doen." De molen is het enige grote monument dat Axel rijk is. De gemeente onderzoekt op dit moment de mogelijkheden het Axelse monu ment, een in 1750 gebouwde stenen korenmo len met een hardstenen wapen van Zeeland in een Lodewijk XV-stijl, op korte termijn te restaureren. Het opknappen van de romp en het aanbrengen van een kap met wieken kost iets meer dan een miljoen gulden, exclusief de aankoopkosten van bijna een ton. Het leeuwedeel van het totale restauratiebe drag moet de gemeente zelf ophoesten. Dat lijkt niet zo simpel, omdat het monumenten budget van Axel jaarlijks maar met 25.000 gulden wordt gevoed. Waarbij ook nog eens de kanttekening hoort, dat de gemeente dat geld maximaal vijf jaar op mag sparen. Dat komt dus neer op een beschikbaar bedrag van 125.000 gulden. Via allerlei fondsen is bij Monumentenzorg wellicht 380.000 gulden subsidie aan te bo ren. Van de provincie valt geen financiële steun te Verwachten. De politieke partijen in de gemeenteraad stonden afgelopen maandagavond tijdens de commissievergadering ruimtelijke ordening niet afwijzend tegenover de aankoop. CDA en PvdA waren het daar volgens de burgemees ter direct mee eens, D66 wilde het plan nog eens in de fractie bespreken maar stond er ook positief tegenover. WD en GPV/RPF deden nog geen uitspraak en namen het collegevoorstel ter bespreking mee in de fractie. Het raadsvoorstel tot aankoop van de molen- stomp met aanbehoren komt morgen (donder dag 14 september) nog eens ter sprake in de vergadering van de commissie financiën. Aanvang 20.00 uur in de B en W-kamer van het stadhuis. KLASSIEK HULST Nieuwe Slagwerkgroep Amster dam (familieconcert) - Een reis om de wereld in 60 minuten - i.k.v. Fes tival van Zeeuwsch-Vlaanderen - Den Dullaert -15.30 uur 10) POP EN JAZZ GOES Armando - schrijver, kunstschilder, musicus, speelt met zijn kwartet lichte muziek en leest voor uit ei gen werk - Meer dan Woorden i.k.v. Zeeland Nazomer Festivals - 't Beest Beestenmarkt 3 - 20.30 uur (f 15) DIVERSEN CLINGE Kaarten, handwerken, perga- mano, biljarten - Malpertuus - KBO-13.30 uur Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur GOES Voorlezen - voor kinderen 5-8 jr - bibliotheek - 14.00-14.45 uur VEERE Rondvaart met excursie - naar de Haringvreter o.l.v. Staatsbosbeheer - Campveerse Toren - 14.00-16.45 uur 3,75 - kinderen 1,50) TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur Tentoonstelling - mevrouw De Wit-Rammeloo - fysiotherapie Oos telijk Bolwerk (t/m 18 okt) ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur AXEL Koersbal - Gregoriuscentrum - 14.00 uur Expositie - olieverfschilderijen, li- noleumdrukken en modelbouw - Bram Jansen van Rosendaal - streekmuseum Het Land van Axel - woe t/m zat van 13.30 tot 17.00 uur (t/m 23 sept) SAS VAN GENT Kaarting - De Regenboog - ANBO - 14.00 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uuri FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur Free Willy 2 20.00 uur Under Siege 2 HULST De Koning van Engeland 14.00 uur Free Willy 2 14.00 uur Casper 14.00 uur De Leeuwekoning 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Under Siege 2 20.00 uur Congo 20.00 uur French Kiss 20.00 uur While you were sleeping MIDDELBURG Stichting Cinema 20.00 uur La reine Margot VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Congo 14.00 uur Batman Forever 20.00 uur While you were sleeping 20.00 uur French Kiss BRUGGE Kennedy Complex 14.30 en 20.00 uur Congo 14.30 en 20.00 uur Die hard with a Vengeance 20.00 uur The Usual Suspects 20.00 uur It could happen to you 14.30 uur Free Willy 2 KNOKKE Beverly Screens 15.00 en 20.00 uur Crimson Tide 20.00 uur Die hard 3 15.00 en 20.00 uur First Knight 20.00 uur While you were sleeping 15,00 uur Free Willy 3 15.00 uur Doornroosje Dronken automobilist Hulst - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft het rijbewijs ingevorderd van een 38-jarige inwoner uit Hengst dijk. De man reed maandag avond met naar later bleek met een alcoholpromillage van bij na 3 in zijn personenauto. Dronkemannen aangehouden Kapellebrug - Stomdronken werden maandagagavond laat twee mannen (19 en 26 jaar) uit Kapellebrug door de politie in de Gentsestraat in hun woon plaats opgepakt. De mannen werden meegenomen en ter ontnuchtering ingesloten in het poliebureau in Hulst. Terwijl de 26-jarige zijn roes uitsliep, vernielde de andere het interi eur van de cel. Inbraak Nieuwvliet - Maandagavond is ingebroken in een woning aan het Lamsoor te Nieuwvliet. De eigenaar een 57-jarige man uit Losser mist een computer en een televisietoestel met een ge zamenlijke waarde van circa zevenduizend gulden. Auto in brand Sas van Gent - Gistermorgen omstreeks kwart over vier brak door onbekende oorzaak brand uit in een aan de Beneluxstraat te Sas van Gent geparkeerde personenauto van een 42-jarige man uit die plaats. De brand weer kon niet voorkomen dat het voertuig geheel uitbrandde. Snelheidscontrole Terhole - Bij een maandag op de Hulsterweg in Terhole ge houden snelheidscontrole zijn 49 weggebruikers bekeurd we gens het overtreden van de maximumsnelheid van 50 kilo meter per uur. Gecontroleerd werden 230 voertuigen met als hoogstgemeten snelheid 98 ki lometer per uur. Inbraak bedrijf Terneuzen - Gisternacht is in gebroken in een bedrijfspand aan de Axelsestraat in Terneu zen. Vermist wordt een bedrag van enkele duizenden guldens. Een 41-jarige inwoner uit Ter- neuzen deed hiervan aangifte bij de politie in 'zijn woon plaats. Overval Vlissingen - Omstreeks half één gistermiddag drong een circa 25-jarige blanke man een win kel aan de Walstraat te Vlissin gen binnen. Gewapend met een vuurwapen eiste hij van de winkelierster geld. Die zette het op een gillen en riep om hulp. Hierdoor kennelijk geschrok ken vluchtte hij in de richting van het Bellamypark. (ADVERTENTIE) ALNO keukens zijn direkt herken baar aan de betaalbare kwaliteit. Verkrijgbaar in talloze varianten, kleuren en materialen. ALNO is synoniem met aandacht voor detail en perfektie bij de fabrika- ge... en voor de keuze van de beste keukenhandelaren: de ALNO Select dealers. Kies daarom maar niet voor de anonimiteit, maar voor een naam. huid Wereldklasse in woonkeukens Bergen op Zoom: Breda: Etten-Leur: Oosterhout: Terneuzen: Wouw: VRIENS-DE SCHELDE Zeelandhaven 7 tel. 01640-71500. VERLEGH BAD KEUKENPLANNING Ginnekenweg 284 tel. 076-652550. ELEVELD Mon Plaisir 19 tel. 01608-13850. TWICKEL BAD HUIS Koningsdijk 69 tel. 01620-92544. BOUWVOORL. DE HOOP Schuttershofweg 32 tel. 01150-80315. KEUKENCENTRUM SCHUURBIERS, Donkenweg 23 tel. 01658-1571

de Stem | 1995 | | pagina 17