polis eltsin haalt uit naar Navo Spanning valt weg op Tahiti 'Mannen zijn nu aan zet' Detectives JfioÖLibteX Archeologen vinden 4500 jaar oude graftombe lussische president waarschuwt ook Moskou's vroegere bondgenoten tag eeit blijvend [BI bekijkt strafbaarheid tóvertenties Calvin Klein Richard Holbrooke heeft slechts één doel: vrede üSTEM BUITENLAND A6 INEEL GEVRAAGD; iNDERHOUDSMONTEUR CHILDER vrijblijvende offerte. is niet nodig. Minister Melkert in toespraak tot de VN-vrouwenconferentie VERVOLGUITGIFTE TENDERSYSTEEM 7»/o STAATSLENING 1995 PER 15 JUNI 2005 VROUWEN Ceausescu's limousine nu een taxi BUITENLAND KORT Anti-abortusactiviste krijgt 20 jaar Joden boos op burgemeester Rome Frans leger ingezet na aanslagen Sancties tegen Irak verlengd Palestijn vermoord door mannen in Israëlisch uniform Dieetpillenschandaal breidt zich uit 1BER 1995 ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1995 |hebben wij plaats voor: phriftelijk) aan: anbouwmaterialenhandel b v I Isbergen nminste 2 schadevrije jaren hebt ilometer rijdt. r, vul dan snel de bon hieronder ijvende offerte voor de Economy- e waar u tot nu toe alleen maar Imie geen schade oploopt. Zelfs |t hoofd ziet. SiSSLSSSSBSSSiSSaSiS^KSiSSjl Iminste 5 jaar mijn rijbewijs, mijn erd op tenminste 2 schadevrije f kilometer per jaar. Stuur mij |Economy-Auto-Polis. ,m/v schadevrije jaren opgebouwd jaren m uw huidige pöiis Sterpoli!?: Asitwucrdfuiimmt (ma. Hm vr. van 9 18 u'if' E R I N G E N 55SS Mwi jfwfl ;en4500 jaar oude graf- gevonden, die nog niet ,nlunderaars is bezocht- Ll wordt dat de tombe aan gegevens ople- ver een beschaving in de ,,e bronstijd in Noord- fpotamië. Dat hebben de verbonden aan Penn University in Philadelp hia, gister gezegd. Aangenomen wordt dat het om een familiegraf gaat. De tombe bevat de skeletten en beenderen van zeker tien mensen, een aantal dolken, een speer, resten van koeien, een varken, vogels, scha pen en geiten, nog gaaf aarde werk en intacte vogeleieren. Het graf in Teil es-Sweyhat aan de rivier de Eufraat werd in april ontdekt, toen in een kort daar voor geïrrigeerde akker een gat ontstond. De tombe dateert uit 2500 tot 2250 voor Christus en maakt deel uit van een omvang rijke begraafplaats met mogelijk zo'n 150 tombes. Eerder waren in Noord-Syrië graven van verge lijkbare ouderdom gevonden, maar deze waren meestal geplun derd. Het graf is ovaalvormig, meet vier bij vijf meter en is twee me ter hoog. Twee skeletten waren intact, terwijl de resten van an deren op elkaar waren gestapeld, kennelijk om ruimte te maken voor toevoegingen aan het graf. De vogeleieren werden gevonden in de oogkassen van een dier, een schaap of een geit. Kennelijk wa ren ze bedoeld als voedsel voor het hiernamaals of bij een maal tijd die onderdeel was van het be grafenisritueel. Archeologen hopen dat met DNA-monsters eventuele fami lierelaties tussen de doden kun nen worden vastgesteld. Lange tijd richtte het onderzoek naar beschavingen in Mesopotamie zich op vondsten in wat nu Irak is. Daar is de laatste 25 jaar ver andering in gekomen door be langwekkende vondsten in Syrië. ct„ze redactie buitenland skou/Kiev/Brussel - Moskou's voormalige bondgeno- j in Oost-Europa, de Oekraïne en de Oostzee-staten jen gister de waarschuwing van de Russische presi- -j jeltsin tegen hun toetreding tot de Navo van de hand ;zen. Functionarissen op het Navo-hoofdkwartier in iel toonden zich verbaasd over de waarschuwing en jen dat eventuele uitbreiding Rusland op geen enkele :e schade zal berokkenen. 1 energieke president Boris 'isinzette gister in het Kremlin loon voor een verdere verhar- k van de Russische buiten- politiek tegenover het SeV Tijdens zijn eerste be- «jke persconferentie sinds Jaden trok de Russische presi- il opnieuw fel van leer tegen Haro-bombardementen in aië en hij waarschuwde het sten dat het Kremlin met een „tad antwoord zal komen als aanvallen doorgaan. Jeltsin lalde dat Rusland al huma- e hulp geeft aan de Ser in, maar voegde er met een dr- togde ondertoon aan toe, dat de Navo aanvallen doorgaan, "ie hulp 'andere vor- n nemen'. n kwam met dit verhulde jnent duidelijk tegemoet ideDoema, het lagerhuis van lussische parlement, dat za- ig in een speciale zitting zal ken om de eenzijdige op- ,i van het internationale _rgo tegen Servië en moge- i zelfs zal pleiten voor hervat- n wapenleveranties. „We uit op een confrontatie s let Westen", zei Jeltsin, har voegde eraan toe dat Mos ul de Serviërs - waarmee nog ,seds een sterke historische nd bestaat - niet aan hun lot 'wekten op het moment dat i Verenigde Staten de Moslims «nen en Duitsland de Kro- fcnopvallend fitte Jeltsin onder- reepte met driftige armgebaren fl zijn reacties tegen het Navo in tegenstelling tot wat in het Westen misschien ge- chtwordt, zeker niet alleen be- hldzijn voor het thuisfront. „Ik paal het hier nog eens als een Joodschap voor de hele wereld, jieboinbardementen zijn ontoe- 7'haar en moeten gestopt wor- b", aldus Jeltsin. 1 president verzette s en geagiteerd tegen de hoofdrol die de Verenigde Staten speelt in de crisis op de Balkan. Hij benadrukte dat het conflict in het voormalige Joegoslavië opge lost moet worden door de Euro peanen. Rusland moet te allen tij de betrokken moet worden bij beslissingen over het conflict op de Balkan en bij de discussies over het nieuwe Europese veilig heidsbeleid. Hij omschreef het idee om de Navo uit te breiden in oostelijke richting als 'een grote politieke vergissing'. De huidige situatie op de Balkan is volgens Jeltsin de eerste indi catie van wat er staat te gebeuren als de Navo in de buurt komt van de Russische grenzen. De Russi sche president zei dat dit op nieuw kan leiden tot het ontstaan van twee militaire blokken. „Dat kan de vlammen van de oorlog over heel Europa doen uitslaan", bulderde Jeltsin en hij zei dat Rusland - in het geval de Navo het scenario van de uitbreiding zal doorvoeren - niet zal aarzelen om een nieuwe militaire alliantie op te zetten met alle republieken van de voormalige Sovjet-Unie. Jeltsin voegde er echter aan toe dat hij tevreden was over zijn ge sprekken met 'zijn vriend', de Duitse bondskanselier Helmut Kohl en de Franse president Jac ques Chirac, die beiden te kermen hadden gegeven dat Rusland be trokken—moet worde»-bij het overleg over de Europese veilig heid. Dat het Jeltsin ernst is met de verharding van de buitenland se politiek van het Kremlin bleek uit zijn opmerkingen over het huidige functioneren van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken. „Ik ben zeer ontevreden met het werk van dat ministerie. Ik heb de leiding onlangs bij me geroe pen met de vraag hoe het moge lijk is dat de Russische diploma tie zulke slechte resultaten boekt. Als die situatie niet snel wijzigt, zal ik binnenkort mijn conclusies trekken". rente storting lening- ""orwaarden ^Sister- Ravage bij het vliegveld van Faa'a foto anp Door Wilko Voordouw hoofden tot rede kon brengen. Papeete - „Het is mooi ge- Temaru maakte een einde aan de weest. Stop met jullie actie, belegering van het vliegveld van De hele wereld weet dat wij Faa a Daarmee gaf hij aan het RW nr. da eilandbestuur aan-dai hl] met zijn troepen Tahiti volledig kon hier op PöTynësië''Tegen de atoomproeven zijn. Ga terug naar huis in vrede. Rust uit. We hebben gewonnen." [Jew York (ap) - De FBI heeft een onderzoek ingesteld naar de pntaele strafbaarheid van een advertentiecampagne, waarin pars geklede jongeren in uitdagende poses spijkerbroeken F] Calvin Klein aanprijzen. Dat meldde gister de krant The |>ll Street Journal. P onderzoek richt zich in de eerste plaats op de leeftijd van de mo- T™i. Als blijkt dat een of meer modellen minderjarig zijn, kan de pnkaanse modeontwerper worden vervolgd op beschuldiging van l'Wvaardigen van kinderpornografie. ~ta®pagne, die sinds begin juli werd gevoerd via tijdschriften, tele- 18 en reclame op bussen, werd 28 augustus ingetrokken na protes- van onder andere organisaties die zich bezighouden met kinderbe- t Gezegd werd dat zeker twee van de modellen minderjarig Met deze woorden wist Oscar Te maru gisterochtend de enkele honderden te overtuigen, die nog altijd het beleg uitvoerden bij het vliegveld van Faa'a. De actie was ten einde. De rust keerde terug op Tahiti, na 36 uur van felle onlus ten. Oscar Temaru, de vijftigjarige leider van de Taavini Huiraatira (het Polynesische Bevrijdings front) bewees eens te meer, dat hij de absolute leider is van de oppositie op de eilandengroep. Want toen de man, die getooid gaat met de bijnaam 'Gandhi van de Pacific', vrijdagochtend Ne derlandse tijd met zijn auto tus sen de nog narokende autowrak ken manoevreerde en via de me gafoon tot een 'staakt het strij den' opriep, gaf hij aan dat hij, en niemand anders, de jonge heet- lamleggen. Enkele uren voordat hij zijn op roep deed, sprak ik met hem in het gemeentehuis van Faa'a. Het 35.000 inwoners tellende stadje ligt aangeplakt tegen de kleinere hoofdstad Papeete. Faa'a is de enige stad in Frans-Polynesië met een burgemeester, afkomstig uit de afscheidingsbeweging. De jongeren in Faa's gaan voor hun Oscar door het vuur. En het moet gezegd; de man heeft uitstraling. In het op traditionele wijze ge bouwde stadhuis, zijn faré, kijkt hij me met zijn donkerbruine Cocker Spaniël-ogen aan. „Dit is een bezet land. Ik kan het niet anders zeggen. We zitten hier on der de Franse knoet. Het beste bewijs is wel dat Jacques Chirac hier - en nergens anders - zijn nieuwe serie atoomproeven laat plaatsvinden. Dat is je reinste nucleair kolonialisme." Temaru, die zelf tussen 1965 en 1976 als douane-beambte op Mu- ruroa werkte, vond in de nieuwe atoomproeven een ideaal middel om het offensief te kiezen tegen het huidige eilandbestuur, en te gen de Franse regering. „De hele structuur van onze samenleving is om zeep geholpen. De zelfvoor- zienende economie heeft plaats gemaakt voor een economie van het handje ophouden. Zodra er ook maar iets gebeurt, kijkt de regering naar Parijs." Temaru vindt de huidige semi- onafhankelijkheid van Frankrijk maar niets. „Het betekent in de praktijk dat we zelf mogen be slissen over jeugd, sport en recre atie. Over alle vitale sectoren be sluit Parijs. Het had toch wel het minste geweest wanneer wij Po lynesiërs waren gehoord over het besluit om opnieuw kernproeven te gaan nemen. Frankrijk bevuilt het land van mijn voorouders. Daar verzet ik me tegen." Hij reageert ietwat meewarig wanneer ik de naam van Gaston Flosse naar voren brengt. „Dat is alleen maar een vazal van de ko lonialistische Franse regering." Maar diezelfde Gaston Flosse is op dit moment de absolute heer ser. Hij is de gekozen voorzitter van de eilandenraad. De 64-jari- ge Flosse is geen Polynesiër. Hij is wat ze hier een demi noemen, een halfbloed. De vader van Flos se was Lotharinger, zijn moeder Tahitiaanse. Gaston Flosse heeft een moeilijke periode achter de rug. Hij is een goede vriend van president Jacques Chirac. Toen die hem aankondigde dat er een nieuwe serie kernproeven zou worden gehouden, gaf Flosse schoorvoetend toe. Flosse is woest op de onafhanke lijkheidsbeweging, die volgens hem het verzet tegen de kern proeven misbruikt en aanwendt om zijn eisen te laten horen. „De internationale pers, met name die uit Australië, Nieuw-Zeeland en Japan vliegt met open ogen in de verhaaltjes van meneer Temaru. En niet alleen zij. Ook de parle mentariërs uit vijftien landen, die hier rondlopen, hebben de rel schoppers van deze week hun steun betuigd. Zij mengen zich in interne Polynesische aangelegen heden." Ook Greenpeace krijgt er van Flosse van langs, omdat ze de belangrijkste oppositiebeweging een steun in de rug zouden heb ben gegeven. o s voor de advertenties waren gemaakt door Steven Meisel, die 1'°to's voor Madonna's boek 'Sex' maakte. In een van de adver- Ws staat een jongen afgebeeld die alleen een denim gilet en een on- Roek draagt, in een andere een meisje wier witte slipje zichtbaar tnieen tv"commercial vraagt een man, die niet in beeld komt, aan Jongen of hij zich zijn overhemd van het lijf wil rukken. De jongen waarna de man zegt: „Mooi lichaam heb je. Doe je aan fit- Klein zei, toen de campagne werd stopgezet, dat de adverten- commercials verkeerd begrepen waren. (ADVERTENTIE) tot 14 september 1995 9.00 uur via banken en commissionairs wordt na de inschrijving vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks per 15 juni op 19 september 1995 op 15 juni 2005 wordt het uitstaande bedrag van de lening a pari aflosbaar gesteld, gehele of gedeeltelijke vervroegde aflossing is niet toegestaan zijn gratis verkrijgbaar bij banken en commissionairs ten minste nominaal 10.000,- op te openen rekeningen Agentschap van het Ministerie van Financiën 020-5810700 Peking - De mannen zijn aan zet. Dit was de boodschap die minister Melkert (Sociale Za ken) gisteren had voor de Verenigde Naties. „Vrouwen hebben hun verantwoordelijkheid genomen en hebben een opmerkelijke verande ring bereikt. Nu hebben we meer verantwoor delijke mannen nodig. Op de VN-vrouwenconferentie in Peking hebben al le landen zeven minuten om andere regeringsdele gaties toe te spreken. Gisteren was minister Mel kert, hoofd van de Nederlandse delegatie, aan de beurt. Volgens Melkert is betaalde arbeid en een eerlijke verdeling van huishoudelijke taken de sleutel om gelijkheid tussen mannen en vrouwen te bereiken. Regeringen moeten werkgevers- en werknemersor ganisaties aanmoedigen om betere afspraken te ma ken over deeltijdwerk en ouderschapsverlof, vindt de minister. Hij vindt verder, dat er meer vrouwen op sleutelpo sities in de samenleving moeten komen. In Neder land bestaan de Tweede Kamer en het kabinet nu voor eenderde uit vrouwen. „Wanneer breekt de dag aan dat eenderde van de captains of industry uit vrouwen bestaat? Dat lijkt nog steeds science fiction, aldus de minister in zijn toespraak waarmee hij enkele keren applaus oogstte. Na afloop zei Melkert dat hij een succesvol Brits project om in het bedrijfsleven meer vrouwen in het midden en hoger kader te krijgen, wil invoeren in Nederland. Daarover gaat hij praten met zijn colle ga Weijers van economische zaken. Minister Meldert noemde seksuele rechten en re productieve rechten één van de belangrijkste on derwerpen op de vrouwenconferentie. Bij reproduc tieve rechten gaat het onder meer om het gebruik van voorbehoedmiddelen en het recht van een vrouw om zelf te beslissen hoeveel kinderen ze wil. Als lid van de Europese Unie vindt Nederland dat vrouwen zelf de controle over hun seksualiteit en vruchtbaarheid moeten hebben. CONFERENTIE 30 AUGUSTUS - 15 SEPTEMBER j wmswiwm Hierover is op EIVIN vil be VN-confe- i rentie in Cairo vorig overeen stemming be reikt, maar de afspraken die toen gemaakt zijn, staan nu weer onder zware druk. Gisteren werd duidelijk dat bijna alle Afri kaanse landen, Polen en Australië de Europese Unie steunen op dit punt. De vraag blijft echter wat de fundamentalistische landen en het Vaticaan gaan doen. „Maar ik heb niet de indruk dat er al onon derhandelbare posities ontstaan zijn", aldus Mel kert. Een aantal Nederlandse vrouwengroepen reageerde redelijk enthousiast op de toespraak van de minis ter. „Duidelijke en eerlijke taal, zonder de proble men in de Nederland te verhullen", aldus Marie Louise van Wijk van de Unie Nederlandse Katho lieke Vrouwenbeweging. „Jammer dat hij niet met concrete beloften is gekomen, maar uitstekend dat hij zo publiekelijk een beroep op mannen heeft ge daan", aldus Ted Strop van de Wereldraad van Ker ken. Gister eindigde in Huairou het vrouwenforum van niet-gouvernementele organisaties (ngo's). Maar zelfs de feestelijke slotbijeenkomst verliep niet zon der moeilijkheden met en pesterijen van Chinese veiligheidsbeambten. Een Australische dans- en voordrachtsgroep mocht eerst niet het podium niet en later weer wel op voor waarde dat elke dialoog achterwege zou blijven. Een televisiecameraman werd het werken onmoge lijk gemaakt. De deelnemers uit 150 landen hebben bij de Verenigde Naties een krachtig protest inge diend. Boekarest (dpa) - De zwarte verlengde Mercedes van de voormalige Roemeense machthebber Nicolai Ceaus- escu dient tegenwoordig als taxi in de stad Piatra Neamt in het noordoosten van Roe menië. Daar kunnen taxigebruikers de vergane glorie van de communistische tijd aan schouwen. Ceausescu liet de zes meter lange Mercedes in 1969 spe ciaal voor hem in Duitsland fabriceren. Het „genie van de Karpaten" maakte nauwe lijks gebruik van de staatsli- mousine, omdat hij zich bij voorkeur per helikopter ver plaatste. Tijdens de Roem eense revolutie in 1989 wer den dictator Ceausescu en zijn vrouw Elena doodge schoten. Portland - Een Amerikaanse vrouw die in acht abortusklinieken brand heeft gesticht, is gister in Portland (Oregon) tot twintig jaar cel veroordeeld. Het uitzitten van de straf begint pas in 2002. Dan verloopt namelijk haar gevangenisstraf wegens het schieten, in 1993, op een arts die zwangerschapsonderbrekingen uitvoert. Rome - Italiaanse joden zijn geschokt door het voorstel van de Romeinse burgemeester Francesco Rutelli een straat te noemen naar een naaste medewerker van de fascistische dictator Benito Mussolini. Rutelli stelde deze week voor de straat te noemen naar Giuseppe Bottai. Als minister van Onderwijs was deze antisemiet in 1938 betrok ken bij de vaststelling van rassenwetten. Gevolg daarvan was, dat joden uit het onderwijs werden geweerd en later uit openbare functies. Volgens de burgemeester was Bottai een intellectueel die veel voor de Italiaanse hoofdstad heeft betekend. Parijs - De Franse regering heeft besloten het leger in te zetten voor beveiliging en bewaking na de zes recente bomaanslagen of pogingen daartoe. Ze heeft daarvoor het uit 1986 daterende plan „Vigipirate" uit de kast gehaald. Dat gaat over het inzetten van het leger tegen terroristische activiteiten. Het is volstrekt ondui delijk wat „Vigipirate" precies inhoudt. Sinds gister geldt in Frankrijk een parkeerverbod bij scholen. Het was ouders ai ver boden de school binnen te lopen zonder afspraak. Nu zijn ook „samenscholingen" voor schoolgebouwen verboden. New York - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft gister de handelssancties verlengd die tegen Irak werden afge kondigd, nadat het in 1990 het buurland Koeweit was binnenge vallen. De beslissing komt enkele weken, nadat Bagdad na het overlopen van de leider van het Iraakse wapenprogramma moest toegeven dat het raketten en bommen had uitgerust met biologi sche wapens en hard werkte aan een kernwapen. Den Haag (anp) - Een man die recht op zijn doel af gaat en daar bij soms tekeer gaat als een oli fant in een porseleinkast. Zo wordt de voormalige journalist, bankier en topambtenaar Ri chard Holbrooke wel omschre ven. Als diplomaat maakt hij nu kans van slagen waar illustere voorgangers als Stoltenberg en Lord Owen faalden. Gister scho ven Bosniërs, Kroaten en Ser viërs aan in Genève om onder zijn leiding te proberen tot een verge lijk over Bosnië te komen. Mensen die Holbrooke goed ken nen, verwachten dat zijn eerste prioriteit niet een zo rechtvaar dig mogelijke verdeling van Bos nië zal zijn. De pragmaticus Hol brooke wil vrede, bijna tegen ie dere prijs. Als een nieuwe Kissinger heeft de 54-jarige Holbrooke de afgelopen maanden onvermoeibaar gepen deld tussen Zagreb, Sarajevo en Belgrado om zijn doel te berei ken. Vergeleken met zijn voor gangers had hij daarbij het on schatbare voordeel, dat hij de Amerikaanse regering en op het laatst de bommenwerpers van de NAVO, achter zich had staan. Tot nu toe was Holbrooke in zijn maatschappelijke en openbare functies uiterst succesvol. Op zijn 31ste was hij al hoofdredacteur van het blad Foreign Policy. Als ambtenaar onder de Democrati sche presidenten Johnson en Car ter genoot hij groot aanzien als Azië-expert. Na de overwinning van de Republikeinse president skandidaat Ronald Reagan in 1980 stapte hij over naar het be drijfsleven, waar hij en passant fortuin maakte als directeur-ge neraal van de investeringsbank Lehman Brothers. Bosniërs, Serviërs en Kroaten zullen in Holbrooke een harde en niet toegeeflijke onderhandelaar treffen die gefixeerd is op maar één ding: resultaat. Daarbij zal hij naar verwachting bereid zijn toegeeflijkheid van Belgrado te belonen met opheffing van sanc ties tegen en economische hulp aan de Serviërs. Maar tegelijker tijd zal de diplomaat niet schu wen de Serviërs in Bosnië tot re delijkheid te bewegen met het zwaarste middel dat hij tot zijn beschikking heeft: bombarde menten. In een porseleinkast zou dat mid del misstaan maar niemand zou Richard Holbrooke foto ap het „Joegoslavië van nu" als zo danig durven omschrijven. De af gelopen vier jaar is de regio ver anderd in een jungle waar het recht van de sterkste geldt. En in een jungle misstaat een olifant geenszins. Halhoul (ap) - In de plaats Halhoul op de westelijke Jordaanoever is vrijdagmor gen een Palestijn doodgescho ten door drie mannen gekleed in Israëlische legeruniformen. De verantwoordelijkheid voor de moord werd later opgeeist door joods-extremistische groep Eyal. Het Israëlische leger had al direct gezegd dat er geen soldaten in Halhoul waren toen de moord werd gepleegd. Het slachtoffer, de 24-jarige Salman Zaamreh, was actief lid van Yasser Arafats Fatah-beweging en kreeg een 'martelarenbegrafenis', een eer die is voorbehouden aan Palestij- nen die omkomen in botsingen met Israëliërs. Eyal, die in een boodschap aan Israëlische journalisten de ver antwoordelijkheid voor de moord opeiste kondigde meer aansla gen op Arabieren aan, nu een ak koord tussen Israël en de PLO over Palestijns zelfbestuur op de Westoever naderbij komt. Eyal (Hebreeuws voor ram) is de jeugdorganisatie van de verbo den Kach-beweging, die wil dat alle Palestijnen uit door Israël bezet gebied worden verdreven. Wiesbaden - Het schandaal met de omstreden dieetpillen van de ondergedoken Belgische arts Yvan Coesens breidt zich in Duitsland steeds verder uit. Het openbaar ministerie van Wiesbaden maakte gister bekend,dat er een onderzoek loopt tegen een vrouwelijke tandarts uit die stad en te gen haar voormalige levenspartner, een zakenman uit Frankfurt. Een voormalige patiënt zei bij de tandarts voor 500 mark een maandver- pakking pillen te hebben gekocht, die volgens het waarschijnlijk do delijke recept van Coesens waren gemaakt. De politie doorzocht het huis en de praktijk van de tandarts, maar vond geen pillen. Hoeveel afnemers de tandarts zou hebben gehad, is niet bekend, maar de poli tie riep iedereen die de pillen in huis denkt te hebben op ze in te leve ren. De tandarts en de zakenman zijn aangeklaagd wegens overtre ding van de geneesmiddelenwet en het toebrengen van lichamelijk let sel. De pillen zouden in Duitsland aan zeker drie vrouwen het leven heb ben gekost. Eerder werden een arts die de pillen voorschreef en twee apothekers gearresteerd. (ADVERTENTIE) Zondagavond 23.00 uur Nederland 1 Helen Mirren als hoofdinspecteur Jane Tennison in nieuwe afleveringen van 'Prime Suspect'

de Stem | 1995 | | pagina 7