I ctie voor veilige Heille-kruising ydA wil cijfers over 24-uurs zorg in ziekenhuis Oostburg Iöestem Pater Cramers op bezoek in IJzendijke oor aanpal ppelziekte DUIVEN sport UITSLAGEN 3emel met l Groede' C3 JESTEM :oek wijst uit: pport Vrouw licht gewond Dronken man vernielt tuinen ZEELAND C4 fewoners halen 1679 handtekeningen op in Sluis om pleidooi kracht bij te zetten Toonbeeld houdt open huis in nieuw onderkomen eerboot Beatrix enselijke fout ...Als beste adverteerder Brillenkoster Jacques van Voorenberghe in november naar Ghana KAARTINGEN SCHIETINGEN K0ERSBAL BOLLINGEN Duizend gulden boete voor rijden in onverzekerde auto G 6 SEPTEMBER 1995 jemeld met subsidies in Groe. bet project Slijkstraat Groedè oor elke cent is keurig verant. vinciaal onderzoek nadat staten- n dat onderzoek had gevraagd en ik werd gemaakt door met nanJ ng. Van Kollem, Eveleens (PvdA) Tegen ook om een onderzoek naar' het bijzonder de vette Europese ovincie heeft hier uitgewezen datf I ruik of ander gesjoemel. „Wij ko. Gedeputeerde Staten, „dat er geen >p onregelmatigheden." Terneuzen - Bij een verkeer- ongeval op de Axelsesraat te Terneuzen werd gistermiddag 20-jarige vrouw uit die plaats licht gewond aan been en polsl t De bromfietsster werd aange reden door een 48-jarige be stuurder van een personenautt uit Sluiskil, die geen vrije! doorgang verleende aan vrouw. Terneuzen - Een zwaar ondei invloed verkerende 34-jarig^ Temeuzenaar werd maandag-I middag betrapt bij het vernie len van enkele tuinen in zijn woonplaats. De man werd mee genomen naar het politiebu-l reau aan de Rosegracht en teri ontnuchtering ingesloten. Ont nuchterd en met een proces verbaal op zak is hij omstreek middernacht weer op vrije voe-j ten gesteld. Prophy-project in Oost-Zeeuj slziekte phytophthora moet tegej subsidie van 15.000 gulden. Gei' hebben dat gisteren besloten. 5 n n n P ïn. de te st, iet iy- De ;en an. de ld- ra- de er- ue- an- de ent al het aat ;em het er- iter pa tder in omt vies :unt «je formatie, ook over de versci de cursussen, is te krijgt Toonbeeld, Leeuwenlaan Terneuzen. WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 Lorze verslaggever jstburg - Er moet hard cijfermate- lilOP tafel komen om te kunnen rdelen of allerlei verhalen over uitholling van de zorg in het Oost- se ziekenhuis wel of niet op iarheid berusten. li is de mening van de PvdA-fractie in lOostburgse gemeenteraad, De PvdA jan ook dat B en W van Oostburg bij ijekenhuisdirectie het benodigde cij fermateriaal opvragen. In een brief aan B en W van Oostburg wijst fractie-voor zitter L. Wille op het welles-nietes-spel- letje dat nu al enige tijd speelt en in gang is gezet door raadslid A. Heijboer van Dorpsbelangen en Toerisme. Heijboer sprak eerder zijn bezorgdheid uit over de mate waarin in Oostburg vol ledig 24-uurs service wordt verleend en staafde zijn uitspraken met beweringen van patiënten. Van de reacties van de ziekenhuisdirec tie is de West-Zeeuws-Vlaamse bevol king volgens Wille niet veel wijzer ge worden. Bovendien zijn ook bij de Oost- burgse PvdA al veel negatieve geluiden binnen gekomen. Bijvoorbeeld van patiënten die 's avonds of in het weekeinde voor zaken waarvoor ze vroeger in Oostburg terecht konden nu naar Terneuzen moeten. „Reden zou zijn: de specialist wenst tijdens die uren niet naar Oostburg te komen, maar liever een 'thuiswedstrijd' te spelen in Terneu zen. Het gevolg van deze handelwijze zou zijn dat er nu diverse West-Zeeuws- Vlamingen in Terneuzen in het zieken huis liggen, terwijl ze ook in Oostburg behandeld zouden kunnen worden." Daarnaast wordt volgens de PvdA veel vuldig verteld dat er diverse, vooral oudere, mensen uit Oost-Zeeuws-Vlaan deren in het ziekenhuis in Oostburg lig gen. Al die verhalen zijn alleen maar duide lijk te weerleggen op basis van cijferma teriaal, denkt de PvdA. Daarom wil de fractie dat B en W de ziekenhuisdirectie vragen inzicht te geven in het aantal op names in beide ziekenhuizen en hoeveel er plaats vonden in de avonduren en in de weekeinden. Ook vraagt de PvdA om een uitsplitsing naar woonplaats van de opgenomen pa tiënten. Wille denkt dat de ziekenhuisdirectie de cijfers graag zal verstrekken 'om haar gelijk te bewijzen'. tionze verslaggever Is - Er is in Sluis een zeer breed draagvlak voor het verbete- Bivan de verkeersveiligheid van de Heille-kruising. Bewoners „deHeilleweg en omstreken haalden de afgelopen week in Haal 1679 handtekeningen op in Sluis om het pleidooi voor de betering van de kruising extra kracht bij te zetten. te handtekeningen werden teren door M. van Vooren van i actiegroep overhandigd aan tweester C. van Liere. De Ütekeningen maken onder- X; uit van de brief die het colle- ïjanSluis-Aardenburg schrijft I Rijkswaterstaat en de stuur- van het project Duurzaam wig waarin wordt aangedron- Js op de aanleg van een rotonde Ide Heille-kruising. K't de actiegroep maakt in een waan Rijkswaterstaat duide- II dat de aanleg van een rotonde I beste oplossing is om het aan- T ongevallen op deze kruising Lg te dringen. kleiding voor deze actie is het fcgische ongeval, nu bijna twee ■eken geleden, waarbij een 16- Irige bromfietser bij het overste- in van de kruising in botsing jam met een personenwagen. Ij overleed later in het Acade- Isch Ziekenhuis in Brugge. „Wij hopen dat de actie erin re sulteert dat het kruispunt op zeer korte termijn verkeersveiliger wordt gemaakt," aldus Van Vooren. De aanleg van een rotonde is op genomen in het project Duur zaam Veilig West-Zeeuws- Vlaanderen maar zowel het colle ge als de actiegroep willen dat de aanleg van de rotonde de hoogste prioriteit moet krijgen. In de brief wordt erop aangedrongen dat de zaak met voorrang behan deld moet worden. „Wij zijn van harte bereid de ac tie te ondersteunen," aldus Van Liere. „De huidige kruising is le vensgevaarlijk." Van Liere is geen voorstander van verkeerslichten omdat het kruispunt dan toch gevaarlijk blijft. „De aanleg van een roton de is de beste oplossing. Daar maken we ons sterk voor." vaak te laat met bestrijden i moet je naar duurdere middelt grijpen. Die zijn ook slecht voor het milieu.", De groep bestaat nu nog uit 1 aardappeltelers. Van Ca hoopt dat er zich meer mem melden. „De groep is nu relatt klein en de kosten zijn hoog. F weerpaal alleen al kost gulden." „De kosten willen we ve door het aantal deelnemers uit' breiden. We hopen binnen i jaar het aantal deelnemers, nut' te kunnen verdubelen," aid Van Campen. Van onze correspondent Terneuzen - De afdeling beeldt de vorming van het gemeentel instituut Toonbeeld houdt 8 s' tember open huis in een nieu» locatie aan de Handellaaninq neuzen. Wethouder P. Hamelink verrit om 19.00 uur de officiële op< Daarna krijgen belangstellen, tot 21.00 uur de gelegenheid': de nieuwe locatie te bekijkend; feestelijke gebeurtenis luister bijgezet door leerhofl van de muziekschool, die een muzikale omlijsting zorg® Tijdens het open huis kunnen langstellenden zich ook lat® schrijven voor een of me®rV?Jf vele cursussen die in® Toonbeeld dit seizoen op hetf gramma heeft staan. Nade« [Orleans iTeraeuzen - De provinciale [wedvlucht voor jonge duiven ■gehouden vanuit Orleans is ge- I wonnen door een duif van E. JvanDeursen uit St.-Jansteen, Ihid 1220.10 meter per mi- [nunLVan Deursen won ook de prijs in dit concours [Waaraan door 4110 jonge dui- jrea werd deelgenomen, inge land door 416 Zeeuwse post- |duivenhouders van de zondag- "egers. [2. Aarie Thijs, Heikant, 4. Comb. Visser/Lensen, Axel, 5. J. du Puy, [Sluiskil, 6.0. Haers, Philippine, 7. J. [Rottier, 8. E. de Beule, beiden St.- iJansteen, 9. ,G. Snelders, Sas van ■Gent, 10. Gebrs. De Koster, Graauw. ïenspel Hulst/St.-Jansteen, 229 ■duiven, 1376,23mpm: 1. E. Strobbe, 2 f- 3. Th. Casteels, 4. Ed. de Nijs, al- Jen Hulst, 5 en 8. Adrie Thijs, Ed. |van Goethem, 7. J. Looyer, allen St.- Jansteen, 9 P. d'Hondt, Hulst, 10. J. "anDaele, St.-Jansteen. tieuw Leven Koewacht, 60 jonge ■duiven, 1319,33mpm: 1 en 5, Rob. ranDamme, 2, 6 en 8. H. van Dijk, 3 y 4. Rob. van Hijfte, 7 en 9. G. jcnalkens, 10. Alf. de Koster. [Herleving Kloosterzande, 85 duiven, |1367,77mpm: 1. R. Mahu, 2. Jo, Voet, Ifnudy Voet en zoon, 4, 5 en 8. René 1*an Goethem, 6. Th. Voet, 7. R. de 9 en 10. F. Maas. Pe Snelle Duif Clinge, 94 jonge dui- 1327,14mpm: 1, 7 en 9. C. van ideghem, 2, 4, 5 en 10. J. vn Sp- ïdonck, 3 en 8.1. Merckx, 6. L. van morgen, 32 oude duiven, |»216,18mpm: 1 en 3. J. van Spaan- lon i 2' P Rokven, 4.1. Merckx, 5. JPBolsens._ Ij Postduif Heikant, 95 jonge dui- ^51,14mpm: 1. Gebrs. Van we. 2 en 9. J. de Kind, 3. G. Smet, 4 en 6. Ch. de Beule, 5. Em. de Beule, 7 en 10. Th. de Block, 8. Ed. Ver- schueren. Concoursbond Zuid-Beveland, 959 jonge duibm, 1486,43mpm: 1, 2 en 3. M. van Iwaarden, Kruiningen, 4. J. de Schipper, Kapelle, 5 en 6. J. Bras, Wemeldinge, 7 en 10. J. Steenhard, Goes, 8. Gebrs. Franse, Kwadendam- me, 9. C. van Striën, Goes. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 65 duiven, 1366,09mpm: 1, 3, 8 en9. R. de Koek, 2, 4, 6 en 7. A. Wauters, 5. Th. Dobbelaar,10. C. de Cock. Verwachting Axel, 90 duivn, 1357,84mpm: 1, 3, 7 en 8. C. de Poor ter, 2 en 6. J. Giele, 4 en 9. K. Ver- bunt, 5. P. de Poorter, 10. R. Herman. Sluiskilse Reisduif, 41 duiven, 1296,55mpm: 1, 2, 6 en 7. A. Bouchaut en zoon, 3. J. de Graaf, 4 en 5. J. van Doeselaar. De Vrede Sas van Gent, 138 jonge duiven, 1362,37mpm: 1. W. Winne en zoon, 2 en 6. B. van de Berghe, 3. G. Snelders, 4, 5 en 7. Comb. Elegeert, 8 en 10. P. Koers, 9. E. en L. Breepoel. De Eendracht Terneuzen, 125 dui ven, 1338,18mpm: 1. P. de Blaeij, 2. F. van Cleemputte, 3, 6 en 7. J. Moes en zoon, 4. Comb. Bos/Westeinde, 5. J. van de Berg, 8 en 10. R. de School meester, 9. Comb. Haak/Delzaine/De Groote. De Reisduif Philippine, 90 duiven, 1374,77mpm: 1. A. Buijze, 2 en 10. J. Verstelle, 3, ,4 en 9. P. Pladdet, 5. J. Komelis, 6. T. en W. de Bruijn, 7. J. de Ritter, 8. O. Haers. Nog Sneller Breskens, 91 duiven, 1298,50mpm: 1, 2, 4 en 9.1. den Dek ker en zoon, 3 en 6. H. Mookhoek en zoon, 5.1. van Grol en B., 7. S. van de Velde Sr., 8. A. van Oeffelen, 10. I. Notebaart. De Snelvliegers Oostburg, 81 duiven, 1278,82mpm: 1, 5 en 6. R. van Hee, 2. L. Verheije, 3 en 4. Comb. Zee- gers/Verstraete, 7. J. de Smet, 8 en 9. J. Rieteco, 10. J. van Weinsbergen, Samenspel Aardenburg/Eede, 34 duiven, 1214,09mpm: 1 en 6. Ph. Rammelaere, 2 en 8. O. van Quekel- berghe, 3 en 4. N. Dhondt, 5, 7 en 10. E. Rijkaert, 9. G. Standaert. (ADVERTENTIE) :hW van de veerboot Beatrix, v0^jJ am in Breskens is veroorzaakt naakte een stuurfout. Hij had te omdat hij te weinig gelegenehid v commissie van onderzoek op j I -okkenen heeft gehouden. De be I iring te trekken uit het ongeval, s geen sprake. t(t« t de veerdienst PSD wel extra ™a ori ns en stuurlieden die exP^ ffjCjei< >p dit schip varen, geen andere °®j oor de medewerkers zijn belang"! in de speciale bijlage: Toets '95 van dagblad De Stem op 26 September a.s. Pak die kans op een gratis hele, halve of kwart advertentie-pagina! Voor informatie en reserveringen: mevr. Y. Luybregts, Telefoon 076-236349. Ons nieuwe telefoonnummer wordt per 1 Oktober: 076-5312311. M. van Vooren van de actiegroep voor het verbeteren van de verkeersveiligheid op de Heille-kruising in Sluis overhandigt de handte keningen aan burgemeester C. van Liere. foto wim kooyman Brillenpater Jozef Cramers (l) uit Ghana op bezoek bij brillenkoster Jacques van Voorenberghe in IJzendijke. foto wim kooyman Door Willy van Leeuwen IJzendijke - „Ik heb inder daad van de moeilijkheden met de gemeente gehoord. Ik vind dat Jacques nu een mooie zaal tot zijn beschik king heeft gekregen om daar de brillen op te slaan en te sorteren. Dit is een goede op lossing en de huur is voor twee jaar gegarandeerd." Dat zei pater Jozef Cramers uit Ghana gisteren tijdens zijn bezoek aan IJzendijke. IJzendijkenaar Jacques van Voorenberghe zamelt al vele ja ren brillen in voor de Ghanese bevolking. Cramers is daar al 35 jaar werkzaam en vindt Jac ques, die nu al meer dan een miljoen brillen bij elkaar heeft verzameld, een gouden kracht. „Ik ben nu voor drie maanden op vakantie in Nederland," zei Cramers tijdens zijn bezoek aan Petit Paris. „Jacques heeft na tuurlijk een geweldige actie ge voerd. We zitten weer dringend om de brillen en monturen ver legen, dus ik zou het liefst van daag nog de brillen en dergelij ke in een container hebben." Voorraad Cramers nam gisteren ook poolshoogte in de nieuwe op slagruimte van de brillenkoster aan de Europastraat. „Het lekt er wel, maar ik denk dat nu het grootste probleem is opgelost. Ik heb al wel gezien dat er goede monturen en uitstekend glas tussen zit. In het begin van dit jaar hebben we al vijftigduizend brillen uit IJzendijke ontvangen en daar zaten we om te sprin gen. Als we glas hebben kunnen we de bevolking ook helpen. In Ghana kunnen we het niet be stellen, dus we moeten wel een grote voorraad hebben om de mensen te kunnen helpen. We hebben containers vol verschil lende glazen. De mensen hebben bij ons geen wachttijd. We wer ken met materiaal wat anderen wegsmijten. Mijn taak daar is nog steeds niet af. Er zijn nu en kele mensen opgeleid, maar we werken nu vooral voor de toe komst." Cramers is het ook na 35 jaar nog steeds niet beu tussen de Ghanezen. „Ik blijf werken tot ik omval. Als ik er ben blijft het allemaal wel draaien. We heb ben nu vier oogklinieken en werken ook regelmatig in twee buitenklinieken samen met oog specialisten. Op jaarbasis ver strekken wij twintigduizend brillen en nu we vier klinieken hebben worden er dat wellicht nog veel meer." Een groot probleem was toch wei de devaluatie van de valuta. „We hielden de prijzen op gelijk niveau ondanks de inflatie. We willen de mensen helpen. Mijn medewerkers hadden het zo slecht dat ik zelf het initatief heb genomen om hun loon te verdubbelen. Ze verdienen nu meer dan een onderwijzer. Die hebben vier jaar college achter de rug, mijn mensen hebben bij ons een half jaar opleiding ge had. Voor Ghanese begrippen hebben ze een vorstelijk salaris van 65 gulden per maand. Nie mand gaat bij ons weg voor het salaris. Ik ben na de staat de grootste werkgever en voor hun begrippen een multimiljonair." Nieuwe zending Jacques van Voorenberghe luis tert mee en is in gedachten al bezig met de verzending van honderdduizend brillen die hij volgende week naar Baanbrug- ge wil brengen. Per schip gaat de vracht naar Ghana. Eind no vember gaat de IJzendijkenaar weer naar Ghana op bezoek bij de pater. „We zullen dan een be zoek brengen aan al onze klinie ken," belooft pater Jozef Cra mers, die op 6 oktober weer te ruggaat naar Ghana. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. E. Weymberg-M. Pe- tinda, 2. C. de Winkel-G. Bogaert, 3. G. Verhulst-R. Sturm. Nieuw-Namen - Bij Nico: 1. F. Blommaert-S. Bleyenberg, 2. R. Thilleman-H. Bogaert, 3. G. Bo- gaert-A. Thieleman. Clinge - Malpertuus, 36 personen. Jokeren: 1. G. van Waterschoot, 2. mevrouw d'Hooghe, 3. P. van Ite- gem. Stand kampioenschap: 1. mevrouw Buijze-Heijens, 2. me vrouw d'Hooghe, 3. mevrouw Leemput-Meijs. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, eerste wedstrijd competitie. Groep A: 1. Lichteveld-Ramondt, 2. echt paar Speelman, 3. Dondorff-Van leeuwe en De Ridder-Van Loon. Groep B: 1. Reedijk-Buys, 2. Van de Bulck-Van Leeuwe, 3. Den Doelder-Visser. Groep C: 1. De Meyer-Van de Hemel, 2. De Ruy- scher-Veldhorst, 3. echtpaar Wis se. Hulst - Bridgeclub Hulst, tweede wedstrijd competitie. Groep A: 1. Van Wijnsberghe-Dorselaer, 2. echtpaar Biesbroeck, 3. De Maat- Van Laere. Groep B: 1. echtpaar Aarts, 2. Van de Bogaaert-Mel- chers, 3. echtpaar De Cock. Groep C: 1. echtpaar Van de Wielen, 2. Den Boer-Smulders, 3. Hofman- Hageman. Groep D: 1. Biesbroeck- Van de Wielen, 2. Maenhout- Burm, 3. Seton-Van Bameveld. Groep E: 1. Burm-Bral, 2. Simpe- laer-Schauwaert, 3. Andeweg-Van Anrooij. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 33 personen. Bieden: 1. P. de Bruyn, 2. J. van de Velde, 3. E. Otjes. Jo keren: 1. mevrouw De Cock, 2. me vrouw Van Haver, 3. mevrouw Van Cadsand. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, veertig personen. Bieden: 1. J. Ha- geman, 2. R. Poppe, 3. W. Neve. Jokeren: 1. J. van Engeland, 2. me vrouw Van Engeland, 3. J. Tiele- man. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 64 personen. Bieden: 1. E. Sturm, 2. J. Vonk, 3. A. Picavet. Stand kampioenschap: 1. H. Kooien, 2. G. Gijsel, 3. C. Mahu. Clinge - Zaal De Landbouw, 26 personen. Bieden: 1. R. Tilleman,2 F. Piessens, 3. A. van Eerden burg. Jokeren: 1. R. Warrens, 2. F. Buys, 3. mevrouw Weststrate. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, twintig personen. Bieden: 1. L. Buys, 2. G. Blommaert, 3. me vrouw De Vos. Jokeren: 1. me vrouw Domines, 2. mevrouw War rens, 3. mevrouw Van de Keelen. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 26 personen. Jokerm: 1. me vrouw Van Eerdenburg, 2. me vrouw Crombeen, 3. mevrouw Dieleman. Bieden: 1. J. de Waal, 2. mevrouw De Waal, 3. Th. Neve. Hulst - Zaal De Kroon, 42 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Rom- bout, 2. T. van Delft, 3. mevrouw Rietjes. Bieden: 1. P. Haulez, 2. A. de Rijk, 3. Th. de Vet. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 28 personen. Bieden: 1. me vrouw Saman, 2. E. Baart, 3. me vrouw De Vlieger. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, zeventien personen. Jokeren: 1. J. Giselle, 2. mevrouw Weststrate, 3. N. de Bruyn. Bieden: 1. mevrouw Tilleman, 2. P. Ras, 3. R. Tilleman. Graauw - Gemeenschapshuis, 25 personen. Bieden: 1. J. Kamoen, 2. Th. de Vet, 3. W. Sorber. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 52 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Goethem, 2. L. van Goethem, 3. C. de Kort. Jokeren: 1. mevrouw Van de Ende, 2. mevrouw De Kort, 3. mevrouw De Bruyn. Hoek - Camping De Braakman, 34 personen. Bieden: 1. L. Jonkman, 2. J. van de Heyden, 3. M. Taal man. Jokeren: 1. mevrouw Van Luxemburg, 2. R. Timmerman, 3. J. Hazenbroek. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, 27 personen. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw De Nijs. Bieden: 1. W. Neve, 2. Th. Neve, 3. B. Visser. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 24 personen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. mevrouw Destombes, 3. J. van Re- mortel. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. M. Ferket, 3. mevrouw De Cock. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 22 personen. Bieden: 1. mevrouw Lucasse, 2. mevrouw Goossen, 3. J. van Damme. Jokeren: 1. mevrouw Van Driesche, 2. A. de Waal, 3. mevrouw De Waal-Tieleman. Clinge - Zaal De Landbouw, 28 personen. Bieden: 1. R. Verschu ren, 2. J. Gijsel, 3. E. Bracke. Joke ren: 1. mevrouw Van Haver, 2. me vrouw Sponselee, 3. mevrowu Ras. Sluiskil - Zaal Atlanta, 35 perso nen. Bieden: 1. J. van Dixhoom, 2. H. Prins, 3. J. Neve. Jokeren: 1. mevrouw De Rijk, 2. mevrouw Coone, 3. mevrouw Neve. Hengstdijk - Camping De Vogel, 62 personen. Bieden: 1. T. Kegels, 2. C. de Deyn, 3. W. Zwaan. Joke ren: 1. mevrouw Voogt, 2. N. Dree- sen, 3. mevrouw Van de Ende. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 94 personen. Bieden: 1. L. Buyze, 2. J. de Rijk, 3. A. Vonk. Jokeren: I. mevrouw Tieleman, 2. mevrouw Hamelink, 3. C. Herman. Hengstdijk - Camping De Vogel, 46 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van de Ende, 2. mevrouw Haulez, 3. mevoruw De Poorter. Bieden: 1. O. de Cock, 2. M. van Rooyen, 3. A. Donkers. Kloosterzande - Zaal Molenhof, 66 personen. Bieden: 1. A. van Driel, 2. F. van Eerdenburg, 3. G. de Schepper. Jokeren: 1. mevrouw Taalman, 2. mevrouw Hulshout, 3. mevrouw Haulez. Biervliet - Zaal Lippens, 52 perso nen. Bieden: 1. R. Linthout, 2. J. Vonhout, 3. T. Verschoore. Joke ren: 1. mevrouw de Beer, 2. A. Pa- tijn, 3. C. Sturm. Paal - Zaal Veronica, 48 schutters. Wip 1: hoge vogel: P. Freyser, eer ste zijvogel: J. Herrebout, tweede zijvogel: A. D'Hondt, grootste aantal (8): P. Roels. Wip 2: hoge vogel: G. Jansen, eerste zijvogel: D. Cabaron, tweede zij vogel: M. Wesepoel, grootste aantal (6): P. Verlenten. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 36 schutters. Eerste hoge en eerste zijvogel: Th. de Kort, tweede hoge en tweede zijvogel: P. Bogaert, grootste aantal (5)): G. de Waal. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, negen schutters. Hoge vogel: Fdè Kint, beide zij vogels: F. de Meyer, grootste aantal (6): P. Strobbe. Koewacht - Zaal 't Hoekske, veer tig schutters. Hoge en beide zijvo gels: E. Fierens, grootste aantal (5):J. Suy. Ossenisse - Camping Mussennist, 24 schutters. Hoge vogel en groot ste aantal (5): S. Maas, eerste zij vogel: G. van de Bosse, tweede zij vogel: W. Marevoet. Paal - Zaal Veronia, tachtig schut ters. Hoge vogel: A. van Geertruy, eerste zijvogel: L. Verras, tweede zij vogel: W. van Heeze, grootste aantal (7): L. van Geertruy. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 39 schuters. Hoge en eer ste zijvogel: N. Jansen, tweede zij vogel: S. Maas, grootste aantal (5): Th. de Kort. Zandberg - Kermisschieting, der tig schutters. Beide hoge vogels: A. van Meelen, beide zijvogels: A. D'Hondt, grootste aantal (7): J. Blommaert. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, vijftien schutters. Hoge en eerste zijvogel: mevrouw Rottier, tweede zij vogel: A. D'Hondt, grootste aantal (8): E. de Maat. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, veertien schutters. Hoge vogel: M. van Hoeke, eerste zij vogel: H. D'Hondt, tweede zijvogel: J. Die- rikx, grootste aantal (8): P. Lo- chem. Koewacht - St.-Sebastiaan, 93 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: R. Fermont, tweede hoge vo gel: F. van Puyvelde, eerste zijvo gel: W. Capio, tweede zijvogel: G. Persoon, derde zijvogel: R. de Maayer, vierde zijvogel: A. Ele geert. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Beletter, tweede hoge vogel: A. Valent, eerste zijvogel: A. Suy, tweede zijvogel: T. de Sutter, der de zijvogel: F. Fermont, vierde zij vogel: R. Wante, pyramideprijs: W. Capio. Ossenisse - Camping Mussennist, 21 schutters. Hoge vogel: P. Wau- mans, eerste zijvogel: O. de Bruyn, tweede zijvoel: T. Perdaen, groot ste aantal (4): S. Maas. Hulst - Zaal De Kroon, elf schut ters, koningsschieting. Koning: P. van Kerkhoven, eerste minister: J. Dobbelaar, tweede minister: P. Vercauteren. Koewacht - St.-Sebastiaan, hon derd schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: W. Thoen, tweede hoge vo gel: G. D'Haens, eerste zijvogel: G. van Quatum, tweede zijvogel: G. Poppe, derde zijvogel: M. Baes, vierde zijvogel: M. de Groote. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Adriaan- sens, tweede hoge vogel: G. de Maerschalk, eerste zijvogel: G. de Bruyne, tweede zijvogel: A. Ele geert, derde zijvogel: L. Vermeu len, vierde zijvogel: W. Thoen. Wip 3: eerste hoge vogel: R. de Maayer, tweede hoge vogel: A. de Wilde, eerste zij vogel: R. van Damme, tweede zijvogel: G. van Quatum, derde zijvogel: R. de Keizer, vierde zijvogel: W. Jacobs. Clinge - Malpertuus, 23 personen. Mat 1: 1. M. Deyaert/J. Spitters, 2. J. de Poorter. Mat 2: 1. C. van Gij sel, 2. L. Vonck/L. Kegels. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, tien personen: 1. mevrouw Dankae- rt/P. Vinkenstein, 2. mevrouw Cappaert/P. Roelands, 3. mevrouw Durinck/mevrouw Van Laar. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1. E. de Maat/M. van Landegem, 2. A. Mannaert/T. van Vooren, 3. A. Rottier/J. de Waal- Hamelink. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Mat 1: 1. E. D'Haens/R. van Hecke, 2. O. de Kever/H. van Waes. Mat 2:1. E. de Smet/F. Verhoosel, 2. mevrouw Goethals/W. Kalle. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, vijftien personen: 1. J. Timmer man, 2. B. Rammeloo/J. de Pan, 3. J. de Boer/N. Ballegooy. Clinge - Malpertuus, 21 personen. Mat 1: 1. C. Baeyens/E. Akker mans, 2. M. Vonk-van de Kee- len/M. van Vlierbergen. Mat 2: 1. P. van Broeck/S. Govaert, 2. J. de Poorter. Zuiddorpe - GOW, zaal 't Kaaike: 1. J. la Heyne/A. de Meij, 2. R. Kempe/J. Verbracken, 3. A. van Damme/J. de Caluwé-van Rossem. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. L. Platjouw-van Poele/E. van Driescshe, 2. A. van Dries- sche/J. Plat jouw, 3. P. Roe- lands/H. Schelfhout. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. G. Freijser-Hemelaar/A. Lauwers, 2. M. Freijzer-Sponselee/A. van Driesche, 3. E. van Driesche/G. Volleman. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 11A. Emelaar, 2. T. Heirman. Mat 2: 1. T. Emeneel/M. van Vlierbergen, 2. G. Kegels/E. Burm. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 28 personen: 1. A. Rom- bout/M. van der Hooft, 2. G. Cor- nelissens/M. van Goethem, 3. L. Ivens/C. de Kort. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, vijftien personen. Hoge vogel: A. Mannaert, rechter zijvogel: me vrouw Bun, linker zijvogel: A. Re- mijn, grootste aantal (8): mevrouw Schenkels. Zandberg - Kermisbolling, 75 per sonen: 1. M. Schelfhout, 2. J. Blommaert, 3. N. de Maat. Sas van Gent - Zaal De Rijnvaart, 22 personen: 1. H. van Ooteghem, 2. J. de Smet, 3. A. van der Hooft. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 34 personen. Hoge vogel: E. Huls hout, rechter zijvogel: P. Herman, linker zijvogel en grootste aantal (6): S. Vink. Terneuzen - Tot tweemaal toe, in november 1994 en in februari 1995, was H, B. uit Aardenburg bekeurd omdat hij in een onverzekerde au to reed, „Het was de zwarte heren niet naar de zin," zei hij gisteren la coniek tegen de kantonrechter in Terneuzen. Hij doelde op de politieagenten die zijn verhaal niet hadden geaccep teerd. Ofschoon hij even had getwijfeld, was hij toch in zijn onverze kerde auto op pad gegaan, omdat hij een 'spoedkarweitje' had. Van de kant van kantonrechter Melens hoefde hij evenmin op begrip te reke nen; „Ik vrees dat het ook hier geen sterk verhaal is." Officier van justitie Van Nooijen vond dat B. zijn zaakjes in orde had moeten brengen. Dat hij twee keer dezelfde overtreding had begaan, vond zij een kwa lijke zaak en vroeg daarom voor elk van beide feiten zeshonderd gul den boete op te leggen. Melens ging iets lager zitten en legde in totaal duizend gulden op.

de Stem | 1995 | | pagina 19