Onderzoek steun Studiecentrum ENG POWER E ZAA nu is ver weg dichtbij.... Padvindsters van groep EOS houden reünie ZEEUWSCH-VLAANDEREN oe workshop Roemeense koormuziek POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS het kopieerpapier van de toekomst VVD/Gemeentebelangen betreurt afketsen woningbouw Aardenburg portefeuillehouders Financiën bekijken invulling na afhaken gemeenten Inging in oosterhout zijn we op Elektr a-nominaties voor Predikant Boersma Ridder in Orde van Oranje-Nassau nee mdbureau CONCERT n.a.v. r Eis negen maanden voor lange reeks autokraken André van Himme verlaat gemeenteraad Terneuzen b""! JBSTEM ZEELAND C3 [EKTRO m/v l/v TIEF MEDEWERKER m/v MEDEWERKER m/v iEDIENDE m/v OPERATORS flEMEDEWERKERS IEMEDEWERKERS ZpRUWS-VlaaiTISP öfFOPnPTI STRUCTIEBANKWERKER -AGEM0NTEUR ruckchauffeur jffeur BCDE hauffeursdiploma LTS-ers Elektro ksters dagdienst FESTIVAL VAN zaterdag 9 september 20.00 uur Astburg, Ledeltheater met een SIEMENS S3 GSM-telefoon errit e jonge axel Gemeente Axel maakt overschot '94 nog niet op 1995 ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1995 „onze verslaggever rijis-Aardenburg - De fractie van Lp/Gemeentebelangen in Sluis- lardenburg betreurt de beslissing al) Gedeputeerde Staten geen wo- Lgbouw toe te staan ten westen ,je Bewester Eedeweg in Aar- jjnbuig. Op die plaats was de bouw van veertig woningen gepland. „Wij betreuren het dat GS geen toestem ming geven voor de bouw van deze wo ningen. In Aardenburg bestaat immers veel behoefte aan nieuwe woningen," al dus W. van Helden. „Bij het bejaarden huis Coensdike zijn wel vijftien nieuwe woningen gepland maar ik kan me niet voorstellen dat jonge gezinnen in de buurt van een bejaardenoord willen wo nen." GS geven als motivatie aan dat de econo mische uitvoerbaarheid van de veertig te bouwen woningen niet is aangetoond en er is volgens GS geen aantoonbare be hoefte aan dit aantal woningen. De ge meente kan wel bij de ontwikkeling van het bestemmingsplan Coensdike rekenen op medewerking van GS voor het toe staan van particuliere woningbouw. Dat laatste is met name de reden voor het college geen beroep aan te tekenen tegen de beslissing van GS. „We willen immers de goede verhoudingen met GS niet verstoren," maakt wethouder J. du Fossé duidelijk. „Laten we eerst het bestemmingsplan Coensdike goed op de rails zetten. Daar na kunnen we de Bewester Eedeweg nog eens bekijken." Du Fossé geeft als suggestie mee te kij ken naar gaten in Aardenburg waar nog een aantal woningen gebouwd kan wor den. F. van Dongen (WD/Gemeentebe langen) wijst op het zogenaamde gaten boekje waarin de voormalige gemeente Aardenburg die locaties heeft aangege ven waar nog woningbouw mogelijk is. „Laten we dat gebruiken. We hebben voor dat boekje immers veel geld be taald." W7/A L onze verslaggever Jjluis-Aardenburg - De portefeuillehouders Financiën öing in Breda zijn we op zoek i| van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten bekijken deze maand Ejjde steun aan het Zeeland Studiecentrum in de toe- I komst op een andere manier kan gebeuren. Moerdijk zijn we op zoek naar ervaring hebben met autocad varing met elektrotechnisch j voor een jaar aan de slag, kom je (Manpower Breda, 076-220360) Breda zijn we op zoek naar een varing heeft met het plannen van Jn. Tevens behoort voorraadbeheer Inkopers en verkopers ook tot de zaken. Kom je net van school eni< woord en geschrift, re ageer dan fereda, 076-220360) lar een administratief medewerker 1 mei liefst een aantal jaar zou willen (sen de 25 en 40 jaar, MEAO-niveau 3, bel dan snel. (Manpower Breda, par een medewerker e. Ben je tussen de 23 en 26 jaar, pau en spreken de volgende s aan: baliewerk, laden/lossen en )>uter, laat het ons dan even weten, i een part-time magazijnfunctie |.00 tot 17.00 uur tot en met oktober. 076-220360) i Breda zijn we op zoek naar een Inpakken houdt en tussen de 16 en |reft een vaste baan. Heb je interes anpower Breda, 076-220360) fiiging in Etten-Leur zijn we op In van machines t.b.v. de Inindustrie, procesbewaking. Je moet Tverktijden en je moet in het bezit zijn )r. Opleiding MTS of MAS. (Manpower) I-34006) ■ties in Etten-Leur en omgeving. Ber pr, weet je van aanpakken en wil je I Bel dan of kom langs. (Manpower I-34006) iBirgemeester C. van Liere deelde l.-t de gemeenteraad van Sluis- ■Aardenburg mee. I Van Liere verwacht immers niet I dat de gemeenten nog eens garant I tillen staan voor een nieuwe tfldlemng als dat nodig mocht |ajn. Met uitzondering van Hon- en Axel gaan nu nog alle Igemeenten akkoord met een ex- lit garantieverlening van een Ikortlopende geldlening van bijna ■455.000 gulden. Dit naast de ga- I patstelling voor een al eerder af gesloten lening. I j)it zal zeker de laatste keer zijn [dat de gemeenten garant staan. Daarom onderzoeken we in sep- nber de mogelijkheid om op i andere manier invulling te u jen aan het Zeeland Studie centrum. Want de werkgelegen- taat centraal. Die andere ■manier moeten we niet forceren. bieder geval moeten we andere [mogelijkheden bekijken voor een [verantwoorde exploitatie van het [zeeland Studiecentrum. Wellicht [op een meer commerciële basis [want de subsidies van het Rijk [voorhet cursusdeel worden afge- Ibouwd." |\:an Liere betreurt het overigens [dat de gemeenten Hontenisse en [Axel hebben afgehaakt. Hij on- Idersteunt hiermee de woorden i E. Wijffels (CDA). Wijffels bestempelt het afhaken van Axel [en Hontenisse als meerijden op [de rug van anderen. i uit van samen uit, sa linen thuis. Helaas is dat hier niet aldus Van Liere. „Ik r in ieder geval die ge- meenten die wel akkoord zijn ge- "gaan met de extra garantstel- De gemeenteraad stemt in ieder geval in met het extra aandeel van ruim 66.000 gulden in de ga rantstelling dat nodig is in ver band met het afhaken van Honte nisse en Axel. De raad gaat ook akkoord met het krediet van honderdduizend gulden voor het landbouwmu seum Agrimuda in Sint Anna ter Muiden. Dat geld is nodig in ver band met het treffen van een aan tal voorzieningen om het museum aantrekkelijker te maken. L. Kamphuis (CDA) hoopt wel dat dit de laatste grote investering is. Kamphuis vraagt ook aan het college handen en voeten te geven aan een museumbeleid voor de drie musea in de gemeente. Dat zijn het archeologisch museum in Aardenburg, het Zwinmuseum in Retranchement en het landbouw- museum. 'Van Liere zegt dat in de komende begrotingsvergadering wordt ge sproken over een totaal beleid voor de musea. „We zijn in ieder geval druk bezig met een nota in zake het museumbeleid. We zijn al een eind op weg," vult wethou der A. Keijmel aan. Het college heeft deze maand een gesprek met gedeputeerde Van Zwieten over de mogelijke over name van het Zwinmuseum door de stichting het Zeeuws Land schap. Die mogelijke overname kwam al eerder aan de orde tij dens het kennismakingsgesprek tussen het college en Van Zwie- ten. „Wij staan in principe niet on welwillend tegenover deze over name maar alleen onder bepaalde voorwaarden. Er is in het verle den immers door de gemeente het nodige geïnvesteerd in het Zwin museum," aldus Van Liere. »Een van de vele oude foto's uit de historie van Eendacht Ons Streven: bij het bezoek van Prinses Juliana aan boden EOS-leden haar bloemen aan. n Raamsdonksveer zijn wij op zoek FCU"9 T iadlIlSC gl UC|JC11 In Raamsdonksveer zijn wij op zoek ltiveerde produktiekrachten. Heb je elektrische heftruck en wil je graag in neem dan snel contact op met brhout, 01620-60020. pd op zoek naar een chauffeur met i een chauffeursdiploma. De bestaan uit het laden/lossen en Jieubilair bij klanten. Leeftijd ca. 20 jaar, leist. (Manpower Oosterhout, i in Dorst zijn wij op zoek naar een [niveau richting elektra/technologisch»! I werkzaamheden bestaan o.a. uit het P lingen. Interesse Neem dan contact J/er Oosterhout, 01620-60020. in Raamsdonksveer zijn wij op zoek jwerkers met technisch inzicht, vereist, inzet en de wil om te leren wei! serd en wil je direct aan de slag 7 bij Manpower Oosterhout, ed op zoek naar iemand met een iding of LTS-metaal. Heb je affiniteit cun je goed zelfstandig en in erken Neem dan met spoed contact wer Oosterhout, 01620-60020. htingen over bovenstaande vacatures opnemen met: :endorganisatie, Markendaalseweg 6»! 076-220360 :endorganisatie Postkantoor, 4901 EG Oosterhout, 01620-60020 .endorganisatie Postkantoor, Hof van 35, 4873 AZ Etten-Leur, 01608-34006 VER'UITZENDORGANISAT' [Van onze correspondente -Van de 37 nominaties voor een Elektra van het Zeeuws lentrum voor Amateurtoneel (ZCA) zijn er zestien voor eeuws-Vlaamse toneelgroepen. Een rijke oogst die hopelijk [verzilverd wordt. Jen Elektra is een beeldje (de Os- hr voor amateur acteurs) dat fcordt toegekend voor opmerke lijke prestaties in verschillende van het amateurto neel in Zeeland zoals regie, vorm- ping, decor, kostuums, belich- 'ing, hoofdrollen en bijrollen. Denominaties op zich zijn al een Me eer, maar uiteindelijk zijn er "aar twaalf mensen die het ieldje werkelijk in bezit krijgen. Veel waardering blijkt de com- wssie te hebben voor de voor ging 'De Zwanen van de Thee- ran Toneelgroep Terneuzen de regie van Hans van Veld- Nzen en voor de bevrijdingsco- Redie 'Lily en Marleen' in de re- Te van Piet Verwer door de Ca- Me van Rhetorics de Transfigu re in Hulst. 1 Terneuzen zijn er nominaties lor de vrouwelijke hoofdrol Agelique Boonman), mannelij- bijrol (Kevin Wolters), decor „'belichting. Regisseur Van r uizen kreeg bovendien nog nominatie voor de algemene tangeving van de voorstelling Adieu Beckett'. polst doet niet onder met nomi- oes voor de opmerkelijke re- poirekeus, tweemaal voor een mannelijke bijrol (Arnold van Cauteren en Luc Vermaelen) en de vrouwelijke bijrol (Marieke Weemaes-de Witte). Ook de jongeren in Hulst scoor den goed met de bewerking van Peer Gynt van Ibsen onder de ti tel Soria Moria. Zij zijn genomi neerd als totale cast voor Opmer kelijk Ensemblespel en voor de Mannelijke Hoofdrol (Jan de Rid der). Toneelvereniging ODI uit Vogel waarde die voor het eerst mee deed aan een beoordeling sleept meteen met de klucht 'D'r zit sleet op' twee nominaties binnen voor de Mannelijke Hoofdrol (Pe ter Dobbelaar) en de Vrouwelijke Bijrol (Gabien Lambert). Sempre Avanti die vorig jaar in de prijzen viel moet tevreden zijn met de nominatie voor Mannelijke Bijrol (Chris Schoof) en Axcellent uit Axel krijgt nominaties voor Kle ding en Decor. Alle genomineerden komen vrij dag 8 september bijeen in het ge bouw van de stichting VMC in Middelburg. Daar krijgen zij de jurybeoordelingen. De toeken ning van de 12 Elektra's is op 30 september in de stadsschouw burg in Middelburg. van onze correspondent Terneuzen - Padvindsters van de groep 'Eendracht Ons stre ven^ EOS) uit Terneuzen, op gericht in oktober 1944, ko men zaterdag 23 september bijeen voor een reünie. De na druk ligt op ontmoetingen en herinneringen ophalen. De scoutinggroep bestaande uit padvindsters en kabouters en werd opgericht door de dames Stuffken en van der Meer. In 1972 fuseerde de groep met Scouting Nederland. Tijdens de bezetting was de padvinderij ver boden. Ongeveer een maand na de bevrijding van Terneuzen, op 20 september, ging de EOS-groep van start met 16 meisjes en 2 leid sters. Deze hadden reeds hun sporen verdiend bij de padvinde rij. De groep groeide al spoedig uit tot zes groepen en had veel aantrekkingskracht op de jeugd. De groep sloot zich aan bij het Landelijke Nederlandse pad vindsters Gilde, het N.P.G. „Juist in het jaar van vijftig jaar bevrijding willen we een reünie organiseren. Oud-leden van de zelfstandige EOS-groep, het tijd vak 1944-1972 zijn welkom," al dus Annie de Kraker, een van de initiatiefnemers van de reünie. De nadruk ligt tijdens de reünie op het ophalen van herinnering. „Het kerstfeest 1944 is om nooit te vergeten. In de huishoudschool werd een feest gehouden voor ge wonde Engelse soldaten. Kort na de bevrijding bezocht Prinses Juliana Terneuzen. We stonden met andere jeugdverenigingen op de markt en boden bloemen aan. Leuke bijzonderheid is dat zijn mevrouw Stuffken herkende met wie zij in Leiden had gestu deerd. In 1945 deed de groep mee met de bevrijdingsfeesten, met onder meer vlaggenparades en optoch ten en de dodenherdenking. Een hoogtepunt was ook het bezoek van Lady Baden Powell. De EOS- groep ging in een vliegende storm over de Westerschelde om haar in Middelburg te begroeten. In 1954 ging een groep naar de Wereld conferentie in Baarn. Bekend zijn ook de diverse kampen. „Het was een leuke tijd. Je leerde de liefde tot de natuur en de medemens. Het was een stuk van je opvoe ding." Voor de reünie die gehouden wordt op zaterdag 23 september zijn 200 uitnodigingen de deur uitgegaan. Een kleine honderd toezeggingen zijn al binnen. Om 10.30 uur worden de reünisten verwacht in restaurant de Kreek. Er zal gezongen en bijgekletst worden aan de hand van oude fo to's. Van onze verslaggever Terneuzen - De predikant van ziekenhuis De Honte in Terneu zen, J. Boersma (64), is gisteren bij zijn afscheid namens de ko ningin door burgemeester R. Barbé benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Barbé reikte de koninklijke on derscheiding uit tijdens een in formele bijeenkomst in de be stuurskamer van De Honte, voor afgaand aan de afscheidsreceptie van Boersma. Die beëindigde gis teren zijn werk als predikant bij de ziekenhuisgroep Zeeuws- Vlaanderen. Boersma was sinds 1989 predi kant van de ziekenhuisgroep. Sinds 1990 is hij provinciaal voorzitter van het College van Vi sitatoren. Als zodanig is hij nauw (ADVERTENTIE) res zijn voor langere tijd. Bel angs Hof van den Houte 7C rum Etten-Leur 01608-8355 betrokken bij de begeleiding van predikaten en bemiddelaar in conflicten tussen predikanten en kerkeraden. Verder is Boersma vanaf 1989 lid van de landelijke commissie justitiepastoraat. Tot drie jaar geleden verleende hij bovendien pastorale en organisa torische hulp in de kerkgemeen ten Sas van Gent, Philippine en Sluikil. Voor hij naar Zeeuws- Vlaanderen kwam, was Boersma negen jaar lang predikant in de hervormde gemeente Zeist. Daar speelde hij een grote rol in het Samen op Weg-proces, de federa tievorming van hervormde en ge reformeerde kerken. J. Boersma ...Ridder... FOTO WIM KOOYMAN Ridderorde voor directeur De Ruiter Van onze verslaggever Goes - De vertrekkend direc teur De Ruiter van de Stich ting Sociale Voorzieningen voor gehandicapten is giste ren in Goes tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau be noemd. De Ruiter (1935, Den Haag) heeft de stichting, waar nu ongeveer 50 mensen werken, van de grond af opgebouwd. Hij begon in 1974 met lichte administratieve ondersteu ning voor de genadicapten, maar al snel stelde hij des kundigen aan zoals een peda goog, een psycholoog en een logopedist voor de dagver blijven en tehuizen van de gehandicapten. Daarnaast was hij actief in tal van func ties bij het kerkgenootschap van de Gereformeerde Ge meenten. ^gevoerd worden werken van oerrieense componisten door de ko n mers van workshop en het ^^Breludiu o.l.v. Voicu Enachescu. (ADVERTENTIE) bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 62710 Caravan gestolen dween een autoradio. Hulst - Gisternacht is vanaf een parkeerplaats aan de Rede rijkersstraat te Hulst een cara van van het merk Hobby Clas sis 520 gestolen. De 38-jarige eigenaar uit Hulst deed hiervan aangifte bij de politie in zijn woonplaats. Auto-inbraak Oostburg - Een 34-jarige vrouw uit Oostburg deed giste ren bij de politie in haar woon plaats aangifte van een inbraak in haar aan de Langestraat te Oostburg geparkeerdstaande personenauto. Daaruit ver- Ongeval Zaamslag - Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Terneu- zensestraat te Zaamslag wer den donderdagavond een per sonenauto en een lichtmast ge heel vernield. De 44-jarige be stuurder van het voertuig uit het Belgische Temse raakte toen hij over een verkeersrem mer reed de macht over het stuur kwijt en botste tegen de lichtmast. De politie consta teerde dat de man onder in vloed verkeerde. Een ademana lysetest gaf als uitslag een pro millage van 1 aan. Sint Jansteen OUDERENBILJART - In De Warande in St.Jansteen werd een prijskamp biljart voor ouderen gespeeld. Er waren 22 deelnemers. De uitslag is: 1. T. Aerts/J. de Potter, 2. J. van Kerckhoven/F. Em- melair, 3. W. Kindt/H. Volleman Van onze correspondente Middelburg - Een jarenlange zorgvuldig opgebouwde carrière in het stelen en kraken van auto's maakte de 27-jarige C.M. uit Rrabbendijke tot een vakman op dit gebied. Toch liep hij op 17 april tegen de lamp, toen hij in Reimerswaal toevallig werd aangehouden ter wijl hij rondreed in de zoveelste door hem gestolen auto. Gisteren stond de man in Middelburg te recht op beschuldiging van een waslijst aan feiten die allemaal te maken hadden met het 'specialis me' van de Krabbendijkenaar. Wat hem door de officier van jus titie bijzonder kwalijk werd ge nomen was het feit dat M. tijdens zijn strooptochten in maart en april zijn veel jongere maatje (de 19-jarige Terneuzenaar R.M.) op sleeptouw had genomen. De rol van de 19-jarige bleef overigens 'beperkt' tot chauffeursdiensten, wanneer M. zich voor een volgen de klus weer eens naar een ande re uithoek van Nederland liet vervoeren. En zo raakte de Terneuzenaar (met een verder vrijwel blanco strafblad) betrokken bij een vijf tiental feiten, waarvoor hij een gevangenisstraf tegen zich hoor de eisen van vijf maanden, waar van twee maanden voorwaarde lijk. Bovendien is hij, als het aan de officier van justitie ligt, zijn auto die verbeurd verklaard moet worden ook nog kwijt. Tegen M. (inmiddels in het bezit van een indrukwekkend straf blad) vorderde de officier een ge heel onvoorwaardelijke gevange nisstraf van negen maanden. De rechtbank doet over veertien da gen uitspraak. Van onze verslaggever Terneuzen - Het Terneuzense gemeenteraadslid voor Groen- Links André van Himme dient over een maand zijn ontslag brief in bij het college van burgemeester en wethouders. De Terneuzense gemeentepoli tiek verliest daarmee een spraak makend en bij tijd en wijle hevig bekritiseerd politicus. De fractievoorzitter van Groen- Links begint een financieel en ju ridisch adviesbureau en dat werk valt niet te combineren met zijn lidmaatschap van de Terneuzen se gemeenteraad. „Ik word in toenemende mate geconfronteerd met beperkingen in verband met mogelijke belangenverstrenge ling op grond van de gemeente wet." Het GroenLinks-raadslid had zijn vertrek uit de gemeenteraad van Terneuzen enige tijd geleden al aangekondigd. Van Himme maakte sinds 1986 deel uit van de gemeenteraad in zijn woonplaats. Eerst als voor man van Links Perspectief Ter neuzen, later als stuwende kracht achter de fractie van Groen- Links. André van Himme verhuisde op zijn achttiende uit het Belgische Zelzate naar Terneuzen. Hij is oorspronkelijk afkomstig uit een Belgisch liberaal nest. Hij was zelfs lid van de Jonge Liberalen maar hield later in Zeizate voor de Socialistische Partij (SP) op de markt een jeugdhuis open. „In Zeeuws-Vlaanderen groeide langzaam maar zeker het milieu besef en kwam ik terecht bij de PPR," zei hij een aantal jaren ge leden in een interview met deze krant. De lege stoel voor GroenLinks die Van Himme achter laat in de raadszaal, wordt ingenomen door Nel Florusse. Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel houdt het overschot van 360.000 gulden over 1994 voorlopig nog even in de knip. Wethouder A. van Waes (CDA) zei dat deze week tijdens de raad svergadering naar aanleiding van een vraag door zijn partijgenoot C. Jansen. „We voegen het overschot nu toe aan de reserve," aldus Van Waes. „Bij het opstellen van de begro ting zal dan blijken of we het geld nodig hebben om de begroting sluitend te krijgen, of dat we er iets anders mee kunnen doen," legde de wethouder uit. (ADVERTENTIE) Dit kopieerpapier wordt exclusief door uw dealer geleverd, is PH neutraal, dus zeer lang houdbaar (200 jaar); geschikt voor alle kantoormachines; wordt op milieuvriendelijke wijze geproduceerd, is voorzien van het Nordic Swan milieumerk; bovendien vriendelijk van prijs, speciaal bij aanschaf van een grote hoeveelheid. TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 61 Tel. 01150-17342 Fax 01150-18654 MIDDELBURG Arnesteinweg 61 Tel. 01180-36151 Fax 01180-13447

de Stem | 1995 | | pagina 37