INDER iOKKEN ieirwe woonwijk in Koewacht 'De kermis zit in mijn ERST NAAR Gelegenheid Schauwaert jubileert bij scouting Hulst WINP!' jrkenshouder wil vergunning plus schadevergoeding van Hontenisse pESTEM Se^rstraeten. lisasr0"40- I '«toeu6ntieverkooP MïT la DAG klapper PLAATSELIJK nieuws ZAKEN nieuws 45 jaren samen, [assen de vijfendertig en vijftig huizen nabij hoek Emmastraat/Kerklaan Ixel wil woonerf maken van Pieter Paulusstraat or particulieren oos en Alice zijn hun namen ZEELAND <sport)-Ha- Rudie Keijzer dertig jaar op kermis Nieuw-Namen Van Regenmortel in bestuur van YY Hulsterloo Kieldrecht Keurmerk Aardappelen uit Zeeland I EMBER 1995 jf leuke dessins, istisch katoen. Mt. 23-39 Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat en (4x) Mt Gelukwens, bedankje, jubileum, receptie, huwelijk, verloving, overwinning, prestatie, examen, Abraham enz. per mm per kolom 0,65 incl. BTW, één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, maat 35 x 40 mm 26.- incl. BTW. Overige tarieven op aanvraag. :oto's worden niet geretourneerd. Bel 076-236882 of geef uw tekst dagen vóór plaatsing af bij één van ize kantoren. Schriftelijke opgaven den uitsluitend geaccepteerd, indien en adres bekend zijn, ook indien uw betaling bijgevoegd is. oehouden ons het recht voor teksten der opgaaf van redenen te weigeren, de uitgever klachten bereiken over a igeven tekst behoudt de uitgever zie iet recht voor om de naam van de spdrachtgever bekend te maken. liciteerd Michiel, Ingrid, Elise en Rori" onald van Nispen in Zundert, Le in Oosterhout. L«ae correspondent flaag/Hontenisse - „Stankcu- 'itie lijkt het instrument te wor- j'jjde strijd tegen de varkensin- i zoals in de volksmond de ver ging van mestproduktierechten j overschotgebieden naar Zee- jwordt genoemd." i j juridisch adviseur J. van Gronin- ,n de Brabantse veehouder M. ,pS gisteren tijdens een hoorzitting f je Raad van State in den Haag. Knoops is daar in beroep gegaan omdat de gemeente Hontenisse hem geen mi lieuvergunning wil geven voor een be drijf met 2500 mestvarkens aan de Zuid- weg. Het ontwerp-besluit was nog positief uitgevallen, maar dat lag anders met de uiteindelijke definitieve beslissing. Toen rolde een weigering uit de bus. De op richting van het bedrijf zou op basis van de cumulatierichtlijn leiden tot een on toelaatbaar grote stankbelasting. Knoops beroept zich op gewekte ver wachtingen. „Ruim voordat de varkens invasie plaatsvond was cliënt al in over leg met de gemeente gekomen tot een lo catiekeuze. In april 1993 had hij zijn oog namelijk al laten vallen op circa 20 hec tare landbouwgrond, gelegen aan de Zuidweg te Hontenisse. Zijn relatief kleine bedrijf gaf in die tijd geen proble men. De houding veranderde echter drastisch toen Zeeland, en dan met name Zeeuws-Vlaanderen, werd overspoeld met aanvragen voor dergelijke bedrij ven," aldus zijn adviseur Van Gronin gen. Pas toen kreeg zijn cliënt van de ge meente te horen dat zijn bedrijf cumula tieproblemen zou geven, iets wat hij ove rigens bestrijdt. Van gemeentezijde werd bij de Raad van State onder meer aangevoerd dat de cu mulatierichtlijn in eerste instantie on juist was geïnterpreteerd, wat met de uiteindelijke weigering van de vergun ning is rechtgezet. De onafhankelijke Raad van State-advisuer ziet in de cu mulatie ook reden om de vergunning niet af te geven. Knoops wil op de eerste plaats alsnog de vergunning met een nader te bepalen schadevergoeding voor opgelopen ver traging. Als de raad van state daarin niet met hem meegaat, hoopt hij in ieder ge val de kosten vergoed te krijgen die hij in de voorbereidende fase heeft gemaakt. In het begin van dit jaar heeft de Raad van State in een voorlopige uitspraak een schorsingsverzoek van de varkenshouder afgewezen. De definitieve uitspraak volgt over enke le weken. I onze verslaggever Isel - De gemeente Axel heeft plannen voor de aanleg een nieuwe woonwijk in de Riedepolder, nabij de (jt Emmastraat/Kerklaan in Koewacht. Er is plaats ertussen de vijfendertig en vijftig woningen. «meester en wethouders ieilen voor samen te werken met il bouwbedrijf Imotec bij de jjegvan de nieuwe wijk. omvang en precieze grenzen, Injlt het Axelse college in een 1 aan de adviescommissie ojciên uit de gemeenteraad, |i' echter nog niet definitief be- W. tl nieuwe bouwplan voor Koe- is een uitvloeisel van het tizoek dat de stedebouwkun- a de gemeente vorig jaar „„jar de woningbehoefte in U Axel tot omstreeks 2005. Ivan de conclusies was, dat er [ie dorpen op korte termijn jswe woningbouwlocaties esten komen. Voor Koewacht ie zestig huizen als richtsnoer tamet te veel risico te lopen bij atie van nieuwe bouw- unen heeft de gemeente, net jiietrder in Zuiddorpe het geval ra samenwerking gezocht met ai bouwbedrijf om het uitbrei- uit te voeren. Het be- taikakt de grond bouwrijp en wit alle kosten die direct dan- d indirect uit het plan vqort- ktien voor zijn rekening, neen monopoliepositie voor het bedrijf te voorkomen en de plaatselijke werkgelegenheid te stimuleren, bedingt de gemeente dat een deel van de uit te geven bouwgrond gereserveerd wordt voor verkoop aan bouwonderne mingen uit Koewacht. Ook is het mogelijk dat particulieren zelf grond kopen en een aannemer zoeken. Exploitatie Het plan voor de nieuwe woon wijk wordt verder uitgewerkt in een exploitatie-overeenkomst met Imotec. Voor Zuiddorpe is dat al gebeurd. Het voorstel komt ook in de adviescommissie aan de orde. In die plaats komen maxi maal vijfendertig woningen ten zuiden van de Hoofdweg Noord. Het bedrijf betaalt de gemeente bijna 120.000 gulden voor het uitoefenen van toezicht en de kosten van de stedebouwkundi- ge. Tenminste vijfendertig pro cent van de uit te geven bouwka- vels moeten worden verkocht aan bouwbedrijven uit Zuiddorpe of particulieren die zelf een aanne mer zoeken. De commissie financiën brengt donderdag 15 september advies uit aan het college. De vergade ring begint om 20.00 uur en vindt plaats in het stadhuis. [feonze verslaggever - Het college van burgemeester en wethouders (B en W) lm de gemeente Axel wil van de Pieter Paulusstraat in Axel Ie woonerf maken. Snelheidsremmende maatregelen zoals ■tempels, een verhoogd kruisingsvlak en een wegversmalling Imten er voor zorgen dat auto's niet harder dan dertig door de |toat rijden. ter Paulusstraat geeft de ge meente daartoe een aanzet. Die straat was toch net aan de beurt voor regulier wegenonderhoud. In combinatie hiermee wil de ge meente, eveneens conform het advies van de politie, het gedeel te van de Wilhelminastraat tus sen de Bijlokestraat en de Julia- nastraat omdopen tot woonerf. B en W melden in een voorstel aan de raadscommissies openba re werken en financiën dat met de herinrichtingswerkzaamhe den een bedrag van 34.500 gul den is gemoeid. Voor dat bedrag wordt ook de kruising Wilhelmi- nastraat/Bijlokeplein aangepast. Daar komt een verhoogd krui singsvlak te liggen om het ver keer tot trager rijden aan te zet ten. De commissie openbare werken bespreekt het voorstel in haar vergadering van donderdag 15 september. Aanvang van de bij eenkomst is 19.00 uur op het stadhuis. De commissie finan- ■Het Axelse college komt zo tege- |»t aan actievoerende bewo- lnis die enige tijd geleden hun I Entrusting uitspraken over llit aantal ongevallen op de Inising Julianastraat/Wilhel- laastraat. lisar aanleiding van de actie ad- Isseide de politie de voorrangs- l'liling in de Wilhelminastraat |®te heffen en het gebied in de Iffigeving in te richten als der- IWometerzone. Met de herinrichting van de Pie- (ADVERTENTIE) 07.00-21.00 08.00-21.00 Ma.-vr. Za. Zo. 09.00-21.00 WALTHER DE BLOCK WOEZOUrouK 2-4, 4561 HP HULST 01140-12056, telefax 01140-10356 f EDITIE zeeland reactie r^«n:Zuidlandstraat32, I l'iö 24, fa* 01150- I ihsfw Ur^n: Peter °99el (editie- l&kvanCo°Ten, I Imanj/V r Helm. Florence 1 3803a f °kstraaU tel. 01100- I Nart tn 100-21928. frC^sMaas (provincie' I t5|Ol15oe?7Qo'dlandstraat 32' I "«teoeml 3'fax 01150"96554 lcr;oordi9ers: ^'Sieprivé01155-63976, ""Ist'Stl. !Privé 01155-62354 I ECn^°rdigers: [tll40T4$7o\.rande Privé I f;lv«(iii4o-Ï67«'ari Verstraeten &!eider; 3,150 (privón?ns' tel01650- vPnve 01608-20894). 'iiden van o?Iners en °Penmgs- ''9ina/t2 '9e afdelingen op Rudie Keijzer bij zijn attractie op de kermis in Nieuw-Namen, waar hlj al dertig jaar komt. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Hulst - Rudie Keijzer komt uit een écht kermisgezin. Als kind groeide hij op tus sen Kop van Jut, draaimolen en suikers pin. Dat waren attracties van zijn ou ders. Dertig jaar geleden ging hij zelf actief de kermis op. In Nieuw-Namen, daar waar hij afgelopen zaterdag in het zonnetje werd gezet. Bergen op Zoom. Daar is Keijzer (bijna 53) geboren en getogen. Maar hij voelt zich in middels zowat Zeeuws-Vlaming. Niet vreemd voor iemand die jaarlijks bijna alle Zeeuws-Vlaamse kermissen afgaat. Dat be gint met Pasen in Groede en eindigt eind ok tober in Heikant. Tussendoor is hij ook op kermissen in de rest van Nederland te vin den. De naam Keijzer is onlosmakelijk aan de kermis verbonden. Rudie behoort inmiddels tot de vijfde generatie Keijzer-exploitanten. Zijn oudste en jongste broer zijn eveneens van jongs af aan door het kermisvirus aan getast. „Mijn over-overgrootvader is ergens in de vorige eeuw begonnen met een Kop van Jut. Mijn ouders gingen vlak naar de oorlog van start, hier in Nieuw-Namen. Als kleine jongen kwam ik hier dus al." Toen Rudie in 1965 voor het eerst met zijn eigen attractie - grijpautomaten - de boer op ging, was dat ook in Nieuw-Namen. Hij kreeg toestemming van meester Van Dam me, die was van de feestcommissie, zijn tent voor de school op te zetten. „Dat was twee dagen voordat de kermis begon. De kinde ren konden dat vanuit de klas zien en waren natuurlijk niet meer te houden. Van leren kwam niks meer." In de beginjaren heeft Keijzer een keer zijn handel voortijdig gesloten. Dat was omdat zijn apparaten, waar een kwartje in moest, ook op franc-stukken bleken te werken. „Zo verspeelde ik mijn hele handel natuurlijk." Nu staat hij er met een muntenschuifspel. De charme van het kermisleven vindt Keij zer 'het proberen op je eigen benen te blij ven staan'. „Met al zijn ups en downs. Échte kermisfamilies, die generaties lang op de kermis staan, hebben het in wezen iets ge makkelijker dan nieuwelingen. Die lenen vaak bij de bank. In die categorie komen ook de meeste faillissementen voor," stelt Keijzer. „Wij hebben altijd geleerd niet te hoog te grijpen. Eerst centen verdienen, daarna investeren. Vakanties en pleziertjes op zij zetten." Zaterdagavond werd hij dus gehuldigd voor zijn jarenlange bijdrage aan de kermis in Nieuw-Namen. Maar zijn mooiste onder scheiding vindt hij toch het ereburgerschap van de stad Alkmaar. Trots: „Twintig jaar lang heb ik daar de kermisdagen voor ge handicapte kinderen en ouderen georgani seerd." Vandaag is de laatste dag van de kermis in Nieuw-Namen, die tot een uur of tien van avond duurt. Daarna pakt Keijzer zijn boel tje en vertrekt hij naar Terneuzen waar vrij dag de kermis losbarst. Eind oktober nog naar Heikant, daarna een paar maanden van betrekkelijke rust, „Totdat in het voor jaar het zonnetje gaat schijnen en het weer begint te kriebelen. Tja, de kermis zit in mijn bloed en dat gaat er nooit meer uit." ciën vergadert daar dezelfde dag maar een uur later. Nieuw-Namen - Rennie van Regenmortel is gekozen als nieuw bestuurslid van voet balvereniging W Hulsterloo in Nieuw-Namen. VV Hulsterloo onder grote be langstelling, haar algemene ver gadering op vrijdag 9 september. De voetbalvereniging is de com petitie ingegaan met drie senio ren- en vijf jeugdploegen. Al vlug zal blijken dat het ene speelveld, waarover de vereni ging beschikt, te weinig zal zijn om een vereniging een kans te geven, om de voetbalsport naar behoren uit te voeren. De ge meente is hiervan schriftelijk op de hoogte gebracht om zo snel mogelijk eens tot een serieus ge sprek te komen. De verbouwing van het sportcomplex verloopt naar wens, al is de bouw nog niet klaar. Tijdens de vergadering kreeg de nieuwe trainer, Luc de Meester uit St.Niklaas, de gelegenheid om zijn wensen naar voren te brengen, waarbij het bestuur hem volledig steunde. Van onze correspondente Hulst - Van welp tot bestuurs lid. Walter Schauwaert heeft alle rangen van de scouting doorlopen. Zaterdag vierde scouting Hulst op het buiten centrum 't Jagertje dat hij vijftig jaar actief lid is. Walter Schauwaert begon als welp in 1945 en tien jaar later zat hij al in de verkennersleiding. Hij stichtte de Rowans en bleef tot 1978 leider van deze groep. Op nationaal gebied onderscheidde hij zich eveneens als een echte scout en kreeg hiervoor de Gou den Jacobstaf. Na jaren zich in gezet te hebben voor de scouting als groepsvoorzitter, medeop richter van de meisjesgroep en districtsvoorzitter koos hij in 1988 voor een meer plaatselijke inzet. Zijn regionale en nationale functies werden bekroond met het Gouden Waarderingsteken. Sinds 1980 is hij een actief werk groeplid. In 1994 heeft Schauwaert zijn functie als voor man overgedragen. Als lid van het bestuur drukt hij nog steeds een stempel op het werk van de scouting Hulst. Zaterdag werd op 't Jagertje een Trollendag gehouden. De jeugd speelde spelletjes zoals appel happen, parachute- en rietjesrace en andere behendigheidsspelen. Het spel werd beëindigd met het zingen van een zelfgeschreven lied voor de zilveren scout Walter Jubilaris Walter Schauwaert temidden van 'zijn' scouts. Schauwaert. De jubilaris werd gewezen op zijn uitspraak die hij steevast ge bruikte als een kind pijn had: „Van de zomer krijgt gij van mij een ijske." Scouting Hulst bood, tijdens de interne viering Walter Schauwaert een receptie aan die zaterdag 4 november, tijdens het FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Willibrordusfeest, gehouden wordt op 't Jagertje. Voor dit feest worden alle mensen die be trokken zijn bij het reilen en zei len van de scouting uitgenodigd. DINSDAG 12 SEPTEMBER 1995 C2 KLASSIEK SLUIS Preludiu Koor Boekarest - reli gieuze liederen o.l.v. V. Enachescu - i.k.v. Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen - RK Kerk - 20.00 uur 17,50-/ 27,50) DIVERSEN LAM5WAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur ST.-JANSTEEN Bieden en jokeren - café Zon- dagsvermaak -14.00 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café de Reizende Man -19.30 uur NIEUW-NAMEN Kermisschieting - Van de Velde- Picavet-14.30 uur Wielerwedstrijd -14.30 uur Vleeskaarting - Café St. Cecilia - 20.00 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - Café Rue du Nord -13.30 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - 't Gemeentehuis -13.30 uur SAS VAN GENT Koesbal - St.-Albert -13.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur Schieting - St.-Sebastiaan -14.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur TERNEUZEN Tentoonstelling - mevrouw De Wit-Rammeloo - fysiotherapie Oostelijk Bolwerk (t/m 18 okt) CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon -14.00 uur Volksdansen, zang en biljarten - Zaal Malpertuus (KBO) - 13.30 uur HULST Jokeren - KBO - De Lieve - 13.30 uur Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Under Siege 2 HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Under Siege 2 20.00 uur Congo 20.00 uur French Kiss 20.00 uur Crimson Tide MIDDELBURG Stichting Cinema 20.00 uur Farineltr VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur Braveheart 20.00 uur Congo 20.00 uur While you were sleeping 20.00 uur French Kiss BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Die hard with a Venge ance 20.00 uur The Usual Suspects 20.00 uur It could happen to you KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Crimson Tide 20.00 uur Die hard 3 20.00 uur First Knight 20.00 uur While you were sleeping Clinge PERGAMANO - Gediplo meerd docente Marie-Jeanne van Damme-Borm verzorgt cursussen pergamano. Onder meer voor de KBO in Malpertuus, elke eerste woensdagmiddag van de maand van 13.30 tot 16.00 uur. De eerste cursusbijeenkomst is morgen, woensdag 13 septem ber. Van Damme geeft ook cursus sen Anton Pieck-kaarten ma ken en embossing. Informatie: tel. 01144-314. Zaamslag FIETSTOCHT - De dertig ki lometer lange 'stroopielek- kers' fietstocht vindt dit jaar zaterdag 16 semteber plaats. De tocht (deelname 25 gulden) voert langs dijken en kreken rond het stroopielekkersdorp Zaamslag. Deelnemers worden voorzien van koffie met bolus, maaltijd met Zeeuws Vlegel en appels en appelsap uit eigen streek. Er wordt gestart op een lande lijk gelegen boerderij nabij het buurtschap Reuzenhoek. Op geven: 01153-1697 of 01155- 63616. Nieuw-Namen AUTORALLY - De uitslag van de autorally Nieuw-Namen luidt als volgt: 1. Familie J. v.d. Branden, 2. T. Pollet en L. v.d. Heyden, 3. T. van Roeyen en F. van Dam, 4. M. van Dam en S. Vermeirssen, 5. Familie R. v.d. Branden. Aan de autorally, ge organiseerd door het feest- en sportcomité, namen 27 koppels deel. KREKELS RAPEN - De vere niging 't Vlottend Scheepje gaat ten behoeve van de gehan dicapten op zaterdag 16 sep tember weer krekels rapen. De deelnemers komen samen om 7.00 uur in café De Corner te Kieldrecht. Modeshow Hulst - Acht Hulsterse zaken nemen deel aan de derde Pres tige Modeshow die maandag 18 september in Den Dullaert wordt gehouden. Aanvang 20.00 uur. Getoond wordt de collectie voor de her- st/winter van 1995-96. De deelnemende zaken zijn Da mesmode Nadette, Meers- schaert Mannenmode, Kayser Lingerie, Jetty's Kindermode, schoenen Schirris, juwelier Van Deijk, Bosch Optiek en Studio Medusa. Kaarten 17,50 gulden zijn verkrijgbaar bij deze zaken en Den Dullaert. (advertentie) Uiterlijk zegt vaak niet veel over inhoud. Bij aardappelen ligt dat anders. Rimpels, pitten of verkleuringen hebben al snel smaakverlies tot gevolg. Óm over uitlopers maar te zwijgen. Nu zijn er aardappelen van superieure kwaliteit. Karakteristiek van smaak dankzij de gulle Zeeuwse aarde. Milieuvriendelijke teelt en buitengewone aandacht bij oogst en behandeling zorgen er voor dat de mooiste aardappelen ook de lekkerste zijn. Vraag er naar bij uw groentespeciaalzaak! U herkent ze aan het Zeeuws Keurmerk op de jute verpakking. 5Produkt u»1 De Stichting KCM is een onafhankelijk organisatie. Het Zeeuws Keurmerk kent zij toe aan land- en tuinbouwprodukten die -van ploeg tot kassa- voldoen aan de hoogste kwaliteits- en milieunormen. Het Zeeuws Keurmerk is een garantie voor kwaliteit uit Zeeland. Informatie 01100 - 47700

de Stem | 1995 | | pagina 15