'Jge: DE STEM Eltingh in vloek en zucht verder 1 NV Boskamp terug als trainer van Anderlecht Ronald Koeman: nee tegen Oranje Danny Blind: ik wil uitleg Nog één missie voor [Miss Navratilova UITSLAGEN UITSLAGEN standen MOO AUTO'S OP VOORRAAD! i 500 fietsen tegen bodemprijzen Herbert Neumann verklaart Brusselse club de oorlog Politici laten de sloppen links liggen ';*V sportnieuws KORT Poelnikov naar ploeg Priem Goud Nicole Bulk bij World Cup kano Tergouw wereldkampioene tweespannen Thomas Bos houdt wereldrecord Winter mogelijk op zijspoor BASKETBAL GOLF TENNIS TRIATHLON VOETBAL WIELRENNEN UNIVERSIADE SPORTPRIJSVRAGEN JAG 29 AUGUSTUS 1995 Financiering zonder eigen geld 13 maanden 100% garantie autopas II Alle auto's ANWB-gekeurd mmn nftHLIASTRAAT 46 - MADE - TEL. 01626-83380 Sport n DINSDAG 29 AUGUSTUS 1995 DEEL B die van dak tot dak lopen 1J als een web over de wijk loopt drinkwater door dill komstig is van een toren bei op de heuvel, die 80 procenl de huizen bedient. Van buitenaf ziet Dona Mai 's avonds uit als duizenden i puntjes op een zwarte berg veel Cariocas, inwoners van hebben door dat de belastii talers de heuvel financi'. Niemand op Dona Marta bel voor elektra. Bewoners tad gewoon stroom af. Vroeger was het heel gewooi de kinderen van favela's tei hun ouders aan het werk w urenlang opgesloten zaten ii' kast of vastgeketend warei 1986 werd een zes maanden baby gewurgd door het tl waarmee hij altijd aan het van zijn werkende moeder vastgebonden. De vrouwen van Dona Marta sloten in actie te komen sleepten planken, buizen, ken cement, betonmolens en reedschappen de heuvel op bouwden, met behulp van Amerikaanse priester, het eei kinderdagverblijf van de sl penwijk. Er volgden er nog twee. Vand de dag krijgen 850 kinderen maaltijden en les in schilderen en schrijven, middagdutje doen ze op enorme gymnastiekmat. De heuveltop is het slechtste c van Dona Marta. De stank het hevigst, de hutten het ,onze verslaggever Lel - Jan Boskartip is te- Lkeerd als trainer van fclecht. De oud-speler .feyenoord werd maandag [Brussel de opvolger van hbert Neumann. jUiann volgde aan het begin j dit seizoen Boskamp op als Lr van Anderlecht. De Rot- Lismer stapte na ruim twee [zoenen vrijwillig op bij de Bei- te kampioen. Neumann, ex- ziervan Vitesse, werd na ver ban het Europese bekerduel inFerencvaros en na nederla- gen in de eerste twee competitie wedstrijden ontslagen. Assistent Dockx nam de hon neurs waar, bijgestaan door Ray mond Goethals als technisch ad viseur. De twee konden niet voor komen dat Anderlecht in de voor ronde van de Champions League werd uitgeschakeld door Feren- cvaros. Na de derde competitie nederlaag, zaterdag tegen Se- raing, werd Boskamp aangetrok ken. Ondertussen heeft Neumann Anderlecht de oorlog verklaard. De Duitser staat ook in België te boek als een aimabel persoon. 'Een meneer', noemde Ander lecht-voorzitter Constant Van den Stock hem bij zijn aanstel ling. Maar de vriendelijke Neu mann heeft ook een andere kant, zo zal Anderlecht deze week er varen. De 41-jarige Duitser heeft een advocaat in de arm genomen om de Belgische club eens flink de oren te wassen. „Anderlecht heeft afgelopen week tegen alle afspraken in niets van zich laten horen," zo vertelt de duidelijk getergde Neumann vanuit Brussel. „Maar ik ben niet van plan me nog langer te laten ringeloren door die club. Deze week zal ik Anderlecht eens haarfijn duide lijk maken met wie ze precies te maken hebben. Als ze denken dat ze gemakkelijk van me afkomen, hebben ze het goed mis." Direct na zijn ontslag gaf Herbert Neumann al te kennen verbijs terd en kwaad te zijn over het vroegtijdige ontslag bij Ander lecht. Na precies twee competi tiewedstrijden en één Europa cupduel werd hij aan de dijk ge zet. In de dagen na het ontslag werd de woede van Neumann al leen nog maar groter. Per slot van rekening wees hij aanbiedingen van diverse clubs van de hand, teneinde bij Anderlecht aan de slag te kunnen. Het resultaat is dat hij nu zonder club zit en zijn onberispelijke naam als trainer ernstig is ge schaad. Neumann: „Ik ga heus niet afwachten tot het Ander lecht uitkomt over een schade vergoeding te praten. Ik ben nu degene die eisen gaat stellen." Hiddink in lastig parket torChrisvan Nijnatten unen/Schilde - Of het Nederlands elftal zich nu voor muz®! toernooi kwalificeert of niet, Ronald Koeman gaat iker golfen tijdens het EK voetbal van volgende zomer, simpel ligt het. „Ik heb al genoeg aan mijn hoofd," zei iseman maandagavond tegenover deze krant. melst en de stegen het smalst, trap gaat er over in een modde pad. Fernandes leunt tegen rots - staat gekalkt: „Genoeg van patitis. Laten we er iets te; doen." „In het donker komen de rati uit de sloten," zegt hij. „Ze z zo groot dat ze de katten acl najagen. Er heersen hier all ziektes en die ratten zijn da: van voor een deel de oorzaak.' Fernandes daalt een steile sl af. Jaren geleden sloeg een genstorm tientallen hutten dl zenden meters naar beneden. iarmet zijn afmelding voor het ederlands elftal heeft Ronald «man bondscoach Guus Hid- ak in een lastig parket ge rit. iiaf zondagavond laat, toen a kreeg het duo contact met el- larnadat ze in de loop van vori- iweek ook al uitvoerig spraken, keuzeheer van de KNVB denken hoe hij dit moet uitleg- ia aan Danny Blind. Gisteroch- id overlegden Koeman en Hid- sommige zaten nog mensen. H Oranje af te zien. verhaal doet de ronde dat nad de storm was gaan liggen mensen de schim van Johann de Doper door de slop zagen 1 pen. „Sindsdien noemen de me buitenstaanders hebben het ov Dona Marta," zegt hij. De avond valt wanneer Kleii j Blackie de weg terug wijst. I zinderende hitte maakt voor een koele oceaanbrif Lichten gaan aan. De geur van bonenstoofpot, kookte kool en gebakken rij met bananen verspreidt zie Radio's worden uitgezet en schi duwen doen Dona Marta vriendelijk uitzien. Aan de vo van de heuvel houdt Blackie halt. Hij maakt aansta ten om terug te gaan, maa™ draait zich om. „Komt u nog een keer op bezoe niet?" De jongen haalt zij schouders op. „Bijna nieman komt terug," zegt hij. Koeman waarop in het Portua i voor het laatst over de nieu- j «situatie. Iwil, als Hiddink me nog no- ig denkt te hebben, snel een jeie uitleg van de bondscoach," nk de enigszins geïrriteerde !jj|j umy Blind gisteravond thuis in ismen, „Als hij me niet selec- «t, hoef ik geen gesprek na- Tirlijk. Daarom hoeft dat over kook pas als ik in Noordwijk loet komen," aldus Blind, die ij niet de beslissing heeft geno- .snom op voorhand al van spe- ildink wenste maandag geen (lichting op de zaak te geven, is kwestie ligt immers gevoelig. inje presteerde slecht, maar door alles te winnen, te be- sen de favela Sint Marta. Allei ®e'1 volgende week woensdag kuis tegen Wit Rusland, alsnog eelname aan fel n hgeland vei- stellen. Eddink nopte een te ®nen doen •P twee oude «en. subtiel hij Blind Kleii Mr Ruud Gullit, maar die wees it verkapte uitnodiging af. Bij «man lag het anders. Die nam iet aanzoek in overweging, leek ut onwelwillend, maar liet vori- meneer?Natuurlijk, waaroi Barcelona, waar Hid- f1*.. *0! hem bekeek in het Juan 'Hiper-toernooi, al doorsche nen waarschijnlijk niet op te draven. „Daarom verraste Hiddink zondag niet echt," zei «man gisteravond in zijn nieu- 'e woonplaats Schilde bij Ant- «rpen. „Ik heb er goed over na nacht. Ik ben bij Barcelona 'okken om het rustiger te 'Sgen. maar bij Feyenoord ag ik inmiddels een hoop ver- itwoordelijkheid. Dat vind ik je' erg, ik had het precies zo ver- 'acht. Maar bij het Nederlands hl zou de druk vervolgens ook '*'eer vooral op mij komen te lig- Om twee redenen wilde ik 'et weer wèl doen; om Hiddink te [Weren en om record-interna tional te wor den." Zoals bekend is Ruud Krol de man met de meeste 'caps': 83, Koeman is na Nederland- Brazilië, vo rig jaar in Dallas, op 78 blijven steken. „Maar voor een andere coach dan Hiddink had ik het niet eens overwogen. Dat ik nu nee zeg, komt doordat mijn toegenomen vrijheid me toch te lief is. Voor Oranje spelen, bete kent voor mij het inleveren van een hoop vrije zondagen en even tueel nog een paar weken voor het EK. Dat zag ik als een be zwaar. Ik heb het bij Feyenoord al druk genoeg." Dat hij zijn vriend Hiddink nu met een probleem heeft opgeza deld, beseft Koeman terdege. „Daar hebben we het ook uitge breid over gehad. Het is welis waar zijn probleem, maar ik vind dat vervelend voor hem." Met het lonken naar Gullit nam Hiddink geen risico. De Chelsea-speler kan op een aantal plaatsen spe len, dus geen enkele international voelde direct zijn plaats in gevaar komen. Bij Koeman ligt dat an ders. Hij komt echt voor geen an dere plaats in aanmerking dan die van vrije verdediger, de stek waar Blind sinds het WK van vo rig jaar staat. Om de gesprekken van de bonds coach met Koeman nu als een motie van wantrouwen aan het adres van Blind te betitelen, is mogelijk wat zwaar aangezet. Duidelijk is wel, dat Blind zich onprettig heeft gevoeld onder het getortel tussen Hiddink en Koe man. „Ik heb daar zo mijn ge dachten over gehad ja," zo zei Blind. „Deze manier is toch ook niet leuk, om het zo maar eens te zeggen. Ik weet best dat er door het Nederlands elftal niet goed gespeeld is. Maar toch niet spe ciaal alleen door mij? Daarom wil ik enige uitleg van Hiddink. Zou hij met de tweede keus verder willen? Ik weet dat niet. Dat is toch een interessante vraag?" Blind wilde niet vooruit lopen op het onderhoud met Hiddink, maar zijn stemming verried maandagavond weinig goeds. Het zou niet de eerste keer in de ge schiedenis van het Nederlands elftal zijn, als de Ajacieden één blok vormen indien de belangen van een der Amsterdammers ge schaad worden. Zéker als het hun aanvoerder betreft. V York (anp) - Martina Navratilova is nog niet zo lang voor zitster van de WTA, de vakbond voor proftennissters. Inmid- heeft ze die functie al weer neergelegd. De voormalige nummer één van de wereld heeft zichzelf nog een laatste op dacht gegeven: het armoedige vrouwentennis na Monica Seles ^Jennifer Capriati terug te geven. R'avratilova stopte met tennis om kelijk verzwakt. Ze is nu terug, alleen Jennifer tijd te krijgen. Het ■4 FOTO EPA lieer Ik? a's ^TA-voorzitster houdt n echter bijna full-time bezig. IL zo n bijbaantje. I circ1 y®r8eleken bij het mannen- I ier °Pen we enorm ver ach- moet er nog zo veel gebeuren. I», rmn gevoel ben ik hele da- I Waan 1181 vergaderen. En dat I tnmJ11eer energie dan trainen en spelen." I sPar|de zich de afge- Imaanden vooral in om Mo- 1 '•'•'egen trt0t 8en rentree te be ioor k' ^ouwentennis was I sar afwezigheid versehrik- Ook buiten de wedstrijden heeft Monica Seles het weer uitstekend naar haar zin. Voorafgaand aan de US Open kreeg komiek Bill Cos by haar aan het lachen tijdens de Arthur Ashe AIDS Challenge. De opbrengst van liefdadigheidstoemooi wordt uiteraard aangewend voor de bestrijding van aids, de ziekte waaraan Ashe na een fatale bloedtransfusie overleed. foto epa we missen Capriati nog. Het is erg moeilijk met haar in contact te komen. Ze zondert zich af. Maar ik blijf het proberen en hoop er eigenlijk op dat Seles een handje helpt. Een paar tips van haar kunnen Jen aardig op weg helpen." Jennifer Capriati verdween na haar eer- ste-rondeverlies tijdens de US Open van 1993 voor anderhalf jaar uit het circuit. Het voormali ge supertalent haalde slechts het nieuws door cocaïne-gebruik en diefstal. In Philadelphia maakte ze in 1994 haar rentree. Door Leon Krijnen New York - Twaalf Nederlan ders staan er aan de start in New York, maar slechts twee kwamen er gisteren in actie op de eerste dag van Flushing Meadows. Om middernacht Nederlandse tijd moest Joost Winnink nog beginnen, maar Jacco Eltingh was toen al lang klaar. Met Wayne Black, ondanks zijn naam een blanke inwoner van Zimbabwe. Eltingh had toch gis teren louter slechte herinnerin gen aan de familie Black. Twee weken geleden bleef Wayne Black hem nog de baas in de eer ste ronde van New Haven. Ter wijl Eltingh daarvoor altijd al de grootste moeite had met Byron, de oudste van de tennissende Blacks. „Daar heb ik in het verle den geloof ik vier keer van verlo ren," gromde Eltingh nadat hij in New Haven met tweemaal 6-3 onderuit gegaan was, „en nu krijg ik verdorie ook nog slaag van zijn broertje." Zodat Eltingh gisteren op baan achttien, in de schaduw van de nieuwbouw van wat over twee jaar een immens tennisstadion moet zijn, een vlekje weg moest werken. Hetgeen hij met verve deed, want ditmaal kwam Way ne, gadegeslagen door Byron en nog wat Blacks, er geen moment aan te pas. Eltingh haalde binnen anderhalf uur zijn gram met de alleszeggende cijfers 6-2, 6-2 en 6-4, en was op alle fronten opper machtig: serverend, vollerend, lobbend, passerend. Een vlekke loze demonstratie die de Heer- denaar hoop gaf op weer eens een fatsoenlijk Grand Slam. „Dat geeft de burger weer moed," aldus Eltingh, die in de volgende ronde de Petr Korda tegen het lijf loopt. De Tsjech, die in zes Flus hing Meadows slechts een partij tje wist te winnen, kreeg de over winning gisteren voor de veran dering in de schoot geworpen. Door Shuzo Matusoka die op 6-7, 7-6, 7-6 en 6-5 een spier scheurde, De Japanner, probeer de als een ware Samurai gewoon door te spelen met als gevolg dat hij kramp in beide benen kreeg en tenslotte horizontaal de baan moest verlaten. „Wordt moeilijk, die Korda", al dus Eltingh, „maar als ik weer zo kan serveren als vandaag, dan heb ik een goede kans. Ik ben ein delijk weer eens helemaal fit, lek ker, heerlijk om weer zo te kun nen spelen". Stefan Edberg vind het maar niks. Dertig is hij nog niet, maar in het proftennis is dat al be jaard. Hij moet aan het idee wen nen en aan de eerste lichamelijke ongemakken die onvermijdelijk met het ouder worden gepaard gaan. Niet dat er zo op het eerste gezicht iets mis met zijn nog zeer atletisch ogende tors, maar toch, de scherpte is er een beetje af aan het gaan. Papa oogt nog steeds jongensach tig, wil nog wel graag, maar het gaat wat minder snel. Nog geen dertig, is de beminnelij ke Zweed gisteren begonnen aan zijn vijftigste achtereenvolgende Grand Slam-toernooi. Hij won op zijn sloffen van Martin Damm, hetgeen meegenomen is, maar het was een overwinning waar verder weinig conclusies aan verbonden konden worden: 6-0, 7-3, 7-6 (7- 4). Edberg was op twee minuten na binnen een uur klaar, maar besefte zelf drommels goed dat hij dat meer aan het povere spel van de Tsjech dan aan zijn eigen goede vorm te danken had. Hij serveerde niet best en slaagde er nog niet eens in om de helft van zijn eerste opslagen in het goede vak te slaan. Daar stond tegenover dat hij de keren dat hij Mannen, eerste ronde: Eltingh (Ned) - Wayne Black (Zim) 6-2 6-2 6-4, Becker (Dui/4) - Lopez-Mo- ron (Spa) 6-1 6-2 6-3, Golmard (Fra) - Ferreira (ZAf/10) 7-5 7-6 6- 1, Medvedev (Oek/16) - Arazi (Mar) 6-7 6-3 6-4 6-4, Ulihrach (Tsj) - Raoux (Fra) 6-3 6-2 6-1, Ed berg (Zwe) - Damm (Tsj) 6-0 6-3 7- 6, Ondruska (ZAf) - Petchey (Eng) 7-6 6-1 6-0, Palmer (VSt) - Lavalle (Mex) 6-4 7-5 6-3, Henman (Eng) - Viloca (Spa) 6-3 4-6 6-3 6-2, Stelt enberg (Aus) - Vasek (Tsj) 6-4 6-4 6-3, Sargsian (Arm) - Joyce (VSt) 7-6 2-6 4-6 6-3 6-1, Korda (Tsj) - Matsuoka (Jap) 7-6 6-7 6-7 5-6 op gave, Arriens (Dui) - Kucera (Slw) 6-4 7-6 6-2, Nestor (Can) - Olhovs- ki (Rus) 6-3 6-4 3-6 6-1, Krickstein (VSt) - Roux (Fra) 3-6 6-3 6-1 3-6 6-4, Volkov (Rus) - Hansen (VSt) 6-2 6-4 6-1, Margues (Por) - Bhu- pathi (Ind) 6-7 7-5 6-1 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Sanchez- Vicario (Spa/3) - Cristea (Roe) 6-1 6-1, Grossman (VSt) - Randriante- fy (Mad) 6-1 6-3, Tauziat (Fra) - Bradtke (Aus) 6-3 6-1, Schnell (Oos) - Strandlund (Zwe) 6-2 6-3, Hack (Dui) - Reinach (ZAf) 6-3 6- 3, Appelmans (Bel) - Likhovtseva (Rus) 6-2 6-1, Hy (Cab) - Ruano- Pascual (Spa) 2-6 6-4 6-2, Sawa- matsu (Jap) - McQuillan (Aus) 1-6 6-1 6-3, De Lone (VSt) - Sch- wartz-Ritter (Oos) 7-6 6-2, Gorro- chategui (Arg) - Wild (VSt) 7-6 6- 0, Singer (Dui) - Ghirardi (Fra) 6- 1 6-0, Hingis (Zwi) - Feber (Bel) 6- 2 6-3, Neiland (Let) - Reinstadler (Oos) 6-2 6-4, Monami (Bel) - Mar- tinek (Dui) 6-3 6-0, Phebus (VSt) - Rippner (VSt) 6-3 6-3, Grande (Ita) - Smashnova (Isr) 6-0 1-6 6-4, Kijimuta (Jap) - Callens (Bel) 6-1 6-2, Halard (Fra) - Dechaume (Fra) 6-3 6-0, Gaidano (Arg) - Rittner (Dui) 3-6 7-6 6-1. de bal met zijn eerste opslag wel binnen de lijnen wist te krijgen negen van de tien keer ook het punt wist te bemachtigen. Voor namelijk met de nog steeds oogst relende volleertechniek. Fore hand of backhand, Edberg heeft nog steeds de mooiste volleys van het hele prof circuit in huis. Al vijftig Grands Slams achter een, een memorabele serie die in 1983 op Wimbledon een aanvang nam. Vijftig Grand Slams, waar van hij er zes won. Netjes ver deeld over Australië, Engeland en Amerika: tweemaal de Austra lian Open, tweemaal Wimbledon en tweemaal de US Open. Lendl slaagde er nooit in om Roland Garros te winnen, Edberg zal die scalp hoogswaarschijnlijk voor altijd moeten blijven missen in zijn prijzenkast. Zes jaar geleden haalde hij in Parijs de finale om daarin van Michael Chang te ver liezen. Edbergs vijftigste Grand Slam is voor de Amerikanen aanleiding om hem met Cal Ripken te verge lijken. Cal wie? zegt u? Cal Rip ken, honkballer, korte stop van de Baltimore Orioles, dezer da gen het middelpunt van sportief Amerika. IJs en weder dienende gaat Cal Ripken op 6 september aanstaan de een van de oudste en meest le gendarische records in het pro fessionele honkbal breken: dat van het hoogste aantal onafge broken wedstrijden. Cal Ripken stond op 30 mei 1982 voor het eerst in de basis van de Orioles en speelde gisteren zijn 2122e wedstrijd in hetzelfde uni form, honderdvierenvijftig wed strijden per seizoen. Als hij geen poot breekt voor zes september heeft hij het langer volgehouden dan Lou Gehrig die ver voor de tweede wereldoorlog pas het veld uitstapte nadat een zeldzame spierziekte een abrupt eind aan zijn loopbaan maakte, en, korte tijd later, ook zijn overlijden tot gevolg had. Hoogeveen - De Nederlandse wielerploeg TVM heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Vladimir Poelnikov. De 30-jarige Oekraïner reed het afgelopen seizoen met weinig succes voor de Duitse formatie Telekom. Poelnikov tekende een contract voor één jaar. TVM had vorig jaar al interesse voor de coureur. Die koos toen op het laatste moment voor Telekom, omdat hij daar 25.000 gulden meer kon verdienen. In het voorseizoen nam de renner zelf weer contact op met TVM. Bij zijn Duitse werkgever had hij het niet naar zijn zin. De TVM-ploeg voor de Ronde van Spanje ziet er als volgt uit: Jeroen Blijlevens, Tristan Hoffman, Servais Knaven, Peter Mei- nert Nielsen, Peter van Petegem, Hendrik Redant, Jesper Skibby, Martin van Steen en Raymond Thebes. Raymond Meijs (27) rijdt het volgend seizoen voor de nieuwe Nederlandse profwielerploeg Foreldorado. Erik Dekker, die nu uitkomt voor Novell, onderhandelt met het Belgische Lotto over een contract. Mare Madiot heeft voor de nieuwe profploeg van de Franse Lo- to de Denen Bjarne Riis en Rolf Sörensen gecontracteerd. De Belgische sprinter Tom Steels heeft overeenstemming be reikt met Mapei GB, waar hij volgend jaar ploegmaat van Johan Museeuw wordt. Unquera - Nicole Bulk heeft zondag bij de strijd om de World Cup kano in Unquera de marathon voor de vrouwen gewonnen. Zij versloeg de Engelse Anne Hemming in de eindsprint. Poznan - Mieke van Tergouw heeft tijdens de wereldtitelstrijd voor tweespannen in Poznan het kampioenschap behaald. De 28- jarige amazone uit Beekbergen is de eerste Nederlandse die daar in slaagde. Het kampioenschap bestaat uit de onderdelen dressuur, mara thon en vaardigheidsproef. Davos - Thomas Bos houdt zijn wereldrecord op de 3000 meter. De enige Nederlandse seniorenschaatser met een afstands-we- reldrecord achter zijn naam raakte zijn record eind maart kwijt aan Neal Marshall. De Canadees snelde in Calgary naar 3.54,08, ruim twee tellen sneller dan Bos (3.56.16). Maar omdat de Inter nationale Schaats Unie (ISU) procedurefouten constateerde, is het wereldrecord van Marshall door de recordcommissie van de ISU afgewezen. Rome - Het heeft er alle schijn van dat Aron Winter bij de Itali aanse club Lazio Roma door trainer Zeeman op een zijspoor wordt gezet. Winter werd zondag in de eerste competitiewedstrijd in de Serie A, door Lazio met 4-1 gewonnen tegen Piacenza, na de rust door zijn trainer vervangen. „Winter past niet in het systeem dat ik dit seizoen met Lazio wil spelen," verklaarde Zeeman de wissel. De Kroaat Otto Baric (62) heeft maandag ontslag genomen als trainer van Austria Salzburg, omdat hij ontevreden is over de in zet van de spelers. Gregory Playfair, vorige week op huurbasis overgestapt van PSV naar RKC, heeft zaterdag in Heerenveen bij zijn eerste optre den voor zijn nieuwe club de voorste kruisband van de rechter knie gedeeltelijk afgescheurd. De 21-jarige aanvaller is inmiddels in het Sint-Anna-ziekenhuis in Geldrop geopereerd. Playfair is in ieder geval tot de winterstop uitgeschakeld. Marc van Hintum begint vandaag in Zeist met revalidatie van zijn hardnekkige liesblessure. De voetballer van Willem II liet zich gisteren in het KNVB-centum onderzoeken door KNVB-arts Han Inklaar en fysiotherapeut Rob Ouderland. Die laatste, thera peut van het Nederlands elftal, neemt Van Hintum in behande ling. msÊÊBÊÊm Neuquen (Arg). Pre-OIympisch bas ketbal-toernooi, mannen. Finale: Puerto Rico - Argentinië 87- 86 (47-50); om de derde plaats: Bra zilië - Canada 97-77 (44-32). Ge plaatst voor Olympische Spelen: Puerto Rico, Argentinië en Brazilië. Akron. World Series, 3,2 miljoen gul den: 1. Norman (Aus) 278 slagen, 2. Price (Zim), Mayfair (VSt) 278, Nor man wint op eerste hole play-offs, 4. Mickelson (VSt), Singh (Ind) 279, 6. Couples (VSt), Gallagher (VSt) 280. Wereldranglijsten. Mannen: 1. Agassi (VSt) 5652 pun ten, 2. Sampras (VSt) 4299, 3. Muster (Oos) 3965, 4. Becker (Dui) 3114, 5. Chang (VSt) 2951, 6. Ivanisevic (Kro) 2719, 7. Kafelnikov (Rus) 2689, 8. Stich (Dui) 2335, 9. Enqvist (Zwe) 2079,10. Wayne Ferreira (ZAf) 1967, 13. Krajicek 1890,22. Haarhuis 1186, 23. Eltingh 1125, 24. Siemerink 1100, 86. Schalken 536, 213. Bok 177, 222. Winnink 166. Vrouwen: 1. Graf (Dui)/Seles (VSt) 333,82, 2. Sanchez (Spa) 288,42, 3. Martinez (Spa) 211,10, 4. Novotna (Tsj) 201,84, 5. Pierce (Fra) 181,41, 6. Date (Jap) 175,55, 7. Magdalena Mal- eeva (Bul) 155,96, 8. Sabatini (Arg) 151,61, 9. Davenport (VSt) 143,71, 10. Huber (Dui) 118,45, 15. Schultz 75,70, 38. Oremans 37,98,46. Boogert 32,85, 83. Kamstra 19,34, 88. Rottier 18,57, 148. De Weille 9,56, 154. Bas ting 9,32, 157. Muns-Jagerman 8,82, 171. Vis 7,76, 190. Bollegraf 6,90. Nancy (Fra). (1500 m zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen) Mannen: 1. Looze (Ned) 1.56.58, 2. Pierreclaud (Fra) 1.57.16, 3. Kocar (Tsj) 1.57.31, 4. Becue (Fra) 1.58.25, 5. Marijnissen (Ned) 1.58.36, 6. Lafarge (Fra) 1.58.49. Hannuit (Bel) (2500 m zwemmen, 80 km fietsen, 20 km lopen). Mannen: 1. Marien (Bel) 3.46.06, 2. Venderbosch (Ned) 3.47.36, 3. Van Gossum (Bel) 3.49.36, 4. Vermaat (Ned) 3.51.47, 5. Ronsmans (Bel) 3.52.32, 6. Debundel (Bel) 3.53.30. Madrid. Spaanse Super Cup Tweede wedstrijd: Real Madrid - De- porti vo La Coruna 1-2. Eerste wed strijd 0-3, Deportivo La Coruna wint Super Cup. Engeland. Blackburn - Man.United 1-2. Stand: Newcastle 3-9, Leeds 3-9, Man.United 4-9. Grote Prijs Wilhelm Tell, open wed strijd. Vierde etappe, Aarau - Dielsdorf: 1. Lafis (Zwe) 90,8 km in 2.01.08, 2. Themann (Zwi), 3. Andersen (Den), 4. Senn (Zwi), 5. Aebersold (Zwi) 0.05.18. Meijs, 28. Van Cadsand, 30. Nelissen, 31. De Louw, 41. Van Dijk, 54. Akkermans, 62. De Koning, 64. Boven, 68. Pijpers. Vijfde etappe, Dielsdorf tijdrit: 1. Buschor (Zwi) 15,8 km in 19.55,1, 2. Scopsi (Ita) 20.10.34, 3. Themann (Zwi) 20.20,39, 4. Larsen (Den) 20.23,09, 5. Rügg (Zwi) 20.26,67, 13. De Louw 20.44,83, 32. Meijs 21.28,23, 35. Pijpers 21.20,0, 41. De Koning 21.29,15, 54. Van Cadsand 21.52,70, 68. Van Dijk 22.22,84, 74. Akkermans 22.40,11, 76. Boven 22.41,69, 85. Nelissen 23.12,99. Algemeen klassement: 1. Buschor 12.08.21, 2. Larsen (Den) 0.19 3. Sco psi 0.23, 4. McDonald (Aus) 0.40, 5. Piatek (Pol) 0.43, 8. De Louw 0.57, 14. Meijs 1.29,15. Pijpers 1.50, 35. De Koning 6.44, 39. Van Cadsand 8.37, 47. Nelissen 9.34, 53. Boven 12.19, 54. Van Dijk 12.19, 86. Akkermans 36.44. Roeselaere (Bel). GP Olivier Valeer, open wedstrijd. 1. Naessens (Bel) 147 km in 3.40, 2. Feys (Bel) 0.10, 3. Vandaele (Bel) 0.12, 4. Vermeersch (Bel) 0.20, 5. As- sez (Bel) 0.30, 6. Appeldoorn (Ned), 23. Van Dongeren (Ned) 4.40. Manchester. Wereldbeker baan. Vrouwen, puntenkoers 20 km: 1. Sa- mokhvalova (Rus) 25 pnt., 2. Lancien (Fra) 21, 3. Haringa (Ned) 21. Wereldranglijst profs: 1. Rominger (Zwi) 3230 punten, 2. Jalabert (Fra) 2202, 3. Indurain (Spa) 2098, 4. Zülle (Zwi) 1528, 5. Museeuw (Bel) 1478, 6. Chiappucci (Ita) 1355, 7. Berzin (Rus) 1265, 8. Fondriest (Ita) 1058, 9. Casa- grande (Ita) 1033, 10. Richard (Zwi) 985, 11. Tsjmil (Mol) 974, 12. Arm strong (VSt) 953, 13. Virenque (Fra) 813, 14. Sciandri (Ita) 808, 15. Eki- mov (Rus) 801. Uitslagen wielren nen Zwemmen, finales. Mannen: 200 meter wissel: 1. Wil- kens (VSt) 2.02,96, 2. Yoshimi (Jap) 2.03,40, 3. Lancaster (VSt) 2.03,64, 8. Van der Spoel (Ned) 2.07,87; 200 m rug: 1. Ji Sang-joon (ZKo) 2.01,19, 2. Horii (Jap) 2.01,32, 3. Lancaster 2.01,96. Vrouwen: 200 m wissel: 1. Kurotori (Jap) 2.17,00, 2. Manhalova (Tsj) 2.17,20, 3. Moravcova (Slw) 2.17,36; 1500 vrij: 1. Smith (VSt) 16.20,58, 2. Millis (VSt) 16.34,01, 3. Kihara (Jap) 16.40,75. Lotto 34: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 82 winnaars, bruto f. 1428,40, vierde prijs: 3457 winnaars, f. 33,80, vijfde prijs: 55.704 winnaars, f. 5,00. Cijferspel 34: zes cijfers goed: geen winnaar, vijf cijfers goed: twee win naars, vier cijfers goed: veertien win naars, drie cijfers goed: 252 win naars, twee cijfers goed: 2693 win naars.

de Stem | 1995 | | pagina 9