Vooral boeren zijn tegen plannen pvdA wil \clie Rijverbod en boete voor veroorzaken dodelijk ongeval 'Ecu van de moeilijkste in Nederland POLITIE RAPPORT Subsidie voor aanpa van aardappelziekte DUIVEN ISPC Grensoverschrijdende expositie amateurkunst 4Geen gesjoemel met subsidies in Groede' DE STEM ZEELAND Agrarische sector in structuurvisie Kanaalzone ondergeschoven kindje Provincie is verzekerd tegen claim reder D66 maakt zich zorgen over scholing bij korten van RBA Directeur treurt niet om verdwijnen asielzoekerscentrum uit Terneuzen Provinciaal onderzoek wijst uit: Botsing Vrouw licht gewond Portemonnee kwijt Dronken man vernielt tuinen ewoners halen Orleans Toonbeeld houdt open huis in nieuw onderkou» Roye Aanvaring veerboot Beatri^ berust op menselijke fout o e t s WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 rl'mESTEM Van onze verslaggever Terneuzen - De kantonrechter in Terneuzen heeft E. de C. uit IJzendijke bij verstek veroor deeld tot een boete van 750 gulden en een rijverbod van drie maanden. De C. werd schuldig bevonden aan het rijden met zodanige snelheid dat hij een voetganger in ge vaar had gebracht. Komende uit Watervliet was De C. op 27 juni 1994 IJzendijke bin nengereden. In de Koningin nestraat, nabij het 17 Oktober- plein, reed hij de 12-jarige Ange- lo de Nooijer aan. Het jongetje werd met spoed naar het Acade misch Ziekenhuis in Brugge overgebracht, maar overleed en kele uren later aan zijn verwon dingen. „Verschrikkelijk wat daar ge beurd is," sprak kantonrechter Melens gisteren tot Angelo's moeder en grootouders die in ge zelschap van een begeleidster van de stichting Slachtofferhulp in de rechtzaal zaten. „Helaas is de verdachte niet zelf aanwezig, want het dossier roept vragen op." Noch hij, noch officier van justi tie Van Nooijen voelden er echter voor om de zaak aan te houden, omdat er door het uitgebreide on derzoek al veel tijd was verstre ken tussen het ongeval en de be handeling van de zaak. De vragen waar Melens op doel de, golden met name een ma noeuvre die De C. zou hebben uitgehaald na de aanrijding. Ge tuigen hadden gezien dat hij een stuk achteruit was gereden. Niet temin had het gerechtelijk labo ratorium aan de hand van de remsporen en glasscherven toch de remweg kunnen bepalen. De conclusie was dat De C. tenmin ste zesenzestig kilometer per uur had gereden, in ieder geval te hard in de bebouwde kom. Dat de laagstaande zon hem zou hebben gehinderd, werd door een ander onderzoek, dat de volgende dag onder dezelfde omstandigheden was verricht, ontkracht. „Een intrieste zaak. Welke straf er ook volgt, het weegt niet op te gen het leed," sprak officier van justitie Van Nooijen. „Het feit dat de verdachte heeft gelogen over de toedracht van het ongeval en hier niet is verschenen vind ik een bijzonder kwalijke zaak," vervolgde zij. „Het toont aan dat elk verantwoordelijkheidsbesef bij De C. ontbreekt." De daarop volgende veroordeling was con form haar eis. Van onze correspondent Sluiskil - De intergemeentelijke structuurvisie Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen houdt te weinig rekening met de agrari sche sector. Hierdoor zouden boeren in de toekomst schade kunnen ondervinden, aldus een vertegenwoordiger van het Landbouwschap gisteravond tijdens een informatie-bijeen komst. Voor een goed gevulde zaal van welzij nscentrum 't Meulengat werd gisteravond de interge meentelijke structuurvisie toege licht en konden mensen hun zeg je doen. In die visie staat wat er in de toekomst gaat gebeuren in de gemeenten Terneuzen, Axel en Sas van Gent. Inwoners van de Kanaalzone, recreanten, indus trie en boeren krijgen er hoe dan ook op termijn mee te maken. Gisteravond waren het vooral de boeren die via hun geijkte kana len, de standsorganisaties, hun bezwaren kenbaar maakten. Het landbouwschap was het niet eens met de gevolgde procedure. „Waarom is de landbouw zo laat bij de plannen betrokken en niet bij het voortraject?. Er is geen paragraaf over de landbouw in het plan van aanpak terwijl er wel steeds beslag gelegd wordt op landbouwgrond. Nu doet zich Van onze verslaggever Middelburg - Ja, de provin cie is verzekerd tegen de schadeclaim van 48 miljoen gulden die de Dordtse reder Davidse heeft ingediend. De claim is zelfs al gemeld bij het verzekeringsmaatschap pij van de provincie. Dat antwoorden GS op sta- tenvragen van de RPF/GPV. Die fractie wilde ook weten hoe GS aankijken tegen de kritiek van de Algemene Re kenkamer op de aanbeste ding van de veerboot Bea trix, waarbij Davidse buiten de boot viel. De Rekenkamer heeft gelijk, aldus GS, maar alleen met de cijfertjes. Er is 'zuiver reken kundig' het juiste oordeel ge veld dat de boot van Davidse goedkoper was. Maar er is voorbijgegaan aan andere belangrijke afwegingen, zo als het programma van eisen, aldus GS. De Rekenkamer, en dat hoort ook zo, heeft al leen naar de bedragen geke ken. GS blijven erbij dat de keus voor de werf de Schelde een goede is geweest. een nieuw fenomeen voor in de structuurvisie. Er wordt gesugge reerd dat de landbouw een nieu we procedure moet beginnen." Wethouder van J. van Rooijen lichtte de procedure toe en wees op het gesloten convenant. „Aan de hand daarvan kunnen we pro jecten formaliseren." Drs. G. Ho- gendorp een van de makers van het plan kaatste de bal terug. „Op basis van de beschikbare gege vens zijn er door ons een aantal kerndoelen voor de landbouw aangewezen. Als dit niet voldoet moet het Landbouwschap zelf met gegevens en plannen ko men. "Een ander bezwaar van het Landbouwschap betreft de scha de die boeren kunnen lopen als gevolg van toekomstplannen die nadelig zijn voor de landbouw en wel dertig jaar kunnen duren. Als voorbeeld werd de Autrische pol der aangehaald. „Mensen hebben dertig jaar schade geleden door dat de plannen daar zo lang op zich hebben laten wachten. We moeten dit voorkomen, door kor te procedures en eventuele plan- schade mee nemen in de struc tuurvisie." De opmerking van ambtenaar Van de Sande dat er altijd een artikel 49 procedure gestart kan worden schoot de vertegenwoordiger van het schap in het verkeerde keelgat. „We weten allemaal dat dit niet werkt." Vragen waren er ook over de stort van acht miljoen kuub vervuild baggerslib in de Koegorspolder. Wethoduer van Rooijen: „De gemeente Terneu zen kiest voor de optie van een putdepot, wat het milieu het minst vervuild. Het is wel de duurste optie." Een bewoner was niet overtuigd. „Wij zitten met het slib. Wat doet dit over vijftig jaar?" Over deze materie komt binnenkort een inspraakavond. Tot slot vroeg het contactorgaan Sluiskil bij monde van de heer Saerrens naar de verplaatsing van de zwartgoed-secktor naar Sluiskil-noord. Van Rooijen „Het is een mogelijk optie afhankelijk van de ontwikkeling van de Cokesfabriek. Er moet duidelijk een milieuvoordeel zijn en de be lastende waarden voor Sluiskil mogen niet omhoog gaan." Tot 15 september ligt de struc tuurvisie ter inzage en kunnen schriftelijke reacties ingediend worden bij de gemeente Terneu- Van onze verslaggever Sas van Gent/Zelzate - In het kader van de culturele samen werking tussen de Nederlandse gemeente Sas van Gent en de Belgische gemeente Zelzate, vindt het komend weekeinde een grensoverschrijdende expositie plaats. In het gemeentehuis van Zelzate stellen achttien amateurkunste naars uit Sas van Gent en omge ving hun werk tentoon. Er zijn kunstwerken te zien van onder anderen G. Steijaert-de Coninck, A. van Dorsselaer, G. Kalle, P. Leroux en W. Loof. De voorzitter van de Culturele Raad Zelzate, J. Peirens, houdt vrijdag 8 septem ber om 20.00 uur een inleiding. Gastsprekers zijn wethouder L. Marquinie van Sas van Gent en burgemeester J. Schenkels van Zelzate. De expositie kan op za terdag 9 en zondag 10 september worden bezichtigd van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur en op maandag 11 september van 9.00 tot 12.00 uur. Van onze verslaggever Middelburg - Als door de forse korting op het budget van de Arbeidsvoorziening Zeeland het scholingsaanbod van achter standsgroepen in de knel komt moet de provincie het eigen scholingsbeleid intensiveren. Voor dat doel moet dan extra geld worden geput uit het sociaal econo mische ontwikkelings fonds (Seof) van de provincie. De Zeeuwse D66-statenfractie zegt dat in schriftelijke vragen aan Ge deputeerde Staten. De democraten zijn in de pen geklommen nadat gisteren bekend werd dat het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening Zeeland (RBA) wordt geconfronteerd met een bezuiniging van veer tien miljoen gulden. Dat is de helft van het huidige budget. D66 vindt dat dit wel een erg 'bovenmatige' korting is en vraagt of GS er ook zo over denken. Ook wil de statenfractie weten of het college van plan is hierover bij de Centrale Arbeidsvoorziening en bij het mi nisterie bezwaar aan te tekenen. De democraten vragen zich verder af of GS, als er extra geld komt voor scholing, dat beleid zelf willen uitvoeren, of willen uitbesteden. Als GS geen extra geld beschikbaar willen stellen, dan wil D66 wei eens weten hoe het college het probleem dan denkt op te lossen. Directeur N. Berentsen van het asielzoekerscentrum (AZC) Roosevelt in Terneuzen in een verlaten eetzaal. DIRECTEUR N. Berentsen van het asielzoekerscentrum Roose velt in Terneuzen treurt er niet om dat het centrum per 1 oktober uit Terneuzen verdwijnt. Ze houdt zelfs een wrange nasmaak over aan de twintig maanden dat het AZC in de Scheldestad heeft gedraaid. Ze concludeert dat er onvoldoende draagvlak aanwezig was om van het centrum een suc ces te maken. En ook om de doel stelling van de Centrale Opvang Asielzoekers (COA), integratie van asielzoekers in de Nederland se samenleving, te halen. „Het AZC in Terneuzen is een van de moeilijkste centra in Nederland geweest." Door Frank van Cooten BERENTSEN doelt vooral op de gemeente en de politie die niet bereid waren er volle dig de schouders onder te zetten. Er was in Terneuzen geen sprake van een gezamenlij ke verantwoordelijkheid. „Kijk, heel Neder land is verantwoordelijk voor een goede op vang van asielzoekers. Dat besef is er in Ter neuzen nooit geweest. Natuurlijk, de ge meente heeft haar verantwoordelijkheid ge nomen door in te stemmen met de komst van het AZC. Maar er is meer nodig. Door het ontbreken van die gezamenlijke verant woordelijkheid heb ik mijn werk niet goed kunnen doen. Het was vaak vechten tegen de bierkaai. We hadden er samen met de ge meente, politie, maatschappelijke instellin gen en scholen veel meer van kunnen ma ken. Nu is er sprake van een gemiste kans. Dat is jammer." Valse start Het Roosevelthotel, waar het AZC de afge lopen twintig maanden was ondergebracht, is nu leeg. Geen asielzoekers meer die in het centrum met spanning wachten op een ver blijfsvergunning. Alle driehonderd bewo ners zijn inmiddels elders ondergebracht. Verhuiswagens rijden af en aan om de in ventaris over te brengen naar een centrale opslagplaats. Volgens Berentsen kende het centrum al van meet af aan een valse start. „Toenmalig mi nister D'Ancona van WVC had in december 1993 nooit haar handtekening moeten zet ten onder het contract met de gemeente. In dat contract stond namelijk dat wij een noodopvang waren. Maar dat zijn we nooit geweest. Een noodopvang heeft maximaal honderd bedden en wij hadden er vanaf het begin driehonderd. We waren dus vanaf het begin een asielzoekerscentrum waar mensen wachtten op een verblijfsvergunning. Maar die foutieve status werkte wel een hoop on rust in de hand dat voorkomen had kunnen worden. Daar kwam nog bij dat we te ma ken hadden met zeer kortlopende contrac ten van telkens drie maanden." „We wisten niet waar we aan toe waren. Be paalde voorzieningen konden niet worden getroffen zoals het maken van een recreatie ruimte, het zetten van een schutting om het terrein en het naar school laten gaan van de leerplichtige kinderen. Het heeft acht maanden geduurd voordat ze naar school konden. Maar dat was alleen mogelijk nadat de gemeenteraad de beslissing had genomen de termijn met een jaar te verlengen. Maar als de gemeente vanaf het begin had beslo ten een termijn te nemen van bijvoorbeeld twee jaar waren die problemen te voorko men geweest. Trouwens, Terneuzen is vrij wel de enige gemeente geweest waarmee in het begin een dergelijk kortlopend contract is afgesloten. Met de meeste gemeenten wor den altijd contracten voor een periode van drie jaar afgesloten." Aanslagen Berentsen meent ook dat de racistische aan slagen van vorig jaar wellicht niet waren ge beurd als er vanaf het begin voor een lange re termijn was gekozen. „Nu moest de ge meenteraad telkens een beslissing nemen over verlenging van de termijn. Er is na tuurlijk niet na te gaan wat de exacte reden was voor die aanslagen maar ze hadden wel te maken met het AZC. En sommige mensen menen invloed uit te kunnen oefenen op po litieke besluitvorming." Problemen met buurtbewoners heeft Be rentsen eigenlijk nooit gehad. „Er zijn niet zo gek veel mensen tegen ons geweest. Na tuurlijk, er zijn altijd een paar schreeuwers maar die zag je nooit bij vergaderingen en tijdens bijeenkomsten zoals open dagen. Ik doel vooral op de samenwerking met ge meente en de politie. Dat had veel beter ge kund. Mijn bedoeling was om allerlei sa menwerkingsprojecten van de grond te krij gen. Zoals een kindercrèche, volwassenen onderwijs en het onderbrengen van asiel zoekers bij Terneuzense sportverenigingen zoals dat gebeurt in Den Bosch. Het is er nooit van gekomen. En dat is jammer omdat dergelijke projecten de integratie in de hand werken. Er zijn wel enkele projecten van de grond gekomen zoals het meehelpen van asielzoekers bij de renovatie van de Willem Alexanderschool en de deelname aan het OMNI-project maar deze projecten zijn marginaal geweest." Politie Ook de medewerking van de politie had in de ogen van Berentsen beter gekund. „Ik heb de politie bij wijze van spreken nooit op de koffie gehad om te praten over zaken als criminaliteitspreventie of lik-op-stuk-be- leid. Het is de bedoeling dat gemeente, poli tie en het COA met elkaar kunnen lezen en schrijven om bijvoorbeeld een beleidsplan op te stellen. De opvang van asielzoekers is niet alleen een verantwoordelijkheid van de COA. Maar dat besef is er in Terneuzen niet geweest." Directeur Berentsen is daarom jaloers op die AZC's die wel in hun opzet zijn ge slaagd. Zoals het centrum midden in een woonwijk in Wassenaar waar buurtbewo ners allerlei vrijwilligerswerk doen of het centrum in Leusden waar de inwoners van die gemeente zelfs actie voerden voor be houd van het AZC. „Ik snap niet waarom het in die gemeenten wel loopt en in Terneu zen niet. Het centrum heeft ook niet echt voor overlast gezorgd. In ieder geval niet meer dan dat er driehonderd Nederlanders bij elkaar zitten. Ik werd weieens moe van die verhalen dat alle bewoners criminelen zijn als er een paar waren die rottigheid uit haalden. Je hebt er natuurlijk altijd rotte appels bij maar dat heb je ook onder drie honderd Nederlanders. Ik durf gerust te stellen dat 95 procent van onze bewoners nette mensen zijn die er niet vrijwillig voor kozen hun land te verlaten." Middenstanders Berentsen begrijpt ook niet waarom Ter neuzen niet stil stond bij het sociaal-econo mische karakter van het centrum. „Wij bo den toch werkgelegenheid voor 35 mensen. Zij staan nu op straat en vragen waarschijn lijk een uitkering aan of verhuizen naar el ders om een baan in een AZC te zoeken. Daarnaast heb ik nooit begrepen waarom middenstanders niet ingingen op ons ver zoek goederen te leveren. Alleen een bakker leverde ons brood. Dat is jammer want door medewerking van de middenstand wordt het draagvlak vergroot. En voldoende draagvlak is er in Terneuzen niet geweest. De COA gaat uit van een draagvlak van zes tig procent. In Terneuzen zat dat ver onder de veertig procent. De COA besloot toch een contract met Terneuzen aan te gaan omdat die drie honderd mensen anders geen dak boven hun hoofd hadden. Naast kwaliteit speelt kwan titeit ook een rol." Berentsen heeft er geen idee van wat er met het pand gaat gebeuren. Het plan bestaat om er weer een hotel van te maken maar dat zou Berentsen een hele prestatie vinden. „Het hotel is failliet gegaan en dat was re den voor de eigenaar om er asielzoekers on der te brengen. Als het weer een hotel wordt, kom ik zeker terug om er een nachtje te slapen." Van onze verslaggever Middelburg - Er is niet gesjoemeld met subsidies in Groj de. De Stichting Groede en het project Slijkstraat Groej, treffen geen enkele blaam, voor elke cent is keurig veram woording afgelegd. Dat is het resultaat van een provinciaal onderzoek nadat stat» lid Van Kollem (GroenLiriks) om dat onderzoek had gevraa de indruk wekte dat er misbruik werd gemaakt door met enkele personen rond de stichting. Van Kollem, Eveleens (pjj en Woudstra (Delta Anders) vroegen ook om een onderzoek na alle geldstromen in de regio, in het bijzonder de vette Europe subsidies. Onderzoek van de provincie heeft hier uitgewezen; er ook geen sprake is van misbruik of ander gesjoemel. „Wijk men tot de conclusie," melden Gedeputeerde Staten, „dat enkele aanwijzing is die duidt op onregelmatigheden." Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op de kruising Trac- taatweg/Rijksweg N61 te Ter neuzen is gistermorgen de per sonenauto bestuurd door een 78-jarige vrouw uit Hoek zwaar beschadigd. De vrouw, die de kruising van links na derde en volgens de politie ver moedelijk door rood licht reed, kwam in botsing met een per sonenauto bestuurd door een 50-jarige man uit Knok- ke/Heist (B), wiens voertuig slechts licht werd beschadigd. Oostburg - Een 54-jarige vrouw uit Zuidzande raakte maandagmiddag tijdens het winkelen in een supermarkt aan de Torenweide in Oostburg haar portemonnee kwijt met daarin ruim tweehonderd gul den. Ze had de portemonnee tijdens het inkopen doen in een winkelwagentje liggen. Terneuzen - Bij ongeval op de Axelsesraat Terneuzen werd 20-jarige vrouw uit die pld licht gewond aan been enpoS De bromfietsster werd reden door een 48-jarige stuurder van een personenai uit Sluiskil, die geen doorgang verleende aan vrouw. onze verslaggever tburg - Er moet hard cijfer 1 0p tafel komen om te k oordelen of allerlei verhalei 0 uitholling van de zorg in het Lse ziekenhuis wel of jaarheid berusten. t is de mening van de PvdA-fra p'oostburgse gemeenteraad. De dan ook dat B en W van Oostb ziekenhuisdirectie het benodig m (an onze verslaggever Huis - Er is in Sluis een zeer bi »n van de verkeersveiligheid v an de Heilleweg en omstrekei jtaal 1679 handtekeningen op erbetering van de kruising exl Terneuzen - Een zwaar invloed verkerende 34-jaij Terneuzenaar werd maand: ieze handtekeningen werden isteren door M. van Vooren van e actiegroep overhandigd aan urgemeester C. van Liere. De landtekeningen maken onder- eel uit van de brief die het colle- 1 van Sluis-Aardenburg schrijft an Rijkswaterstaat en de stuur- roep van het project Duurzaam eilig waarin wordt aangedron- >n op de aanleg van een rotonde j de Heille-kruising. )ok de actiegroep maakt in een rief aan Rijkswaterstaat duide- jkdat de aanleg van een rotonde e beste oplossing is om het aan- il ongevallen op deze kruising iiug te dringen. anleiding voor deze actie is het middag betrapt bij het vent agische ongeval, nu bijna twee len van enkele tuinen in a eken geleden, waarbij een 16- woonplaats. De man werdm rige bromfietser bij het overste genomen naar het politieb en van de kruising in botsing reau aan de Rosegracht en: ontnuchtering ingesloten. Oi ij overleed later in het Acade- nuchterd en met een prooi verbaal op zak is hij omstree middernacht weer op vrije vo ten gesteld. Terneuzen - De provinciale wedvlucht voor jonge duiven gehouden vanuit Orleans is ge wonnen door een duif van E. van Deursen uit St.-Jansteen, snelhid 1220.10 meter per mi- Van onze verslaggever nuut. Van Deursen won ook de Graauw/Middelburg - Het Prophy-project in Oost-Zea derde prijs in dit concours Vlaanderen, dat de aardappelziekte phytophthora moet tej waaraan door 4110 jonge dui- gaan, krijgt een provinciale subsidie van 15.000 gulden.0 ven werd deelgenomen, inge- puteerde Staten van Zeeland hebben dat gisteren besloten Het project -totale kosten 55 mille - is een initiatief van een aantal aardappeltelers in Oost en Midden-Zeeuws-Vlaanderen die gezamenlijk de schimmel ziekte phytophthora te lijf willen gaan. De schimmelziekte phy tophthora treedt met name op onder vochtige omstandigheden. De ziekte kan veel schade aan de aardappels aanrichten. Daarom hebben de aardappelte lers twee weerpalen geplaatst, een in het midden en een in het oosten van Zeeuws-Vlaanderen. Die zijn sinds eind mei werk zaam. F. van Campen uit Graauw, se cretaris van de studiegroep Phy- tophthora-project legt uit: „De deelnemers hebben thuis een computer en een modem staan. Zij kunnen communiceren met de weerpalen die de weersgesteld heid registreert. Daarbij gaat het om de tempera tuur, de hoeveelheid regen en de luchtvochtigheid. Op basis daarvan geeft de weer- paal een advies aan de individue le boer die dan precies weet wan neer hij moet spuiten om de schimmel op het juiste moment aan te pakken." In het westen van Zeeuws-Vlaan deren zijn de aardappeltelers al voor het derde seizoen met het systeem aan de slag. Daar staat één weerpaal. Door gebruik van het systeem kan volgens Van Campen het aantal bespuitingen worden ver minderd. „Je kunt veel gerichter spuiten. Dat werkt kostenbespa rend en er komen komen minder gewasbeschermingsmiddelen in het milieu terecht. Daarbij komt dat als je een gericht advies krijgt, je meestal preventief kunt spuiten. In andere gevallen ben je vaak te laat met bestrijdt: moet je naar duurdere grijpen. Die zijn ook sla voor het milieu." De groep bestaat nu 1 aardappeltelers. Van hoopt dat er zich meer melden. „De groep is nu klein en de kosten zijn hoojj weerpaal alleen al kost gulden." „De kosten willen we vt door het aantal deelnemers breiden. We hopen binnes| jaar het aantal deelnemers, te kunnen verdubelen," Van Campen. Van onze correspondent Terneuzen - De afdeling! de vorming van het instituut Toonbeeld houdt» tember open huis in locatie aan de Handellaan«| neuzen. Wethouder P. Hamelink vi om 19.00 uur de officiële oj Daarna krijgen bel tot 21.00 uur de gelegent de nieuwe locatie te bekijks feestelijke gebeurtenis luister bijgezet door li" van de muziekschool, 1 een muzikale omlijsting» Tijdens het open huis kun langstellenden zich ook w schrijven voor een of meert vele cursussen die Toonbeeld dit seizoen 0] gramma heeft staan. Nads formatie, ook over de vers" de cursussen, is te kri# Toonbeeld, Leeuwenlaan' Terneuzen. wam met een personenwagen. ïisch Ziekenhuis in Brugge. mand door 416 Zeeuwse post- duivenhouders van de zondag vliegers. 2. Adrie Thijs, Heikant, 4. Comb. Visser/Lensen, Axel, 5. J. du Puy, Sluiskil, 6. O. Haers, Philippine, 7. J. Rottier, 8. E. de Beule, beiden St.- Jansteen, 9. ,G. Snelders, Sas van Gent, 10. Gebrs. De Koster, Graauw. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 229 'duiven, 1376,23mpm: 1. E. Strobbe, 2 en 3. Th. Casteels, 4. Ed. de Nijs, al len Hulst, 5 en 8. Adrie Thijs, Ed. van Goethem, 7. J. Looyer, allen St.- Jansteen, 9 P. d'Hondt, Hulst, 10. J. van Daele, St.-Jansteen. Nieuw Leven Koewacht, 60 jonge duiven, 1319,33mpm: 1 en 5. Rob. van Damme, 2, 6 en 8. H. van Dijk, 3 "n 4. Rob. van Hijfte, 7 en 9. G. 'Chalkens, 10- Alf. de Koster. Herleving Kloosterzande, 85 duiven, 1367,77mpm: 1. R. Mahu, 2. Jo, Voet, "h Rudy Voet en zoon, 4, 5 en 8. René 'an Goethem, 6. Th. Voet, 7. R. de Nijs, 9 en 10. F. Maas. De Snelle Duif Clinge, 94 jonge dui ven, 1327,14mpm: 1, 7 en 9. C. van jandeghem, 2, 4, 5 en 10. J. vn Sp- landonck, 3 en 8.1. Merckx, 6. L. van /liembergen, 32 oude duiven, ^I6,18mpm: 1 en 3. J. van Spaan- donck, 2. P. Rokven, 4. I. Merckx, 5. Bolsens. Postduif Heikant, 95 jonge dui- 1351,l4mpm: 1. Gebrs. Van •oute, 2 en 9. J. de Kind, 3. G. Smet, (ADVEITl Van onze verslaggever Middelburg - De botsing van de veerboot Beatrix, vonj september, met een strekdam in Breskens is veroorzaak1! een menselijke fout. De dienstdoende stuurman maakte een stuurfout. Hij had 'e j ervaring met de nieuwe boot omdat hij te weinig gelegenehid' fenen had gehad. Dat blijkt uit verhoren die de commissie van onderzoek op g de binnenvaartwet met betrokkenen heeft gehouden. Da van het onderzoek was om lering te trekken uit het ongeval' strafrechtelijk onderzoek was geen sprake. Naar aanleding hiervan heeft de veerdienst PSD wel extra" len genomen. Alleen kapiteins en stuurlieden die explicit !j Beatrix zijn opgeleid mogen op dit schip varen, geen andere En, de simulatortrainingen voor de medewerkers zijn belang""! gebreid. r

de Stem | 1995 | | pagina 18